Uw leukste vakantiekiek Super uitvergroot voor 2^ piek. „Yves Rocker" groeit bijzonder snel de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest Dansles! V Fietscross demonstratie-wedstrijden in Baarn op 9 september a.s. 1.95 3.95 Bloemen voor oudste tweeling van Soest Slingerland dans-centrum Soest seliociiinkci* r'n prikje scliociiKikcr Onttrekking weg aan het openbaar verkeer Bouwzaken Bestemmingsplan Steenberghe I Bakkeneslaan) "V Auto's in brand Vleesverkoop onderwijsinstituut huisdier INSCHRIJVING KURSUSJAAR 1979/80 Primeur voor midden en noord Nederland: Wat is fietscross? J «van Zal Dat is een avondje gezellig uit Te dronken om te blazen f- J «Vv 7.90 9.90 12.90 9.90 9.90 9.90 7.90 9.90 Muziekcassettes 12.90 15.90 15.90 15.90 4 f keukenspecialis- nderen u EKEUS UITEND .ITEIT DESKUNDIGE ICEVOOR EN NA LEt-fizichten waar I UW GELD, óók bij i uw hoogste eisen ïnde inbouwappara- yaarop bij aankoop )n komplete keuken nbouwpremie! veukenbeurs roudenberg 39-41 Woudenberg 1)28 24* i vrijdag 9 -18 uur n 10-17 uur. :sloten. Soester Courant van woensdag 8 augustus 1979 Laat uw foto's door ons ont- te laten afdrukken voor f 2.50. wikkelen en afdrukken. Dan krijgt Normale prijs f 10,- En u kent u om te beginnen perfecte Ti onze stelregel: Foto's die niet Kolibri PrintsBovendien hebt u goed zijn, betaalt u niet. Wij het recht om een van de foto's IVOllOll zijn benieuwd naar uw leukste op king-size formaat (20x25 cm) Plus-Print vakantiekiek. REKLAME FOTOGRAFIE/TECHNISCHE FOTOGRAFIEREPORT"AGESLUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest brengen ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 10, lid 2 van de Wegenwet ter kennis aan belanghebbenden, dat van 9 augustus tot en met 23 augustus 1979 op de eerste afdeling van de gemeentesecretarie ter inzage is gelegd een door hen aan de Raad van de gemeente Soest uit te brengen voorstel tot ont trekking aan het openbaar verkeer van de Postdwarsweg te Soester- berg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummers 1453, 3180, 2592 ged., 2593 ged., 3454 ged. en 3182 gedeeltelijk. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kunnen gedurende bovenvermelde termijn schriftelijk bij de gemeenteraad worden ingediend. De ingediende bezwaarschriften kunnen desgewenst mondeling worden toegelicht op een hoorzitting waarvan de datum nader bepaald zal worden. Openbare bekendmaking De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strek kend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de Stichting ,,In de Ruimte", Postbus 16 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een hekwerk op een terrein, gelegen aan de Insinger- straat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6275. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 10 augustus 1979, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelf de termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. (Openbare bekendmaking) De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 17 augustus 1978 vastgestelde bestemmingsplan Steenberghe I (Bakke neslaan) voor gronden gelegen ten noorden van de Rademakerstraat, langs gedeelten van de Bakkeneslaan en de Van der Griendtlaan, in het dorp Soesterberg, door gedeputeerde staten van Utrecht gedeeltelijk is goedgekeurd bij besluit van 6 juni 1979, afdeling 5, nummer 1510RO/1191. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 10 augustus 1979 gedurende één maand ter gemeente secretarie, afdeling I, tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage. Daar tegen het raadsbesluit tot vaststelling van het bovengenoemde be stemmingsplan destijds geen bezwaren zijn ingediend en het bestem mingsplan ongewijzigd is vastgesteld, is het slechts mogelijk bezwaren in te dienen tegen het besluit van gedeputeerde staten, waarbij aan een gedeelte van de voorschriften, deel uitmakend van bovengenoemd bestem mingsplan goedkeuring is onthouden. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht en kunnen worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Zaterdagmiddag raakte op de Weeg breestraat door onbekende oorzaak de motor van de bestelwagen in brand waar de 26-jarige R. A. uit Laren mee door Soest reed. A. was het vuur de baas, voordat de brandweer arriveer de. Op de Noorderweg brandde zaterdag avond om half twaalf een personen auto uit, bestuurd door de 19-jarige R. H. uit Soest. Tijdens het rijden sloeg plotseling de motor af. Bij het opnieuw starten werd er vermoedelijk kortslui ting gemaakt. De brandweer zorgde voor de nablussing. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houder'' van kaarten. NEDERLAN0SE ONDERWIJS INSTELLINGEN MOLENSTRAAT 11 - 3764 TC SOEST - TEL. 02155-12900 Typen (volgens KF- systeem 2000) Steno (ned. en talen) Bedrijfscorrespondentie Nederlands, Frans, Duits en Engels Boekhouden praktijk diploma Moderne bedrijfs administratie Marketing Middenstands 1 Computerkunde 1 Conversatie (Frans, Duits, Engels en Spaans) 1 Nederlandse taal 1 Nederlands voor buitenlanders 1 Algemene ontwikkeling 1 Kantoorassistente 1 Secretaresse Spreekvaardigheid Discussie- en vergader techniek DAG- EN AVONDKURSUSSEN Voor aanmeldingen of inlichtingen: MOLENSTRAAT 11 - SOEST - TEL 02155-12900 Gisteren, dinsdag 7 augustus, zijn namens het gemeentebestuur bloemen bezorgd bij broer en zus Wragge in hun woning aan het Eerste Heeserlaantje, waar zij hun negentigste verjaardag vierden. Zij zijn zeker de oudste in Soest wonende tweeling, maar mogelijk ook de oudste tweeling van Nederland. Van een uitgebreide feestviering was geen sprake; de leeftijd leent zich daar niet meer zo voor, zegt mej. Wragge ons. Zij zijn op 7 augustus 1889 in Haarlem geboren. De ouders hadden een stal houderij die het veld moest ruimen voor de uitbreiding van het stationsge bouw. Met het geld (circa 25000 gulden voor de stallen en twee woningen) werd een boerderij gekocht in Duits land. Dat was in 1905. Daar overleden in de loop der jaren de ouders en in 1924 kwamen de kinderen, vijf in getal, terug naar Nederland en vestigden zich in een boerderij aan de Parklaan. Een gedeelte van de Eng, ongeveer tot aan het Engerbergje, behoorde bij deze boerenbedoenlng. Na de Tweede Wereldoorlog, in 1947 werd de woning aan het Eerste Heeser laantje betrokken. Ook.hier werd aan vankelijk nog wat „geboerd", maar van lieverlee moest dat, gezien de leeftijd, achterwege gelaten worden. De gezondheid van beide is goed al laat het geheugen van de mannelijke helft van de tweeling hem soms in de steek. „De negentig jaren zijn aan hem te zien", zegt zijn zeer vitale zus. Ze wil beslist niet op de foto: „op deze leeftijd zie je er niet meer op je voordeligst uit". Buiten, bij het vertrek, vraagt zij ons het hek van de tuin even te sluiten. „Lopen is goed voor me hoor, maar u komt er toch langs". Fietscross is ontstaan in Californië (USA). Door de film ,,On any Sunday", kreeg deze sport in Amerika en enorme populariteit. Over heel Amerika nemen zo'n 50.000 kinderen aan fietscross- wedstrijden deel. Fietscross wordt bedreven op speciaal gebouwde fietsen, die reeds volop in Nederland bij de rijwielzaken verkrijgbaar zijn. Uit veiligheidsoverwegingen is het ver boden spatborden, reflectoren, stand aards etc. te monteren om verwon dingen te voorkomen, terwijl een 15 mm. dikke rubber beschermkap om de tussenstang van het stuur, het bal- hoofd en de stang welke loopt van bal- hoofd naar zadelpen bevestiging ver plicht zijn. De wedstrijden vinden plaats op een harde (grond)baan van 150-250 meter lengte met rechte stukken, spring- schansen en kombochten. Om de start snelheid te bereiken vind de start plaats op een startheuvel van ca. 2.50 m. hoogte. In verschillende wedstrijden op een dag komen de rijders tegen elkaar uit over1 ronde. De 3 best geklasseer- den in elke leeftijdsklasse ontvangen een trofee. Op 19 oktober 1978 werd in Waalre (postbus 110) de Stichting Fietscross Nederland (SFN) opgericht. Door mid del van demonstratiewedstrijden zoals op 9 september a.s. in Baarn beoogt de SFN als overkoepelende organisa tie de Fietscrosssport in Nederland te begeleiden en de clubs in oprichting alle steun en adviezen te geven die nodig zijn. Het ligt tevens in de be doeling Nederlandse kampioenschap pen te organiseren. Ook een wereld kampioenschap staat bij de SFN op het programma. De SFN is namelijk aan gesloten bij de Amerikaanse organisa tie, terwijl er ook contacten zijn met de Belgische- en Franse zusterorga nisaties. Waar kan Fietscrossen beoefend worden? Afgelopen maand werd het eerste of ficiële fietscrosscircuit als modelcir cuit van de SFN in Eindhoven geo pend aan de Welschapsedijk. Iedere le en 3e zaterdag van de maand zijn hier wedstrijden, terwijl ook het Nederlands kampioenschap dit jaar hier verreden zal worden. Voor iedereen die Eindhoven te ver weg vindt, is 9 september in Baarn een mooie gelegenheid om met deze nieuwe sport te komen kennismaken. Het circuit in Baarn is door de mede werking van de Gemeente Baarn mo gelijk geworden en zal, voor deze ene dag slechts, naar Amerikaans model worden aangelegd. Bij voldoende be langstelling wil men in Baarn komen tot de oprichting van een eigen fiets- cr08sclub. Hiervoor zijn medewerkers vereist, die zich kunnen aanmelden bij J. Fakkeldij, tel. 15156 of L. Meij- ers, tel. 13308. Wie mag meedoen? Fietscrossen kan worden beoefend door jongens en meisjes van 5 tot on geveer 20 jaar. In Baarn zal gestart worden in 2 klassen nl. Klasse 1 Officiële startbewijshouders naar leeftijd. Klasse 2 Niet startbewijshouders in 2 groepen die weer onderling ingedeeld worden (afhankelijk van de inschrij ving). De vereiste kleding bestaat uit gym schoenen, spijkerbroek. T-shirt lange mouw en helm. De inschrijving is van 11.30-12.30 uur op het terrein aan de Maatkampweg in Baarn. Het circuit is te vinden door vanaf de invals wegen de gele bordjes Fietscross te volgen. Bij de inschrijving worden de startnummers uitgereikt. Kosten van inschrijving 5-10 jaar 5 gulden, 11 jaar en ouder 7,50. De training is van 12.30-13.30 uur. De rijdersmeating (voorstellen aan het publiek) 13.45 uur. De start van de wedstrijden 14.00 uur. Einde 16.30 uur. Alle verdere inlichtingen omtrent de wedstrijd in Baarn of het fietscrossen in het algemeen kunt u krijgen bij de SFN, tel. 04904-6134 of de BMC Baarn, tel. 02154-15156 of 13308. Vooral uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 11018 w Weegbreestraat 205-207 K/ubs voor: beginners - gevorderden - Zuid-Amerikaans - scholieren - echtparen en verloofden Zaterdag 11 augustus a.s. starten wij weer met vrij dansen. Aanvang: 20.30 uur. Inschrijven maandag donderdag 's middags van 14.00 tot 16.00 uur 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur Voor inlichtingen kunt u ook bellen: 02155-17954 Te dronken om te blazen was de 24-jarige W. K. vorige week, nadat hij met zijn auto de aan de Den Blieklaan geparkeerde personenauto van v. R. uit Stompwijk had geramd. K. was niet aanspreekbaar en werd daarom voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht, waar hij ter observa tie werd werd opgenomen. Een rijver bod opleggen was niet nodig! Foto: Goos van der Wilt -T\ Het nieuw betrokken pand van „Yves Rocher" aan de Nijverheidsweg. Inzet: een gedeelte van de post-berg van één dag Een opvallend snel groeiend bedrijf in Soest is het Internationaal cosmetica- verzendhuis Yves Rocher aan de Nijverheidsweg. Deze „dochter" van het ge lijknamige Franse bedrijf in het plaatsje La.Gacilly in Bretagne, kende in de afgelopen jaren een verdrievoudiging van haar personeel en dien overeen komstig een geweldige hoeveelheid werk. De Nederlandse directie klopte bij het gemeentebestuur van Soest aan om bouwterrein, maar kreeg na enige maanden „stilte" te horen dat er „nu én in de toekomst" geen mogelijkheden waren. Men gaf het bedrijf op die manier in bedekte termen te verstaan, dat men maar beter vertrekken kon en dat ondanks dat 95% van het personeel in Soest woonachtig is én ondanks dat men de aanleg van een nieuw industrie terrein (het plan Nieuwe Gracht) als „eerste prioriteit" aan de raad heeft voorgelegd. Voor „Yves Rocher" Soest is echter een, zij het tijdelijke, oplossing gevon den. Het bekende gezegde „de een zijn dood is de ander zijn brood" heeft hierbij een rol gespeeld. Aan de Nijverheidsweg was, tegen over de Soester vestiging van Yves Rocher, het bedrijf Hörmann Ne derland gevestigd. Men was spe cialist in verschillende deurtypen, kunststof en aluminium ramen, gara geboxen e.d. en Hörmann zocht ook uitbreiding, maar vond die in Soest niet. Omdat het overgrote deel van het veertig man tellende personeel niet in Soest woonde, was verhuizing wat „eenvoudiger" en zo vertrok Hör mann naar Barneveld. Het lege pand wordt nu betrokken door Y ves Rocher. Yves Rocher begon enige jaren gele den op de Dorresteinweg. Het pandje was al snel te klein en met vijfentwin tig man personeel werd in 1977 ver huisd naar het pand aan de Nijver heidsweg. Men dacht voor enige jaren uit de ruimte-zorgen te zijn. De belangsteling voor de cosmetica van Yves Rocher in Nederland nam echter zó toe, dat het jaar daarop al opslagruimte in Amersfoort gehuurd moest worden en dit jaar kantoorper soneel „elders" in Soest ondergebracht werd. Om de groei wat duidelijker te maken: het (computer(klantenbestand telt 1,2 miljoen namen ofwel; in een kwart van de Nederlandse gezinnen heeft Yves Rocher al zijn intrede gedaan. Per dag gaan zo'n 3000 (drieduizend) pakjes de deur uit en dat betekent dat per jaar 3/4 miljoen postpakket ten verzonden worden. Het Soester PTT-kantoor kan dergelijke hoeveelhe den niet aan en de zendingen worden dagelijks met een vrachtauto naar Utrecht gebracht. Het personeelsbestand groeide in nog geen twee jaren van 25 tot 85 man. De Nederlandse directie meende eind dit jaar 60 man in dienst te zullen hebben, maar dat aantal is nu al ruim schoots overschreden. De prognose is nu nog dat eind 1983 het personeels bestand tot 200 zal zijn opgelopen. Met het betrekken van het pand van Hörmann wordt het bedrijf met 1600 m2 uitgebreid en beschikt dan over totaal 2600 m2. Toch staat nu eigenlijk al vast dat eind dit jaar nog eens 300 m2 kantoorruimte nodig is, want ook de kantoorwerkzaamheden brei den snel uit. In navolging van het bedrijf in Frank rijk, waar Yves Rocher 300 winkels exploiteert, gaat men ook in Neder land deze verkoop aanpakken. Er zijn drie winkels geopend: in Amsterdam Kalverstraatin Arnhem (Ketel straat) en in Soest (Van Weedestraat). In september volgen Maastricht en Rotterdam en dit jaar vermoedelijk nog een viertal. Volgend jaar komen er tien bij en in totaal denkt de direc tie aan 50 a 60 verkooppunten. „Yves Rocher" gaat zo te zien een gouden toekomst tegemoet. Het moet de Soester bestuurders toch wat waard zijn dit echt „schone" bedrijf in de plaats te houden, temeer daar het een belangrijke bijdrage levert aan de plaatselijke werkgelegenheid. 1. Tubeway army Replicas 14.9U 2. Dire Straits Communiqué 14.aU 3. Randy Vanwarmer Warmer 10.90 4. Earth, Wind Fire-lam14.9U 5. Peaches en Herb. - nn 2 Hot15.9U 6. David Bowie Lodger 1J.9U 7. Bintangs «o lift NightflghterlO.OU 8. E.L.O. - Out of |l)n|. the blue-2 lp 12.90 9. David Bowie q g. Heroes9.9U 10. Carpenters Passage9.9U 11The Buoys -i on Timothyl/.ifU 12. AC/DC .COft Highway to heil Iü.911 13. Arno en Gradje 4 - nn Jantjes S.O.S. 14.9U 14. Diana Ross Mahogany.OU 15. Boney M-Take - o nn the heat of me 1Z.9U 16. The Rutles Therutles #.9U 17. Guys en dolls There's a whole lot of#.9U 18 .Ike en Tina Turner, Greatest hits 19. Juiio Iglesias Manuela 20. Rod Stewart Collection - 2 lp 21. Div. artiesten 14 vakantiehits 22. Pointer Sisters Best of - 2 lp 23. Jim Croce Collection 24. Stevie Wonder Light my fire 25. Herb Albert 40 greatest - 2 lp 1Bob Marley Live 2. Div. artiesten Hitsingles - 2 mc 14.9U 3. Cheap trick Live at budokan 4. E.L.O. Discovery 5. Arno Gradje Jantjes S.O.S. Voor (H« tiktriwidl Winkatkring v Tel 02156 II

Soester Courant | 1979 | | pagina 5