Wereld-brons voor atleet Cor Koster CRM vertraagt decentralisatieplan Woonwagenkamp Baldadigheid of straatterreur? Met Raad en Daad Wijziging plangrens O verhees onaanvaardbaar voor Werkgroep Leefmilieu Hondje weg Hondje terug Meningen van Lezers RIJOPLEIDING M. LOS Filmagenda Amersfoort Pas geboren kinderlijkje gevonden Dalweg van nieuwe asfaltlaag voorzien Studio harlaharwoeziK' Zwerfhond Uw succes is onze reclame!!! voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool Soestor Courant van woensdag 8 augustus 1979 9 Tussen de rails van het spoorbaanvak Utrecht-Amersfoort, nabij het station Den Dolder op het grondgebied van de gemeente Soest, is maandagmorgen even vóór elf uur, het lijkje gevonden van een pasgeboren kind. Naar schat ting kan het kindje van het mannelijk geslacht een uur tot anderhalf uur geleefd hebben. De placenta werd on- geveer vijfentwintig meter van het stoffelijk overschot gevonden. Uit het onderzoek is gebleken dat naar alle waarschijnlijkheid het lijkje via de toilet van de D-trein die om 8.28 uur uit Hoek van Holland, richting Duitsland vertrok, tussen de rails is terecht gekomen. Het onderzoek in deze trieste zaak wordt gedaan door de Soester politie in samenwerking met de spoor wegrecherche. Het lijkje werd ontdekt door de be stuurder van de trein, die na de D-trein van het baanvak gebruik maakte. Het politie-apparaat trad daarna in wer king. Omdat een deel van de trein inmiddels Nederland had verlaten, is ook de Duitse politie bij het onderzoek ingeschakeld. Gisteren en vandaag, woensdag 8 au gustus, is het nieuwe deel van de Dalweg, tussen de Albert Cuyplaan en de Beukenlaan afgesloten geweest voor het verkeer. Er is een nieuwe asfaltlaag op aangebracht. Het veel omstreden „wasbord" behoort nu tot het verleden. Burg. Grothestr. 25 Soest Tel. 20188 ©./hltbdo MARIA GALLAND Gezond bruin d onnebank en zonnehemel gakm-enmJuMMiisoeinyns Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. VERMIST: 27-7. Reu greyhound, zwart, w. bef, w. voorpoot, oormerk, 2 jr.t schuw, brede halsband; Theyni, Pr. Irenelaan 229, Zeist, tel. 03404-11519. 5-8. Teef Samojeed, 5 jr„ (heide Gar deren); Meyer, Zandbergenlaan 20, Amersfoort, tel. 033-14832. 7-7. Teef, kr. teckelpincher, bruin, gladharig, dunnen lange staart, tip- oren, 6 jr., logé in Sprang-Capelle; eig.; Sterrenburg, Koppenhoeve 20, Wognum-NH, tel. 02297-1918. 31-7. Teef bouvier, gec. oren en staart, jr.; Bronsema, Lumeystraat 9, Huizen-NH, tel. 02152-57610. 30-7. Kater, zwart, witte poten en bef, 4 mnd; Huurdeman, Pr. Bernhardlaan 8a,tel. 12625. 28-7. Kater, cypers, gecastreerd, poes, zwart/wit, gesteriliseerd, beide halsbandje met adres; Ten Kate, Dor- resteinweg 12, tel. 19656 of 02154-12454. 3-8. Poes, rood/wit, 3 mnd.Van Leeu wen, Hertog Hendriklaan 16, Baarn, tel. 02154-12442. 26-7. Poes, lapje, witte bef en poten, gesteriliseerd; Van Breukelen, Ko- ninginnelaan 74, tel. 19961. Poes, lapje, 4 jr.; Blokzijl, Koplaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1469. Katje, angora-achtig, zwart dek, witte buik en sokken; Callenbach, Jan van der Heydenstraat 204, Hilversum, tel. 035- GEVONDEN: 1-8. Reu, kruising, zwart, halflangha- rig, klein, (Campingkennels); Dieren asiel Amersfoort, Laan 1914, tel. 033- 16665. 29-7. Kater, zwart; Schouten, Varen- straat 30. tel. 20273. 27-7. Poes, zwart, witte haren op buik, gesteriliseerd, bruine vlooienband, ernstig gewond. "1-7. Poes, blauw/grijs, blauwe neus- spiegel, witte snuit, bef, één witte bef en voorpoot, (Oude Tempellaan); bei de poezen: Dierenarts Van Schieveen, tel. 03463-2467. Na een verblijf van 3 weken in een zeer goede kennel, waar echter reu/ teef verhoudingen niet zo nauw worden genomen, heeft onze hond dit prettige samenzijn kennelijk ook buiten de kennel willen voortzetten. Na één dag en één nacht werd onze boxer (reu) gevonden op de Julianalaan, alwaar hij door politieman van Galen werd ver doofd en naar het asiel gebracht. Onze welgemene dank hiervoor! Via de politie vernamen wij, dat onze hond teruggehaald kon worden in het asiel. Hij kwam mij een beetje onder de indruk, maar wel kwispelend met zijn kleine 3tomp tegemoet. Uw veronderstelling, dat hier wéér sprake was van een door een vakantie ganger verlaten huisdier, was dus wel wat voorbarig en onterecht, i j. J. van Gelderen-Swart, Oranjelaan 39, Soest. Naschrift redactie U hebt gelijk; onze veronderstelling was dit keer onterecht. Excuses! De start van de marathon in Hannoveruiterst links met startnummer 64 Cor Koster. Vorige week donderdag heeft de Soester marathon-veteraan Cor Koster geschiedenis gemaakt door „brons" te veroveren op de wereldkampioenschap pen voor veteranen in Hannover, West Duitsland. Hij is daarmee in zijn leeftijds klasse de snelste „Europeaan"; voor hem finishten de Australiër Gilmour en de Amerikaan Oleson. Het veld van totaal ruim 700 deelne mers kwam donderdag 2 augustus RUSSISCHE CHAMPAGNEBLOK- NOOT - Hierbij het omslagblad van een bloknoot. Er staat een kleurig tafereel op afgebeeld, maar de letters erbij lijken wel Russisch. Kunt u zeggen wat er op staat? Antwoord: Inderdaad is dit het restant ener Russische bloknoot en wel een met reclame-opdruk van de firma Tomini uit Sint Petersburg, groothan del en detailhandelshuis voor Russi sche en buitenlandse wijnen. Om uw dekblad niet te beschadigen hebben wij er een fotokopie van gemaakt en op elke plaats waar Russische woorden staan, de vertaling erbij geschreven. Dit was onvermijdelijk, zoals u zult begrijpen. Dat de Russen champagne noemen wat in feite alleen schuimwijn mag heten komt, doordat zij zich niets aantrekken van buitenlandse octrooien en wettig gedeponeerde namen en merken. Zou deze firma Tomini haar produkten echter in een vrij land slijten, dan zou Frankrijk onmiddellijk fel protesteren. Champagne is n.1. een beschermde, Franse naam en het Duit se produkt heet dan ook Sekt. Een andere merkwaardigheid is, dat als plaats van vestiging S. Petersburg (rechts onder) wordt vermeld. Men kan communistische Russen nooit bo zer maken dan wanneer men Le ningrad met zijn oude, tasaristische naam aanduidt. Maar misschien is dit een zeer oude bloknoot óf hij is af komstig uit kringen van Russische emigranten. OUD PAPIERGELD - Zou je nu nog zilverbonnen van 1,- uit 1938 en van 2,50 uit dat jaar kunnen inleveren? Antwoord: Als u bedoelt of u daar bij een bank nog een gulden en een rijks daalder voor uitbetaald krijgt, dan is het antwoord neen. Maar er zijn verza melaars, die er misschien wel meer voor willen neertellen, want in deze tijd komen ook muntbiljetten weer in aan merking voor de verzamelingen van oude waardepapieren, precies als bankbiljetten en b.v. effecten van vóór de eerste wereldoorlog. Zijn deze zil verbonnen in de staat van nieuw be waard gebleven, dus niet in omloop geweest, dan willen sommige verza melaars er misschien wel 10,- of meer voor geven. Zijn de biljetjes gebruikt, dan hangt het maar van de slijtage af wat ze nog waard zijn. In deze gevallen is het maar wat iemand er voor geven wil. De moeilijkheid is altijd, dat u juist tegen zo iemand op moet lopen. Een muntenhandelaar geeft altijd zo min mogelijk en zal voor de hoogst mogelijke waarde verkopen, omdat hij zijn brood daarmee verdienen moet. Plaatst u een advertentie, dan moet u dat doen voor een grote reeks munten en waardepapieren, anders kost het meer dan het opbrengt. TIENTJE VAN 1943 Ik zou graag van u weten wat een briefje van 10,- uit 1943 waard is. AntwoordDat zijn de bankbiljetten uit de oorlogsjaren, gedateerd 29 januari 1943 en met het mannenportret van Rembrandt op de voorzijde, die na de oorlog bij de grote geldzuivering on geldig zijn verklaard. Men kon ze inleveren en dan werd nagegaan, hoe veel zou worden vergoed en wat als „zwart geld" zou worden verbeurd verklaard. In de plaats ervan kwam het zg. Lieftincktientje, gedateerd 7 mei 1945 met de leeuw erop. Dat werd zo genoemd, omdat iedereen die geld inleverde in 1945, slechts één nieuw bankbiljet van 10,- ontving om in zijn eerste levensbehoeften te voorzien. (Men kon toen met tien gulden wel meer doen dan tegenwoordig!Bij de Nederlandse bank behoeft u dus met zo'n ongeldig verklaard bankbiljet uit 1938 niet meer aan te komen. Verza melaars willen er wel wat voor geven, en als het een gloednieuw biljet betreft, is aat wel méér dan 10,- waard. Voor gebruikte en daardoor minder goed uitziende biljetten ligt de waarde naar verhouding lager, dus tussen 10,- en 1,-. Ook hier geldt weer, dat u juist de biljettenverzamelaar moet zien te vin den die zo'n bankbiljet mist in zijn verzameling en er dus wel wat voor over heeft om het alsnog te verwerven. 's morgens om 08.00 uur aan de start in het Niedersachsen Stadion; het regen de licht. Het parcours voerde de mara thonlopers om een prachtig meer met daarna een licht glooiend terrein. Na 25- van de ruim 42 kilometer kwam Koster „door" in 4e positie; 5 kilome ter verder was hij opgeklommen tot de tweede plaats, achter de Australische wereldcrack en oud-Olympischkam- pioen Gilmour. Zeven kilometer voor de finish werd Koster gepasseerd door de Amerikaan Oleson. De Soester bleef zijn eigen tempo lopen en liet zich niet forceren. Dat leverde hem uiteindelijk de bron zen medaille op; in de laatste kilome ters kwam hij slechts 53 seconden tekort om het zilver te pakken. Hij verbeterde wel zijn persoonlijke re cord, maar kwam net niet binnen de drie uur door de finish. Ooit werd Cor Koster in een dagblad „een biologisch wonder" genoemd. Hij is thans 61 jaar. Op 49-jarige leeftijd begon hij met hardlopen, na in zijn jeugd veel ziek geweest te zijn. In 1968 was hij eens jurylid bij een wedstrijd over 25 kilometer en hij vond dat zo leuk, dat hij besloot ook te proberen die afstand met hardlopen te overbruggen. De training werd van lieverlee opgevoerd en er zijn weeken den dat hij honderd kilometer aflegt. Cor Koster is lid van de atletiek afdeling van de Sport Organisatie Soest. Naar de derde wereldkampioen schappen voor veteranen werd hij uitgezonden door de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie. De uitslag was als volgt: 1. Gilmour, Australië; 2. Oleson, Amerika; 3. Kos ter, Nederland; 4. Andersson, Zweden; 5. Cleator, Canada; 6. Haupt, Oosten rijk. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 16621 Foto: Goos van der Wilt Maandagmorgen werden wij op ons kantoor aan de Van Weedestraat „verrast" door dit „tafereeltje" om het maar eens van de blijmoedige kant te bekijken: een paal door ae zijruit gegooid. Een 6 mm spiegelruit van drie bij anderhalve meter aan diggelen; een strop van honderden guldens. Was dat zondagnacht nu baldadigheid? Kwamen bijvoorbeeld jeugdige bar-be- zoekers, „dronken" van enkele glazen bier, de paal „tegen" die zij probeerden" langs de gevel op ons parkeerterreintje te gooien? En misten zij toen de vaste hand? Of was het pure straatterreur; gewone vernielzucht; omdat het donker is; je lekker schuil gaat in de grote groep; je fijn anoniem kunt blijven; je voor je vrienden zo'n stoere bink bent, want je moet je toch „bewijzen". We zullen het wel nooit te weten komen, want de flinkerds hebben zich niet gemeld. Maar wie had dat verwacht? De bouw van 197 woningen in de tweede fase van de wijk Overhees 2 komt op de tocht te staan door het protest tegen de voorgenomen plangrens wijziging door de Werkgroep Leefmilieu Soest. De werkgroep heeft het er zelf ook wat moeilijk mee want men vraagt of het bericht juist is dat het gewenste grotere aantal woningen ook heel goed binnen het nu geldende plangebied kunnen worden gebouwd als gevolg van het feit dat minder grond nodig is voor scholenbouw. Als het plan daarvoor gewijzigd zou moeten worden, dan zo veronderstelt de werkgroep, zal niemand bezwaren maken. Die wijziging zou aanmerkelijk sneller gerealiseerd kunnen worden, dan het thans ter inzage liggende ontwerp, dat voor de groep zoals gezegd, onaanvaardbaar is. Het gaat de gemeente in principe om een andere, naar de mening van ver- keersdeskundigen, betere oplossing te zoeken voor de afwikkeling van het verkeer door de wijk Overhees. In het plan van de gemeente moet de Di Lassostraat een „rechte" aansluiting krijgen op de Vrijheidsweg, zodat het verkeer daar door middel van ver keerslichten geregeld kan worden. De plangrens moet daardoor iets verlegd worden in de richting van de Boeren- streek, door de gemeenteraad in re serve gehouden als gebied waar, indien het niet anders kan, woningen gebouwd mogen worden. Tegen het (oude)voornemen van de gemeente de Di Lassostraat recht streeks aan te sluiten op de Vrijheids- weg („omdat de Vrijheidsweg een aansluiting op de Weg-over-de-Eng zal krijgen") protesteert de werkgroep juist uit een oogpunt van verkeersvei ligheid. Men wijst daarbij op het ont- werp-welzijnsplan waarin over het verkeer wordt gezegd: in nieuwe woon wijken streven naar doodlopende we gen, die veilig voor kinderen zijn; zo enigszins mogelijk, het creëren van woonerven, ook in de bestaande woon gebieden; een beperking van het aan tal kruispunten, de zgn. T-aansluitin- gen verdienen de voorkeur". De werk groep weet zich wat dit laatste betreft in gezelschap van de Vrouwen Advies Commissie, die eveneens een pleidooi hield vóór T-aansluitingen. De werkgroep vindt dat in het nieuwe planvoorstel te makkelijk hier over heen gelopen wordt en dat er geen sprake is van belangenafweging. „Zo- - lang uw college er niet in is geslaagd deze principiële wijziging in de ver keersafwikkeling afdoende te motive ren, blijft de werkgroep, in het belang van de verkeersleefbaarheid in Over hees niet anders over dan te pleiten voor handhaving van het vigerend plan", aldus de werkgroep. Vragen Over de gevolgen van de rechtstreekse aansluiting van de Di Lassostraat op de Vrijheidsweg stelt men een aantal vragen: 1. Waarom wordt met betrekking tot de aansluiting van de Di Lassostraat op de Koningsweg afgeweken van de filo sofie van de T-aansluitingen, terwijl zij bij de overige aansluitingen van het wegennet van Overhees op de Konings weg zo consequent is uitgevoerd? 2. Hoe denkt u te voorkomen dat verkeer van en naar Overhees via de Vrijheidsweg wordt afgewikkeld? Indien dit niet goed mogelijk is, ver oorzaakt de thans voorgestelde aan sluiting van de Di Lassostraat een nieuwe verkeèrsknoop op de Laan straat op 100 meter afstand van de reeds jaren bestaande verkeersknoop Laanstraat-Wiardi Beckmanstraat- Beetzlaan. Het creëren van een nieuw kruispunt op de Koningsweg zonder de gevolgen daarvan te kunnen toetsen aan een verkeerscirculatieplan lijkt dan ook niet verantwoord. Het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat in de nieuwe situatie de Vrijheidsweg gaat fungeren als weste lijke ontsluitingsweg voor Overhees (in plaats van de aanvankelijk geplande meer in de richting van de Dalweg geprojecteerde bajonetaansluiting, die wellicht gaat vervallen). Blijkens een nadere toelichting van de planopstel lers (zie Soester Courant 14 maart 1979) ligt het immers in de bedoeling dat de volledige kruising gaat functio neren ten behoeve van de gehele wijk Overhees. 3. Is de aansluiting van de Di Lasso straat op de Vrijheidsweg niet in strijd met de Raamstructuur van het Ont wikkelingsplan Soest? De Raamstruc tuur kent onder meer als beleidsuit gangspunt: het verkeer vanuit Over hees met als bestemming Amsterdam c.a. af te wikkelen via de Koningsweg- Biltseweg (d.w.z. buiten de bebouwde kom om). Bovendien bepleit de Raam structuur het inbouwen van barrières in de route via Beetzlaan, Julianalaan e.d. De thans ter inzage liggende planherziening kan evenwel een ont wikkeling inluiden, welke koerst in de richting van oplossing 2 van hetzelfde conflictgebied, te weten: verbinding van de Wilhelminalaan met de Vrij heidsweg. Dit kan toch niet in de bedoeling van uw college liggen? 4. Hoe verhoudt de geplande kruising zich in schaal en functie tot de reeds bestaande aansluiting op de Konings weg? 5. Wat gaat er gebeuren met de aan sluiting op de Koningsweg die tijdelijk voor het autoverkeer is opengesteld? De Werkgroep brengt in dit verband in herinnering suggesties welke door raadsleden zijn gedaan tijdens de in formele raadsvergadering over de herziening van het bestemmingsplan. 6. Wat is de consequentie van deze nieuwe kruising voor de verkeersvei ligheid in de wijk Overhees? De Werkgroep wijst u op de relatief grote lengte van de Di Lassostraat volgens het nieuwe plan, welke het autoverkeer in staat stelt met grotere snelheid door de wijk te rijden dan met de oorspronkelijk geplande T-aanslui- ting van deze straat op de Koningsweg mogelijk is (geen groot recht stuk weg, hetgeen in de thans voorgestelde plan herziening met de Di Lassostraat wel het geval wordt). 7. Op welke wijze kan de veiligheid zijn gediend van de kinderen op weg van en naar de aldaar te bouwen school met de doortrekking van de Di Lassostraat naar de Boerenstreek? Naar het oordeel van de Werkgroep biedt het vigerend bestemmingsplan - zoals hiervoren is uiteengezet - een aanmerkelijk veiliger situatie voor de ze kinderen welke bovendien in over eenstemming is met de eerder geci teerde visie van het plan: „De systemen voor voetgangers en fietsers, zowel voor de externe contac ten, als voor de bereikbaarheid van de voorzieningen in het plan, moeten aan trekkelijk en veilig zijn en zo min mogelijk worden gekruist door auto wegen". 8. Is een onderzoek ingesteld naar de hinder welke het geplande kruispunt met verkeerslichten oplevert voor omwonenden, met name voor de bewo ners van de KLM-flats? (hinder van stank en lawaai als gevolg van rem mende en optrekkende auto's). Waardevol De werkgroep maakt ook bezwaar tegen de aantasting van de Boeren streek; een natuurwetenschappelijk waardevol gebied. Het houtwalbestand vormt het restant van een eertijds zeer rijke veenbegroeiing in het Soester- veen. Daarin vormen Dorpsstreek en Boerenstreek één geheel met de beide natuurreservaten De voorgestelde planwijziging heeft een natuurwetenschappelijke nivelle ring tot gevolg, terwijl ook volgens de provinciale waterstaat", van een vi- sueellandschappelijke schade sprake is". De nu nog bestaande houtwallen vor men een fraaie begrenzing van het woongebied Overhees; zij camoufleren de grootschalige aantasting van het Soesterveen door de woningbouw in Overhees. Ook de gemeente heeft er zo over gedacht, want in het oorspro nkeleijke plan wordt gesproken van „het intact houden door groene zones van het zo rijke natuurlijke milieu". Men wilde de bestaande vegetatie zoveel mogelijk gebruiken door groenelementen te sparen. In dit verband wijst de werkgroep ook nog op de reactie van de Hoofd-Inge- nieur Directeur voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer in de provincie Utrecht (d.d. 18 januari 1979). Hem is het onduidelijk waarom in relatie met de wijziging van de wegenstruktuur in Overhees een deel van het agrarisch gebied ten westen van Overhees alsnog voor woondoeleinden zou moeten wor den bestemd. De H.I.D. wijst er op dat Overhees 2 nog nauwelijk is voltooid en het niet onredelijk is te verwachten dat de fasen 3 en 4 alsnog voor bebouwing in aanmerking kunnen komen. Inspraak Wat de inspraak bij deze planwijziging betreft stelt de werkgroep zich op het standpunt dat daar helemaal niets van is terecht gekomen. Het was niet de opzet van de gemeente, omdat de wijziging niet ingrijpend genoeg was, maar volgens de werkgroep is er ook niets gekomen van de toegezegde „opiniepeiling". Die werd in de zomer vakantie georganiseerd. „Terwijl u de inwoners tot 10 augustus de tijd geeft hun oordeel te geven, stelt u de raad zes dagen later voor de kwekerij Van Oest aan te kopen en aan betrokkene elders grond te verpach ten. Of uw college heeft een helderzien de in zijn midden, die het oordeel van de inwoners reeds kent, óf het geeft met deze daad te kennen dat het inderdaad slechts om een opiniepeiling gaat, waarvan het resultaat u niet vermag te hinderen bij het onvermin derd doorgang laten vinden van de voorbereidende werkzaamheden. In dien de raad op 16 augustus a.s. conform uw voorstellen besluit, kan hij de onderhavige planherziening moei lijk nog afwijzen", aldus de werk groep. van donderdag 9 augustus t/m woens dag 15 augustus 1979. Grand 1,2 en 3: Tel. 033-14632. Roger Moore als James Bond 007 „MOONRAKER", met Lois Chiles, Richard Kiel en Michael Lonsdale. A.l. Aanvangstijden: zaall 2:13.30-18.30-21.15 uur. zondags tevens: 16.00 uur. zaal 3:14.00-19.00-21.45 uur. Plaatsbespreken dagelijks telefonisch: van 11.00-21.00 uur tel. 14173. aan de kassa: van 12.30-21.00 uur, bui ten de aanvangstijden van de films. Afhalen besproken plaatsen: Vanaf 12.30 uur dagelijks, minimaal een half uur vóór aanvang der voor stelling. Grand 4: De meesters van de franse (s)lach Pierre Richard en Victor La- noux „HAASTIGE SPOED IS ZEL DEN GOED". A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Grand 5: Terence Hill en Bud Spencer „HALLELUJA VOOR EEN PAAR VUISTEN". A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Cinema 1: Tel. 033-18900. Het vervolg op het grootste onderwa ter avontuur aller tijden. „TERUG NAAR HET POSEIDON AVONTUUR", met Michael Caine, Sally Field, Telly Savalas, Peter Boyle en vele anderen. 12 jr. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Cinema 2: „THE DEER HUNTER". 12 jr. Dagelijks: 20.00 uur. Cinema 2 kindermatinee: De Neder landse jeugdfilm MARTIJN EN DE MAGIËR". A.l. dagelijks: 13.30 uur. Euro: Tel. 033-33655. De grootste olieraffinaderij wordt be dreigd „CITY ON FIRE", met Shelly Winters, Henry Fonda, Ava Gardner. 12 jr. Dagelijks: 13.45-18.45-21.15 uur. zaterdag: 16.15-18.45-21.15 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.15 uur. woensdag: 18.45-21.15 uur. Euro kindermatinee: DIK TROM KNAPT HET OP". A.L Nederlands gesproken, zaterdag- en woensdagmiddag: 13.45 u. Duo 1: Tel. 033-16572. De nieuwste Zweedse sensatie „ZWEEDSE ZALIGHEDEN". 18 jr. dagelijks: 14.15-19.15-21.30 uur. zondag: 14.15-16.30-19.15-21.30 uur. Duo 2: Grotere griezels bestaan er niet „IN DE GREEP VAN DE SPIN". 16 jr. Dagelijks: 14.00-19.00-21.15 uur. zondag: 14.00-16.15-19.00-21.15 uur. N ACHTVOORSTELLINGEN Duo 1; Recht voor z'n raap erotiek „WIE KOMT ER IN M'N HOKKIE". j.8 jr. Vrijdag- en zaterdagavond: 24.00 uur. Duo 2: Christopher Lee en Peter Cus- hing „DRACULA DE VERSCHRIK KELIJKE. 16 jr. Vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 uur. Speciaal: VRIJDAGNACHT 10 augus tus 24.00 uur CINEMA 1. Speciale nachtelijke voorpremière van „THE CHINA SYNDROME", met Ja- ne Fonda en Jack Lemmon. 16 jr. Plaatsbespreken niet mogelijk ver koop vanaf 23.00 uur. 16 augustus: De nieuwe Nederlandse speelfilm: „UIT ELKAAR", met Her man van Veen en Monique van de Ven. Het ministerie van CRM wordt door het dagelijks bestuur van het Woonwagen schap Regio Amersfoort aangewezen als de grote schuldige dat het decentralisa tieplan niet kan worden uitgevoerd. Het gaat daarbij om de financiële afwikkeling. De vertegenwoordigers van de minister leggen criteria aan die voor het bestuur van het schap niet duidelijk zijn, waardoor het onmogelijk wordt de decentralisatie op korte termijn te realiseren. Soest dreigt daar ondermeer het slachtoffer van te worden. Het plan verkeert in een vergevorderd stadium en de planologische procedures worden dan ook normaal voortgezet. De uitvoering hangt echter af van het beschikbaar komen van het geld. Zoals bekend bereidt het Woonwagen schap Regio Amersfoort een decentra lisatieplan voor om de grote nood op het Amersfoprtse woonwagencentrum te lenigen. Enerzijds geschiedt dit door het opstellen van plannen voor een tijdelijk woonwagencentrum voor 26 wagens, anderzijds door het opstellen van plannen en het verwerven van gronden voor verschillende kleine cen tra in de regio. Met name het tijdelijk centrum en het centrum in Soest ver keren in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De Provincie en CRM zijn hiermee in principe akkoord gegaan. Helaas moet het Dagelijks Bestuur opmerken, dat het overleg over de financiële afwikkeling door vertegen woordigers van CRM op onaanvaard bare wijze wordt vertraagd en dat de financiële criteria die CRM aanlegt niet duidelijk zijn, redenen waarom het voor het Schap onmogelijk wordt zijn beleid op verantwoorde wijze op rede lijk korte termijn te realiseren. De deelnemende gemeenten worden voor onaanvaardbare financiële konse- kwenties geplaatst. Het Schapbestuur heeft dan ook beslo ten zijn decentraljsatie-plannen op te schorten. Om uit de impasse te gera ken, zal getracht worden met bemidde ling van Gedeputeerde Staten de Mi nister te bewegen alsnog tot een rede lijke vergoeding van de door de ge meenten gemaakte kosten te komen. Voorts overweegt het Schap kontakt op te nemen met andere Woonwagen schap-besturen teneinde via de Tweede Kamer-commissie te trachten de be langen van de woonwagenbewoners en de gemeenten die het beleid moeten uitvoeren, veilig te stellen. De woonwagenbewoners mogen uiteraard niet de dupe worden van dit konflikt tussen het Schap en CRM. Derhalve zullen de werkzaamheden ter voorbereiding van de realisering van het tijdelijk centrum met voortvarend heid worden doorgezet. Bovendien zul len de planologische procedures m.b.t. tot het centrum Soest normaal worden voortgezet, opdat verdere vertraging het Schap niet verweten kan worden. Dit houdt in, dat ook de presentatie van de decentralisatie-plannen binnen de gemeente Amersfoort, die in de maand augustus in de commissie en de Raad behandeld zouden worden, worden op geschort.

Soester Courant | 1979 | | pagina 9