laats ENEN UIVER f Soest „officieer' vier kunstwerken rijker -> de gemeente soest vraagt uw aandacht voor; gemeente soest. i i I fêmüWzWt medewerk(st)er verbruikersadministratie seliocmakcr i/oor'n prikje scliociiinkcf n deze tijd yfc n deze tijd n deze tijd fa je school, fa de intieme fa raining en fa. 16.00 uur, fa Commissie voor Beroepschriften 3e Uitvoeringsbesluit Algemene Verordening der gemeente Soest Bouwzaken Personeel gevraagd Openbare commissievergadering Gildefeesten 1979 Nieuw kantoorgebouw moet op rooilijn DE VRIES Raadsagenda nog langer mi 14.90 14.90 16.90 14.90 18' JJ: Cale16.90 Muziekcassettes «ÜËsSgS® N05 -25 9.90 9.90 9.90 7.90 Soester Courant van woensdag 15 augustus 1979 Linea Inbal van 114.- voor39.- Jacobs shoes van 114.- w voor39.- Marco /an 89.90 /oor39.- - f 1 Ballroom ils, tango, o.a. Latin )ck Roll. fa I s SS (Openbare bekendmaking De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt ter uit voering van artikel 9 van de Verordening voor de commissie op de beroep schriften bekend, dat op maandag 20 augustus a.s. om 16.00 uur in het ge bouw van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin aan de orde komt het beroepschrift van mevrouw L. Wijnen-Gorissen te Soest gericht tegen de beschikking van burgemeester en wethouders d.d. 22 mei 1&73, waarbij een vergunning voor het uitbreiden van een woonhuis met kantoorgebouw op een terrein gelegen aan de Koninginnelaan 25 is ge weigerd. (Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest; gelet op artikel 62 van de .Algemene Verordening der gemeente Soest; BESLUITEN: de volgende nadere regelen inzake aanbieding van huisvuil als bedoeld in artikel 62 van de Algemene Verordening der gemeente Soest vast te stellen. Artikel 1. 1. Huisvuil of zogenaamd grof vuil mag alleen worden aangeboden op de door ons bij openbare bekendmaking te bepalen dagen. 2. Op de in het eerste lid bedoelde dagen mag het vuil niet op of aan de weg aangeboden worden voor 6 uur 's ochtends. 3. Emmers of containers die gebruikt worden voor het aanbieden van vuil mogen na ledigen niet onnodig op of aan de weg staan. Artikel 2. In de emmers of bakken mogen geen vochtige of bijtende stoffen worden gedeponeerd, terwijl er ook geen gloeiende as mag worden gestort. Artikel 3. De emmers of bakken moeten steeds door het deksel worden afgesloten. Papieren zakken die gebruikt worden voor het aanbieden van huisvuil dienen behoorlijk te zijn dichtgemaakt. Artikel 4. Huisvuil of grof vuil dat naar zijn aard gemakkelijk wegwaait, dient in zakken, dozen of in gebundelde staat te worden aangeboden. Artikel 5. Onverminderd het bepaalde in de artikelen 2 tot en met 4 dient het huis vuil en grof vuil op een zodanige wijze te worden aangeboden, dat hierdoor geen hinder voor derden of vervuiling van de openbare weg kan ontstaan. (Openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strek kend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de heer J. D. Merts, Gen. Winkelmanstraat 12 te Soesterberg, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage annex berging op een terrein, gelegen aan de Gen. Winkelmanstraat 43, kada straal bekend gemeente Soest, sectoe E, nummer 2579. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 17 augustus 1979, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, ter inzage. Bij de administratie van het Gas- en CAl-bedrijf is op korte termijn plaatsingsmogelijkheid voor een Het bedrijf verzorgt de levering van gas en het beheer van de cen trale antenne-inrichtingen. Funktie-informatie In samenwerking met een kollega zal betrokkenen in hoofdzaak de volgende werkzaamheden moeten verrichten: bijhouden wijzigingen in het verbruikersbestand; controleren computerbestanden; verzorgen voorschot-nota's en eindafrekeningen; voorlichting aan gasverbruikers en CAI-abonnees. Funktie-vereisten bezit van het diploma M.A.V.O. aangevuld met een middelbare administratieve beroepsopleiding; ervaring met gegevensverwerking via een computer. Salaris, afhankelijk van opleiding en ervaring, van bruto f 1.981,-. tot f 2.999,- per maand. Sollicitaties aan burgemeester en wethouders, postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad onder vermelding van vacaturenummer 79-30. Dinsdag 21 augustus - 19.30 uur, gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport. Op de agendastaa.. o.m. de volgende onderwerpen: begroting 1980 vaststelling verbruikersvergoeding 1980 verzoek van de bridgeverenigingen ONI en Soest om gebruik te maken van De Borg verzoek basketbalvereniging Red Stars en handbalvereniging B.D.C. om reclame te mogen voeren in Sporthal Beukendal. betegeling kleedakkommodaties S.O. Soest. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft toestemming gekregen om in de periode van 16 t/m 27 augustus 1979 een feesttent te plaatsen op het terrein „de Blaak' aan de Ferdinand Huycklaan. voormalig VVZ-terrein Op genoemde data mag er tot 01.00 uur muziek gemaakt worden. Vorige week zijn in de gemeente vier kunstwerken „officieer' onthuld; twee in Soesterberg en twee in Soest. Alle vier „beelden" stonden al geruime tijd op hun plaats, maar van onthulling was nog nooit sprake geweest. Dat verzuim is even ingehaald door de wethouder van cultuur, mevrouw M. Van Stiphout- Croonenberg. Driemaal trok zij geheel alléén het doek weg; eenmaal werd zij daarbij geassisteerd door kolonel Nutt van het 32ste Tactical Fighter Squa dron van de Amerikaanse vliegbasis. De plechtigheden werden steeds bijge woond door bijna hetzelfde groepje belangstellenden bestaande uit de kunste naars, leden van de Soester culturele commissie en ambtenaren van de gemeentelijke plantsoenendienst. In Soesterberg was het beeldje „de twee duiven" van de kunstenaar E. Claus het eerst aan de beurt. Het staat aan de Morane in de wijk Egghermon- del. De kunstenaar ontbrak op het appèl vanwege vakantie. In de Amerikaanse wijk Apollo trok mevrouw Van Stiphout samen met ko lonel Nutt daarna het doek weg voor de speelplastiek van de kunstenaar H. Buijs. Bij het napraten in restaurant 't Zwaantje zei de wethouder dat er in beide gevallen sprake geweest was van 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Burgemeester en wethouders hebben de aanvraagde vergunning voor de bouw van een kantoor bij de woning Koninginnelaan 25 geweigerd omdat in het bouwplan geen rekening is gehou den met de daar geldende voorschrif ten. Dat zijn de bepalingen van het be stemmingsplan Soestdijk-'t Hart; op het betreffende perceel zijn eengezins huizen toegestaan alsook winkels en café's. Die moeten dan wel op de rooilijn gebouwd worden met een goothoogte van tenminste 5 meter en ten hoogste 8 meter. Volgens het bouwplan komt de voorge vel van het kantoorgebouw niet op de rooilijn en is de goothoogte maar 3.20 meter. De aanvrager, mevrouw L. J. L. Wij nen-Gorissen heeft beroep aangete kend tegen deze weigering. Dit beroep wordt behandeld tijdens de vergade ring van de commissie voor de beroep schriften op maandag 20 augustus a.s. Deze vergadering wordt gehouden in het gebouw van de dienst gemeente werken en begint om 16.00 uur. VERBOUWEN...? 02155-10652 SOEST De al 33 punten tellende agenda voor de raadsvergadering van morgen, don derdag 16 augustus, is opnieuw aange vuld met zeven Ingekomen stukken en de „notulen" van de vergadering van 19 april, terwijl aan punt 12 het onder deel 'c' is toegevoegd. De aanvullingen zijn: (2) 0. Brief d.d. 21 juli 1979 van de Wijkvereniging „Overhees" te Soest betreffende verkeersveiligheid en vij verbeveiliging, met het voorstel de brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders, p. Koninklijk Besluit d.d. 13 juli 1979 tot schorsing van het besluit van de raad van Soest van 21 juni 1979, afdeling I, nummer 13.259, waarbij aan C. W. van Rouwendaal, Koninginnelaan 104 te Soest, in beroep vergunning is verleend voor het gedeeltelijk vernieuwen en veranderen van drie schuren op het perceel kadstraal bekend gemeente Soest, sectie K. nummer 41, met het voorstel vermeld Koninklijk Besluit voor kennisgeving aan te nemen, q. Koninklijk Besluit d.d. 13 juli 1979 tot tot schorsing van het besluit van de raad van Soest van 21 juni 1979, afde ling I, nummer 13.250, waarbij aan C. Renes, Dorrestelnweg 84 te Soest in, beroep vergunning is verleend voor het vernieuwen en veranderen van een zomerhuisje tot garage op het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 2881, met het voor stel vermeld Koninklijk Besluit voor kennisgeving aan te nemen, r. Brief d.d. 18 juli 1979 van het Bewonerscomité Ossendamweg Vondellaan, inhoudende het verzoek om de consequenties van het uitblijven van de Centrumweg te behandelen in het kader van het beleidsplan met voorstel deze brief te behandelen bij het beleidsplan (agendapunt 3). s. Brief d.d. 1 augustus 1979 van de fractievoorzitter van Progressief Soest, waarbij de alternatieve beleids nota voor 1979 ter kennisneming wordt aangeboden met voorstel dit plan te betrekken bij het beleidsplan (agenda punt 3). Tevens is bij de stukken van het beleidsplan ter inzage gelegd een „glo bale vergelijking" tussen het beleids plan 1979 en het alternatief plan van „Progressief Soest", t. Brief d.d. 30 Juli .1979 van de heer N. van Dam, met voorstel deze brief te behandelen bij het „Ontelgeningsplan Kerkebuurt" (agendapunt 17). u. Brief d.d. 30 juli 1979 van een aantal bewoners van Bazuin en Cimbaal be treffende de situering van een speel plaats tussen Bazuin en Cimbaal, met voorstel de brief om Eidvies in handen te stellen van burgemeester en wet houders. 1. (toevoegen): Notulen van 19 april 1979. 12. c. een door de heer A. R. Kwant Ingesteld beroep tegen het aanbrengen van een parkeervakverdeling aan het Scalmeijerpad. inspraak. Die liep niet altijd even vlot, maar het was was „een leerzaam proces geweest zowel voor de bewo ners als voor de leden van de cultu rele commissie' Een probleem bleek ondermeer dat de verantwoordelijke commissieleden huiverig waren gemeenschapsgeld te steken in een kunstwerk dat ook. „ge bruikt" kan worden, zoals bij de speel plastiek het geval was. Door „praten" was men tot elkaar gekomen en voor al in de, wat speelplaatsen betreft, wat onderbedeelde wijk Apollo, deed het kunstwerk van de heerBuijs het voortreffelijk. Mevrouw Van Stiphout bedankte de beide kunstenaars voor hun werk en de gemeentelijke plantsoenendienst voor de samenwerking bij de plaat sing. Zij zei blij te zijn dat de gemeente Soest de 1%-regeling (1% van de stich- tingskosten) handhaafde waardoor op drachten voor verfraaiing van wijken met kunstwerken gegeven konden wor den. Dat was vooral belangrijk in een tijd van neergaande economie, waar van meestal de kunstenaar het eerste slachtoffer werd. In Soest werden de beelden „Inge borg" en „de Springers" van respec tievelijk Ed van Zanten en Otto Schou ten onthuld. Voor „Ingeborg" moest een roeiboot ingeschakeld worden om het doek van het beeld _te halen, dat in de vijver bij de KLM-flats in de wijk Klaarwater staat. Het was een „operatie", die dankzij een bekwame roeier, voorspoedig verliep. Bij het napraten in „De Open Hof" herhaalde de wethouder haar mening over de 1%-regeling en voegde daar aan toe dat op die manier ook aan een kunstenaar, die gebruik maakt van de B.K.R.-regeling (Beeldende Kunste naars) een opdracht gegeven kon wor den. Zo kon een begin gemaakt wor den met de opbouw van een geheel onafhankelijk bestaan. Overigens meende zij dat die B.K.R. niet feilloos functioneerde en zeker nog voor verbetering vatbaar was. Wat het beeld „Ingeborg" betreft zei de wethouder dat de plaatsing door al lerlei omstandigheden aanzienlijk lan ger was uitgesteld, dan voorzien was. Oorzaak was hier niet een menings verschil met de bewoners van de wijk. Integendeel; reeds in 1975 hadden de toen kersverse bewoners vrij unaniem voor dit beeld gekozen. De vertraging vond zijn porzaak in ziekte van de kunstenaar, terwijl gemeentewerken problemen had met het aanbrengen van de door de eigenaars van de flat geschonken fontein. Ook dat laatste probleem had men nu onder de knie en de totale „afwer king" kon men tegemoet zien. Soest is „officieel" drie gezellige beel den en een bruikbaar speelplastiek rijker. De inspraak heeft goed gefunc tioneerd; men heeft duidelijk gekozen voor beelden die „niets te raden over laten". Het beeldje „Twee duiven" in Egghermonde Fofo: Goos van der Wilt „De Springers" bij het nieuwe hockey complex aan de Koningsweg Foto: Goos van der Wilt „Ingeborg" in de vijver van de wijk Klaarwater Foto: Goos van der Wilt De speelplastiek in Apollo Foto: Goos van der Wilt 1. Tubeway army Replicas 2. Dire Straits Communiqué 3. Randy Vanwarmer Warmer 4. Earth, Wind Fire -1 am 5. Peaches en Herb4 - nn 2 Hot15.90 6. David Bowie nn Lodger 1 J.bU 7. Bintangs eo Qfl NightfighterId.oU 8. E.L.O. - Out of ioon the blue-2 lp 12.9U 9. David Bowie - Heroes3.3U 10. Carpenters - g_ Passage3.3U 11John Travolta - „j, met o.a. Sandy sJ.SÜ 12.AC/DC 1KQn Highway to heil IS.uU 13. RickieLee Jones-p q-* Chuck e's in love I O.UU 14. Randy Newman qa BornagainlO.all 15. Boney M -Take a... the heat of me I Z.UU 16. The Rutles Therutles #.<bU 17. Guys en dolls There's a whole lot of."U 19. Julio Iglesias q q« Manuela".Uil 20. Rod Stewart Collection - 2 lp 1Z.UU 21Div. artiesten 14 vakantiehits 22. Pointer Sisters Best of - 2 lp 23. Jim Croce Collection 24. Stevie Wonder Lightmyfire 25. Herb Albert Q on 40 greatest - 2 lp U.UU 1 Live Marle.V 12.90 2. Div. artiesten Hitsingles - 2 mc 14.9U 3. Cheaptrick Live at budokan lU.oü 4. E.L.O. .r ma DiscoveryID.ttU 5. Arno Gradje Jantjes S.O.S. 13.3U \Voor alle xekerhefdl Winkelkring ven Weodestreet Tel. 021SS 10344

Soester Courant | 1979 | | pagina 19