Zo gezien... Grootse karnavalsavond tijdens de Gildefeesten! Gemeente vertraagt zelf de woningbouw «6.98 1.25 Natuurramp Zonnebloem-boottocht was een sukses PINDA'S Was- verzachter Jong belegen PEREN Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen BIEFSTUK TARTAAR Antitankmijn gevonden Marcel Klarenbeek Nederlands kampioen ALLEEN DONDERDAG 500 GRAM Versgebrand van 3.58 voor DEZE WEEK VERNELL 4,5 liter ALLEEN DONDERDAG KILO nuUaÜU Zie onze advertentie door GEKARD PAUL ALLEEN DONDERDAG HEERLIJKE FRANSE KILO Zie onze advertentie HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8,9% Vraag vrijblijvende informatie. AUTO VERZEKERING Betaal niet meer dan noodza kelijk. Voor de betere rijder aantrekkelijke no-claim kor ting. Speciaal tarief voor privé- rijders en ambtenaren. Ook voor jeugdige rijders een normale autoverzekering. Met vakantie! Vergeet dan niet een Reisbagageverzekering te sluiten. fjnril JL Jl Demmers en Kir V5C5' de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 ALLEEN DONDERDAG 500 gram 6.75 Do tweede 500 gram HALVE PRIJS Hetverboden zich op het gras te begevenvervulde eenzelf de funktie als het bordje ge vaarlijk ijsin de singel tij dens een warme zomerdag. Het door hoog oprijzende woon- dozpn omgeven gazon had het laten afweten toen de kinderen uit de flats rechten lieten gel den op een speelterrein, dat niet in beslag genomen werd door allerlei voor de eeuwig heid geconstrueerde obstakels, waarvan ouderen menen dat je je daarmee kunt vermaken; pre-fabricated speeltoestellen waar je je niets meer bij kunt denken dan wat je in een paar minuten hebt gezien. Ook de keurig in het midden gelegen border heeft het moe ten ontgelden. Voetballende jongens hebben haast en ne men de kortste weg, soms krijg je een bal „niet goed op je slof" en een andere keer wil de wind meespelen en blaast de bal uit de koers. Volgens anderen is de gemeen schappelijke tuin aangelegd om het oog te strelen van de van alle natuur verstoken, hooggelegen flatbewoners, die geïrriteerd aanzien dat het uitzicht door de lieve jeugd wordt geruïneerd. Eén van hen die zich daar aan ergerden en zich daarover opwonden, was een arbeidson geschikt verklaarde, werkloze uit-het-raam-kijker. Na lang heen en weer denken besloot hij tot aktie over te gaan en zijn ergernis in energie om te zetten, aldus een voor beeld stellend voor mannen en vaders, wier ogen hij tijdens het spitten op alle lichaams delen gericht voelde en zijn toch al niet zo soepele ledema ten nog meer deden verstijven. Gevoed door zijn woede en ge sterkt door de van ver werk loos toeziende vandaaltjes, lag de border binnen een week ondersteboven. De rulle grond- lag gretig te wachten op jonge aanplant, die uit smalle beurs betaald en achter op de fiets aangevoerd werd. Vier bakken viooltjes losten op als honderd man in een stadion, maar de onbezoldigde plantsoenarbei der gaf het niet op. Tot hij tenslotte met welgevallen zijn blik over het werk zijner han den kon laten glijden om daar na uitgebreid omhoog te kij ken. Alsof hij van daar ap plaus verwachtte. Laat in de middag sloeg hij paaltjes in de grond en her schiep met stekelig prikkel draad de vriendelijke bloemen- border in een ordinaire plan tenbak. 57e jaargang no. 51 Woensdag 15 augustus 1979 SOESTER COURANT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar 720.— Verschijnt iedere woensdag Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. ƒ20,75 Brandinboedelverz. v.a. f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. 3.95 Rechtsbijstandverz. v.a .f 2.65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. ƒ61,60 Kinderen v.a. ƒ30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. ƒ24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8,9% Wij lichten u graag vrijblijvend in. J. G. van ROUWEND AAL Burg. Grothestr. Ma Soest -Tel. 03155-161 «7 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 In het kader van de Gildefeesten, die van 15 tot 27 augustus door het Groot Gaesbeeker Gilde te Soest ter gelegenheid van het 550-jarig bestaan zullen worden georganiseerd, neemt de Soes- ter Karnavalsvereniging „De Narre Knollen" op zaterdag 25 augustus ook een speciale karnavalsavond voor haar rekening. Volgens de informatie ons ver strekt door de president van ,,De Narre Knollen", de heer F. Bosman, belooft dit „Groot Zomer Knollenbal" een bijzon der evenement te worden. Het bestuur beoogt een feest avond voor iedereen, die in de laatste 20 jaren ooit iets met het Soester Karnaval te maken heeft gehad en voor allen, die in diezelfde tijd de karnavals- feesten hebben bezocht. Ook degenen, die dit nu voor het eerst willen proberen, zijn van harte welkom. De heer Bosman verzoekt ons met dit bericht een uitnodiging te doen aan de „werkers en bezoekers van het eerste uur" toen de huidige karnavals-ver- eniging werd geboren uit de toenmalige „Instuif", een ver eniging die toen een paar maal in de maand op zaterdagavond de gezellige dansavonden voor de Soester jeugd organiseerde, alsook aan oud-bestuurs- en raadsleden van latere Raden van Elf, die het door hun en thousiasme in die jaren hebben mogelijk gemaakt, dat het Soester Karnaval ieder jaar weer uitbundig gevierd kon worden. Doordat het bestuur van „De Narre Knollen" een uitnodi ging tot bezoek heeft gezonden aan verschillende Raden van Elf in het gehele land, belooft deze feestavond een bijzonder karakter te krijgen. De mede werking van de Karnavalsver eniging „De Biemewes" met hun paardjes uit Breda is al zeker, terwijl ook de Raden van Elf van Vlijmen en Soes- terberg hun komst hebben aan gekondigd. Ook de komst van de „Oude Raad van Elf", het gezelschap dat zo'n 20 jaar geleden op- De jaarlijkse boottocht van de Zonnebloem-Soest werd vorige week woensdag gehouden. 80 langdurig zieken en gehandicapten maakten dit jaar de reis mee met het motorschip ,,de Alex van Wayenburg". Onder hen zes bedpatiënten. Aan boord bevonden zich twintig helpsters van de Zonnebloem; één arts, twee verpleegsters en een verpleger; een dominee en een pastoor. Ook de heer Th. Peet, voorzitter van de plaatselijke Zonnebloem-afdeling was aan boord. Evenals vorig jaar werd een bezoek gebracht aan Nijkerk, waarbij de spe ciale aandacht uitging naar het schut ten. Men vertrok vanaf restaurant ..Eemzicht" te Baarn; daar meerde men laat in de middag ook weer af. Aan boord werd de lunch gebruikt en een warme maaltijd geserveerd door restaurant „Eemzicht". Het was een uiterst genoeglijke en uitstekend ver zorgde dag, waarvan de deelnemers volop genoten hebben. Vanwege de viering van het tienjarig bestaan van de afdeling heeft het bestuur moeten besluiten de tocht met de „Alex van Wayenburg" dit jaar maar één keer te maken. Andere jaren werden steeds twee tochten georganiseerd. Overigens werd van de aanwezigheid van het schip druk gebruik gemaakt. Een dag voor de Zonnebloemreis en ook maan dag al maakten pupillen van Eemer- oord een rondvaart en donderdag werd een tocht gemaakt met zieken en gehandicapten uit Amersfoort. Op de Vlasakkers vonden drie jongens een nog in goede staat verkerende antitankmijn. Het apparaat werd door de marechaussee meegenomen. De gemeente is er zelf de oorzaak van dat er stagnatie is gekomen in het woningbouwprogramma. Door te elfder ure te gaan sleutelen aan het door alle instanties goedgekeurde bestemmingsplan Overhees 2 - tweede fase, is er een gat in het bouwprogramma ontstaan van ruim één jaar. Volgens de heer K. Kop penaal van de werkgroep Leefmilieu Soest zou men met de late wijziging van het goedgekeurde plan nog vrede kunnen hebben, indien de wijziging betrek king had op die woningbouw. Dat is echter niet het geval want het gaat om een verkeerstechnische zaak; het creëren van een kruispunt. weg, verkeer uit de woonwijk Over- In de CDA-soos maandagavond in res taurant v.d. Brink informeerde de heer Koppenaal naar het standpunt van de CDA-fractie ten. aanzien van de aan koop van gronden van mevrouw Van Oest aan het Oude Grachtje. Hij meen de dat bij aankoop de voorgestelde planwijziging al doorgevoerd zou zijn, nog voor er sprake was van de „of ficiële" tervisie legging. En dat kon toch eigenlijk niet, meende Koppenaal. Het standpunt van de fractie hoorde hij niet; kon hij ook niet te weten komen omdat de fractie er nog over beraadslagen moest. Tegen de aan koop was men niet direct, omdat het een kwestie was van tijdig maatre gelen nemen om de realisatie van het plan niet op te houden. „Als wij", zo zei de heer J. van Pop- pelen, „pas met de aankoop van gron den in de wijk Overhees 1 begonnen waren, nadat het plan goedgekeurd was, dan zouden er nu nog geen hui zen staan". Koppenaal meende dat de vergelijking niet opging, omdat de aankoop van deze grond slechts nodig was om een verkeersprobleem op te lossen. Voor „Leefmilieu" was het daarbij nog lang geen uitgemaakte zaak, dat dat pro bleem zo opgelost werd. De werkgroep miste in het raadsvoorstel alle argu menten om tot de aanleg van een kruis punt Vrijheidsweg-Koningsweg-Di Lassostraat over te gaan. Zoveel als er destijds in het ontwikkelingsplan aan gedragen werd om de T-aansluitingen te verdedigen en als de meest veilige voor te stellen, zo weinig werd er nu naar voren gebracht om de aanleg van de kruising te rechtvaardigen. Mevrouw Greefhorst merkte op dat het voor Koppenaal toch duidelijk moest zijn dat juist door het doortrekken van de Di Lassostraat naar de Vrijheids hees 2 (tweede fase) gehaald werd. Het moest voor hem duidelijk zijn dat dit kruispunt straks ook dienst gaat doen voor het verkeer naar de nog aan te leggen wijken Overhees 3 en 4. De Di Lassostraat, werd, voorzover de weg door Overhees 2 liep, een wijk-ontsluitingsweg. Koppenaal (vroeg zich echter af of nu al vast stond dat de wijken 3 en 4 helemaal gebouwd zouden moeten worden. Zou in een later stadium niet blijken dat de aanleg van het kruispunt en de aankoop van gronden van kweke rij Van Oest in de Boerenstreek, over bodig geweest was? „Waarom begint u nu niet direct te bouwen? Dat kan toch aan de hand van het goedgekeurde bestemmings plan? U vertraagt op onverantwoorde wijze de woningbouw'., aldus Koppen aal. Later zou wel blijken of er meer nodig was. Hij kreeg het verwijt dat juist Leef milieu de woningbouw zou stagneren door bezwaren te gaan maken tegen de aankoop van enkele hectaren grond. Het verkeer was een integrerend deel van een woningbouwplan; het ging om het woongenot, om het milieu. De grond die aangekocht moest worden was volstrekt waardeloos uit een oog punt van het landschap. De Boeren streek werd er niet door aangetast in de slechte betekenis van het woord; de streek ging er zelfsop vooruit. Tot de Wieksloot zou de groenstrook, met zoveel verve verdedigd in het ontwikkelingsplan, behouden blijven. Wethouder Menne hield Koppenaal voor dat door deze verkeersoplossing de wijkbewoners gespaard zouden blij ven van, wat hij noemde, „het Von- dellaan/Ossendamweg-effect". Het werd in de soos een nietes-wel- trad op de karnavalsavonden van de toenmalige „Instuif" is al aangemeld. Onder leiding van haar Prins Leut I, de heer W. A. Butze- laar die in het Soester Karna val 11 jaar als Prins dienst heeft gedaan, wil deze groep ook haar bijdrage leveren tot het slagen van dit grote „Zo mer Karnaval Meerdere toezeggingen tot deelnamen door Raden van Elf „van buiten" worden nog in de komende dagen verwacht. De feestvierenden kunnen in de grote feesttent aan de Ferd. Huycklaan dansen en feesten op muziek van de „Came leons", terwijl de Boerenkapel, die met de Biemeewes uit Bre da meekomt, eveneens zal meewerken. Het bestuur van „De Narre Knollen" rekent op een grote toeloop, ook al door het spe ciale karakter van deze feest avond door de aanwezigheid van een grote groep Raden van Elf, die men waarschijnlijk nooit meer bij elkaar zal kun nen zien. Prins Jan 1 met zijn Raad van Elf en dansmariekes. Ook zij zijn vanzelfsprekend aanwezig op het „Zomer Karnaval" les spelletje, waaraan voorzitter J. Zwaanenburg tenslotte een eind maak te, zonder Koppenaal overtuigd te heb ben. Het inschepen van de Zonnebloem-gasten op de „Alex van Wayenburg" FotoGoos van der Wilt De Soester atleet Marcel Klarenbeek heeft afgelopen zondag op de Neder landse kampioenschappen vriend en vijand verrast door de 200 meter te winnen. Hij versloeg de gedoodverf de winnaar en kampioen Heerenveen met de tijd van 21.68 seconden. Hee renveen finishte in 21.79 seconden. Derde werd Van Santen in 21.99 se conden en vierde Bienfait in 22.27 se conden. Klarenbeek, in feite nog een A-junior, nadert geleidelijk de Europese top. Ter vergelijking: j.1. zondag wer den ook in Duitsland nationale kam pioenschappen gehouden. De West- Duitse kampioen finishte in 20.68 se conden; de Oost-Duitse kampioen in 20.84 seconden. De beste Europese tijd van dit seizoen staat op naam van een Italiaan met 20.22 seconden. Tij dens die wedstrijd eindigde een Ame rikaan als tweede in 21.03 seconden en een Rus als derde in 21.26 seconden.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1