m „Olympianen" brachten vakantie door in Breda S.O. Soest atletiek pupillen beëindigen competitie Elf verenigingen in SEC-veteranen-toernooi „Open" Tennis-toernooi L.T.C. Soest Weinig spanning D-finales SOESTDiJK VOOR AL UW SPORTEN Eemvogels hervatten training RIJOPLEIDING M. LOS Geerlof Stam 2e Plaats in Oostenrijk Uw succes is onze reclame!!! voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool Vleesverkoop „The Red Stars" hervatten trainingen ShJdiohariaharwoczïK1 BDC-handbal hervat training S.O.Soest-sektie Atletiek hervat training BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Oefenprogramma SEC Instruktiebad „De Turf" weer open Zwemvierdaagse Soester Natuurbad TTV Overhees heeft ander onderkomen „Groot Gaesbeeker Gildeloop" over nieuw parcours Soester Courant van woensdag 15 augustus 1979 Op drie velden zal zondag a.s. het jaarlijks SEC veteranen toernooi van start gaan. Dit jaarlijkse toernooi met deelnemers uit binnen en buitenland is de start voor het seizoen 1979/1980. De SEC velden zijn zondag a.s. geheel ter be schikking van de oude garde die vanaf 11 uur om de punten gaat strijden. SPORT! 1 Toernooileidster mevrouw Lafèbre feliciteert Betty Klave (rechts) met haar overwinning in het dames-dubbel. Op de achtergrond links Valerie Winkel, Lia van Wijngaarden en Els Dobben. Even dreigde afgelopen zondag de finale-wedstrijden D en Veteranen door een „mals" zomerregentje verstoord te worden. Gelukkig echter hoefde niet wederom gebruik gemaakt te worden van de over dekte tennisaccommodatie in Soest-Zuid, zoals de voorzitter in zijn afsluiten de woorden memoreerde met alle waardering voor het collegiale aanbod van de plaatsgenoot-tennisvereniging. Zoals bij de kunst een slechte generale repetitie garant staat voor een goede uitvoering, blijkt in de tenniswereld dat kwart en halvefinales soms een aantrekkelijker strijd te zien geven dan de finales zelf. Zeker gold dit bij de Veteranen-partijen. In de dames-enkel finale versloeg Mevr. Jeanet Luten vrij gemakkelijk haar club- en plaatsgenote, Mevr. Greet Groart, met 6-0, 6-0. In de ont spannen sfeer van een „vrij-partijtje" heeft de uitslag er wel eens anders uitgezien. Beide dames vonden elkaar weer in de dubbel, waar het duo, Mevr. Riek Reimerink en Mevr. Ellie Otto, met 6-1,6-0 werd geklopt. Bij de herenenkel Veteranen struikelde de heer Teus de Bree - winnaar 1978 - over de heer Jan v.d. Gijp, die op zijn beurt zijn meerdere moest erken nen in de heer Alexander Spoor. In een uitgekookte finale - veteranen waardig - versloeg de heer Alexander Spoor met 6-3, 6-4 zijn tegenstrever, de heer Ad Adema van Scheltema, waaraan zijn dodelijke dropshots ze ker debet waren. Na de prijsuitreiking dankte de heer Alexander Spoor de wedstrijdleiding met een geestig speechje. In de herendubbel kwam de Bree terug met partner Kok. waarbij de enkel fi nalist Spoor met L.T.C. Soest partner Luten het onderspit moesten delven (6-0,6-1). Ook in de gemengd dubbel excelleer de de Bree met zijn partner Mevr. Mollie Overtoom in een 6-1, 6-3 over winning op de combinatie Mevr. An neke de Hullu/Richard Kauling. Bij de D-partijen heeft de jeugd in derdaad laten zien, dat zij de toekomst heeft. De jeugdige Marja van Beugen won de finale met 6-1, 6-2 van Mevr. An- nemarie Pastor. Ook in de heren enkel-finale stond de jeugd tegenover elkaar. Michael Goudsmit versloeg Robert Klinkenberg met 6-3, 6-4. Bij het grote tableau van 128 deel nemers streden de heer Gerard de CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Foto: Goos van der Wilt Klerk en Arnout Voogel om de eer van de 3e en 4e plaats. Bij deze laatste en langdurige partij - het L.T.C. Soest junior lid Arnout won uiteindelijk met 6-4, 6-7, 6-2 maakte het hoogstaande spel en de spanning het afwachten van de prijsuitreiking ruimschoots goed. De dubbel finale van'de dames Bet ty Klave/Lia v. Wijngaarden tegen Valerie Winkel/Els Dobben werd met 6-1, 6-3 in het voordeel van eerstge- noemden beslist. Ook hier gaf eigen lijk de halve-finale van v. Klave/v. Wijngaarden tegen het duo Riek Rei- merink/Henny Vervelius in een span nende drie-setter meer strijd te zien. De heren dubbel in D tussen Jaap Schuller/Frank Ehrencron enerzijds en Wim Albers/Cees Uylenhoed aan de andere zijde van het net gaf een eerste plaats voor eerstgenoemden. Het gemengde dubbel - zoals wel meer dere partijen - was een familieaan gelegenheid. Moeder en zoon v.d. Geijn tegenover broer en zus Ouderdorp. waar in een zeer aantrekkelijke partij broer en zus het vonnis met 6-3, 6-3 over moeder en zoon velden. Ondertussen zijn in het voorweekend de eerste C-wedstrijden al weer ge speeld. De heer H. v.d. Vecht neemt traditioneel deze tweede week van het B- en C-toernooi als bondsgedelegeer- de voor zijn rekening, terwijl in de wedstrijdleiding Mevr. Elly van Don gen de plaats van Mevr. Karla Lefè- bre heeft ingenomen. In zijn slotwoord lonkte de voorzitter van de L.T.C. Soest wellicht naar het Melkh'.isje met zijn vermelding van internationale deelneming met name uit Ierland en India. Alleen medewer king van de weergoden wordt nog ge vraagd voor een interessante tweede week van dit goed-bezette toernooi. Deze week zijn op het sportveld aan de Staringlaan weer de eerste schreden gezet door de Soester korfballers. De senioren en de jeugdafdeling zijn be gonnen met de training. Na een welverdiende rust wordt het groene gras weer betreden. De Eemvogels op weg naar hun eerste lustrumwat het zal brengen is afwachten. VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 Voor de vijfde achtereenvolgende maal hebben 29 leden van de wandelsport vereniging Olympia een volle week gekampeerd, dit keer in een padvinders- troephuis en namen zij tevens deel aan de 23e Nationale Jeugdvierdaagse in Breda. Zaterdag 4 augustus begon de vakantieweek voor de Olympianen. Was het eerder zo dat men gebruik maakte van 'een grote legertent en meerdere kleinere tenten, dit jaar wist men beslag te leggen op het padvinderstroephuis van de Albert Schweizergroep in Breda. De organisatie werd te elfder ure nog met een probleempje geconfronteerd toen bleek dat de Duitse club SV „Spellen Alte Herren" nog mee wenste te doen. De organisatie voor het toer nooi was echter al rond. Desondanks heeft men van SEC zijde gemeend de ploeg uit Voerde (West Duitsland) die vorig jaar in de finale tegen SEC ,i speelde tijdens het toernooi van ESCA in Arnhem, toch naar Soest uit te no digen. Zo zal ook de ploeg van Wer- ner Matten zondag a.s. trachten hoge ogen te gooien. De SEC organisatie zal daarom met elf in plaats van tien ploegen rekening -moeten ^ouden. Men heeft dit opgelost door SV Spellen als zesde team in te delen in poule 2. In poule 1 worden tien wedstrijden gespeeld met vijf deelnemende teams. De ploegen spelen vier wedstrijden van tweemaal een kwartier, derhalve 120 minuten in totaal. In poule 2 zul- - len de wedstrijden worden ingekort - tot twee maal twaalf minuten, waar door het totale aantal minuten ook op 120 komt. In poule 1 spelen Donar uit Hilver sum. BVC uit Bilthoven, PEC uit Zwol le, Baarn en SO Soest. In poule 2 i;spelen WIVOS uit Arnhem (dit is de «nieuwe ploeg van oud-SEC voorzitter Jan Snellenburg) SEC, Hilversum, 't «Gooi uit Hilversum en Zeist. ^Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. De Soester basketbalvereniging „The ,ed Stars" is weer begonnen met "ainen. Elke vrijdagavond kunnen de eden van de vereniging daarvoor te- cht in de sporthal „Beukendal", "et de trainingen van de jongens en eisjes welpen, alsmede de meisjes adspiranten c. wordt begonnen om 16.00 uur. Om vijf uur komen dan de adspiranten en kadettenteams van de vereniging aan de beurt tot zeven uur. Vanaf zeven, uur gaan de meisjes en jongens junioren de zaal in. Tot slot is er ook voor de senioren gelegenheid voor training, zowel in wedstrijd - als recreatief verband. Daarmee wordt om negen uur begonnen. Tweede training: Alle stanaaara- teams, zowel bij de jeugd als bij de senioren gaan eveneens een training extra doen en wel op de woensdag avond in de prachtige gymnastiekzalen van de Kardinaal Alfrink Mavo. Voorts geldt deze extra training voor het tweede herenteam dat gepromoveerd is naar de landelijke afdeling. Hier zal om zeven uur begonnen wor den. Inlichtingen: Voor eventuele inlichtin gen omtrent de Soester basketbalver eniging kan men elke vrijdag vanaf vier uur terecht in sporthal Beukendal, waar altijd een der bestuursleden aan wezig is om U te woord te staan. Aan dit vijftal wordt toegevoegd de ploeg van SV Spelen. Om vier uur worden de poulewed strijden beëindigd en kan worden over gegaan tot de finalewedstrijden. De nummers 1 uit de poule spelen om de eerste en tweede prijs, de nummers 2 om de derde en vierde prijs. De SEC ploeg wordt samengesteld door coach Pureveen Sr. uit de volgende spelers: Wout de Bruin, Jan P. C. Veldhuizen, Wim Pothoven, Joop van Maanen, Leo van Breukelen, Theo 't Lam, Ruud Rodermond, Rob Nieuwaal, Hans de Groot, Dik Hagelen, Herman Lüschen, Cees Dorrestein, Jan v.d. Burg. Om kwart voor vijf zal voorzitter van Leenen overgaan tot de prijsuitreiking. 9*»Uploro«*Td »cbooi\hefcU.p«cUIfrte fcL~Burg. Grotheatr, 26 Soest Tel. 20488_C 'W' maria galland £o Gezond bruin d.m.v. ^*4 bank en zonnehemel J7 IftS-jAÏÖ Sterichta-enBdioamsveTWirjing Met het oog op het begin van de handbalcompetitie seizoen 79/80 heeft BDC de handbaltraining hervat. Van daag, woensdag 15 augustus, is men voor het eerst na de zomervakantie weer aktief op het complex aan de de Henr. Blaekweg. Zaterdag 18 en zondag 19 augustus wordt daar een toernooi afgewerkt voor junioren en senioren. Op zondag 26 augustus begint de veld- competitie met voor het eerste dames team een thuiswedstrijd tegen Attila; de heren spelen uit tegen Achilles. Beide teams komen uit in de hoogste klasse van de nationale veldhandbal competitie. Nu de vakanties weer voorbij zijn heeft de sektie Atletiek van S.O.Soest de zomertraining weer hervat. Deze zo- mertraining voor Jeugd en Pupillen vindt plaats op het sportcomplex van S.O. Soest aan de Bosstraat. Tot 1 oktober kan eenieder die interesse heeft in de Atletiek meetrainen. Na afloop van deze proefperiode kan men dan beslissen of men al of niet doorgaat met de Moeder-der-sporten. Pupillen iedere maandag van 16.30- 17.30 uur en woensdag van 16.00-17.00 uur. Overige jeugd tot 16 jaar iedere dinsdag van 17.00-18.30 uur en iedere donderdag van 17.00-18.30 uur. Zowel jongens als meisjes kunnen zich aan melden bij onze trainers. Na 1 oktober zal er éénmaal in de week een bostrai- ning en één maal een zaaltraining gegeven worden. Deze zaaltraining zal plaatsvinden in de Sportzaal van de Borg. Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Als voorbereiding op de a.s. competitie spelen ook elftallen van de voetbalver eniging SEC een aantal oefenwedstrij den. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 19 augustus: 12.00 uur Neder- horst 2-SEC 2; 14.30 uur Nederhorst 1-SEC 1. woensdag 22 augustus: 19.00 uur SEC- 's Graveland; 19.00 uur SEC 2 -'s Gra- veland 2.. zondag 26 augustus: deelname aan het D. Hlllerström-toernool van de v,v. Sport te Amsterdam. Naast SEC ne men ook deel Nautilus, Osdorp en Sport. De eerste wedstrijd begint om 11.05 uur. woensdag 29 augustus: aanvang 19.00 uurVelox-SEC; Velox 2-SEC 2 en Velox 3-SEC 3. Dat het iets anders zal worden staat als een paal boven water. Aan het einde van het seizoen heeft het voortvarende bestuur van deze korfbalvereniging besloten speelsters en spelers uit het eerste team plaats te laten maken voor jeugdigen. Vorig sei zoen werd afgesloten met een handha ving in de tweede klasse afdeling Mid den-Nederland, terwijl het tweede team promoveerde van de vierde naar de derde klasse. Het derde team van de Soester korfbalvereniging komt uit inde vierde klasse. Het doel van de technische commis sie van de korfballers zal ongetwij feld zijn het eerste, sterk verjongde, team te handhaven, terwijl de meer geroutineerde spelers nu de kern van het tweede team gaan worden en wel licht een kampioensschap In de wacht kunnen slepen. Het eerste team is ingedeeld in een zeer zware afdeling met uitsluitend standaard teams. Een beslissing van de korfbalbond waarmee ongetwijfeld het spelpeii gediend zal zijn. Het maakt de opgave van de soms zeer jeugdige Eemvogels echter niet eenvoudiger. De Eemvogels hebben Hans Moerman, oud SAMOS-speler, bereid gevonden de ploeg te gaan trainen en begeleiden. Geen lichte taak omdat de ploeg de nodige routine nog volledig mist. Met inzet en snel spel zal de tegenstander toch nu en dan een punt afhandig ge maakt moeten worden. In de komende oefenwedstrijden zal Hans Moerman zijn definitieve ploeg samenstellen. Het oefenprogramma dat goed in elkaar lijkt te steken, ziet er als volgt uit: dinsdag 21 augustus wordt er in Maarn gespeeld tegen een ploeg van S.V.M.M. en zaterdag 25 augustus zal het team spelen op het eigen terrein aan de Staringlaan. Die zaterdag zal het overigens gezellig druk worden op het sportveld, 's Ochtends worden jeugdoefenwed- strijden verspeeld en om 14.00 uur komt de tweede trainingsgroep binnen de lijnen voor een oefenwedstrijd te gen Fiducia. Besloten wordt deze dag met om 16.00 uur de wedstrijd Eemvogels 1-Fiducia 1. Op l september begint dan de kom petitie. Bent u ook geïnteresseerd in de korf- balsport komt dan gerust eens langs. Kunt u zaterdag 25 augustus niet, elke dinsdag- woensdag- en donderdag avond zijn er trainingen. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met het sekretariaat Van Hamelstraat 55. tel. 11856. De korfbalvereniging ..De Eem vogels" heeft naast de korfbalafdeling ook een zgn. „r^ko-groep". Onder lei ding wordt elke week op plezierige wijze getracht de spieren soepel te houden. Het kompetitie-element telt niet mee. Slechts ontspannning! Voor nadere informatie kunt u terecht bij het sekretariaat. A.s. maandag 20 augustus gaat het overdekte instruktiebad „De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan weer open voor de rekreatieve zwemmers. Zij kunnen er terecht op maandag van 9.45 tot 10.45 uur (65+ van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur; op dinsdag alleen 's morgens van 9.45 tot 10.45 uur; op woensdag 's middags ieder uur te beginnen om 14.00 uur tot 18.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur tot 22.00 uur; donderdag weer al leen 's morgens van 9.45 tot 10.45 uur; vrijdag alleen 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur; zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en zondagmorgen van 11.00 tot 14.00 uur. Het recreatief zwemmen is gesteld op één uur; er is geen bewaakte gar derobe. Voor zwemlessen kan men wat infor matie en inschrijving betreft terecht bij het bureau Sportstichting, Steen- hoffstraat 6a (naast het gemeente huis), telefoon 16744. toestel 258. Het natuurbad wordt gesloten op zon dag 9 september a.s. Van dinsdag 28 augustus t/m zaterdag l september a.s. wordt in het Soester Natuurbad de zwemvierdaagse gehou den. Men heeft de mogelijkheid om óf de 250 meter óf de 500 meter te zwemmen. Om vier keer te zwemmen heeft men in die periode de keus uit vijf dagen. De kosten voor het zwemmen, inclusief de toegangsprijs, bedraagt voor de vier dagen 5,- per persoon. Na het volbrengen van de zwemvierdaagse ontvangt men een medaille. Wie dit jaar voor het eerst deelneemt krijgt de bronzen. Heeft men vorig jaar ook meegedaan dan wordt het een zilveren plak. Vervolgens wordt het goud en goud met opschrift 1 t/m 9. De mogelijkheid om te zwemmen voor de vierdaagse is 's avonds van half zeven tot half negen. Vanaf vandaag kan men zich aan de kassa van het Soester Natuurbad op geven voor deelname. Tijdens de vierdaagse worden ver schillende demonstraties gegeven. De Olympialeiding had zich dit jaar goed voorbereid op het vermaak voor de leden. Zo was er 's avonds laat al een dropping met diverse opdrachten in de binnenstad waarin o.a. waren opgenomen de bekende Koepelge vangenis en de Koninklijke Militaire Academie (KMA). De dag erop brachten de ouderen een bezoek aan de Sterrenwacht terwijl de jongeren zich alvast in het bosbad van Hoeven konden vermaken. Maandag was er een fietspuzzeltocht met op drachten uitgeschreven, van Breda naar het eindpunt, de Teteringse Helde in Teringen waar alle leden de diverse spelletjes, zoals balspelen, ver springen en touwklimmen voortzetten, 's Avonds werden er pannekoeken gegeten die door een ieder zelf konden worden gebakken. Dinsdag stond er een vossejacht op het programma. Het parkoers diende te voet te worden afgelegd. De koppels hadden een route- Kaart bij zich waaruit stukjes ontbra ken welke ter plaatse moesten worden opgezocht tot aan de finish waar twee „vossen" zich in het bos hadden ver stopt en daar moesten worden opge spoord. Het avondeten werd ook deze keer door de Olympianen zelf bereid door middel van diverse fonduepanne tjes. De eerste wandeling in de Jeugdvier daagse werd woensdag gemaakt. In totaal 75 groepen deden mee hetgeen een deelnemersaantal van 1.250 beken- kende hetgeen tegenvallend was voor de organiserende Stichting Nationale Jeugdvierdaagse Breda, bestaande uit zeven bestuursleden, evenzoveel uit voerende kommissieleden en 65 mede werkers. Vorig jaar nog bedroeg het aantal deelnemers 1.640. De aspiranten van Olympia volgden met hun leidster mevr. S. Brood de vijf kilometer terwijl de heer E. R. Kalk man met zijn junioren de 10 km. liep. De senioren wandelden onder leiding van de heer W. van Steendelaar de 15 km. Om de Vierdaagselopers zoveel mogelijk van fraaie en afwisselende parkoersen o.a. in het Mastbos, Ulven- hout en langs de Belgisch-Nederlandse grens te laten genieten werd soms gebruik gemaakt van door het organi- satiekomité gehuurde bussen. Bovendien kregen de wandelaars iede re dag een konsumptie aangeboden. Iedere vereniging mocht een verzor gingsauto mee laten rijden. Voor Olympia was de heer D. W. Brood op de route. 11 Vanaf maandagavond 13 augustus kan er weer getafeltennist worden door alle leden van de TTV Overhees. In dit nieuwe seizoen zal worden gebruik gemaakt van een andere accommoda tie, en wel de gymnastiek zaal van de voormalige R.K. Mavo aan de Dalweg. De senioren kunnen hier terecht op maandagavond van 19.00-23.00 en za terdagmiddag van 13.00-16.00 uur. De jeugdleden spelen ook op zaterdagmid dag. Wat de competitie betreft, staat vooral het eerste seniorenteam voor een zware taak. Na het behalen van het kampioenschap in de vijfde klasse, mag dit team nu uitkomen in de vierde klasse. Het tweede team handhaafde zich in de vijfde klasse, terwijl de overige teams in de zesde klasse zullen spelen. In de belde jeugdteams is voldoende talent aanwezig om goed mee te draaien in hun afdelingen. Belangstellenden zijn op beide dagen van harte welkom. Inlichtingen kunt u verkrijgen aan de zaal of telefonisch bij het secretariaat nr. 13598 t.n.v. R. Balvers. Op zaterdag 18 augustus a.s. organi seert het „Groot Gaesbeeker Gilde" in samenwerking met S.O.Soest-sektie Atletiek de traditionele Gildeloop. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal het Parcours ditmaal door de bebouw de kom van het oude gedeelte van Soest gaan. Er zal gestart worden op de Parkeerplaats van het feestterrein aan de Peter v.d. Bremerweg en het vol gende Parcours volgen; Peter v.d. Bremerweg, Kerkpad, Kruisweg, Lan ge Brinkweg, Eemstraat, Parkeerter rein. De deelnemers aan de 5 K.M. zullen dit parcours tweemaal moeten afleggen. Na afloop ontvangt iedere deelnemer, in de feesttent aan de Fred. Huycklaan, uit handen van het Ko=_ ningspaar de fraaie Gildepenning aan lint. Deze penning is speciaal geslagen i.v.m. het 550-jarig bestaan van het Gilde. Start 2% K.M. 10.00 uur, start 5 K.M. 10.30 uur. Inschrijven vanaf 9.30 uur in de feesttent aan de Ferd. Huycklaan. Inschrijfgeld voor beide afstanden 2,50. Ook het komité had voor diverse evenementen gezorgd waaronder bow ling en een demonstratie van de Bre dase politie. Het laatstgenoemde on derdeel werd donderdagmorgen door de Soestenaren bezocht. De agenten vertoonden de demonstraties met hon den, paarden, auto's en motoren in de stromende regen. De voortdurende regenval was voor de organisatie van de Jeugdvierdaagse aanleiding de tweede wandeltocht op het allerlaatste moment af te gelasten ook al omdat de bossen onbegaanbaar waren. Dit was voor de Olympialeiding een mooie gelegenheid de lach- en teken films te vertonen. De avonduren wer den gevuld met een disco voor jong en oud. Vrijdag werd de voorlaatste wan deling gemaakt onder veel betere weersomstandigheden dan de dag te voren. Voor de leden van Olympia werd 's avonds het afscheid gehouden. Een kleine party in een oergezellig inge richt troephuis waar lekkere hapjes Klaarstonden, sketches werden opge voerd, wandelliedjes gezongen en spel letjes werden gedaan. Een van de hoogtepunten was de imitatie van een drietal zangeressen die tezamen bo vendien het trio „Luv" vormden. Op de laatste dag, zaterdag, werden de deelnemertjes aan de Jeugdvierdaag se met bloemen en begeleid door enke le muziekkorpsen, ingehaald. Het tal rijke publiek, waaronder ook veel ouders van de Olympialeden zagen een bonte stoet door de straten trekken. Die ouders hadden van de mogelijk heid gebruik gemaakt per Tensenbus naar Breda af te reizen om bij het défilé bij het stadhuis aanwezig te zijn. Ook bezochten ze het tijdelijke onder komen van de Olympianen. Elf wandelaars moesten vroegtijdig opgeven maar alle Olympianen be haalden bijna ongeschonden de finish. Vanaf 1975 was dit de derde keer dat Olympia in Breda meedeed. In 1976 en 1977 wandelde men de Jeugdvierdaag se in Venlo. De wandelaars kregen hun verdiende Jeugdvierdaagsekruisje en als verrassing een fraaie kleurenprent. De verzorgers kregen ieder een oor konde en de prent. Zowel de leiding als de leden van Olympia kunnen terugzien op een zeer geslaagde wandel- en vakantieweek. Zaterdag 25 augustus organiseert de wandelsportverenging Olympia de traditionele Paleis Soestdijktocht in Soest met afstanden van 5,10, 15 en 20 en 25 kilometer. In de strijd om de Europacup voor Renault's 5 beeft Geerlof Stam zijn tweede plaats in het algemeen klassement steviger in handen gekregen door in Oostenrijk op de tweede plaats te eindigen. De race in Oostenrijk werd gewonnen door de Italiaan Calamai, de man die de eerste plaats bezet in de totaalklasse ring. Na op het circuit van het Belgische Zolder, de eerste wedstrijd van het seizoen gewonnen te hebben, vielen de prestaties van Stam wat terug. In Monaco werd hij zevende en vervol gens op Hockenheim in Duitsland zes de. In Oostenrijk kwam hij echter terug. In een ongekend spannende race, waarin hij constant deel uit maakte van de kopgroep met twee Italianen, één Oos tenrijker en één Fransman, had Stam een uitstekende kans op de zege. De laatste ronde kwam hij als eerste door maar toen nam Calami „maatrege len". Hij tikte de Soester even aan en dat kostte Stam de overwinning. Met 0.08 seconde verschil gingen de beide coureurs practisch gelijk door de finish. In het algemeen klassement behield de Italiaan daardoor de eerste plaats; Stam nam de tweede plaats stevig in handen en heeft 25 punten voorsprong op nummer drie. Er resten in deze race nog drie wed strijden: over veertien dagen Zand voort en daarna nog Tialië en Frank rijk. Geerlof Stam De Utrechtse Atletiek Vereniging Hellas organiseerde afgelopen zaterdag de 3e en tevens laatste wedstrijd van de pupillen competitie afd. Gooi en Eemland Helaas moest G.A.C. uit H'sum vanwege de vakantie afzeggen; er werd Bportief gestreden om de plaatsen zowel individueel als voor ploegen. De Soester atleetjes spraken hierin een leuk woordje mee waren. Jongens pup. A. resp. kogel - Zowel de jongens pup. A; bestaande uit Seymour Bos, Dennis Esselman, Hans Blik en Eelco Moree, als de jongens pup. B., Christian Vonk, Christian Smit, Erik Jan Ransdorp en Frank Redel, behaalden in het ploegen klas sement de 2e plaats. Individueel behaalde Sacha Bos bij de meisjes pup. B. de 2e plaats. Esther Balvers leverde ook goede resultaten eindigde ver boven de middenmoot bij de meisjes pup. A. Buiten de competitie sfeer werd ook de 1000 meter door iedereen gelopen. Hier behaalde Dennis Esselman de 3e plaats. Een uitstekende prestatie. De uitslagen van deze laatste wedstrijd m. noog: Seymour Bos, 6,65, 10.0,1.10 m. Eelco Moree 8.17, 9,6,1.15 m Dennis Esselman 5.94,10.1, 1.10 m. Hans Blik 6,93, 0.8, 1.05 m. Edo Geerlof 7.04, 9.6,1.05 m Arnold Vonk 5.25,11.1,1.05 m. Meisjes pup. A Esther Balvers 4.86,11.6, 0.90 m. Jongens pup. B, resp. bal - 40 m. ver Christian Vonk 18 m. 7.3, 3 Erik Jan v. Ransdorp 25 m., 7.7,3.20 m Christian Smit 16 m., 7.6, 3.17 m Frank Redel 28 m., 7.6, 2.79 m. Arjen Tak 28 m.. 7.6. 2.60 m Meisjes pup. B Sacha Bos 12 m., 7.3, 3 05. i

Soester Courant | 1979 | | pagina 9