Feestelijke dagen in de Van Weedestraat Middelman opent conf e ctie - centrum voor jong en oud Middelman service voor invaliden Noodzaak en begrip zijn er de oorzaak van dat Middel man b.v. in zijn nieuwe vestiging aan de Van Weede straat ook een zeer speciale service voor invaliden heeft. Invaliden kunnen met hun rolstoelen alle afdelingen van Middelman b.v. bezoeken en zo nodig vinden zij een aangepast toilet. Een vorm van service die uniek voor Soest mag worden genoemd. Soester Courant van woensdag 29 augustus 1979 iente verkocht, met sekwenties dat het ;njm Middelman werkelijk gigantisch i de Birkstraat ver- Mikimo in de roman- beving van de Oude i nieuw onderkomen traks het volledige an de Middelman- Torenstraat, wanneer lagen tijd de operatie ng naar de Van Wee- plaats vindt, tig jaar geleden Middelman sr. en zijn n bestaan voor zich- Jn gezin op. Soest en J telde in die begin- ïauwelijks 6000 inwo- aarde wegen en auto's ïldzaamheden. Soest en landelijk. Slechts d van de onontbeer- irdetram verstoorde ig terugkerend de rust. er décor in 1979 is in der jaren drastisch Langs de Middel ingen daveren gens, auto's en mo- ïel natuurlijk groen snen. Gevestigde za- a. op een enkele uit- na, vergeten. Mid- s zo'n uitzondering, at wel blijven ook. r en moeder Middel aar geleden zijn be- wordt nu door hun en aangetrouwde >ortgezet. Met dezelf- !n mentaliteit en met ilijks terugkerende dat zakelijk sukses n dat is wat mensen van maken. DE ls zaak mag dan vol- eden tijd zijn, de ge- aan de naamgeving slag lag is nog volop Foto Herman van Dam Generatieconflicten kennen we niet, ook al omdat vader voor zijn leeftijd nog steeds een zeer vooruitstrevend man is. Niet alleen hij en mijn moeder zijn voor het sukses van onze zaak verantwoordeljk. Ik memo reerde al onze familieband. Daar komt bij dat we qua per soneel bijzonder weinig ver loop kennen. Eigenlijk vormen de 40 medewerkers van ons een grote familie. Wat de kinderen betreft hebben wij het terecht van onze ouders niet cadeau gekregen. Stuk voor stuk moes ten wij het vak eerst buiten de Middelman-deur leren. Nie mand van ons kwam in wat men dan een opgemaakt bed je noemt. Zelf ben ik ook be gonnen als vertegenwoordiger, zonder auto, maar met een fiets en een barstensvolle kof- I' fer met monsters achterop. Be- wust hebben mijn ouders bui- I ten hun zaak ons leren kennis maken met het vak. Wij zijn f er nog steeds dankbaar voor' f Ter sprake komt de transfer j van de Torenstraat naar de m Van Weedestraat. Adri Middelman: „We moesten I in de allereerste plaats de mo- f gelijkheid krijgen tot speciali satie te kunnen overgaan. In het moderne zakendoen, zeker als het om mode en confectie gaat, een dwingende eis van daag de dag. In het bedrijf in de Torenstraat is het bijvoor beeld een groot nadeel dat een afdeling herenconfectie nooit werkelijk tot zijn recht komt. We zitten daar min of meer onder in een kelder. Een ver dieping hoger was de afdeling damesconfectie. Daardoor ont staat, hoe merkwaardig het ook mag klinken, bij heren toch een soort drempelvrees. En dan komt er natuurlijk het probleem van de buurt bij. Mijn ouders en ook wij hebben in de Torenstraat veel jaren goed en fijn zaken kunnen doen, maar de Torenstraat van nu is de Torenstraat van vroe ger niet meer. Door het ver trek van vele winkeliers heeft het 't karakter van een typi sche winkelstraat verloren. Jammer, maar zulk soort ver anderingen gebeuren nu een maal. Belangrijkste motief: specialisatie Aanvankelijk hebben we zo'n vijf jaar geleden op overplaat sing naar het nieuwe winkel centrum gemikt. Naarmate de tijd verstreek werd ons duide lijk dat het winkelcentrum al leen op papier bestond en er nooit zou gaan komen. Toen dat eenmaal voor ons vaststond hebben we ongeveer drie jaar geleden besloten de grond aan de Van Weedestraat aan te kopen en ons daar te "T vestigen. Specialisatie was en is echter het belangrijkste motief. Zo'n aankoop is natuurlijk niet zonder risico's. Het is, en daarvan maken wij geen geheim, een zorg. Daar tegenover staat het grote ver trouwen dat wij in Soest heb ben opgebouwd en de inzet en bereidheid van allemaal er iets goeds van te maken. Door de specialisatie bereiken wij nu ook een groter publiek Reken ik Mikimo voor het ge mak even mee, dan kun je door 1 Middelman b.v. van de wieg tot het graf worden gekleed en zijn w wij ook in staat ieder huis ge zellig en smaakvol in te rich- ten. kan zich dan volledig ontplooi en. Mocht er ooit nog sprake komen van nieuwe vestigingen, en dat is helemaal niet uit gesloten, dan in ieder geval niet in Soest maar er buiten. Voorlopig nog maar niet aan denken, want wij hebben de komende jaren onze handen vol. De plannen die ons bij de inrichting van de Van Weede straat voor ogen stonden moe ten we eerst maar eens waar maken. Het is allemaal nogal progressief aangepakt. Het centrum van de nieuwe zaak heeft een patio met een grote keientuin, er is een koffiebar plus tal van andere dingen die sfeerbepalend moeten werken en vooral op een stukje niet al te zakelijke gezelligheid zijn afgestemd". In de loop van het gesprek wordt duidelijk dat de familie Middelman op een zeer specia le wijze de opening van de nieuwe zaak aan de Van Wee destraat onder de aandacht van het Soester publiek wil brengen. Daarover vertellen Adri Middelman en zijn zusje mevr. E. den Hartog-Middel- man, dagelijks belast met de bedrijfsleiding van de afdeling damesconfectie Drie dagen lang modeshow ,,Wij houden voor onze klanten drie dagen lang open huis. Don derdag, vrijdag, vrijdagavond en zaterdag is er een doorlo pende mode-show. Een show voor jong en oud, waarbij men kan bekijken wat men eventu eel van plan is aan te schaf fen. De shows zijn gebaseerd op de nieuwe najaars- en win tercollectie. Wat de damescon fectie betreft ligt dit jaar het accent op de combinaties. Ty pische modekleuren zijn paars, lila, dieprood, grijs en mais- geel. Ik verheug mij er bijzon der op, ook al omdat het te genwoordig in vergelijking met vroeger leuker zaken doen is. De klant is modebwuster en weet waar zij op afstapte. Men volgt de mode op de voet. Er zijn natuurlijk ook andere groepen die zich duidelijk nog willen laten voorlichten. Ook dat kan bij ons vanzelfspre kend. Het is geen toeval dat bewoners van vele bejaarden tehuizen in Soest en daarbui ten graag bij ons hun inkopen komen doen. Samenvattend zou je kunnen zeggen dat de gemiddelde klant, zo die zou bestaan, vandaag meer dan vroeger weet waarop haar keu ze is gericht. Persoonlijk vind ik de hang in de mode naar een zekere vorm van nostal gie erg leuk. Niet iedereen durft er aan te beginnen, maar dan zijn wij er weer om de twijfelaars op een verantwoor- len te komen de zaken vooraf goed doorspreken. Met wij oedoel ik dan mijn familie. Middelman is een typisch familiebedrijf, en dat is waarschijnlijk onze grootste kracht. Samen aan iets werken, zonder jalouzie of achterdocht. Dezelfde inzet, dezelfde belangstelling. Je kunt het je niet beter wensen. Ondanks het feit dat vader het wat kalmer aan doet is hij nog steeds het middelpunt bij ons. De aankoop van de Van Weede straat kwam niet eerder tot stand nadat hij de ingrijpende plan nen had goedgekeurd. Zo gaat dat nog bij ons. De zaken gaan goed, Henri Ford heeft bij Middelman zijn in trede gedaan. Het filiaal in de V eenhuizenstraat voorde renovatie anno 1920 Middelman's wooncentrum aan de Birkstraat, een opvallende en voorname verschijning in de Eemlandregio de wijze over de drempelvrees heen te helpen. Daarom ben ik zo blij met de 3-daagse show die wij straks gaan krijgen". Motivatie en training Dat de woordvoerdster weet waarover zij het heeft blijkt wanneer we het onderwerp in koop ter sprake brengen. Mevr. E. den Hartog-Middel- man: ,,Ruim voordat er van in koop sprake is zijn wij al voor gelicht. Van mode presenta trice Mieke de Bok in Parijs krijgen wij adviezen. Voor lichting die bestaat uit motiva tie-besprekingen, dia-voorstel lingen en andere zaken. Verder zijn er geregeld beurzen in binnen en buitenland waar wij ons altijd laten zien. Wil je op de hoogte blijven van de heden daagse en toekomstige mode dan kun je daar niet wegblij ven. Wij van onze kant gaan met die kennis onze medewer kers weer motiveren. Motiva tie-avonden en trainingscur sussen vinden bij ons regelma tig plaats. En dan zijn er na tuurlijk de geregelde contacten met de inkoopverenigingen waarvan wij al vele jaren lid zijn. Daar wissel je gegevens uit en kom je tot een inkoop standpunt. Garanties dat de inkoop die je doet voor honderd procent goed is heb je natuurlijk nooit. Ik schaam mij er niet voor dat ik er wel eens van wakker lig wanneer ik voor duizenden gul dens heb ingekocht, maar ten slotte valt het allemaal toch wel weer mee. Ik heb het overi gens niet van een vreemde. Mijn moeder zal ook vroeger wel menig slapeloos nachtje hebben gekend". Terug naar de plannen die de Middelmannen verder voor ogen staan om van de opening van de nieuwe vestiging aan de Van Weedestraat iets heel bij zonders te maken. Adri Middelman: ,,Voor de da mes dus de mode-shows. De aanpak voor de heren is vol komen anders. Er komen reek sen van zeer aantrekkelijke aanbiedingen, maar daar zul len de advertenties meer over kunnen vertellen. Spectaculair zijn ze in ieder geval. Onze vaste klanten, dames zowel als heren, ontvangen een persoon lijk gerichte uitnodiging. Heren opgelet De uitnodigingen die voor de heren de deur uitgaan zijn zeer exclusief. Wie er kennis van neemt ontkomt er bijna niet aan tijdens de openingsdagen bij Middelman aan de Van Weedestraat binnen te stap pen. De klanten van de afde ling Mid-Pub, het jongerenpu bliek dus, krijgen speciaal op zaterdag 15 september bijzon dere aandacht. Op die dag komt FERRY MAAT van de TROS-TOP 50 voor onze zaak tussen 12.00 en 14.00 uur een zeer speciale disco-show ge ven. Wij hopen voor de colle ga's van de Van Weedestraat dat ze bereikbaar blijven, maar dat deze show veel jong volk op de been zal brengen lijkt ons haast een zekerheid. Feest voor de jeugd Ferry Maat gaat tijdens zijn show voor Middelman-Sinter klaas spelen. Aan willekeurige mensen reikt hij gratis broe ken en T-shirts uit. Het zal een grote happening gaan worden. Ook elders in Soest zullen wij duidelijk laten blijken dat er in de Van Weedestraat iets zeer bijzonders aan de hand is. Op welke wijze we dat zullen doen geef ik nog niet prijs. Tenslot te moeten er ook nog een paar verrassingen overblijven. Duidelijk is dat Middelman b.v. tenminste op 13 - 14 en 15 september a.s. in meer dan een opzicht in de Van Weedestraat de toon zal aangeven. Luidruchtig, bij wijze van uit zondering, stijlvol en zakelijk. Op dat laatste is het bestaan van MIDDELMAN 55 JAAR gebaseerd. Gezien de vele vrienden en klanten een solide basis, voor nu en de toekomst. ,,Het is bijna ongelooflijk, maar ze zijn onmisbaar en doen hun werk nog voortreffelijk. Mijn moeder houdt zich dagelijks be zig met de calculatie, en ondanks haar 76 levensjaren ontgaat haar niets. Vader, 80 jaar oud, is evenmin aan zijn pensioen toe. Hij houdt de omzetten bij en is het meest op kantoor te vinden. Ondanks zijn leeftijd worden alle belangrijke zaken nog met hem bespro ken. Zou hij afwijzend staan ten opzichte van door ons gedane voorstellen dan houden wij terdege met zijn standpunt rekening. Zoiets gebeurt gelukkig nooit, omdat wij alvorens met voorstel- Wat het publiek betreft richten we ons in de eerste plaats toch wel op het Soester publiek. Jong en oud die goede modè wil dragen en oog heeft voor kwa liteit, zit bij ons echt wel erg goed. ,,Een uitspraak die niet alleen Adri Middelman graag doet, maar ongetwijfeld ook door de concurrentie zal wor den gebezigd. Dus ligt het voor de hand dat de vraag op ta fel komt waarin het verschil bestaat tussen Middelman b.v. en vergelijkbare zaken. Exclusiviteit Nog even endit vertrouwde Middelmanbeeld is uit de Torenstraat verdwei Adri Middelman„Wij mikken bijvoorbeeld niet op een ty pisch disco-publiek, service en kwaliteit staan bij ons voorop, en wat misschien wel het be langrijkste isqua exclusiviteit in dames- en herenconfectie zijn er veel artikelen waarbij men uitsluitend bij ons terecht kan. Dat geldt overigens niet alleen voor de vestiging in de Van Weedestraat. Wanneer ik naar het wooncentrum in de Birkstraat kijk, dan is dat ook een speciaalzaak. Over een op pervlakte van 3000 vierkante meter is voor ieder budget iets tentoongesteld. Ook daar ligt de nadruk op kwaliteit. Dat is naar mijn mening onze grootste kracht en daaruit kan weer worden verklaard waar om wij in de loop der jaren het vertrouwen van het Soester publiek gewonnen hebben. Over specialisatie heb ik al eerder gesproken. Vergeleken met de tijd waarin mijn vader en moeder samen zaken deden zijn er veel artikelen uit ons assortiment verdwenen. Wil je je als specialiteitenzaak waar maken, dan is dat absoluut noodzakelijk, anders zie je door de bomen het bos niet meer' Onbeantwoord is de vraag ge bleven waarom Mikimo in de Kerkstraat een eigen leven blijft leiden en niet onder de Middelmanparaplu in de Van Weedestraat is ondergebracht. Adri Middelman: „Iets wat goed is moet je niet verplaat sen. Mikimo heeft zijn eigen gezicht en hoort daar typisch thuis. De zaak beschikt over een flinke parkeerruimte, trekt ook veel publiek van buiten Soest, kortom dat is zo'n uniek zaakje, dat je er onverstandig aan zou doen er ook maar iets aan te veranderen. De toekomst „Fraaie vestigingen van Mid delman b.v. aan de Kerkstraat, Birkstraat en straks de Van Weedestraat. Is daarmee het definitieve eindpunt bereikt? Een vraag die door Adri Mid delman min of meer lachend wordt beantwoord. „Wat de toekomst zal brengen kan na tuurlijk niemand zeggen. Wan neer de Van Weedestraat is gerealiseerd dan heeft ieder Middelman-familielid zijn of haar eigen bedrijf. Iedereen Het senioren-echtpaar Middelman.Succes is niet alleen een kwestie van mensenwerk". Na de aankoop van het pand aan de Van Weedestraat is Middelman b.v. zonder enige twijfel qua mode een van de meest op de voorgrond tredende confectie bedrijven in Soest en wijde omgeving. Minstens even uniek is het feit dat de man en vrouw die 55 jaar geleden Middelman-textiel het eerste gezicht gaven, ook van daag nog steeds dagelijks aktief zijn. Niet zonder trots vertelt Adri Middelman over zijn ouders:

Soester Courant | 1979 | | pagina 11