Zo gezien.. Geslaagd „Knollenbal" in Gildetent Gemeente weert milieuvriendelijke bedrijven Bijzondere bruiloft in Soest 0.19 Zakgeld WOONHUIS Nieuwe regeling aspir antmotorri j ders HMiHMM Gemeentelijke poging dependance Regentuuter te behouden DAGMELK Belegen UNIEKAAS Honsbergen SCHOUDER KARBONADE Allerhande mix SPITSKOOL Honsbergen Honsbergen Honsbergen Zaterdagmiddag concert Utrechtse Domkerk TE KOOP S0EST-ZUID Rommelmarkt voor boot vlu chtelingen Spreekuur Burgemeester Woensdag 29 augustus 1979 58e jaargang no. 1 [Foto Hermaii vanDarnj Foto Herman van Dam DEZE WEEK HALFVOLLE LITER ALLEEN DONDERDAG KILO ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG 500 GRAM van 5.96 voor door GERARDPAUI, ALLEEN DONDERDAG GESNEDEN 500 GRAM Zie onze advertentie HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8,9% Vraag vrijblijvende informatie. AUTO VERZEKERING Betaal niet meer dan noodza kelijk. Voor de betere rijder aantrekkelijke no-claim kor ting. Speciaal tarief voor privé- rijders en ambtenaren. Ook voor jeugdige rijders een normale autoverzekering. Met vakantie! Vergeet dan niet een Reisbagageverzekering te sluiten. rrml II li Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar ƒ20.— Verschijnt iedere woensdag Tijdens de Karnavalsavond op zaterdagavond wordt het nieuwe Koningspaar van het Groot Gaesbeeker Gilde door Prins Jan 1 aan de „Narre Knollen" verwelkomd, terwijl ook zij met de gebruikelijke decoratie werden gehuldigd. Het bestuur van het Groot Gaesbeeker - gilde heeft geen spijt gehad van haar verzoek aan de Soester „Narre Knol len" om tijdens de 2 feestweken bij gelegenheid van het 550-jarig bestaan van haar gilde een speciaal „Zomer Knollenbal" te organiseren. Voor deze zaterdagavond gehouden feestavond bestond niet alleen van de zijde van de Soester liefhebbers van karnaval grote belangstelling. Ook van de zijde van enige Raden van Elf van andere verenigingen uit het land was een aanmelding tot deelname aan de ze avond ontvangen. Als eerste groep deed de eigen Soester Raad van Elf onder leiding van de huidige Prins Jan I haar intrede, een groep die wel gewend is het aanwezi ge publiek vlug in een vrolijke stem ming te brengen. Het bestuur van het Gilde met het nieuwe koningspaar werden na te zijn ingehaald met de boerenkapel door Prins Jan I gehuldigd en gedecoreerd met de speciale Narre Knollen-speld. Deze decoratie viel ook ten deel aan de Raad van Elf van de karnavals- vereniging „De Biemeewes" uit Breda en van „De Gooikikkers" en de „Ba- kermatters" respectievelijk uit Huizen en Soesterberg. Dat de oudjes het nog goed deden, bewees „De Oude Raad Van Elf Soest" o.l.v. haar Prins Leut I, de heer W. A. Butzelaar. welke groep als laatste Raad van Elf het feest bezocht. Met een speciaal lied, waarin hun „karnavals-ouderdom" werd bezongen zorgden de leden voor een „knaller" op deze avond. Na dit min of meer officiële gedeel te kreeg de muziekgroep de Came leons de leiding van het feest, dat tot in de late uurtjes duurde. De aanwezigen hadden na afloop wel enige moeite het terrein bij de feest tent te verlaten, daar de regen in de loop van de dag dit terrein in een ware modderpoel had herschapen. Als reaktie op een artikel in onze krant, begin augustus, heeft de milieuvereniging ,,Soestdijk geen Stankwijk" een brief naar het gemeente bestuur van Soest geschreven, waarin zij zich het een en an der afvraagt over het beleid inzake het verlenen van bouw vergunning aan het bedrijf Yves Rocher. Wij citeren letterlijk: ,,Ons, de milieuvereniging moet toch wat van het hart: Kennelijk is alle bouwgrond in de gemeente (inclusief de Nieuwe Gracht") al toege kend aan andere bedrijven. Dit ondanks het verhaal van wet houder Menne op onze leden vergadering d.d. 8 mei 1979 dat niet bekend is welke be drijven geïnteresseerd zijn, laat staan dat er verdeeld is. Kennelijk is het ideaal van het gemeentebestuur 180° ge draaid en is het nu de bedoe ling om milieuvriendelijke be drijven te weren. Kennelijk is het de bedoeling van het gemeentebestuur dat 95% (minus meeverhuizers) van de werknemers verschij nen achter het W.W.-loket, (gezellige drukte). Deze bedrijven wilden uit breiden d.w.z. meer werkgele genheid. Heeft u een beleid en zo ja, dan lijkt ons deze gang van zaken in volstrekte tegen spraak met een verstandig en gezond beleid". Tot zover de milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk". We zijn ervan overtuigd, dat de gemeente Soest een duidelijke uitleg zal geven, om zo dit probleem, hopelijk berust alles op een misverstand, uit de weg te ruimen. We wachten het antwoord van de gemeente af, en zullen ook openstaan voor hun mening. Als kind denk je dat grote men sen altijd over voldoende geld kunnen beschikken. Met het grootste gemak geven ze be dragen uit waar jij met je be perkte zakgeld na jaren zuinig leven nog niet aan toe bent. Je denkt dat het wat beter zal gaan als je maar eenmaal een paar jaar ouder bent. Op dat moment besef je nog niet dat je dan wel meer in je vingers krijgt, maar dat er bij wordt bedongen, dat je voortaan zelf voor bepaalde kosten zal moe ten opdraaien. Als kind sta je er ook niet bij stil dat het verstrekken van zakgeld eigenlijk alleen maar een speelse manier is om jon ge mensen de waarde van het geld te leren bijbrengen. De hoeveelheid zakgeld is in veel gezinnen een steeds weerke- rend punt van bespreking en zo hoort het ook. Kinderen moeten minder krij gen dan ze denken nodig te hebben. De kunst is dan alleen om er toch mee te kunnen rond komen en er liefst nog iets van weg te leggen voor slech tere tijden of voor zaken die het maandelijks budget te bo ven gaan. „Je leert dan vanzelf dat als je het ene doet, je iets an ders moet nalaten omdat er geen geld meer voor is en dat zal altijd wel zo blijvenzo spreken talloze vaders in op voedkundige aanvallen. Wie daar geen genoegen mee neemt wordt krantenjongen, helpt de melkboer of gaat au to's wassen. De banken zien daar wel brood in en ontwer pen speciale regelingen, waar bij jongelui als volwassenen worden aangesproken met een aanbieding voor een heuse bankrekening. Onlangs ontving ik een aanmaning, gesteld in de volgende woorden: „Hierbij breng ik u in herinne ring dat er ongeveer een maand is verstreken sivids de laatste uitbetaling van mijn zakgeld. Daarom verzoek ik u vriendelijk doch dringend één dezer dagen f 15,- over te ma ken op mijn bankrekening 9Jf.23.It2.05Jf en het overige in contanten te overhandigen". Zowel de enveloppe als de post zegel kwamen uit mijn eigen postmap. Het programma van de zaterdagmid- dagmuziek op 25 augustus a.s. om 15.30 uur ziet er uit als volgt: Synfonie Es dur, van Ch. Nichelmann. Dit is een concert voor clavecimbel, strijkers, fluiten, hobo's en hoorn's en staat onder leiding van Maarten Kooy. De toegang is vrij. Wel wordt er bij de uitgang gecollecteerd om de cantorij financieel te steunen. gunstig gelegen vrijstaand goed onderhouden met garage, schuur en tuin, c.v.-verwarming. Vraagprijs f225.000,-. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8,9% Wij lichten u graag vrijblijvend in. \J. G. van ROUWEND AAL fBurg. Grothestr. I la Soest - Tel. 02155-1B4 67 SOESTER COURANT Tot 15 september heeft de gemeente de tijd om in beroep te gaan tegen het besluit van de minister om de dependance van de kleuterschool De Regentuuter aan de Weegbreestraat te sluiten. Intern gaat men zich beraden over de mogelijkheden die de gemeente zijn overgebleven. Het besluit om de dependance te slui ten dateert uit 1976 (15 oktober). Het was een algemeen besluit dat depen dances van scholen gesloten moesten worden. Er kon ontheffing worden verleend en dat gebeurde tot en met het afgelopen schooljaar voor de Re gentuuter. Op 7 augustus van dit jaar kwam echter het definitieve bericht van de sluiting door. Sindsdien zijn er besprekingen geweest met het personeel van de Regentuuter om te bezien of de juist voor de vakantie aangenomen leerkracht kon worden gehandhaafd. Uiteindelijk is daartoe besloten. Aan de stand van zaken werd vorige week een extra commissievergadering gewijd. Volgens raadslid mevrouw Van Gelder (PvdA) was er sprake van „paniekvoetbal" bij de gemeente en dat vooral omdat de wethouder van onderwijs, drs. G. Plomp, in zijn eentje besloten had de sluitingsdatum van de dependance te bepalen op 15 septem ber. Zij had er wel begrip voor dat de gemeente zo handelde omdat men voor een voldongen feit geplaatst was. Toch had men, met alle wetenschap waar over men beschikten, voorzichtiger moeten zijn met het aantrekken van een leerkracht. De heren Beijen (WD) en Gerth (D'66) maakten zich kwaad op de minister en vonden het tijd worden om duidelijk te maken dat er geen sprake was van terugloop van het leerlingen tal. De school wordt namelijk bezocht door kinderen van buitenlandse werk nemers. En wat het Soester besluit betrof om de pas aangestelde leidster te handhaven, vonden zij het vreemd dat er straks twee leerkrachten in één klas zouden moeten werken. De aanstelling van de nieuwe leer kracht had, zo zei de wethouder, alles te maken met de Soester gedachte dat voor drie leerkrachten ook drie lokalen beschikbaar zouden moeten zijn. Daar had men zich op verkeken. Van de kant van het schoolteam werd een beroep gedaan op de commissie om te blijven vechten voor het behoud van de dependance. Overigens vond men het typisch dat de wethouder de informatie van de ouders aan de school overliet. De vergadering werd bijgewoond door een afvaardiging van de schoolraad en door diverse ouders. A.s. zaterdag l september organiseren de teams van de Mariaschool en de St. Theresiaschool een rommelmarkt ten bate van de Viëtnamese bootvluchte lingen. De markt wordt van 10.30 tot 14.00 uur gehouden in en om de St. Theresia school. Iedereen is welkom. Geïnspireerd door de landelijke aktie en in het teken van het Jaar van het Kind menen de teams van de beide scholen de kinderen op deze wijze te kunnen betrekken bij deze aktie. Behalve kleding zijn goederen voor de verkoop welkom. Gedacht wordt aan boeken, sieraden, antiek, huisraad, speelgoed en dergelijke zaken. De spullen kunnen afgegeven worden bij de St. Theresiaschool. De burgemeester is verhinderd woens dag 5 september in Soesterberg spreekuur te houden. Vanaf 1 september a.s. zal er een nieuwe regeling van kracht worden in zake afgifte van oefenvergunningen voor aspirant-motorrijders. De gemeentepolitie van Soest zal een verdere aanpassing, uitvoeren wat betreft de afgifte van bovengenoemde vergunningen. Na het invullen van het aanvraag formulier zal er een controle plaats vinden om na te gaan of de aanvra ger tengevolge van een rechtelijke uitspraak ontzegging heeft gekregen van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. Is hiervan geen sprake, dan kan na het met goed gevolg afleggen van een schriftelijke test, overlegging van een op naam staand kentekenbewijs, een uittreksel uit het geboorteregister, 2 pasfoto's, betaling van legeskosten en een bewijs waaruit blijkt dat het rij tuig verzekerd is, een oefenvergun ning worden afgegeven. Verder voorwaarden staan uitgebreid in de oefenvergunning vermeld. i Vrijdag 34 augustus waren vele genodigden getuige van twee bijzondere huwelijksvoltrekkingen. Die dag gaven tweeling broers Aad en Hermen Brink hun ja-woord aan de zusjes Gerry en Marga Tammer. Om half twee gaven Aad en Gerry elkaar het ja-woord op het standhuis, evenals de iéts jongere Hermen en Marga. Om half drie gaven ze eikaars woord van trouw en werden de huwelijken ingezegend in de kerk. Na de plechtigheden werd een gezellige receptie gegeven, die werd verzorgd in en door restaurant de Soester Duinen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1