en Bestuur sportstichting akkoord met verhoging gebruikersvergoeding Bewoners Koppenlaan Soesterberg klagen over stank en geluidsoverlast Pendeldienst Soest- Soesterberg dit jaar voor het laatst Mikim®-N kindermode Darthuizen werd onderscheiden f$|i de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest Hendrik Smit Makelaardij b.v Sla op het nachtkastje Afronding complex Bosstraat-Oost hoogste prioriteit V De nieuwste mode vodt jongens en meisjes. B HEROPENING van AUTOBEDRIJF FRANS BROERZE scliocmnkci voor'n prikje scliocmsikci Spreekuur Burgemeester Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek Het fundament van vertrouwen ZATERDAGMIDDAG Onderzoek baarmoederhalskanker: de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is 9.90 9.90 .9.90 9.90 11.90 14.90 14.90 18^Cale14.90 Muziekcassettes 9.90 9.90 9.90 5 Soester Courant van woensdag 29 augustus 1979 5 De burgemeester is verhinderd woensdag 5 september in Soesterberg spreekuur te houden. maandag 3 september -17.00 uur: commissie openbare werken uitbreiding politiebureau verkeerssituatie zuidzijde Rademakerstraat wijziging éénrichtingsverkeer Claroenstekerpad maandag 3 september 19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken In deze vergadering komt o.a. aan de orde buitenzonwering Prof. Waterinkschool en kleuterschool Fluitekruid, Smitsweg nieuwe dakpannen kleuterschool Don Bosco Soesterberg bespreking aanbevelingen Welzijnsplan dinsdag 4 september - 19.30 uur: commissie maatschappelijke dienstver leningen volksgezondheid woonwagenschap prioriteitstelling welzijnsplan dinsdag 4 september -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen: struktuurstudie Overhees III en IV. bouwprogramma Overhees III en IV Welzijnsplan - aanbevelingen voorstel tot het vaststellen onteigeningsplan Kerkebuurt behandeling amandementen Beleidsplan voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een aantal gasdrukregel- stations door de gemeente Soest donderdag 6 september -19.30 uur: commissie financien O.m. vermeldt de agenda: uitbreiding politiebureau garanderen lening voor gehandicapten woningaanpassingen voorzieningen gebouw gasbedrijf Bovenstaande vergaderingen worden gehouden in het gebouw Gemeente werken, Lange Brinkweg 77. Via de hoofdingang is het gebóuw te betreden, donderdag 6 september -16.00 uur - gemeentehuis, Steenhoffstraat 2: com missie algemene bestuurszaken Op de agenda staat o.m. uitbreiding politiebureau behandeling amandementen Beleidsplan notitie betrekking hebbende op vertegenwoordiging raadsleden in stichtingen e.d. voorstel wijzigen statuten Stichting Openbare Leeszaal en Biblio theek voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de heer W. Uy- land, strekkende tot nakoming van de overeenkomst tot ruiling van gronden aan de Eigendomweg voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de heer H. T. W." Dijkman tot ontruiming van garage nr. 1 aan de Ruysdaellaan bespreking Welzijnsplan De volledige agenda's en de concept-voorstellen liggen ter Inzage bij Bu reau Voorlichting, gemeentehuis, en bij de drie plaatselijke bibliotheken. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan. indien daaraan bij de meerderheid van de commis-. sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. makelaars-taxateurs in onroerend goed hypotheken en assurantiën Burg. Grothestraat32 Soest - Tel. 02155-11304* j „Sinds wanneer", vroeg mijn man, „verbouw jij sla op het nachtkastje?" Hij was, na kantoor, op de slaapkamer een verkleurde, half-vergane trui gaan aantrekken [de „vrijetijdskleding" die de harmonie van ons huwelijk geregeld bedreigt] en zat nu tevreden achter borrel en krant. j „Sla...?" vroeg Ik, met alle nuance van verbijstering die ik op dat moment - de boontjes stonden op, en de tafel moest nog worden gedekt - kon opbrengen, „sla...?" Hij keek op, een beetje geschrokken. Aan het hoge uithaaltje van mijn stem hoorde hij, dat hij misschien iets fouts had gezegd. „Nou ja, misschien geen sla, maar prei, of andijvie, zoiets, in elk geval iets groens." Het waren crocusjes die met hun eerste puntjes boven de aarde kwa men. Alle kleuren door elkaar, in een wijd wit bakje. Een idee van mezelf: waarom altijd die bloembollen op een winderig nat hoekje van de tuin (de laatste anderhalve eeuw is ons voor jaar immers al te nat?). Waarom niet lekker veilig binnen, waar het niet waait, niet regent, niet onweert, niet hagelt? Waar de hyacinten geuren zonder dat ze moeten opboksen tegen uitlaatgassen en auto's en brommers. Waar geen voetbalschoenen van Pietje de eerste sneeuwklokjes verpletteren. Ja, waarom niet? Het ei van Columbus: bolbloemen bin nen. Bolbloemen op het kastje met de wanten en de dikke wintershawls, bol bloemen op het bureau vol onbetaalde rekeningen, bolbloemen op de venster bank in de keuken (want daar zijn wij vrouwen toch het meest, ondanks de staatssecretaris voor emancipatie zaken), bolbloemen op het nachtkastje naast het dubbele bed. Dat laatste vond ik helemaal goed bedacht: terug naar de romantiek, de wekker naast bloei ende crocusjes, de lente in de kamer voordat de toast aanbrandt, een bood schap van liefde in plaats van de nieuwslezer over de radio. Vandaar dat witte bakje met crocussen. Mijn afwijkend gedragspatroon was in eerste instantie dus geen doorslaand succes. Maar toen na enige weken de „sla" inderdaad geen slabedje bleek te worden, maar een bloeiend veldje cro cussen, toen was zelfs die man van mij in z'n oude slobbertrui vol waar dering. Al staat de radio nu noodge dwongen onder het bed. en z'n glaasje water naast z'n sloffen op de grond. Want zo groot is d£t nachtkastje nou ook weer niet. Ik zet nu bolletjes op elke plaats in mijn huis waar mensen tot rust willen komen. Blauwe druifjes op de w.c., boven het fonteintje. Kleine hyacinten op de middentafel binnen. Trosnarcis- jes op de logeerkamer (en als er geen logé'szljn, naast het fornuis). Kleurige kanjers van hyacinten in het raam zo dat alle voorbijgangers kunnen zien: het is daar een blije boel binnen. Mijn man heb ik, als dank voor zijn waarde ring. een dik fleurig voorjaarsboeket naar kantoor gestuur. Geen afzender, niks. Met alleen op het kaartje: „Sla, goed voor je!" Irene Dikkers. Moeizaam en na vrij lange discussie zijn de leden van het bestuur van de sportstichting akkoord gegaan met het voorstel de gebruikersvergoeding op f 27,50 gemiddeld per clublid te stellen. Aanvankelijk hadden vooral de voetbal en de hockey-vertegenwoordigers bezwaar tegen het feit dat de verenigings- bijdrage met 10% steeg, terwijl de totale begroting van de sportstichting, vergeleken met het nu lopende jaar, met 6% omhoog ging. Waarom werd er van de verenigingen zoveel méér gevraagd? Voetbalvertegenwoordiger H. Wilhelm meende dat het tempo van de aanpas sing voor alle verenigingen In Soest te hoog lag. Vergeleken met twee jaar geleden moesten de clubs nu 50% meer opbrengen en dat zou problemen gaan geven. Hockeyvertegenwoordiger Stroband maakte de vergelijking tussen de 6% stijging van de begroting en de 10% verhoging voor de clubleden. „Moet de bestaande kloof tussen de subsidie van de gemeente en de bijdragen van de verenigingen nu geheel overbrugd worden?" Ook Stroband voorzag moei lijkheden. Hij rekende voor dat de hockeyclub in 1978 een bijdrage lever de van 5000 gulden en in 1980 vermoe delijk voor 14.000 gulden aangeslagen zou worden. Met alle investeringen van de club in de nieuwe accommodatie, moest toch wel een geweldig bedrag opgebracht worden. Stroband meende dat ook de verenigingsbijdragen met niet meer dan 6% verhoogd dienden te worden en dat men dan mooi in de pas liep met de inflatie-correctie. De gymnastiekvertegenwoordigster, mevrouw C. Olthof-de Beurs, bena drukte ook nog eens dat de nood voor de meeste verenigingen nu al hoog was. Kon de stichting nu wel meer van de clubs gaan vragen? Een wat ander geluid kwam van de badminton-vertegenwoordiger J. Schuyt. Hij meende dat er sprake was van rechttrekking van in de loop der jaren gegroeide verschillen in de di verse bijdragen. Wethouder Plomp haakte daarop in. Natuurlijk was het voor iedere vereniging vervelend om meer te moeten gaan betalen, maar ook de clubcontributies werden jaar lijks bijgesteld. Hij vroeg zich af of nu al het punt bereikt was, waarop de verenigingen mochten gaan klagen. Plomp meende dat „de rek er nog niet uit was". De gemeente had het erg moeilijk om met een sluitende begro ting te komen en het zou jammer zijn als de sportstichtingbestcurders het voorstel afwezen. Vlce-voorzitter en raadslid mevrouw Greefhorst meende dat de clubs eigen lijk niet anders konden dan akkoord gaan. De verenigingen hadden immers vorig jaar zelf gezegd bereid te zijn meer te gaan betalen. Volgens de heer Wilhelm maakte me vrouw Greefhorst hier echter een ver gissing: de bereidheid méér te gaan betalen hield nauw verband met het realiseren van urgente voorzieningen; het nog inlopen van achterstanden zoals de afronding van het complex Bosstraat-Oost. Men kwam uiteindelijk tot elkaar. De sport besloot opnieuw een „eerste stap" te' zetten in de hoop en de verwachting dat de raad van zijn kant ook wat zou doen voor de sport. De verhoging van de verenigingsbijdra gen zou dan bij de deelnemers verde digd worden als het inhalen van een achterstand. De afronding van het sportcomplex Bosstraat-Oost zal door de sportstichting als hoogst urgent ingebracht worden voor de prioriteitenlijst die de raad van Soest dit jaar nog gaat opstellen. De afronding wil men in drie fasen en daarbij krijgt de atletiekvoorziening voorrang. In de vorige week gehouden vergade ring van het bestuur van de sportstich ting werd niet al te lang stil gestaan bij het voorstel de afronding in fasen uit te voeren. Men constateerde slechts dat sinds vorig jaar de aanlegkosten met circa drie ton waren gestegen. De voorbereidingstijd was te lang; een euvel overigens zo wist men, waar alle gemeenten in Nederland van te lijden hebben. Overeen kwam men verder dat in ieder geval afgezien moest worden van de aanleg van een sintelbaan of een gras- baan. Een grasbaan stamde uit 1920 en een sintelbaan was duur in onderhoud. Een volkunststofbaan zou prachtig zijn, maar de atletiekclub heeft ook geen bezwaar tegen een halfkunststof- baan. De aanleg daarvan gaat, gere kend naar de prijsopgaaf van begin 1979, 1 Vi miljoen kosten. In fase twee komt de voetbalafdeling van de Sport Organisatie Soest aan de beurt. Er komen twee nieuwe velden bij en twee bestaande (kleinevelden worden gereconstrueerd. Gelijktijdig moet dan de accommodatie voor de honkballers aan de Ferd. Huycklaan in orde gemaakt worden. In de derde fase tenslotte krijgt „Soest" nogeens twee nieuwe velden. Afgezien van de aanleg van de honk balaccommodatie, gaat de aanleg van de voetbalvelden, inclusief de recon structie, 950.000 gulden kosten. Ook hier geldt de prijsopgaaf van januari van dit jaar. Gebruikmakend van het spreekrecht van de tribune drong René Van Zee namens de Soest-atleten er op aan de tien jaar oude club nu eindelijk aan een bruikbare accommodatie te helpen. Van Zee dacht dat het in Soest niet eerder voorgekomen was dat een ver eniging zó lang had moeten wachten op het inlossen van beloften. Hij benadrukte dat het belachelijk zou zijn indien de raad de aanleg weer voor zich uitschoof met het argument dat er geen geld was. Men had er nu tien jaar de gelegenheid voor gehad dat te reserveren. Kom a.s., een kijkje nemen tussen 2 en 5 uur bij de Wij willen U dan graag laten zien hoe ons bedrijf is uitgebreid en gemoderni seerd. FRANS en WIL BROERZE LAANSTRAAT 58 SOEST In een spoedvergadering heeft de Hulpdienst besloten dit jaar voor de laatste keer een pen deldienst op te zetten voor vrouwen die zelf niet over ver voer beschikken om van Soes terberg naar Soest te reizen. Deze rit is voor verschillende inwoonsters van Soesterberg van groot belang tijdens de maand september omdat er dan in Soest een onderzoek gehouden zal worden naar baarmoederhalskanker. Evenals voorgaande jaren zal er dit jaar een beroep worden gedaan op de vrouwen die uit Soesterberg naar Soest rijden en die wél over vervoer beschik ken. Mocht men een inwoonster van Soesterberg mee kunnen nemen, dan kan men zich wenden tot de volgende telefoonnummers: 03463-2097 of, 03463- 1789. De hulpdienst heeft echter besloten, deze dienst voor de laatste keer op te zetten. Volgens de hulpdienst zou het gemeentebestuur hebben beloofd, het jaarlijkse onderzoek een keer in Soes terberg te houden. Nu het, volgens de hulpdienst, anders uitviel dan „be loofd" was, is de dienst op het laatste moment genoodzaakt een. pendeldienst De bewoners van de Koppenlaan in Soesterberg hebben vorige week de ge meenteraad verzocht om zo spoedig mogelijk een eind te maken aan de geluids overlast en stankoverlast veroorzaakt door de automobilisten die gebruik maken van de rijksweg 223. Deze weg loopt voor een deel pal achter de tuintjes van de huizen in de Koppenlaan. De gemeente heeft indertijd een onderzoek ingesteld naar de ernst van de ge luidsoverlast. De metingen die verricht zijn hebben volgens het personeel van de dienst gemeentewerken tot verbluffende resultaten geleid. Het aantal decibels dat maximum toe laatbaar is, werd ruim overschreden. Een officiële behandeling is er echter, volgens de bewoners van de Koppen laan, nooit geweest. De argumenten die aangevoerd wor den om maatregelen te treffen zijn de volgende: Ernstige stank en herrie. Slapen met open ramen is onmoge lijk. Ventileren van de kamers is even eens niet mogelijk vanwege de rook ontwikkeling en de stank. Door de verkeerslichten op de Mont- gomeryweg veroorzaken de optrekken de en afremmende auto's een extra hoeveelheid geluidshinder. Door diezelfde verkeerslichten ont staat er een grote rookontwikkeling op één plaats omdat de autombolisten hun motor laten lopen, wanneer het stoplicht op rood staat. Tijdens de zeldzame mooie zomer dagen worden de bewoners van de Koppenlaan gedwongen de zon elders te zoeken, omdat het niet meer moge lijk is, in de tuin te vertoeven. De bewoners van de Koppeniuan heb ben nu in een brief aan het gemeente bestuur gevraagd, of het mogelijk is het geluidsniveau in de woningen op een bepaalde manier terug te dringen, zodat het enigszins aanvaardbaar wordt. Verder wordt de gemeente ver zocht, een mogelijkheid te onderzoe ken waardoor de bewoners in staat worden gesteld de woningen op een ge zonde manier te kunnen ventileren. De bewoners raden de gemeenteraad aan het rapport te behandelen en teke nen hierbij aan: a. Dat het geluid tot een minimum moet worden beperkt. b. Dat het voor de bewoners een vraag blijft waarom het rapport over de metingen naar hun mening nooit offi cieel bekend is gemaakt. c. Dat de bewoners nooit goed zijn ingelicht toen er sprake was van de aanleg van de rijksweg. Volgens de bewoners wist men niet waar bezwaar kon worden aangetekend. d. Dat de bewoners zich afvragen of de raad geïnformeerd is over te ver wachten geluidshinder. De bewoners hebben de raad met klem gevraagd spoed te maken met de be handeling van hun probleem. Lekker makkelijk, die nieuwe najaarsmode voorjullie. Rokken, broeken, truien, alles prima te kombineren. Ook de kleuren passen bij elkaar: bordeaux, raf. grijs, paars en oker. Veel sweatshirts en vlotte broeken. Jacks en jassen met stoere schouders en bloesen met ronde kraagjes. Bij Mikimo hangen al die mode ideeën bij elkaar in leuke totaalkombinaties. Je kunt er zó je eigen kleren uitzoeken. Kleren kiezen bij Mikimo is makkelijk. Want in de ruime winkel zijn er aparte hoekjes voor jongens en meisjes onder de 6. van 6 tot 10 en voor tieners. Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 Als derde in de rij is ook Restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan onderscheiden met de „Gouden Kroon" van de Koninklijke Automobielclub uit België. Het onverwachte bezoek van de inspec teurs van de K.A.C.B., vergezeld van erkende gastronomen, heeft ook voor Darthulzen geresulteerd in deze op prijs gestelde erkenning van goede service en uitstekende keuken. Volgens de heer Van Keeken van restaurant Darthuizen, moet het Bel gische gezelschap maanden achtereen in Nederland gedineerd hebben. Er zijn heel wat onderscheidingen uit gereikt; zoveel zelfs, dat er een artikel aan gewijs werd in het horeca-vakblad. Dat neemt niet weg dat de Belgische fijnproevers pionierswerk deden voor hun landgenoten die Nederland bezoe ken. Want eerlijk gezegd is daar deze onderscheiding voor bestemd. In Soest en verre omgeving wist men immers allang dat het bij Darlhuizen goed „toeven" is! Overigens mag geconstateerd worden dat de Belgen vermoedelijk slechts drie avonden In Soest dineerden: de kwaliteit, het niveau van de overige Soester restaurants is immers dusda nig, dat allen voor deze onderscheiding in aanmerking kunnen komen. op te zetten. Maar, zoals gezegd, wel voorde laatste keer. Vorig jaar was de pendeldienst zeer geslaagd. Verschil lende vrouwen hebben van deze gele genheid gebruik gemaakt. De pendeldienst is indertijd ingesteld omdat de verbinding Soest-Soester- berg erg slecht was. Wanneer men deze afstand af wil leggen is men over het algemeen twee uur kwijt, terwijl het onderzoek zelf in het ongunstigste geval slechts een kwartiertje duurt. 1. Abba BestofAbba 2. Dire Straits Communiqué 3. Randy Vanwarmer Warmer 4. Earth, Wind nn Fire-lam14.90 5. Alessi Brothers met o.a. Oh Lori 6. David Bowie Lodger 7. George Baker Summer Melody 8. E.L.O. -Outof nn the blue-2 lp 1Z.9U 9. Animals Before we were so q Q- rudely interrupted 9."U 10. Baby's Headfirst 11. John Travolta met o.a. Sandy 9.9U 12. AC/DC -j«nn Highway to heil 14.9U 13. Rickie Lee Jonas* Chuck e's in love lü.üU 14. Randy Newman - Bornagain14.90 15. Graham Bonnet Will you love me tomorrow 16. The Rutles ma The rutles .9U 17. BeachBoys mm L.A. (LightAlbum) II.9U 19. Julio Iglesias Manuela 20. Rod Stewart «o nn Collection - 2 lp 1Z.9U 21Carpenters Passage 22. Pointer Sisters n nf| Best of-2 lp 9.9U 23. Jim Croce n nf| Collection 9.90 24. Commodores met o.a. three times.. q- a lady5J.9U 1. Bob Marley .«nn LiveIZ.ÜU 2. Div. artiesten - ftn Hitsingles - 2 mc 14.9U 3. Cheaptrick iq nn Live at budokan IU.9U 4. E.L.O. Discovery10.9U 5. Arno Gradje - ftn Jantjes S.O.S. 1Ü.9U Voor alle zekerheidl Winkeftring van Weed astraal T«l 021SS-10344

Soester Courant | 1979 | | pagina 5