Langlaufen op de Soesterbergsestraat Ziekte kan bestreden worden door het dragen van edelstenen Liefhefoberskeuring van planten - bloemen etc. in Baarn Braderie in Hartje-Zuid: Filmagenda Amersfoort Hanö Netoer Tentoonstelling foto's historische optocht Geen gemeentelijke bouwwinkel in Soest Eerste meting 1979 Zonnebloemwedstri j d Weer Keistadfeesten in Amersfoort SOESTDIJK VVV Nieuws 'HARTJE-ZUID' Prinses Beatrix opent „De Borg" Sport bleef binnen feestvierings begroting Tenten weggenomen Met racefiets tegen lantaarnpaal Studio haria harwocziK® Pijnlijk foutje Edelsteentherapie van de heer Espeet BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES 9 Soester Courant van woensdag 29 augustus 1979 9 winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Tijdens de braderie in Hartje-Zuid op vrijdag 7 september a.s. bestaat er voor ieder die daar behoefte aan heeft, gelegenheid om gratis kennis te maken met het langlaufen. Sportschool Otto Zoetelief legt op de Soesterbergsestraat een langlaufbaan[tje] uit en stelt de ski's beschikbaar. Het is één van de vele attracties van deze derde braderie van het aktieve winkelcentrum Hartje-Zuid. 's Mid dags om vijf uur vertrekt vanaf de Korte Ossendam een stoet reclame auto's voor een tocht door heel Soest. Daarin rijden naast de deelnemende winkeliers óók mee IVN-Eemland, de Aros, de stichting tot heroprichting van de molen ,,De Windhond", het Rode Kruis, de Savornin Lohmanschool, de boerenkapel van de harmonie P.V.O., de korfbalclub Eemvogels, de atletiek- afdeling van S.O.Soest, de voetbalver eniging VVZ en de zwem- en polover eniging de Duinkikkers. Van donderdag 30 augustus t/m woens dag 5 september 1979. GRAND 1 2: Tel. 033-14632. Voor wie zich in een droom verwart... Een speelfilm van Herman van Veen UIT ELKAAR 12 jr., met Herman van Veen, Monique van de Ven, Frits de Rek, Marlous Fluitsma, Lou Landré, Guido de Moor en Joop Doderer. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND 3: Roger Moore als James Bond 007 MOONRAKER a.1. met Lois Chiles, Richard Kiel en Michael Lons- dale. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur Let op: Dinsdagmiddag géén voorstel ling. GRAND 4: Een waar gebeurde bank roof, gefilmd alsof U het zelf mee maakt THE BRINK'S JOB 12 jr. met Peter Falk (Columbo) Peter Boyle e.v.a. Dagelijks; 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 5: De meesters van de fran se! s) lach Pierre Richard en Victor Lanoux HAASTIGE SPOED IS ZEL DEN GOED a.1. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. Dit zijn de legers van de duisternis. Honderddui zend man sterk talrijker dan de politie, maken zij van nacht jacht op DE WARRIORS 16 jr. Dagelijks; 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: Zij die de betekenis ken nen van „Het China Syndroom" zijn doodsbenauwd, na de film gezien te hebben, begrijpt U waarom. Jack Lemmon, Jane Fonda en Michael Douglas in HET CHINA SYNDROOM 12 jr. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur EURO: Tel. 033-33655. Een bloedstol lende thriller, die U de stuipen op het lijf jaagt. HALLOWEEN 16 jr., met Donald Pleasance en Jamie Lee Cur- tis. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.15 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.15 uur Zaterdag en woensdag: 18.45 - 21.15 uur EURO: KINDERMATINEE: Tel. 033-33655. De slagroomtaarten gooiers apen de grote mensen na. BUGSY MALONE vanaf 8 jaar. Zaterdag en woensdagmiddag: 13.45 uur DUO 1: Tel. 033-16572. Maak deze naakte trimcursus mee DE PORNO BOERDERIJ 18 jr. Dagelijks: 14.15 - 19.15 - 21.30 uur Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Hun dodelijke opdracht: Ver nietig het verboden eiland Han IN DE KLAUWEN VAN DE DRAAK 12 jr. met Bruce Lee. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur Zondag: 14.00 - 16.15 - 19.00 - 21.15 uur NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1: Een daverende sexkomedie SEXERELLA 18 jr. Vrijdag- en zaterdagavond: 24.00 uur DUO 2: Charles Bronson als meedo genloze beroepsmoordenaar THE MECHANIC 16 jr. Vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 uur Verwacht in Amersfoort: De explosie van beeld, dans en geweldige muziek HAIR. Harte jagen Op de dag van de braderie krijgt iedere klant voor elke bestede gulden gratis een genummerde bon. Men dingt mee naar een van de vele prijzen, die door Dick Passchier, de bekende t.v. pre sentator, bekend gemaakt zullen wor den. Het Rad van Avontuur is hem daarbij behulpzaam. De hoofdprijzen zijn een dames- en een herenfiets en verder twee waardebonnen van 100 gulden; tien waardebonnen van 50 gulden; tien van 25 gulden en tien van 15 gulden. Muziek 's Avonds om vijf minuten vóór zeven beginnen twee harmonie-korpsen een muzikale tocht naar de Soesterbergse straat. Het ene korps, P.V.O., vertrekt dan vanaf De Open Hof in het Soester- veen; het andere korps vertrekt tege lijkertijd vanaf de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. In de straat zelf staat het nieuwe stadsdraaiorgel van Amersfoort opge steld. Bij Eb Kareisen zorgt de Wrangler-disco show voor de heden daagse „sound". Ook de AROS, de Algemene Radio Omroep Soest is aan wezig en verzorgt rechtstreekse repor tages naar het ziekenhuis Zonnegloren. Attracties Er zijn heel wat attracties. Naast het langlaufen kan men terecht bij WZ voor doelschieten; bij de Eemvogels voor korfballen; bij de Soester Schaak club voor een partijtje schaak: De Stichting „de Windhond" verkoopt een door Rien Poortvliet getekende repro ductie van de molen; het Rode Kruis heeft welfare-artikelen in de verkoop en de kinderen van de Savornin Loh manschool bloemen; het IVN zal aan dacht vragen voor de natuurbescher ming en men kan in deze stand en in de stand van de AROS zich opgeven als donateur. Opening Om 19.00 uur vindt de officiële opening plaats door wethouder Hoekstra. Dat gebeurt op het podium voor woning inrichting Wijnands. De organiserende winkeliers bieden dan het geschenk van de braderie aan, dat bestemd is voor het nieuwe wijkcentrum „de Borg". De Soesterbergsestraat is vanaf 18.30 tot 21.30 uur afgesloten voor doorgaand verkeer. Het betreft het gedeelte tus sen het kruispunt Kerkstraat/Birk- straat en het kruispunt Vondellaan/Os- sendamweg. y Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Vrijdag 5 oktober a.s., 's morgens om elf uur, zal Prinses Beatrix het wijk centrum „De Borg" in Overhees offi cieel openen. Het centrum is al eerder in gebruik en zo zal in de week voor de opening al een begin gemaakt worden met de festiviteiten. De inwijding van de dagkapel van de Joannesparochie, een onderdeel van het wijkcentrum, staat gepland op zondag 7 oktober. De organisatoren van alle sportmani festaties tijdens de viering van het 950-jarig bestaan van Soest zijn binnen hun begroting gebleven. Van de 40.000 gulden die zij kregen toegewezen uit het totale budget van 95.000 gulden, is 3000 gulden overgebleven. Het door de raad beschikbaar gestelde krediet is in totaal met meer dan honderd procent overschreden. In de mei-vergadering van de gemeenteraad stelde Jan Visser van Progressief Soest vragen over deze kwestie. Men besloot toen te wachten op de eindaf rekening. Daaraan wordt volgens de wethouder van sportzaken, drs. G. Plomp, hard gewerkt. De sport kan die eindafrekening met opgeheven hoofd tegemoet zien. Van een tentententoonstelling achter het Contact der Continenten te Soes- terberg werden twee tenten, ter waar de van respectievelijk 300 en 500 gul den, weggenomen. De politie speurt naar de onbekende daders. De afdeling Baarn van de Kon. Mij, Tuinbouw en Plantkunde, bestaat dit najaar 80 jaar en ter gelegenheid van dit jubileum organiseert de vaste keu ringscommissie [V.K.C.] van de Maat schappij in samenwerking met de Baarnse afdeling een zogenaamde lief hebberskeuring. Deze keuring vindt plaats op zaterdag 15 september in het Brandpunt, Oude Utrechtseweg6 (naast de Geref. Kerk) in Baarn. Omdat deze keuring beslist geen zuiver Baarnse aangelegenheid is, wil het bestuur van de afdeling Baarn ook liefhebbers in de regio aansporen mee te doen. Wat kunt U op zo'n liefhebberskeuring inzenden? Kamerplanten, bloemstuk- jes, snijbloemen, groente en fruit. Uw inzending wordt beoordeeld door des kundige juryleden. Zeg niet te gauw: mijn kweekprodukten stellen niets voor; zo'n keuring biedt een prachtige gelegenheid uw eigen prestaties te vergelijken met die van anderen. Als U een wat vreemdsoortige plant hebt, waarvan U de naam niet weet, zendt gerust in; de juryleden zullen trachten zo'n plant „op naam te stellen". Echte prijzen vallen er niet te verdie nen, het blijft liefhebberij (al zijn inzendingen van vaklieden ook buiten gewoon welkom). Zo kunt U een diplo ma krijgen voor een gouden of zilveren medaille als U een grote groep planten (bijv. Kakteeën) inzendt. U kunt in aanmerking komen voor een liefheb- berprijs (ook weer een diploma) bij inzending van minstens zes stuks; zendt U 1 exemplaar in dan wordt het een liefhebbersdiploma..Vérder kunt U in aanmerking komen voor het getuig schrift van kuituur- en een eervolle vermelding. De planten etc. moeten ingeleverd worden zaterdagmorgen 15 sept. tus sen 8 en 10 uur en kunnen 's middags na half vijf weer worden opgehaald. Aan het inzenden zijn verder geen kosten verbonden. De tentoonstelling is vanaf 12.30 uur voor het publiek gratis toegankelijk. Wilt U inzenden, dan gaarne vooral bericht óf aan de heer G. de Wagt, Linnaeuslaan 2, Aalsmeer (tel. 02977- 26151) óf aan de voorzitter van de afd. Baarn: de heer P. Zonneveld, Vondel laan 23, 3743 HW Baarn (tel. 02154- 13471). Op de Irenelaan botste de 14-jarige Mark S. met zijn racefiets tegen een lantaarnpaal. In bewusteloze toestand en met een hersenschudding werd hij met de ambulanceauto naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Zondag 2 september a.s. worden alle van de historische optocht (Soest 950) gemaakte foto's tentoongesteld in het „Soester Prenten kabinet" van fotokring Astra in het voormalige NS station Soest aan de Stationstraat. Van 14.00 tot 17.00 uur kan men er terecht. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het niet zinvol is van gemeentewege over te gaan tot het instellen van een bouwwinkel. De CDA- raadsfractie had daarom gevraagd. Het college heeft, alvorens het CDA te antwoorden, een diepgaand onderzoek ingesteld en zich van diverse zijden laten informeren. De resultaten daar van en óók de ervaringen in andere gemeenten met bouwwinkels zijn bij de standpunt bepaling van grote invloed geweest. Wel zal de gemeente extra aandacht gaan geven aan de voorlichting over het aanvragen van bouwvergunningen. De beantwoording van deze CDA- vragen heeft jaren op zich doen wach ten; het college biedt daar zijn excuses voor aan. De eerste meting in de Zonnebloemwedstrijd 1979 is inmiddels verricht. De tot nu toe hoogste plant staat bij Wendy Alders, Kerkpad NZ 45 en meet 3.29 meter. Ook de tot nu toe grootste bloem groeit aan het Kerkpad en wel bij Oscar Prinsen, Kerkpad NZ 63: 29% cm. Voor de derde rubriek, plant met de meeste bloemen, kwam nog geen melding binnen. Het wordt dit jaar de tiende aflevering van de Soester Zonnebloemwedstrijd en mogelijk ook de laatste keer dat de wedstrijd georganiseerd wordt. Deze jubileumwedstrijd staat óók in het teken van het 950-jarig bestaan van Soest; op alle scholen werden daarom zakjes zaad uitgedeeld en zo is er dit keer bovendien een wedstrijd voor de jeugd. De boven vermelde metingen zijn de resultaten van de eerste aan meldingen in deze jeugdwedstrijd. Daarnaast loopt dan de wedstrijd voor de overige, niet meer schoolgaande, inwoners van Soest. De wedstrijd omvat drie rubrieken: hoogste plant - grootste bloem en plant met de meeste bloemen. Voor elke rubriek zijn twee prijzen beschikbaar. Voorwaarde voor deelname is dat de plant in bloei moet staan of reeds zaadpitten gevormd heeft. De plant moet wel vast in de grond staan; afgesneden bloemen en planten, ko men niet voor een prijs in aanmerking. Hoger-breder en/of méér moet aan gemeld worden bij de Coördinator van de wedstrijd: Chris Uiterwijk, Kerk pad NZ 49; telefoon 11381. Hij komt als vertegenwoordiger van de Bijenver eniging Soest en OmstTeken, samen met de heer J. Okhuijzen vertegen woordiger van de Koninklijke Vereni ging Tuin bouw en Plantkunde, meten en tellen. De records van de afgelopen negen jaar zijn: hoogste plant 5.22.3 meter (1972)breedste bloem 50.4 centimeter (1976); meeste bloemen 100 (1975). ^Burg. Jprothestr. 25 Soest Tel. 20488^? 'J Maria galland af) gezichts-enbchocmuvenorging Van 31 augustus tot en met 8 september worden in Amersfoort voor de 9e ach- teréénvolgehde maal de Keistadfees- ten georganiseerd. Culturele.festivitei ten, „volksfeesten", sportieve mani festaties, taptoe's, braderieën enz. Een uitvoerig programmaboekje is gratis verkrijgbaar bij de VW-Amers- foort. Ieder jaar opnieuw staat één land centraal tijdens de Keistadfees- ten. Dat houdt in dat uit dat land folklore-groepen, tentoonstellingen, muzikanten en handwerkslieden over komen. En natuurlijk een kei uit dat land om bijgezet te worden door jonk heer Everhard Meyster bij de Amers- foortse kei, die hij in 1661 de stad liet binnentrekken. Dit jaar staat Joegoe- slavië centraal. De kei uit Joegoesla- vië, gewicht 6500 kg en gesigneerd door President Tito persoonlijk, is al gearriveerd. En dus staat niets de Keistadfeesten 1979 meer in de weg. NATIONALE ZIEKENDAG ZONDAG 9 SEPTEMBER In het raadsverslag dat vorige week in onze krant stond, is een pijnlijk foutje geslopen. Onder de kop „Beleidsplan 1979 voorlopig aangenomen" zeiden wij dat de burgemeester het met de raad eens was dat de bewoners van de Ossendamweg/Vondellaan „zich ten onrechte" in de boot genomen voelden. Het stond onder het hoofdstukje „bij stellen". We moeten dit even „bijstellen". De burgemeester zei dat de bewoners zich niet ten onrechte in de boot genomen voelden. Er waren immers in de loop der jaren heel wat beloften gedaan. Dat „niet" maakt heel wat uit. Onze excuses aan de burgemeester en de bewoners van de Vondellaan/Ossen- damweg. Het begon allemaal toen de heer Espeet, van beroep edelsteen- slijper, een boek in handen kreeg over „Verborgen krachten van Edelstenen". Het boek was geschreven door de Bussumse schrijfster Mellie Uyldert. In eerste instantie had de heer Espeet er zijn twijfels over. Toch, wilde hij er een uitgebreider onderzoek aan wijden. Als proef konijn werd zijn schoonzuster gebruikt. Zij leed al vele jaren aan migraine. Sinds zij een amethyst draagt heeft ze geen last meer van der gelijke aanvallen. Nu zullen velen zeggen, dat een ziekte als migraine op inbeelding kan berusten. De boerderij „De Sprong" waar de edelsteenslijperij is gevestigd. Maar, na een uitgebreider onderzoek dat erop volgde kan niet meer van „Inbeelding" worden gesproken. Want de heer Espeet pakte het min of meer professioneel aan. Elke patiënt die hij een edelsteen mee gaf, kreeg ook een formulier, waarop de resultaten moes ten worden ingevuld. Van alle formu lieren werden er zo'n 5% terug gezon den. Ingevuld en al. De resultaten waren verbluffend. Slechts een heel klein deel van de patiënten waren niet genezen. De meeste ondervonden ech ter een genezende werking van de edel stenen. Sinds 1975 werkt de heer Espeet samen met de schrijfster van het boek „Ver borgen krachten der Edelstenen". De therapie van de edelstenen is geba seerd op een zeer oude geneeswijze van de Chinezen. Drieduizend jaar geleden werden op deze manier al mensen genezen. Het gebeurt in China nu nog, dat artsen het dragen van een bepaalde edelsteen voorschrijven, vaak in com binatie met kruiden. Een enkele keer gebeurde het weieens dat een patiënt door een arts doorverwezen werd naar de „Edelsteenspecialist". Dat gebeur de dan, wanneer de geneesheer ten einde raad was. Dat edelstenen een bepaalde straling uitzenden, is inmiddels wel bekend. Door een bepaalde manier van fotogra fie kunnen de, voor het blote oog onzichtbare stralen, zichtbaar worden gemaakt. Of deze stralen een genezen de werking hebben is wetenschappelijk nog niet aangetoond. De heer Espeet heeft nu stappen ondernomen om een dergelijk onderzoek in te stellen. Zijn onderzoek bevat inmiddels vol doende gegevens voor een proefschrift. Mocht er dan ook een student zijn, die inzage in de gegevens zou willen heb ben, dan kan dat. Zonder enige kosten, „want", zegt de heer Espeet, „het belangrijkste is. dat de wetenschap gediend wordt, om zo een einde te maken aan ernstige ziektes en kwaal tjes. Bovendien is het gebruik van zo'n edelsteen ongevaarlijk. Het is geen chemisch middel, zoals vele medicij nen van tegenwoordig." CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal De winkelgroep 't Hart te Soest heeft op 30 en 31 augustus een braderie georganiseerd. Deze is geopend van 19.00 tot 21.30 uur. Van 28 aug. t/m 2 september speelt zich in Abcoude een feestweek af met o.a. concours hippique, paardenmarkt, ronde van Abcoude, hardloopwedstrij den. kinderspeldag, openluchtbal, bromfiets- en autocross, viswedstrijd en oude volksspelen. Tel. 030-314132. In de Vleugel galerie van het Slot Zeist is van 25 aug. t/m 16 sept. een nazo mertentoonstelling van schilderijen en aquarellen uit de werken van Piet Braakhuis. Openingstijden: D. t/m vr. van 10-17 uur en za. en zond. van 14-17 uur. Maandag gesloten. Tot en met 30 aug. wordt in Gouda Donderdags van 9 tot 10 uur een Goudse boerenkaasmarkt gehouden op de Markt bij het waaggebouw. Op vr. 31 aug. wordt in het Muziekcen trum Vredenburg te Utrecht de opera „Ein Abend in Wien" opgevoerd, met als solisten Rudolf Shock en Mirjana Irosch, dirigent Willy Boskowsky. Dezelfde opera „Ein abend in Wien" komt op ma. 10 en di. 11 sept. in het concertgebouw te Amsterdam, met muziek van Johann Strauss, Léhar, Kalmann, Stolz en Offenbach. Prijzen 20,- t/m 40.-. Aanvang 20.15 uur. Kaarten alhier te reserveren. In theater Carré te Amsterdam zijn van 29 aug. t/m 9 sept. (behalve ma. 3 sept.uitvoeringen met Herman van Veen. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 12,50 t/m 28,50 alhier te reserveren. De Vereniging van Beeldende Kunste naars te Hilversum houden van 1 t/m 30 sept. een expositie in „de Vaart", Vaartweg 163 te Hilversum. Open. tijden: ma. t/m vr. 10-12 uur en van 14-17 uur; za. en zo. van 12-17 uur. Op het vliegveld Teuge, langs de prov. weg A'doorn - Deventer, bestaat de mogelijkheid om zich te laten fotogra feren in een oude tweedekker (tiger- moth). Het toestel werd gebruikt tij dens de le en 2e wereldoorlog en is nog geheel intakt. U kunt op 't vliegveld een pilotenjack aantrekken en er zijn ook pilotenkapjes van leer en stofbril len. In sept. van wo. t/m za. van 13-18 uur; het gehele jaar zond. van 13.30-18 uur. Inl. tel. 05763-200. 's Heerenberg bestaat 600 jaar en dat wordt gevierd tot 9 sept. met allerlei festiviteiten. Programma en inl. aan ons kantoor. Tevens is in 's Heerenberg het Recreatie-centrum „Gouden Han den" met o.a. de grootste poppenten- toonstelling ooit in Ned. gehouden. Verder miniatuurkermis, copie van lijkwade en een documentatie tentoon stelling over paranormale verschijn selen. Emmerikseweg 13, tel. 08346- 2343. In Wassenaar zijn op 16 sept. de paardenrennen om de grote prijs der Nederlanden, op de renbaan Duindigt. Van 9 t/m 15 sept. is het gehele molencomplex langs de Kinderdijk ten z.o. van Rotterdam verlicht en zijn er rondvaarten langs deze molens. Inl. VVV Dordrecht, tel. 078 - 32800. Op 1 september is in park Berg en Bos te Apeldoorn de „levade", de 16e Nationale kampioenschappen van de Kon. federatie van Landelijke rij ver enigingen. In Assen is op 8 sept. de Internationale Motorcross 500 cc, en op 9 sept. de Internationale Motorraces 750 cc. op het circuit van Drenthe in Assen. Van 30 aug. t/m 3 sept. is in de Rijnhal te Arnhem de Indische jaarmarkt „Pa sar Malam". In museum „De Zonnehof" aan Zonne hof 8 te A'foort is t/m 30 september een expositie van Hermanus Berserik, van 1968/1979. Open.tijden: 10-17 uur; zo. 13-17 uur. Van 31 aug. t/m 2 sept. zijn in Utrecht op de Kunstijsbaan aan de Mississippi- dreef het Internationale Curling Toer nooi, met ploegen uit Ned. België, Frankrijk, Engeland. Schotland, Duitsland. Zwitserland en Italië. Toe gang gratis. Dagelijks van 9-22 uur m.u.v. 1 sept. van 9-20 uur. Op za. 1 sept. en zo. 2 sept. zijn in Oud-Loosdrecht aan de Oud-Loos- drechtsedijk 151 Groot Evenement van Rond- en Platbodems, bestaande uit Admiraalzeilen en Vakkelvaart. „Heerlijke" muziek uit Middeleeuwen, Renaissance en Barok kunt U beluiste ren tijdens 5 fietsconcerten. Deze zijn op 9 sept. om 15.30 in het Zeister Slot te Zeist. Op 16 sept. om 15.30 uur in kasteel Amerongen te Amerongen; op 23 sept. om 15.30 uur in de St. Michaelskapel, Domtoren te Utrecht; Op 30 sept. om 15.30 uur in kasteel Nijenrode te Breu- kelen en op 7 okt. om 15.30 uur in Hofstede Oudegein te Nieuwegein, m.m.v. Camerata trajectina, Quink vocaal ensemble en duo sanssouci. Toegang 2,-; kinderen beneden 12 jaar gratis. Inl. tel. 030-312029. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 28 sept. een voorstelling van de Vader Abraham Show met o.a. Ria Valk, Henk Wijngaard, Sandy, Ben Cramer, Corry Konings en de Kermisklanten. Aanvang 20.00 uur. Prijs 7,50. De kaartverkoop is reeds begonnen en U kunt bij de VW reserveren. Toerclub Batavus organiseert op za. 8 sept. de Batavus Toertocht Midden Nederland, die U al fietsend door o.a. de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug voert. U kunt kiezen uit 3 routes, die alles als startplaats Leusden Centrum hebben. De te rijden afstanden zijn 40 km.. 75 km. of 100 km. We hebben aan de balie een folder vol informatie en waarop U kunt zien welke schitterende landschappen „genomen" moeten worden.

Soester Courant | 1979 | | pagina 9