Peters bv is een ander makelaars kantoor AROS gestart met zaterdag-ochtend programma so' groei en bloei Gezellige braderie Koninginnelaan Opent seizoen met Vaste Planten" Arie VVV Nieuws Verzet tegen uitbreiding politiebureau Demonstraties tijdens de Hartje-Zuid braderie Peters bv \.VV De vrouw binnen de Islam 'HARTJE-ZUID' Makelaardij og. voor wonen in de groene zone - A\ WJ 15 Soester Courant van woensdag 3 september 1979 15 Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afd. Eemland houdt op zondag 9 september weer haar maan delijkse natuurwandeling in De Paltz. Verzamelen om 14.00 uur op de par keerplaats Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg. Van 5 t/m 9 september is in Rotterdam aan de Leuvehaven nabij museum schip „Buffel" de Hiswa te water, met zeil- en motorjachten vanaf 6 meter. Dagelijks geopend van 11.00 tot 19.00 uur. Van 8 sept. t/m 27 oktober wordt in het Geologisch museum Hofland te Laren een expositie gehouden, getiteld Hout van 0 tot 2000, waarin getoond wordt de ontwikkeling van de plantengroei op aarde, van de fossiele plantenresten van miljoenen jaren her t/m het hout van nu in zijn vele soorten. Open van 13-16.30 uur, alle dagen, behalve maan dags. In Amsterdam vindt van 14 t/m 23 sept. het traditionele Jordaanfestival plaats in deze populairste buurt van Amster dam. Op het programma staan o.a. kermis op de Palmgracht, feestmark- ten, Jordaancabaret, wielerwedstrij den en veel muziek. In het sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 1 oktober het Europees Titelgevecht Boksen met Rudie Koopmans (Ned.) tegen Hocine Tafer (Fr.Aanvang 20.15 uur. Prijzen van 25,- t/m 125,-. Verder nog enkele andere profpartijen met o.a. Jimmy Abbott, Ali Blanchard, en Cor Eversteijn. De voorverkoop is reeds begonnen en U kunt reserveren bij de VVV. De eerste filmavond van Artishock in Soest van dit seizoen is weer op donder dag 6 september. Aanvang 20.30 uur. Dan wordt de film „Messer lm Kopf" in kleur gedraaid in gebouw Middel wijkstraat 72. Regie van Reinhard Hauff. Toegangsprijs 4,-; cjp 3,50. In het bezoekerscentrum Corversbos aan de Vaartweg 202 te Hilversum is t/m 30 sept. een tentoonstelling van composities in steen en in veren en vogeltekeningen van Marius Kolvoort. Van 4 t/m 23 sept. kunt U in Amsterdam in het Nieuwe de la Mar theater kijken naar Conny Stuart, Willem Nijholt, Gerrie v.d. Kleij en Paul Deen in „Alle laatjes open", een programma van Annie M. G. Schmidt. Toegang 10,- t/m 24,50. Aanvang 20.15 uur. Kaar ten alhier te reserveren. Op zaterdag 8 september houdt het Concertgebouw in Amsterdam Open Huis in de Grote Zaal, de Kleine Zaal en in de Siegelzaal van 20.00 - 24.00 uur m.m.v. het Concertgebouworkest, Ned. Kamerkoor en het Ned. Saxofoon Kwartet, Het A'dams Philharmonisch Orkest, Ned. Kamerorkest, A'damse Politiekapel, enz. enz. Toegang gratis. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van het Concertgebouw. Van 14 t/m 16 sept. heeft in de Rijnhal te Arnhem de Floriant, een bloemen en plantenshow plaats. Tot en met 22 sept. kunt U nog avond- tochten maken naar de Wildtoren van Hoog Buurlo onder leiding van een rijksjachtopziener. Op woendag-vrij- dag- en zaterdagavond. Op 21 en 22 september 2ijn weer de „Utrechtse paardendagen" in de veè- markthallen aan de Voorveldsepolder te Utrecht. Er is o.a. concours hlppi- que, paarden-, pony- en veekeuring veetentoonstelling. Op 15 september is aan de Zaanse Schans de „Zaanse molendag". Alle molens zijn dan in werking en te bezichtigen. Op di. 9 oktober kunt U in de Jaap Edenhal te Amsterdam een concert beluisteren van John Denver. Aanvang 20.15 uur. Prijs 35,-. Kaarten alhier te reserveren. Op ma. 8 oktober is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam een concert van John Denver. Aanvang 20.00 uur. Prijzen 15,- t/m 30,-. De mooiste teckels van Nederland, en dat zijn er zo'n paar honderd bij elkaar, strijden op zondag 8 september in de Expohal aan de Soestdijker- straatweg te Hilversum voor het kam pioenschap. Een jaarlijks evenement, dat niet alleen voor hondenliefhebbers een lust voor het oog (oor) is. In het Hotel Hof van Holland aan de Kerkbrink 1-7 te Hilversum is op 8 sept. van 10.00-17.30 uur een antiekbeurs. In de Grote Kerk aan de Markstraat te Naarden wordt op 6 sept. een orgelcon cert gegeven door organist Feike As- ma. Aanvang 20.00 uur. Op 28 sept. is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam een optreden van de „Va der Abraham Show" met o.a. Ria Valk, Henk Wijngaard, Sandy, Ben Cramer, Corrie Konings en de Kermisklanten. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 7,50 alhier te reserveren. In Tiel in de Betuwe, ook wel de „fruittuin" van Nederland genoemd, wordt op za. 8 sept. het jaarlijkse Oost Fruit Corso gehouden. Een show met vele duizenden appels, peren, bloem kolen en komkommers. Om 14.00 uur zal het startsein worden gegeven. In het Cultureel Centrum „De Vaart" aan de Vaartweg 163 te Hilversum is t/m 30 sept. een expositie van aquarel len van Jan Bos; Kleinplastieken van Gerard v.d. Leeden; grafiek van Jan Lofvers en werken van leden van de Ver. van Beeldende Kunstenaars. Ge opend ma. t/m vr. 10-12 en van 14-17 uur. Zat.- en zondag van 12-17 uur. In theater Carré te Amsterdam vindt op 24 sept. een concert plaats van de Crusaders. Aanvang 20.15 uur. Toe gangsprijzen van i 20,- t/m 30,-. Van 29 sept. t/m 14 okt. komt in Carré te Amsterdam de musical „Bubbling Brown Sugar" terug. Aanvang 20.15 uur. Op de za. en zo. zijn er ook matinees. Aanvang 14.00 uur. Prijzen 15,- t/m 35,-; alhier te reserveren. De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te kunnen zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is Immers 6 maanden geldig. Op woensdag, 12 september a.s., zal de eerste bijeenkomst van het seizoen 1979/80 van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afd. Soest-Zuid, in het gebouw „De Rank" gehouden worden. Mevr. A. C. Slomp-Mobach uit Leusden zal komen spreken over „De plaats van de Vrouw binnen de Islam". Gasten en belangstellenden zijn harte lijk welkom. Aanvang: acht uur. ITntn Kon Foto Herman van Dam De organisatoren van de braderie aan de Koninginnelaan hebben vorige week uitzonderlijk geboft met het weer. Zowel donderdag als vrijdag waren het zowat de eerste echte zomeravonden van het hele seizoen. Mede daardoor was het erg gezellig op straat. Er werd goed zaken gedaan en daar was het om begonnen. Op de foto „stoepzitters" bij de goed in trek zijnde platenzaak „The Player". winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Zonder uitzondering hebben alle leden van de commissie openbare werken zich verzet tegen het voorstel voor 76.000 gulden opnieuw een noodlokaal te bouwen bij het politiebureau. Men bleek meer geporteerd voor huren van een stacaravan, danwel het onderbrengen van een deel van de politiedienst in een dependance. Commissielid Nuijten (PS) had becij ferd dat het noodlokaal op 2400 gulden per vierkante meter zou komen (32 m2 op een bedrag van 76.000 gld.en dat bedrag trok men uit voor compleet A.s. vrijdag, 7 september, wordt in het winkelcentrum Hartje-Zuid de haast traditionele braderie gehouden. Er zijn tal van aktiviteiten inge leid onder meer door muzikale wandelingen en auto-optocht door de gehele gemeente. Op de trottoirs in het winkelcentrum vinden diverse demonstraties plaats. Zo wordt bij de firma Ab Hooijer electrisch lassen en ketting zagen gedemonstreerd; bij Brandsma volksschilderkunst en, hoogst actueel, doe-het-zelf-auto-bijspuiten; Adama-Mode komt met een stunt prijs en verkoopt voor 39 gulden een corduroy broek; Van Oosten fotografie demonstreert Polaroid-camera' s. Road-Show Bij Bb Kareisen treedt de Wrangler Road-Show op. Het is een drive-in- show vanuit de Wrangier auto. Aantrekkelijk zijn, buiten de muziek, de spelletjes. De disc-jockey stelt een vraag die schriftelijk beantwoord moet worden op briefjes die door Wrangler-hostessen uitgedeeld zijn. De briefjes moeten binnen een bepaalde tijd voorzien van naam en antwoord op de vraag ingeleverd worden en het eerste-totaal-goede antwoord wordt beloond met een eerste prijs; meestal een spijkerbroek. Daarna worden aan willekeurige andere deelnemers troostprijzen, als T-shirts, posters, stickers en pennen uitgedeeld. Voor de koper die koopt bij Peters b.v. Dc koper die met onze kantoren kontakl opneemtontvangen wij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat de koper voor welke dienst hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers (de verkopers) stellen ons namelijk financieel in staal snel en doeltreffend kopers te kannen vinden. Dat de koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen wij graag verkopen. Maar dan zó dat dc koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal de koper ook willen verhuizen. En dan zien wij hem graag terug. Als verkoper. Dit kan alleen gebeuren als het destijds gegeven advies goed is geweest. Zogoed dat hij ook na tien jaar nog maar cm makelaar kent die met de eekhoorn. I Amersfoort, Stadsring 147,033-30488 Soest, Birkstraat 87, 02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2,03404-51365 ingerichte ziekenhuizen. Mocht er in derdaad iets voor de politie moeten gebeuren, en Nuijten twijfelde enigs zins aan de noodzaak, dan moest er uitgegaan worden van een verplaats baar lokaal, dat later elders gebruikt zou kunnen worden. Mevrouw Allard (D'66) voelde er eigenlijk niets voor op dit moment het voorstel te behandelen. Daarover kon pas gesproken worden als men toe was aan het opstellen van de prioriteiten lijst. De heren Blaauw en Ebbers, beiden WD, en de CDA-er Van Poppelen voelden evenmin iets voor de uitgave van geld voor een dergelijk noodlokaal. Zij spraken over eventueel huren van een stacaravan of een leegstaande woning, waar een dienst in onderge bracht kon worden. Nuijten dacht zelfs dat de wijkagenten, waar volgens een politie-woordvoerder het noodlokaal voor gebruikt zou worden, een eigen onderkomen niet nodig hadden. Zij hoorden op straat te zijn! ,v Wethouder Hoekstra zat duidelijk om hoog met deze onverwachte weer- 9tand. Hij hield de leden voor dat het zeker nog vier a vijf jaar zou duren voor het nieuwe politiebureau er staat; alleen het bouwen zou al twee jaar in beslag nemen. De keus voor het be doelde noodlokaal was gemaakt door de politiecommissaris en er was plaats voor op het terrein bij het bureau. Dat de commissaris de keus gemaakt had, viel verkeerd bij de leden van de commissie. Dat was nu juist hun taak; zij hadden te beslissen over het te gebruiken materiaal. De wethouder kon tenslotte niet anders dan belo ven alle opmerkingen „mee te ne men." naam met voorletters nom et initiales/name with initials beroep profession occupation nadere informatie informations supplémentaires/additional information vorig adres: straat en huisnummer ancienne adresse/former address g postcode code postal/pi al/posfal m vTHe/town^% woonplaats ville/town postcode code tele' téléphone/telephone ümmer indicatif/trunk code postcode code postal/postal code n uaéro^^(i^^u bscr^is^^ u i postrekening compte courant postal/posta^ «kl\\v» ^I^Wrekening ta»qffo account ^signature/sjaoffidL datum van ingang date du changement/effective date AtnCI IM/2 cr»FQT ^1^ AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Op dinsdag 11 september begint de KMTP afd. Soest met haar nieuwe serie lezingen over planten en tulnieren. Spreker is de heer H. C. ten Ham, leraar Tuinbouwschool, die aan de hand van dia's veel interessante zaken over „Vaste Planten" zal vertellen. Wie geen vaste planten in zijn tuin heeft, heeft helemaal geen tuin, zou je kunnen zeggen! Stel U voor: een huls met gordijnen en vloerbedekking [heesters, bomen gras] en schilderijen, vaasjes, foto's [de éénjarigen] maar géén stoelen, tafels of kasten [de vaste planten]. Een onvolledig interieur. Een tuin zonder vaste planten mist, wat heesters, éénjarigen en bloembol len tot een geheel maakt. Vooral in het voorjaar wanneer het eenjarig zaai goed nog niet op zijn plaats is gezet en de bloembollen langzaam op gang komen zijn vaste planten onmisbaar. U weet wel, die diepblauwe en paarse Aubretla's, het knalgele Schildzaad en de witte Scheefkelk zijn onmisbaar in de voorjaarstuin. En al eerder kijkt de liefhebber reikhalzend uit naar de eerste Kerstrozen (al bloeien ze nooit met Kerst) en de Maartse viooltjes. En kent U de citroengele Euphorbla poly- chroma, die al „mooi" is wanneer de eerste koppen van de stengels boven de grond komen? Ja, het zijn vaak de bladeren van de vaste, dus winterhar de, planten die het eerste plezier ge ven. De felgekleurde groene en rood bruine groeipunten van de Phlox zijn schitterend bij kleine' bolgewassen als Blauwe druifjes. De eerste bladeren van de Lupine zijn net sterren, bezaaid met zilverkleurige waterdruppels. De Hosta (Funkia) begint met opgerolde groene hulzen, die recht omhoog ste ken. In de zomer bieden vaste planten kleuren, die zó apart zijn, dat ze de éénjarigen kunnen ondersteunen. Vooral liefhebbers van zachte kleuren zullen bij vaste planten veel van hun gading kunnen vinden. Blauw bijvoor beeld ls een kleur die bij eenjarige zaaiplanten niet veel voorkomt. Daarentegen kan men bij de vaste planten allerlei tinten vinden. De Cam panula familie bijv. biedt U alle kleu ren blauw; van bijna-wit porceleln- blauw tot zeer donker paarsblauw. Ook rose is in allerlei kleurnuances en planthoogten te realiseren. En is het U ook opgevallen, dat de vaste planten het In slechte zomers toch trouw doen? Natuurlijk, ze kunnen niet tegen extre me droogte, maar ze zijn er minder gevoelig voor dan de meeste eenjari gen. Ook erg veel regen doorstaan ze meestal beter. De bloei zélf lijdt er niet onder, al verflenzen de bloemen natuurlijk wel. In 't najaar geniet U tot aan de vorst van vaste plantensoorten die juist dan hun bloeitijd hebben en dus op hun mooist zijn. We denken in de eerste plaats aan de Herfstasters, maar ook Cimicifuga (de Zilverkaars) of de Aconitum x arendsiï, een Mon nikskap. Erg aparte bloemen, wit met rode vlekken, heeft de Tricyrtio hirta, die bloeit van September tot November. Wié een tuin wil 'met vè'él bloemen1 en relatief weinig onderhoud zal zich 'bekeren tot de vaste" plahtentuiril Wilt U ideeën opdoen, kom dan Dins dag 11 Sept. naar het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, aanvang 20.00 uur. Entree niet-leden slechts 3,-. UW VERDIENDE LOON Hoeveel mag een meisje van 16 met vakantie werk verdienen? AntwoordMiljoenen, want er bestaat geen maximumloon, wel een minimum jeugdloon. Als u dat laatste bedoelt, dan zal deze jongedochter tenminste 831,80 bruto per maand moeten ont vangen en dat is netto ca. 649,- p. .mnd. Foto Herman van Dam Sinds afgelopen zaterdag heeft de AROS, de Algemene Radio Omroep Soest een zaterdagochtend programma dat in totaal twee uur duurt; van 10.00 tot 12.00 uur. Men heeft er de naam „AROS-drieluik" aangegeven omdat het programma drie onderdelen kent van 10.00 tot 10.30 uur de „AROS-top-10", samengesteld uit verzoekjes die in de week zijn binnen geko men; van 10.30 tot 11.80 uur het programma „De AROS-ontvangt" een programma waarin met een inwoner van Soest gesproken wordt, afgewisseld met door de gast uitgekozen muziek; en tenslotte van 11.30 tot 12.00 uur „Elck van Wils", een sterk gevarieerd muziekprogramma waarin een breed scala van muziekdiversiteiten te beluisteren is. In dit half uurtje kan ook extra aandacht besteed worden aan één bepaalde groep of artiest. Het programma „De AROS-ontvangt" zal op de band opgenomen worden; in de periode september tot half november zullen dat opnamen van tien gasten zijn. Deze opnamen worden uitgezonden in het ziekenhuis Zonnegloren en ook in de bejaardentehuizen waar de AROS uitzendingen verzorgt. De eerste „gast" in dit programma onderdeel was de burgemeester die afgelopen zaterdag haar Soester-radio-debuut maakte. De uitbreiding van de AROS-aktiviteiten is mogelijk geworden doordat men de beschikking heeft gekregen over een grote re ruimte. Daardoor kon een tweede studio worden ingericht. Op de foto de burgemeester tijdens haar Soester radio-debuut met links de interviewer Anton van der Neut en rechts de AROS-medewerkster Gea van Houten. Van harte was het niet gegaan, maar tenslotte had hij er, zij 't 'morrend, toch mee ingestemd. En zo kwam het dat op een win derige najaarsmorgen Arie door de huren uitgeleide werd gedaan en met heel zijn hebben en hou den wat dozen met herinne ringen naast de chauffeur van het verhuiswagentje plaats nam. Als een ongekroonde ko ning die onvrijwillig troonaf stand had gedaan zivaaide hij wat op straat en achter de gor dijnen stond opgesteld een af scheid toe. „Blij Opa dat er nu eindelijk voor je wordt gezorgd" informeerde de chauffeur die het kennelijk ontging dat Arie wel eens plezieriger ogenblikken in zijn leven had gekend. De ou de baas keek hem monsterend aan. „Ik ben je Opa niet en zal het nooit worden ook". De ver huizing van de oude binnenstad naar Arie's nieuwe domein, het bejaardenhuis, verliep verder zonder enige conversatie. „Ik heb de huur van mijn huis je nog niet opgezegd" deelde Arie bij aankomst de bejaarden- direkteur waarschuwend mede. Als het mij hier niet bevalt ben ik met een week vertrokken". Met een uitdrukking op zijn ge zicht die Arie moest doen gelo ven dat het allemaal zo'n vaart niet zou lopen, begeleidde de di rekteur hem naar de conversa tie-zaal. Zwijgend nam hij aan een tafel plaats en taxeerde met bijna gesloten ogen het gezel schap. In gedachten telde hij de inventaris die hem het meest aansprak op; een televisie toestel - een biljart - een sjoel bak en een dambord. „Hier moet te leven zijn" mompelde hij in zichzelf. Tijdens de mid dagmaaltijd werd hij door de di recteur als Opa van Wijngaar den" aan zijn bewoners voorge steld. Als blikken hadden kun nen doden dan zou de man die de mededeling verstrekte ter plekke heel erg onwel zijn ge worden. In het ogenblikje stilte dat aan de maaltijd vooraf ging besloot Arie geen van zijn goe de voornemens in daden om te zetten. Arie had een lijf waar nog maar weinig bij leek te kun nen. Het verhinderde hem niet met grote inzet een hoog opge taste dubbele boterham aan te spreken. Hij at met veel gerucht en niet geheel gesloten mond, zodat een belangrijk gedeelte van zijn consumptief vermogen zich in het openbaar voltrok. Bovendien ging Arie van de ge dachte uit dat een bezigheid als eten de conversatie niet in de weg mocht staan. Onder de maaltijd vertelde hij dat boksen en Ajax zijn grote liefdes wa ren, want wat had een mens nou meer in zijn leven. Het brood was uit Arie's gezichts veld verdwenen toen de soep met het geluid van een water val zich van bord naar maag verplaatste. Op aanwijzing van enkele tafelgenoten kwam de directeur niet zonder zorg infor meren of het „opa" smaakte. Dat kan ik pas zeggen aan het eind van de rit" antwoordde Arie, er geen geheim van ma kend de guldens tijdens zijn ar beidzaam leven bij het openbaar vervoer te hebben vergaard. Kan ik u na de maaltijd even spreken" vroeg de aangeslagen directeur met geveinsde vrien delijkheid. Met de slierten vermicelli in zijn snor knikte Arie de man bemoedigend toe. Een half uur later zaten beide partijen tegen over elkaar. „Ja ziet u", begon de directeur" ieder vogeltje zingt natuurlijk zoals het gebekt is, ook bij ons in huis, maar luidruchtigheid, vooral tijdens de maaltijden is iets waar nie mand hier prijs op stelt, Opa". Arie zocht en vond de tijd om van repliek te dienen. „Nou moet je eens goed naar mij luisteren broer" luidde de inlei ding tot zijn k.o., maar ver kwam hij er niet mee. „Ik ben uw broer niet Opa, en het ziet er niet naar uit dat ik het nog ooit zal worden". Arie glimlach te alsof hij zijn Ajax het win nende en beslissende doelpunt had zien maken. „Dat is juist gezegd broer. Als we het er ook over eens worden dat ik geen Opa maar Arie ben, dan zullen wij het samen nog een heel eind schoppen hier". De avond van die dag at Arie onhoorbaar, alsof hij thuis was. Je moet de mensen tenslotte een kans geven. Jan Leijendekker.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15