Soest wint eerste competitiewedstrijd Onderlinge Junioren Kampioenschappen LTC Soest Soest verslaat HVC met 6-0 >1 B.V. rnStEQEi }hSr0> Hockey: Zelfwerkzaamheid bij SEC groot Goede kompetitie-start Eemvogels 1' M. LOS Dames Red Stars door eerste bekerronde «Se Dieftal bouwmaterialen opgelost Cursus Recreatie sportleider A Voetballer breekt enkel BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Korfbal: 99; N atuurwandeling I.V.N.-Eemland Uw succes is onze reclame!!! RIJ-OPLEIDING voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool elektrisch ontharen Courantenreklame niet te vervangen! 1Basketbal: 20 ist kunt kijken, n kopje koffie) men en weten lijk ouderwetse U! n 8 tot 1 uur -18205-13096 n°e>«S- les, Xqjj Aangehouden werd de 29-jarige G. P. uit Hoogland. De man bekende van een bouwwerk aan de Noorderweg negen balken te hebben meegenomen. Hij heeft de schade inmiddels vergoed. P. kon opgespoord worden dankzij tips die oplettende burgers aan de politie door gaven. Bij huiszoeking werden P's woning nog twee schiethamers, een steensnijder en een waterpomp aangetroffen; ze waren van diefstal afkomstig. Voor deze gevallen werd proces-verbaal voor heling opgemaakt. De opleiding voor de cursus Recreatie sportleider A start dinsdag 9 oktober a.s. in de sportzaal De Borg, Overhees. Gedurende 22 avonden wordt van 19.30 tot 22.30 uur de cursus gegeven. Het doel van de opleiding is de deel nemers voor te bereiden op het leiden van groepen van beperkte omvang bij aktiviteiten op het gebied van de recreatiesport in ruime zin. De cursus wordt afgesloten met een examen. Voor de cursus hebben zich ongeveer twintig personen opgegeven die allen reeds in het bezit zijn van het diploma Algemene Basis Opleiding. Tijdens een wedstrijd tegen Soester- berg brak de uit Amersfoort afkomsti ge voetballer I. zijn enkel. Hij werd met de ambulanceauto naar het zie kenhuis gebracht. Op het Soester Hoogt kwam mej. M. B. (18) uit Uithoorn te vallen. Zij kwam met haar hoofd op een steen terecht en werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Foto Herman van Dam Met een levensgrote „sticks" scoort Adriaan Berghauser Pont het eerste doelpunt voor Soest. Zowel het eerste dames- als het eerste heren elftal van de MHC Soest hebben de eerste competitiewedstrijd gewonnen. De dames deden het zeer overtuigend en versloegen Maarn met 6-2; de heren hadden het moeilijk tegen Phoenix, maar wonnen uiteindelijk toch met 3-2. Ook de meeste andere elftallen, op de veteranen na, brachten de punten mee naar huis. De Soester-heren, na de degradatie vorig seizoen, nu uitkomend in de der de klasse, speelden erg onzeker. En dat ondanks een intensieve trainings periode en een flink aantal oefenwed strijden. Met name de stickvastheid en de balbehandeling lieten veel te wen sen over. Als excuus mag gelden dat Soest met een sterk verjongde ploeg aan deze competitie is begonnen. De verwachtingen voor deze eerste competitiewedstrijd op het nieuwe complex waren kennelijk hoog ge spannen en daarom was het een te genvaller van de eerste orde, dat Phoenix al snel op een 1-0 voorsprong Foto Herman van Dam kwam. De Soester keeper, Bert Duif huis, ging daarbij vrij uit. Het pleit voor de Soesters dat er lang zaam opbouwend lijn in het spel ge bracht werd en dat resulteerde uit eindelijk in de gelijkmaker. Adriaan Pont was de maker: 1-1. In de tweede helft wist Soest de druk te handhaven en zeer fraai scoorde Frank v.d. Stock, na een solo over de helft van het veld; 2-1. Good-old Wim van Hal, bracht uit een straf- corner Soest zelfs op 3-1, maar daar na was Phoenix aanzienlijk feller en dat leverde een doelpunt op: 3-2. Met veel kunst en vliegwerk hield Soest de stand daarop en zo werd de eerste competitiewedstrijd dan toch gewon nen. De kopbal waarmee Wim Gouw Soest in de wedstrijd tegen HVC op 5-0 voorsprong bracht. Foto Herman van Dam In een matige wedstrijd heeft Soest zich afgelopen zondag voor ongeveer 500 toeschouwers, de meerdere getoond van het Amersfoortse HVC. Na afloop was er een wezenlijk verschil in de verklaring van de uitslag: HVC schreef die toe aan zijn sterk verjongde ploeg, terwijl Soest de winst juist aan de jeugd te dan ken had. Johny de Jong, Peter Brouwer, Arjan Schipper en Wim Gouw stalen de show en hadden een groot aandeel in de overwinning. Het vijfde doelpunt kwam op naam van Albert Posthuma die keeper Dat het ondanks alles kwalitatief toch niet zo'n beste wedstrijd was, kwam wellicht door het speelse gemak waar mee Soest aan een beslissende voor sprong kwam. Binnen zeven minuten was het 2-0 en toen het na twintig minuten al 3-0 werd, was de strijd eigenlijk al gestreden. Voor HVC was er geen eer te behalen en de Soesters geloofden het wel. Een gevaarlijk, maar j.1. zondag aanvaardbaar ge drag vanwege de hoge temperatuur.» Hoewel HVC-goaly Jansen bij enkele doelpunten niet geheel vrij-uit ging waren de zes doelpunten toch wel van gehalte en zo werd het voor de trouwe Soest-supporters toch nog wel een leuke middag. Al in de vijfde minuut viel de eerste goal. Arjan Schipper nam even buiten het strafschopgebied een vrije trap en de goed inlopende Anton Vugts scoorde met een fraaie kopbal. 1-0. Anderhalve minuut later belandde een slechte uittrap van de HVC-doelman bij Huub Koppel. Hij omspeelde HVC's laatste man Netten; schoof de bal door naar de vrijstaande Henk van Asch en het was 2-0. Koppel bracht de stand op 3-0 na goed voorbereidend werk van Arjan Schip per. Soest nam gas terug, zeker tegen de wens van trainer Van Renswouw in. In de rust leek hij daar aanmerkin gen op gemaakt te hebben, want de tweede helft startte Soest weer met de nodige elan. Het duurde niet lang en de aanvallen werden van lieverlee weer al te doorzichtig. De wissel van Gert Jan Heeremans voor Albert Posthuma was er een gevolg van en alhoewel Posthuma geen uitblinkende rol speelde, bracht hij toch meer vaart in het spel. Nadat Wim Gouw een keer via de handen van de keeper de bal op de paal zag belanden, scoorde hij, in samenwerking met Arjan Schipperen het vierde doelpunt; 4-0. Gouw bracht ook het vijfde doelpunt op zijn naam. Grondslag daarvoor legde de niet imponeerde Johnny Westerveld. Jansen geen schijn van kans gaf; 5-0. Zeven minuten later bepaalde dezelf de Posthuma de eindstand op 6-0. A.s. zondag speelt Soest ,,uit" tegen De Vesting in Naarden. De Vesting bedwong afgelopen zondag BFC in een uitwedstrijd en dat moet voor de Soesters een waarschuwing zijn. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552. Bij de voetbalvereniging SEC is de zelfwerkzaamheid van de leden erg groot. Daardoor heeft het bestuur meer armslag en daarom sprak voorzitter D. F. van Leenen vorige week tijdens de ledenvergadering oprechte woorden van dank aan deze medewerkers. 95 De eerste kompetitiedag voor de Eemvogels zit er weer op. Alle wedstrijden werden gespeeld onder een brandende zon. De verschillende teams hebben niet allemaal een succesvolle start gemaakt. Eemvogels 1 wist tegen Kesteren tot een gelijk spel te komen, wat voor deze verjongde ploeg niet slecht genoemd kan worden. Eemvogels 2, een klasse hoger ingedeeld dan vorig jaar, moet nog wat op elkaar ingespeeld raken en verloor met 8-3 van Unitas 2. Voor de doelpunten van de Eemvogels zorgden Dolf Voorn, Jan v.d. Kuil en Corrie van Herwaarden. Eemvogels 3 stond met 5-4 voor, door scoren van Kraaikamp 2 xde Jager 1 x en van Rheenen 2 xtoen de wedstrijd i.v.m. het onwel worden van een speler gestaakt werd. Eemvogels asp. A verloren in hun sterke afdeling met 9-2 van DSV A uit Bussum, de aspiranten B speelden tegen Olympia B met 5-5 gelijk terwijl de aspiranten C met 7-1 van Woudenberg D wonnen. De pupillen verloren van RDZ met 0-2. Eemvogels 1 dat voor het eerst in de nieuwe opstelling, onder leiding van trainer/coach Hans Moerman, speel de, stond na 10 min. met 1-0 voor, door een afstandsschot van Henk-Jan Kraaikamp, maar behield deze voor sprong niet lang doordat Kesteren 1-1 scoorde. In het 2e aanvalsvak bracht Wim van Rheenen, door een handige omdraaibal en een strafworp, de stand op 3-1. Het duurde tot na een strafworp benut door Koos Sommer 4-1, dat Kesteren er weer aan te pas kwam. Door een afstandsschot brachten ze de score op 4-2, wat tevens de ruststand werd. Na de rust ging Kesteren furieus van start, waardoor ze na 2 doelpunten met 4-4 weer naast de Eemvogels kwamen. De strijd bleef toen gelijk opgaan. Agnes Lapré scoorde 5-4 en Kesteren 5-5. Door een uitspeelfout kon Kesteren op 5-6 komen maar Koos Sommer had daar al snel een antwoord op 6-6. Kesteren wist toen weer uit te lopen tot 6-7. De Eemvogels konden de stand in de laatste minuut door een afstandsschot van Randolph Wijnmaa- len nog gelijk trekken 7-7. Trainer Moerman was met deze stand niet ontevreden. Programma voor zaterdag 8 septem ber Thuis op het veld aan de Staringlaan worden gespeeld: 15.30 uur Eemvogels 2 - Revival 2 14.00 uur Aspiranten A - Altius A Uitwedstrijden zijn: 16.00 uur Hemur Enge 1 - Eemvogels 1 in Amerongen 14.15 uur DSV 4 - Eemvogels 3 in Bussum 12.00 uur Huizen as. D - Eemv. asp. B 12.00 uur Telstar asp. E - Eemv. asp. C 12.00 uur Houten pup. I - Eemv. pup. 1 12.00 uur Odik pup. III - Eemv. pup. n Landgoed De Paltz is gelukkig we derom opgenomen in het schema van de maandelijkse natuurwandelingen van I.V.N.-EEMLAND. Aanstaande zondag, negen september, is het ver zamelpunt op het parkeerterrein van het Soester Natuurbad, gelegen aan de Van Weerden Poelmanweg. Het is de weg, welke leidt naar het vliegveld Soesterberg. De overbekende gele bor den verwijzen naar het vertrekpunt. Daarvandaan trekt men dan het schit terend stuk natuur in, mede apart, door de parkaanleg destijds door de firma Copijn. De meeste oude bomen, die rond huize De Paltz staan, wer den reeds eeuwen geleden geplant en staan er uitstekend bij. Tijdens de wan deling zal men kunnen genieten van al lerlei mooie plekjes met hun eigen be groeiing. Juist door de sterke glooiing van het terrein biedt deze wandeling veel afwisseling. Natuurdgidsen ont vangen u gaarne. Dit keer is het voor hen, die niet over een eigen vervoer middel beschikken, een unieke kans eens wat meer van de natuur te we ten te komen. Men kan zowel van Amersfoort uit als Utrecht, per trein halte Soestduinen kiezen en vervolgens een minuut of vijf lopend de start plaats (eerst de spoorwegovergang over) bereiken. Zoals bekend mag wor den verondersteld, wordt er rustig aan gewandeld, met hier en daar (en dat zal dit keer vaak zijn) stil staan om gewezen te worden op alles dat de moeite waard is. Ook deze keer mag de hond mee, mits aangelijnd. Ga ook eens mee a.s. zondag met I.V.N.-EEM- LAND. In groepjes, die starten van twee uur af tot half drie. Deze wan deling duurt ongeveer twee uur. SPORT VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 21 - Soester Courant van woensdag 5 september 1979 21 Als u die haargroei op uw gezicht ook zc lelijk vindt. Als u er voor eens en voor altijd vanaf wilt komen. Informeer dan naar: EARLY MENKE Schoonheidsspecialiste A en B Steenhoffstraat 53, Soest Tel. 02155-21596b.g.g. 20358 Dépositaire van Natuurcosmetica voor de zelfbewuste vrouw. Aanvankelijk was voorzitter Van Lee nen wat teleurgesteld in de opkomst van de leden voor deze jaarvergade ring, maar nauwelijks een kwartier na zijn opmerking daarover, waren er toch zo'n 65 man aanwezig en dat is meer dan menige club in Soest voor dergelijke happenings kan tellen. De heer Van Leenen was bijzonder dankbaar voor het feit dat zoveel spelers en vooral de groep ouderen, zich geheel belangeloos voor hun club inzetten. Het drukte de onderhoudspost aanzienlijk. Het bestuur bleek over het algemeen tevreden met de accomodatie, zij het dat het betreurd werd dat de nieuwe douches ook nu nog niet optimaal werkten. Begonnen zou worden met de bouw van een nieuwe materiaal ber ging en dat zou men ook willen met een nieuwe tribune. Deze nieuwbouw is echter sterk afhankelijk van de finan ciën aan het eind van het seizoen. Voorzitter Van Leenen bracht tenslotte dank aan de evenementencommissie, de lotto-toto commissie, de supporters vereniging en redacteur H. Lüschen van het clubblad de Groen/Witte. De afwerking van de agenda leverde nauwelijks problemen op. Tot voorzit ter van de zondag-commissie werd benoemd de heer Th. Holleman. Hij volgt de heer J. Bouwmeester op in het hoofdbestuur; Bouwmeester blijft SEC trouw in andere functies. Jaarverslag van de secretaris en fi nancieel verslag van de penningmees ter passeerden zonder problemen. Die had men wel met het voorstel ook de contributie van de donateurs aan te passen. Daar ging men overigens wel toe over. Nadat men vervolgens akkoord gegaan was met de begroting en dus met de contributie verhoging, werd met een korte rondvraag de vergadering beslo ten. Het eerste damesteam van de basketbalvereniging „The Red Stars" heeft de tweede ronde bereikt in de nationale beker. Het moest het opnemen tegen Rush uit Uden. De eerste wedstrijd werd gespeeld afgelopen zaterdagmiddag in Uden en toen al bleek het team van Rush te weinig inhoud te hebben om het de Soester dames, die op alle fronten gewoon de betere waren, erg moeilijk te maken. In Uden werd gewonnen met 56-23, zodat de return stellig nog een formaliteit zou gaan worden. Dit bleek dan zondagavond in Beukendal waar zij weer ruim wonnen en wel met een 78-45 overwinning, zodat de eerste bekerronde vrij eenvoudig werd genomen. De Red Stars jongens kunnen weder om terugzien op een goed gespeeld toernooi. Gastheer was ditmaal de vereniging Rabo Bank uit Gouda. De eerste drie wedstrijden werden met een goede man-to-man gemakke lijk gewonnen. De wedstrijd tegen Lis- se moest uitmaken wie er in de finale uitkwam. De strijd eindigde onbeslist (26-26) en dit betekende dat Lisse door een beter doelsaldo finalist werd. In de strijd om de derde en vierde plaats tegen BVO werd verdiend met 43-35 verloren. Het meisjes junioren team behaalde in Gouda daarentegen een prachtige eerste plaats en mocht een fraaie beker mee naar huis nemen. Zaterdagmiddag en avond waren er oefenwedstrijden geprogrammeerd voor Red Stars teams in eigen huis. Het werd vooral 's avonds een nuttig oefenprogramma, 's Middags werd het een beetje ontsierd doordat de tegen stander Anguilla uit Spakenburg bij twee teams verstek liet gaan. Het avondprogramma werd echter met veel enthousiasme afgewerkt, waarbij in toernooi-vorm deelnamen het oude Red Stars heren 1-team, he ren 2, jongens junioren A en Irene uit De Bilt. Eerste werd, zoals verwacht het „oude" heren 1, als tweede met even veel wedstrijdpunten, eindigden broe derlijk Irene en heren 2 en vierde werd Junioren A. poel het niet bolwerken tegen Occo van IJsseldijk. De finale plaats meisjes dubbel ging naar Marieke Dooper en Saskia van der Hulst door een 6-3, 6-1 overwin ning op Annegien Spoel en Truus Boom. De laatst uitgespeelde partij in de jon gens dubbel gaf goed tennis te zien. De physieke kracht en meerdere er varing brachten Arnout Voogel/Mark Schaatsbergen de winst in hun finale tegen Occo van IJsseldijk/Marcel de Graaf (6-4,6-2). In de mixed was Leen Heemskerk tesamen met zijn kleine zus, Simone, niet opgewassen tegen het duo Made- Ion Stertefield/Arnout Voogel (6-4, 6-3). Al bij al sfeervol en eensge zinde junioren kampioenschappen, zo als de gezamenlijke foto van alle finalisten wel bewijst. Alle finalisten van de LTC-Soest Jeugd onderlinge Afgelopen zaterdag werden onder ideale weersomstandigheden de finales ver speeld van de 14-dagen durende jeugd clubkampioenschappen van de LTC Soest. Vele ouders bezetten het zonnige terras en waren wellicht de meest fervente supporters van het jeugdige tennistalent. Ook de voorzitter ontkwam bij de prijsuitreiking niet aan de opmerking dat de jeugd de toekomst heeft. Gezien het getoonde spelniveau verwacht hij van de jeugd een injectie in de competi tieteams in de nabije toekomst. De bloemen gingen naar de organise rende jeugdcommissie onder voorzit terschap van mevrouw Nel de Graaf, mevrouw Annemarie Hopman en Henk Korvinus, alsmede invaller en steun Michiel Hoppenbrouwers. De prijzen werden als volgt verdeeld. De meisjes-enkel werd gewonnen door Madeion Stertefeld, wier meerdere routine de doorslag gaf tegen Marieke Dooper (4-6, 6-4, 6-4). In de halve fi nale had Marieke de langste partij van het toernooi tegen haar buurtje, Sas kia van der Hulst, gespeeld met 7-5 en tweemaal tie-break in de tweede en derde set. Gezien het grote aantal inschrijvingen was er in de enkelspelen een verlie zersronde. Petra Blank versloeg hier Marjolijn van Veenendaal, welke laatste zich als eerste jaars lid overi gens verdienstelijk heeft geweerd. Bij de jongens „enkel" wist Mark Schaatsbergen - na een afwezigheid tijdens welke hij trouwens successen boekte in de atletiek - Leen Heems kerk met 6-4, 6-2 te verslaan. Mark's naam zal als eerste op de nieuwe beker prijken, omdat de vorige na een hat trick bij Leen in bezit kwam. In de verliezersronde kon Remko Blok-

Soester Courant | 1979 | | pagina 21