Koninklijke Mij.-Soest wil bredergehoor' Nieuwe Ford Taunus voor de jaren 80 S® groei en bloei rA Middelman in winkelcentrum Van Weedestraat r r r Meningen van lezers Hondje weg Hondje terug Op de Splinter-Eemland Fordshow i ~i "1 p)attö Netoer Receptie scholen gemeenschap I „Eemland" Tweede bejaardenmiddag in Darthuizen I Dak pompstation I vernield Nadere studie verkeers problematiek Overhees 3 en 4 Gesprek over wereldvrede 1 1 1 „Kermisachtige' bouw toestanden Kermisachtige toestanden Forse vernielingen in R.K. Mavo Soes ter Courant van woensdag 12 september 11 I Li verband met het 25-jarig bestaan B van de Koningin Emma Huishoud- I school en het 12% jarig bestaan van de I Technische School Eemland, viert de I Scholengemeenschap „Eemland" feest in de week van maandag 17 tot en met vrijdag 21 september. Op woensdag 19 september is er 's middags een receptie in het gebouw aan de Soesterengweg. Deze begint om 16.30 uur. Daaraan gaat vooraf een i' bijeenkomst voor genodigden om 16.00 uur. Donderdagmiddag en donderdag- B avond wordt bij de LTS een jubileum- markt georganiseerd. H Vrijdag is er een reünie van oud-leer- lingen: tussen 19.00 tot 21.00 uur wor- den de LTS-ers verwacht in de LTS en de oud-leerlingen van de huishoud- S school aan de school in de Talmalaan. De tweede bejaardenmiddag georga niseerd door het Bejaardencomité Soest, welke dinsdag 4 september in restaurant Darthuizen werd gehouden is wederom een groot succes gewor den. Ongeveer tweehonderd Soester bejaarden hebben van een gezellige middag genoten, dankzij de offervaar digheid van de heer en mevrouw Voor bij en van de vele zaken en anderen, die dit alles konden waarmaken. Het Bejaardencomité is hen enorme dank f verschuldigd. De voorzitter van het comité de heer H. Duit sprak dan ook een dankwoord uit aan de milde ge- vers. De gelden, buiten de kosten van het i uitgebreide en welverzorgde diner, aangeboden door de heer en mevrouw Voorbij, kon het comité putten uit de 3- bijdragen van: De kermispot, Bouwbedrijf E. v.d. Hengel, RABO Bank, Winkelkring Van Weedestraat, Bouwbedrijf Huurde- man, Ned. Middenstandsbank, Fox- boro, De Korte Duinen, Hermans- groep BV, Loodgietersbedrijf E. Kerk- hof, Bondsspaarbank, Loodgietersbe- drijf G. v.d. Pol, T.B.S. Soest BV, H Klöckner Bamaco BV, A. B. Grift, Trappenfabriek, Fa. H. Wolfsen en zn. Lindner Industrie BV, Garagebedrijf v.d. Lee en makelaarskantoor Van Wijk. Op de Amersfoortsestraat sneuvelde vorige week een gedeelte van de over- kapping van het B. P. benzinepomp- J station. Dat gebeurde toen de 24-jarige Oostenrijkse chauffeur K. W. met zijn I hoogbeladen truck met oplegger het B terrein van het benzinestation op reed. B Bij het afremmen veerde de wagen wat B omhoog en daardoor werd de overkap- B ping geraakt. Een gedeelte kwam te- I recht op de personenauto van de heer V. uit Den Haag. Daardoor kwam er een deuk in een van de achterportie- ren. De oplegger was een fractie hoger I geladen dan de toegestane vier meter. Foto Herman van Dam Stichting AMTVEDI Soest is te berei- i ken onder telefoonnummer (02155-) 10667. VERMIST: 7-9. Reu, bruin/wit, vrij groot; Aiting, Elzenlaan 14, Baarn, tel. 02154-20712. 5-9. Reu zwart, gele wenkbrauwen, gele poten, ruwharig, middelgroot, ro- de halsband; Fresco, Wiardi Beck- manstraat 50. tel. 20009, b.g.g. 11429. 4-9. Reu kruising whippet x grey- hound, wit/beige, 1% jr. vlooienband', Floor, Eikstraat 36, Amersfoort, tel. 033-14791. 3-9. Reu cocker spaniel, rood; Meer- i dink, Plasweg2, tel. 19883. 8-9. Teef ruwharige teckel, bruin; Mo lenaar, Schoolstraat 42, Baarn, tel. 02154-18463. 7-9. Kater, zwart, witte vlek op borst, (weggelopen Birkstraat); Lohman, Parkstraat 1, Baarn, tel. 02154-13229. 2-9. Kater, camelkleurig, gecastreerd, (weggelopen Jachthaven Muider- berg); De Vries, Staverdijk 96, Haar lem, tel. 023-379900, voor 16 uur; 023- 371757 (na 6 uur). I-9. Kater, rood gecastreerd, 1 jr. vlooienband; Maas, Veenbesstraat 360, tel. 13153. 31-8. Poes, driekleur, gesteriliseerd, 5 jr., vlooienband; Cowan, Noorderweg 85, tel. 17826. 24-8. Poes, cypers, witte kin, 5 jr., „Tijger", gesteriliseerd; Van Kruisel- bergen, Prof. Lorentzlaan 251, Soester- berg, tel. 03463-3452. II-8. Poes. lapje, links op kop litteken. 4 jr., vlooienband je met elastiekje; Vermeer, Andriessenstraat 7, Soester- berg, tel. 03463-3275. GEVONDEN: 4-9. Kater rood/cypers, jr., (Neer- weg); 4-9. Kater, zwart/wit, witte vlekken, witte staartpunt; 3-9. Kater, cypers/wit, (Ir. Menko- laan 5-9. Poes, lapje, grijs/wit, vlooienband- je met leeg kokertje, (Van Weede straat Dierentehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. 3-9. Kater, zwart; Vermeer, Andries senstraat 7, Soesterberg. tel. 03463- 3275. 6-9. Poes, wit/zwart, zwart dek, ver waarloosd; Dierenarts Van Schieveen, tel. 03463-2467. Vanaf vandaag is Middelman-Mode gevestigd in het winkelcentrum Van Weedestraat. De opening zal uiteraard niet on gemerkt voorbij gaan en alle inwoners van Soest zijn welkom in het magnifieke nieuwe pand. Er is voor hen een driedaag se opgezet met tal van aktiviteiten. Zo zijn er non-stop-modeshows „met surprise"; de Ferry Maat Disco-Show en extra voordelige openingsaanbiedingen op alle afdelingen. En dat zijn er drie: Midlady Midman en Midpub en het betekent dat Soest er in feite drie modewinkels heeft gekregen. Volgende week komen wij uitgebreid op deze opening terug. V AFDELING SOEST De afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, in de wandeling Koninklijke Mij. geheten, wil een breder „gehoor". Men wil uit de schaduw van het roemruchte verleden, waaraan men toch wel het een en ander te danken heeft, en voor het voetlicht komen als de vereniging die voor de „tuinliefhebber van vandaag" veel te bieden heeft. Veel in de vorm van kennis en ervaring en dan niet op de betweterige manier van de prof die zijn kennis Overdraagt. - - Aktief is het bestuur ook op braderieen en al jaren participeert men in de zonnebloemwedstrijd, die samen met de plaatselijke imkersvereniging geor ganiseerd wordt. De belangstelling voor de natuur, voor het groen, zit in de lift en „Groei en Bloei" Soest speelt daarop in. Niet uit eigen belang, want het zijn amateurs die de vereniging leiden, maar louter en alleen omdat men de inwoners van Soest veel te bieden heeft voor weinig gelden dat ook graag doen wil. De 46 gulden die het lidmaatschap bedraagt is een goede investering. Men krijgt er bovendien het prachtige maandblad met veel kleurendrukfoto's en tal van adviezen geheel gratis voor. Voor informatie kan men terecht bij de secretaris van de afdeling, de heer A. J. Kok, Braamweg 76, telefoon 17701. De leden van de commissie Ruimte lijke Ordening hebben in principe be sloten dat de werkgroep stedebouw- kundige richtlijnen van de gemeente en het adviesbureau Stad en Land schap het verkeersmodel 2 van de structuurstudie Overhees 3 en 4 na der mag uitwerken. Men bleek duidelijk geporteerd voor de voordelen van dit model, bestaan de uit de kleinschaligheid, het grotere accent op het langzame verkeer en de geleidelijke overgang naar het landelijk gebied. Vraagtekens werden er evenwel ge zet bij de (wegen) doorkoppeling, waardoor de wijken 3 en 4 direct met elkaar verbonden zijn. In het model 1 was dat bewust achterwege gela ten met het doel sluipverkeer te we ren. In de commissie vergadering bleken de heren Oldenboom (CDA), Nuijten (PS) en Jonker (D'66) daar veel waarde aan te hechten. Bekeken zal worden of wat dit onderdeel betreft een combinatie van belde modellen kan worden. A.s. maandagavond 17 september, aanvang 20.00 uur, zal in het Soester- bergse Dorpshuis een open gesprek ge voerd worden over het thema We reldvrede is onvermijdelijk". De organisatie van deze avond gaat uit van de Baha'i-gemeenschap te Zeist. Dansinstituut A.D. van Kralingen Luit. Gen. van Heutszlaan 10 Baarn Telefoon 02154-13319 De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde ik als ver eniging in Nederland al gauw honderd jaar oud. Het was de club van tuin bazen uit de 19e eeuw, die indertijd elkaar als vakmensen gevonden had den. Soest kende lang geen eigen afdeling. Circa tachtig jaar deed men „samen" met Baarn, dat heel wat „tuinbazen" herbergde. Twintig jaar geleden onge veer werd een eigen afdeling opge richt mogelijk omdat er meer „im port" binnen kwam, maar ook omdat de tuin in het algemeen meer belang stelling kreeg. Lang bleef evenwel het odium „de Maatschappij is er voor de professionele tuinders" haar parten spelen. Lang bleef men ook de ver eniging die her en der op excursie ging om te zien „hoe mooi het alle maal was". Een nieuw bestuur onder voorzitter schap van de heer P. J. Wijk en secre taris A. J. Kok gooide het roer, met medewerking van de leden, enthou siast om. Met het verleden is evenwel niet gebroken en de vele vaklieden die lid zijn van de afdeling blijven de minder vakbekwame leden met hun adviezen bijstaan. Daarnaast blij ven ook de officiële vakverenigingen van bloemisten en hoveniers finan cieel steunen, al gebeurt dat uit te loven eigen belang. De leden van de „Mij" behoren immers tot de voor trekkers van het legioen der bloemen en tuinplantenliefhebbers. „Zij zijn als het ware de smaakma kers waaraan de handel de toekomsti ge vraag van het grote publiek kan afmeten. De bielzen- en de keientui nen zijn daar recente voorbeelden van", aldus voorzitter Wijk. Als teken van verjonging heeft de afdeling Soest besloten voortaan de naam „Groei en Bloei" te gaan voe ren; een naam, die ook het landelijke blad van de Koninklijke Mij draagt. Een ledenwerfaktie heeft een frappant resultaat gehadin een half jaar groei de het ledenbestand met dertig pro cent van 170 tot 220. Zoveel leden had men nooit tevoren. Een stand op een tuincentrum, waar vele tuinbezitters komen, is daar niet vreemd aan. Men krijgt daar de kans het doel en elan van de vereniging uiteen te zetten. Als volgende stap heeft het aktieve bestuur een programma voor de ko mende maanden vastgesteld, dat ge heel op de praktijk is afgestemd; de praktijk waar iedere tuinbezitter mee te maken heeft. Men is deze week begonnen met een lezing over vaste planten. In oktober volgt een lezing over gebruik en her komst van bloembollen en dezelfde maand ook een van de zeer in trek zijnde ruilbeurzen, waar planten van eigenaar kunnen wisselen. In het seizoen volgen dan nog lezin gen over cactussen en vetplanten, over hobbykastjes; tuingereedschap en het gebruik ervan (er zijn mensen die niet weten wat nu eigenlijk een schof fel is, weet de heer Wijk)over zaaien en verspenen van eenjarige planten; over wél of geen bestrijdingsmiddelen in de particuliere tuin; over japanse tuinen en hun verzorging (sterk in op komst) en over rozen en hun ver zorging. Buiten de lezingen om worden er cur sussen georganiseerd over onderhoud, snoeien (met praktijk) en het altijd aantrekkelijke bloemschikken. En dan zijn er ook nog enkele excursies naar tuinen of kwekerijen. Tijdens de grote najaarsshow van Splinter Eemland B.V., met vestigingen in Baarn en Soest worden met veel trots de nieuwe Fordmodellen tentoongesteld. Belangrijke verbeteringen en verfraaiingen zullen er voor zorgen dat de publieke belangstel ling (en de uiteraard hiermede samenhangende verkopen) voor de modellen van dit zo populaire merk Ford een verdere vlucht zullen nemen. De nieuwe Ford Taunus komblneert een hoge mate van veiligheid en kom fort met lage kosten. Meer veiligheid Meer zicht, grotere ramen, snellere ontwaseming van de rijruiten, open hoofdsteunen, verende buizenspiegel, doorlopende richting aanwijzers, gro tere achterlichten met ingebouwd mist achterlicht, dikke stootlijsten en om de hoek doorlopende bumpers, gasgevul de schokdempers achter, meer weg- vastheid. Meer komfort Meer hoofdruimte en makkelijker in stap via deuropening, anatomische voorstoelen met Pullmaflex binnen- vering met lende- en zijdelingse steun. Nieuwe ventilatieopeningen centraal in het dashboard. Soepeler en komfor- tabeler vering. Groter ontworpen mid denconsole, vernieuwde, zeer mooie bekledingsstoffen. Meer zuinigheid Nieuw ontworpen carburateur met va riabele venturi op 1300 cc en 1600 cc motoren. Veel efficiëntere verstuiving van de benzine. Daardoor, goedkoper in gebruik en schonere uitlaatgassen. Op V6 motoren kontaktpuntloze ont steking, geen onderhoud, dus geen kosten. Zelfdenkende ventilator op alle Taunus motoren, werkt alleen als het nodig is, en dit kan zo'n 79c aan brand stof besparen. Lagere onderhoudskosten Zelfstellende remmen en koppeling. Grote onderhoudsbeurten slechts om de 20.000 km (of na 12 maanden). Meervoudige carrosseriebescherming nu verder uitgebreid. Vanaf 13 september a.s. te zien bij Splinter Eemland B.V. Eemnesserweg 16-22 Baarn, tel. 02154-15555 en in het filiaal te Soest, Beukenlaan 80, hoek Dalweg, tel. 02155-12643. Grootse najaarsshow van 13-9-79 tot en met 22-9-'79. ma. t/m do. van 10-18.00 uur. vrijdag's van 10-21.00 uur 1 zaterdags van 10-17.00 uur. Extra nieuws bij Uw Ford dealer Meer komfort in de Ford Granada, met een viertal zeer smaakvolle nieuwe kleuren, en met luxere bekledingstof- ien. Interieur Beter zitkomfort door speciaal voorge vormde kussens met tussenvering en hoogpolig tapijt op de vloer. V6 motoren zijn verbeterd, waardoor betere prestaties zijn verkregen en een grotere zuinigheid. Escort Bordeaux Voor de derde keer een speciale versie van de Escort met automatische trans missie. Dit voor een speciale prijs, waarbij diverse luxe standaard is zo als; originelle Ghia stoelen en bekleding, hoofdsteunen, van binnen uit verstel bare buitenspiegel, bumperbescher mers voor en achter, console met klok. Hiervan is echter een zeer beperkt aantal voorradig. Fiesta Team Ook dit jaar komt Ford weer met een voordeelaccessoirespakket voor de Ford Fiesta. Voor een zeer speciale prijs biedt Ford nu een doorkijkdak, wls-was-lnstallatle op de achterruit Fiesta S-vering, matzwarte raamom- lijsting, deurgrepen, buitenspiegel en bumpers, rode of bruine accentstre- pen, 4.5 inch wielen met 155 x 12 banden, 4-spakig stuurwiel, interval schakelaars en elektrische sproeier. Chevron-bekleding als in Fiesta ,,S" - Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in houd eens is. Staat U mij toe. op deze wijze te reage ren op het bericht in Uw krant van 5 sept. j.1., dat door het VVD-raadslid G. Beijen aan B. W. van Soest vra gen zijn gesteld i.v.m. het verlenen van bouwvergunningen voor dak kapellen op de Eurowoningen in het Soesterveen: er zouden naar zijn zeg gen „kermisachtige" toestanden ont staan, waardoor de schoonheids- c.q. welstandseisen geweld wordt aange daan, die op de duur zelfs nauwelijks meer te hanteren zouden zijn; de vra gen gingen vergezeld van een teke ning, die e.e.a. diende te illustreren. De verschillende met deze kwestie samenhangende aspecten kunnen in vraagvorm als volgt worden samen gevat: 1. Welke schoonheids- c.q. welstands- eisen werden indertijd door de ge meente gehanteerd, toen deze wijk letterlijk uit de grond werd gestampt? Waren dit ook typische eisen, die beoogden de schoonheid c.q. welstand van deze wijk te bevorderen? 2. Welke normen worden er nu door de gemeente gehanteerd en wordt hier door het oude normenstelsel geweld aangedaan? 3. Wat is de betekenis c.q. functie van de schets van de heer Beijen? 4. Wat is het standpunt van de VVD terzake van de ruimtelijke ordening? Ad 1. Zonder enige twijfel is indertijd gesproken over de normen, die bij de bouw van deze wijk terzake van schoonheid c.q. welstand gehanteerd dienden te worden. Alhoewel ik nooit feitelijk van deze normen kennis heb kunnen nemen, komt het mij voor, deze wijk ziende, met zijn 500 of 600 identieke blokkendozen keurig in rijtjes gerangschikt en zijn identieke zielige stukjes grond keurig in het ge lid daarachter, dat er weliswaar normen zijn gehanteerd, die echter alles behalve door overwegingen van schoonheid c.q. welstand werden ingegeven. Het lijkt erop, dat als be langrijkste norm indertijd gold, zoveel mogelijk huizen te bouwen op grond van de gemeente ten voordele van de gemeente: deze normen werden, an ders gezegd, primair geïnspireerd door de begrippen rendement en functiona liteit en pas in de marge van het finan ciële) gebeuren door overwegingen, die beoogden de wijk ook leefbaar te doen zijn. Ad 2. Er gaan heden ten dage meer en meer stemmen op, om bij de ruim telijke ordening, d.i. bij de ordening van de (leef-)ruimte, te streven naar kleinschaligheid en mogelijkheden te creëren voor het individu, om ook in en door het wonen uitdrukking te geven aan zijn individuele aard. Zo heeft men b.v. geconstateerd, dat het wonen in de collectiviteit van een organisch gegroeid dorp, waar de huizen ook dicht opeen staan, bij de bewoners niet een gevoel van anonimi teit oproept (wat we eigenlijk zouden verwachten), maar daarentegen een besef van individualiteit en ware ge meenschap, en dit krachtens het feit, dat de afzonderlijke architecturale onderdelen gelijkvormig zijn. Onge lijkvormigheid en afwisseling van ar chitecturale eenheden binnen be paalde eenheden blijken in staat te zijn, negatieve gevoelens van col- lectivistische anonimiteit te doden en een besef van gemeenschap te vestigen, omdat dit door de individua liteit van de bewoners gedragen wordt. Men zou kunnen stellen, dat de ge meente, door thans een ander beleid t.a.v. het Soesterveen te voeren en de individuele bewoner in de gelegen heid te stellen, d.m.v, een dakkapel, waarvan er enkele varianten bestaan, zijn woning uit te breiden, deze daar mee tegelijkertijd de mogelijkheid biedt, zichzelf te bevrijden uit de ano nimiteit van deze wijk, waarin hij in dertijd verzeild raakte als gevolg van het feit, dat de gemeente, toen deze wijk werd opgezet, primair financieel geïnteresseerd was en zich maar nauwelijks iets aan overwegingen ter zake van schoonheid en welstand ge legen liet liggen. De mensen hebben er ook plezier In, wat in deze samen hang een uitermate belangrijk crite rium is. De wijk gaat erop vooruit, wordt gevarieerder, interessanter en vooral individueler, en dit alles dank zij het feit, dat de normen, die nu worden gehanteerd, de ongelijkvor migheid nastreven. De oude normen, die geen eigenlijke normen waren, wordt hierbij geen geweld aangedaan zij worden nu pas voor het eerst op adequate wijze geformuleerd. Ad 3. Bekijkt men de schets goed, dan ziet men, hoe de heer Beijen enkele huizen heft voorzien van dak kapellen, zoals die thans respectieve lijk voor één of voor twee woningen worden gerealiseerd, en hoe hij de overige woningen van bekroningen heeft voorzien, die aan zijn fantasie zijn ontsproten: we onderscheiden achtereenvolgens iets wat lijkt op een klokgevel, dan een punt- of schouder gevel, tenslotte twee trapgevels. Men kan zich nu de vraag stellen, waarom de heer Beijen zo fantasierijk is en deze 17de eeuwse gevels in zijn schets opneemt, gevels waarvan men met zekerheid kan zeggen, dat zij nooit zullen worden gerealiseerd omdat niemand dergelijke plannen heeft. Het enige redelijke antwoord op deze vraag moet lulden, dat hij deze schets maakte niet om de realiteit te schet sen, zoals die thans geleidelijk ge stalte krijgt in het Soesterveen. maar om de suggestie van een fictieve reali teit op te roepen, die hij nodig heeft om zijn stelling te ondersteunen, dat hier een „kermisachtige" toestand aan het groeien is. Dit laatste zou het wor den, als de schets van de heer Beijen werkelijkheid werd, maar daarvoor bestaat geen gevaar: de oogmerken van de bewoners van het Soesterveen zijn anders dan die van de heer Beijen en veel meer door realiteitszin dan door fantasiebeelden geïnspireerd. Ad 4. De politiek verhoudingen en opvattingen in dit land en in deze gemeente kennende, kan het niet anders dan uitermate bevreemden, dat het uitgesproken een VVD-er is. die opmerkingen over het vergunningen beleid t.a.v. dakgevels in het Soester veen maakt! Ik heb het altijd zo be grepen, dat men voor begrippen als individualiteit en ware gemeenschaps zin, stoelend op de individuele kwali teiten van de enkeling, juist bij deze partij moest zijn. „Het kan verkeren", merkte de dichter Bredero reeds op, en de mens kan zich ook vergissen. Nog één opmerking moet mij van het hart: als men zich geroepen voelt, zich met de problematiek van de ruimtelijke ordening in te laten en te spreken over de normen, die t.a.v. schoonheid en welstand gehanteerd moeten worden, is het raadzaam zich, voordat men zijn stem verheft, zo de gelijk mogelijk te oriënteren en voor al, te rade te gaan bij die architecten en stedebouwkundigen, die zich pro fessioneel met de ordening van de woon- en leefruimte bezighouden. Zeer inspirerend en uitermate goed van toepassing op het onderhavige ge val zijn de ideeën en gedachten, die door Prof. Dr. N. Prak van de TH Delft zijn ontwikkeld. DR. J.BR1ELS Van Lyndenlaan 3 Soest. In de Soester Courant van woensdag 5 september j.1. las ik. dat het VVD raadslid, de heer G. Beijen. van me ning is dat er „kermisachtige toe standen" ontstaan, door plaatsing van de zogenaamde kappen op de Drive-in woningen in het Smitsveen. E.e.a. laat dhr. Beijen vergezeld gaan van een tekening die bepaald de werke lijkheid niet weergeeft. Als eigenaar/bewoner van een drive-in woning met kap kan ik weinig waar dering opbrengen voor deze aktie van dhr Beijen, die kennelijk uit is op wat eigen publiciteit en nu tracht tot een betutteling te komen van de drive-in woning eigenaren. Het is wel zeer vreemd dat dit uit de hoek komt van een VVD-raadslid, de partij die het woord „vrijheid" in zijn naam heeft. Uit esthetisch oogpunt ben ik, en zijn zeer velen met mij, van mening dat de platte blokkedozen die de drive-in woningen vroeger waren, aanzienlijk verfraaid zijn met deze dakopbouwen. Vele nieuwbouwwijken in het land ken nen tegenwoordig huizen-typen in één blok. die onderling totaal verschillend zijn, met name de dakopbouw. Bijvoor beeld: Nieuwegein, Lelystad. Almere. Leiden (Merenwijk). In Soest zelf is ook zoiets te zien. alleen mijns inziens esthetisch aanzienlijk minder geslaagd, namelijk het nieuwe Mariënburg. Als bewoners van drive-in woningen zijn wij allemaal zeer enthousiast over onze kappen. Behalve een welkome uitbreiding van de woning, blijken deze kappen ook het comfort zeer ten goede te komen, daar dit niet alleen een ruimte-uitbreiding betekent, maar hiermee tevens het probleem opgelost is van de slechte dakisolatie, die het platte dak had. Met het platte dak waren de slaap kamers 's zomers zeer heet en 's win ters bar koud. Dit probleem is nu op gelost, terwijl tevens gebleken is. dat de stookkosten met deze uitbreiding gelijk gebleven zijn en in sommige ge vallen zelfs omlaag zijn gegaan. Dus energiebesparend Daar ik over enige zelfkritiek beschik, kan ik bij dit schrijven helaas geen illustratie van mijn hand voegen. B. M.BLOMSMA Ji v Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155 21433 Inbrekers hebben een forse vernieling aangericht in de Kardinaal Alfrink Mavo in de wijk Overhees 2; de buit was in verhouding zeer gering. Zij verschaften zich toegang tot het schoolgebouw door het intrappen van een ruit aan de achterzijde van bet pand. In de school werden deuren geforceerd, ruiten vernield en bureau's opengebroken. De ravage was groot en de schade niet gering. De buit bedroeg slechts zeventig gulden. Ingebroken werd ook in de woning van de familie W. aan de Vosseveldlaan. Kamers, kasten en bureau's werden doorzocht en meegenomen werden twee geluidsboxen en zilverwerk. Uit de garage van de firma Plekke- poel te Soesterberg werd door inbre kers een Renault 16 meegenomen. Daarin laadden zij ook drie sets ver- stralers, twee sets vachten, een radio en een gereedschappenkist. De fooienpot werd geleegd en daarin zat twintig gulden. Om binnen te komen werd een raam opengebroken. Alles bij elkaar, zonder de auto, is de schade circa duizend gulden.

Soester Courant | 1979 | | pagina 11