Hondenshow in Zeist Modehuis gaat door met kamermuziek- concerten Meer waar voor uw geld met de Ford Granada Krediet feestviering met ruim 74% overschreden Sportieve recreatie tijdelijk naar buiten Herplaatsing honden De komende dagen wat meer vlieglawaai Hoogste zonnebloem nu 4,62 meter Negende deel ,,Het Koninkrijk der Nederlanden in de 2e Wereldoorlog" 98* SOESTDIJK Geen fietspad langs de Wieksloterweg Honden los in de Lange Duinen Soester Amnesty werkgroep vraagt versterking .H.C. Vlug B.V. Schrijfmiddag Amnesty International Film in „De Loofhut" 56 Verkeers ongevallen in augustus Bromfietser breekt been Lezing; „Het huis waarin wij wonen" BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Meer comfort - luxueuzer en met meer raffinement uitgevoerd Agenda Soester gemeenschap 12 13 Soester Courant van woensdag 13 september 13 '154-13486 )2155-13898 8.00 za 9.00-13-00 uur STOMERIJ „IA" b.v. TELEFOON 02154 -13954 VOOR GOED EN SNEL CHEMISCH REINIGEN rs Leuke biezen- accenten, opstaand kraagje. 38-44 Dinsdag 18 september aanstaande wordt van 13.30 tot 15.30 uur de maan delijkse schrijfmiddag gehouden in het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 [zij-ingang], Soest. Dit keer wordt geschreven voor gevan genen uit Nepal, Argentinië, Uruguay, Indonesië, De DDR'Zaïre, de Sovjet- j Unie en Joegoslavië. In Wordt Vervolgd, het maandblad van Amnesty International, staat precies vermeld, wat er tot dusver met deze mensen gebeurd is. Allen worden vervolgd om hun over- j tuiging of ras of huidskleur of geloof. Dit blad is voor deelnemers aan de schrijfmiddag gratis beschikbaar. Voor postpapier, schrijfmateriaal en f- voorbeelden hoe men de brieven schrij ven moet en ook voorbeeldbrieven die men kan overschrijven, in vreemde I talen, wordt gezorgd. Nadere informatie verstrekt mevr. L. J. Vernede, Julianalaan 31. Soest, f tel. 11913. Zaterdag 15 sept. a.s. organiseert kof- I fie-bar ,,De Loofhut" opnieuw een speciale avond, waarin o.a. de film ,,The Climb" vertoond zal worden, f Het geheel speelt zich af in Amerika I Tijdens een beklimming gaat er iets mis waardoor een viertal klimmers ternauwernood aan de dood ontsnapt. I Verder zal optreden de groep „Deba- I riem" uit Soest. De eerste kop koffie is gratis. Aanvang 19.30 uur en de toe gangsprijs is 2,50 p.p. Plaats Steen- I hoffstraat 28, Soest. In de maand augustus vonden er op het I Soester grondgebied 56 verkeersonge- I vallen plaats. Daarbij werden vier mensen zwaar- en vier mensen licht I gewond. Zowel bij de licht- als bij de zwaargewonden waren er drie in de leeftijdsgroep 16 tot 20 jaar. In acht j gevallen was er sprake van zware schade en in de overige 48 gevallen was de schade licht. I De 17-jarige bromfietser G. K. brak op de Dorresteinweg zijn been toen hij in f botsing kwam met een geparkeerde auto. Hij werd naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. K. reed achter j de autobestuurder B. B., die bij zijn i woning gekomen, afremde. De brom- I fietser merkte dat te laat; zwenkte daarom naar links en kwam tegen een daar geparkeerde auto aan. Vervol gens kaatste hij terug tegen de auto van B. en kwam toen op het wegdek I terecht. Het door de gemeenteraad beschikbaar gestelde krediet van 95.000 gulden voor de organisatie van de viering van het 950-jarig bestaan van Soest is met 72.348,22 overschreden. Daar zijn dan niet bij inbegrepen de extra kosten van de dienst van gemeentewerken. Deze kosten kunnen volgens de burgemees ter geboekt worden op de begrotingspost „volksfeesten". Het bedrag van de overschrijding werd door de burgemeester bekend gemaakt tijdens de vergadering van de commissie Algemene Bestuursza ken. Het ziet er overigens niet naar uit dat de beide grootste raadsfrac ties, CDA en VVD, zich ernstig zullen verzetten tegen het beschikbaar stel len van ht noodzakelijke aanvullende krediet. De CDA-er Van Logtenstein zei dat met zoveel woorden. Wel stelde hij voor voor alle medewerkers aan het zo geslaagde feest, nog wat te be denken om de dank van de gemeente tastbaar te maken. Hij dacht aan een feestavondje maar nam later ook ge noegen met een bedankbrief. De burgemeester merkte tenslotte nog op dat de „versiering" tijdens de feesten „wel wat sjeuïger" had ge kund. „Ik maak daar geen geheim van", aldus mevrouw corver. Doordat de vloer van de gymzaal aan de Heideweg in de periode van 12 t/m 21 september vernieuwd zal wor den, kan de sportieve recreatie op die donderdagen geen doorgang vinden in de zaal. Daar ook de Sportstichting geen alter natieve ruimte ter beschikking kan stellen, heeft men besloten om de sportieve recreatie door te laten gaan in de Soester duinen. Bij redelijk tot goed weer start men dan om 7 uur vanaf de Heideweg en gaat dan door tot, afhankelijk van het weer, 8.30 uur. Voor de enthousiaste deelneemsters en deelnemers dus een goed alter natief om toch lekker te bewegen. Vanaf donderdag 27 september wordt de sportieve recreatie weer in de zaal gegeven. In de provincie Utrecht bestaat de Stichting Hondenherplaatsing. Ze is opgericht omdat veel honden die, om welke reden dan ook, niet meer bij hun eigenaar terecht kunnen, in een asiel belanden of erger, bij een handelaar of zelfs bij de vivisectie. Voor de leden van de afdeling Soest- dijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, wordt morgenavond, donderdag 13 september, een lezing gehouden over het onderwerp „Het huis waarin wij wonen". Spreekster is mevrouw L. Ghijsen-Scherpenberg, interieurarchitecte, te Oss. Iedereen woont en heeft dus te maken met ruimte, vorm, maten, materia len, licht en kleur. Dat men zich daar van bewust wordt en de materie beter leert gebruiken en hanteren is het doel van deze lezing. Om 20.00 uur wordt de avond geopend; ook be langstellende niet-leden zijn welkom. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Op aanraden van de bos- en recreatiecommissie zal er geen fietspad gelegd worden langs de Wieksloterweg, aan de zijde waar de woningen staan. Bekeken zal worden, en daarvoor zal men contact opnemen met de eigenaar van de Fijnenburgerbossen, of het mogelijk is het fietspad te leggen aan de andere kant van de weg. Het verzoek voor de aanleg van het fietspad kwam van de organisator van de nationale rijwielvakantieroute. In deze route is Soest opgenomen. De leden van de boscommissie meen den dat een fietstocht langs de kaars rechte Wieksloot niet zo'n genoegen kon zijn. Waarom werd geen gebruik gemaakt van de bestaande bosfiets- paden. De route werd er nauwelijks langer door; wel veel mooier. Oud-IVN voorzitter Kampf raadde dat sterk af. Hij was tegen recreatieve ontwikkelingen in het Pijnenburger- bos. Het zou schade veroorzaken aan flora en fauna. Hij kon zich er wel mee verenigen als het fietspad aan de rand van het bos aangelegd werd zodat er contact bleef met de Wieksloterweg. Uitgezocht zal worden of dat mogelijk De Koninklijke Luchtmacht neemt deel aan de oefening Cold-Firc van do ge allieerde taktische luchtmacht in de periode van 12 tot 21 september. Het is een oefening in luchtverdediging en in het verlenen van luchtsteun aan manoeuvres te land. Naast de Neder landse militaire vliegbases Leeuwar den, Twenthe, Deelen, Gilze-Rijen, Eindhoven en Volkel is ook de vlieg basis Soesterberg in deze internationale tuchtoefening betrokken. Het betekent concreet dat er in die periode ook gedurende de nachturen gevlogen kan worden en dat kan ook het geval zijn in de nacht van zondag 16 op maandag 17 september en dan met de jachtvliegtuigen van het Ame rikaanse 32e Tactical Fighter Squadron Er moet ook rekening gehouden wor den met het feit dat er doorgevlogen kan worden tot dinsdagnacht (18 sep tember) 02.00 uur. In de periode van 24 tot en met 27 sep tember zal de reeds eerder geplande basisoefening op Soesterberg plaats vinden. Dit is een gecombineerde grond-luchtoefening waarbij op onre gelmatige tijden het luchthoornalarm- systeem zal worden gebruikt. Om dat te voorkomen zoekt de stich ting nieuwe, vertrouwde tehuizen. Pas na grondige persoonlijke controle wordt contact gelegd tussen de vorige- en de mogelijk toekomstige eigenaar. Slaagt dit contact, kan krijgt de nieuwe eigenaar na enige weken weer bezoek van een van de medewerksters van de Stichting. Deze onderzoekt of de nieuwe baas èn de hond tevreden zijn. Eventuele pro blemen worden doorgepraat en zo mo gelijk opgelost. De hond mag door de nieuwe eigenaar niet worden afgestaan of overgedragen, tenzij met goedvin den van de Stichting. Voor de bemiddeling vraagt de Stich ting een kleine vergoeding, waarvan advertentie-, telefoon-, administratie en dierenartskosten worden betaald. Uiteraard staat de Stichting open voor donaties. Giften kan men storten op gironummer 4193907 t.n.v. Stichting Hondenherplaatsing. De Stichting is in De Bilt gevestigd op het adres Utrecht- seweg 379, tel. 03404-12417. I Er zijn diverse wijzigingen gekomen in de standen van de Zonnebloemwed- strijd 1979. De hoogste zonnebloem meet nu 4.63 meter en ze groeit in de tuin I bij Ada Verkade aan de Middelwijkstraat 75. De breedste bloem bloeit ook nu ■nog bij Oscar Prinsen, Kerkpad NZ 63, waar een bloem met een doorsnee van I 36 eentimenter en een van 35 centimeter gemeten is. De plant met de meeste bloemen staat bij Annette Kuijer, Schoutenkampweg 10. Er werden er 25 geteld. ■Er is dit jaar, in het kader van het 1950-jarig bestaan van Soest, zowel Voor de vierde achtereenvolgende maal organiseert de Kynologenclub „Zeist Omstreken" dit jaar een grote hondenshow in de vorm van een clubmateh. Deze hondenshow wordt gehouden op 7 oktober a.s. in de Sporthal „De Clomp" te Zeist-VVest. De deelname staat nog open voor elke hond, met of zonder stamboom, ras of geen rashond. Wel moet men vooraf inschrijven en betaalt men een gering inschrijfgeld 10-15 gulden, afhankelijk van de klasse waarvoor men in schrijft). De honden worden die dag door een aantal bevoegde keurmeesters op ex terieur beoordeeld, waarna bekeken wordt welke honden de besten worden van hun groep en welke de beste is van de gehele show. Deze hondenshow biedt voor de bezit ter van een hond de mogelijkheid on: in een ongedwongen sfeer van een des kundige te horen in hoeverre zijn hond voldoet aan de kenmerken van het ras, hoe hij verzorgd is of hoe men met de hond omgaat. Bovendien ligt hier voor het publiek de kans om een vergelijking te maken tussen de vele rassen, die in Nederland voorkomen. Inschrijfformulieren en een vraag programma kan men aanvragen via de telefoonnummers 03404-52110 en 03438- 8089. Men kan inschrijven tot en met 18 september a.s. 16 Oktober verschijnt het negende deel van doctor L. de Jong's geschiedschrij ving over „Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog". Het bestaat weer uit twee delen, tesamen tellende 1544 bladzijden, 82 foto's, 10 kaarten en 2 tabellen. De prijs zal 76,50 zijn. De negende deel is getiteld: „Londen". Tot de onderwerpen die in de eerste helft van deel 9 behandeld worden, behoren achtereenvolgens: het door Koningin Wilhelmina terzijde schui ven van minister-president De Geer; de verhouding tussen de koningin en de nieuwe minister-president Ger- brandy; het regeringsbeleid met betrekking tot Nederlands-Indië, het bombardementsbeleid van de rege ring; Radio-Oranje; de Nederlandse Antillen en Suriname in de tweede Wereldoorlog; de hulp van Engeland vaarders en Joodse vluchtelingen; het buitenlandse beleid; en de verrichtin gen van de Nederlandse strijdkrach ten. De tweede helft behandelt de Neder landse koopvaardij en de Nederlandse geheime diensten te Londen. Het fatale Englandspiel wordt apart beschreven. Tevens komt de vraag aan de orde wat de regering heeft gedaan ter bevrijding van Nederlands- Indië. De tweede helft van deel eindigt met de wettelijke en andere voorbereidingen die de regering ge troffen heeft met het oog op de be vrijding van Nederland, en de op dracht van Koningin Wilhelmina en minister-president Gerbrandy tot coördinatie van de illegale groepen in bezet Nederland. leen wedstrijd voor de jeugd als voor ■ouderen. De jeugd leidt in alle drie categorieën. De hoogste plant bij ■de senioren groeit nog steeds bij me- vrouw T. van Dop, Van Lenneplaan 19. ■De lengte is 4.61.8 meter; 0.2 centi- neter minder dan bij Ada Verkade. De junior Edwin Bestman, Kornet 28 [neemt de tweede plaats in bij de jeugd [met 4.29 meter. senioren liggen ruim achter wat ïde breedste bloem betreft. Bij de heer R. v.d. Grift, Birkstraat 76, bloeien Jiloemen met een doorsnee van 36 en centimeter. Tenslotte is bij me- [vrouw M. Huitema, Regentesselaan §14 een plant met 10 bloemen; 15 min- Bder dan bij Annette Kuijer. Mevrouw Huitema staat er wel mee op de eerste plaats bij de senioren. wie hoger, breder, en rhèèr denkt Fjte hebben dan in bovenstaande opgave [staat vermeld, wordt verzocht con- ct op te nemen met de coördinator §van de wedstrijd: Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ49. tel. 11381. In de toekomst zullen honden onaangelijnd mogen lopen in het gebied van de Lange Duinen. Het dier moet dan wel onder toezicht staan, zoals in artikel 24 van de AJgemene Verordening van de gemeente is bepaald. De leden van de bos en recreatiecom missie konden zich met het advies van bospolitieman Van Galen goed vereni gingen, tijdens de gehouden verga dering. Wel werd gevraagd naar meer van dergelijke plaatsen. De heer H. Gerth (D'66) noemde al de Engenbergsteeg, het Slangenbosje, Park Vredehof, de Jachthuislaan en het Industrieterrein. Engenbergsteeg en Slangenbosje von den echter geen genade In de ogen van de andere commissieleden. Daar zou sprake zijn van overlast; enerzijds voor de boeren en anderzijds voor de ouderen. Van den Brakel (PvdA) vond dat de commissie met dergelijke zaken eigen lijk haar tijd zat te verdoen. „Wat doen we tegen de overtreders van deze bepaling? We nemen maatregelen en kunnen verder mooi niks doen om voor de naleving te zorgen", aldus van den Brakel. Hij adviseerde de politie stuk ken worst mee te geven, zodat ze loslopende honden konden vangen. bi vervolg op de concerten die vorig seizoen door C&A Nederland werden jHinogelijk gemaakt, worden in het komende seizoen vanaf 16 september 1979 tot en met 10 mei 1980 in 10 verschillende steden elk 3 concerten georganiseerd. Voor deze tweede serie van C&A-concerten zijn uitgenodigdhet Dubinsky piano Kwartet, het Gaudeamus Strijkkwartet en een klein kamerorkest Ceacilia insort. Elk van deze ensembles treedt éénmaal op in 't Hertogenbosch, Leiden, Apeldoorn, Haarlem, Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, Leeuwarden, Hoens- "(roek en Utrecht. Het Dubinsky Piano Kwartet speelt "Werken van Brahms en Schumann. Het o', Gaudeamus Kwartet speelt werken van van Bree, Ives en Debussy. Ceaci lia Consort debuteert met werken van Locatelli, Vivaldi. Mendelsohn, Elgar, Schubert en Dvorak. t Dubinsky Piano Kwartet is ook het jvorige seizoen in de C&A-concerten opgetreden. Het Gaudeamus Kwartet bestaat nu 25 jaar en concerteerde al yaak in Nederland en nagenoeg alle landen van Europa. Hun optreden op t Holland Festival, Salzburger Fest- spiel, Festival van Warschau, Genève, Londen, Hamburg etc. is bekend. In afwijking van hun gebruikelijke reper toire spelen zij voor deze concerten geen ultra-moderne muziek, maar werken van componisten rond de eeuw- wisseling. Ceacilia Consort is een nieuw ensemble, dat in deze serie voor het eerst optreedt. Het is een strijk orkest van 13 leden plus clavecimbel. Dit kamerorkest speelt niet onder een dirigent, maar wordt door de aanvoer der van de eerste violen Maurits Bos man geleid. Voor de pauze staan op hun program ma 2 barokwerken van Locatelli en Vivaldi en daarna de symphonie No. 10 van Mendelsohn. Het tweede gedeelte van dit concert bestaat uit de Serenade voor strijkers van E. Elgar, daarna speelt Maurits Bosman de solo-partij van het Rondo van Schubert. Tenslotte volgen 2 dansen van Dvorak. Uitbreiding van aktiviteiten, natuur lijk verloop en vooral ook de groeiende belangstelling voor het werk van Am nesty International maken het noodza kelijk voor de Soester werkgroep uit te zien naar enkele nieuwe medewerkers. De werkgroep onderhoudt veel kontak ten met tal van maatschappelijke groeperingen en zij doet veel plaatse lijk en regionaal voorlichtingswerk. Het komend jaar zal de werkgroep zich voornamelijk richten op enkele grote akties en op het verder uitbouwen van haar kontakten met scholen en kerken. Belangstellenden met redelijk veel vrije tijd, die zich willen inzetten voor medemensen die om hun overtuiging, geloof, huidskleur of ras zijn gevangen gezet, wordt gevraagd zich voor een vrijblijvend informatief gesprek in verbinding te stellen met het secreta riaat van de werkgroep: Draailier 23, Soest, tel. 17001. -- .V- - si:" «js»* Ktt?49 FORD GRANADA GL 1980 Ford heeft al zijn Granada modellen verbeterd om de klant meer waar voor zijn geld te geven. Naast meer comfort, luxe en raffinement, bieden de Granada's voor 1980 een viertal nieuwe buitenkleuren en bovendien twee nieuwe voor het interieur. Het nieuwe anti-corrosie systeem wordt nu ook toegepast op de Granada 1980. „Een groot deel van het succes van de Granada komt door de verschuiving in de luxe-automobielsector naar meer ruimte-efficiënte auto's," zei de heer W. P. Benton, Ford Europa's vice-president verkoop. „Mensen die deze trend volgen, willen een maximum aan comfort, gecombineerd met lagere onderhoudskosten en daar hebben wij bij de nieuwe Granada rekening mee gehouden." Interieur Een beter zit-comfort bij alle Granada modellen is verkregen door gebruik te maken van speciale voorgevormde kussens met tussenvering. Deze spe ciale kussen-uitvoering was eerder al leen op bestelling verkrijgbaar op taxi uitvoeringen, maar thans is dit extra comfort standaard op alle modellen. Naast de verbeterde stoelconstructie is de Granada L nu uitgevoerd met ande re bekleding, Windsor genaamd, en voor de Granada GL is de bekleding vervangen door Cashmere velours. In het topmodel van deze serie, de Gra nada Ghia, is een combinatie toegepast van Cashmere velours, afgewerkt met zgn. Durham bekleding. De Granada's zijn allemaal uitgevoerd met hoogpolig tapijt op de vloer, met uitzondering van de taxi- en politie wagenuitvoeringen, waarin stevige rubber matten standaard zijn. Nieuw voor 1980 zijn twee interieur- kleuren, t.w. donkerbruin en donker grijs, voor de afwerking van het stuur, het dashboard en de middenconsole (i.p.v. het vroegere zwart), geheel in harmonie met de te kiezen binnenbe- kledingskleur. Het ruime interieur van de Granada is nog luxueuzer uitgevoerd door het gebruik van stoffen bekleding op de raamstijlen en de binnenzijde van de deuren van de L en GL uitvoering (de Ghia uitvoering heeft altijd met stof beklede deuren gehad) en met stof beklede hoofdsteunen. Exterieur De GL modellen worden voortaan stan daard geleverd zonder vinyl dak, de Custom uitvoering worden nu stan daard geleverd met een dagteller en een klokje. Naast extra beschermstrips op de uit- einden van de bumpers heeft de Gra nada nu ook een extra sterke, van kunststof vervaardigde strip op de bumpers gekregen op de L en GL modellen. Verbetering V6-motor Ook zijn er belangrijke verbeteringen aangebracht op de V6-motor van de Granada 2.3 liter om betere prestaties en grotere zuinigheid te verkrijgen door gewijzigde cilinderkoppen met grotere kleppen en grotere inlaat- en uitlaatpoorten. Hierdoor is het motor vermogen opgevoerd van 108 pk naar 114 pk (DIN) - 80.6 kW naar 85.5 kW. Tevens zijn alle motoren nu voorzien van een zelfdenkende ventilator, die ingeschakeld wordt door een thermo staat. Anti-corrosie systeem Om een betere bescherming tegen roestvorming op de carrosserie te kun nen garanderen, is een nieuw procédé in alle Europese Ford personenwagen- fabrieken opgenomen. Ook de Granada voor 1980 ondergaat deze behandeling. In dit procédé is ondermeer opgeno men het reinigen onder hoge druk van de carrosserie vóór de verfbehandeling het spuiten van was in alle afgesloten holten, het bedekken met PVC van de wielkasten en de plaatsen achter de wielen tegen steenslag, gevolgd door een behandeling met zware spuitwas van de gehele onderzijde van de car rosserie nè. de laatste assemblage. 12 september: Koffieochtend van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, in het Dienstencentrum. Honsbergen", Wiardi Beckmanstraat te Soest. Aanvang tussen 10.00 en 10.30 uur. 13 september: Bijeenkomst van de vrouwengroep van het Humanistisch Verbond. Rie Polet vertelt over het werk van de Federa tieve Bejaarden Raad. Aanvullend op dit onderwerp, zullen twee dames handwerken tonen. Aanvang 14.00 uur, inlichtingen bij M. v.d. Veer, tel. 17378. 3 septemberFilmhuis Artishock met de film „Cria Cuervos" van Carlos Saura, gemaakt in 1976, met Anna Torrent en Geraldine Chaplin. De film kreeg de grote prijs van de jury in Cannes 1976 (kleur-100 min.), aanvang 20.30 uur in de Middelwijkstraat (de Soos). 13 september: Wekelijkse repetitie van het mannen koor „Apollo" in de Prins Alexander- school aan de Beetzlaan in Soest. Aanvang 20.00 uur Inlichtingen bij het secretariaat, tel. 19615. 14 september: Wandeling met de Ned. Ver, voor Huisvrouwen o.l.v. mevr. W. A. San ders. Inlichtingen tel. 02155-17418. 16 september: Vereniging Vrienden van Eemland, bioloog Vincent van Laan zal al wandelend iets vertellen over Landgoed „De Schothorst" en haar toekomst. Start vanaf de Schot horstlaan om 10.00 uur. (Tensenbus 75 om 9.40 uur vanaf busstation Amers foort). Op eigen kosten broodje eten in de Faam. Inlichtingen voor 14 sep tember, tel. 02154-18067. Opgave adres: Frans Halslaan 23, Baarn. 18 september: Bijeenkomst van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen in 't Brandpunt, Oude Utrechtseweg 6 te Baarn, aanvang 14.15 uur. De heer Vink van de Ned. Spoorwegen zal dia's van oude treinen vertonen en een quiz met leuke prijsjes zal dit geheel com pleteren. 18 septemberSchrijfmiddag Amnesty International in het Amnesty-Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang), aan vang 13.30 uur. 19 september: Start Workshop - Dra matische Expressie in het Artishock- gebouw met medewerking van Hans Wreesman, aanvang 20.00 uur. Je kunt er nog bij. 19 september: Scholengemeenschap Eemland viert 25-jarig jubileum van de afd. Huis- houdonderwijs en 12% jarig jubileum van het Technisch Onderwijs. Receptie van 16.30-17.30 uur in het schoolgebouw aan de Soesterengweg. 20 september: Filmhuis Artishock met de film „The Spook Who Sat Bij The Door" van Ivan Dixon 1973 USA. Om je tegenstander te over winnen moet je je eerst zijn methoden eigen maken, in dit geval de metho den waarmee de V.S. via de CIA alles aan zich onderwerpt. Deze op vele manieren unieke film start in de Theaterzaal Artishock om 20.30 uur. (kleur -104 min.) 20 septemberWekelijks repetitie van het mannenkoor „Apollo" zie eerder bericht van 13 september. 20 september: Jubileummarkt van de Scholen Ge meenschap Eemland in het schoolge bouw aan de Soesterengweg. 's Mid dags van 14.30-16.30 uur en 's avonds van 19.00-21.00 uur. De opbrengst is bestemd voor een soortgelijke school in Kenia, dit project wordt door 't Novib gesteund. Inlichtingen tel. 14244 jOf 17922. Maandelijkse openbare vergadering in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, aanvang 19.30 uur. in Artishock: Werken van Gert Wijman wordt een feestelijk gebeuren. Nader bericht komt nog. 21 september: Opening tentoonstelling in Artishock: Werken van Gert Wijnen beeldend kunstenaar, om 20.30 uur. Deze tentoonstelling duurt t/m zondag 20 oktober. 21 septemberReünie voor oud leerlingen van Scholengemeenschap Eemland afd. Huishoudschool 's avonds van 19.00-21.00 uur aan de Talmalaan, en voor de oudleerlingen van de tech nische afdeling dezelfde tijd, aan de Soester Engweg. 22 september: Het bestuur van de A.M.P. (Algemeen Militair Pensioenbond) roept alle leden op tot bijwoning van de leden vergadering in restaurant Darthuizen (afd. Baarn), aanvang 15.00 uur. Bij verhindering kunt u telefoneren de heere K. de Graaf, tel. 12644, adres Albert Cnyplaan 276. 26 september: Excursie van een halve dag met de Nederlandse Vereniging voor Huis vrouwen door de Gooise natuur. Start punt bij het bezoekerscentrum Cor- versbos, vervolgens naar de bijen schans en daarna naar het Pinetum- Blijdensteijn in Hilversum. Kosten 15,-. Inlichtihgen 02154-17121. 27 september: Filmhuis Artishock met de film „Hos- pital" (Frederik Wlseman 1970 USA). Vrijwel alle films van Wiseman gaan over openbare, met belastinggelden gefinanciërde, instellingen: het leger, de school, het ziekenhuis, de sociale dienst enz. Hij registreert slechts wat hij ziet; het leven zoals het wer kelijks is. Je mag zelf de koriklusies trekken, (zwart-wit- 84 min.(Theater zaal Artishockgebouw) In de pauze gratis thee. 27 september: Bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond. Inlichtingen bij J. de Leede, telefoon 12843. 27 september: Wekelijkse repetitie van het mannenkoor „Apollo" zie eerder bericht van 13 september. 27 september: „Dag in het kader van het kind", met de Ned. Ver. voor Huis vrouwen georganiseerd door het Gewest Utrecht. Deze zeer aantrekke lijke manifestatie vindt plaats in het dorpshuis te Maarn, Tromplaan 5. Aanvang tussen 9.30 en 10.00 uur.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13