50 jaar geleden in Soest Rode Kruis puzzelmarathon CON TAN T-BON Jtrechtse Vee- en Paardendagen vaaRöGRhooqt's tuintips öoe-het-zeLveRS Vrijdag 21 en zaterdag 22 september: VOOR E. G. Kerkhof September Cantatedienst Baarnse Bach Cantorij BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM 13 September 1929 en E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof tF «van Zal Minimum 4 regels f6,00 21 Soestev Courant van woensdag 12 september 21 )p vrijdag 21, en zaterdag 22 september a.s. worden weer de „Utrechtse Vee- en Paardendagen" gehouden. Na de overweldigende belangstelling voor het drie daagse evenement, dat in het kader van het jubileumjaar gehouden werd, gaat Utrecht" weer verder met het gebruikelijke tweedaagse. Gezien het uitgebrei- le en zeer gevarieerde programma dat aan de vele duizenden bezoekers te boden zal worden belooft het ook dit jaar weer een uitverkocht huis te worden. Jat mag ook wel want als Nederlands grootste nationale concours hlppique heeft Utrecht" een naam te verliezen. leeds meer dan een halve eeuw zijn de .Utrechtse Vee- en Paardendagen" de rekpleister voor boeren, burgers en luitenlui. Per traditie is „Utrecht" de nale van het zomerse wedstrijdsei- oen en komen alle toppaarden en op ruiters nog eenmaal hun beste teentje voorzetten. 'ijdens de twee concoursen hippique vrijdagavond en zaterdagmiddag) :an men het puikje van de nederlandse aardenwereld aan het werk zien. )e elite van de nederlandse warm- loedfokkerij komt aan start, zowel in e keuringsbaan als in de wedstrijd- ing. Dat geldt voor het unieke neder- mdse tuigpaard, de steeds meer in de iternationale belangstelling komende ijpaarden, de fameus steppende hoog in het bloed staande hackneys, de vele peel- en rijponyrassen, waarvan de tonnemara ditmaal extra aandacht rijgt. >e vele tuigpaardwedstrijden, de pannende springconcoursen en een eeks van muziekale en hippische hows maken een reis naar Utrecht de ïoeite waard. :ondom de twee nationale concoursen ippique heen is een gevarieerd pro- ramma opgebouwd, waarvan het ge- icht in belangrijke mate bepaald 'ordt door de nationale veetentoon- ;e!ling en de vele keuringen, eide zijn een bonte mengeling van ieren-van-de-boerderij. Binnen enke le uren kunnen zowel de plattelander |s de stedeling zich op de hoogte illen van het beste dat het agrarische jdrijf te bieden heeft wanneer het gaat om paarden, pony's, rundvee, schapen, geiten, ezels, varkens enz. Dit unieke buitengebeuren wordt ge- ^impleteerd door een gezellige winkel- •aat vol kraampjes, voorlichtings- nds en mogelijkheden om de inwen- ige mens te versterken. .Utrechtse Vee- en Paardendagen rmen daadwerkelijk een staalkaart .n al wat leeft in agrarisch en paard- Ijdend Nederland. Was het gouden jubileum vorig jaar ;n uniek evenement, de organisatoren :ellen alles in het werk om ook in het ile jaar wederom een programma imen te stellen, dat zowel voor de jenner als voor de leek boeiend is en len uren achtereen ontspanning zal lezorgen. >e „Utrechtse Vee- en Paardendagen" ijken ons dan ook een bezoek meer dan aard. [ets meer over het programma van 'leide dagen. Vrijdag Het vrijdagavond concours hippique }elt dit jaar maar liefst achttien ru brieken, die in een bonte afwisseling, 'zonder onderbreken zullen worden af gewerkt. Het accent valt in belangrijke mate op de WPN paarden. Twee nationale kampioenschappen, voor fokmerries en dekhengsten, met ondanks zijn vier jaren reeds veel besproken fameuze ;„Renovo" als titelverdediger, alsmede het kampioenschap eenspannen hack- Jieys grote maat, waarin de unieke l,,Holypark What's wantend" als titel verdediger weer favoriet is, twee [springconcoursen, waaraan de beste /VPN hengsten en de top van de basisorganisaties deelnemen, een dé filé van fokmerries en van driejarige hengsten die in Uddel succesvol waren het verrichtingsonderzoek, een mu- Jiekshow en nog veel meer maken dit concours hippque al gauw tot een loeiende belevens. Zaterdag ^)p zaterdagmiddag gaat menigeen er log eens voor zitten, want ook dan wordt een concours hippique afge perkt dat klinkt als een klok. Weer aan nationale kampioenschappen op jet programma. Ditmaal zijn het de Veespannen tuigpaarden en de best aande rijpony's die elkaar om de foogste eer bestrijden. Bok de strijd om de eretitel WPN rijpaard 1979 is weer alleszins de noeite waard getuige de selectiewed strijden die overal in het land hebben plaatsgevonden. De nationale top van de springruiters komt aan start in een springconcours in twee manches met barrage, vorig jaar zo fraai gewonnen door Henk Nooren met Star Gazer. Het programma wordt gecompleteerd door een défilé van uit de veetentoon stelling geselecteerde dieren, die dit seizoen steeds weer enerverende ru briek concours eenspannen tuigpaar den open klasse, waarin de jaren (Sigeslagen gebleven Edeling bij her- •Haling te kloppen bleek, een presentatie van toppers uit de fokkerij van Conne- mara pony's en last but not least de muzikale shows van de Beatrix Band Uit Hilversum, die internationale ver maardheid genieten. Keuringen Öe twee concoursen hippique worden traditiegetrouw omlijst met tal van keuringen en shows, wij dag vindt in de concourshal de WPN merriekeuring en hengstenpri- Tiering plaats, terwijl ook hackneys, Bpizzaners en Limousinrunderen aan- Jeden voor de jury. Tevens worden er fressuurwedstrijden gehouden. Rterdagmorgen vindt er in het kader in de nationale veetentoonstelling een aantal keuringen plaats van rund vee, schapen, geiten, varkens dwerg- Vooral Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 geiten, ezels, NRS stieren (blaarkop en zwartbont) en Connemarapony's. Gedurende beide dagen worden in de kleinveehal weer de „Parels van het Sticht" getoond, de beste runderen uit het midden van het land. Programma Vrijdag 21 september [9.00 uur] WPN merriekeuring en hengstenpri- mering (Beide in de coricourshal) Keuring van Hackneys en Lipizzaners Keuring van Limousinrunderen Dressuurwedstrijden Veebeoordelingswedstrijden door leer lingen van de SVO (de Slagers vak school) Avondconcours hippique [17.00 uur] Tuigpaardwedstrijden (w.o. kam pioenschappen merries en hengsten, en van Hackneys grote maat) Springwedstrijden Demonstraties WPN merries en Uddel hengsten a/d hand Hackneyaanspanningen en -demon straties Shownummers en muziek van de Koninklijke Biltse Har monie. Zaterdag 22 september [8.00 uur] Nationale veetentoonstelling Keuringen van rundvee, schapen, gei ten, varkens, dwerggeiten en ezels Keuring van NRS stieren (zwartbont en blaarkop) Nationale Connemarakeuring Voorkeuring WPN-Rijpaard en het kampioenscahp bestgaande rijpony. Zaterdagmiddag [12.30 uur] Nationale concours hippique Tuigpaard- en Hackneywedstrijden NHS kampioenschap tweespannen tuigpaarden NHS kampioenschap bestgaande rij pony WPN kampioenschap rijpaarden Spingconcoursen voor nationale top- ruiters. Demonstraties, shows en muziek (De Beatrix Band uit Hilversum, Kampi oen Internationaal Muziekconcours Kerkrade 1978) Vrijdag en Zaterdag Doorlopend tentoonstelling van de „Parels van het Sticht" (het puikje van de Utrechtse rundveestapel). Gezellige bierhoeken, eetstalletjes en' diverse verkoop- en voorlichtings stands in de UTV- winkelstraat. Korte aanvullende informatie de Utrechtse Vee- en Paardendagen worden gehouden in en om de Vee markthallen aan de Sartreweg nabij de Berenkuil (aan de oostzijde van de stad Utrecht) Op vrijdag en zaterdag rijden er vanaf het Centraal Station in Utrecht specia le bussen naar het Veemarktterrein en terug, waarbij de laatste bussen na afloop van het concours hippique ver trekken. Voor meer informatie over beide da gen en de kaartverkoop dient men zich te wenden tot het secretariaat van de UTV, postbus 468, Utrecht. Telefoon (030) 319755 (27 augustus - 15 septem ber) tussen 18.00 uur en 21.00 uur. Vanaf 17 september dagelijks (030) 715496 van 9.00 uur tot 18.00 uur. RATH voor aluminium schuifdeuren en -ramen met enkel of isolatie glas naar: MACHINEFABRIEK SMINKB.V. Beetzlaan 72 Soest Telefoon 02155-12029 Wij maken alles op maat in eigen fabriek. Vraaq vrijblijvend prijsopgave Zondag 16 september a.s. is de eerste cantatedienst in het nieuwe seizoen 1979-1980 in de Nicolaaskerk te Baarn, om 19.30 uur. De korte predikatie wordt verzorgd door Dr. J. C. Gilhuis uit Soest. Solisten, vocaal- en instru mentaal ensemble van de Bach Canto- rij Baarn voeren uit de cantate no. 33 van Joh. Seb. Bach „Allein zu Dir Herr Jesu Christ". De toegang is gratis. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552. Het Julianaplein zoals het er vroeger uitzag GEMEENTERA ADSVERGADERIN G De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering oijeengeroepen tegen Woensdag 18 September a.s., des nam. 2 uur, zoonoodig met voortzetting des avonds 7.30 uur, ter afdoening van de navolgende agenda: 7. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der buisvesting van verschillende diensten en in ver band daarmede vaststelling van plannen tot ver bouw en nieuwbouw, met credietaanvragen. B. en W. schrijven hieromtrent o.m. aan den raad: Het zal Uw College niet onbekend zijn, dat de sedert de laatste verbouwing van het Raadhuis in 1921 ontstane vermeerdering van kantoorruimte voor verschillende diensten thans niet meer in de behoef ten voorziet. Meer en meer blijkt dan ook de noodzakelijkheid van uitbreiding. In dit verband wijzen wij er op, dat de tegenwoordi ge huisvesting der politie niet voldoet aan de eischen, welke te stellen zijn aan een goede uitoefe ning van den dienst. Zooals U uit de door den Directeur van Openbare Werken ontworpen rapporten moge blijken, wordt geadviseerd aan de politie de beschikking te geven over de lokaliteiten, zooals op de bijgevoegde situatieteekening is aangegeven. Als gevolg van een en ander zal voor den Ontvanger een andere lokaliteit aangewezen moeten worden, terwijl bo vendien eenige verwisseling van kantoren en in verband daarmede eenige verbouwing noodig zal zijn. Waar in het bestaande gebouw dan evenwel geen voldoende ruimte meer beschikbaar zal zijn, wordt het noodzakelijk geacht: 1. het bureau van den Ontvanger onder te brengen in het naast het Raadhuis gelegen gebouwtje, thans dienende tot rijwielbergplaats enz., welk gebouw voor dit doel door het aanbrengen van eenige verbouwing zeer goed aangewezen kan worden; 2. het bureau van den Dienst Openbare Werken onder te brengen in het gebouw, staande aan den Lange Brinkweg, en thans bestemd voor brand weercentrale en noodslachtingen. Bedoeld gebouw is zeer geschikt te maken als bureau voor dien dienst, nadat eenige verbouwing aangebracht zal zijn. Als gevolg van de onder sub 2 bedoelde onderbren ging wordt geadviseerd het brandweermateriaal te plaatsen in een te bouwen steenen garage naast de door den opzichter J. Vos bewoonde woning, welke bouw mede noodzakelijk is voor berging van de gemeente-auto's, die thans ondergebracht zijn in in een houten loods. In meergenoemd rapport van den Directeur van Openbare Werken wordt voorts de wenschelijkheid aangetoond tot het maken van een droogtoren voor de slangen der brandweer en het maken van een benzinetank met pomp, een en ander zooals op bijgevoegde situatietekeningen is aangegeven. De kosten, welke verbonden zijn aan de uitvoering van bovenomschreven werken, worden begroot als volgt: 1. Verbouw Raadhuis (politiebureau 1250,- en overige werkzaamheden ƒ650,-) ƒ1900.- 2. Verbouw lokaliteit naast Raadhuis tot bureau van den Ontvanger 2500.- 3. Verbouw brandweercentrale enz. tot bureau Openbare Werken, alsmede kosten van meubileering enz. ƒ5500,- 4. Bouw eener garage voor gemeente auto's 5700,-) en een centrale voor de brandweer 3300.-) 9000.- 5. Het maken van een droogtoren 1000.- 6. Aanschaffing en plaatsing van een benzinetank met pomp 800.- Totaal 20.700.- AANBESTEDING Woensdag werd door den architect P. Beekman na mens de Vereen. „Een school met den Bijbel" alhier aanbesteed: Het bouwen van een schoolgebouw, ter grootte van 5 leslokalen, kamer voor het hoofd en een leermidde lenkamer, op een terrein aan den Driehoeksweg alhier. Inschrijvers waren de Heeren: J. G. Wijnands 39.680.-; G. v.d. Berg 41.000.-; J. Mets 41.400,-; Mulder, Soesterberg, 41.750.-B. Verweij 42.460.- De Goede, Soesterberg, 42.583.-; Klein en De Kruif 43.721.-; B. Vlug 44.650.-; v.d. Lugt 44.757.-; M. Hornsveld 44.887.-; G. v. Egdom 44.990.-; B. Prins 45.000.-; G. Bosboom 45.339.-; Rademaker en Dorrestein 45.400.-; Gebr. M. C. van Linteren, Hoevelaken, 46.380.-; H. de Jong, Ouderkerk a.d. IJssel, 49.102.-; Klerks, Bussum, 54.500.-. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur, Steenhofstraat 32, Soest. De woonwagenkampen te Baarn en Soest (deze laatste is verplaatst) zijn geregeld gecontro leerd. Aan eenige katten is te Soest een nieuw tehuis bezorgd. Een ketting laten verlengen bij een hond onder een wagen, daar deze te kort was. Bij een andere hond onder een wagen, welke in rust niet kon gaan liggen, de bespanning laten veranderen. Bij een derde hond moest de buikriem verwijd worden. Bij verschillende paarden heeft men de oogkleppen, welke los zaten, vast laten maken. Op het feestter rein te Soest zijn de paarden van het circus en van het hippodrome, bij welke laatste de paarden geen bit in den mond hadden, gecontroleerd. UIT DE ADVERTENTEËN ONDERWIJZER!ES] gevraagd voor bijwerking M.U.L.O.-leerling. Hoofdzakelijk talen. Br. met conditie onder nr. bureau van dit blad. A. MOSTERD, KONINGINNELAAN 6: bloedworst per ons 12 cent; blokworst per ons 22 cent; ossenrookvleesch per ons 32 cent; paardenrook- vleesch per ons 16 cent; leverpastei per blik 22 cent; los vet per pond 45 cent; 1 pond witte suiker 22 cent; 1 pond bruine suiker 26 cent; 1 pond basterd suiker 28 cent; 2 pond rijst25 cent; 1 pak Zwaluw lucifers 12 cent; 2 busjes tomaten purée 25 cent; 3 rollen closetpapier 25 cent. Hooren en bezorgen zonder prijsverhooging in Soest en Baarn. We gaan de herfst alweer tegemoet. Er kunnen nog wel wat dagen met mooi weer komen, maar we gaan in zekere zin de zomer alweer afronden. In de tuin brengt dit verschillende specifieke nazomer-werk zaamheden met zich mee. De tuin begint langza merhand, mede door de harde stortbuien, flink af te takelen. Door regelmatig planten op te binden en uitgebloeide bloemen weg te nemen kunnen we het totaalaanzicht van de tuin nog wel even op peil houden. Verschillende perkplanten raken op hun eind, terwijl fuchsias, gazania's en begonia's het juist naar hun zin gaan krijgen. Deze kunnen nog tot half-eind oktober een lust voor het oog vormen, als tenminste de nachtvorst niet eerder spelbreker is. De perkplanten die hun mooiste tijd hebben gehad kunnen nu gerooid worden. Binnenkort kunnen deze weer vervangen worden, door violen of andere tweejarigen. Voor wie genoeg heeft van het altijd maar weer rooien en planten van perkgoed, is er op de tuincentra weer de nieuwe najaars voorraad vaste planten in aantocht, hetgeen veelal slechts een uitbreiding van het assortiment betekent, omdat tegenwoordig de gehele zomer een leuk pakket vast planten wordt aangeboden, Ook de keus in heide wordt groter, waarvan nu de meeste soorten in knop of in volle bloei staan, zodat deze nu het meest ideaal aangeschaft kunnen worden. Een bezigheid die zeker nu erg belangrijk wordt is het opbinden van de klimplanten. Aangezien we de herfst tegemoet gaan en de daarbij veelvoorkomende regen en storm moeten we alle loshangende ranken tijdig aanbin den, om stuk waaien te voorkomen. Juist nu de kamperfoelie zijn felrode bestrossen weer laten zien en de bruidssluier nog volop in bloei kan staan, trekken de klimplanten onze aandacht en kunnen nog wekenlang een sierraad vormen in de tuin. Voor de bezitters van een ligusterhaag is de tijd aange broken deze voor de laatste maal te knippen, omdat we anders de hele winter tegen de uitgeschoten takken aan moeten kijken. Ons gazon heeft nog wat extra aandacht nodig, zodat deze goed de winter ingaat. We maaien gewoon door voorzover dit nodig is, en kunnen eventueel nog een laatste lichte overbemesting geven, waardoor over het algemeen het gazon beter de winter doorkomt. Zodra er vrijwel geen groei meer in het gras zit, bemesten we met siertuincompost, dat regelmatig verdeeld wordt over het gazon. Intussen blijven we eens per 3-4 weken het gazon doorprikken met de greep of prik rol om voldoende lucht in de bodem te houden. Verder is september de geschikste maand voor het snoeien van klim- of beter leirozen. Dit bestaat uit het wegknippen van alle uitgebloeide takken, voor zover er genoeg jonge scheuten aanwezig zijn ter vervanging van de oude. Ook het dode hout wordt weggeknipt. De Soester Courant zal haar lezers op exclusieve wijze in de gelegenheid stel len deel te nenien aan de NATIONALE RODE KRUIS PUZZELSPELEN MA RATHON die in de maand september van start zal gaan. Eenmaal per maand - van september tot en met november en van januari tot en met maart - zullen in dit blad de puzzelspelen worden geplaatst, die een drie voudig doel zuilen dienen: het steunen van negen belangrijke hulpverlenende taken van het Nederlandse Rode Kruis, het scheppen van de mogelijkheid van een bijzondere vrijetijdsbesteding en het bieden van de kans op liefst 15.000 prijzen met een totaalbedrag van niet minder dan 800.000,-. ras, huidskleur, politieke of religieuze overtuiging, stand of afkomst te hulp te komen. Dit blad stelt zich gaarne achter dat doel en zal daarom de komende maan- He.t Rode Kruis is een onafhankelijke en neutrale vereniging, die zich ten doel stelt menselijk lijden te verlich ten. Juist om haar onafhankelijkheid te kunnen waarborgen dient zij - ook fi nancieel - gedragen te worden door de gehele bevolking. Daar is het mogelijk slachtoffers van conflicten, natuurrampen, ziekten en handicaps zonder onderscheid naar Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 den de puzzelspelen van het Rode Kruis publiceren. Onze lezers zullen door hun deelneming aan de marathon actie niet alleen zichzelf prettige uren kunnen verschaffen, maar ook het Ro deKruis kunnen helpen zijn eigen- voortdurende puzzel op te lossen: het aan elkaar knopen van de financiële touwtjes. De taken die met deze actie worden gesteund zijn: vakanties voor gehan dicapten. het bloedtransfusiewerk, de internationale hulp na calamiteiten, het welfarewerk, de hulpverlening langs de wegen, de activiteiten van jongerenhulpdiensten, de medische hulp voor opvarenden van schepen, het aangepast vervoer van gehandi capten en de bevordering van orgaan donorschap ten behoeve van patiënten die transplantaties moeten onder gaan. Dat zijn Rode Kruis-taken die zich nog steeds in omvang (moeten) uit breiden en waarvoor dan ook telkens weer opnieuw geld nodig is. Dat geld Vooreen BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters* en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 wordt vooral verkregen via de contri butie van de meer dan één miljoen Nederlanders die lid zijn van het Ro de Kruis, via de jaarlijkse collecte en via speciale acties, waarvan de komen de puzzelspelenmarathon ëen zeer bij zondere is. Het verheugt dit blad dan ook deze actie te kunnen ondersteunen, omdat beseft wordt dat onze lezers daaraan veel genoegen zullen beleven: voor zichzelf en voor degenen voor wie de hulp van het Nederlandse Ro de Kruis onontbeerlijk is. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckennghstraat 11 Tel. 1 10 18 Naam: Straat: Woonplaats: Tel. verzoektmaal plaatsing Op woensdag voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Ondertekening ATTENTIE: één lett°r of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 21