Huiswerkcentrale MEINERS SOEST PI m Koor „Cantate Domino" maakte verrassingsbustocht Alles over bomen „van de gematigde streken" 5000,- schade bij brand hockeyclub ICMT> Q//GH Vissen in vijvers van Overhees zal worden toegestaan Aktuele TOP 10 Te weinig groen rond woonwagencentrum mi van c//c n foto*nieuui/ Bijlessen in alle vakken Huiswerkbegeleiding Examen/tentamen begeleiding Staatsexamenbegeleiding voor mavo/havo/vwo Beroepskeuze voorlichting Boekennieuws Totale verplaatsing trimbaan wordt bekeken Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN jJs dagelijks vers verkrijgbaar bij Twee advies commissies voor behoud „Oud-Soest" CDA-soos-en butzelaar makelaardij Voor informatie kunt U bellen 17089, of een briefje zenden naar antwoord nummer 52 (postzegel niet nodig) zoek uw woning zelf uit! Zoekt U een WONING? KLEUREN- POSTER VEni foto-film wbêf Voorzitters wisseling SPSV Burgerlijke Stand Met parathion bespoten sla gestolen boekhandel Fotograferen van het aquarium 12.50 3 Soester Courant van woensdag 12 september 3 wEIwSb i/m i KjirTC Delicatessen (3gj§ë5 JUU. 1 Vit I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Het zal vermoedelijk binnen niet al te lange tijd officieel toegestaan zijn in de vijfers van de wijk Overhees te vissen. De leden van de bos- en recreatie com missie hebben er geen principiële bezwaren tegen. Voor het behoud van karakteristiek Soest zullen mogelijk twee commissies ingesteld worden met een adviseren de taak; één voor de sloopvergunnin gen en één voor het nader bekijken van de in 1977 opgestelde inventarisatie van het Soester Dorpseigene. In de commissie Ruimtelijke Ordening zei architect Düermeyer namens de leden van de culturele commissie dat er in Soest nog steeds ongecontroleerd gesloopt werd. Het ging hem daarbij vooral om onderdelen als een torentje, een hek en dergelijke zaken, die de moeite van het behouden waard ge weest zouden zijn. Daarnaast is het nodig de indertijd met medewerking van de Vereniging de Soester Gemeenschap opgestelde in ventarisatielijst nader door deskundi gen te laten bekijken. Is deze inventarisatie „geschoond", dan wordt het voor de Soester besturen eenvoudiger om de lijst te hanteren bij het opstellen van plannen en het afge ven van sloopvergunningen. Het CDA-Soest/Soesterberg organi seert weer twee politieke soos-en; de eerste op donderdag 13 september in gebouw De Hoeksteen te Soesterberg en de tweede op maandag 17 septem ber in de bovenzaal van Restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat. Deze bijeenkomsten zijn voor iedereen toegankelijk. Men krijgt de gelegen heid vragen te stellen over alle zaken die te maken hebben met het bestuur van Soest. Wethouders en raadsleden zijn aanwezig om de vragen te beant woorden. De bijeenkomsten beginnen steeds om 20.00 uur. In de vergadering van de commissie werd het verzoek van de hengelsport vereniging „De Snoekbaars" tot het verkrijgen van visrecht in de vijvers behandeld. Gerth van D'66 vond. als eerste, dat dat recht niet alleen aan de leden van de vereniging kon wor den gegeven. Was het niet mogelijk de club over te halen een gere duceerde contributie in te stellen voor de wijkbewoners. Dat geld moest dan gestoken worden in het onder houd van de visstand. Gerth vroeg ook vaste plaatsen voor de hengelaars aan te wijzen. De heer R. van Logtenstein (CDA) wilde wél een voorkeursrecht aan de vereniging geven. De club had dan de taak te zorgen voor toezicht en onderhoud van de visplaats. Van Logtenstein vond de door de heer Gerth voorgestelde proeftijd van één jaar wat te kort; die moest minimaal drie jaar zijn waardoor de vereniging zelf de revenuen had van door haar uitgezette vis. Bospolitieman Van Galen wees er op dat dan alle kinderen uit de buurt er de dupe van zouden worden en zij toch vooral hadden wel enkele rech ten. Die opmerking was voldoende voor de commissie om een zo ruim mogelijk visrecht in te stellen. De heer J. van den Brakel (PvdA) vond het uitzetten van vis niet zó noodzakelijk. „De meeste vissers zit ten toch maar de hele dag en vangen nooit iets. Laat ze daaraan gewend blijven", aldus de heer v.d. Brakel. mulrinlwijkstriiat 54 telefoon 02155-13533 L.dNBMj In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem- tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. kom naar Ter viering van het 4U-jarig bestaan van het koor „Cantate Domino" van de R.K. parochiekerk te Soest-Zuid, werd j.1. zaterdag een verrassingsbustocht gemaakt. Om half negen 's morgens werd vertrokken vanaf het kerk plein aan de Willibrordusstraat. Foto Herman van Dam „De laatste hand" van de loodgieter is er vorige week donderdagmiddag oorzaak van geweekt dat er brand ontstond in het gloednieuwe gebouw van de Mixed Hockey Club Soest aan de Koningsweg. Bij het aanbrengen van stroken dakbedekking werd gebruik gemaakt van een brander. Dat liep even uit de hand, waar door vier a vijf meter dak verloren ging. Leden van de hockeyclub, die in verband met de afwerking in de kantine aanwezig waren, namen zelf direct de blus sing ter hand. De gewaarschuwde brandweer was binnen vijf minuten aanwezig. Zij namen de blussingswerkzaamheden over en waren in zeer korte tijd de vlammen de baas. Naast de verloren gegane dakbedekking was er ook waterschade. De officiële opening van het clubhuis op vrijdag 21 september hoeft niet uitgesteld te worden. Verzekering dekt de schade. BIRKSTRAAT2 TELEFOON 02155-12874 Bij de Soester Politie Sport Vereniging vindt een voorzitterswisseling plaats. De huidige voorzitter, de heer A. Klok, moet op doktersadvies zijn bestuurs functie neerleggen. Door het bestuur wordt kandidaat gesteld de heer E. W. Schutzmann. In verband met het aftreden van de heer W. den Hartog, die de politie dienst verlaten heeft in verband met pensionering, wordt kandidaat gesteld de heer H. Smink. De bestuursverkiezingen komen aan de orde tijdens de algemene ledenver gadering van de S.P.S.V. a.s. maandag 17 september. GEBOREN: Züleyha. dochter van M. Yigitsoy en F. Ilbay. - Matthijs Rombout, zoon van P. Maris en L. F. G. Geense. - Pascal Petrus Gerardus, zoon van P. G. Smit en G. Berkouwer. - Barry, zoon van J. A. van den Bedem en Y. M. Köhne. - Ricardo, zoon van S. Crisinelli en J. van Krieken. - Brigitte Camilla, doch ter van G. T. J. Beek en E. G. Körnmann Rudi. - Femke, dochter van B. Hoekstra en E. W. Levenga. - Merel, dochter van K. van Weijen en W. A. van lersel. - Reinder, zoon van P. D. Zandstra en G. Visser. - Nagiem, zoon van D. El Hamdioui en M. Ettahrioui. - Ricky, zoon van F. L. van de Haar en R. Luijer. - Tamara Roelina, dochter van J. H. Smit en H. R. T. Bakker. - Frank Bastiaan, zoon van J. van Dijk en M. T. Tolboom. ONDERTROUWD: Jacobus Maximiliaan van Rijthoven en Elisabeth Johanna Vos. - Jacobus Jo- annes Bernardus Maria Vaessen en Aldegonde Johanna Margarnha van Boxtel. GEHUWD: Johnny Gerardus de Boer en Petronel- la Johanna Hoogland. - Marcel Charles Meerding en Stella Barendina van Dolderen. - Johan George Sleijster en Metje Petronella van Brummelen. - Peter Willem van Gemeren en Willem- pje Maria Koele. - Heinrich Jacob Biermann en Antoinette Maria van Eechoud. -Robert Frank Daamen en Caroline Madelene Broersma. OVERLEDEN: Jennek Catharina Klaui, wed. van J. J. Kemperman. - Zwaantje Diekema, wed. van M. Buter. - Maria Cornelia Glastra, echtgen. van W. H. Schreuder. Het koor bij het vertrek vanaf het kerkplein De eerste stopplaats was Vught waar koffie werd gedronken. Daarna werd Oisterwijk langdurig aangedaan voor een bezoek aan het vogelpark en een onversneden, echte Brabantse koffie tafel. De volgende verrassing werd een boot tocht door de Biesbos vanaf Drim- melen en tenslotte werd in Drieber gen in Restaurant „Klein Zwitserland" een gourmetavondje gegeven dat nog lang in het geheugen zal blijven. Spon taan zong men daar, overigens tot genoegen van de andere gasten, een speciale door dirigent Gert Muts voor deze gelegenheid gecomponeerde canon. De pastoor van de parochie, de eerw. heer E. van Wijk, en de dirigent maakten de reis mee. Zondagmorgen was het hele koor weer present tijdens de eucharistie viering van half tien. Op zondag 23 september recipieert het koor van 12.00 tot 14.00 uur in het restaurant van het Soester Natuur bad. Dan zullen ook de beide jubila rissen, de heren P'. Hartman en N. Kortekaas, beiden vanaf de oprichting lid, gehuldigd worden. Er zal gezocht worden naar een andere plaats voor de trimbaan aan de Spar renlaan. Diverse toestellen worden met grote regelmaat vernield en boven dien staan de vier laatste oefenapparaten in het kwetsbare randgebied van de Lange Duinen. De leden van de bos- en recreatie commissie kregen twee adviezen: van de directeur van de sportstichting om de vier laatste trimstations niet te verplaatsen omdat licht geacciden teerd bosterrein en een stuk duinge bied aantrekklijk zijn en een trim baan doeltreffender maken én van de directeur van gemeentewerken om de vier stations een nieuwe plaats te geven langs de westelijke zijde van de Sparrenlaan. Het geheel verplaatsen van alle sta tions, werd geopperd door de CDA- er Van Logtenstein. Bos en duinen waren daar al overbelast; de belang stelling moest verdeeld worden. Commissielid Van den Breemer was daar tégen omdat dan ook elders het bos vernield zou worden. Bospolitieman Van Galen hield de commissie voor dat weghalen geen soulaas zou biedende drukte zou blijven en bovendien wist hij dat hooguit 5 procent van de échte trim mers van de baan gebruik maakten. Voordat men besluit de vier laatste stations te verplaatsen, zal gezocht worden of er een andere plaats voor de baan is. mannelijke katjes ongeveer 3,7 - 7,5 cm lang, de vrouwelijke nogal klein en groen. Ontluikend tussen de ontluiken de bladeren. Vruchtkatjes ongeveer 3,7 - 5 cm lang, lichtbruin kleurend in september en oktober. Zij lijken veel op hop, vandaar de naam. Bladeren (pag. 33) met 12-15 paren nerven en nogal behaard aan de bovenkant en minder behaard aan de onderkant". Eenvoudig in het gebruik derhalve, en voor wie nogal eens over een boom „valt" een fijn bezit. Meer dan 500 soorten bomen ..van de gematigde streken" in unieke kleuren foto's; een uitgave van Het Spectrum Utrecht; bij de boekhandel verkrijg baar. Hoger Phillips, de auteur van het voortreffelijke boek „Wilde Bloemen" is bij liet verzamelen van gegevens voor dat boek, bijna letterlijk gestruikeld over de „bomen". Hij zegt er zelf van dat hij „van ze is gaan houden" en dat betekende voor hem het schrijven van een nieuw hoek. Dit te meer omdat hij ont dekte dut er weinig of geen geschikte hoeken hestonden voor mensen, die als leken op het gebied van de bomen door het leven gaan. Aan Phillips kan het dan overgelaten worden die leemte op te vullen en dat bovendien zó te doen. dat die leek geen ingewikkelde studies behoeft te maken om althans wat kennis van bo men te vergaren. Het werd „dus" een overzichtelijk boek mei een hanteerbare indeling en per boom net zoveel leesbare ge gevens. dat het prettig is hel eens even in voorkomende gevallen ter hand te nemen. De leek ontdekt dan dat er bijvoorbeeld 32 verschillende sparren zijn; 22 eiken; 6 essen; 9 iepen en 9 popu lieren. Men zou er van kunnen gaan duizelen, maai- de aardigheid van Phillips is nu dat men naast een foto index van bladeren, per boom twee foto's ziet met een bloem (van de boomen een vrucht. Aan de hand van de bladeren, cie ..bladsleutel" noemt Phillips dat, kan de boom en zijn verdere kenmer ken zeer eenvoudig gevonden worden. Bijvoorbeeld: „de Europese hop- beuk"-Ostrya Carpinifolia-pagine 143. Inheems in Z. Europa, Klein Azië en de Kaukasus. Hoogte 15 - 18 meter. Met toenemende leeftijd wordt de kroon meer afgerond. Bloemen (af beelding links) ontluikend in april, de 1. MARTEN TOONDER Héél stilletjes 17.25 2. SIMON CARMIGGELT De rest van je leven 16.90 3. KIJK door Jan Pen 19.50 4. BOMEN VAN GEMATIGDE STREKEN Ruim 500 soorten in unieke kleuren foto's 32.50 5. THE DEER HUNTER Roman van de film 19.50 6. TWEE VORSTINNEN EN EEN VORST door R. J. Peskens 19.50 7. LOUIS PAUL BOON Het Geuzenboek 39.50 8. THE GLITTERING PRIZES (T.V.) Die prachtige jaren 24.50 9. DE ELFEN Een feeëriek boek 39.50 10. WIJN REISBOEK De werkgroep Leefmilieu Soest is van mening dat de door de gemeente voor gestelde tien meter brede groensingel rond het nieuwe woonwagencentrum aan de Koninginnelaan/Akkerweg beslist onvoldoende is om de aantasting van het landschap tegen te gaan. Er is ruimte voor méér groen aanwezig en naar de mening van de werkgroep kan onmogelijk gesteld worden dat voor uitbrei ding van de bebossing „een grotere ingreep in het landschap noodzakelijk zou zijn, noch dat hiermee de maatschappelijke uitvoerbaarheid gevaar zou lopen". De werkgroep is zelfs overtuigd van het tegendeel. In de brief van 4 september j.1. aan de Op grond van de landschappelijke raad van de gemeente Soest zegt de werkgroep zich in beginsel te kunnen verenigingen met de doelstelling en de voorgenomen uitwerking van van het plan „Woonwagencentrum Ko- ninginnelaan". Men heeft waardering voor de gekozen situering in verband met de nabijheid van scholen en voorzieningen en ook de mogelijkhe den voor uitbreiding van de sociale contacten van de centrumbewoners. „Hoewel wij van mening zijn", aldus Leefmilieu, „dat in deze situatie de maatschappelijke en sociale pro blemen bijzondere aandacht verdie nen, mag dit toch niet tot gevolg heb ben dat het directe leefmilieu (de de taillering van groen en andere voor zieningen) en de landschappelijke aspecten uit. het oog worden verlo ren". overwegingen acht de werkgroep de voorgestelde tien meter brede groen singel beslist onvoldoende. Leefmilieu dringt er op aan dat alsnog gehoor gegeven wordt aan de opmerkingen, gemaakt in het overleg, door terzake van groenvoorzieningen deskundige instanties. In de nacht van zaterdag op zondag, of (zondagmorgen vroeg, zijn van een volkstuin aan het Oude Grachtje 25 kroppen sla gestolen. De eigenaar van de tuin, de heer H. K. deed er aan gifte van bij de politie omdat de sla tus sen prei groeide, die bespoten werd met het voor de gezondheid gevaarlijke insectendodende middel parathion. De politie waarschuwde onmiddellijk alle plaatselijke doktoren en het ziekenhuis Zonnegloren en liet zon dagmiddag herhaaldelijk via de radio omroepen dat het levensgevaarlijk was de sla te gebruiken. De sla is niet teruggevonden voor Frankrijk 24.50 Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Fotograferen van het aquarium zal onderwerp zijn van een lezing die op dinsdag 18 september a.s. voor de leden van de aquariumvereniging Zil ver Tetra in gebouw De Rank gehou den wordt. De avond wordt verzorgd door de leden van de Amersfoortse Aquarium vereniging „Avera". Daar mee wordt het nieuwe seizoen geopend. Men begint om 20.00 uur. Foto Herman van Dam van uw beste foto 30 x 40 cm

Soester Courant | 1979 | | pagina 3