man n. „Hard gaat ie gemeente ■v U\ de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: Huur van garage geen rechtsgeding waard Geen„eenzame" schoolbioloog in Soest Raadslid Visser wil ambtelijke steun aan AWOS behouden Ze lopen er zo □p hun eigen kleren af. BAARN Bestuurlijk en Financieel geen problemen voor uitbreiding politiebureau van oosten fotografie ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN ALLE KLEUREN- EN ZWART WIT FILMS. MUcim&r scliocmsikcr vdör'n prikje Premiekoopwoningen Steenberghe II Soesterberg Informatie op 27 september in Dorpshuis Raadsvergadering Bouwzaken (openbare bekendmaking) JJ Ui Spreekuur Burgemeester DE VRIES 02155-10652 SOEST Officiële opening clubhuis hockeyclub de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is 18J,5J.Cale14.90 door 16.90 Muziekcassettes u-O, IsclNiemakeij ior de vloer te koop centrum Middelman n tapijt van o.a.: VanBesouw, iterk, afgeprijsde wat snijverlies voor- Ie maat nemen. d u te wachten. Middelman ligt direct aan de Soest naar Amersfoort. n73te Soest. 04. Elke vrijdag koopavond, aat volop en gratis, en een kinderspeelplaats. Soester Courant van woensdag 12 september Op initiatief van de gemeente Soest is het aannemersbedrijf Hoffmann uit Soesterberg deze week begonnen met de bouw van 50 premiekoopwo ningen in het plan Steenberghe 2e fase, dat ligt tussen de Versteeghlaan, Rijksweg, Van der Griendtlaan en Bakkeneslaan. Er worden twee typen woningen gebouwd. Het woningtype T, dat het dichtst bij de rijksweg iigt, heeft het woongedeelte aan de tuinzijde, dus van de weg afgekeerd. De woonkamer ligt hierbij aan de zuidoostzijde. Dit type woning - 32 stuks - wordt gebouwd aan de Versteeghlaan. Ze wor den verkocht met een garagebox. Deze boxen staan aan de overzijde van de straat tegen de geluidswal aan. Voor het woningtype M worden 18 huizen gebouwd. Deze komen aan de Bakkeneslaan. Bij deze woningen is gekozen voor het wonen aan de straat zijde. Door de breedte van de woning en de Z-vorm van de kamer is ook een andere opstelling mogelijk. Twee woningen van het M-type krijgen een aangebouwde garage. Uitgezonderd deze twee woningen krijgen alle woningen een ruime berging in de tuin. Technische gegevens Woningtype T (tuinkamer) krijgt een woonkamer van 5.40 meter breedte over de gehele breedte van het huis. De woning beschikt over een open keuken. Vanuit de entree gaat een gesloten trap naar boven. Onder de trap komt een trapkast die bereikbaar is vanuit de kamer. Op de eerste verdieping bevinden zich drie slaapkamers en een badkamer. Op de twee de verdieping - bereikbaar via een vaste trap - is een ruime zolder. Woningtype M (meander) krijgt een breedte van 6 meter en heeft een Z wormige woonkamer. De entree is uitgebouwd. Ook dit type heeft een open keuken, een gesloten trap met trapkast, drie slaapkamers, een bad kamer en een zolder welke eveneens bereikbaar is via een vaste trap. Geluidwerende voorzieningen Aan gevels en daken zijn verschillende geluidwerende voorzieningen getroffen. Zo worden alle delen van glas in slaap- en woonvertrekken uitgevoerd in dubbele beglazing met ongelijke glasdikten. Verder zijn de slaapkamers in alle woningen en de keukens van woningtype T uitge voerd met dubbele aluminium schuiframen. De zolderverdieping is af gesloten door middel van een deur op de overloop van de eerste verdieping. In het dak zitten geen doorbrekingen in de zin van ramen of dakkapellen. Deze elementen zouden het geluidsniveau in de woning nadelig beïnvloe den. Ook worden er maatregelen genomen om het geluid van woning naar woning te beperken. Warmte-isolatie De geluidwerende maatregelen aan de gevel hebben uiteraard ook een warmte-isolerende funktie. Daarnaast zijn de woningen uitgevoerd met een spouwvulling van mineraalwol 6 cm dik. Ook de dakplaten worden uitgevoerd als geïsoleerde dakelementen. Financiële gegevens De prijzen voor het woningtype M liggen tussen 145.629,- en 153.572,-. Voor het woningtype T liggen de prijzen - inclusief de garagebox - tussen 159.680,- en 168.931,-. De woningen worden gebouwd met financiële steun van de rijksoverheid voor de kopers. Wie komen in aanmerking? Voor de te bouwen woningen kunnen ingeschreven worden zij, die in 1978 een belastbaar inkomen hadden van minder dan 50.000,- per jaar. Verder moeten zij voldoen aan één van de volgende criteria: minstens geduren de vijf jaar in Soesterberg wonen of in Soesterberg werken en op meer dan 25 km afstand wonen. Daarnaast zullen zij die een huurwoning achterlaten een zekere voorkeur genieten in verband met de doorstroming. Vervolgens komen ook inwoners van Soest en economisch gebondenen aan Soest in aanmerking, waarbij bovenstaande voorwaarden ook van toe passing zijn. Informatiemiddag en -avond Op donderdag 27 september aanstaande wordt van 2 tot 9 uur in het Dorps huis Soesterberg door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in samen werking met de gemeente een Informatiemiddag en -avond verzorgd over deze te bouwen 50 premiekoopwoningen. Men kan dan kennis nemen van het bouwplan, de ligging en de situering van de woningen. Ook zijn de plattegronden, geveltekeningen e.d. van beide typen woningen te zien. Voor hen die niet in staat zijn 27 september een bezoek aan het Dorpshuis te brengen, zijn brochure en aanmeldingsformulier verkrijgbaar bij het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Regentesselaan 34 te Amersfoort. Het aanmeldingsformulier moet voor vrijdag 5 oktober ingeleverd zijn bij het Bouwfonds waarna de toewijzing door de gemeente zal plaats vinden. Nadere informatie vindt u volgende week in een advertentie van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten in deze krant. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op donderdag 20 september om 19.30 uur in de instructiezaal van de Brand weerkazerne, Lange Brinkweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de instructiezaal geopend. De agenda vermeldt de volgende punten Ingekomen stukken. V ragenhalfuurtje Voorstel tot behandeling van de amendementen en vaststelling van het beleidsplan 1979. Voorstel tot het behandelen van het door het Algemeen Welzijns Over leg Soest opgestelde rapport Welzijnsplan in wording' Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 72 Lageronderwijswet 1920/artikel 50 Kieuteronderwijswet aan school besturen. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een aantal gasdruk- regelstations door de gemeente Soest. Voorstel tot het garanderen van een rente en aflossing van geldleningen ter uitvoering van de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehan dicapten, Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van het politiebureau. Voorstel tot het wijzigen van de statuten van de „Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek". Voorstel tot verkoop van grond aan de Lange Brinkweg te Soest aan de heer J. van 't Net te Soest. Voorstel omtrent de notitie betrekking hebbende op de vertegenwoor diging van raadsleden in stichtingen e.d. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan Egghermonde II. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen a. de heer H. T. W. Dijkman te Soest inzake ontruiming van garage nummer 1 aan de Ruysdaellaan te Soest, b. de heer W. Uyland te Soest strekkende tot nakoming van de over eenkomst tot ruiling van gronden aan de Eigendomweg te Soest. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor onderhoud en voorzieningen aan gebouwen van het gasbedrijf. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer Mr, N. C. Wilke, namens me vrouw L. Wijnen-Gorissen ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. De schriftelijke toelichting van de onderwerpen die ter tafel komen kunt u inzien bij bureau voorlichting, gemeentehuis, en bij de drie plaatselijke bibliotheken. Burgemeester en wethouders van Soest zijn voornemens op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningweg. vergunning te verlenen aan: de heer C. A. Kuijer, Kerkpad Z.Z. 90 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een veestal op een terrein, gelegen aan de Lange Brinkweg, Kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4598. Het verlenen van een bouwvergunning loopt vooruit op een wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied. Het concept van deze eerste wijziging van dat bestemmingsplan, zoals burgemeester en wethouders dit te zijner tijd willen vaststellen, ligt bij het bouwplan ter inzage. Alvorens een definitieve beslissing op het bouwplan zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 14 september 1979 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemees ter en wethouders in te dienen. Gedurende diezelfde termijn bestaat de mogelijkheid bezwaren bij het college in te dienen tegen het concept van de eerste wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied. Soest was in de jaren dertig een wielerbaan rijk, die aan de Koninginnelaan gebouwd was en de prachtige naam „Hard gaat ie" droeg. Het is een verleden tijd waar weinig meer van bekend is en die geheel verloren dreigt te gaan. De oud- renner en internationaal suksesvolie stayer Jaap van den Broek heeft het plan opgevat om over de wielersport in Soest een boekje te schrijven. Hij roept de hulp in van allen die nog iets kunnen vertellen over de tijd van de wielerbaan: namen van renners, organi satie, belangstelling, foto's enz. Van den Broek weet ook weinig van de beginjaren van Tempo. Ook hierover zal hij graag geïnformeerd willen worden. Men kan hem bereiken op zijn adres Gemshoorn 19 te Soest. f4 m Een uit 1937 daterende foto van de Soester wielerbaan „Hard gaat ie". Oudere inwoners van Soest herkennen mogelijk v.l.n.r. Dik Pureveen, Henk en Evert Grift, wijlen Wim Smit, Tinus Steenman, Jaap Poot (zwart pak), daar achter Eb Kareisen met Dirk de Zoete; vooraan met pet, Hessel de Zoete en Jaap Klarenbeek. Bestuurlijk noch financieel gezien bestaan er problemen om 76.000 gulden uit te geven voor de plaatsing van een nieuw noodlokaal bij het politiebureau. Dit in tegenstelling tot de raadsleden in de commissie openbare werken die in hun vergadering zich fel verzetten tegen de aanschaf van het lokaal. Daar werd de voorkeur gegeven aan huur, desnoods van een pand elders in de gemeente, waar dan een tak van dienst van de politie naar zou moeten verhuizen. Het noodlokaal achter het politie bureau aan de Van Weedestraat is no dig om onderdak te kunnen bieden aan vier wijkagenten en de begelei dende brigadier alsmede aan de bos- politieman. In de vergadering van de commissie algemeen bestuur stelden de heer Van Logtenstein (QDA) en mevrouw Korthuis (VVD) zich duidelijk op: dis cussie was overbodig; de politie dien de een passende huisvesting te heb ben. Dat was bovendien de conse quentie van de wens te gaan werken met wijkagenten. Van Logtenstein wil de wel praten over de methode van huisvesting. Kon niet volstaan wor den met het huren van een zogenaamd container-kantoor? De heer Jonker (D'66) redeneerde an ders. Hij dacht dat de opzet van décentraliseren van de werkzaamhe den zo doorkruist werd. Was er nu soms sprake van centralisatie? Be hoorden wijkagenten niet in hun wijk kantoor te houden? Zij hadden op het hoofdbureau toch eigenlijk niets te doen? „In 's hemels naam niet", zei de bur gemeester, „Ik ben daar ontzettend op tegen". Zij hield de heer Jonker voor dat wijkagenten juist moeten kun nen terugvallen op het korps. Zij horen daar immers bij. Jonker deelde die filosofie niet al had hij geen bezwaar tegen" gezamen lijk koffiedrinken van het korps' In de financiële commissie zei de heer Blaauw, na zich in de commissie openbare werken een fel tegenstander van de. aanschaf getoond te hebben; „Als het niet goedkoper kan. dan ga ik op financiële overwegingen ac- coord". In deze commissie onthield mevrouw Ailard (D'66) zich van een standpunt verklaring. In de commissie algemeen bestuur stelde de heer Van Logtenstein (CDA) overigens vast dat de prijsopgaaf ge schoond diende te worden. Met name de post 5000 gulden voor de aanslui ting op de centrale verwarming leek hem niet juist. „Daar sluit je een heel huis voor aan", aldus de heer Van Logtenstein. De burgemeester hield hem voor dat het vermoedelijk ook ging om de aan schaf van een nieuwe ketel. De oude was versleten en had te weinig ca paciteit. Dit punt zal evenwel nader bekeken worden. Een rechtsgeding voeren om een garage ontruimd te krijgen, is voor de heer Jonker, fractie-voorzitter van D'66 een wat al te overtrokken zaak. Hij wil een andere oplossing dan het rechtsgeding dat B. en W. willen voeren. Ondanks de opmerking van de burgemeester „daar wordt ik nu zo moe van" bleef Jonker op zijn standpunt staan. In de commissie algemene bestuurs zaken kwam het voorstel aan de orde een rechtsgeding te voeren tegen de heer H. Dijkman, omdat hij een van de gemeente gehuurde garage niet ontruimt. Tijdens de behandeling bleek dat Dijkman aanvankelijk woonde aan de Ruysdaellaan en daar een garage van de gemeente huurde. Toen hij verhuisde naar het Choristen- pad, moest hij contractueel de garage ontruimen. Hij stelde vele pogingen in het werk om elders een andere garage te huren, maar slaagde daarin niet. Omdat zijn auto met hulpmiddelen voor een gehandicapt kind. beslist in een garage moet staan, bleef Dijkman van de garage gebruik maken en be taalde hij trouw de huur, B. en W. willen nu aan die situatie een eind maken en daarvoor het rechtsgeding voeren. De CDA-er Van Logtenstein had daar alle be grip voor. Hij adviseerde wel ook eens alle andere gemeentelijke garages op hun gebruik te controleren. Er zou heel wat ongerechtigheid te voor schijn komen. Mevrouw Korthuis (VVD) vond ook dat men zich moest houden aan af spraken, maar zij wilde het voorstel alsnog een maand aanhouden zodat de gemeente opnieuw kon overleggen met de heer Dijkman. En van dat „aanhouden" werd de bur gemeester „moe". Zij vond dat men in Soest zo nooit tot een besluit kwam alles werd op de lange baan gescho ven. De heer Jonker (D'66) had ge constateerd dat de gemeente in de loop der jaren het beleid had aangepast aan de omstandigheden. Bestond er aanvankelijk geen of weinig belang stelling voor een garage; later bleek men er tekort te komen. In de be ginperiode werd de huur van een garage nergens aangebonden; van lie verlee was er in het contract een clausule opgenomen, dat men bij verlaten van een huurwoning, ook de nabij gelegen garage diende te ont ruimen. Er waren nog „oude" con tracten in omloop, maar de heer Dijkman had een nieuw contract en was derhalve gebonden de garage te ontruimen. Jonker had er echter begrip voor, en hij sprak ook namens de heren Goote (PvdA) en Visser (PS), dat in het bijzondere geval van de heer Dijkman ontruiming eigenlijk niet zomaar kon. Nu met een proces dreigen leek vol gens hem nergens naar. Toch zal het voorstel in de raads vergadering van september behandeld worden, maar zeker is dat het college dan het verzoek krijgt het rechtsge ding niet vóór een bepaalde datum aan te spannen. De op deze punten betrekking hebbende stukken liggen gedurende boven genoemde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12,00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling I, ter inzage. De burgemeester is verhinderd dinsdag 18 september spreekuur te houden. VERBOUWEN...? Vrijdag 21 september a.s. zal het nieuwe clubhuis van de hockeyclub Soest en het gehele hockeycomplex aan de Koningsweg officieel geopend wor den door de wethouder van sportzaken, drs. G. Plomp. Dat gebeurt om 17.30 uur. Dan volgt de openingsreceptie en aansluitend daaraan een feestavond waaraan de band van Siem Keijzer medewerking verleent. Vrijdag 28 september wordt de eerste ledenvergadering in het nieuwe club huis gehouden. Er komen alleen huis houdelijke zaken aan de orde. reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotografie soestertoergsestraat 57 soest-zuid tel. 13109 De aanstelling van een schoolbioloog is ook in de vergadering van de commis sie Ruimtelijke Ordening aangevochten. Mevrouw Korthuis (VVD) was van mening dat men het doen kon met de uitgebreide leerstofpakketten die over deze materie in de handel zijn, terwijl de heer Oldenboom (CDA) geen „een zame Soester schoolbioloog" wilde, maar wel gespecialiseerd biologie onder wijs. De „eenzaamheid" van de functiona ris sprak ook mevrouw Korthuis aan, want zij wilde, als men toch tot aan stelling overging, hem onderbren gen bij de Onderwijs Adviesdienst Amersfoort. Evenals in de commissie onderwijs waren de vertegenwoordigers van de PvdA, D'66 en Progressief Soest een andere mening toegedaan. De heer Goote (PvdA) voelde alles voor de aanstelling. Hij vond dat de dis cussie nu niet gevoerd behoefde te worden, maar pas bij het opstellen van de uiteindelijke prioriteitenlijst. De heer Jonker (PS) stond ook achter de aanstelling en hij wilde de bioloog supporten door vrijwilligers. Vanaf de publieke tribune zei de oud voorzitter van het IVN Eemland, de heer Kampf dat de afdeling Soest geen mensen beschikbaar had voor de scholen. Overigens was hij van me ning dat een schoolbioloog in Soest handen vol werk had en daarom niet ondergebracht moest worden bij de O.A.D. Vrij lang werd stilgestaan bij de vraag of er een aparte commissie milieube heer moest worden aangesteld. Kon dat werk niet gedaan worden door de commissie ruimtelijke ordening om dat het beheer van het milieu een voorname rol speelde bij het opstel len van bestemmingsplannen. Ook werd voorgesteld de bos- en recreatie commissie er mee te belasten; een voorstel dat 'wethouder Menne niet overnam. Eens werd men het tenslotte over de opvatting dat er een adviescommissie van deskundigen ingesteld zou kun nen worden. Het stopzetten van de ambtelijke ondersteuning van het AWOS (Algemeen Welzijns Overleg Soest), zint raadslid Jan Visser niet. Hij vindt het onverstan dig en dom en de redenen daarvan zijn hem onbekend. Hij gaat burgemeester en wethouders verzoeken de steun opnieuw toe te staan omdat naar zijn me ning het AWOS niet zonder kan. Visser kondigde zijn verzoek aan in de vergadering van de culturele com missie. Daar meende mevrouw A. van Gelder (PvdA) dat er naar aanleiding van het gebeurde overleg moet komen over de plaats van de ambtenaar. De ambtenaar diende in haar opvatting beschermd te worden tegen het colle ge van burgemeester en wethouders. Wethouder mevrouw Van Stiphout dacht dat het allemaal nogal mee viel. Volgens haar kunnen de leden van het welzijnsoverleg altijd een beroep doen op de ambtenaren, die voorheen betrokken waren bij het overleg. Het gebeurde nu al en dat werkte goed. „Ik heb nog niet kun nen constateren dat de leden van het AWOS zo'n geweldige klap hebben gehad als hier wordt gesteld. Als college hebben we overleg gevoerd met het AWOS en we hebben toen ge steld dat het ons niet verstandig leek in deze fase van prioriteitstelling, de ambtenaren een ondersteunende taak te laten vervullen. De ambtenaar is nu eenmaal beleidsadviseur en daarom is volledige participatie van de ambtenaar in dit soort zaken mo menteel onmogelijk. De ambtenaar moet vrij zijn voor de gemeente", aldus de wethouder. Op een vraag van Visser over moei lijkheden in het verleden, antwoordde zij dat die er niet geweest waren. Visser hield echter vol dat er over de opheffing van de ambtelijke steun geen overleg met het AWOS geweest was. Volgens de wethouder ging het nu om het eigen functioneren van het wel zijnsoverleg. Er werd nu gekeken naar een aantal taken dat het AWOS zich gesteld had, zoals het kijken naar overlappingen in het weizijnsveld. Visser ging tenslotte in op de sugges tie van de wethouder om aan het college te verzoeken de ambtelijke ondersteuning weer in te stellen. „U begrijpt toch wel dat ik hier geen college besluiten kan terug draaien", aldus mevrouw Van Stiphout. Jongens en meisjes hebben bij Mikimo geen enkele moeite met kleren kiezen. Want al die vlotte nieuwe mode-ideeën hangen er in leuke totaalkombinaties bij elkaar. Lekker makkelijk op kijk-en-pak-hoogte. Er is een apart hoekje voor kinderen onder de 6. Met sterke, pittige mode en.een leuke speelhoek. De jeugd van 6 tot 10 heeft ook zjjn eigen hoek. Daar vinden ze. naast héél veel leuke kombinaties, een tafel vol spannende boeken. En de tieners, t/m maat 34 kiezen hun kleren weer in een andere hoek. In hun eigen afdeling hangt al die fantastische kombinatiemode waar dit nieuwe modeseizoen zo rijk aan is. NKinderkleding t/m maat 176 's Maandags gestoten - vrijdagavond ^>pemva^ot9uuU<s^straa^^oesOeU02155^^28^ 1Shadows - met - o.a. Deer Hunter 14.SU 2. Dire Straits «ijl nn Communiqué 3. The Sunstreams Aan de grens van de Duitse heuvelen 1 Ü.53U 4. Earth, Wind - Fire -1 am 14.90 5. Alessi Brothers met o.a. Oh Lori 53.5)1) 6. Francis Gova r nn 16 droom-melod. I3»5HJ 7. George Baker Summer Melody 53.53U 8. Bob Dylan 1E nn Slowtrain coming lu.Dv 9. Moody Blues q Caught live "5" 53.53U Discovery 13.90 11. John Travolta met o.a. Sandy 5).ju 12. AC/DC -non Highway to heil 14.uil 13. Rickie Lee Jones. Chuck e's in love 13.530 14. Randy Newman Bornagain 14.S0 15. Graham Bonnet Will you love me - tomorrow 53.57a 16. Bob Marley n nn „Live"53.53U 17. BeachBoys 1inn L.A. (Light Album) 11.5311 19. Led Zeppelin - In Through the out m nn 20. RodStewart 4n nn Collection - 2 lp 12.90 21. Carpenters n nn Passage9.3U 22. Ten CC Q Qfl Bloody Tourists 9.JU 23. Jim Croce Collection 9.90 24. Commodores met o.a. three timesft nn a lady9.90 1. Bob Marley Live1 Z.oU 2. Div. artiesten Hitsingles - 2 mc 14.5JU 3. Cheaptrick ie nn Live at budokan lü.53U 4. E.L.O. 1CQn DiscoveryI 3.5jU 5. Arno ft Gradje - nn Jantjes S.O.S. lb.91) ÖS. WinVtiHnng van Wwctotra.t jOuf XVv Tel. 02156-10344

Soester Courant | 1979 | | pagina 5