Braderie „Hartje Zuid" voor de derde maal succes maand AU PIA g van eptember IR Driemaal is scheepsrecht en dat geldt zeer zeker voor de braderie van „Hartje Zuid" van vrijdag j.1. Voor de derde achtereenvolgende maal was het voor „Hartje Zuid" een groot succes. Alle Soestenarëii schenen aanwezig te zijn. Zelfs mensen van ver buiten Soest bezochten de „zuidelijke" activiteit. Een teken, dat de braderie de afgelopen twee jaar de nodige bekendheid en populariteit heeft verworven. Een populariteit die, zonder de andere Soester winkeliers tekort te willen doen, zeer terecht is. Alles liep vrijdag j.1. op rolletjes. De Soester politie was slechts nodig voor het regelen van het verkeer. In de grote massa van mensen is geen wanklank gevallen. Een teken, dat de organisatie alles keurig in de hand had. Tevens een bewijs hoe solidair de Soester bevolking is. Op reis met zo'n auto' Een stukje wintersport aan 't eind van de zomer Foto Herman van Dam Sportvereniging S.O.Soest was ook aanwe- terras kreeg men de gelegenheid om uit zig. Twee sportieve jongelui verkochten te rusten van de derde Hartje Zuid-braderie, ontbijtkoeken. De opbrengst was bestemd Een braderie die als zeer succesvol omschre- voor de vereniging. Behalve voor het kopen ven mag worden. Een braderie ook, die van materialen, was het geld ook bestemd volgend jaar zeker weer zo gezellig zal voor de aanschaf" van een goede trainer worden. voor de C-D-junioren. JANNY Er was eeb stand van „De Windhond". Een groep enthousiaste Soesters pleiten voor de herbouw van deze molen. Een ideaal dat steeds dichter bij de werke lijkheid schijnt te komen, temeer daar nu ook vele Soester bedrijven geld storten ten bate van de herbouw van de molen. Wanneer de molen herbouwd zal worden is nog niet bekend. Maar als alles blijft gaan zoals het zich nu laat aanzien, is het zeker dat „De Windhond" over enkele jaren op z'n oude plaats hoek Molenstraat-Molen weg zal prijken. Ook was juwelier Van de Weerd vertegen woordigd. Fraai kristalwerk ging voor een lage prijs de stand uit, evenals vele oor bellen. Geïnteresseerden konden alles te weten ko men bij de Hartje Zuid naaimachinehande laar Van Huissteden. Ook hier waren aan biedingen. Voor de liefhebbers van sjaal tjes en ceintuurs was in deze stand keuze genoeg. De nieuwkomer in Hartje Zuid, Ijzerhandel Hooijer, had ook een stunt bedacht. Met drie hamerslagen mochten de heren een spij ker in een houten balk proberen te slaan. Wanneer dat lukte, was er een schroeven draaier als prijs. Dames mochten er vijf slagen over doen. Tevens gaf deze firma een demonstratie kettingzagen. Voetbalvereniging V.V.Z. liet zich ook zien. Voor weinig geld kon men proberen een voetbal door een gat te schieten. Wanneer dat lukte, kreeg men als prijs een voetbal aangeboden. De baten van deze wedstrijd gingen in de clubkas om zo wedstrijdvoet- ballen te kunnen kopen voor de jeugd. Bij de firma Brandsma werd een demon stratie doe-het-zelf-autospuiten gegeven, terwijl bij de kippenhandelaar salades voor lage prijzen uit de kraam verdwenen. De stunt die men in het hoofd had mocht niet doorgaan. De bedoeling was gewichten te raden van bakjes salades. Wanneer het juiste gewicht geraden werd, mocht men zich eigenaar van het bakje noemen. Zoals gezegd ging dit niet door omdat dit in strijd zou zijn met de wet op de kansspe len. Voor degene die niet van salades hield, was er ook vis te koop. Speciaal werd de haring aangeraden. Verder werden er veel lekkerbekjes verkocht. Voor fanatieke schakers werden er wedstrij den gehouden door de schaakvereniging. Veel geroosterd vlees was te koop bij het Vleescentrum, alsmede vlees, uien en papri ka aan de spies. Men kreeg er waar voor zijn geld. Dat gold overigens voor alle hapjes, drank jes en overige artikelen van de braderie. Zo verkocht slijterij Van der Linden de inmiddels beroemde Irlsh koffie. Ribbroeken waren er ook te koop. Voor nog geen 40,- kon men bij Adema Mode in het bezit komen van zo'n broek. Elders konden ouders een houten huisje voor hun kinderen kopen voor een bedrag dat zeer zeker niet gereduceerd was. Hier gold echter wel weer, dat er een uitstekende kwaliteit geleverd werd. Bovendien zou het bouwpakketje de kinderen de nodige creativiteit kunnen bijbrengen. Ook boekhandel Van de Ven en drogist Van Amerongen waren weer aanwezig met speciale aanbiedingen, terwijl Avicultura vroege bloembollen verkocht. Als laatste in de rij noemen we restaurant De Soester Duinen. Waren de sate's van vo rig jaar niet hét succes van de braderie, dit jaar werd de schade ruimschoots inge haald. Voor een bedrag van 2,- werd een zeer exclusief hapje verkocht. Op een mini- Foto Herman van Dam Hapje van het jaar Voor een bedrag van 2,- was er dit jaar een versnapering te koop die betiteld mag worden als „Het hapje van het jaar". Voor degenen die het eens willen uitproberen volgen hier de ingrediënten: kiprollade, to maat, ananas, kaas op brood gegratineerd. Bij dit hapje werd pindasaus geserveerd. Het hapje zelf wordt onder een grill gemaakt en dient direct daarna te worden verorbert. Of het even smakelijk zal zijn als op de braderie wagen we te betwijfelen, want het geheim van de kok blijft bewaard. Een praatje achteraf met Dick Passchier De presentator van deze avond is geboren op 16 maart 1933. We hadden een minige- sprekje met deze druk bezette man. In een razend tempo vertelde hij in het kort zijn levensloop. „Ik ben geboren in Dordrecht. Na de la gere school ben ik naar de h.b.s. gegaan. Vervolgens heb ik twee jaar Nederlands gestudeerd. Daarna ben ik in het zakenleven terecht gekomen. Daarnaast wilde ik al tijd graag bij de radio televisie was er toen nog niet). Dat is gelukt in 1965. Toen was er inmiddels wél televisie. Nu heb ik twee zaken en ik ben na 14 jaar nog steeds bezig voor de N.C.R.V. Mijn hoofdberoep is eigen lijk importeur van Oosterse artikelen, dat is te zeggen voornamelijk geschenk-artikelen en een woninginrichting. Televisie was een hobby. Dat is lichtelijk uit de hand gelopen en op dit moment is het vijftig procent tele visie en vijftig procent zaken doen geworden. Dat is erg druk en dus ook een beetje moeilijk, maar het lukt tot nu toe wel. Dit jaar moet ik met de N.C.R.V. nog zo'n 43 keer het land in." Verder vertelde Dick Passchier erg tevreden te zijn over de ontvangst, de sfeer en de or ganisatie. „En", zo vertelde hij, „als ze me volgend jaar weer willen hebben, dan zal ik zeer zeker komen" „Radio Fantasie" Ook „Radio Fantasie" was op de braderie vertegenwoordigd. Fanatieke jongelui, die als ideaal hebben het oprichten van een streekomroep. De antwoorden die we kregen up onze vra gen waren alle in „nevelen" gehuld. Blijk baar moet alles geheim blijven. Wat wel ver meld mocht worden, is het feit dat een aan vraag voor de opzet van een streekomroep al bij de minister ingediend is. Erg veel schot zit er echter nog niet in de toestem ming. Zo lang wordt er dus maar op zeer beperkte schaal uitgezonden. Hoe en'wan neer en waar de uitzendingen piaats vinden blijft zelfs voor onze redactie een geheim, alsmede de namen van de medewerkers. De woordvoerder van „Radio Fantasie" ein digde met de mededeling: „We hebben ook een Radio Oost, dus waarom geen „Radio Eemland"? Het geld en de middelen zijn ruimschoots aanwezig". Winnende lotnummers De tien prijzen van 15,- vielen op de lotnummers: 77614 76507 90516 20421 55280 62529 73447 61191 15762 25019. De tien prijzen van 25,- vielen op de lotnummers: 34963 91666 22433 79673 33871 28710 17741 25474 54577 76491. De tien prijzen van 50,- vielen op de lotnummers 34859 30981 17745 20972 99431 48918 86974 24661 77863 59869. De twee prijzen van 100,- vielen op de lotnummers 54809 en 59396. Het dekbed is voor de bezitter van lot nummer 12520. De damesfiets is voor de eigenaar van lotnummer 17734, terwijl de herenfiets gaat naar lotnummer 30114. Foto Herman van Dam Dick Passchier „jaagt op harten' POLARO'0 Foto Herman van Dam Bij een clown op schootgratis foto Foto Herman van Dam Een vrolijke noot tijdens de braderie Soester Courant van woensdag 12 september

Soester Courant | 1979 | | pagina 9