Ups voorde modebewuste man. Pasfoto's maken Peters bv is een ander makelaars kantoor 't verwende wonen Deel 2 grote Winkler Prins 80 uit Gerrie Hemming in Artishoek Kleine wijzigingen zonnebloemwedstrijd grosj en bloei Peters bv TbilNINENkjis van oosten fotografie Aanvulling Raadsagenda „Molensoos" weer open Bijzondere bloembollen Boekennieuws Spatbord Vernielingen aan auto's Makelaardij og. voor wonen in de groene zone A brengt itastische leren jacks jns. ttend vlot, tijd. Mannen dat zulke t lekker dat ze er tzien. ienservice idenservice tlijnapparatuur ienservice Open-Week Artishoek Schoolhoofd B. Dijkema met pensioen ploegstoffen GutSfeög] 72 HERENKLEDING Soester Courant van woensdag 19 september 1979 Vrij en blij kombineren is het parool in de nieuwe najaars- en wintermode van Middelman Midman. Want alle stijlen en kleuren zijn nu eens uitstekend op elkaar afgestemd. Bij de kostuums: veel composé's in prachtige stoffen. Flannel overhemden met nóg kleinere boord en de stropdassen smaller. Pantalons: van boven iets wijder, maar met smallere pijpen. De jacks zijn langer, veel tweed en lodenachtige stoffen. Groen, beige, bruin en grijs zijn de kombinatierijke kleuren van de nieuwe mannenmode. Kom alle nieuwe mogelijkheden eens zelf bekijken. Middelman Midman heeft een grote kollektie klassieke, sportieve en trendgevoelige kwaliteitskleding voor u. Onder andere: Van Gils, Stijlgroep Groningen, Windsor, Melka, Sachs, Coxmoore, Mighty Mack en vele andere. reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotografie soestertoergsestraat 57 soest-zuid tal. 13109 Bij de boekhandel is thans verkrijgbaar deel 2 van de Grote Winkler Prins 80. In de reklame rond deze encyclopedie wordt gesproken van "opnieuw een boek dat het lezen waard is". Meer to the point is mogelijk de tekst „een boek dat U vroeg of laat toch nodig heeft". Generaties lang praat men over een encyclope die als een „bezit"; een soort belegging die zijn geld altijd waard is. En zo is dat natuurlijk nog: een en cyclopedie is een bezit waar je niet buiten kunt als je geïnteresseerd leeft in de wereld van vandaag. Een ency- In de zonnebloemwedstrijd zijn deze week enkele kleine wijzigingen gekomen. Bij de jeugd heeft Oscar Prinsen van het Kerkpad zijn eerste plaats voor de breedste bloem moeten afstaan aan Rob Flinterman, Driehoeksweg 14. Daar bloeien bloemen van 40.4 cm. en van 37 cm. Ook Soesterberg heeft zich gemeld. Bij de heer P. van Beest, Kampweg 54 staat een plant van 4.30 meter en daar mee bezet hij bij de senioren de tweede plaats. Met een bloem van 32.8 cm. heeft de heer Van Beest ook de tweede plaats in de categorie breedste bloemen. De stand is nu als volgt: Jeugd: hoogste plant - 1. Ada Ver kade, Middelwijkstraat 75 met 4.62 meter; 2. Edwin Bestman, Kornet 28 met 4.29 meter. Breedste bloemRob Fhnterman, Driehoeksweg 14 met 40.4 cm. en 37 cm. Meeste bloemen aan één plant: Annette Kuijer, Schouten kampweg 10 met 25 stuks en Ronie Stalenhoef, le Heezerlaantje met 8 stuks. Senioren: Hoogste plant; 1. mevr. T. van Dop, Van Lenneplaan 19 met 4.61.8 meter; 2. P. van Beest, Kampweg 54, Soesterberg met 4.30 meter. Breedste bloem: 1. J.R.v.d. Grift, Birkstraat 76 met 34.7 cm.; 2. P. van Beest, Kampweg 54, Soester berg met 32.8 cm. Meeste bloemen aan één plant: l. mevr. M.Huitema, Re- gentesselaan 14 met 20 stuks; 2. J.R. v.d. Grift, Birkstraat 76 met 15 stuks. Moedwillig hebben onbekenden de langs de Gerrit van der Veenstraat staande personenauto van de heer A. de B. beschadigd. Er werd een deuk geslagen in het spatbord en dat bete kent een schadepostje van 500 gulden. De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad op morgen donderdag 19 september is aangevuld met de volgende punten Ingekomen stukken: 1. b. Brief d.d. 16 augustus 1979 van bewoners van de Koppenlaan te Soes terberg betrekking hebbende op de geluidsoverlast van de Amersfoortse- straat ter hoogte van de Koppenlaan met het voorstel deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethou ders om advies. c. Brief d.d. 30 juli 1979 van een aantal bewoners van Bazuin en Cimbaal be treffende de situering van een speel plaats tussen Bazuin en Cimbaal, met het voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde ontwerp-brief. d. Brief d.d. 20 augustus 1979 van de Regionale Commissie Utrecht inzake het regionaal voorstel 1982-1984 met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 20 augustus 1979 van de heer J. N. E. Luyten, Walraven van Hall hof 18 te Soest inzake de depen dance van de openbare kleuterschool De Regentuuter, met voorstel te ant woorden overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerp-brief. f. Brieven d.d. 14 augustus, 30 augustus en 4 september 1979 van onderschei denlijk de heer ing. H. Kampf te Soest, de Werkgroep Leefmilieu Soest en de Vereniging „De Soester Gemeen schap", met voorstel deze brieven te behandelen bij het ontwerp-Welzijn- plan. Voorzover de inhoud van deze brieven hiertoe naar ons oordeel aanleiding gaf, hebben wij hiermede bij de wijzi gingen van de adviezen op de aanbe velingen van het A.W.O.S., rekening gehouden. g. Brief d.d. 20 augustus 1979 van het Regionaal Sociaal Werkvoorzienings schap Amersfoort inzake de vaststel ling van de 2e begrotingswijziging, met voorstel de brief voor kennisgeving aan te nemen. 15. Vervallen. 16. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer Mr. N. C. Wilke, namens mevrouw L. Wijnen- Gorissen ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend subsidie voor de viering van 950 jaar Soest. 18. Voorstel tot wijziging van de Bezol digingsverordening 1971. 19. Voorstel tot het vaststellen van het onteigeningsplan „Kerkebuurt" te Soest (agendapunt 17, nummer 1758 van de raadsvergadering van 16 augus tus 1979. clopedie is een werk dat de gebruiker informatie geeft over onderwerpen en personen uit wetenschap, kunst en openbaar leven of over een deelgebied hiervan. Het genre van encyclopedieën heeft vooral een grote vlucht genomen sinds de 18e eeuw, toen de Franse geleerden Denis Diderot en Jean d'Alembert een grote encyclopedie in 28 delen lieten verschijnen. Ondanks een toenemende hoeveelheid "stof" slaagt men er tegenwoordig in, dankzij betere druktechnieken, de ge gevens in bijna evenveel of zelfs iets minder delen te verwerken. Deze Grote Winkler Prins telt 25 delen. Het eerste deel kwam begin dit jaar uit; nu het tweede deel. De opzet is per jaar vier delen van de pers te laten komen, zodat we zes jaar verder zijn, voordat de serie kompleet is. Dit tweede deel bevat alles tussen de woorden Altai en Astrom. Amster dam en ook Amersfoort worden in dit deel dus behandeld. Maar nog veel meer. Een encyclopedie is voor de één een leerboek; voor de ander een opzoek boek en voor een derde een hobby reisboek. Eigenlijk zijn de functies van zo'n serie veel talrijker; landen volken, geschiedenis, sociale weten schappen, politiek, de natuur enz. Onzegbaar veel wordt er behandeld: personen en zaken, begrippen, gods diensten en veel verduidelijkt met foto's en kaarten. De hele serie kost rond de drieduizend gulden. Er zijn vele betalingsmogelijk heden vanaf een bedrag per maand tot de som ineens. Boekhandel Van De Veeh besteedt dezer dagen, ook in de etalage, veel aandacht aan. Men kan er terecht voor informatie. De Grote Winkler Prins zal óók in de jaren 80 een belangrijk bezit zijn, waar men steeds plezier van heeft. Vier aangiften van vernielingen wer den zondag bij de politie gedaan. Ze betroffen auto's welke geparkeerd stonden aan de Speenkruidstraat en De Akkeren. Antenne's en ruitenwissers waren verbogen en spiegels afgebro ken. Een en ander moet gebeurd zijn ln de nacht van zaterdag op zondag. Voor de koper die koopt bij Peters b.v. De koper die met onze kantoren kontakt opneemtontvangen wij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat de koper voor welke dienst hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers (de verkopers) stellen ons namelijk financieel in staat snel en doeltreffend kopers te kannen vinden. Dat de koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen zuij graag verkopen. Maar dan zó dat de koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal de koper ook willen verhuizen. En dan zien wij hem graag tang. Als verkoper. Dit kan alleen gebeur ai als het destijds gegeven advies goed is geweest. Zó goed dat hij ook na tien jaar nog maar één makelaar kent die met de eekhoorn. Amersfoort, Stadsring 147,033-30488 Soest, Birkstraat 87,02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2,03404-51365 Moderne srvice afdeling Voor Amerikaanse jtomobielen alle maten anden uit Dorraad leverbaar lijke prijzen 1.02155-16747 30 uur Van Weedestraat lle, 3761 CA Soest. Telefoon 02155-12424. Na een vakantieperiode van twee maanden is het jongerencentrum „de Molensoos" aan de Molenstraat weer opengegaan. In deze periode heeft de staf niet stil gezeten. Er is veel schilderwerk gedaan, maar de grootste verandering is toch wel de nieuwe bar. Het zeven jaar oude geval is vervangen door een stenen bar waaraan meer mensen kunnen plaatsnemen. In okto ber beginnen de filmavonden weer en zal ook gestart worden met live-optre dens van nationale en internationale popgroepen. Een minder opwekkende noot in het geheel is dat de openingstijden van dit jongerencentrum drastisch zijn inge krompen. Het middagprogramma, steeds goed bezocht door jeugdige werkzoekenden, is er geheel uitge haald. Niet omdat het niet voldeed, maar alleen vanwege gebrek aan per soneel. De openingstijden zijn voort aan: woensdag soos van 19.30 tot 23.00 uur; vrijdag soos van 20.00 tot 24.00 uur zaterdag disco van 20.00 tot 24.00 uur en zondag disco van 14.30 tot 17.00 uur. Het centrum is alleen toegankelijk voor jongeren vanaf 16 jaar. Het lid maatschap is verplicht en dat kost in september 8 gulden; in oktober en november 10 gulden; in december 9 gulden; in januari 8 guldenin februari 7 gulden; in maart 6 gulden; in april 5 gulden; in mei 4 gulden en in juni 3 gulden. Voor informatie kan men terecht onder telefoonnummer 15557. Een kunstwerk van jute van Gerrie Hemming De nieuwe expositie die vrijdagavond a.s. in het pas gerenoveerde Artishockge- bouw wordt geopend, waarbij iedereen in Soest hartelijk welkom is, belooft een sensatie voor soest te worden. Wat Gerrie Hemming [36] uit het Noordhollandse Oostwoud weet te maken van naturelkleurig jute is ongelooflijk. Of het nu bloemen zijn, of kanstanjebolsters, rode kool, stoelen, bruidsjassen, hoeden, ramen met geraniums, slakastjes, kistjes met prei of vogelkooien, het is allemaal van een fantasierijke schoonheid: het produkt van een explosief kunstenaarschap Zij exposeert in de grote tentoonstel lingszaal van het AS-gebouw een we reld van jute, een verhaal, een leven en ook een soort „poppenhuis" waarbij de objecten haar speelgoed zijn. In 1970 Is de autodidacte Gerrie Hem ming begonnen met veelkleurige wandkleden te maken, omdat ze al van jongs af aan bezig was met textiel. Na vele exposities ging ze over op het verwerken van naturelkleurig jute. Maar al gauw werden naast de jute ook andere materialen gebruikt zoals schuimplastic, ijzerdraad, gaas, hout, tempex en karton. Veel dingen zijn beweegbaar gemaakt, waardoor, als de werkstukken eenmaal klaar zijn, men er toch nog mee bezig kan zijn („spelen"). Zij zegt zelf: „Ieder werk stuk vraagt veel moed om er aan te beginnen. Het is steeds weer een nieuw experiment met nieuwe problemen, waardoor het ook erg spannend blijft." De opening vindt plaats om 20.30 uur en zal geschieden door Jan Visser, die het gedicht „Jutekop" voor haar schreef. De nieuwe tentoonstellingscommissie van Artishoek, bestaande uit Hansje en Hans Prinsen, Lied Zwagerman, Ineke Thalen, Geertje de Rovere, Marion Holtrop, Jan Visser, Ron Goossens, Geertjan Walma v.d. Molen en Bram Portenge heeft nog meer plannen. Zo zullen in de zg. „kleine expositie/thea ter/filmzaal" van het AS-gebouw het hele jaar door kleine tentoonstellingen worden ingericht. Zo wordt in oktober gestart met een expositie „Bomen" van de Soester kunstschilder Sebo Detmers. De expositie van Gerrie Hemming is dagelijks geopend van 2 tot 5 uur en duurt tot 14 oktober. Aan het begin van het nieuwe cursus seizoen wordt in zowel in het Artishoek - gebouw aan de Steenhoffstraat, als in het wijkcentrum De Borg in Overhees en in het Carolushuis in Soesterberg een Open-Week gehouden. Het betekent dat gedurende de lesuren van de eerste cursusweek iedereen welkom is, die meer informatie willen hebben. Men mag, zo men dat wil, de les geheel bijwonen. De aanvangstijden van de lessen zijn vermeld in het programmaboekje dat enige weken geleden huis-aan-huls werd bezorgd. Practisch iedere mid dag en avond kan men ln het Artishoek - gebouw terecht; de avondlessen be ginnen meestal om 20.00 uur. Wat het wijkcentrum De Borg betreft kan men iedere dag terecht van half twee tot half vier en 's avonds van acht tot tien uur. In het Carolushuis wordt les gegeven maandag-woensdag- en donderdag morgen van 9.30 tot 11.30 uur. Het betreft de cursussen yoga, textiel en poppen, keramiek. Vorige week dinsdag heeft met een zeer druk bezochte receptie, de heer B. Dljkeman, hoofd van de Christelijke Groen van Prinstererschool afscheid genomen van het onderwijs. De heer Dijkema werd 22 jaar geleden tot hoofd van de Soester school benoemd. Hij kwam toen uit Grijpskerk, waar hij vanaf 1952 schoolhoofd was. Daarvoor waren zijn standplaatsen Alteveer bij Hogeveen en Midwolde ln Groningen. De heer Dijkema is vroegtijdig uitge treden om plaats te maken voor jonge re collega's. De afscheidsreceptie in restaurant v.d. Brink aan de Soester- bergsestraat werd ondermeer bijge woond door onderwijswethouder Plomp en wethouder Hoekstra, ambte naren van de secretarie, collega's, ouders en oud-leerlingen. Vt' w AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Bloembollen zijn in Nederland net zo gewoon als bloeiende kamerplanten. We hebben allemaal wel bollen in de tuin. Ze hóren hier, maar toch komen wat wij de inheemse bolgewassen noemen vaak van andere gedeelten van de aardbol, al ls dat soms honderden jaren geleden. Bijv. Knikkende Vogelmelk. „Herkomst en gebruik van Bloembollen" is de titel van de lezing die de heer C. J. Hoog op dinsdag 9 oktober zal houden voor „Groei en Bloei" afd. Soest. Hij laat naast de bekende tulpen, hyacinthen, narcissen en het zgn. bijgoed [de kleine bolgewas- jes] een ongelooflijke collectie bijzondere bloembollen zien uit Klein-Azië, Centraal-Azië en Zuid Amerika. Een heel aparte groep vormen de botanische Narcissen. De kleinste ls Narcissus asturiensis, slechts 8 cm. hoog! Toch een echt trompetnarcisje en snoezig voor in de rotstuin. Daar past ook de witte N. triandrus albus die twee of 'drie witte bloempjes draagt. De Narcissus jonquilla is een heerlijk geurende soort met Intens gele bloempjes. De kruising „Suzy" is ook voor potkultuur zeer geschikt. Hoe U dat moet doen hoort U van de spreker. Wie geen tuin heeft kan zijn hart ophalen aan een aantal bijzondere bloembollen die speciaal voor potcul- tuur ln de kamer geschikt zijn. Bijv. Haemanthus (poederkwast), Velthei- mia en Lachenalia. De meeste daarvan zijn vrij onbekend en daardoor onbe mind. Toch zijn zij bij de tuinwinkels te krijgen. gordijnenkollektie meubelprogramma Je herkent het direkt als je er binnenstapt. Dat tikkeltje verwende gevoel voor het stijlvolle meubel en de stofjes met naam. Je proeft het aan de sfeer van speelse vormen en strakke lijnen in klassiek en modern. Je ziet het aan de zorg waarmee uw interieur wordt ontworpen. En je voelt het aan de kwaliteit, het advies en de service. Stap die showroom eens binnen en ontmoet het verwende wonen. Laanstraat 22 of Mollerusstraat 7 in Baarn. Tel. 02154 12797. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieuren binnenhuisarchitektuur svm Al deze bolgewassen zijn overigens in Nederland in de handel. Die ln afgele gen gebieden verzamelde bollen zijn ln Nederland voortgekweekt en zo ver handelbaar gemaakt. Tijdens de lezing worden vrijwel uitsluitend botanische soorten besproken. Dat wil dus zeggen: bollen die zo in de natuur groeien en dus niet door kruising zijn verkregen. Soest heeft een ideaal klimaat en een goede lichte grond voor het kweken van allerlei bolgewassen. Hebt U wel eens botanische crocussen gepoot in Uw tuin?Ze zijn kleiner, zachter van kleur en vaak veel vroeger dan de gewone grote crocussen. De meest begerenswaardige is mis schien wel de Crocus tomasiniamis. Deze kan al vanaf eind januari bloeien met heel slanke zacht lavendelblauwe bloemen. Crocus chrysanthus „Cream Beauty" is zacht roomgeel, met don kergele meeldraden, zij bloeit wat later. Wanneer U de Winteraconiet, die lijkt op een Boterbloempje, poot, is het al in Jan-Febr. lente ln Uw tuin! Een andere favoriet van de liefhebber is de Chionodoxa luciliae ook wel Sneeuwroem genoemd. Deze bloeit vanaf begin Maart met trosjes hel blauwe sterretjes. Weer iets later bloeit de Anemone Blanda met Mar grietachtige bloempjes in wit, blauw en rose. Ook de Irissen worden niet vergeten! Hierbij zijn immers ook prachtige soorten te vinden van klein tot groot. Komt U zelf kijken naar de mooie kleurendia's en luisteren naar de zéér deskundige spreker, die bovendien graag al Uw vragen op bloembollen gebied zal beantwoorden. Medisch Centrum, 9 oktober 20.00 uur precies! aan de nieuweweg hoek Smitsweg. Toegang niet-leden Groei en Bloei 3,-. LEOLl'X zitelementen Gelderland zitelementen en tafels

Soester Courant | 1979 | | pagina 13