Zo gezien... Grote belangstelling bedrijfsleven voor banenmarkt* Opgeschoten jeugd misbruikt park in Klaarwater f" Nieuwe 'tweede man' op Soesterberg Gouden griffelwinnaar Guus Kuyer komt naar Soest PINDA'S Honsbergen UNIEKAAS Kuikenbouten Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Klein en Groot Geluids apparatuur gestolen Wat hebt u eigenlijk aan uw verzekerings adviseur? Kinderboekenweek 1979 van 3 t/m 13 oktober Politie condoleert Vrije Radio Tasje tussen de Spaken Woensdag 19 september 1979 58e jaargang no. 4 SOESTER i COURANT ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie Krat 24 flesjes Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG BELEGEN ALLEEN DONDERDAG VERS Zie onze advertentie door GEKARD PAUL Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f20,75 Brandinboedelverz. v.a. f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. f 3,95 Bechtsbijstandverz. v.a. f 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f61,60 Kinderen v.a. f30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8.2% Wij lichten u graag vrijblijvend in. S.J. G. van ROUWENPAAL f Burg. Grothestr. Na Soest - Tel. 02155-1 64 67 Foto Herman van Dam „Dat pik ik niet!riep de man, holde de tuin in en gooide de hondedrol terug over de heg. Was die vent helemaal gek ge worden om die vuiligheid over de heg te kieperen. Dacht zeker dat het van zijn hondje -u>as, maar die zou nooit zo'n gewel dige mallemeloek kunnen pro duceren als die daar zojuist geland was in zijn tuin. „Alsjeblieft" riep hij naar de achter de manshoge heg on zichtbare buurman „hier heb je de handel weer. Je mag hem braden en opeten, maar ik hoef hem niet". Hij zette de schop in het tuin- schuurtje en stapte driftig over het grasveld waar hij onderuit ging over dezelfde hoop, die ge ruisloos zijn oude plek had in genomen en na de slippartij niet meer was dan een losse flodder. Vernederd en met een hart als een discostamper kwam hij overeind en hield zich stil. Woorden schoten tekort. Een ongeluk dreigde. De vuilnis zak! Eén twee huppertee. Over de heg. Hij sloeg het stof van zijn broek en wilde juist de keukendeur open doen toen zijn afgedankte eigendom vlak voor zijn voeten op het straat je neerplofte en daar open barstte, gevolgd door twee ge lijksoortige zakken ellende. Hij pakte de tuinslang, zette de kraan alvast open en wierp alle zakken overboord en trachtte de buurman van ver dere akties af te houden door de waterstraal te richten op de plaats waar de bommen waren ingeslagen. Enkele minuten later had de te genpartij zijn afweer in stel ling gebracht: de slang werd klem gezet tus sen de deur en gericht op de plaats waar de aanvaller- stond. Met zijn aldus vrijgeko men handen mikte hij al zijn misbare zaken als even zo vele projectielen over de heg naar de heen en weer springende vuurmond. Een slaapkamerraam werd opengedraaid en een kinder stemmetje riep: „Wat doen jullie nou?!" Toen werd het stil. Uit de auto van de heer G. werd geluidsapparatuur, een fototoestel, een koffer met dertig geluidsbandjes en een sleutelbos gestolen. De gezamen lijke waarde is circa 2800 gulden. G. is voorzitter van een voetbalclub in de omgeving. Omdat eerder al eens de geluidsinstallatie uit het clubhuis werd ontvreemd, nam hij de apparatuur mee naar huis. Ook in zijn auto bleek de installatie echter niet veilig te zijn. In navolging van andere plaatsen in ons land en op aandrang van het regionale bedrijfsleven wordt op 25 september in het kantoor van het gewestelijk Arbeids bureau Amersfoort aan de Amsterdamseweg 37 een „banenmarkt" gehouden. Tachtig werkgevers krijgen die dag een plaatsje in het kantoor en worden zo ln de gelegenheid gesteld om bestaande vakatures opgevuld te krijgen. Alle bij het arbeidsbureau ingeschreven werkzoekenden krijgen een schriftelijke uitnodi- ding de markt te bezoeken. Van enige verplichting is echter geen sprake; er zal ook niet gecontroleerd worden of men aan de uitnodiging gehoor heeft gegeven. Via raambiljetten en advertenties zullen ook alle niet-ingeschrevenen, die van werk willen veranderen, op de markt attent gemaakt worden. De belangstelling van het bedrijfsleven is bijzonder groot. Tachtig firma's meldden zich voor een plaatsje en dat waren er meer dan het kantoor ver werken kan. Daarom ook zullen enkele bedrijven niet de gehele dag aanwezig kunnen zijn; sommige alleen 's mor gens, andere 's middags. Alle takken van industrie zijn verte genwoordigd, met uitzondering van de agrarische sector. De bedrijven komen ook uit alle plaatsen die in het rayon van het gewestelijk arbeidsbureau Arbeidsbureau Amersfoort vallen: Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leus den, Soest en Woudenberg. Bedrijven buiten deze regio zijn niet uitgenodigd. Het doel van de banenmarkt is uiter aard opvullen van vakatures; er kun nen direct arbeidsovereenkomsten af gesloten worden, maar meer in de lijn ligt dat het gelegde contact een aanzet wordt voor een verder gesprek. De markt wordt in het kantoor van het arbeidsbureau gehouden omdat men daarmee hoopt bestaande „drempel vrees", zowel bij de werknemer als de werkgever weg te nemen. Het wordt wat de werknemers betreft een volko men open-huis voor alle werkzoeken den van Nederland. Wat hen betreft is er geen sprake van beperking tot de regio. Voor allen staat ook het open-vakatu- rebestand van „Amersfoort" ter be schikking, terwijl in verband met ,,De bromfietsende jeugd misbruikte het park achter het dienstencentrum Hons bergen in de wijk Klaarwater. Er is niet alleen sprake van geluidsoverlast, maar men kan er niet rustig meer wandelen en de taal die de kinderen uitslaan is je reinste pornografie". Aldus een bewoner van de wijk op maandagavond gehouden CDA-soos. Wat nog erger is, is dat de jongelui wraak nemen als de politie erbij ge haald wordt. Krassen op personen auto's is nog het minste. Daarom ook willen de bezoekers uit de wijk ano niem blijven. Men is wel te spreken over de politie die meermalen het parkje ingaat om de bromfietsers tot de orde te roepen. Maar het parkje kent tien in-en uit gangen en het haalt allemaal weinig uit. Alle speeltoestellen voor de kleuters zijn vernield; prullebakken in elkaar geslagen en men gebruikt ze als toilet. Banken zijn volledig gesloopt. Er is geen aardigheid meer aan. "En als ik dan het lawaai wil ont lopen en ga tennissen, dan heb ik de zelfde hinder van de jeugd die de oude hockeyvelden op de Schrikslaan als crossterrein gebruikt", aldus éèn der wijkbewoners. „Het loopt de spuigaten uit. Alles wordt tegenwoordig opgehangen aan de opvatting dat de jeugd toch wat moet; dat ze zich verveelt, maar dit is crimineel gedrag. En het zijn dik wijls kinderen uit keurige gezinnen. Er rijdt een meisje mee uit een le raarsgezin", aldus een andere wijk bewoner. Er moet iets gedaan worden. Men heeft al een brief aan b. en w. ge schreven "maar ik ben lang genoeg ambtenaar om te weten dat het dan nog wel even duurt voordat je ant woord hebt en er aktie ondernomen wordt"aldus ëên der soosbezoekers. Het gedrag van de jeugd is voor de bewoners van het dienstencentrum een regelrechte ramp. Inplaats van een rustig wandelparkje is het een race baan voor straatschenners. Is hier geen taak weggelegd voor de komende wijkagenten? De CDA-raadsleden en dat waren er zes, inclusief de twee wethouders, waren het er roerend mee eens dat er paal en perk gesteld diende te worden aan dit gedrag van de jeugd. Men gaat overleggen wat er op korte termijn tegen te doen is. Alle partijen zullen daarbij betrokken worden: het ge meentebestuur, de plantsoenendienst, de politie én zo mogelijk de ouders van deze jeugd. Heel wat, al zeggen we 't zelf. We helpen u aan de verzekeringen die u wilt hebben. Verder nemen we af en toe de vrijheid u te wijzen op ver zekeringen die u eigenlijk óók nodig hebt. Dat kan weieens wat op dringerig overkomen, maar 't is in uw eigen belang. We wijzen u de weg in de wirwar van maatschappijen en verzekerings- vormen. Geven tekst en uitleg over kleine lettertjes en belangrijke clau sules. Als u schade oploopt, helpen we u bij de afwikkeling daarvan. We staan steevast aan üw kant: we vertegenwoordigen uw belangen bij de verzekeringsmaatschappijen. En tenslotte kunt u bij ons terecht voor geld. Voor een persoonlijke lening ot andere vormen van krediet, Allemaal graag gedaan! fbnUUï Demmers en KSssr de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Met ingang van 1 oktober aanstaande is tot Plaatsvervangend Commandant van de vliegbasis Soosterberg benoemd de luitenant-kolonel L. J. Küpp (49). Hij volgt, hiermee de luitenant-kolonel J. A. Riel op die m.i.v. 24 september a.s. een funktie heeft gekregen bij SHAPE op het NAVO-hoofdkwartler ten zuiden van Brussel. De nieuwe 'tweede man' van Soesterberg, die overigens als marineman (sei ner III) in dienst is gekomen, heeft na zijn overgang in de luchtmacht op veler lei typen vliegtuigen gevlogen. De langste periode is hij geplaatst geweest op de vliegbasis Volkel waar hij als Starfighter-vlieger velerlei funkties heeft bekleed. Voor zijn komst naar Soesterberg was hij werkzaam in Zeist op de staf van het Commando taktische Luchtstrijdkrachten. De luitenant-kolonel Küpp is gehuwd en woont met vrouw en drie kinderen in liden (NB). eventuele sollicitatie gesprekken ook het GAK (voor verzekeringstechnische zaken) en de loontechnische dienst (voor cao's) aanwezig zulien zijn. Gezorgd is ook voor tolken voor wat betreft de Turkse- en de Marokkaanse taal. Voor andere talen kan een beroep gedaan worden op het tolkencentrum te Utrecht. Tijdens de markt zal het normale werk in het arbeidsbureau niet gedaan kunnen worden. Uitgezon derd daarvan zijn de beroepenvoor- lichting en de beroepskeuzevoorlich ting. Het Arbeidsbureau Amersfoort kent circa tweeduizend vacatures, die op deze dag door de werkgevers (of de vakaturebank) worden aangeboden. De openingstijden van de markt zijn van 9.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. Allen die „Amersfoort" om de een of andere reden moeten missen kunnen een dag later, op 26 september, terecht op de banenmarkt te Hilversum en op 27 en 28 september op de banenmarkt te Utrecht. De aan duidelijkheid niets te wensen overlatende gevel van het Gewestelijk Arbeidsbureau: 25/9 Banenmarkt Naar aanleiding van de „overlij- densaankondiging" en de belofte van de „spoedige herrijzenis" van de Vrije Radio Soest in onze krant van vorige week, heeft het Soester politie korps een condoleance brief geschreven aan de medewerkers van het programma. „Geachte medewerkers": Welge meend bieden wij u onze deelne ming aan bij het overlijden van uw dierbare en goede vriend. Gevoelens die bij het verscheiden van een bekende uit onze gezichts kring ons beroeren, zijn vaak moei lijk te vertolken en soms is een gepast stilzwijgen veelzeggender. Dit onverwachte en treffende heen gaan van een zo jeugdige bekende heeft voor ons een diepere beteke nis, juist waar wij ons zo nauw met hem verbonden voelden. Er is een stilte om ons heen. Wij hopen echter dat de goede herinne ringen aan de overledene u tot steun zullen zijn in de voor u moeilijke dagen en geopenbaard mogen wor den in een onbevlekte herrijzernis. In stil herdenken... Het Korps gemeentepolitie Soest Dankzij een gezamenlijke aktiviteit van Boekhandel van de Ven en de Openbare Bibliotheek komt Guus Kuyer op woensdag 19 oktober naar Soest. In het nieuwe kultureel centrum, het Dorpshuis „De Borg" in Overhees, zal hij midden in de kinderboekenweek, een aantal kinderen een hopelijk onvergetelijke middag bezorgen. Guus Kuyer, die met zijn boeken „Met de Poppen gooien" en „Grote mensen daar kun je beter soep van koken" in 1976 een Gouden en in 1977 een Zilveren Griffel in de wacht sleepte, kreeg dit jaar (alweer) de Gouden Griffel uitge reikt voor zijn boek „Krassen in het tafelblad". Prijsvraag De toegangsbewijzen voor deze kinder middag zijn verkrijgbaar bij de Biblio theek en bij Boekhandel van de Ven. Ze zijn in principe gratis, maar in ver band met het maximum van 100 beschikbare plaatsen, niet onbeperkt verkrijgbaar. 8- tot 14-jarigen kunnen zo'n kaart in hun bezit krijgen door een prijsvraag op te lossen. Hierin staan opdrachten en vragen die betrek king hebben op de boeken van Guus Kuyer. Snel dus zo'n prijsvraagformu lier halen, want wie het eerst komt, het eerst maalt! Meer aktiviteiten Tijdens de kinderboekenweek zullen er in de Bibliotheek nog meerdere evene menten georganiseerd worden voor wat jongere kinderen. Tom de Graaf bekend verteller van Radio en TV komt naar Soest. Ook een spelletjes-film- en schilderochtend liggen in het ver schiet. Het belooft een attraktieve kinderboekenweek te worden. Op het Kerkpad kwam de 31-jarige H. v.d. W. met zijn racefiets te vallen, toen zijn tasje tussen de spaken van het wiel terecht kwam. Met een hoofdwond werd hij per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Guus Kuyer (37) oud-onderwijzer, sinds 1973 full-time schrijver

Soester Courant | 1979 | | pagina 1