Wederom grote show bij AUTO VANDERMEER Drie titels voor Edwin Abbring Hees wint van Cobu Boys met 2-0 Succesvolle competitiestart Shot Soest Tafeltennis: Kratjes bier gestolen Toch buit Regionale viswedstrijd in deEera Heren hockeyers Soest spelen gelijk Clubkampioenschappen T. V. Soest-Zuid, Informaties bij gemeentewerken uitsluitend nog 's ochtends. Auto van de weg 20 21 Soester Courant van woensdag 19 september 1979 21 i: 9.00-18.00ii |oopavond erruimte IQ Hees met Paul v.d. üeyssel wederom onder de lat heeft een nuttige en verdiende overwinning behaald bij Cobu Boys. De eerste helft, waarin Hees tegen de beide doelverdedigers hielden hun doel strakke wind in speelde, gaf een rustig schoon. Rust 0-0. beeld. De toch wel hinderlijke wind Na de rust kwam Cobu Boys wat zorgde ervoor dat vele goed bedoelde sterker uit de startblokken en moest de passes niet aan de verwachting vol- Hees defensie alle zeilen bijzetten om deelden. Al spoedig bleek dat bij beide scoren te voorkomen, teams de defensie superieur was Dit offensief duurde slechts korte tijd. over de aanvallers, zodat het scoren Toen kon Hees het middenveld ver van doelpunten zeer moeilijk was. overen en werd het voor de Cobu Wel stonden aan beide kanten soms Boys-defensie erg moeilijk, wat hachelijke situaties, ook hier was de 35e mlnuut werd een listing de wmd er soms schuld aan, maar de genomen vrije schop zodanig op het hoofd van Jaap van de Veer geplaatst dat de bal in de bovenhoek van het Cobu Boys doel verdween. 0-1. Na deze teleurstelling voor Cobu Boys waren ze niet meer in staat om terug te komen en speelde Hees een gewonnen wed strijd. In de 43e minuut liep de snelle Mooy de gehele Cobu Boys defensie eruit en wist de bal op maat voor te zetten, waarna Piet van Schalkwijk geen moeite had de bal in het net te deponeren. 0-2. Mede door de betere conditie van Hees mag deze zege een verdiende worden genoemd. Zelden zal de eerste competitiedag voor Shot zo voorspoedig zijn verlopen, als afgelopen zaterdag het geval was. Van de zestien teams die in actie kwamen, wisten liefst dertien teams hun eerste wedstrijd in winst om te zetten, speelde een team gelijk, en verloren slechts twee teams. De drie landelijke Shotteams kwamen alle drie tot winst. Het eerste seniorenteam won in Noordwijkerhout met 9-1 van N.S.S.S. 1, het eerste jeugdteam bedwong thuis NMB/VDO 2 met 8-2, terwijl het tweede jeugdteam in Vinkeveen Vitac 1 met 6-4 versloeg. Bij de senioren was Shot 1 het enige Aanstaande week zaterdag speelt Shot team dat deze week in actie kwam, thuis tegen het zeer sterke A.M.V.J. 2, aangezien de seniorencompetitie in de dat vorig jaar net het kampioenschap afdeling een week later van start gaat. in de overgansklasse miste. Helaas zal Shot 1 begon haar eerste wedstrijd Shot het in deze wedstrijd zonder haar tegen een van de zwakkere teams uit welhaast onmisbare coach Wil Scheel de overgangsklasse, het net gepromo- moeten stellen. De aanvang van deze veerde NSSS 1 uit Noordwijkerhout. wedstrijd is 16.00 uur en toeschouwers Omdat dit team ook nog met een zijn zoals altijd welkom, invaller uitkwam kon Shot zeer een- Bij de jeugd beginnen de straffe trai- boudig uitlopen naar een 7-0 voor- ningen van trainer Hans Brinkman sprong. Op deze stand was het verras- duidelijk hun vruchten af te werpen senderwijs Rene Daselaar, normaliter getuige het uitstekende spel dat door de sterkste man van dit team, die een de meeste jeugdspelers vertoond werd partij uit handen moest geven. Verder en de al even uitstekende uitslagen, lieten de Shotspelers het niet komen, Het eerste jeugdteam speelde haar zodat de eerste competitiewedstrijd eerste wedstrijd in de nieuwe samen- afgesloten werd met een klinkende 9-1 stelling en was direkt succesvol. Het overwinning. Dirk Schuiling en Harry Amstelveens NMB/VDO 2 werd met Maassen bleven in deze wedstrijd on- 8-2 verslagen. Arnold Appelhof won geslagen. iwee partijen, terwijl Edwin Luyben en Gerhard Busch ongeslagen bleven. Vooral Gerhard Busch speelde als debutant in de landelijk B-klasse een prima wedstrijd. Het tweede jeugdteam, ook al in een geheel nieuwe samenstelling spelend, kwam eveneens tot winst. In Vinke veen werd een zwaar bevochten zege op Vitac 1 behaald: 6-4. Grote uitblin ker in dit duel was de in de landelijk C-klasse debuterende Chris Sondaar, die drie partijen wist te winnen en op een 5-4 stand zijn zenuwen voldoende in bedwang had om het beslissende punt te scoren. Adrie Derksen kwam één maal tot winst, terwijl invaller Jan Fransen zeer nuttig werk verrichtte door ook een partij op zijn naam te schrijven. Overige uitslagen jeugd Huizen 3-Shot 3: 1-9, Shot 4-Huizen 6: 7-3, Shot6-Huizen 5: 10-0, Shot7-Shot 5: 6-4, Huizen 8-Shot 8: 3-7, Shot 9-UBTV 1: 10-0, Shot 10-Huizen 10: 9-1, Shot 11-Victoria 7: 5-5, de Hilt 1-Shot 12: 0-12, Vitus 3-Shot 13: 0-10, Vitus 2-Shot 14: 9-1, Shot 15-Sukses 2: 9-1. Bij het bedrijf Jac. Hermans aan de Nijverheidsweg werden in het afgelo pen weekend vier kratjes bier wegge haald. Men deed er aangifte van bij de politie. De inbraak vorige week in de woning boven garage Stam heeft de onbekend gebleven dader toch geld opgeleverd. Achteraf bleek een bedrag van 2600 gulden aan buitenlandse valuta en duizend gulden Nederlands geld ver dwenen te zijn. In dezelfde week werd ook ingebroken bij de kruidenier H. aan de Nieuw - straat. Aan de achterzijde van het pand werd een ruit vernield en meege nomen werden 170 gulden huishoud geld en 10 gulden uit het kantoortje van het postagentschap. A.s. zaterdag 22 september organiseert de hengelsportvereniging "de Snoek baars" Baarn/Soest een regionale vis wedstrijd in de Eem. Hieraan kunnen alle leden van visverenigingen uit de omgeving van Soest en Baarn mee doen. De wedstrijd wordt gehouden in de Kleine Melm aan het eind van de Eemweg (bij Zwarte Willem voor insiders). De deelnemers worden 's morgens om 06.30 uur verwacht; om 7.00 uur wordt begonnen en de wedstrijd is om 11.00 uur afgelopen. Deelnemers kunnen zich morgen avond, donderdag 20 september op- geven bij Th. Bosman, Wijkamplaan 19, Baarn. tel. 02154-15934 Of bij A. Hooft, Weegbreestraat 45, Soest, tel. 21685. Inzet is de "W.Spruit-beker" van de gelijknamige hengelsportzaak aan de Nieuweweg. Na de eerste competitiewedstrijd ge wonnen en de tweede verloren te heb ben, speelde het eerste herenelftal van de MHC Soest j.1. zondag gelijk tegen Huizen. Dat was een onverwachte meevaller, die hoop geeft voor de toekomst. Uitstekend draait het eerste dames elftal dit seizoen. Er worden hoge scores bereikt. De eerste wedstrijd tegen Maarn eindigde in een 6-2 over winning voor Soest. Daarna werd Hoe velaken met 4-0 verslagen en j.1. zon dag werd het zelfs 12-0 tegen Muider- berg. De uitslagen van de afgelopen zondag waren: Dames: Soest-Muiderberg 12-0; Be Fair 3-Soest2 3-0; Dorstetl 2-Soest 3 3-2. Heren: Huizen-Soest 1-1; Strawberries 4-Soest 2 0-0; Voordaan 5-Soest 3 1-2 Soest 4-Voordaan 7 0-8; Soest 5-Phoe- nix 4 1-4; Soest veteranen-Goolsche 1-1. Kijkje op de sfeervolle showroom van Service-Centrum Vandermeer. Foto Herman van Dam Zaterdag j.1. waren inwoners van Amersfoort en omgeving in de gelegenheid de grote showroom van Auto- en Servicebedrijf AUTO VANDERMEER geheel vrijblijvend te bezoeken. De show was perfekt verzorgd. Men kon gebruik maken van een kopje koffie, een glaasje fris of iets sterkers. In een feeste lijke sfeer werden de auto's van 1980 voorgesteld. Allereerst de Ford Fiësta Team. Zui- schikbaarheid van een monteur. Zelfs nig, luxueus en niet al te prijzig, wanneer de zaak niet geopend is, heb- Speciaal voor de september-show ge- ben de klanten de mogelijkheid, de plaatst op een draaiende schijf die de hulp van een monteur in te roepen. aandacht van velen trok. Voor degenen die meer wilden weten over deze en nog vele andere auto's kon men zich wenden tot de vele ad viseurs van AUTO VANDERMEER. Deze probeert zo spoedig mogelijk te helpen. Mocht een auto niet direkt ge repareerd kunnen worden, dan kan men in noodgevallen over een auto van de zaak beschikken. De gevraagde ver- Voldoende personeel was die dag aan- goeding hiervoor is zeer gering. Tegen wezig om op een beschaafde wijze de kostprijs kan de auto gebruikt worden gasten alles over de nieuwe Fords totdat de auto van de klant gerepa- en de aanwezige occasions te vertel- reerdis. len. Service stond ook die dag, zoals Ook de A2-garantie garantie waar de gewoonlijk, bij AUTO VANDERMEER Fordfabrieken totaal achter staan) voorop. Dat kwam niet alleen tot uiting vormt een onderdeel van de AUTO in het gratis drankje en de goede mu- VANDERMEER-service. Verder mag ziek van de steelband de "Adventu- ook de Ford-credit als service-onder- rers" en het draaiorgel De Kei. Ook deel genoemd worden. Op deze vorm de aardige attenties die elke gast kreeg van credit komen wij later in dit waren tekenend voor de service van verhaal terug. AUTO VANDERMEER. Met de heer A. Van der Meer hadden Wat de dagelijkse service betreft wil- wij een vraaggesprekje waarin vooral len wij wijzen op de dagelijkse be- de service, de nieuwe Ford Taunus en het doel van de AUTO VANDERMEER- shows onderwerp van gesprek waren. "De shows zijn bepaald niet bedoeld als een vorm van verkoop. Wel wil men op deze manier de aandacht op het be drijf vestigen. Het doel van de AUTO VANDERMEER-shows is, de produkt- kennis aan de klanten en belangstel lenden door te geven. Duidelijk is, dat er in elke show iets nieuws te brengen valt." Op de vraag wie de AUTO VANDERMEER-shows organiseert, antwoordt de heer Van der Meer: "Wij hebben geen reclame-bureau. We hebben een adviseur, dat is de heer Nagelhout, maar degene die aan deze shows het meeste werk heeft is onze verkoopleider de heer Van de Bregge. Door de ervaring weet hij precies wat het publiek aangenaam vindt. Daar groei je op een gegeven moment ge woon in" Ook de klanten aanvaarden de shows als een prettig onderdeel van de ser vice. De heer Van der Meer: "We hadden een bedrijf overgenomen dat niet zo bekend meer was. In 1975 zijn we in Amersfoort gekomen. Hiervóór heb ben we al de nodige ervaring opge daan in een zaak in het zuiden van het land, waar we heel plezierig ge werkt hebben. We ervaren dat de klanten er duidelijk mee ingenomen zijn om constant van een snelle wisse ling van de techniek op de hoogte gesteld te worden. Dat blijkt natuur lijk ook uit de belangstelling voor de shows. Deze shows worden niet alleen vandaag, maar altijd erg druk be zocht." De shows zijn niet echt bedoeld om auto's op te schrijven. Dat doen we natuurlijk wel graag, maar het is, zoals gezegd niet de reden om éen show te maken. Auto's worden er toch wel verkocht. A. Van der Meer: "Als je dertig dagen per maand rekent, dat zijn zo'n twintig arbeidsdagen, dan verkopen we ge middeld drie auto's per dag. De ge middelde prijs van zo'n auto is dan plm. 16.000,-. In deze klasse verkopen wij de meeste auto's. Voor degenen die niet direct een dergelijk bedrag tot hun beschikking hebben, beschikken wij over de Ford-credit. Opvallend is ove rigens dat in deze streek beduidend minder auto's gefinancieerd worden dan in het westen. Vermoedelijk ligt de levensstandaard hier hoger. Ove rigens is de Ford-credit opvallend goed "uitgekiend". De lening is probleem- loos.Het aantal financieringen dat fout loopt is nog niet 1%. De mensen die zo'n lening aangaan worden tevoren gecheckt. Als firma geven we een terugkoopverklaring op die auto. Mocht het, onverhoopt, verkeerd gaan dan kopen wij die auto terug. Wel moet men altijd een aanbetaling van 25 of- doen. Dat is wettelijk zo geregeld. Gedurende de tijd dat we hier in Amersfoort zaken doen, hebben we pas één auto terug moeten kopen. Natuur lijk ligt dat voor een groot deel ook aan het publiek. Wij verkopen bijvoor beeld geen occasions onder de 5.000,-. Op die manier krijg je dus een veel betere risico-spreiding. We hebben "het betere publiek" als klant." Op de vraag wat het doel van de extra aanbiedingen is, antwoordde de heer Van der Meer: "We proberen op die manier het publiek een extra sti mulans te geven om juist nu naar de shows te komen. Wanneer je slechts vertelt dat de nieuwe Taunus een nieuwe voorruit en een ander achter licht heeft, dan komen de mensen pas wanneer ze een nieuwe auto nodig hebben. We willen juist duidelijk maken, dat men ook welkom is, wan neer er geen sprake van een koop is. De nieuwe Ford Taunus is beduidend milieu-vriendelijker. De carburatie is aangepast. De compressie is verlaagd. We komen op het gebruik van de alternatieve auto-brandstof "gas". Be halve dat gas milieu-vriendelijker is, heeft het gebruik van L.P.G. meer voordelen. Het is beduidend goedkoper De heer Van der Meer vertelt er meer van: "Het gebruik van gas is dermate in ontwikkeling dat het verbruik per jaar met 5 a 6 procent stijgt. Het doorsnee publiek raad ik het gebruik „Swing" bij Vandermeer: verzorgd door „De Adventurers" Foto Herman van Dam van gas nog niet aan. De bouw van zo'n installatie is nog tamelijk kostbaar. De huidige apparatuur gaat pas echt goed werken wanneer een wagen op bedrijfstemperatuur is. Als je per jaar geen 30.000 kilometer rijdt, is het eco nomisch niet verantwoord. Men zegt wel eens dat bij gebruik van 15.000 tot 20.000 kilometer ook gas-gebruik aan geraden wordt. Naar mijn mening is de investering niet verantwoord ten opzichte van wat je ermee verdient." Ook helpt de heer Van der Meer het sprookje van de "gevaarlijke Gastank" de wereld uit: "Het is minder ge vaarlijk dan een benzinetank. Een gas tank krijg je nooit kapot. Als je die van duizend meter naar beneden laat val len dan is 'ie nog niet kapot. Wan neer gaat het wel fout? Dat gebeuri alleen maar bij het tanken, door onvoorzichtigheid. Die tanks zijn zo goed beveiligd dat er menselijkerwijs niets verkeerd kan gaan". We gaan nog even terug in de tijd. De eerste Ford-Taunus kostte toen slechts 1.100,-. Een bedrag dat nu ruim tien keer zo hoog is geworden. Maar tus sen de eerste Ford Taunus en die van 1980 ligt dan ook wel een periode van zo'n 40 jaar. Het feit dat de Ford Taunus nog steeds bestaat is er het Ford-Taunus 1939 bewjs van, dat het een zeer sterke wagen is. Bovendien is de Taunus een zeer veel gevraagd Ford-model omdat 'ie voor z'n prijsklasse erg veel biedt. Voor belangstellenden is de nieuwe Ford-Taunus te bezichtigen bij AUTO VANDERMEER. Een team van plm. 35 specialisten op auto technisch ge bied staan klaar om U vrijblijvend te adviseren. Niet alleen tijdens een show. maar elke werkdag van het ge hele jaar. Foto Herman van Dam Heren enkel: Behalve de finale vielen hier wel en kele verrassingen te noteren. Ex club kampioen Frits Gerth werd bijvoor beeld al in de eerste ronde verslagen door jeugdkampioen Frans Joziasze. De nederlaag kwam overigens pas tot stand na de langste partij van het toernooi. (2 uur en 45 minuten!Eddie Arendsen - in de eerste ronde zeer verrassend gewonnen van B-speler Otto Zoetelief - werd in een zeer aan trekkelijk partij in de kwartfinale ver slagen door Kees Keyzer. (6-4; 1-6; 7-5). Edwin Abbring, die al zijn par tijen In twee sets won bleek echter ook voor Kees Keyzer te sterk. (6-2;6-2). In de andere halve finale verloor de stijlvolle Peter Blomberg in drie sets van Hugo Hoekstra, die toch weer een sterk toernooi speelde. Tegen het slag- geweld van Edwin Abbring kon ook Hugo Hoekstra tenslotte weinig in brengen. Zeven 'aces' en talloze ver rukkelijke passeerslagen brachten Ed win na 40 minuten de zeer ver diende overwinning 6-16-1 Damesdubbel: Een voorspelde finale bij de dames- dubbels, waar overigens alle partijen volgens verwachting verliepen. Trudy Baltus en Gerda Brandsma verloren de halve finale van Sonja en Truus, ter wijl Ans Samuels en Ietje Ros geklopt werden door Valerie en Els. De finale werd - onverwacht - nog spannend toen Els en Valerie na een verloren eerste set, in de tweede met 5-2 voor kwamen. Geschrokken van deze voor sprong speelden zij daarna helaas weer minder sterk, waardoor Sonja en Truus toch nog de volle winst binnen haalden. Herendubbel: Hoewel de finale als kijkspel - wat tegenviel, waren er in dit onderdeel enkele boeiende partijen. Vooral Rob bert Meeder en Robert ter Hoek zorgden voor het nodige spektakel door eerst Adse Ros en Frits Gerth te verslaan, waarna zij ook Rudy Blok en Henk Hugen het vuur na aan de schenen legden door pas na ruim twee uur en drie sets te bulgen, in één van de boeiendste wedstrijden die ooit op de greensetbanen van Soest-Zuid te bewonderen zijn geweest. De finale viel - als gezegd - wat tegen. Ener zijds kwam dit door de grote klasse van Edwin en Kees, anderzijds toch ook door het feit, dat Rudy en Henk een klasse minder speelden dan in de halve finale tegen Robbert en Robert; een partij, die hem kennelijk nog in de benen zat Gemengd dubbel: Geen verrassende winnaars, maar wél een verrassende finalist. Lilian Keyzer en Paul Blomberg zorgden voor een waar huzarenstukje door de winnaars van vorig jaar. Gerda Brands ma en Peter-Paul Berendsen in een van spanning zinderende halve finale in drie sets de baas te blijven. In de finale waren ook zij echter kansloos tegen Sonja en Edwin. Met de gemengd dubbel kwam het einde van dit zeer geslaagde toernooi, waarin de Technische Commissie erin geslaagd is drie opéénvolgende week ends te verspelen. De vrijwel vlekkeloze organisatie stond er bdrg voor, dat iedereen met veel plezier en tevredenheid terug kan zien op dit toernooi, waarin de ver wachte doorbraak van Edwin Abbring tot stand is gekomen. Aan de presta ties van de jeugd is overigens te zien, dat Soest-Zuid vooral aan de basis sterk in opkomst is, hetgeen binnen en kele jaren tot gevolg zal hebben dat de gevestigde orde plaats zal moeten ma ken voor het rijkelijk aanwezig - jeugdig talent. Trainer Paul Hak, jeugd- en technische commissie zijn op de goede weg! Het inwinnen van informaties bij ge meentewerken (bijv. kadaster) kan vanaf heden slechts in de ochtend uren. Dat geldt ook voor telefonische informaties. De directeur heeft elke maandag van 9.30 tot 12 uur spreek uur. De verschillende afdelingen heb ben spreekuur elke maandag en don derdag van 9.30 tot 12 uur. Op de Van Weedestraat werd zondag avond de 23-jarlge autobestuurder R. de N. uit Hilversum aangehouden. Hij reed rond in een wrak dat in bijzonder slechte staat van onderhoud was. De jongeman had bovendien geen rijbe wijs en zijn wagen was niet verzekerd. Hij deed afstand van het vehikel. Alle finalisten van de clubkampioenschappen LTC „Soest-Zuid" Onder ideale weersomstandigheden werden zondag j.1. de finales van de club- kampioenschappen van tennisvereniging Soest-Zuid gespeeld. Edwin Abbring (drie titels), Triius Tourné (2 titels) en Sonja Hooijer (twee titels), waren het meest suksesvol. Vooral Edwin Abbing oogstte veel bijval van het publiek. Zijn spel is het laatste jaar zoveel krachtiger en zelfverzekerder geworden, dat zijn tegenstanders kansloos waren. In de finale herenenkel won hij met tweemaal 6-1 van Hugo Hoekstra, van wie hij vorig jaar nog kansloos verloor. Voor Soest-Zuid gaat het talent Abbring helaas verloren, want Edwin heeft vrijwel definitief besloten voor het Amersfoortse ALTA te gaan spelen. Begrijpelijk, gezien de geringe tegenstand die hij bij Soest-Zuid ondervindt, maar erg jammer voor de aanstormende jeugd, die over enkele jaren definitief zal doorbreken. Damesenkel B: In de B-groep van de dames deden zich tot de halve finalen nauwelijks verras singen voor. In die halve finale echter 2 grote verrassingen. Carla van Brum- melen versloeg Ciska Wegerif, nadat zij de eerste set met 6-0 verloren had. In de tweede en derde set had Ciska echter geen verweer tegen de harde klappen van Carla. (0-6; 6-3; 6-3). In de andere halve finale was de ver rassing zo mogelijk nog groter, want daarin verloor de gedoodverfde kampioene Petra Quelle van Leny de Bruin na een 5-0 voorsprong in de eerste set met 7-6; 6-3 van Leny de Bruin. Konsekwenties van deze resul taten is dat Leny en Carla volgend jaar in de A-groep zullen uitkomen, terwijl Ciska en Petra zich in de B- groep opnieuw moeten proberen zich waar te maken. Herenenkel B: Ais elk jaar vielen ook dit jaar weer enkele verrassingen te noteren. Jac. Meeder (2e geplaatst) verloor in de kwartfinale in een slopende driesetter van Max Leenards, die op zijn beurt weer verloor van Peter de Jong. Nic van Dam verloor al in de derde ronde van Ruud Komijn ook al weer na een heroïsch gevecht dat pas na 2% uur beslist werd (waarbij de 15 minuten pauze, die een uitgeputte Nic van Dam na de tweede set nodig had, zijn inbe grepen). In de kwartfinale werd Ruud Komijn ook weer geklopt door de dit toernooi erg sterk spelende Wim de Boer (7-5, 6-2). Antoine Belet zorgde - volkomen onverwacht - voor een daverende ver rassing door de halve finale te be reiken. Op zijn weg kwam hij zeer sterke spelers als Rlen Visser en Jos Kloppenburg tegen, maar vooral door een geweldige inzet kon hij deze tegen standers uiteindelijk de baas. In de halve finale verloor hij tenslotte van Peter de Jong. (2-6; 4-6). Damesenkel A: Bij de dames A deden zich geen ver rassingen voor; Truus Tourné en Sonja Hooyer beheersen dit onderdeel nu al 4 seizoenen en het is een beetje teleur stellend, dat jongere speelsters nog met in staat zijn de routine van Truus en Sonja te weerstaan. Overigens is dat geen eenvoudige opgave, want de zeer aantrekkelijke finale maakte duide lijk, dat Truus en Sonja naast routine ook erg veel tenniskwaliteit in huis hebben. Truus bleek in deze finale vóór de vierde achtereenvolgden maai de sterkste, maar had - vooral in de eerste set erg veel moeite met het „spreiden" van Sonja. ïn de halve fi nales hadden Truus en Sonja afge rekend met reep. Nel van Groningen en Lilian Keyzer. t

Soester Courant | 1979 | | pagina 21