„Binnen en Buiten" speciaalzaak in verlichting m I Nationale kollekte Nier Stichting nederland SEIKO dSnnlnt Geslaagde demonstratie avond Payot schoonheidsmiddelen m srtutitoi» Kinderboerderij opent zaterdag haar poorten Cees Buddingh in Artistiock (He Soester' Huiswerkcentrale üefners - Soest Voer huiswerkbegeleiding TEL. 17089 W i§£ I#; i|b Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN ojs dagelijks vers verkrijgbaar bij Huiswerkcentrale Meiners - Soest Voor bijles alle vakken TEL. 17089 tot en met 30<september 197Sb: Twee gewonden bij hotsing Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij t T zoek uw woning zelf uit! SEIKO Huiswerkcentrale Meiners - Soest Voor tentamenhegeleiding TEL. 17089 Adjudant Roedelof onderscheiden .Stift Snelheidscontrole Ie split-level villa uit een 18 woningen, ijk gebouwd, waarbij t is van het heuvel- ezien, niet alleen aan at misschien nog meer, ling binnen, itudio met vide, eten hal. Iers, badkamer met en nog een te. o.n. tje bij U al de doorslag moderne afwisselende door riante parkgazons ïer, keuken, toilet en <amers, badkamer, e trap naar zolder, ikkapel. ian dubbele bewoning :er forse afmetingen lite, zijkamer, keuken, 3 slaapkamers, 'erloop. Vaste trap mogelijkheid voor 3 ook voor ''••gas. avens een spring en, 3 slaapkamers, berging op de grond). huis op ca. 900 mJ ien huis zo jong srenswaardige llazing (beg. spouw- en dak- imte van 50 m*, urlijk van binnen - kbaar via een eigen voonkamer met )pen, houten luxe badkamer met !e toilet en over- wasruimte en grote tuin die trechtse heuvel- sgprijs ƒ468.000.-. '•v.-gas en vrije ten al om te wan- n en overwegend -aat staan om te er, moderne open il. badkamer met zo groot) is ïn ingrijpende ondergaan. Zorg- ret huis Duinweg 16! en tuin. volop groen, tngebied bijna toilet en hal. •adkamer en aapkamer. 033-30088 5-16251 33404-51365 Soester Courant van woensdag 19 september 1979 Foto Herman van Dam „Binnen en Buiten" is een wat typische en daardoor ook opvallende naam voor een zaak. Toch dekt deze naam de lading volkomen want de eigenaren, de heren Wouters en de Vries houden zich bezig met binnenbouw en binnenverlichting en buitenbouw en buitenverlichting. De buitenbouw betreft niet het bouwen van een pand, maar wèl alles wat met de bouw voor buitenverlichting te maken heeft Sinds kort zijn zij gevestigd in de F.C.Kuyperstraat, tegen het winkelcentrum Van Weedestraat aan. Menig parkerende automobilist kan de opvallend overzichte lijk ingerichte zaak niet missen. Nadat de heer Wouters al in 1977 zich aan de F.C.Kuyperstraat vestigde, kwam in 1978 de samenwerking met zijn zwager De Vries tot stand. Toen het oude pand van drukkerij De Bruin leeg kwam, was de beslissing gauw genomen om hierin de eerste en voor lopig nog enige Soester speciaalzaak in verlichting te vestigen. Dat enige kan niet mis verstaan wor den, want men vindt er een collectie lampen, die men zeker in Soest, maar oibk in de naaste omgeving, ner gens aantreft. „Binnen en Buiten" kan wat dat betreft concurreren met Hilversum en denkelijk ook met de grootste plaatsen in ons land. Nu gaat het de beide firmanten niet uitsluitend om de verkoop van lampen, maar ook om het geven van licht adviezen en dan zowel voor binnen als buiten. Daar staat een jarenlange ervaring achter en in feite is het ook zo dat niet stilgestaan behoeft te worden bij alleen de verlichting, maar dat het hele interieur, waarin de verlichting natuurlijk een grote rol speelt, in het advies betrokken kan worden. Gezien de toch al opvallende drukte in de kersverse zaak, lijken de heren in de roos geschoten te hebben. Duidelijk is nu al dat er sprake was van een lacune in de Soester markt. En blijkbaar niet alleen in Soest, want regelmatig krijgt men aanloop van bewoners uit plaat sen in de wijde omgeving. Naast de installatie-adviezen en uit voering kan men bij „Binnen en Bui ten" óók terecht voor alledaagse zaken als lampen, zekeringen, batterijen, nachtbranders, t.1.-armaturen, wand contactdozen, snoer, de in zwang zijn de dimmers en alle dingen die nauw met verlichting en electriciteit te ma ken hebben. Dimmers zijn sfeermakers en energie- bespaarder; erg in trek op het ogen blik. De meest simpele dimmer kost nog geen dertig gulden en kan door iedere handige doe-het-zelver aangebracht worden. Er zijn ook inge wikkelder apparaten met electronisch oog, automatische regelaar en zelfs afstandsbediening. Bij „Binnen en Bui ten" wordt dat gedemonstreerd. Regelmatig komt men met speciale aanbiedingen en de klant die nu bin nenloopt krijgt, zo lang de voorraad strekt, een flesje sherry aangeboden. „Binnen en Buiten" is dagelijks ge opend en ook tijdens de vrijdagse Koopavond. m Zeer geachte gast. Met gepaste trots geven wij U te kennen, dat de Koninklijke Automobiel Club van België ons restaurant heeft bekroond. De letterlijke tekst luidt: „Met een naar onze mening totale discretie, werd door onze persoonlijke inspecteurs en een aantal zeer nauw aan de K.A.C.B. verbonden leden, een onderzoek ingesteld inzake kwaliteit van Spijshuizen en Hotels. Ons Deliberatie-Komitee, samengesteld uit wereldreizigers en gastronomen, heeft met genoegen kennis genomen van de uitstekende service die men in Uw Huis geniet en heeft beslist U de GOUDEN KROON VAN DE K.A.C.B. toe te kennen." Voor ons een reden te meer om U eens extra te verwennen. Dat moge blijken uit ons nieuwe menu van de maand. Met vriendelijke groet en tot ziens, Fam. Ott-van den Brink Menu van de Maand: Le Consommé Madrilène Heldere tomatensoep met stukjes tomaat, prei en champignons Les cuisses de grenouilles au gratin Met fijne kruiden gegratineerde kikkerbilletjes met stokbrood Les emincés de veau a la Clermont Stukjes kalfsvlees met champignons in rode ivijnsaus. Geserveerd met verse seizoengroentes Le mousse au chocolat Crème de cacao, slagroom en couverture zijn hiervan de ingrediënten De prijs van dit menu voor twee personen bedraagt 45,- p.p. Restaurant van den Brink Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 12106. Zaterdag en zondag zijn wij vanaf 17.00 uur geopend. Maar voor Uw party maken wij graag een uit zondering. Het overzichtelijke interieur van „Binnen en Buiten" ur ju r-rn Delicatessen JUIi. IV!fc I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) A.s. zaterdag 22 september is het weer zover: de kinderboerderij "De Vrije Teugel" opent dan weer haar poorten en dat belooft een bijzondere gebeurtenis te worden. Het programma ziet er als volgt uit; om 12.00 uur zijn alle kinderen van 4 t/m 12 jaar van harte welkom op de boerderij. De kinderen kunnen dan eerst wat rondkijken. Een praatje maken met (nieuwe) vriendjes en vriendinnetjes, kennis maken met nieuwe medewerkers. De jonge geitjes en de nieuwe pony bewonderen enz., enz. Daarna volgt een groot openings- Aan de vooravond van de kollekte op 23 september wordt de nieuwe voorlichtings film gegeven op de TV NEDERLAND I om pl.m. 22.30 uur, met als titel: "DONORNIEREN DOEN LEVEN". Op woensdagavond 26 september wordt in de rubriek "Van gewest tot gewest" een praatje ingelast van de regionale zender Noord overeen nieuw "Diatel" in Groningen. Tenslotte op vrijdag 28 september in het radioprogramma van de VOO een uit zending als Radio Rebus in de Top 40, waarvan de opbrenst bestemd is voor de Nier Stichting. Heeft U, lezeres en/of lezer, nog enige tijd over om te maken, dat de inzameling een groot succes zal worden, stelt U zich dan in verbinding met de heer Bergema, Prins Bernhardlaan 38. U kunt ook bellen nummer 1.22.50. Waard om te weten Nederland telt plm. 1399 chronische nierpatiënten die alleen dankzij de kunstnier nog leven. Daarvoor moeten zij wèl 2 of 3 x per week 6 tot 8 uur een dialyse-behande ling aan een kunstnier ondergaan. En dat is een hele opgave. Omdat slechts 10% van hen die behan deling thuis ondergaat, moeten de ove rigen keer op keer, week in week uit, naar een ziekenhuis. Vaak op grote afstand. Het wachten op een donornier, soms jarenlang, betekent een konstante spanning; transplantatie immers, kan teen geweldige uitkomst zijn. Een vrijwel normaal leven wordt weer mogelijk. Toch zijn er in 1978 slechts 236 trans plantaties verricht. En dat zouden er per jaar 400 moeten zijn, want elk gaar komen er zo'n 350 a 400 chronische nierpatiënten bij. Die kunnen alleen in leven blijven als er voldoende dialyseplaatsen zijn, of wanneer transplantatie mogelijk is. Waard om dóór te geven De Nierstichting Nederland heeft in haar 10-jarig bestaan, dankzij de of fervaardigheid van de Nederlandse be volking, al bijna 20 miljoen gulden aan subsidies kunnen verstrekken voor uit breiding van het aantal dialyseplaats en; uitbreiding van de opleidingsmoge lijkheden tot thuisdialyse, alsmede aanschaf apparatuur en inrichting thuis; uitbreiding van, transplantatie mogelijkheden medisch-wetenschap pelijk onderzoeksociale- en financiële hulp aan nierpatienten. De Nier Stichting Nederland ontvangt geen subsidie van het Rijk. Om alle aktiviteiten te kunnen voort zetten is financiële hulp onontbeerlijk. Met alle grote en kleine financiële bij dragen kunnen meer nierpatiënten beter worden geholpen. spel. Een leuk spel gaat het zeker worden, vol spanning en verras singen. Maar het wordt ook een belang rijk spel! Er zitten namelijk tal van opdrachten in. Via die opdrachten krijgen de kinderen informatie over het nieuwe programma. En dat programma heeft de kinderen heel wat de bieden dit jaar! De be langrijkste verandering is wel dat er dit jaar de mogelijkheid voor kinde ren is om mee te doen aan "clubjes". Zo is er voor de kleintjes (4 t/m 7) een kliedergroep om heerlijk met zand en water en noem maar op te kunnen spelen. En "beestenboel"; een club voor kleintjes die van alles en nog wat willen doen met dieren. Dieren van klei en karton, maar ook de dieren op de boerderij Voor de wat oudere kinderen (8 t/m 12 jaar) is er een keur van mogelijk heden. Een houtbewerkingsgroep, een kookgroep, een toneelgroep, een sport- groep en eert fotograiiegroep. En na tuurlijk blijft ook de instuif op de boerderij bestaan om van alles en nog wat de doen en te maken. Er zijn dus nogal wat dingen veran derd, maar wie op het openingsfeest van 22 september komt hoort er zeker meer van. Zoals gezegd: beginnen om 12 uur en de middag duurt tot 5 uur. Voor inlichtingen kunt U altijd terecht op het adres Kinderboerderij „de Vrije Teugel", Vedelaarpad 53, Soest, tel. 02155-18136. In de' nacfit'van donderdag op vrijdag botste de 30-jarige M. v.d. B. bij het ve'rlatë'n" Van het parkeerterrein voor de sporthal Beukendal, op de Beuken laan tegen een lantaarnpaal. De be stuurder en zijn passagier, de 22-jarige H. S. werden met een hersenschudding in het ziekenhuis Zonnegloren opge nomen. De auto was zwaar bescha digd. kom naar middelwijkstraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. De werkgroep Literaire Avonden in Artishock heeft grootse plannen gemaakt voor het komende seizoen. Op zaterdag 27 oktober a.s. leest de dichter Cees Buddingh' voor uit eigen werk in een avondvullend programma. Dit speelt zich af in de zg. „kleine theaterzaal" van het AS-gebouw, dat volkomen gerestau reerd is. Ir» deze zaal worden ook kleine tentoonstellingen gehouden. Deze literaire avonden, waarbij ook het muzikale aspect niet zal ontbreken, zijn mogelijk door een gemeentelijke subsidie, waardoor de toegangsprijzen laag kunnen worden gehouden. Cees Buddingh' zal worden ingeleid door de Hilversumse poëziecriticus Ton Luiting, terwijl verder geëxperi menteerd zal worden met een ge spreksgroep o.l.v. Jan Visser die een half uur tevoren een discussie zal leiden met geïnteresseerde bezoekers over het werk van de dichter. Voor het seizoen 1979/1980 staan verder op het verlanglijstje van de Werk groep: Simon Vinkenoog, Louis Fer- ron, Gabriël Smit, F. B. Hotz, Adreas Burnier, Maria van der Steen, Fem Rutke, Harry Mulisch, Nol Gregoor, Jan Wolkers, Hubert Lampo, de Bel gische dichtersgroep ,,'t Kofschip", Bert Schierbeek, Maarten 't Hart en in mei een programma met verzets poëzie. Ook zal worden geprobeerd literaire tentoonstellingen naar Soest te halen, waarbij met name gedacht wordt aan de visuele poëzie van Paul de Vree. Nadere inlichtingen bij het secreta riaat van de Werkgroep: Nelleke Streefkerk, Julianalaan 63, telefoon 17389. Dames handopwind- horloge. Sportief model. Zeer chique heren Quartz horloge DER HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 Voor het front van de troepen is j.1. vrijdagmiddag in de Bernhardkazerne te Amersfoort de adjudant onderoffi cier instructeur A. L. Roedelof onder scheiden met de gouden medaille voor 36-jaar trouwe dienst. Iedere laatste zaterdag van de maand m.m.v. Billy Claussen 4 gangen Keuzemenu 47,50 p p Aanvang 20.00 uur Tijdige reservering gewenst! RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188. SOESTDUINEN TEL. 02155 -12739 WIJZEN C Nederland N m z Hèt STANDAARDWERK van niet-universitaire geneesmethoden door Paul van Dijk, arts. Nü in eenmalige goedkope editie Zolang de voorraad strekt voor slechts f25.- i.p.v. ƒ49.50 (geb.) HSËKilSiBlEgËl Soesterbergsestraat 53 - Telefoon 12419 Een snelheidscontrole gedurende twee en een half uur op de Burg. Grothe- straat leverde 43 bekeuringen op. Van de 1026 passerende voertuigen reden 43 bestuurders harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. BEZOEK ONZE WINKLER PRINS ENCYCLOPEDIEËN EXPOSITIE. bockhandel Vorige week werd in een overvolle zaal van restaurant Darthuizen te Soest een causerie gehouden door mevrouw Sanders, medewerkster van het bekende schoonheidshuis Dr. Payot. Deze avond werd georganiseerd door het even eens bekende Schoonheidsinstituut Gerie van Sehaik uit Baarn. Aan de hand van dia's en een model, dat uit de zaal gekozen werd, werd gedemonstreerd, hoe men een ge zichtshuid moet reinigen en verschil lende crèmes en make-up moet aan brengen. Tevens werd de nieuwe lijn van het huis Payot geïntroduceerd, de z.g. porceleinkleuren, heel zachte en lichte tinten. Alle lof voor mevrouw Sanders, de- monstratrice van Payot, die bij alle dia's een voortreffelijke uitleg gaf en voor de wijze waarop haar as sistente het model behandelde. In de pauze kregen alle aanwezigen iets aangeboden. Tot besluit werden er drie prijzen getrokken ter waarde van 75,-, 50,- en j 25,-; alle kado- bonnen van het huis Payot, te beste den bij Instituut Gerie van Schaik. In een korte speech dankte mevrouw Van Schaik alle aanwezigen voor hun gewaardeerde aandacht. Bij de foto: in het midden mevrouw Sanders, presentatrice van Dr. Payot, die mevrouw Van Schaik, derde van links, geflankeerd door haar assistentes, bedankt voor de leuke attentie, die zij juist in ontvangst genomen heeft.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3