N A k Klinkend nieuws in topvorm! Nieuwe directeur van Artishock in "opgemaakt bed" Kursus Jeugd-EHBO in clubhuis "De Vangrail" Miss Y oko Fukumoto presenteerde Mazda RX-7 AKAI Mi Bang&Olufeen Nieuwe mode in geluid. Fraaiere vormgeving, nog perfekter afwerking, nog volmaaktere weergave. Dat is de geluidsmode van vandaag. Geluid, waarmee u jaren vooruit kan. Daarom geeft Schoemaker op alle Hi-Fi- stereo-apparaten drie jaar volledige garantie. Ook dat klinkt goed. Kom toch maar eens kijken. Want alleen dan ontdekt u hoe up-to-date geluid eruit ziet. QQ PIONEER Aanrijdingen met gewonden uw Vóórdat u keukenkeus maakt Scrabblen in Honsbergen Jeugddienst in Emmakerk 28 september t/m 2 oktober 1979 13 Soester Courant van woensdag 26 september 1979 13 Kom eens kiiken naar de nieuwe mode in geluid. Van Philips,van B&0,vanAkai, van Pioneer. -,,■■■ƒ De Deense vormgevers van beeld engeluid Uw Plus-zaak scliociimkci WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT80- SOESTERBERGSESTRAAT20A SOESTERBERG: RADEMAKERSTRAAT27 nu met gescheiden aanbod uit binnen- en buitenland vrijdag 28/9 van 10 30-21.00 uur openingstijden: maandag 1/10 van 10 30 21 00 uur overige dagen van 10 30-17 30 uur vooraelige trein toegang bil/etten op vele NSstations verkri/gbaar In Soesterberg vonden het afgelopen weekend twee aanrijdingen plaats waarbij meerdere gewonden te betreu ren vielen. Vrijdagavond om half twaalf botste op de kruising Kampweg- Buys-Ballotlaan-Kamerlingh Onnes- laan de autobestuurder D. van L. (20) uit Laren tegen de auto bestuurd door mevrouw R. H. (70) uit Amersfoort. De wagen van Van L. sloeg over de kop. Hij en zijn twee passagiers, mej. G. v.d. B. (18) uit Blaricum en de Amerikaanse militair R. P., werden naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. P. moest door de brandweer uit het autowrak bevrijd worden. Ook mevrouw H. moest naar het zie kenhuis in verband met een opgelopen hoofdwond. Op de Dalweg werd vrijdagmorgen de 8-jarige Jeroen S. aangereden door de autobestuurder J. T. (23). Het jongetje stak plotseling de weg over en T. kon de botsing niet voorkomen. Jeroen werd voor onderzoek naar Zonnegloren gebracht. Zaterdagmorgen kwam de 24-jarige motorrijder C. van L. uit Nijkerk op de Rademakerstraat te vallen toen hij abrupt moest remmen voor een voor hem rijdende auto. Van L. reageerde iets te laat en ging onderuit. Hij schoof over het wegdek en liep vrij ernstige verwondingen op aan zijn zitvlak. Hij werd naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Amersfoort gebracht. Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m2 showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist van midden-Nederland deKeukenbeurs ^^/budenberg De nieuwe directeur van Artishock, de heer N. Halbertsma (30] komt in een „opgemaakt bed". Hij start zijn werkzaamheden a.s. maandag in een prachtig gerenoveerd gebouw en komt naar zijn zeggen steeds tot de ontdekking dat er in Soest door zijn voorganger enorm veel werk verzet werd. Hij heeft de bedoeling zich vooral aan projecten met kinderen te gaan wijden. Halbertsma is min of meer uit deze sector afkomstig. Hij was vele jaren in Den Haag werkzaam bij de Stichting Haagse Jeugd Aktie. Daar hield hij zich ondermeer bezig met de onder steuning van het professionele kader van club- en buurthuizen. Hij begeleid de didactische bijscholingscursussen voor onderwijzers en kleuterleidsters. Tijdens zijn opleiding op de sociale academie volgde hij een filmpedagogi- sche leergang; het werken met audio visuele middelen in groepen. In Den Haag leek zijn taak te verzanden in vergaderingen en daarom koos hij voor de kunstzinnige Vorming welke Arti shock biedt. Hij komt overigens voor een jaar op proef. Hij ziet het als een van zijn taken het contact met het onderwijsveld uit te breiden. Naar zijn mening wordt er op de lagere scholen nog steeds te veel aan rekenen, taal enz. gedaan en te weinig aan de kunstzinnige vorming., En juist daar zal, met het oog op de steeds ruimere vrije tijd waarover men gaat beschikken, veel behoefte aan zijn. Een taak ligt er voor hem wat dat betreft bij de volwassenen in Soester berg. Ondanks veel aandrang uit het dorp om ook met de Artishock-cursus- sen daar te komen, is de aanmelding bedroevend. Nog niet genoeg om één van de drie cursussen, textiel-kera- miek-yoga, te starten. Een teleurstel lende ervaring, óók voor het Artishock bestuur. Dit bestuur is evenwel zeer trots op het geheel vernieuwde gebouw en bijzon der dankbaar dat het gemeentebestuur er een half miljoen voor heeft willen uittrekken. Praktisch alle muren en vloeren zijn vernieuwdhet entree heeft een tocht deur gekregen en er heeft een herinde ling plaatsgevonden. De beneden etage bevat de administratie, een docenten ruimte, de drukkerij en zalen voor de cursussen edelsmeden en keramiek. De tochtvrije hal is nu ontmoetings ruimte. Op de bovenverdieping zijn ondermeer een grote- en een kleine expositieruim te, de theaterzaal, de balletzaal, het textiellokaal. een tekenlokaal, het kan toor voor de verentgings-vrijwilligers en een filmcabine. Ook zijn er twee geheel nieuwe toiletgroepen gebouwd. Op zaterdag 13 oktober vindt de offi ciële opening plaats. Dat zal aan Soest niet ongemerkt voorbij gaan. Tijdens de laatste scrabble-wedstrij- den om het Nederlandse kampioen schap, dit voorjaar gehouden in „De Rank" te Soest, is door enige bewoners (sters) en deelnemers(sters) van Honsbergen voorgesteld, om ook in de loop van dit jaar op eeif plezierige manier met elkaar wedstrijden te gaan spelen. In samenwerking met de EHBO-afdeling Soest organiseert de leiding van clubhuis „De Vangrail" een kursus Jeugd-EHBO. Deze „kursus" is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 11 t/m 14 jaar, jongens zowel als meisjes. Deskundige leiding van de EHBO-afdeling dragen er zorg voor dat de kinderen de eerste beginselen van hulp bij ongelukken onder de knie krijgen. Dat het niet zomaar een kursusje is, bewijst het eindexamen. Na afloop van de 20 bijeenkomsten wordt door een deskundig EHBO in- spekteur of een arts een examen afge nomen. De kursussen worden gegeven op de dinsdag- en donderdagavond tussen half zeven en acht uur. De plaats van handeling is clubhuis ,,De Vangrail", Nachtegaalweg 8C te Soest. Wanneer beide groepen vol zijn, wordt van start gegaan, zodat het zaak is dat belang stellenden zich zo snel mogelijk opge ven bij bovengenoemd clubhuis. Tele foonnummer 17615. Opgave alleen bij ,.De Vangrail", en niet bij de plaatse lijke EHBO. Jeugd-EHBO? Noodzaak! ln de Emmakerk aan de Kegentesse- laan wordt a.s. zondag om 19.00 uur een Dixi-dienst voor de jeugd ge houden. Voorganger is ds. H. de Wilde. Muzikale medewerking ver leent het dixi-koor met orkest. In to taal worden er vijf van dergelijke diensten gehouden. Het onderwerp a.s. zondag zal zijn: "De Kerk". Aan de orde komt zeker de vraag oi men naar de kerk moet gaan om te ge loven. Na afloop is er ook gelegen heid om een kopje koffie te drinken en op- of aanmerkingen zijn dan van harte welkom. De leiding van het dienstencentrum Honsbergen heeft zich akkoord verklaard en hiervoor de zaalruimte ter beschikking gesteld, op elke zaterdagmiddag. De eerste keer kan deze ontmoeting plaatsvinden op zaterdag 6 oktober a.s. om 14 uur. In het kader van het vijfjarig bestaan van het woon- en dienstencentrum Honsbergen, zal er eind november een speciale wedstrijd gehouden kunnen worden. Alle liefhebbers van het scrabble-spel zijn dus van harte welkom. Het adres voor deelname is: Dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475. MAZDA is een Japanse auto. die tegenwoordig net als de Europese en Amerikaanse merken jaarlijks één of meerdere nieuwe modellen lanceert. Het zijn de parade-paardjes van de fabrikant en hij zal hemel en aarde bewegen om de aandacht op zijn verbeterde product te vestigen. De Japanners zijn dan soms in het voordeel doordat zij de beschikking hebben over charmante dames in de magnifieke Japanse klederdracht. Bij Garage "De Soester" aan de Kostveriorenweg presen teerde vorige week miss Yoko Fukumoto de nieuwe Mazda RX-7. Het is een luisterrijke sportwagen met allerlei alleraardigste hebbedingetjes. Zijn grote sukses is te danken aan de unieke kombinatie van stijl en spitsvondige techniek; het is een droomwagen. De geraffineerde soepele en uiterst stille rotatiemotor heeft het vermogen van een 6-cylinder, de soepelheid van een 8-cy- linder en de afmetingen en het gewicht, kleiner dan een 4-cylinder motor. De wcgliggingscigenschappen zijn meer dan voortreffelijk. Het benzine-verbruik is bij een snelheid van 100 kilometer 1:10. De lengte van de wagen is ruim vier meter; de hoogte 1.26 meter; de breedte 1.67 meter en het eigen gewicht 1030 kg. Bij "De Soester" kan men t er alles over vertellen evenals over de modellen 626 en 323. W irenehal y utrecht Legt de deelnemer dit met goed gevolg af, dan komt deze in bezit van het zgn. A-Certificaat en het EHBO speldje. In een tijd waarin juist met en door kinderen veel ongelukken en ongeluk jes gebeuren, is het een noodzaak geworden dat ook een kind de beginse len van hulp en verbinden kent. Door middel van een instruktieboekje en praktische oefening wordt de kennis van deze elementaire beginselen bij gebracht. Dat deze kursus geen overbodige luxe is, bewijst het aantal jonge verkeers- slachtoffertjes, het aantal kneuzingen, wondjes, etc. die kinderen overal op kunnen lopen, waarbij niet direkt iemand aanwezig is die het vriendje of vriendinnetje kundig kunnen bege leiden. Nu reeds blijkt, dat veel ouders het laten volgen van deze kursus voor hun kinderen noodzakelijk vinden. De aan meldingen stromen binnen, vandaar dat de leiding besloten heeft deze kursus uit te breiden tot twee groepen van maximaal 25 kinderen per groep. Voor deze kursus die 20 bijeenkomsten telt, is de kursusprijs zo laag mogelijk gehouden. Alleen de werkelijke kosten, zoals instruktieboekje, verbandmate rialen, worden in rekening gebracht.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13