sdMMMIialtXT Ruim 10.000 gulden voor Kenia Miele: degelijk, doelmatig betrouwbaar en...veilig! Wintertijd N atuur wandeling door"Groeneveld" VVV Nieuws 'n Miele van Schoemaker het kan niet beter^- Opening peuterspeelzaal De Borg üanö Netoer Klankbeeld over Kwartair bij Hees 1979-Internationaal jaar van het kind_ Vechtersbaas nacht in cel 15 8oester Courant van woensdag 26 september 1979 15 Van 25 t/m 30 september komt het Rus sisch Staatscircus naar de kunstijs baan in Utrecht. De beste artiesten van de Sowjet-Unle zijn voor de tournee verenigd tot een spectaculair geheel van spanning, sensatie, gratie en hu mor met de wereldberoemde clown Oleg Popov. Dagelijks voorstellingen om 20.15 uur. Matinees op wo. en za. om 14.30 uur. Zondag matinee om 12.30 en 16.30 uur. Kaarten 15,- t/m 30,-. Op 27 en 28 september spelen het Utrechts Symfonie Orkest en een com binatie van Utrechtse koren in het Muziekcentrum Vredenburg in de gro te zaal. Dirigent Edo de Waart. Solis ten zijn Reingard Didusch (sopraan), Sylvia Schlüter (alt). Aanvang 20.16 uur. Toegang 15,-; 65+ 11,25 en cjp 7,50. Op vr. 28 sept. kunt U naar een avondvullend solo-optreden van Juliet te^ Greco in Schouwburg Gooiland te Hilversum. Aanvang 20.00 uur. Prijzen 18,- t/m 32,-. In schouwburg Gooiland spelen van ma. t/m do. 4 okt. Hugo Metsers, Jules Rooyaards en Pleuni Touw in het blijspel „Gekke mensen" van Alan Ayckbourn. Prijzen van 11,- t/m 21,-. Aanvang 20.00 uur. Kaarten alhier te reserveren. In het Centraal Museum aan de Agnie- tenstraat 1 te Utrecht is de eerste tentoonstelling in een reeks van zes in samenwerking met het kunsthistorisch instituut rijksuniversiteit te Utrecht „Een schilderij centraal". Geopend van 22 sept. t/m 11 nov. di. t/m za. van 10-17 uur. Zon. van 14-17 uur. Van l t/m 4 november is in de Rai te Amsterdam de 22e Jumping Amster dam, waarin alle Europese topruiters strijden om de eerste punten voor de Wereld-Cup voor Springruiters". Een geweldig hippisch evenement. Op za. 13 okt. vindt in de Expohal te Hilversum een popfestival plaats. Er zullen optreden: Golden Earing, Mas- sada en Sweet d'Buster. Aanvang 18.30 uur. Prijs 20,- p.p., alhier te reserve ren. Van 26 sept. t/m 6 okt. houdt Liesbeth Cheval een expositie van poppen in de Kaasboerderij aan de Birkstraat 123 te Soest. Dagelijks geopend van 10 tot 4 uur. Zon. van 2 tot 4 uur, maandags gesloten. Op zo. 30 sept. is in de Flint, Stadshal te Amersfoort een popconcert met Nina Hagen. Aanvang 20.00 uur. Prijs 15,-. In Bilthoven is in Kunst Ambacht aan de Vinkenlaan 2a tot 6 oktober een expositie van bronsplastieken van Elly v.d. Broek, wandkleden van Roelien de Lange, miniatuur olieverfschilderij tjes en etsen van Karei Sirag. Op zondag-maandagmorgen en woensdag middag gesloten, tel. 030-781048. Op za. 6 okt. is op het kermisterrein Talmalaan-Soesterengweg een rom melmarkt met vele attracties. Heeft U spullen? bel 030-521649. Opbrengst is voor de kinderen van dagverblijf ,,De blauwe vogel" te Soest. In het Haags Gemeentemuseum is van 22 september - 25 november de tentoon stelling Nubië aan de Nijl, Voorportaal van Afrika". Deze tentoonstelling toont voor het eerst in Europa het belang rijkste deel van van de overweldigende hoeveelheid kunstschatten, die gevon den zijn aan de Nijl ten zuiden van Egypte. Er zijn bij een groot aantal stations voordelige Trein-Toegang- biljetten te koop. Het I.V.N. afd. Soest en Amersfoort, houdt op do. 4 oktober een Kontakt- avond in de o.b.s. „De Ingenhof", Molenstraat 8 te Soest. Aanvang 20.00 uur. Na afloop lezing door de Heer W. v. Breukelen van de Rij ksgeologische Dienst getiteld „Hoogtepunten uit de diepte". Een zeer boeiende avond be looft dit te worden en iedereen is welkom. Get Theosofisch Genootschap, afd. Utrecht start op di. 2 okt. met de voordrachtencyclus met een lezing over „Occulte Scholen". De voor dracht wordt gehouden in het Jaar beurscongrescentrum te Utrecht. Aan vang 20.00 uur. De toegang is vrij en na de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen. Inl. W. Beckmanstr. 312, tel. 16029. In het sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 1 okt. het Europees Titelgevecht Boksen met Rudie Koopmans (Ned.) en Hocine Tafer (Fr.). Aanvang 20.15 uur. Prijzen van 25,- t/m 125,-. Verder nog enkele andere profpartijen met o.a. Jimmy Abbott, Ali Blanchard en Cor E versteljn. Kaarten verkrijg baar bij de VVV. Op zo. 7 okt. is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam de finale van Roxy tennis toernooi met 2 enkelpartijen de- monstratie-double. Deelnemers zijn o.a. Roscoe Tanner, Tim Gulllkson, Eddy Gibbs, Björn Borg en Tom Ok- ker. Aanvang 14.00 uur. Prijs 21,50 alhier te reserveren. Op 6 okt. is in dezelfde Ahoy hal de Taptoe Ahoy te Rotterdam, waaraan zeer veel korpsen deelnemen. Aanvang 14 en 20 uur. Prijs 9,-; Jeugd t/m 14 jaar en 65+ 5,-. Op 9 oktober kunt U in de Ahoy naar het popconcert „Boston". Prijzen 15,- t/m 30,-. Aanvang 20.00 uur. In de Speeldoos te Baarn spelen op 28 sept. Bob van Leeuwen en het trio Nico van der Linden in „Mensenkennis". Toegang 6,-. Pas 65/cjp 5,-. Het wijkcentrum „De Borg" aan de Willaertstraat 49 te Soest is van 1 t/m 19 oktober een expositie van kleurenfo to's van leden van de kleurendruk- groep. Geopend van 8.30-24.00 uur. Vanaf 1 oktober tot 1 april ls de VW zaterdags weer gesloten. De Soester Kadobon ls voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustiger zelf naar een kado te kunnen zoeken dat hem/ haar bevalt, de bon is Immers 6 maanden geldig. loterij Miele-produMen vormen een klasse apart Ze zijn zorgvuldig gekonstrueerd en gemaakt om heel lang mee te gaan Met een Miele koopt u een door-en-door betrouwbaar produkt Of dat nu een wasautomaat, een droger, schoonzuiger of afwas- automaat is Niet voor niets dragen al deze Mieles het K.EMA- keurmerk, alle wasautomaten het Wolmerk en een aantal produkten ook het goedkeurmgs- merk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Miele voorlader van 1724.- inclusief 3iaar 1KQQ garantie nu IJ03«* Burgemeester mevrouw Corver tijdens haar toespraak bij de jubilerende Scholengemeenschap Eeniland Als de viering van het 25-jarig bestaan van de Koningin Emma Huishoudschool en het 1 V/z jarig bestaan van de Lagere Technische School opgezet was om het Kenia-project van Novib aan geld te helpen, dan alleen al heeft dit feest aan zijn doel beantwoord. Zeker 10.000 gulden hebben de diverse aktiviteiten opgebracht en dat is meer dan men verwacht had. Maar daarnaast werden er tijdens de receptie enkele bijzonder behartigenswaardige dingen gezegd over het lager beroepsonderwijs en duidelijk bestemd voor de minister en tenslotte heb ben de leerlingen feestgevierd met een disco-avond, een puzzeltocht en kwamen oud-leerlingen en oud-leerkrachten goed aan hun trekken tijdens een bijzonder geanimeerde reünie. Het programma van de jubileumcom missie spitste zich toe op het NOVIB- projekt in Kenia. Het ingezamelde geld werd bestemd voor het zogenaamde Poly technics-project in Kenia en be treft financiële steun aan meisjes en jongens die daar een technisch vak le ren om met die kennis in hun eigen/ of andere dorpen in Kenia daadwerke lijk mee te werken aan ontwikkeling. In de loterij werden alle loten ver kocht en dat bracht bruto 2500 gulden op. Daarnaast was de opbrengst van de "markt", welke in het LTS-gebouw gehouden werd. bruto 7400 gulden. En tenslotte werden via de giro bedragen overgemaakt voor het goede doel. Al les bij elkaar overtreft de opbrengst de stoutste verwachtingen. onderwaardering Er zou sprake zijn van onderwaarde ring van het lager beroepsonderwijs, zo dacht de directeur van de Ivo-Ma- vo van der Huchtscholen, de heer W. Butzelaar, ëën van de sprekers tijdens de receptie. Naar zijn mening was de toekomst juist aan scholengemeen schappen van algemeen vormend on derwijs èn lager beroepsonderwijs. De scholengemeenschappen moesten echter volgens de heer W.Smalen, die sprak namens de regionale scholenge meenschappen, omgezet worden in één lagere beroepsonderwijs-school. De heer A.Bouma, directeur van de feestvierende scholengemeenschap, onthulde dat Den Haag recente aan vragen aan "Eemland" een afdeling lager economisch en administratief on derwijs te verbinden, had afgewezen. Ook had men een aanvraag ingediend om te beginnen met zogenaamd kort- middelbaar beroeps-onderwijs voor 16- tot 18-jarigen, maar ook aan dit ver zoek werd vooralsnog niet voldaan. Ondanks deze negatieve beslissingen zou alsnog een poging ondernomen worden om deze opleidingen van de grond te krijgen. De heer Bouma bracht tenslotte dank aan lager beroepsonderwijs in Soest een behoorlijke ontwikkeling gekend had. Werd de school indertijd gebouwd voor 350 leerlingen, thans werd het onder wijs gevolgd door 450 kinderen. Hij becijferde dat 10% van de Soester be volking op de één of andere manier met dit onderwijs in aanraking kwam. Soest had overigens voorop gelopen bij de Stichting Scholengemeenschap pen en hij was zijn medewerkers daar bijzonder dankbaar voor. Dank bracht hij ook aan de hoofden van de lagere scholen, die voor constante aanvoer van leerlingen zorgden. Voor de huisvesting van het onder wijzend personeel had hij meer wo ningen nodig en hij deed een beroep op het gemeentebestuur daaraan bij toe wijzing van huizen te denken. Om de lessen op de scholen zoveel mogelijk op de praktijk te doen aan sluiten, zei de heer Bouma contacten te zullen leggen met het bedrijfsleven. Wat het lesgeven betrof pleitte hij voor verlaging van de leerlingenschaal naar achttien per klas. Voor de leerkrachten waren grotere klassen een te zware op gaaf, om elke leerling tot zijn recht te laten komen. Zijn wensen gaf hij mee aan de ver tegenwoordiger van de minister, de heer Kuiper, die de receptie bijwoonde. De heer Bouma bracht tenslotte aan wijlen de heren J.Koudijs en H.Borre- man die de school respectievelijk als directeur en bestuurssecretaris dien den. Hij sprak de wens uit dat bij een volgend jubileum deze scholengemeen schap uitgegroeid zal zijn. Het be roepsonderwijs zit in de lift en hij ziet daarom de toekomst met veel ver trouwen tegemoet. Burgemeester mevrouw mr. J.M.Cor- ver-van Haaf ten merkte op dat het gemeentebestuur vele banden had met de school. Haar voorganger, mr.S.P. Baron Bentinck zat in het oprichtings bestuur; oud-gemeentesecretaris Fes ten was toen bestuurssecretaris, een taak die ook wijlen de heer H.Borre- man vervulde. De heer J.van Dom melen van de secretarie was enige jaren administrateur van de school, terwijl de oud-directeur van het gas bedrijf, de heer N.Breedeveld nu voor zitter van het bestuur was. Dankbaar was zij ook dat de gemeen te nooit tevergeefs een beroep op de school had gedaan. Ook wethouder Plomp prees de school voor haar behulpzaamheid. Het school gebouw stond op de "Olympus van Soest", de Eng, en het zou tegenwoor dig welhaast ondenkbaar zijn dat het daar nog ooit gebouwd zou mogen worden. Veel veranderde in de loop der tijden en dat gold ook de scholen gemeenschap en het terrein van het lager en voortgezet onderwijs. De jongelui die het onderwijs aan "Eem land" gingen volgen, deden dat vol gens de onderwijswethouder, gemoti veerd. Blij was hij met de aktie voor Kenia en de heer Plomp besloot met de hoop uit te spreken dat in dit jaar van de vele Soester-feesten. ook het feest van de scholengemeenschap goed mocht verlopen. De heer Smalen memoreerde de voor treffelijke samenwerking met de heer Bouma en bood, onder couvert, geld aan voor het Kenia-project. Donderdagavond vond de trekking plaats van de voor het Kenia-project opgezette loterij. Alle loten, 5000 stuks, waren verkocht. De prijzen vielen op de onderstaande nummers Hoofdprijs: stereo portable met cas sette 2199. le prljs-dekenkist 4341; 2e prijs-foto- toestel 5738; 3e prijs-tegoedbon etentje 4311; 4e prijs-doos postpapier 4244 5e prijs-oven 4168; 6e prijs-tegoedbon etentje 3689; 7e prijs-weegschaal 4289; 8e prijs-klok 5754; 9e prijs-deken 3619; 10e prijs-2 flessen drank 4801; He prijs-tegoedbon 2 autorijlessen 1906; 12e prijs-föhn 380713e prijs-stopwatch 5554; 14e prijs-holly hobby-spel 4309; 15e prijs-lederen voetbal 4008; 16e prijs -autokoffer 3073; 17e prijs-pop 1415; 18e prijs-wijn 1997; 19e prijs-Ijsmachine 5233; 20e prijs-model van een kraan 2504 21e prijs-messenslijper 3311; 22e prijs-barometer 3946; 23e prijs-spot 4573; 24e prijs-mistlamp 4684; 25e prijs -olifanUzilver) 5972; 26e prijs-hobby- doos/bisonkit 3242; 27e prijs-sporttas 3747; 28e prijs-Conimex-pakket 3337; 29e prijs-tegoedbon etentje 1801; 30e prijs-tas bril 3440; 31e prijs-bouw- doos 3965 32e prijs-set vijlen 5664; 33e prijs-skateboard 4104; 34e prijs- klok 3495; 35e prijs-bril 324Ó; 36e prijs-tegoedbon A.H. 3469; 37e prijs- Irish 'coffee set 3763; 38e prijs-taart- schep vorkjes 5107; 39e prijs-tegoed bon etentje 2786; 40e prijs-foto-album 5127; 41e prijs-lamp 2908 42e prijs- verbandtrommel 1153; 43e prijs-te goedbon ijstaart 4350; 44e prijs-platen- album 4180; 45e prijs-appel-asbak 3576; 46e prijs-6noeischaar 4720; 47e prijs-cassettebandjes 3695; 48e prijs- snoeischaar 3564 49e prijs-isoleerkan 4042 50e prljs-paraplui 3647. Foto Herman van Dam Met dubbeltjes-gooien werd geld bijeengebracht voor Kenia Kom naar Voor alle zekerheid! SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL.02155-10344 Wi) vertellen u graag, waarom Miele niet goedkoper, maar wel beter is Foto Herman van Dam minachting Tenslotte dankte de voorzitter van het bestuur, de heer N.Breedeveld, de sprekers. Hij greep de gelegenheid aan om extra aandacht te vestigen op het lager beroepsonderwijs. Het werd ten onrechte soms met minachting be keken. Door de ver-doorgevoerde selectie op de lagere scholen bestaat het gevaar dat er in de naaste toekomst geen ambachtslieden meer zijn en dat houdt gevaren in voor de toekomst. Het kweekt een overschot enerzijds en een tekort aan de andere kant. Het is op het ogenblik al zo dat ambachtslieden uit het buitenland ge haald moeten worden; een situatie die economisch niet houdbaar is. Ook de heer Breedeveld achtte het een goede zaak dat er meer aan dacht komt voor het algemene vor mend onderwijs. Een min-punt is wel dat er te weinig aandacht be- steeds wordt, ln vergelijking met de vroegere ambachtschool, aan de prak tijklessen. Het is een verkeerde be oordeling van de techniek. Vakmensen blijven nodig om de economie op peil te houden. Een goede zaak zou het geweest zijn indien men in Soest het voortgezet technisch onderwijs van de grond gekregen had voor de 16 tot 18 jarigen. Het was niet gelukt omdat de minister andere plannen heeft, maar de vaklieden zijn er niet mee ge baat. Hij hoopte dat zijn opvatting de minister zou bereiken. De heer Breedeveld huldigde tenslotte de heer P.Hamoen, die als enige docent 25 jaar aan de scholen ver bonden is. Hij bedacht hem met een envelop met inhoud en bloemen. Daar na werd het glas geheven, en nam het bestuur vele felicitaties in ontvangst. r Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 63 - Soest - 02155-21433 Het traditionele kaartseizoen bij de voetbalvereniging Hees gaat a.s. vrij dag 28 september 's avonds om acht uur van start. Er wordt geklaverjast en getoept. Alle liefhebbers van deze kaartspelen zijn van harte welkom. De sfeer ln de Hees-kantine aan de Kooiweg is zoals altijd uitstekend. De Stichting Peuterspeelzalen Soest gaat op 1 oktober a.s. haar nieuwe speel zaal in het dorpshuis "De Borg" openen. De opening zal plaatsvinden om 10.00 uur, waarna tot 11.30 uur gelegenheid zal worden gegeven de speelzaal te be kijken en kennis te maken met leidsters en bestuur. Ook ouders van kinderen die nu nog te jong voor de peuterspeelzaal zijn - deze is bestemd voor de leeftijdsgroep 2^-4 jaar - zijn van harte welkom deze ochtend. De Stichting stelt zich ten doel, voor peuters een gelegenheid te creëren om in groepsverband - onder des kundig toezicht en leiding - naar eigen keuze, zowel aktief als passief te kun nen spelen. Bij het spelen in de speel zaal moeten alle aspecten van de kin derlijke ontwikkeling een kans krijgen en er is dan ook speelgoed en spel materiaal aanwezig, dat voldoende veelzijdigheid biedt. Voorts is er ge legenheid om te knoeien en te kliede ren, met ballen te gooien en met fiets jes te racen, bezigheden, die vaak thuis niet toegestaan (kunnen) worden. In De Borg is de speelzaal gehuis vest in een multifunktionele ruimte, tesamen met Artishock. De speelzaal is 5 ochtenden per week open en kan 40 kinderen ieder twee ochtenduren ontvangen. De leiding is in handen van twee ervaren peuterleidsters. De Verenigde Naties hebben 1979 uit geroepen tot Internationaal Jaar van het Kind. De bedoeling is, dat alle landen van de wereld geïndustri aliseerde landen en ontwikkelings landen kritisch gaan bekijken in hoeverre de nationale programma's voor kinderen voldoende zijn of dat plannen ontworpen moeten worden voor een samenleving die meer op het kind is gericht. Immers, het welzijn van de kinderen van vandaag gaat ons allen aan en is ten zeerste ver bonden met vrede en welvaart in de wereld van morgen. In het Jaar van het Kind zal de na druk worden gelegd op nationale akties ten behoeve van kinderen ln het al gemeen, in het bijzonder ten behoeve van kinderen in marginale situaties ln eigen land alsook ten behoeve van kinderen in de derde wereld. Sinds 1946 worden kinderen, overal ter wereld, geholpen via door UNICEF gesteunde projekten. Eén van de vele manieren waarop U UNICEF kunt helpen is door het kopen van kaarten, briefpapier en agenda's. De opbrengst van deze artikelen gaat rechtstreeks naar UNICEF-projekten, die voorzien in de basisbehoeften van miljoenen kinderen in ontwikkelingslanden. U kunt UNICEF helpen zijn doelstel ling te bouwen aan een betere toe komst voor kinderen te verwezen lijken. We hebben Uw hulp vandaag nodig - morgen ls te laat! Inl.: H.M. Radema ker, L.Brinkweg 62, Soest. Tel.: 02155- 10466. Geologie is een wetenschap, welke zich bezighoudt met de studie van de ont wikkeling van de aarde en het daarop voorkomend leven. Als natuurweten schap is geologie vrij jong, doch zij heeft wel een lange voorgeschiedenis. Immers in de klassieke oudheid heb ben Griekse en Romeinse geleerden een aantal opmerkelijke waarnemin gen over mineralen en gesteenten op getekend. De Rijks Geologische Dienst, 76 jaar jong, is een dienst, die systematisch de bodem geologisch onderzoekt en in kaart brengt. Ter gelegenheid van het vijfenzeventig jarig bestaan van de R.G.D., vorig jaar, werd een klank beeld samengesteld. Dit klankbeeld wordt op aanvraag van de Geologische afdeling Soest, in sa menwerking met IVN-Eemland, ge presenteerd. Het is een representatief deel uit de ontwikkelingsgeschiedenis van Nederland geworden, waarin het Kwartair - de laatste periode van de geologische geschiedenis - is terug te vinden. Dit Kwartair viel plusminus drie mil joen jaar geleden en op tal van plaat sen ln het Nederlandse landschap zijn hiervan nog sporen terug te vinden. Uit een enorme berg geologische gege vens werden -uiteraard- onder weten schappelijk toezicht, door twee jonge kunstenaars aquarellen gemaakt. Een alleSzins aanvaardbare serie werd hieruit samengesteld en op dia's vast gelegd. Mede door de gesproken tekst, samen met muziek en achtergrondgeluiden werd dit alles tot een uniek geheel samengesmolten. Na afloop van het klankbeeld is er gelegenheid tot discussie. Allerlei vra gen, onder de toeschouwers oprijzend, zullen -zoveel mogelijk- worden beant woord door de beer Van Breukelen, van R.G.D.-zijde toegevoegd. Het Instituut Voor Natuurbescher mingseducatie ook na de jubileum activiteiten weer present, biedt een leder, die belangstelling voor eerder genoemd onderwerp heeft, gaarne gastvrijheid. Deze gratis te bezoeken avond vindt plaats op donderdag 4 oktober in de o.b.s. „de Ingenhof", Molenstraat 8 te Soest. Aanvang; acht uur en óók U bent hartelijk welkom. RITA, I.V.N.-Eemland. Na een vechtpartij in een café aan de Stadhouderslaan werd de 35-jarige Soester A.M. door de Soester politie een nacht in een cel opgeborgen. M. ging op de vuist met de Amersfoorter H.B. Daarbij sneuvelde ondermeer een ruit van het café, B. moet nog ge hoord worden. Bij het beslechten van de ruzie werd de Soester politie geassisteerd door Baarnse collega's. vragen. Vormen in tal van variëteiten. De gidsen zullen er alles over kunnen vertellen en de jeugd moet vooral niet vergeten een spiegeltje op zak te ste ken en e.v. een loep. Zoals gezegd zullen het de vrucht lichamen zijn die opvallen, want het zijn de schimmeldraden, onzichtbaar in de grond verborgen, die het gehele jaar door in rusteloze activiteit alles wat zich op hun weg aan afval voor doet. afbreken en ln een kringloop weer tot de natuur doen terugkeren. De wandeling zal anderhalf tot twee uur duren en beslist zeer interessant zijn. Zoals gezegd is het dit keer de jeugd, die ervan kan profiteren. De ouderen zullen moeten wachten tot de maandelijkse natuurwandeling, welke voor Groeneveld staat genoteerd op zondag 11 november. Maar daarvoor, is eerst het Pluismeer aan de beurt, waarover nog nadere mededelingen volgen. I.V.N. EEMLAND. In de nacht van zaterdag op zondag moeten de klokken één uur "terug" gezet worden. Dan begint de wintertijd. Het betekent in eerste instantie een uurtje langer slapen maar verder ook 'a avonds een uur eerder donker. Tijd der halve ora fiets, bromfiets, motor en autoverlichting te controleren. Baarn zal de gehele maand oktober in het teken staan van het Jaar van het Kind. Vele activiteiten zullen dan van stapel lopen en één ervan is een natuurwandeling o.l.v. natuurgidsen van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afdeling Eemland. Op zondag 7 oktober, zal de beste kameraad van de jeugd, de politie hen de rijksweg helpen oversteken en op deze wijze ervoor zorgen dat de jon gens en meisjes van zes tot vijftien jaar om twee uur ln een eerste groep het landgoed Groeneveld kunnen in trekken. [verzamelen op het parkeer terrein van hotel Groeneveld]. Vele groepjes zullen volgen en als laatste start die om half drie. Oktober staat op de natuurkalender vooral genoteerd als paddestoelen- maand. Dan komt men ogen en oren tekort om alle vormen en kleuren ln zich op te nemen. Het zijn dan de vruchtllchamen, die boven de grond of buiten de stronk of boom aandacht APART GEZELLIG SOESTERBERGSESJRAA.T 107 TELEFOON 02155 - 2 02 02 Geaoedd 'mandag!1zondag! vanaf 17 00 uur Lunchii tandag! I 11 00101 I qpilnrpri

Soester Courant | 1979 | | pagina 15