"Sport naast welzijn een essentiele voorwaarde voor gezonde samenleving" Avia's autowassalon gemoderniseerd bestaat 40 jaar Zangkoor Cantate Domino 10-jarige Hummelhonk en Wiekslag vieren feest tot en met donderdag Q" MLkUno- Reisburo van es/en fotonieuw/ De nieuwste made voor jongens en meisjes. Hockey-voorzitter Stroband: Lezingen, toneel en zang bij 't Nut In R.K.parochie Soest-Zuid makelaardij de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is zoek uw woning zelf «uit! Zoekt U een WONING? Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN Éis dagelijks vers verkrijgbaar bij KLEUREN- POSTER 180,- wisselgeld gestolen Het Moerman dieet Lammy jacks en jassen EO-jongerendag in Den Bosch 3 Soester Courant van woensdag 26 september 1979 3 middefwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 voor maar Lekker makkelijk, die nieuwe najaarsmode voorjullie. Rokken, broeken, truien, alles prima te kombineren. Ook de kleuren passen bij elkaar: bordeaux, raf. grijs, paars en oker. Veel sweatshirts en vlotte broeken. Jacks enjassen met stoere schouders en bloesen met ronde kraagjes. Bij Mikimo hangen al die mode ideeën bij elkaar in leuke totaalkombinaties. Je kunt er zó je eigen kleren uitzoeken. Kleren kiezen bij Mikimo is makkelijk. Want in de ruime winkel zijn er aparte hoekjes voor jongens en meisjes onder de 6. van 6 tot 10 en voor tieners. Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 1 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86f In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem- tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote kquze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. kom naar Foto Herman van Dam Sfi I i i AJICTO Delicatessen W %IUH. IVIfc I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) OOK KOEKJES VAN ANDERMANS DEEG Natuurlijk is zo'n Holland Inter national Reisburo bij uitstek de plaats waar u een Holland International Vakantie kunt reserveren. U bent daar zonder meer 't dichtst bij de bron van Neerlands grootste reis organisatie. Maar ook als het gaat nm de vakantiereizen van de collega-touroperators biedt het Holland International Reisburo een zeer ruime keuze. Stap maar eens binnen voor zo'n uitgekiende vakantiereis van Arke, Hotelplan, NRV-Holiday, Christoffel, Zuid-Europa Stichting of één van de overige betrouwbare touroperators. Holland International Reisburo heeft niet alleen koekjes van eigen, maar óók andermans deeg. Soest, Steenhoffstraat 15a Tet. 02155-16571-14905 van uw beste foto 30 x 40 cm A.s. vrijdag 28 september wordt de geheel verbouwde en gemoderniseerde autowassalon bij het Avia-Diensteneentrum ,,De Korte Duinen" aan de Birk- straat heropend. Om de ingebruikneming een extra feestelijk tintje te geven, wordt zowel op 28 als op 29 september de eerste wasbeurt niet in rekening ge bracht. Men kan in de autowassalon dagelijks terecht 08.00 tot 17.00 uur. ter wijl de zelfbedieningsinstallatie in bedrijf gesteld ,kan worden iederen ochtend van 07.00 tot 08.00 uur en iedere avond van 17.00 tot 21.00 uur [zaterdags tot 20.00 uur). Soest is voorzien van een uiterst mo derne borstelwasinstallatie bij het AVIA-Dienstencentrum ..De Korte Duinen". De wasinstallatie is zo ont worpen, dat deze bemand, maar ook volledig automatisch kan werken. Nadat de muntteller gevoed is, wordt de auto de washal ingereden totdat er middels het linker-voorwiel een kon- takt wordt verbroken waardoor de inrichting is tot stand gekomep nu uitgebreide besprekingen tussen Christ-importeur Ambi in Lelystad. Soester Bouw Maatschappij te Soest, Architektenbureau Smidt en Van Rossum te Haarlem en de opdracht gever AVIA Dienstencentrum De Korte Duinen. BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 02155-12874 Uit het Esso-benzinestation aan de Beukenlaan werd in de nacht van vrijdag op zaterdag 180 gulden aan wis selgeld gestolen. De onbekende dader kwam het pand binnen door het weg nemen van een ruit aan de achter zijde van de garage. Sportwethouder Flomp heet het hockey-bestuur welkom in het nieuwe klubhuis Wie zoveel jeugd ziet als bij ons kan niet anders dan erkennen dat sport naast welzijn een essentiële voorwaarde is voor een toekomstige gezonde samen leving", aldus de heer D.Stroband, voorzitter van de Mixel Hockey Club Soest by de opening van het gloednieuwe clubhuis aan de Koningsweg. Stroband sloot de rij van sprekers af die de hockeyers kwamen feliciteren met de inge bruikneming van de nieuwe accomodatie. Tallozen gaven door het zenden van bloemstukken en cadeau s blijk van hun belangstelling, terwijl de openings ceremonie werd bijgewoond door meer dan 400 bezoekers. Sportwethouder Plomp opende de rij van sprekers, nadat hij de toegangs deur tot het clubhuis van binnenuit geopend had en zo de meute binnen liet. De wethouder bracht de felicita ties van de gemeenteraad over, die op dat moment aan één van haar mara thon-zittingen bezig was. De hockey club beschikt nu, na jaren van onder handelen, over een magnifieke acco modatie, terwijl andere verenigingen nog steeds op de wachtlijst staan. De heer Plomp hield hen voor dat dat niet aan hem, noch aan de burge meester lag, maar dat:de. gemeente raad altijd het laatste woord had. Daar deed men overigens wat moge lijk was, en er was soms helaas weinig mogelijk. Plomp besloot met als voor zitter van de sportstichting en derhalve opdrachtgever, iedereen van de archi tect tot de aannemer en onder-aan nemers alsmede de dienst van gemeen tewerken te bedanken voor het gele verde werk. Architect J. van Wijk brak in zijn toe spraak een lans voor het geven van opdrachten door de overheid aan het bedrijfsleven, waaronder ook de archi tecten. De overheid had de neiging, zo wist de heer Van Wijk, om de archi tect uit te schakelen vanwege ver meende kostenbesparing. Dat was een foute gedachte, want juist door de gemeentelijke opslagen voor toezicht en begeleiding komt men eerder duur der dan goedkoper uit. Met dit hockey- gebouw was dat ondermeer bewezen en de heer Van Wijk prees het bestuur- van de hockeyclub dat zij wat~ dat" betreft een eigen weg bewandelde. Namens de hockeyveteranen - bood daarna de heer Jan Quanjer een prijzenkast aan, waarna de heer R. Buss als voorzitter van de vrijwillige brandweervereniging zei prestaties van de hockeyers te verwachten. Dankzij bijzonder snel optreden van de brandweer stond het nieuwe gebouw Het programma voor het komende seizoen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Departement Soest bestaat uit voordrachten, toneel, muziek, lezingen en cabaret. Op 17 oktober leest de bekende schrij ver Olaf J. de Landell voor uit eigen werk. Hij is de auteur van ondermeer „Appels voor Eva"; „de porcelein boom" en „de porceleine spiegel". Op 21 november speelt de amateur toneelclub „Septiem" uit Bunschoten de komedie „Amor richt zijn pijlen zelf". Dan volgt op 16 januari 1980 een lezing door dr. L. F. C. Mees over „Antroposofie en Geneeskunde". Dr. Mees is een autoriteit op dit ge- Namens de vereniging Amnesty geeft de heer J. Schiermeier, Beukenlaan 86a, tel. 20121, inlichtingen en begelei ding voor kankerpatiënten, die het Moerman-dieet willen volgen. bied, arts, schrijver van verschil lende boeken en oprichter van het therapiehuis „de Maretak". Op 20 februari musiceert het amateur kamerorkest „Musica Montana", be staande uit strijkers en Clavevinist. Het orkest staat onder leiding van Her- bert Sleger, contra-bassist in het Nederlands Kamerorkest. De actrice Tine Ruysschaert komt op 5 maart en zij vertelt het boeiende verhaal „Het MarcusEvangelie". Tenslotte treedt de cabaretier Rutger Weemhoff op 16 april op met „de jongste dag". Weemhoff was vroe ger acteur bij de toneelgroep Centrum en daarna medewerker van „Poëzie Hardop". Hij is nu gestart met een soloprogram ma Alle Nuts-avonden worden in de zaal van het wijkcentrum „De Borg" in Overhees gehouden en alle beginnen om 20.15 uur. er nog en dat snel optreden was mo gelijk door intensieve training. Buss veronderstelde dat de hockeyers daar ook veel mee bereiken konden. Voorzitter Stroband sprak daarna een dankwoord. Hij hield de hockeyers en over hun hoofden alle Soester ver- enigingen voor, dat na opening van serieuze gesprekken, binnen vijf jaar een nieuwe accomodatie verwezen lijkt was. De dank van de hockey club aan de gemeenteraad was daarom groot. De dank was ook bestemd voor de sportstichting, die voor het eerst in haar bestaan, als opdrachtgeefster op trad. Dankwoorden had Stroband ver der voor de architect, de aannemers en de gemeentelijke diensten en zeer speciaal ook voor die groep leden, die zich wekenlang bezig hielden met de inrichting en afwerking. Node werd deze openingsdag penningmeester Rick de Cneudt gemist, die enorm veel wér,k verzette, maaa*"-döör ziek té1 ver hinderd was aanwezig te zijn. Dank ook aan de brandweer voor het snelle optredende hockeyclub, had wekenlang bezig waren met de vier uur een bedankbrief te bezorgen. Daarna volgde een receptie die onder meer werd bezocht door de heer Liefe- ring van het bondsbureau; de heren Gerritse en Drost, respectievelijk voorzitter en oud-voorzitter van het district; bestuurders van plaatselijke sportverenigingen en hockeyvereni- gingen'uit de omgeving en na acht uur ook door de raadsleden Blaauw, Gerth en Beijen. De muziek tijdens de feest avond werd verzorgd door de band van Sierrt Keyzer. voor dames en heren in exclusieve modellen. Soesterbergsestraat51 Soest Tel.02155-12400 machine in werking treedt. De auto wordt dan naar wens met koude of warme vloeibare was bespoten. De wielen en de zijkanten onder aan de wagen worden met speciaal daarvoor ingerichte ronde borstels apart be handeld. Tenslotte wordt de auto ge droogd door middel van een droog installatie die door fotocellen wordt gestuurd. Hierna kan de klant gratis gebruik maken van de „wonder"- stofzuiger voor de reiniging van het interieur. Overdag, van maandag t/m zaterdag, tussen 08.00 en 17.00 uur is de was- installtie bemand en wordt na het normale wasprogramma tevens aandacht geschonken aan het in terieur van de auto, zoals het uit zuigen van de binnenzijde, het schoon maken van de ramen aan de binnen zijde en het legen van de asbakken. Het wasprogramma biedt twee moge lijkheden 1. Normaal wassen en drogen 2. Wassen en drogen, inklusief een „hot-was" behandeling. Deze „hol-wax" behandeling bestaat uit het aanbrengen van vloeibare was bij een watertemperatuur van plm. 60°C, waarbij tijdens de teruggang van de machine de auto met koud water wordt nagespoeld, zodat de was stolt en de lak voor langere tijd wordt beschermd. De uiteindelijk konkretisering van de plannen voor deze moderne was- A.s. zaterdag 29 september organiseert de Evangelische Omroep een jongeren dag in de Brabanthallen te Den Bosch. Het wordt een dag met een gevarieerd programma onder het thema: „Gij zult mijn getuigen zijn". Medewerkenden zijn Arie Kleyne en Kees Rosies uit het Belgische Leuven; Henk Binnendijk, de presentator van „Ronduit-TV" en van het radiopro gramma „Ronduit op drie"; de zang groep „The Challengers" en de Oegan- dees Godfrey Turyasingura. Hij zat drie maanden in een Oegandese ge vangenis tijdens het schrikbewind van ex-dictator Idi Amin. Het programma wordt aan elkaar gepraat door Jan van den Bosch. De jongerendag begint om 10.00 uur en de sluiting is gepland om 16.30 uur. De toegang is vrij. Foto Herman van Dam Het is inmiddels al ruim veertig jaar geleden dat het kerkkoor "Cantate Domino" werd opgericht. Aanleiding tot de oprichting van dit koor was de bouw van de R.K. kerk "De Heilige Familie" te Soest-Zuid. Ook de vereniging be staat inmiddels veertig jaar. Aanleiding voor het kerkbestuur om het koor een officiële receptie aan te bieden. Aanleiding voor ons oni in vogelvlucht de ge schiedenis van het koor door te nemen met de heer N.Kortekaas sr. De heer Hartman neemt de felicitatie van Pastoor Van Wijk in ontvangst bleven tot 1945. De heer Pijpers, oor spronkelijk organist van het koor, nam het stokje over, maar legde dit na een maand alweer neer. De heer Jansen nam zijn taak over maar zag er na een half jaar weer vanaf. Na dirigent Jansen kwam de heer Hendrickx en na hem de heer De Jong. Ook de heer de Jong bleef niet al te lang. Zijn "leiderschap" werd door de heer Van.Schaik overgenomen. Onder zijn leiding is het koor uitge breid met dames. Iets dat niet geheel tot tevredenheid van de toenmalige pastoor Lommers was. Nadat Van Schaik de noodzaak van de zaak duide lijk had gemaakt (er waren te weinig jongensstemmen over om sopraan en alt te kunnen zingen) kreeg hij uiteindelijk "toestemming". Na 25 jaar heeft ook de heer Van Schaik afscheid genomen Tegenwoordig is Gert Must de muzikale leider van het koor. Het repertoire van Cantate Domino bestaat voornamelijk uit Latijnse ge zangen en Gregoriaanse werken. Tegenwoordig worden er ook enkele Nederlandse gezangen gezongen. Geen koor zonder repetities. Elke donder dagavond wordt er gerepeteerd in de parochiekerk. De heer Kortekaas was vol lof over Pastoor Van Wijk speldt de heer Kortekaas sr. de onderscheiding op dirigent Gert Muts: "Hij heelt erg veel Cantate Domino werd opgericht in 1939. Het eerste bestuur bestond uit de heer Huurdeman als voorzitter en de be stuursleden waaronder de heren de Bruin sr. en Epskamp. Dirigent was toen de heer Menning. Dat is hij ge verstand van muziek. In de periode dat Gert muzikaalleider is, hebben we erg veel geleerd. Vooral het latijn wordt weer opgehaald." Zondag j.1. was er de receptie. Deze werd zeer druk bezocht. Van alle koren van de parochle's in Soest waren afge vaardigden aanwezig. Wij noemen en kele bijzondere bezoekers: Burge meester Mevrouw Mr. J.M.Corver-van Haaften en wethouder Menne, dirigent organist G.v.d.Schepop, de heer G. Pijpers, de heer J.Elberse en afge vaardigden van het gereformeerde koor "Wilhelmina". Ook de heer J.van Poppelen was èèn van de vele aan wezigen. De heren N.Kortekaas sr. en P.Hart man werden tijdens de receptie onder scheiden voor hun 40-jarig lidmaat schap van Cantate Domino. Zij kregen de pauselijke onderscheiding "Bene- Merenti". Beiden waren zeer onder de indruk van deze plechtigheid. Behalve verschillende toespraken, bracht het kinderkoor een "ode" aan het jubilerende koor. Alle koorleden kregen een boeketje bloemen aange boden. De heren Kortekaas en Hart man kregen verschillende kadoos aan geboden. Aan het eind van de receptie bracht Cantate Domino enkele canons ten gehore. Ter ere van het 10-jarig bestaan van de basisschool "De Wiekslag" en de kleuterschool "t Hummelhonk" aan de Smitsweg wordt er tot en met 27 sep tember uitgebreid leest gevierd. Door de kinderen werd reeds de musi cal "Tot de Platvoetindiaan" op de planken gebracht, terwijl ouders, op hun beurt, het toneelstuk "de Geld- molen" opvoerden. Een overzichtstentoonstelling, een "one-man-show" door het hoofd der school, een grootsbezochte reünie der oudleerlingen, feestavonden en kinder matinees gaven aan dit tweede lus trumfeest al een fleurig tintje. Voor de jongsten kwam vrijdagmid dag, 21 september, zelfs een kleurrijk uitgedochte paard-en-wagen voor rijden, waar zij als prachtig uitge doste kabouters instapten. Vrolijk zingend en enthousiast zwaaiend wer den zij door de wijk Soesterveen- Klaarwater gereden. Deze week zullen de kinderen vergast worden op een spelletjesmiddag, een echte kermis en ook voor de groteren een feestelijke optocht door de wijk. Donderdag, 27 september besluiten "De Wiekslag" en "Hummelhonk" hun festiviteiten met een kindermatinee waarin veel clowneriein voor zal komen en een feestelijk etentje voor alle leerlingen in De Open Hof. Feestvierende Hummelhonk kleuters op hun tocht door dc wijk Krnitsvccn

Soester Courant | 1979 | | pagina 3