De nieuwe vijf vanaf nu in showroom bij Stam Plaat van de maand IPub ULv de gemeente soest vraagt uur aandacht voor: gemeente soest medewerkster Heinz Holliger scliocmnkcr scliociiiakcr s Spreekrecht publiek Spreekuur Burgemeester Bouwzaken Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Personeel gevraagd begeleid(st)er van een schoolbus medewerk(st)er Openbare commissievergaderingen u m Friese avond in Amersfoort j vrrroRio negri Pub-stunt SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES vdör'n prikje Muziekcassettes A Soestor Courant van woenadag 26 september 1979 5 1. Vanaf èén kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan. indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. De burgemeester is verhinderd woensdag 3 oktober in Soesterberg spreekuur te houden. Openbare bekendmaking De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan P.U.E.M. N.V., Croeselaan 28 te Utrecht, ten behoeve van het bouwen van een transformatorstation op een terrein, gelegen aan de Steenhoffstraat 5. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A. nummer 4386. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 28 september 1979, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (9.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, ter inzage. (Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het be paalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens bekend dat zij besloten hebben op de Dalweg twee voetgangers oversteekplaatsen, als bedoeld in artikel 124 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens, aan te leggen. De aanleg van deze voetgangersoversteekplaatsen, één nabij de kruising Dalweg-Weegbreestraat en eèn tussen de Ha verweerd en de Veenbes straat, heeft reeds geruime tijd geleden plaats gevonden, zodat aan de huidige situatie niets veranderd wordt. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en binnen 30 dagen na heden moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan gedeputeerde staten van de provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Neder landse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de Enige Echte Nederlandse Fietsersbond E.N.F.B. te Amersfoort, de commissaris van politie te Soest en de directeurvan-gemeentewerken te Soest. Zowel de „gewone" Renault 5 als de modellen 5TL en SGTL kunnen sinds kort in Nederland ook in de vijfdeursuitvoering worden geleverd. En zoals te verwachten viel: met deze nieuwe types staat de toch al zo succesvolle Renault 5 nu tevens in de belangstelling van de grote groep autorijders, die het extra comfort van twee achterportieren niet wil missen en toch over een compacte, zuinige en wendbare wagen wil beschikken. Bijna unaniem zijn de reacties op de vijfdeursvijf enthousiast. Jan van der Ven uit Amsterdam, één van die veeleisende rijders verwoordt het zo: „Herhaalde lijk haal ik van Schiphol bezoekers af, die dan naar ons bedrijf in het hartje van de stad worden gereden. Om in het centrum nog vlot uit de voeten te kunnen komen moetje een niet te grote, vlotte auto hebben. Maar we willen onze gasten toch ook prettig en comfortabel kunnen laten in-en-uitstappen. En óók nog een beetje vlug, want anders staat erop de gracht zo weer een enorme file. Comfort, status, veiligheid en vlotheid vToegen we dus. En een wagen die we zo nodig op een „zakdoek" konden parkeren. Deze vijfdeursvijf bleek de Ideale oplossing I Modern Een zéér bij-de-tijdse wagen, zo is sinds de lancering in 1972 steeds over de Renault 5 geoordeeld. Heel modern, heel vooruitstrevend, niet te groot en praktisch tegelijk, én - zoals het hoort - Frans comfortabel. De Renault 5 was de eerste massa-ge- produdeerde de auto ter wereld die werd uitgerust met bumpers van kunststof: een voorbeeld van die voor uitstrevendheid. En de inventieve Re- nault-constructeurs met hun moderne en goede ideeën hebben de Renault 5 steeds opnieuw voorzien van belang rijke aanpassingen en verbeteringen. De techniek staat immers niet stil: een goede auto gaat met z'n tijd mee Ook in de modellenreeks 1980 zijn weer heel wat opmerkingen veranderingen aangebracht. De vijfdeursvijf profi teert vanzelfsprekend van deze ver nieuwingen die van de „vijf" een nog betere en nog aantrekkelijker auto hebben gemaakt. Ook daardoor komt deze vijfdeurs in alle opzichten tege moet aan de grote en toenemende vraag naar een kleine vijfdeurs-Re- nault, die mede is ontstaan nu onlangs de Renault 6 uit produktie is genomen. Om de belangrijkste verbeteringen nog even op een rijtje te zetten - Interieur en dashboard zijn ingrij pend gemoderniseerd. - Het geluidsniveau is aanzienlijk ver laagd dank zij een betere geluidsiso latie. - De besturing werd lichter en precie zer. - Verbeterde stoelen. - Van binnen afsluitbare portieren. - Zuiniger, toch grotere 1100 cc motor in 5TL (3- en 5-deurs én 5 bestel). De gemeente Soest vraagt een om het vervoer van plus minus 50 kinderen te begeleiden van Soest naar diverse scholen voor buitengewoon onderwijs in Amersfoort. Het vervoer dat zowel 's morgens als 's middags plaats heeft, vergt in totaal circa 3 uur per dag, de schoolvakanties uitgezonderd. Salaris nader overeen te komen. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling onderwijs. Sollicitaties gericht aan burgemeester en wethouders, toezenden aan het bureau onderwijs, Lange Brinkweg 79, 3764 AB Soest, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad, onder vermelding van vacaturenummer 79-38. D Bij de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest wordt gevraagd een adminiStratief Deze stichting verzorgt ook de administratie voor de Stichting Zwembaden Soest. De aan te stellen medewerk(st)er zal worden belast met typewerk en andere administratieve werkzaamheden. Vereist een opleiding op tenminste MAVO-niveau, alsmede type vaardigheid. Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring van bruto f 1.626,- tot f 2.148,- per maand (21 jaar en ouder). Sollicitaties, gericht aan de directeur van eerstgenoemde stichting, binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad, toezenden aan de chef van de afdeling personeelszaken, postbus 2000, 3760 CA Soest, onder vermelding van vacaturenummer 79-39. O Op de afdeling boekhouding van het bedrijf gemeentewerken, waar ook de boekhouding van de Stichting Samenwerking Woningbouw corporaties, het Grondbedrijf en de Sportstichting is ondergebracht, wordt gevraagd een die tesamen met een andere kracht, na het volgen van een interne opleiding, de office-computer, waarop de boekhouding van voor melde bedrijven en stichtingen wordt gevoerd, zal moeten bedienen. Daarnaast zal hij/zij worden belast met typewerk, contröle van de in- en output van de office-computer en andere administratieve werkzaamheden. Vereist: diploma MAVO of een daarmede gelijk te stellen op leiding, alsmede typevaardigheid. Ervaring in soortgelijke werkzaamheden strekt tot aanbeveling. Salaris: afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van f 1.626,- tot f 2.148,- bruto per maand (voor 21-jarigen en ouder). Inlichtingen telefonisch verkrijgbaar bij de administrateur van het bedrijf gemeentewerken (telefoon 02155-16744, toestel 221 Sollicitaties gericht aan de direkteur van gemeentewerken binnen 10 dagen na verschijning van dit blad, toezenden aan de afdeling personeelszaken van de gemeentesecretarie, postbus 2000, 3760 CA Soest, onder vermelding van het vakaturenummer 79-40. Maandag 1 oktober -19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken. Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen advies inzake instandhouding openbare kleuterschool De Bengelenbak aan de Duinweg 21 indeling van de aanbevelingen van het beleidsplan/welzijnsplan in prioriteiten. Maandag 1 oktober -16.30 uur: commissie openbare werken. Voorstel tot medewerking aan realisering van de fusie tussen de woningbouwvereniging Goed Wonen en Patrimonium en het gemeen telijk woningbedrijf alsmede de overdracht van 62 womngen in Overhees aan de woningbouwvereniging St. Joseph voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor herstel van het Anna Paulownahuis voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de renovatie van de electrische installatie van de woningen Wieksloterweg O.Z. 31 t/m 41 voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Nachtegaalweg aan het openbaar verkeer voorstel tot het aangaan van een overeenkomst betreffende het storten van grof huisvuil in een zandafgraving te Soesterberg indeling van de projecten en voorzieningen, zoals die zijn vermeld in het welzijnsplan en het beleidsplan, in drie groepen van urgentie. Dinsdag 2 oktober -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening. In deze vergadering komt o.a. aan de orde Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van a. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een examencentrum aan de Koningsweg 2 te Soest, t.b. v. Smecoma b. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een spuit- spuitinstallatie aan de Korte Brinkweg 34-36 te Soest, t.b.v. Auto Kuyer indeling van de projecten en voorzieningen, zoals die zijn vermeld in het welzijnsplan en het beleidsplan, in drie groepen van urgentie voorstel tot medewerking aan realisering van de fusie tussen woning bouwverenigingen "Goed Wonen" en "Patrimonium" en het gemeente lijk woningbedrijf, alsmede tot overdracht van 62 woningen in Overhees aan de woningbouwvereniging "St. Joseph". Woensdag 3 oktober - 19.30 uur: Gezamenlijke commissievergadering commissie cultuur en commissie maatschappelijke dienstverlening en volksgezondheid. Het enige agendapunt is de urgentiebepaling binnen het integrale beleidsplan. Donderdag 4 oktober -19.30 uur: commissie financiën. O.m. vermeldt de agenda voorstel tot verkoop percelen grond aan Versteeghlaan te Soesterberg aan J.Pastunik en H. J. Vos en Zonen voorstel tot verkoop grond aan PUEM, gelegen aan Sterrenbergweg t.b.v. trafostation voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond aan de Eemweg aan de Postduivenvereniging Soest voorstel beschikbaar stellen krediet voor renovatie van electrische installatie van de woningen Wieksloterweg O.Z. 31 t/m 41 voorstel beschikbaar stellen krediet voor herstel van het Anna Paulowna huis. Bovenstaande vergaderingen worden gehouden in het gebouw Gemeente werken, Lange Brinkweg 77. Via de hoofdingang is het gebouw te betreden. Donderdag 4 oktober -16.00 uur - gemeentehuis, Steenhoffstraat 2 commissie algemene bestuurszaken. Op de agenda staat o.m. voorstel tot het vaststellen van een afvloeiingsregeling voor het perso neel bij het Openbaar kleuter- en lager onderwijs indeling van de aanbevelingen van het beleidsplan/welzijnsplan in prioriteiten voorstel tot medewerking aan realisering van de fusie tussen de woningbouwvereniging Goed Wonen en Patrimonium en het gemeente lijk woningbedrijf alsmede tot overdracht van 62 woningen in Overhees aan de woningbouwvereniging St. Joseph beraadslaging omtrent overlegstructuur voor Soesterberg. De volledige agenda's en de concept-voorstellen liggen ter inzage bij bu reau voorlichting, gemeentehuis en bij de drie plaatselijke bibliotheken. - Normale benzine voor 5GTL door lagere compressieverhouding. - Grotere buitenspiegel. - Grotere trommelremmen op stan daard 5. - Zwaardere wisselstroomdynamo (al eerder toegepast op TS en Alpine). Keuze Er zijn op het ogenblik niet minder dan tien verschillende Renaults 5. In deze typenreeks worden twee carrosserieën toegepast (3- en 5-deurs), er wordt gebruik gemaakt van drie verschillen de transmissie (4- of 5-bak en een automaat), er zijn vier motoren en tenslotte vijf uitrustingsniveaus, uit eenlopend van eenvoudig maar ver zorgd tot zeer compleet. Dit zeer uitgebreide gamma maakt de Renault 5 tot een passende auto voor automobilisten met zeer uiteenlopende eisen. En dan te bedenken dat alle Renaults 5 zeer zuinig omspringen met de kostbare energie. Van bijvoorbeeld 1 op 17,2 van de 5TS tot zelfs 1 op 20,4 van de 5TL bij een constante snelheid van 90 km/uur. En ook in het stadsver keer of bij hogere snelheden blijft die verhouding uitermate gunstig. Vreemd is het dan ook niet dat de „vijf" met zijn verkoopcijfers tot in drukwekkende prestaties is gekomen. Sinds de lancering in januari 1972 hebben over de gehele wereld meer dan tweeëneenhalf miljoen Renaults 5 hun weg naar (zeer tevreden) gebrui kers gevonden. De huidige, nog steeds stijgende produktie bedraagt zo'n 2000 stuks per werkdag. Daarmee staat de Renault 5 in het wereldklassement van autoverkoop op een stevige derde plaats. Op de ranglijst van de best verkochte auto's in West-Europa is de „vijf" al snel opgeklommen naar de tweede positie! Elegantie en cortifort Rijden in een Renault 5 is dank zij de vele verbeteringen nu nóg aangenamer geworden. Het interieur heeft aan ele gantie gewonnen, het dashboard is nog functioneler en overzichtelijker. Voor dit dashboard is een compleet nieuw ontwerp toegepast, uitgevoerd in grijs of in beige. De bedieningsorganen zijn bijzonder overzichtelijk rond het ook al vernieuwde stuur en het instrumenten paneel gegroepeerd. Op dat paneel; schakelaars en waarschuwings lampjes in een strakke opstelling, die met één oogopslag is te overzien. De toch al gerenommeerde Renault- stoelen konden bij de „vijf" niettemin worden verbeterd. Er kwam een bete re rugsteun en er werden (voor en achter!) hogere rugleuningen toege past. De zijsteunen werden vergroot bij de GTL, de Automatic en de TS; hierdoor werd een kuipachtig, sterk steunend effect verkregen. Hoofdsteunen zijn standaard op de 5TS, de 5 Automatic en de 5 Alpine. Bij de andere modellen zijn hoofdsteunen als extra accessoire aan te brengen. Voorts zijn nieuwe, fraaie bekledings- stoffen toegepast, die de „vijf" een chic aanzien geven. Nóg meer ver nieuwingen: de portieren zijn bij de '80-modellen ook van binnen afsluit baar. De 5GTL, de 5TS en de 5 Automa tic hebben bovendien een leuk kwarts klokje meegekregen. Op de console (voor de versnellingspook) werden draaiknoppen voor ventilatie en ver warming geplaatst, en is tevens ruimte gereserveerd voor een radio. Er is nu links en rechts binnenverlichting in de Renault 5 en als we nog even naar de buitenkant kijken: de achterbumper werd 15 mm naar achteren geplaatst, er kwam een grotere buitenspiegel en bij de GTL en de Automatic worden de kunststofbumpers en zijbumpers in anthraciet grijs uitgevoerd. Al deze verbeteringen maken het be paalde de moeite waard de gloednieu we Renault 5-serie eens in ogenschouw te gaan nemen. Stap dus eens naar Stam en maak een proefrit met één van de tien. De auto van uw keuze staat uitnodigend op u te wachten De Friese verenigingen in Gooi- en Eemland organiseren op zaterdag 6 oktober a.s. een toneelvoorstelling in „De Drietand"Neptunusplein te Amersfoort. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, komt het beroepsgezelschap „Trya- ter" uit Leeuwarden met het toneel stuk „Spul om 't Spul" (storm over de Sate). Na afloop is er „Efternei dounsjen" (Bal na). Inlichtingen over deze avond worden wat Soest betreft verstrekt door de heer J. Dijkstra, Meidoornweg 9, tel. 15942. Leclair Marcello Vhfaidï Tetemann Staatskapelle Dresden De belangstelling voor, en dus ook de vraag naar Bach's tijdgenoten is er nog steeds, Philips komt met de LP beroemde hobo-concerten aan deze wens tegemoet. Bach's tijdgenoten Jean Marie Léclair - Alessandro Mar cello - Antonio Vlvaldi en Georg Philipp Telemann zijn op deze LP met composities vertegenwoordigd. De twee laatstgenoemden zijn bij liefheb bers van dit genre muziek genoeg zaam bekend. Leclair en Marcello, de laatste niet te verwarren met naam genoot Benedetto. genieten minder be kendheid. Toch zijn het uitgerekend deze composities die het meest aan- dachtvragend zijn. Dat is dan in de eerste plaats te danken aan de hobo solist met langzamerhand een zekere wereldvermaardheid, de 40-jarige Heize Holliger. Een musicus met gro te voorkeur voor alles wat met Ba- rock in de muziek te maken heeft. In ééndrachtige samenwerking met het Dresden staatsorkerst o.l.v. Vitto- rio Negri is een twee-éénheid ontstaan die de ware liefhebber niet mag mis sen. Dit lijkt op het eerste gezicht misschien een wat goedkope aanbeve ling en vraagt daarom een nadere toe lichting. De plaat waar het hier om gaat was eerder door Philips uitge bracht tegen de niet kinderachtige prijs van 26,--. Een prijs die, gezien de geringe afname, voor vele lief hebbers een bezwaar is geweest. In nauwe samenwerking met de Neder landse Klassieke Vakhandel, een nogal exclusief gezelschap platenhandelaren met totaal dertig vestigingen in Ne derland (voor Soest DE GOUDEN SNAAR) zijn deze hobo-concerten her uitgegeven en qua prijs toegankelijk gemaakt voor een groot publiek. Wie er belangstelling voor heeft hoeft nu slechts 18,95 neer te tellen. Verder het advies de uitgaven van de Klas sieke Vakhandel nauwlettend te vol gen. In de komende maanden staan U en mij meer van dit soort buitenkans jes te wachten. m vri jeti jdskleding v.WeedestraatH0 tel.12424 Soest CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal 1. CheapT/ick ieon Dream Police I D.iJU 2. BoneyM. Of» Oceans of fantasy I4.SaJ 3. The Sunstreams Aan de grens van «n-Qf*1 de Duitse heuvelen 1b. Wl 4. Ecstasy - Verzamel lp met o.a. Barry White, Manhattans 9.90 5. Gruppo Sportivo Rare tracks 9.9b 6. FrancisGova r nn 16 droom-melod. 10.3U Dynasty 15.90 8. Bob Oylan - Slowtrain coming I D.9U 9. Moody Blues on Caught live "5" 9.9U Discovery13.90 11. Donna Summer nn Bad Girls - 2 lp Z1.3U 12. AC/DC Qf| Highway to heil 14.911 13. Little feat Waiting for 11Qa columbus-2lp II.5JU 14. RandyNewman Bornagain 14.90 15. Jan Er Zwaan q. Ik zoek een meisje. 1 «kW 16. Bob Marley q q|J „Live"9.9ÜJ 17. Buddy Holly's Q Q J Greatesthits9.911 18. Tol Hansse Haha ik lach me dood1 .9U 19. Led Zeppelin - In Through the out nf% door 16.90 20. Rod Stewart nrt Collection - 2 lp 1Z.9U 21Golden Suntmer BeachBoys, -«fin lan Dean - 2 lp 1 Z.W 22. Ten CC - Bloody Tourists 9.9U 23. Jim Croce n Collection 9.90 24. Commodores met o.a. three timesL nn a lady9.9U 1. 16 Hollandse nc hits, o.a. Big City 4.9b 2. 28 BOSt m na- of Hammond 4.9Ö 3. Easy Listening - qj- Div. achtergrond 4.93 4. E.L.O. «r nn Discovery lü.Ov 5. Guys Er Doll's q» Together0.9(1 l\ Voor allo laharhaldl

Soester Courant | 1979 | | pagina 5