Peters bv is een ander makelaars kantoor Prachtige poppententoonstelling in de kaasboerderij Unieke „Floralia" tentoonstelling Joanneskerk wordt zondag ingewijd Honsfoergen vijf jaar woon- en dienstencentrum Peters bv CD A-bestuur niet eens met zaalvoetballers „Meer dood dan levend" In Prins Willem-Alexanderschool: BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Voor de koper die koopt bij Peters b.v. Makelaardij o.g. 7 voor wonen in de groene zone 10.000 Gulden uit geldkist gestolen Diefstal „Gouden Snaar" opgelost Wijntip van de maand: Hoe warm of hoe koel? 'S S 11 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 11 Prefal S Ventura In de dienst die zondag 7 oktober a.s. om 10.30 uur begint wordt de Joannes-[dag] kerk, die deel uit maakt van het wijkcentrum „De Borg" door Kardinaal Alirink ingewijd. Medewerking aan de aansluitende eucharistieviering verlenen het koor van de Joannesparochie en het jongerenkoor Soesterveen. Diezelfde middag wordt van 15 tot 17 wordt een dienst gehouden in de dag uur in de grote zaad van het wijkcen- kerk. trum een receptie gehouden, die muzi- Hieraan werken mee de drie pa- kaal wordt opgeluisterd door het com- rochiële lagere scholen: De Achtbaan; bo van het eerder genoemde jongeren- De Wegwijzer en de Wiekslag. De hoor. ingebruikneming van het kerkorgel vindt plaats op vrijdagavond 5 oktober Ook zaterdagavond, aanvang 18.00 uur, om 19.00 uur. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552. De koper die met onze kantoren kontakt opneemtontvangen wij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat de koper voor zvelke dienst hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers (de verkopers) stellen ons namelijk financieel in staat snel en doeltreffend kopers te kunnen vinden. Dat de koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen wij graag verkopen. Maar dan zó dat de koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal de koper ook willen verhuizen. En dan zien wij hem graag terug. Als verkoper. Dit kan alleen gebeuren als het destijds gegeven advies goed is geweest. Zogoed dat hij ook na tien jaar nog maar één makelaar kent die met dc eekhoorn. Amersfoort, Stadsring 14", 033-30488 Soest, Birkstraat 87, 02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2,03404-51365 In de maand november van het jaar 1979 bestaat het woon-en dienstencentrum Honsbergen vijf jaar. Dit heuglijke feit verdient onze aandacht. Aldus de mening van het bestuur van de "Stichting Bouwaktiviteiten in de Bejaar densector Soest" (de huisbaas van Honsbergen) en van de Stichting Fede ratieve Raad van het Bejaardenwerk Soest, onder wiens beheer het diensten centrum wordt geëxploiteerd. In onderlinge samenwerking tussen beide Stichtingen heeft men besloten, dat een feestweek ter gelegenheid van dit eerste lustrum op z'n plaats zal zijn. Daarom worden er in de week van 26 november tot en met 30 november allerlei festiviteiten voor speciaal de ouderen georganiseerd. De bedoeling hiervan is, dat zoveel mogelijk bewo ners van Honsbergen en ook de vaste bezoekers van het dienstencentrum hieraan gaan deelnemen. Derhalve wordt U uitgenodigd om U te laten in schrijven voor de volgende activi teiten Maandagmorgen 26 november om 9.00 uur: Bridge-drive. Dinsdagmorgen 27 november om 9.00 uur: klaverjaswedstrijd. Woensdagmorgen 28 november om 9.00 uur: scrabble-wedstrijd. Woensdagmiddag 28 november om i 14.00 uur: sjoelwedstrijd. Eventueel kunnen donderdagmorgen om 9.00 uur spelen worden voortge zet, wanneer de prijswinnaars nog niet bekend zijn. Er is vanaf maandag 26 november tot en met donderdag 29 november ook gelegenheid om mee te doen aan: Schaak-en damwedstrijden en natuur lijk het biljartspel. Daarom wordt U allen - hetzij als be woner van Honsbergen of als geregel de bezoeker (ster) van het diensten centrum, vanaf heden van harte uit genodigd om U schriftelijk op te geven voor één van genoemde activiteiten. Het adres waarheen U Uw schriftelijke opgave kunt sturen is: Dienstencen trum Honsbergen, Wiardi Beekman- straat 475 te Soest. Uw opgave dient op 15 oktober in ons bezit te zijn. Na die datum is deelneming uitgesloten. Een vorige week gepleegde inbraak in het bedrijf Jongerius aan de Amers- foortsestraat te Soesterberg heeft de onbekende dader een buit van 10.000 gulden opgeleverd. Hij kwam het bedrijfsgebouw binnen via een zijraam waarvan hij de ruit vernielde. In het direktiekantoor werd het bureau opengebroken en daar trof hij alle sleutels aan van kasten en bureau's. Systematisch werd alles af gezocht en uit een geldkist werd het bedrag van 10.000 gulden meegeno men. De enige weken bij „de Gouden Snaar" aan de Steenhoffstraat gepleegde dief stal van een kleuren-t.v. en radio-appa- ratuur is opgelost. De in Maarssen aangehouden M. K. (22), woonachtig in Utrecht, heeft deze diefstal bekend. K. „ontfermde" zich over enige aan de achterkant van het pand uitgeladen dozen. Ongeziens laadde hij de spullen in en vertrok. Eenzelfde geval deed zich ook voor bij Radio Schoemaker aan de Van Weedestraat. Het plaatselijk CDA-bestuur is het niet eens met de zaalvoetballers dat de CDA-raadsfractie het op het beslissende moment heeft laten afweten. Het be stuur is van mening dat de raad (en niet het CDA) in het bestuur van de sport stichting vertegenwoordigd is en dat het CDA er als zodanig niets mee van doen heeft. Met een brief van 24 augustus aan het CDA-bestuur werd het ongenoegen van de zaalvoetballers kenbaar ge maakt over het optreden van de CDA- fractie voorzitter, mevrouw Greef- horst, in de vergadering van de sport stichting. Zij stemde tégen het voor stel de zaalvoetballers in te delen bij de zaalruimteverdeling. Die tegen stem zat de zaalvoetballers erg hoog: „voor ons was het doorslaggevend", aldus de zaalvoetballers. Het optre den van mevrouw Greefhorst los te zien van het CDA was voor hen vrij wel onmogelijk. Het CDA-bestuur zegt zich zeer wel te kunnen voorstellen, dat de zaal voetballers teleurgesteld zijn. Te leurstellend en benéden niveau vindt men echter de wijze waarop en de bewoording waarin deze teleurstel ling door de zaalvoetballers is naar buiten gebracht. Een zakelijke dis cussie is zo niet mogelijk ook al omdat de zaalvoetballers volgens het CDA- bestuur van aperte onjuistheden uitgaan. Men zegt van mening te zijn dat het de zaalvoetballers, op het moment dat zij de brief opstelden, „aan vol doende onderscheidingsvermogen heeft ontbroken". Om hen van goede informatie te voorzien, zond het CDA- bestuur een afschrift van de nota die b. en w. opstelden over de vertegen woordiging van de raad in stichtingen. Men veronderstelt dat de zaalvoet ballers bij bestudering van deze nota ook tot de konklu3le zullen komen dat het CDA-bestuur de brief van de zaalvoetballers als een te leurstelling heeft ervaren en er ook ontstemd door is. Namens de zaalvoetballers zegt de heer H. Doreleijers deze reactie van het CDA- het CDA-bestuur niet verwacht te hebben. Het bestuur gaat volgens hem aan de werkelijke klacht voorbij. Doreleijers bezocht meerdere malen CDA-soosen en meende daar steeds begrip voor de problemen van de Soester zaalvoetballers gevonden te hebben. Teleurstellend Is het dan uitgerekend de CDA-fractievoorzitter, ook al zit zij dan namens de raad in de sportstichting, geen enkel woord ter verdediging van de belangen van de zaalvoetballers te horen zeggen. En juist dat blijft een teleurstellen de ervaring voor hen. De brief van het CDA-bestuur heeft daar niets aan ver anderd; de formele afdoening van de kwestie geeft zelfs te denken. MACHINEFABRIEK SMINK B.V, Beetzlaan 72 - Soest Telefoon 02155-12029 door: Karei Koolhoven Het woord „kamertemperatuur" zou eigenlijk uit onze woordenboeken moe ben worden geschrapt. Zeker als deze term in verband wordt gebracht met wijn. Een bijkans onuitroeibaar mis verstand is dat „rode wijnen op kamer temperatuur" moeten worden geser veerd. Ooit was dit juist. In de tijd dat de centrale verwarming een zeldzame verschijning was. De kamers waren toen koeler dan nu. Schenk rode wijnen liever Iets te koel dan te warm. In het algemeen is 16 18 graden prima. Sommige rode wijnen smaken nog iets koeler het beste. Bourgognes en Rhöne-wijnen bijvoorbeeld. Die zijn het plezierigst bij zo'n 15 graden. Nóg koeler schenkt u een Beaujolais: 10 a 12 graden. Schenkt men in het algemeen rode wijnen te warm, witte en rosé wijnen worden veelvuldig te koud geserveerd. Daardoor neem men veel van geur en smaak weg. Licht koelen is het devies9 a 12 graden. Dit geldt ook voor sherry! Het op tempera tuur brengen van wijn moet geleidelijk gebeuren. Zet een fles nooit naast of boven een verwarming. Leg een rose of witte wijn nooit in het vriesvak van de koelkast. Dit laatste apparaat kan bij het koelen overigens wel goede diensten bewijzen. Leg de fles dan liefst onderin de groentelade. Een half uur tot drie kwartier is voldoende. Sneller en even eens uitstekend koelt u wijn in een ijsemmer. Een echte is leuk, maar niet noodzakelijk. Een gewone emmer kan ook. Vul de emmer met koud water en voeg er een bakje ijsblokjes aan toe (alleen met ijsblokjes werkt 't niet!). Na tien minuten a een kwartier is uw wijntje op de juiste temperatuur. Dat merkt u echt in de smaak. Nog een laatste advies: bewaar wijn (ook sherry) nooit voor langere tijd in de koelkast. Onze zoon kwam die avond opgetogen binnenstormen. ,,Pa er ligt een vogel op straat dood te gaan, kom gauw meem mis schien kunnen wij hem nog redden.Even later lag dat beestje bij ons in een kartonnen doos. Pa zei, het is beter om dat vogeltje dood te maken, maar zoonlief dreigde zijn vader te doden, als dat gebeur de „ik ga naar de dierenarts" riep hij „die maakt hem beter. Even later kwamen zoon en dochter terug met een verhaal en een brief, het verhaal luidde dat het vogeltje een bloeduit storting in z'n knie heeft, en in ie brief stond wat het vogeltje zoal mocht eten, maar bovenal had hij eerst rust nodig. De volgende morgen hoorde ik de achterdeur al om half zeven in het slot vallen. Het drong later pas tot mij door waarom. Onze dochter kwam ons even later het overlijden van het diertje meedelen.Ik heb nog van alles geprobeerd" vertelde ze „ik heb aan hem geschud, en 'm op de verwarming ge legd maar het hielp allemaal 'niet. Ik heb 'm maar in de vuilnisbak gegooid." Zoonlief, slaapdronken als hij altijd is ving nog net het laatse op wat er gezegd werd en vroeg aan zijn zusje „Je hebtm toch zeker heel voorzichtig neergelegdt" waarop zij antwoordde!" na tuurlijk man, hij was toch zeker meer dood dan levend MEVR. GRIFT voor aluminium schuifdeuren en -ramen met enkel of isolatie glas naar: Dinsdagavond 25 september werd op de prins Willem-Alexandersehool een bijzondere pianten-tentoonstelling geopend. Al was het de laatste jaren traditie geworden, een tentoonstelling te houden, dit keer was de bloembollententoon stelling van het voorjaar in een nieuw jasje gestoken. Reden van deze ver andering was het vertrek van onderwijzer Van der Schoor. Deze had jaren lang de leiding en coördinatie van de tentoonstelling maar was om gezondheids redenen niet meer beschikbaar. Bij gebrek aan iemand die een grote kennis van bloembollen had, besloten leden van de oudercommissie en het leraren- team een plantententoonstelling te organiseren. Voor deze „Floralia" stelde de ge- Klas l: Begonia: Ferry Vendrig meentelijke plantsoenendienst eind april verschillende plantjes ter be schikking. Bedoeling was, de kinderen de plantjes mee naar huis te geven. Degenen die begin september de groot ste planten hadden gekweekt, wer den beloond met een prijs. Bovendien kreeg ieder kind een gebruiksaan wijzing mee. om de planten zo goed mogelijk te verzorgen. Dinsdagavond was dan de ..Floralia". Vanaf 19.00 uur tot 19.30 uur was deze bestemd voor genodigden. Vanaf half acht kwamen ook de ouders op bezoek. In de gangen van de school was een klein parkje aangelegd. Bovendien was een deel van de gang omgetoverd in een miniscule dieren tuin. Leerlingen van de school had den hun huisdieren tijdelijk afge staan voor de tentoonstelling. Met hulp van de gemeente, de oudercommissie, het lerarenteam en plantenkwekerij Hilhorst was de „Floralia '79" een tot in de puntjes verzorgd geheel ge worden. Tijdens de avond werden de aan wezigen zelfs voorzien van een „met smaak en liefde gezet" kopje koffie. Na de pauze werden de ouders in de gelegenheid gesteld, zich de kunst van het bloemschikken eigen te ma ken. Iets dat een succes genoemd mag worden. Het echtpaar Post liet de ouders zien dat, voornamelijk met tuin bloemen mooie stukjes gemaakt kunnen worden. Na de demonstratie was de beurt aan de ouders. Voor bloemen was gezorgd door de ouder commissie. Terwijl vaders met takken en bloemen de voorraad aansleepten, maakten de moeders fraaie kunst stukjes. Het festijn duurde tot plm. 23.00 uur. Voor de volledigheid noemen wij nog even de namen van de prijswinnaars van de plantententoonstelling. Agratum: Rogier Kriele Coleus: RobertOut Begonia: RemcoSpek Agratum: Therèse van de Bosch Coleus: Erwin van de Broek Begonia: Maarten Spek AgratumHenk Hogeveen Coleus: Marga Keijsper Begonia: Monique Susklnd AgratumMarco Hornsveld Coleus: Sylvia van de Heuvel Begonia: BelindaOut Agratum: RemcoBroek ColeusBelinda Out Klas 6: Begonia: Diana Spelt AgratumIngrid Hogeveen Coleus: Remco Broek De poedelprijs ging naar Stephan v. Wijk. Hij presteerde het, het plantje niet te laten groeien en toch in bloei te krijgen. Een prestatie die wel zeer bijzonder genoemd mag worden. Woensdag j.1. was de „Floralia" speciaal voor de kinderen bestemd. Een evenement dat volgend jaar waarschijnlijk herhaald zal worden. De kleine dierentuin, bestaande uit o.a. kippen en goudvissen Foto Herman van Dam Ongevraagde, maar spontane reclame voor de meest gelezen krant van Soest Wij maken alles op maat in eigen fabriek. Vraag vrijblijvend prijsopgave Een voor Soest echt wel zeer zeldzame tentoonstelling loop nog tot a.s. zaterdag in de Kaasboerderij van de familie Hilhorst aan de Birkstraat. Daar exposeert Liesbeth Cheval uit Soest een veertigtal magnifieke karakter poppen, die zij in de afgelopen paar jaar maakte. Het zijn juweeltjes en daarmee zou alles gezegd kunnen zijn. De tentoonstelling werd vorige week door "Sjoempie", de clown van de poppenspeelster Camilla Koevoets geopend. De "pratende" pop bood Liesbeth Cheval een miniatuur boeketje bloemen aan en ging daarna, heel knap, in zijn luchtdoos het publiek voor naar de ten toonstelling. Ze exposeerde op een jaarmarkt in Buuren, waar poppen uit alle provin cies tentoongesteld werden; daarna in de Baarnse Speeldoos waar haar pop pen gemaakt voor de Unie van Utrecht te zien waren. "Echt leerzaam is het", zegt Liesbeth Cheval. "Ik wist vroeger ook niets Liesbeth Cheval, een pseudoniem dat alles te maken heeft met de naam van haar echtgenoot, begon twee jaar geleden min of meer toevallig aan dit poppenmaken. Het werd een gedreven bezigheid die resulteerde in perfecte karakterpoppen Wat bijzonder opvalt is de menselijk heid van de gezichten. Liesbeth Che val: "Ik bestudeer nu de mensen, die vroeger niet meer dan voorbij gangers waren zoals ze dat praktisch voor iedereen zijn. Ik let niet alleen op hun gezichten, maar ook op de stand van hun benen bij het lezen of wat dan ook. Op bezigzijnde handen; op de uitdrukking van de ogen, de mond onder bepaalde omstandig heden". Het kan uren en soms nog langer duren voordat zij zelf tevreden is en eigenlijk is ze dat nooit. Ruim twee jaar geleden begon ze met deze uit gegroeide hobby naar aanleiding van een bezoek dat zij aan een tentoon stelling bracht. De techniek, de manier waarop hoofden, armpjes en beentjes aan een romp moeten worden beves tigd, leerde zij van de poppenmaakster Sophie Buis. Daarna was zij geheel op zichzelf aangewezen. Haar eerste poppen waren zeelieden; niet zo verwonderlijk, omdat zij af-' komstig is uit een zeemansgezin. Die twee poppen werden geëxposeerd op de Amsterdamse watersportten toonstelling Hiswa '77. Toen er vijf poppen gereed waren vond zij een Soester slijter bereid dit vijftal in zijn etalage tussen de drankflessen te zetten. Dat was aardig, maar nog leuker werd het toen haar inzending voor de Amsterdamse Huishoudbeurs 1978 beloond werd met een eerste prijs. Het "oude echtpaar" is in de kaas boerderij te zien, maar is niet te koop. Er zijn er meer niet te koop, zoals de fotograaf, een pierrot, de zeeman op de plunjezak, Elisa Doolittle. Elisabeth Cheval blijft zichzelf (voor lopig) nog als een beginneling zien; ze wil zichzelf er niet bij neerleggen dat anderen zeggen dat haar werk perfekt is. "Sjoempie" biedt Liesbeth Cheval een mini-ruikertje aan. Foto Herman van Dam Foto Herman van Dam van molensteenkragen en een vlieger- jas, die vrouwen in de middeleeuwen droegen. Nu weet ik waarom vroeger de mouwen voorzien werden van een opstaande rand; dat had met de naai- techniek te maken". De organisatoren van Sail-Amsterdam 1980 hebben interesse getoond voor haar zeemanspoppen, waartoe ook een fraaie Michiel Adriaanszoon de Ruyter behoort, evenals de zeilmaker en de (netten)boetende vissersvrouw. Het is moeilijk van een pop afscheid te nemen, waar vele uren werk in zit. Toch gebeurt dat en zo werden op de openingsavond alleen al, vier poppen verkocht. Want iederéén ziet wat "Soempie" tijdens de opening zei: De poppen zijn met veel liefde en warmte gemaakt". Nog tot 6 oktober in de kaasboerderij "De StaelenhoefBirkstraat 123.

Soester Courant | 1979 | | pagina 11