Dames Olympia winnen verdiend van sterke Zelky Muskusratten aan de Grote Melm "Weerwoord" een ander blad Auto's botsten op kruispunt HET VLEESCENTRUM r"""i VVV Nieuws Nationale Rode Kruis Puzzelspelen Marathon bracht tot nu 350.000,- op Groothandel en Horeca-service SCHOUDERKARBONADE 7 Kfl per kilo t «WW FRIKANDO (van de ham) 1 per kilo MAGERE RUNDERLAPPEN per kilo... I RIBLAPPEN 11 perkilO KIPFILET 19 KIPPEPOOTJES R ENTRECÖTE (lendelappen) 1 K LAMS ACHTERBOUT 11 OSSESTAART K VLEESKRABBEN Q Ril f! Voor inlichtingen J [j betreffende a S AG0 VERZEKERINGEN" fj kunt u zich i n wenden tot j GEYTENBEEKI Uitbreiding aula begraafplaats hooguit „zeer gewenst" Garantie-sudsidie voor „Apollo" Spaarpotje weggenomen 15 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 15 Burg. Grothestr. 25 Soest Tel 20488^ MARIA GALLAND Gezond bruin d. m. v. -^zonnebank en zonnehemel Zowel de dames als de heren van Olympia hebben zaterdag het maxi mum aantal sets moeten spelen om tot een definitieve beslissing te komen. Voor de heren werd dit tenslotte een nederlaag, terwijl de dames de eer aan zich hielden in de vijfde beslissende set. Heren Olympia 1 Yollkei 1 2-3 Olympia had in de eerste set veel moeite om in haar ritme te komen. Hierdoor en mede door het grote aan tal foutieve serves kon Vollkei uit- iopen naar 2-9. De thuisclub kwam terug tot 7-9, maar liet Vollkei weer het initiatief overnemen (7-11), voor dat ze zelf op overtuigende manier het heft in handen nam en deze set met 15-12 op haar naam bracht. In de tweede set gaf Olympia na een gelijk opgaande start (3-3) weer het heft uit handen (6-11) maar kwam nu te laat terug om ook deze set winnend te besluiten (13-15). In de derde set kwam Olympia voornamelijk door slordig spel via 1-9 op een 2-14 achter stand. Vanaf dat moment ging de Soester ploeg uitstekend volleyballen en haalde, mede dankzij de goede serve van Gerard van der Velden, op tot 11-14. Vollkei had in deze fase van de strijd niets in te brengen, maar herstelde zich wel op tijd om deze set op haar naam te brengen (11-15). De vierde set was daarna volledig voor Olympia, dat via 12-3 gemakkelijk met 15-6 kon winnen. In de vijfde en be slissende set waren de rollen weer om gedraaid. Vanaf het begin nam Voll kei het initiatief en gaf dit niet meer uit handen (4-15). Vooral het blok van Olympia faalde in deze wedstrijd her haaldelijk. Dames Olympia 1 - Zelky 1 3-2 Na een zeer zwakke start in de eerste set, mede veroorzaakt door het geheel nieuwe systeem waarmee de dames spelen, kwam Olympia in de tweede helft van de eerste set goed terug. (1-7/3-12/8-13). Zelky is echter een te goede ploeg om de grote voorsprong geheel uit handen te laten nemen en ze bracht deze set dan ook. na een gelijk opgaande tweede helft met 10-15 op haar naam. De tweede set gaf eveneens een gelijk opgaande strijd te zien, met goed en gevarieerd volleybalspel. Vooral de aanval van Olympia was verrassend, daar steeds gevarieerd werd aangevallen. Zelky hield het voornamelijk bij de hoge aan val, waar het Olympia blok vaak een uitstekend antwoord op had. Doordat Joke van der Wal kans zag vier pun ten achtereen te scoren kon Olym pia uitlopen naa 11-6. Deze voorsprong bleek voldoende om deze set tenslotte met 15-13 te winnen. De derde set was voornamelijk een Olympia aange legenheid. Via 8-3 werd gemakkelijk met 15-9 gewonnen. In de vierde set zag het er, na een gelijk opgaand be gin (5-5), naar uit, dat Olympia ook deze set op haar naam zou brengen en daarmee de wedstrijd winnen. Ze kon namelijk gemakkelijk uitlopen naar 9-5, maar gaf daarna het ini tiatief geheel uit handen (10-10/10-13). Dankzij het uitstekende blok kwam Olympia terug naar 12-13 en 14-13, maar Zelky trok tenslotte met 16-14 aan het langste eind. In de vijfde set was Olympia oppermachtig. Vooral dankzij de uitstekende konditie van de dames werd Zelky volledig overklast. (15-4). Al met al een prima begin van de kompetitie en een goede opsteker voor de komende wedstrijden. De heren spelen zaterdag in Harderwijk tegen Zelky. De dames treden zater dag in Nijverdal aan tegen Flash. Overige teams: Het tweede damesteam speelde haar tweede wedstrijd van deze kompeti tie. Nadat de week ervoor op weinig overtuigende wijze was gewonnen van Voleem, werd ook nu weer een over winning behaald (3-0), maar wederom zeer zeker niet door sterk eigen spel. Tegen het technisch zeer zwakke The Smashers 2 werden te veel punten af gestaan (15-11/15-13/15-9). Het tweede herenteam behaalde na de 3-0 neder laag tegen SVV 1 de week ervoor, nu een 3-1 winst op GVC 2. eveneens een erg jonge ploeg, met daarin één routinier. In het begin van de eerste set speelde Olympia meer tegen zich zelf dan tegen de tegenstander. Later ging dit beter, zodat voornamelijk dankzij een goede middenaanval en staffel werd gewonnen (15-12). Ook de tweede set was voor Olympia. Nu werd meer gevarieerd aangevallen en vooral het blok functioneerde uit stekend. (15-9). In de derde set lukte niets meer (slechte pass. slechte aan val en verdediging) en GVC won dan ook zeer snel deze set (15-4). In de vierde set wed een 6-1 voorsprong ge heel uit handen gegeven en kwam Olympia met 11-13 achter. Mede dank zij de scheidsrechter, die in het voor deel van Olympia besliste, werd alsnog met 15-13 gewonnen. Het derde heren team had weinig moeite met het vijfde team van de eigen vereniging (15-6/15-7/15-9). Het begin was enigs zins moeilijk, omdat nog niet eerder in deze opstelling was gespeeld. Toen de spelers eenmaal aan elkaar gewend waren, was er gelegenheid om ver schillende aanvalsvariaties uit te pro beren, waardoor de wedstrijd toch een leuk verloop kreeg. Het vierde heren team werd vernietigend verslagen door Servio 2, terwijl ook hel zesde herenteam en het achtste team niet tot winst konden komen. per kilo I per kilo per kilo I per kilo per kilo per kilo Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 TELEFOON 02155-12477 - SOEST In theater Appelmarkt aan de de Ap pelmarkt 14 te Amersfoort leest de dichter Willem Brandt voor uit eigen werk op vrijdag 19 oktober. Aanvang 20.30 uur. Foyer open om 19.30 uur. Kaarten aan de zaal 4,50; cjp 2,25. Na afloop is er gelegenheid om met de dichter over zijn werk na te praten. Op za. 6 oktober speelt in de Stads schouwburg te Utrecht de toneel groep Globe het stuk van Georg Büchner „Leonce en Lena". Aanvang 20.00 uur. Prijzen van 6,- t/m 17,50, vanaf 3 dagen tevoren te reserveren. Op de Raadhuis-zolder" te Weesp exposeren van 29 september t/m 21 oktober Loes Wasbauer met aquarel len en etsen en Otto Schouten met bronsplastieken. Openingstijden: da gelijks van 14-17 uur. De „Holiday on ice" komt met twee ijsshows naar Nederland. Een unieke gelegenheid voor een feestelijk dagje uit. IN Utrecht komt de show van 13 t/m 18 nov. iedere avond, behalve zondag. Matinees: zat. 16 uur; zondag 12.30 uur en 16 uur. Kaartverkoop van af zat. 27 okt. Toegangsprijzen van 10,- t/m 24,-. Verder komt de show in nog 7 plaatsen in ons land. Inl. aan ons kantoor Steenhoffstr. 9a. In Alphen a/d Rijn in de grote zaal van Vogelpark Avifauna is op 14 oktober van 10-17 uur een antiekbeurs. Liefhebbers van wandelen kunnen op 13 en 14 oktober meedoen aan de N.H.W.C. herfstwandeltochten in Bloe- mendaal. Afstanden 6-12-17 en 25 km. tel. inl. 023-343160. Van 26 sept. t/m 6 oktober houdt Liesbeth Cheval een expositie van poppen in de Kaasboerderij aan de Birkstraat 123 te Soest. Dagelijks ge opend van 10 tot 4 uur. Zond. van 2 tot 4 uur. Maandags gesloten. Op za. 6 oktober is op het kermisterrein Talmalaan-Soesterengweg een rom melmarkt met vele attracties. Heeft U spullen? bel 033-521649. Opbrengst is voor de kinderen van dagverblijf ,,De blauwe vogel" te Soest. In het Haagse Gemeentemuseum is van 22 sept. - 25 november de tentoon stelling Nubië aan de Nijl, voorportaal van Afrika". Deze tentoonstelling toont voor het eerst in Europa het belang rijkste deel van de overweldigende hoeveelheid kunstschatten die gevon den zijn aan de Nijl ten zuiden van Egypte. Er zijn bij een groot aantal stations voordelige Trein-Toegang bil jetten te koop. In het wijkcentrum „De Borg" aan de Willaertstraat 49 te Soest is van 1 t/m 19 oktober een expositie van kleuren foto's van leden van de kleurendruk- groep. Geopend van 8.30-24 uur. Een der minst ontdekte gebieden van Nederland is de Noordoostpolder. Deze polder heeft veel mogelijkheden tot rekreatie. Er zijn picknickplaatsen, uitgezette wandelingen, speelweiden en visplaatsen. De polder is zeer ge schikt om te fietsen en alle doorgaande wegen zijn voorzien van vrijliggende fietspaden. Er is een toeristische fiets route van de ANWB vanuit Emmeloord naar Schokland en via Nagele weer terug naar Emmeloord. De naam is Schoklandroute en is 29,5 km. lang. In het Amsterdams Historisch Mu seum aan de Kalverstr. 92 wordt een grote verzameling Amsterdamse speelkaarten tentoongesteld, daterend vanaf de 17e eeuw. Voor liefhebbers is dit een interessante expositie, daar deze collectie wordt gerekend tot de grootste verzameling op dit gebied. Het museum is dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur en op zon.- en feest dagen van 13.00-17.00 uur. Wie wat meer wil weten van klompen, kan van 5 t/m 8 oktober terecht in St. Oedenrode, waar die dagen op de Markt een klompenbeurs wordt gehou den. Nadere inl. over dit gebeuren tel. 04138-2646. De jaarlijkse bloemen /kunstexpositie Herfstflora wordt dit jaar gehouden van vr. 5 t/m zond. 14 oktober in de zalen yóh het bekende Singer Museum te Laren (N.H.Het thema van dit jaar is „Bloemlezing", daar de zalen van het Singercomplex gesierd zullen wor den met bloemenarrangement die door bekende boeken zijn geïnspireerd. Openingstijden: 10 tot 22.00 uur; zon. 10-17.00 uur. Nadere inf. tel. 02153- 15656. In galerij „De Drie Ringen" aan de Kerkstraat 11b te Soest is van 6 okt. t/m 31 okt. een tentoonstelling van schilderijen van Wllfried van den Boorn. De opening van deze tentoon stelling vindt plaats op za. 6 okt. om 15.00 uur in het bijzijn van de kunste naar. Geopend di. t/m za. van 11-17 uur en volgens afspraak. Zond. en ma. gesloten. In de Expohal aan de Soestdijker- straatweg is op 13 oktober een popfes tival met Golden Earing, de groep Massada en Sweet d'Buster. Aanvang 18.30 uur. Prijs 20,-, alhier te reser veren. In de Jaap Edenhal te Amsterdam zijn de volgende concerten op komst: Op 6 okt. Udo Jürgens en op 14 okt. Cliff Richard. In theater Carré zijn de volgende concerten te verwachten: Op 19 okto ber de groep Manhattan Transfer; Op 4 en 5 nov. de groep Dire Straits en op 12 nov. Harry Belafonte. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam kunt U de volgende popconcerten beluiste ren: Op 8 oktober John Denver; Op 9 okt. de groep Boston; Op 1 nov. Rod Steward. Inlichtingen en reserveren voor al deze concerten aan ons kan toor, Steenhoffstraat 9a. In de Petrus en Pauluskerk te Soest is op dond. 18 oktober een Najaarscon cert van het Soester Mannenkoor „Apollo", o.l.v. dhr. G. v.d. Schepop met melodieën van Johann Strauss, Robert Stolz e.v.a. Aanvang 20.15 uur. Toegang 8,- p.p. Kaartverkoop en inl. WV. kantoor, Soest. Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, houdt haar maande lijkse natuurwandeling op 14 oktober naar het Pluismeer. De verzamel plaats is tegenover Het Spiehuis, aan de Biltseweg. Vertrektijd 14.00 uur. Op 19, 20 en 21 oktober organiseert de werkgroep Filmhuis Artishock een 3- daags Filmfestival rond de Nederland se, niet commerciële films van 1979. Nu alvast de aankondiging dan kunt u deze data vrij houden. Uitvoerige in formatie over dit festival volgt later. Vergeet U bij het zoeken naar een kado die handige Soester Kadobon niet als mogelijkheid om iemand te verrassen? Muskusrattenvanger J.Hagoort kontroleert een fuik Foto Herman van Dam In de afgelopen weken zijn in de polder bij de Grote Melm aan de Eem 24 mus kusratten gevangen. Daarmee is voor het eerst aangetoond dat deze belang rijke vijand van onze waterhuishouding ook Soest heeft bereikt. Dat was te verwachten omdat aan de mond van de Eem ook vorig jaar al enkele exem plaren gevangen waren. En die verwachting klopt helemaal met het feit dat de Flevopolder door de rattenvangers als een verloren zaak beschouwd wordt. Nederland kent zo'n zestig muskusrat ten-vangers. In onze contreien werkt de 23-jarige J. Hagoort. Hij werkte aanvankelijk bij een computercen trum, maar het verlangen naar de bui tenlucht en de liefde voor de natuur deden hem daar wegvluchten. Hij solliciteerde naar het beroep muskus- of bisamrattenvanger en dankzij zijn parate natuurkennis kreeg hij het ra yon Eemland toegewezen, dat evenwel voor dit geval loopt van Putten tot Aalsmeer. "Er zijn veel te weinig rattenvan gers", wil Hagoort wel kwijt. "Maar wat moet je als er maar vijf mil joen in totaal voor de bestrijding be schikbaar is". En de rat dringt op. Werden er in 1941 in heel Nederland slechts 25 muskusratten gevangen, vorig jaar waren het er 103.000 en duidelijk wordt dat er van een ex plosie sprake is als men bedenkt dat er in 1977 75.000 ratten gevangen werden. Voor Hagoort staat het dan ook vast dat het aantal dit jaar weer aanzien lijk hoger zal zijn. "Ik vang er de komende maanden hier in de polder nog zeker zestig". Het lijkt onbegon nen werk. maar het werk zal moeten gebeuren willen we vandaag of mor gen niet groots het slachtoffer van het 60 centimeter lange diertje worden. import De muskusrat leefde aanvankelijk al leen in Alaska. Het diertje werd in Europa, en dan in Bulgarije en Tsjecho Slowakije geïmporteerd vanwege het bont. Kennelijk zijn er wat uit ge vangenschap ontsnapt en toen begon de opmars door Europa. Nederland dat voor een groot deel be neden de zeespiegel ligt, is het meest kwetsbaar. Daarbij komt dat enige grote Europeese rivieren hier in zee stromen en dat betekent dat de muskusrat haast automatisch in ons land terecht is gekomen. In het oosten en het zuiden werden de dieren voor het eerst waargenomen en toen werd van lieverlee de jacht geopend. 60 cm. Met de staart mee kan een volwassen exemplaar 60 centimeter lang worden en een gewicht van V/t kilogram be reiken. De staart die bijna de helft van de lengte uitmaakt, is het meest opvallende kenmerk. Alle in Nederland levende zoogdieren hebben een ronde staart: die van de muskusrat is zijdelings afgeplat, zwart van kleur en vrijwel onbehaard. Op het eerste gezicht heeft hij veel weg van een palingstaart. De kop van het diertje is stomp, de oren zijn klein en bijna geheel in de prachtig donkerbruine, soms zwarte- of roodbruine pels verborgen. De buik is lichter gekleurd dan de boven zijde. Van de opvallend korte poten zijn vier tenen slechts goed zichtbaar; de veel grotere achterpoten hebben vijf duidelijk zichtbare tenen. De muskusrat is sterk aan de aanwezig heid van water gebonden. Hij woont bij voorkeur in zelfgegraven holen in de oevers met- de in- en uitgangen iets onder de waterspiegel. De gangen naar de holen kunnen wel tot 25 meter lang worden; ze lopen omhoog en ein digen in een nestkom. Zo'n nest wordt bij groter wordende families steeds uitgebreid en er worden meerdere gangen gegraven. Het dier is een planteneter en voedt zich met waterplanten, de oeverbe- groeiïng en praktisch alle kuituurge wassen die dicht bij het water voor komen. Er is sprake van "trek" in het voorjaar en dan worden soms grote afstanden afgelegd. De muskusrat is voornamelijk aktief in de schemering en de nacht; over dag krijgt men hem zelden te zien. meldingsplicht Gezien het gevaar voor onze water huishouding bestaat er in Nederland een meldingsplicht. Ieder die een mus kusrat ziet zwemmen of lopen of ook dood aantreft is verplicht dat te mel den bij gemeentehuis, de politie of de rattenvanger. Voor Soest is dat de heer J.J.Hagoort, telefonisch bereikbaar in Den Dolder onder nummer 030-791330. Aanwijzingen dat muskusratten er gens aanwezig zijn, kunnen ondermeer zijn: doodgevonden of overreden exemplaren, of dieren die in visfuiken gevangen zijn; gangen in oevers, bijna zo ruim als konijnenholen, met de in gang onder water. Voor bewoonde in- of uitgangspijpen ziet men de bo- demkleur iets afwijken. Verder ont staan bij een uitgebreid gangen systeem vaak oeverbeschadigingen en verzakkingen, die dan veroorzaakt zijn door het instorten van holen. Een ander herkenningspunt is een on geveer 12 centimeter breed, platge treden looppad door de oevervegetatie, die dan vaak doorlopen naar kuituur gewassen in de nabijheid. Daar treft, men dan kaalgevreten plekken aan. Het voedsel wordt naar het water ge sleept, waardoor vaak verloren plant- delen op de looppaden en in het water aangetroffen worden. Aan de kant van het water en in de holen wordt het voedsel opgegeten waarbij de zgn. "eetplaatjes" te vinden zijn. Het dier kent geen winterslaap. In de herfst- en wintermaanden kan men op vallende, vaak in ondiep water voor komende winterhutten zien, die van plantaardig materiaal zijn opgebouwd. bestrijding De bestrijding is landelijk georgani seerd en valt onder de Ministeries van Verkeer en Waterstaat en Land bouw en Visserij. De uitvoering is in handen gelegd van de Directie Fauna beheer van het Ministerie van Land bouw. De bestrijding gebeurt met speciale hulpmiddelen en vereist een bijzonder vakmanschap. Een muskusratkadaver dient bewaard te blijven (volgens de wetgeving) bijvoorbeeld in een plastic zak onder de grond, tot een muskus rattenvanger het heeft gezien. Volgens de huidige regeling kan aan ieder die een in Nederland gevangen muskus rat inlevert, een premie van vijf gulden worden uitbetaald. Hagoort zegt daar niet al te veel van te merken; noch van het aanleveren van gevonden dieren, nog van aan melding dat men een muskusrat weet te zitten of gezien heeft. Er is een poging gedaan ook werk zoekenden te interesseren voor dit werk, maar dat heeft practisch geen resultaat gehad. Het gevaar van schade door muskus ratten is zeer reëel. Het gebeurt dat koeien in de wei plotseling in een gang zakken en hun poot breken. Ook weg- verzakkingen komen voor, met alle narigheid van dien. In Brabant liep nog niet zolang ge leden een polder van 400 hectare plot seling onder water en was er veel schade aan de daar staande boerderij. De Eemoever behoort nu duidelijk tot het gebied waar het dier zich genes teld heeft. Ook aan de Kleine Melm heeft Hagoort er enkele gevangen. Zijn voorspelling er in de komende drie maanden langs deze oevers en in het aangrenzende polderland nog minstens zestig te zullen vangen, zijn op ervaring gestoeld. Omdat er "ge schouwd" werd door het Waterschap waren vorige week alle klemmen weg gehaald. Afgelopen maandag is Hag oort weer begonnen met het plaatsen van die klemmen en ook fuiken. Dat gebeurt dan ondermeer in duikers, vanwege mogelijke trek van de dieren. Het maandblad „Weerwoord" uitgegeven door het Landelijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk, heeft een flinke verandering ondergaan. Het eerste dat bij het zien van het Septembernummer opvalt, is dat het formaat groter is geworden. „Weerwoord" wordt namelijk gedrukt op het zogenaamde A-4 formaat, 't krijgt daardoor meer het uiterlijk van een magazine, wat weer prettige gevolgen heeft voor de verdere vormgeving. De vormgevers van „Weerwoord" kunnen nu meer uit de voeten: het lettertype is groter, illustraties kunnen afwisselender gebruikt worden. Kortgezegd: „Weerwoord" is aantrek kelijker geworden. Het voornaamste van een maandblad is vanzelfsprekend de inhoud. Dit maandblad voor jongeren vanaf 16 jaar wil niet alleen afwisselende infor- Assurantiën anno 1958 n H Ted. v. Berkhoutstraat 5 ra BAARN Tel. 02154-13879-11601 J matie geven, maar ook proberen klankbord te zijn van en voor de vele lezers. De abonnees worden nadrukke lijk uitgenodigd weerwoord te geven: ingezonden brieven worden gestimu leerd, lezers en lezeressen krijgen de ruimte bladzijden te vullen op de zg. beeldende pagina's, enz. De redaktie heeft zelf ook een paar plannetjes. Regelmatig zullen een aantal hoofd onderwerpen terugkomen. Om enkele te noemen: „Mijn verhaal" een ru briek waarin bekende en minder be kende Nederlanders hun gevoelens emoties en gedachten bij een bepaald bijbelverhaal weergeven; „Platvoeten en puistjes", over jongeren en hun relaties. Verder iedere maand een boekbespre king (ook aardig voor hen die examen doen), aandacht aan popmuziek, een poster op de middenpagina's, enzo voort. Er staat teveel in de 28 pagina's dikke Weerwoord om hier allemaal te noemen. Wie meer wil weten, nodigen wij graag uit om met ons op ontdek kingstocht te gaan. In het septembernummer van „Weer woord veel aandacht aan het probleem van oorlog en vrede. Er staat o.a. een Nieuwbouw dan wel verbouwing en uitbreiding van de aula op de algemene begraafplaats aan de Veldweg is niet noodzakelijk, vindt de commissie openbare werken. Ze haalde dit plan dan ook weg uit het hoofdstuk „nood zakelijk" in de concept-prioriteitenlijst en vond een plaats onder „zeer ge wenst" mooi genoeg. De verfraaiing van de Konlnginnelaan daarentegen kreeg een hogere waar dering dan burgemeester en wethou ders hadden gedacht. Zij hadden dit plan onder „gewenst" geplaatst, de commissie was van oordeel dat de verfraaiing „zeer gewenst" is. Ten minste als het gemeentebestuur de Konlnginnelaan als winkelgebied wil handhaven. Is dat niet het geval, dan kan het plan weer teruggeschoven worden. De heer G. Stam (CDA) merk te toen op, dat het dan beter helemaal afgevoerd kan worden. uitgebreid gesprek in met Mient-Jan Faber (sekr. van het IKV) en een artikel van dr. Okke Jager onder de titel „Een loterij voor een bommen werper". Wie belangstelling heeft voor Weer woord of een proefexemplaar wil ont vangen, kan schrijven naar: Weer woord, Postbus 99, 3970 AB Drieber gen. Een telefoontje is vaak ook al voldoende: 03438-6341. Weerwoord verschijnt 10 x per jaar, wie nu een abonnement neemt ont vangt de nummers tot 1 januari 1981 voor 18,50 en krijgt het boekje „Plaat sen van hoop" gratis thuisgestuurd. Foto Herman van Dam Ondersteboven, op het trottoir tegen een tuinmuurtje kwam de heer H. van R. (33) uit Soest op de Prins Uernhurdlaan terecht, nudat hij op de kruising Prins Hendriklaan-Albert ('uypluan-Prins Bernhardlaan geen voorrang kreeg van de 27-jarige autobestuurder A.K. eveneens uit Soest. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd en moesten worden weg gesleept. De kentekenbewijzen werden ingenomen. K. moest op advies van een arts naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht worden, inaar hij weigerde in de gereedstaande ambulance-auto te stappen. Hij ging op eigen gelegenheid naar Het college heeft een verzoek van het mannenkoor „Apollo" om een garan tie-subsidie in de kosten van het na- jaarskoncert gehonoreerd met een ga- rantie-p"V>sidi« tot maximaal 1250,-. Uit de woning van mevrouw K. aan de Buntweg verdween op onverklaar bare wijze een spaarpotje met 163 gulden en een fles Vieux. Gedacht wordt aan een insluiper die op 25 september overdag zijn slag sloeg. De vorige maand is deze actie gestart ten bate van 9 belangrijke Rode Kruis- taken. Het Rode Kruis in Den Haag ontvangt dagelijks vele duizenden inzendingen. Het blijkt dat vele gezinnen gezamen lijk de Puzzelspelen oplossen en inzen den. Oók de Rode Kruis-Luisterspel-lijn - 20-214444 -wordt wekelijks door ca. 15.000 Nederlanders beluisterd.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15