op goede voet Eerste "Kinfo" geslaagd Brand in zandgat Hollands Smickelfestijn PI n n 130: mjiniïrN4T!ON4L prioriteiten indeling J.. Schoenmode van nü.. voor -n prettige prijs. onderwijscommissie: Weinig verschuivingen in Kritiek van raadsleden op woningbouwvereniging St. Joseph chegude les 7.8, ankoop istel ir nu 10.95 van Zal Oecumenische jeugddienst Brandstichting in telefooncel Hengelen in vijvers Soesterveen Zege voor Geerlof Stam schoenen /sportartikelen 18 19 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 19 Belangstelling voor êen van de vele Foto Herman van Dam 3 du Rhöne AGHES doet denken geflonker wijn enro violen Styled by Anita. Met deze modieuze suede pump AGHES Zeer exklusieve suede pump met omslag en pyrarrudehak. Agnes, met het elegante rozetje, doet denken aan ruisende zijden avondjurken, geflonker van kristal, wijn en romantische violen 't a 24 pijpjes Niet overstelpend druk, maar de gehele dag door waren er belangstellenden in de openbare lagere school Overhees voor de j.1. zaterdag georganiseerde informatiemarkt over kinderen: Kinfo '79. Naast de ruim 500 volwassenen kwamen er ook vele honderden kinderen kijken en alles bij elkaar was het een geslaagde dag. In totaal gaven 26 op het terrein van de jeugd werkzame organisaties en verenigingen acte de presence; twee verenigingen lieten het afweten: De Blauwe Vogel en de werkgroep Buitenlandse werknemers. Er was enorm veel informatie te verkrijgen en er werd heel wat folder materiaal uitgedeeld. De majorettes van de gymnastiekvereniging "De Springbokken" en de volksdansgroep die oefent in de Sint Theresiaschool verzorgden het buitengebeuren. Het geheel stond in het teken van het Jaar van het Kind, maar is ook zonder deze specifieke aanleiding zeker voor herhaling vatbaar. Vooral uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringtatrast 11 - Tol. 11018 Aanstaande zondag 7 oktober is er weer een oecumenische jeugddienst in de Open Hof, aanvang 19.00 uur. In deze dienst zal pastor Marjan Wisse - theologisch student te Utrecht spreken over het thema: „Tijdwat doe je ermee? n.a.v. het bijbelboek Prediker. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door Jan Jansen met medewerking van een solist. Iedereen is hartelijk wel kom. Drie knapen, de 19-jarige J. van H.de 17-jarige R. M. en de 16-jarige J. A. zijn door de politie aangehouden en ingeslo ten in verband met brandstichting in een telefooncel. Na twee nachten in de cel doorgebracht te hebben, zijn zij weer op vrije voeten gesteld. De knapen vernielden in de telefooncel op de hoek Smitsweg-Weegbreestraat de telefoonboeken en staken deze ver volgens in brand. Met enkele uitge scheurde bladzijden poogden zij ook de bij de telefooncel staande brievenbus in brand te steken, maar dat mislukte. Het vuur in de telefooncel werd door een voorbijganger gedoofd, waarna de surveillerende politie de knapen in de omgeving aanhield. De hengelsportvereniging De Snoek baars heeft gevraagd of het mogelijk is in de vijvers in het Soesterveen te vissen. Gemeentewerken is inmiddels door het college gevraagd een advies uit te brengen over de vijvers welke eventueel in aanmerking komen. Hier na zal ook overleg gepleegd worden met de bewonerscommissie. De commissie openbare werken twijfelt er ernstig aan of een deel van het woningbezit in de gemeente wel in goede handen is bij de woningbouwvereni ging Sint Joseph. Met name de heer J. J. van denBrakel [PvdA] had felle kritiek op het reilen en zeilen van de vereniging. Hij vroeg zich al of de bewoners van St. Joseph-wonlngen straks net zulke goede faciliteiten krijgen als de bewoners van de andere woningen in Soest wanneer de woningbouwverenigingen Patrimonium en Goed Wonen enerzijds en het gemeentelijk woningbedrijf anderzijds een fusie De commissie boog zich over het concept-voorstel van b. en w., 62 wo ningen in Overhees aan St. Joseph over te dragen. Van den Brakel vroeg zich af „of we daar onder deze omstandig heden wel goed aan doen". Hij her innerde eraan, dat in het begin van de samenwerkingsperiode tussen de wo ningbouwverenigingen en de gemeente in de Stichting Samenwerking Woning bouwcorporaties (SSW), waar St. Jo seph niet aan meedoet, „alles bij St. Joseph een puinhoop was; de huizen aan de Molenstraat, de administratie en de financiën; er was geen cent in kas. Als gemeente hebben we er toen ontzettend veel geld ingestopt", aldus Van den Brakel. Zijn belangrijkste argument tegen de overdracht van de 62 Overhees- woningen was het ontbreken van de garantie dat de bewoners dezelfde faciliteiten zullen genieten als de ande ren, die een huis van de fusiepartners bewonen. „De huizen in Overhees zijn met gemeentegeld gebouwd. Die geven we nu zomaar aan een bepaalde groep mensen. Wat voor garantie heb ik dat de afspraken die met deze mensen gemaakt worden, nagekomen worden? Van den Brakel ging niet akkoord met de overdracht. „Ik denk niet dat St. Joseph aan dezelfde voorwaarden kan voldoen als de veel grotere SSW, hele maal niet omdat de taken nogal licht aangepakt worden", aldus Van den Brakel. Hij noemde het een algemeen belang dat een fusie tot stand komt tussen alle woningbouwverenigingen, dus ook Sint Joseph. Mevrouw J.Allard- Knol (D'66) vroeg zich af waarom St. Joseph niet aan de fusie meedoet, maar vooral wat de huurders daarvan vinden. De heer G. Stam (CDA) twij felde er ernstig aan, dat St. Joseph de huurders straks dezelfde faciliteiten kan geven als de SSW en drong er op aan, nog een poging te wagen om de woningbouwvereniging mee te krijgen. Wethouder D. Hoekstra (CDA) herin nerde eraan, dat de huizen destijds al aan St. Joseph waren toegezegd. Al leen de overdracht heeft nog niet plaatsgevonden. Afgezien van de vraag of er juridisch aan de overdracht te ontkomen is, vond hij het nakomen van de afspraken een kwestie van moreel fatsoen. Ook de heer Hoekstra betreurde het niet meedoen van St. Joseph aan de fusie. Vorig jaar echter sprak de meerderheid van de op een buitengewone ledenvergadering aan wezige leden-huurders zich tegen de fusie uit. Er werd toen een minder- heidsvoorstel van het bestuur aange nomen om niet mee te doen. Enkele argumenten daarvoor waren de vrees voor het verdwijnen van de herken baarheid en de twijfel of de leden bewoners wel dezelfde medezeggen schap in het nieuwe lichaam zullen hebben als in de afzonderlijke vereni gingen. „We hebben souplesse getoond om te blijven praten met St. Joseph en de deur open te houden. St. Joseph heeft er geen gebruik van gemaakt. Door deze houding zijn de plannen tot fusie een jaar vertraagd", aldus de wethou der. Namens St. Joseph zijn onlangs de fractievoorzitters in de gemeenteraad benaderd voor een gesprek. „Maar dat is een totaal overbodig gesprek, omdat St. Joseph zich toch niet wil laten inpassen in de nieuwe organisatie", aldus de wethouder. De commissie zei wel graag „ja" tegen het fusievoorstel, maar nog niet tegen de voorgenomen huizenoverdracht. Er moet eerst meer informatie komen, vooral over de vraag of St. Joseph het straks alleen allemaal wel aan kan en of de huurders niet de dupe worden van het niet meedoen aan de fusie. H. tijsseling-mellema Ossendamweg 33 - Soest-Zuid Telefoon 02155-18137 Schoonheidsspecialiste Manicure Pedicure UW SHISEIDO DEPOSITAIRE -/Hl/TEIDO GEEIM PRAKTIJK tot dinsdag 16 oktober Op het autocircuit van Zolder in België heeft Geerlof Stam in de Renault 5 races zijn zoveelste overwinning ge boekt. Hij voert de ranglijst aan voor het nationale kampioenschap. Ook in ternationaal blaast hij zijn partijtje mee. In dat klassement bezet hij de tweede plaats. Er zijn nog twee races te gaan voor het nationale kampioenschap. De eerste wordt a.s. zondag gehouden op Zand- voort; de tweede valt samen met de laatste internationale race die in de Franse plaats Nogaro gereden wordt. Foto Herman van Dam Als "zeer gewenst" worden gezien: het verbeteren van bestaande schoolge bouwen; het uitbouwen van documen tatiecentra in de scholen; het verlenen van faciliteiten ter bevordering van de integratie kleuter- en lager onder wijs; herzien taakomschrijving van de schoolraad; onderzoeken of de ouder commissies een ruimere financiële armslag behoeven; bij gebleken be- Door de leden van de onderwijscommissie is maandagavond nauwelijk ver andering aangebracht in de door het college opgestelde onderverdeling van het Soester wensenlijstje in de categorieën "noodzakelijk"; "zeer gewenst" en "gewenst". De commissie behandelde de hoofdstukken onderwijs en jeugd- en jongerenwerk. Door de partijen heen werd er over de rubricering wat genuanceerd ge dacht. Men vond elkaar geheel in de wens "het oprichten van een twee- potige regionale schooladviesdienst T 24U.ÜWJ gulden voor het eerste jaar) te promoveren van "zeer gewenst" naar "noodzakelijk". Verschillend werd gedacht over het samenvoegen van de wensen: "het on derwijzend personeel in staat stellen cursussen op het terrein van onder wijsvernieuwingen c.a. te volgen" (uit de groep noodzakelijk) met "het ver lenen van faciliteiten ter bevordering van de integratie kleuter- en lager on derwijs" (50.000 gulden per jaar) uit de groep'zeer gewenst" Progressief Soest en D'66 willen de schoolbioloog bij "noodzakelijk" on derbrengen, maar kregen daarbij geen steun van CDA, VVD en PvdA. De schoolbioloog staat bij "gewenst", maar kon voor de PvdA wel op schuiven naar "zeer gewenst". De heer H.Gerth (D'66) wilde uit breiding van het zwemonderwijs bij "gewenst" opgenomen zien, maar hem werd duidelijk gemaakt dat dit nauw samenhangt met de bouw van een overdekt zwembad, dat in het hoofd stuk sport en recreatie, in de rubriek "noodzakelijk" is ondergebracht. Sterk uiteen liepen de meningen of het aanstellen van beroepskrachten voor het jeugd- en jongerenwerk (Jeugd werk Soesterberg en Molensoos Soest) gelijk op moest gaan met het verbete ren van bestaande accomodaties. Het verbeteren van de accomodaties is ge rangschikt onder "noodzakelijk" ter wijl de uitbreiding van de staven, te recht kwam onder "zeer gewenst". Wat het hoofdstuk onderwijs betreft staan nu als "noodzakelijk" gerubri ceerd: het opstellen van een educa tief netwerk; vernieuwing van het schoolmeubilair 100.000 gulden per jaar; het onderwijzend personeel in staat stellen cursussen op het terrein van onderwijsvernieuwing te volgen (13.000 gulden per jaar)het oprichten van een tweepotige regionale school adviesdienst. hoefte medewerking verlenen aan de uitbreiding accomodatie peuterspeel zalen voorzover het oude wijken be treft en het realiseren van peuter speelzalen in nieuwe wijken. Wat het jeugd- en jongerenwerk be treft blijven vooralsnog als "noodza kelijk" gezien: het onderzoeken op welke wijze het jeugdwerk uitgebouwd kan worden tot club- en buurtwerk; realiseren van een nieuwe accomoda tie voor de Stichting Jeugdwerk Soest; verbeteren van de bestaande accomo- datie Stichting Jongerencentrum (Mo lensoos ruimtelijke consequenties van de uitbreiding taakstelling kinder boerderij "De Vrije Teugel" nader onderzoeken, alsmede de consequen ties voor een eventuele uitbreiding van de staf onderzoeken met betrek king tot de buitenlandse jongeren op welke wijze op de toekomstige ont wikkelingen kan worden ingespeeld. "Zeer gewenst" zijn hier: het aanstel len van een beroepskracht voor de Stichting Jeugdwerk Soesterberg (50.000 gulden per jaar); uitbreiding staf Molensoos (50.000 gulden per jaar) uitbreiding staf Stichting Jeugdzorg Soest (50.000 gulden per jaar). "Gewenst" is tenslotte de verplaat sing van de Praatpaal (waar een be drag van plus minus 600.000 gulden mee gemoeid zal zijn r oio Herman van iwin Woensdag j.1. kregen gehandicapte kinderen uit Soest een snoepreisje aangeboden door Holland International. Aanleiding hiertoe was de opening van het nieuwe reisburo aan de Steenhoffstraat. Na afloop was het voor de kinderen smikkelen geblazen bij pannekoekenboerderij "De Smickel" in Soest. Na een gezellige en vermoeiende dag werden kinderen en begeleiders keurig thuis bezorgd. Een dag waarop door velen nog lange tijd zal worden teruggeblikt. n Van Weedestraat 16, Soest, telefoon: 02155-13473. Zondagmiddag is de brandweer vele uren bezig geweest met het bestrijden van een brand die woedde in het zandgat achter de woningen aan de Beukenlaan en achter de Witte Boerderij. Het vuur vond gretig voedsel in een berg afval, waar onder hout en ook autobanden. Daardoor was er een enorme rookontwikkeling, die veel mensen aantrok. Op de Ver lengde Talmalaan liep het verkeer vast. De brandweer zette drie hogedrukstralen in en een paar zandschuivers om het vuur af te dekken. Men vermoedt dat de brand ontstaan is door brandstichting. wordt ieder uitstapje een feest. De aparte gekartelde belijning en de warme bordeau-kleur staan er garant voor. DOLLY Suede schoen met pittige sleehak en twee wreefbandjes. De charleston en Dolly houden van elkaar, dus dat zit wel goed. ISALINE Enkellaarsje uit grootmoeders t|jd Dit suede laarsje heeft een strakke lyn en is voorzien van ritssluiting. De paspoüering en knoopgarnenng maken het laarsje tot Iets bijzonders i

Soester Courant | 1979 | | pagina 19