Soesterbergse voorouders zijn Soesters Van Dam Supermarkt organiseert voorlichtingsavond over wijn en kaas J.A.Zwaanenburg lid van provinciale staten „,2.98 Wethouder Menne bij start woningbouw: Voor Paal KG KOFFIE Honsbergen RIBBETJES Handsinaas appels Boeren metworst Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Een geëmancipeerde levensverzekering, wat is dat? Dinsdag 8 oktober in "De Open Hof": Venten zonder vergunning Auto in Molenstraat rotonde 18-Jarige jongen zwaar mishandeld Woensdag 3 oktober 1979 58e jaargang no 6 DEZE WEEK: 250 GRAM Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG DIKBEVLEESDE 3 kilo .slechts ALLEEN DONDERDAG ,15 stuks ALLEEN DONDERDAG: 250 GRAM van 1.69 voor Zie onze advertentie GEKARD PAUL ALLEEN DONDERDAG: (Plm. 700 gram) Heel eenvoudig: dat is een levens verzekering die vader en moeder allebei verzekert. Moet dat nou? Ja. Want als vader overlijdt, moet er geld komen, Om de terugval in de inkomsten zo goed mogelijk op te vangen. Maar als moeder wegvalt, moet er óók geld zijn. Want anders kan vader de hoge kosten van huis houdelijke hulp niet betalen. En dan worden de kinderen de dupe. Zo'n polis die vader en moeder allebei verzekert is niet duur. En het aardige is, dat er bij leven en welzijn, als vader 65 wordt, een bedrag op tatel komt dat doorgaans hoger is dan alle betaalde premies samen. Als u ons even belt, komen we praten. Natuurlijk liefst als u dan alle bei thuis bent. rbhUUï Demmers en de Wotff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 710.— Buiten Soest per half jaar 720.— Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT Foto Herman van Dam Op 10 oktober a.s. zal de heer J.A.Zwaanenburg In Utrecht beëdigd worden ais lid van provinciale staten. HJj maakt deel uit van de CDA-statenfractie. De heer Zwaanenburg volgt de heer H.W.M.Heyman op die voor enige jaren maar het buitenland is vertrokken. De heer Zwaanenburg werd op 18 maart 1935 in Rotterdam geboren. Eind 1958 trad hij in het huwelijk met mej. G.M.T.Hafkenscheid. Het gezin telt drie kinderen; een dochter en twee zoons en woont aan de Weeg breestraat. Het nieuwe statenlid is als marketing manager werkzaam bij Billiton Metals en Ores te Den Haag. Hij is lid van de KVP en tevens recht streeks lid van het CDA. In Soest is hij vice-voorzitter van de plaatselijke KVP-afdeling en neemt hij daarvan tevens het secretariaat waar. Hij is hier ook vice-voorzitter van het CDA. Deze laatste funktie legt hij per 1 januari a.s. neer. Verder was de heer Zwaanenburg lid van het dage lijks bestuur van het CDA-kamerkring- verband, een funktie die hij 1 oktober j.1. heeft neergelegd, en is hij lid van hetKVP-bestuur kring Utrecht. In de staten wordt hij lid van de com missies sport, recreatie en natuurbe heer; milieubeheer en de commissie bestuurlijke organisatie. Vorig jaar bij de statenverkiezingen werd de heer Zwaanenburg rechtstreeks gekozen; hij stond op de dertiende plaats op de CDA-lijst. In verband met vooraf ge maakte afspraken, met de zoge naamde "stadslijst", heeft hij toen van zijn benoeming afgezien. Dit alom bekende bedrijf uit Honsbergen heeft iets interessants georganiseerd. Op Dinsdagavond 9 oktober a.s. om 20.00 uur wordt in DE OPEN HOF aan de Veenbesstraat een voorlichtingsavond gehouden over twee uitstekend bij elkaar passende comsumptie-artikelen, t.w. wijn en kaas. De toegang is geheel vrij. Dat men bij van Dam Supermarkt overtuigd geraakt is van het nut van een dergelijke voorlichtingsavond, moge o.m. blijken uit het volgende. Al kijkend en kopend passeren de be zoekers van deze supermarkt o.m. een uitgelezen collectie wijnen, afkomstig van het oude en zeer gerenommeerde wijnhuis FINJE/CARP. De onbekendheid met wijnen in alle variëteiten doet velen naar die expo sitie vragend kijken, zo van: wat moet ik daar allemaal mee. Dit is voor de klant geen leuke ervaring. Daar gaat van Dam Supermarkt nu iets aan doen. Op die voorlichtingsavond zal er een AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. 720,75 Brandinboedelverz. v.a .7 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. 7 3,95 Rechtsbijstandverz. v.a. 7 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. 761,60 Kinderen v.a. 730,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. 724,85 Levensverzekering voor het hele gezin. vinoloog van genoemd wijnhuis aan de hand van lichtbeelden en een boeiend betoog de bezoekers binnenleiden is alles wat wijn en haar cultuur betreft. En om het gesprokene en getoonde beter te doen indringen, kunt U aan de aanwezige stands door middel van proeven zelf nagaan, in hoeverre U op die avond als wijnkenner of wijn- kenster gevorderd bent. Bij de stands staan weer deskundigen, zodat U Uw eigen vragen ook nog op hen kunt af vuren. Op die avond komt zoals gezegd ook kaas aan de beurt. KAASUNIE VAN BEEK B.V. uit Barneveld is met een aantal vakmensen aanwezig. Zij zullen U op de hoogte brengen van de wijze van kaasproduceren en de grond stoffen die daarbij onontbeerlijk zijn Daarbij zal het dan niet alleen gaan over de kaassoorten, die bij Van Dam Supermarkt regelmatig in de aan bieding zijn, zoals dat heet, maar ook over de buitenlandse kaassoorten. Ook op dit gebied sluit de mate van bekendheid niet aan bij de grote sor tering, die U steeds uitgestald vindt op de afdeling fijne vleeswaren en kaas. Doosjes en pakjes in allerlei mo dellen en formaten, kleurrijk geëtiket teerd, veelal met Franse namen en op- chriften. Op die avond zal men U de toepassing i van al dat heerlijks in combinatie met wijnen duidelijk maken, niet alleen met een betoog, maar ook weer met Uw eigen waarneming door proeven. Wijn en kaas, twee edele natuurpro ducten, zijn het waard een steeds bre dere kring van kenners en daardoor ook van genieters, te veroveren. Het zijn artikelen om aan Uw gezel ligheidsuurtjes thuis een aparte sfeer te geven, wat niet alleen leuk is voor de huisgenoten, maar uitermate aan genaam voor hen, die U Uw gasten noemt. De lezer ziet, dat het echt de moeite waard is geheel vrijblijvend eens bin nen te lopen op die avond in DE OPEN HOF. De datum is dinsdag 9 oktober en het begint om 20.00 uur. Er was geen doorkomen meer aan. De overbodig geworden, onbehouwen vierkante kleren kast zat muurvast in het door verbouwingen ingekrompen trapgat en was een obstakel geworden dat de vrije door vaart naar de bovenverdieping belemmerde, zo niet volledig stremde. De weg terug was niet eenvoudig, maar met vereende krachten en met achterlating van reepjes be hang en houtsplinters lukte het ons toch het ding vlot te krijgen. Na een half uur zwoe gen en ploeteren waren we op ons uitgangspunt terug en stond de kast weer onnodig plaats in te nemen. Zoals het een goede buur annex niet ver weg wonende vriend betaamt, kwam hij op het juis te moment een borreltje drin ken: „Door het raam!" besliste hij en doelde daarmee op de kast. „We gaan bij een aan nemer wat stellingplanken halen, zetten die tegen de dak goot en laten 'm aan een touw tje naar beneden glijden". Een aanhangertje achter de auto gekoppeld, joegen we voordat het donker zou worden, naar de door de bouwer aange duide plaats waar hij het ge vraagde houtwerk in een schuur opgeslagen had. Hamer meenemen, want het slot doet het niet meer" luid de zijn instructie. Bij het zien van meerdere schuren over viel ons een lichte aarzeling, maar omdat 'er niemand was om die te vertalen in een vraag, sloopten we het slot van de deur, sleepten wat hout uit de schuur naar buiten en bonden de als luchtafweer omhoog ge richte steigerpalen vast. Zelf nam ik plaats op het onderste deel om te voorkomen dat ze eruit zouden kieperen. Met veel geschreeuw en deskundigheid gleed even later de kast uit het venster en brachten we het geleende goed weer terug, waar een inmiddels thuisge komen bewoner zich verwon derd afvroeg waarom we hem hout kwamen brengen. Van het verhaal van de aan- nemer begreep hij niets en tenslotte hebben we het maar zo gelaten. Zouden we dan toch de verkeerde schuur leeg gehaald hebben Op de Zandlaan werd de Turk O. B. uit Ede aangehouden in verband met ven ten van groenten, brood en fruit. B. stond wel ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en kon ook een schrif telijk verzoek tonen waarin hij aan het gemeentebestuur van Soest verzocht hem een ventvergunning te verlenen. Die vergunning had hij echter nog niet. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8.2% Wij lichten u graag vrijblijvend in. yJ. G. van ROUWENPAAL fBurg. Grothestr. Ila I Soest - Tel. 02155-16467| Wethouder J.Menne verzette de eerste hap zand voor de woningbouw in het plan Steenberghe Foto Herman van Dam De pas in gebruik genomen Molen- straat-rotonde heeft in de nacht van zaterdag op zondag de eerste automo bilist te „verwerken" gekregen. Het was de 26-jarige Soester P. S., die als eerste van de ongetwijfeld nog lange rij weggebruikers, rechtdoor het gloednieuwe plantsoen in reed. S. kreeg een rijverbod. De Molenstraat was geruime tijd afge sloten in verband met de aanleg van riolering en reconstructie-werkzaam heden. Ondermeer werd halverwege het gedeelte Soesterengweg-Nieuwe- weg een plein aangelegd waar het verkeer omheen geleid wordt. Vroeger kon men daar rechtdoor rijden. Er is nog geen groen aangebracht, wel staat er midden op een lantaarnpaal. De eerste doorrijder heeft die paal echter niet bereikt. In totaal hebben de werkzaamheden 340.000 gulden gekost. „Duikend in de annalen van Soesterberg kom je interessante dingen tegen. Al in de 17e eeuw waren er Soesters die over de berg trokken naar heidegebie den aan de andere zijde van die berg. De Soesterbergse voorouders zijn dus Soesters. Ik neem aan dat deze ontdekking de band tussen beiden nog zal ver stevigen, zo dat al mogelijk is", aldus wethouder drs. J. Menne bij de start van de bouw van 50 premiekoopwoningen in Soesterberg. De huizen zijn in eerste instantie bestemd voor kostwinners die een belastbaar inkomen hebben van minder dan 50.000 gulden en tevens tenminste vijf jaar in Soesterberg wo nen öf werkzaam zijn in Soesterberg en op meer dan 25 km afstand wonen. Voorkeur krijgen dan diegenen die een huurwoning in Soesterberg achterlaten. De toewijzing zal eind oktober begin november rond zijn. Wethouder Menne verzette vorige week zijn eerste „officiële" hoop zand. Dat gebeurde, dankzij de assistentie van een graafmachine-bestuurder, zonder ongelukken. Voor de fotografen werd de manoeuvre zelfs herhaald. In het Soesterbergse Dorpshuis ver telde de wethouder daarna dat Soester- bergers échte Soesters zijn, al kropen zij destijds ver de hei op, omdat de weg onveilig gemaakt werd door struikrovers. De wethouder was blij dat er na lang praten nu toch ook daadwerkelijk wat gedaan wordt voor de woningzoe kenden in Soesterberg. Vergeleken met Soest is het aantal inwoners de laatste twintig jaar constant ge bleven; in Soest nam dat aantal met 50% toe, in Soesterberg slechts met gemiddeld zeven per jaar. Dat lage groeitempo had gevolgen voor de bewinkeling en de wethou der sprak de hoop uit dat de bouw van deze vijftig woningen ook een verbetering van de winkelvoorzie ning zou betekenen. Dank bracht hij aan de vrouwen adviescommissie en aan het bouw fonds Nederlandse gemeenten voor hun inbreng. De wethouder zette zich tenslotte af tegen de landelijke politieke opvat ting dat de hypotheekrente niet meer aftrekbaar zou moeten zijn. „Mijn persoonlijke mening", aldus de CDA- wethouder, „is dat je het de mensen met belastbare inkomens van maxi maal 50.000 gulden niet kunt aandoen om te stoppen met de aftrekbaar heid; niet geheel, maar ook niet ge deeltelijk; nu niet, maar ook niet over enkele jaren. Immers de finan ciering zou dan gemakkelijk in gevaar komen voor de mensen die deze nieuwe woningen in Steenberghe gaan be wonen", aldus wethouder Menne. De heer G. Louter van het bouwfonds zei het te betreuren dat de nieuw bouw niet bereikbaar zou zijn voor de man met een inkomen lager dan 50.000 gulden. Hadden de onderhan delingen niet zo lang geduurd, dan was een gemiddeld inkomen van 36.000 gulden voldoende geweest. Zou de gemeente Soest echter besluiten te gaan bouwen voor inkomensgroepen •van 25.000 tot 30.000 gulden, dan zou het bouwfonds vooraf de realisatie- garantie willen geven. Een en ander hing wel af van toezegging van hogere overheden. De heer Louter bood tenslotte een vol wassen boom uit de bomenbank aan voor het pleintje in het nieuwe wijkje. De vijftig woningen worden gebouwd op het terrein tussen de Versteeglaan en de v.d. Griendtlaan, en Amersfoort- sestraat en Rademakerstraat. Er komen verschillende typen huizen en er wordt veel aandacht besteed aan geluidsisolatie. De koopprijzen lig gen tussen de 145.628 gulden en de 168.931 gulden. Informatie verstrekt het gemeentelijk voorlichtingsbureau. De eendaagse expositie in het dorps huis over deze woningen trok enorme belangstelling. Alle 300 informatie pakketten werden uitgegeven, terwijl ook nog zestig telefonische aanmel dingen van belangstellenden binnen kwamen. De 18-jarige E. van V. is in de nacht van zaterdag op zondag op de Anna Paulownalaan door twee Soesters, de 16-jarige E. E. (een oude bekende van de politie) en de 23-jarige R. van L. zwaar mishandeld. Het slachtoffer moest met oogletsel en vermoedelijk een gebroken jukbeen in het ziekenhuis Zonnegloren worden opgenomen. E. bezocht met zijn mededader een bar aan de Burg. Grothestraat. Daar was ook Van V. Zonder enige aanleiding zei E. dat hij Van V. niet mocht en dat hij dat nog wel zou laten merken. Toen Van V. vertrok liepen de twee hem achterna. Op de Anna Paulownalaan kregen zij hem te pakken met het gevolg dat Van V. in het ziekenhuis terecht kwam. Vooral E. is al meerdere malen voor een dergelijk bruut en onbesuisd op treden aangehouden. Hij heeft er ook voor in een inrichting gezeten; naar het zich nu laat aanzien, zonder veel sukses. De twee jongens werden zater dagavond ingesloten.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1