Selby start onfortuinlijk S.E.C.-Zondag ook te sterk voor Baarn Muis klubkampioen snelschaken Nog steeds geen winst voor de Eemvogels SEC-zaterdag blijft winnen Soest overklast Hoogland WZ kon het weer niet tot een overwinning brengen Tweede klaverjas wedstrijd van WZ iü Cor Koster onder de drie;uurs grens Sportinstuif gaat weer van start S.E.C.-Baarn 3-1 Scherpenzeel - Hees 3-0 Heren-hockeyers gelijkspel; dames op winst Brons voor Bas van Os Badminton: Korfbal: V. 21 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 21 Het is Cor Koster dan eindelijk toch gelukt de marathon binnen de drie uren af te leggen. Hij was daar steeds dicht bij en noteerde in de wedstrijd Utrecht-Amersfoort 3.01.42 uur; in Hannover kort geleden zelfs 3.00.55 uur en nu dan in Amersfoort 2.57.38 uur. Onder gunstige weersomstandigheden! begeleid door Ron van Duuren legde Koster de eerste twintig kilometer af in een voortreffelijke tijd. Hij lag vier minuten voor op zijn schema en dat bood perspectieven. Bij de finish bleek zijn droomwens, de marathon nogeens afleggen binnen de drie uren, in vervulling gegaan te zijn. Dit fantastische resultaat heeft hij te danken een vele duizenden kilometers tramingsarbeid en bovenal aan door zettingsvermogen en wilskracht. In Amersfoort liet hij de concurrentie liefst 15 minuten achter zich. Zaterdag 27 oktober loopt Koster in Zwolle zijn 74ste marathon van zijn sportcarrièreop 4 november neemt hij deel aan een wedstrijd over 69 km in de Haarlemmermeer. Goede prestaties zijn ook te melden van de S.O.aoest-atleet Joop Leijen- horst. Hij liep in Amersfoort de mara thon in 2.54.58 uur en behaalde daar mee een fraaie twintigste plaats. Zon dag liep Leijenhorst de Singelloop in Utrecht; een wedstrijd over 10 kilome ter. In het sterk bezette veld van 300 deelnemers liet hij er zo'n 250 achter zich. Zijn tijd was 37.32 minuten. Douwe Alkema van „Soest" legde in Amersfoort de halve marathon af in 1.21 uur en dat was goed voor de 32e plaats; een andere Soester, Jan Veen, deed over deze afstand 1.28 minuten. De Soester schaakclub heeft haar nieuwe "home" in het dorpshuis "De Borg" ingewijd met het jaarlijks klubkampioenschap snelschaken. Dit kampioenschap gold tevens als een selectiewedstrijd voor de Stichts Gooise snelschaak kampioenschappen die volgende maand in Leusden gehouden zullen worden. In vergelijking tot het vorig jaar is er niet veel nieuws onder de zon. Op zienbarend mag alleen genoemd worden de doorbraak van Chiel Ven- nik. Net als in de schaakcompetitie heeft hij zich ook op deze tak van de schaaksport aangediend als een man netje waar rekening mee gehouden zal moeten worden. Het zag er vorige week vrijdagavond dan ook lange tijd naar uit dat deze speler recht op z'n eerste kampioenschap zou afstevenen. Na vier van de zeven ronden was niemand er nog in geslaagd de "wals" tot stilstand te brengen. Dat gelukte m de vijfde ronde wel aan Samsom, terwijl even later ook Braf het punt aan Vennik wist te ontfutselen. Het gevolg was dat niet Vennik maar de kampioen van vorig jaar, de jeugdige Gerrit Muis, de vlag aan het eind van de avond kon hijsen. Muis won in de kampioensgroep zes van de zeven par tijen. Alleen in Vennik, zijn grote ri- Vanaf zaterdag 6 oktober a.s. zal er voor de jeugd van Soest wederom gelegenheid worden geboden om door middel van de wekelijkse sportinstuif kennis te maken met verschillende takken van sport. Het gebeuren vindt plaats in de sport hal Beukendal. Alleen de eerste instuif, op zaterdag 6 oktober, vindt in het kader van de opening van De Borg, in De Borg plaats. 8.45-10.15 uur voor de leeftijdsgroep 6 t/m 9 jaar. 10.30-12.00 uur voor de leeftijdsgroep 10 t/m 13 jaar. Toegangsprijs 1,—Er zal tijdens de instuiven gelegenheid zijn diverse bal spelen te beoefenen zoals basketbal, handbal, hockey, korfbal, volleybal enz., terwijl ook veel aandacht wordt gegeven aan turnen, boksen en tafel tennis. vaal, moest Muis zijn meerdere er kennen, evenals in de voorronde het geval was geweest. Vennik moest de tweede plaats delen met de nummer twee van vorig jaar, Vegter, die van zowel Muis als Vennik ver loor. Aan het kampioenschap namen veer tien schakers deel die verdeeld waren over twee groepen. In elke groep waren de "kopstukken" gelijkmatig verdeeld. Uit de A poule wisten Muis, Vennik, Henze en Tas zich voor de kampioensgroep te kwalificeren ter wijl uit de B groep Vegter, Samsom, Braf en Groen overgingen naar de finalepoule. De heer J.K. van Zijt- veld viel door enkele ongelukkige ver lopen partijen naast de boot. In de reservegroep toonde hij aan wel de gelijk te kunnen snelschaken want alle vijf tegenstanders kregen van hem een nul "aan de broek". De eind standen: Kampioensgroep; 1. Muis, 6 uit 7. 2 en 3 Vennik en Vegter, 5 uit 7. 4 Braf, 4Ms uit 7. 5 Samsom. 3% uit 7. 6 Henze. 2 uit 7. 7 en 8 Groen en Tas, 1 uit 7. Reserve kampioensgroep: 1 J.K.v.Zijtveld, 5 uit 6. 2 C.v.Dijk. 4 uit 6. 3 Mossing, 3 uit 6. 4 Smits, 2 uit 6. 5 Reiche, 1 uit 6. 6 Stegers, 0 uit 6. Atletiek: Afgelopen zaterdag werden op de sin- telbaan van de TH Enschede interna tionale atletiekwedstrijden voor de CD- jeugd gehouden. De deelnemende at leten kwamen voornamelijk uit het Oosten van het land en uit Westfalen (Duitsland). Van S.O.Soest-zijde deed bij de D-jeugd Bas van Os mee. Zo wel op de iOOO meter als op de 80 meter sprint werd hij in dit sterke deelnemersveld derde, hetgeen hem de bronzen medailles opleverde. De 1000 meter werd door hem in een nieuwe persoonlijke rekordtijd van 3.09.9 ge lopen. Op de 80 meter stopte de chrono meter bij 11.3 sec. Bij het verspringen kwam hij tot een sprong van 4.10 meter. Selby 1, spelend in de overgangsklasse, startte afgelopen weekend het nieuwe seizoen zeer ongelukkig. Met twee in vallers werd van het Amersfoortse KBVA met 5-3 verloren. Selby 3 kwam niet verder dan 4-4 en het 5e team ging met 5-3 ten onder. Alleen het 6e team wist met 6-2 de volle winst bin nen te halen. Selby, dat met 6 senioren- en 3 jeugd- teams aan de competitie deelneemt, verhuisde dit seizoen van De Bunt naar het nieuwe wijkcentrum De Borg in Overhees. Doordat in De Borg meer speeltijd beschikbaar kwam kon de be staande wachtlijst worden opgeheven. De enorme belangstelling voor de bad- mintonsport is er de oorzaak van. dat de wachtlijst opnieuw moest worden ingevoerd. Badmintondemonstratie Na de officiële opening van De Borg geeft de Nederlandse badminton-top op vrijdagavond om 21.00 uur een demon stratie. De gebroeders Rob en Piet Ridder zullen samen met Guus van der Vlugt en Hermen Leydelmeijer laten zien hoe spectaculair het badminton is. De Eemvogels kwamen er in deze wedstrijd tegen Hellas 1 niet aan te pas. Al in de 2e minuut wist Hellas uit een strafworp 0-1 te scoren en liep al snel tot 0-3 uit en pas in de 18e minuut wisten de Eemvogels door Sidney de Jager hun eerste doelpunt te maken. Hellas ging gestaag door en bracht vlak voor de rust de stand al op 1-7. Na de hervatting vonden de Eemvo gels, met uitzondering van Reinoud Toonen, de korf nog niet. Hellas had daar veel minder problemen mee en stormde door naar 2-14. De Eemvogels speelden, op enkele uitzonderingen na, ontzettend futloos en hadden veel bal verlies, zodat deze uitslag volkomen verdiend was. Het is te hopen dat er zaterdag a.s. in de uitwedstrijd tegen Doorn met meer enthousiasme en inzet gespeeld zal worden. Ook Eemvogels 3 was niet erg succesvol in zijn wed strijd tegen KVO 4. Het werd 16-0 voor KVO. Deze Eemvogels-ploeg, waarin heel veel nieuwe speelsters en spelers bleef echter stug doorgaan en bijna kon Richard de eer nog redden. Overige uitslagen: Hilversum Asp.A- Eemvogels Asp. A 0-0. Eemvogels pup i Houten pup 1 4-0, doelpunten van Angelique 3x en Asakia. Pupillen 2 won met 0-1 van Soesterkwartier door een doelpunt van Remco de Haan. Op het trainingsveld van de Eemvogels zijn 3 masten met lichtbakken ge plaatst (door de leden) en aangesloten (door de PUEM), zodat er nu nog on danks het vroege invallen van de duisternis buiten op het veld getraind kan worden. Wedstrijdprogramma voor zaterdag 6 oktober: Doorn 1 - Eemvogels 1; 16.00 uur in Doorn. Eemvogels 2 - Meeuwen 2; 16.00 uur veld Staringlaan. Kameo 5 - Eem vogels 3; 12.30 uur. Asp. A - KVO A: 13.30 uur veld Staringlaan. Asp. B - Soesterkwartier a; 12.00 uur veld Sta ringlaan. Asp. C - Telstar E; 11.00 uur veld Staringlaan. RDZ pup 1 - pup i; 12.00 uur veld Staringlaan. mm SPORTS M Foto Herman van Dam ju Peter van Boeyen (rechts) had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de overwinning op Baarn In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft SEC een verdiende overwinning behaald op Baarn. Een hoofdrol was hierbij weggelegd voor Peter van Boeyen die met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de overwinning had. Naar schatting ruim duizend toeschou wers waren naar het SEC terrein gekomen om in fraai herfstweer de derby tussen SEC en Baarn bij te wonen. SEC nam vanaf de aftrap het initiatief hetgeen resulteerde in een vrije trap en twee hoekschoppen in de eerste minuten waarbij keeper Ges- garz verrast werd door een schot van Evert Holleman dat echter net langs de buitenkant paal verdween. De aanvallen volgden elkaar in snel tempo op terwijl SEC de buitenspel val hanteerde om de counters van Baarn op te vangen. Bij doorbraken redde Peter Heemskerk steeds be kwaam door goed getimed steeds zijn doel uit te komen. Een handsbal in het strafschopgebied van Baarn in de zeventiende minuut gaf SEC de kans om de leiding te nemen. Jos van Rouwendaal stuurde de keeper de verkeerde hoek in, maar zijn schot ging naast. In de 24e minuut kreeg Baarn een unieke kans om de leiding te nemen toen P. Visee doorbrak en voor een leeg doel kwam maar de bal naast het doel deponeerde. Toen in de 31e minuut de eerste hoek schop van Baarn was afgeslagen werd de bal snel naar voren gespeeld waar Wim Altenaar de laatste man van Baarn. B. Burgman naar de zijlijn lokte en de vrij lopende Jos van Rouwendaal de bal toespeelde. Jos van Rouwendaal passeerde vervolgens be heerst keeper Gesgarz (1-0). Een volgende snelle aanval werd door Wim Altenaar met een hoog schot over het doel afgerond, maar in de 35e minuut stichtte de goed en hard werkende Jos van Rouwendaal zoveel verwarring in de Baarn-defensie dat een terug speelbal door Peter van Boeyen onderschept kon worden. Hij rondde zijn aktie af met een zuiver schot dat de keeper kansloos liet. SEC ging door vlak voor rust verving Ruud van Rouwendaal de licht gebles seerde Wim Dorrestein. Baarn kwam nog even terug en dwong Jan Drogt tot een knappe redding bij een uitbraak. Even later soleerde Joop Pouw door de Baarn defensie omspeelde de keeper, struikelde en kwam toch nog tot een schot dat knap gekeerd werd door de keeper. Na rust hetzelfde spelbeeld als daar voor een aanvallend SEC en een coun terend Baarn. In de eerste minuut moest een kopbal van Nico van Ginkel door een achterspeler van de lijn gehaald worden. Verrassend was het dat niet SEC maar Baarn scoorde. Bij een aanval van Baarn in de 12e minuut maakte Jan Drogt een overtreding tegen P. Visee, die met een strafschop werd bestraft. Wim Burgman benutte deze strafschop feilloos (2-1.) De spanning was terug. Baarn zag mogelijkheden voor een gelijkspel maar verder dan een hoekschop in de zeventiende minuut kwam men niet. In de 23e minuut verving Kees Dorre stein de moe gestreden Joop Pouw. Nog geen minuut later schoot Kees Dorrestein na goed aangeven van Pe ter van Boeyen rakelings over. Een knap opgezette aanval waarbij de bal op Jos van Rouwendaal werd ge speeld leidde tot succes in de 26e mi nuut. Jos kopte door naar de op snel heid liggende Peter van Boeyen die, na de keeper met een schijnbeweging uit balans gebracht te hebben, beheerst scoorde (3-1). SEC beheerste daarna volledig de wed strijd; Jan van Rees dirigeerde vanuit de achterhoede de aanval, over de vleugels ondernam Ruud van Rouwen daal weer zijn rushes, maar de voor zetten voor het doel misten de precisie om succes te hebben. Een vrije trap voor Baarn werd in de slotfase nog fraai weggestompt door Peter Heemskerk en met SEC in de aanval kwam het slot van deze wed strijd die een verdiende overwinning bracht voor SEC. Het overwicht van SEC werd ook gedemonstreerd in de corner verhou ding 10:3 in het voordeel van SEC. KVVA 3 - SEC 31-3 In een rommelige wedstrijd waarin SEC langdurig een groot veld over wicht had werd het zwakke KVVA met 3-1 verslagen. Een aanvallend spelend SEC kwam verrassend op achterstand toen een hoge voorzet in het doelgebied stuiter de en via de handen van de verraste BertLüschen in het doel verdween (1-0 na 6 minuten). SEC ging echter door maar had voor lopig geen succes totdat Jan van de Wiek in de 26e minuut uit een straf schop mocht scoren omdat Paul Wil denburg onderuit was gehaald. Een hard schot van Jan Dorrestein in de 38e minuut kon ternauwernood door de keeper verwerkt worden, hij bles seerde zich zodanig dat hij zich moest laten vervangen. Na rust verving Wim van Velzen aanvoerder Ed Brouwer. In de eerste minuut kwam SEC op een voorsprong toen Jan van de Wiele goed doorging op aangeven van Wim van Velzen en scoorde (1-2). De sterk aanvallend spelende Paul Wildenburg werd in de 19e minuut nogmaals onderuit gehaald waardoor Jan van de Wiele zijn derde doelpunt uit de toegekende strafschop mocht scoren (1-3). Peter Huizinga verving daarna Jan van Londen. SEC had toen de overwin ning binnen en goed keeperswerk van Bert Lüschen zorgde ervoor dat KVVA niet meer dichterbij kwam. Dat SEC-zaterdag erg goed draait, was afgelopen zaterdag aan de publieke belangstelling aan de Bosstraat erg goed te merken. SEC speelde tegen Zwart/Wit uit Harderwijk. Zwart/Wit, vorig seizoen nog een van de mede-gegadigden voor de titel, werd in de tweede helft volledig door SEC afgetroefd. SEC startte de eerste helft niet best en Zwart/Wit maakte de wedstrijd. SEC speelde te makkelijk en het midden veld was dan ook volledig voor Zwart/ Wit. Veel kansen kwamen er niet voor Zwart/Wit, omdat de SEC achterhoede deze middag opnieuw goed draaide. Ook de SEC voorwaartsen kregen wei nig gelegenheid, omdat de buitenspel val van Zwart/Wit erg goed klopte. In de 20e minuut kreeg SEC toch een erg goede kans. Linksback Peter van den Brakel rukte snel op en speelde de bal terug op Paul Mlzee, die echter faalde. Toch was het SEC, dat met een voorsprong ging rusten. In de 44e minuut kwam een zeer goede dieptepass terecht bij de zeer attent reagerende Henk Richard, die de kee per van Zwart/Wit geen enkele kans bood en zeer beheerst in de rechter benedenhoek scoorde. Het was de 2e helft duidelijk te merken, dat coach Jasperse een hartig woordje met zijn mannen had gesproken, want SEC speelde veel beter. Legio kansen wer den er gecreëerd, maar vooralsnog lukte het niet. In de 20e minuut vond bij SEC een wissel plaats. Jan van de Burg terug in de SEC-ploeg na 4 weken afwezigheid kwam voor Oscar Lammertse. In de 30e minuut was het opnieuw raak. Henk Richard speele Paul Mlzee aan, die snel het strafschopgebied introk, de keeper omspeelde en de bal in het lege doel schoof. Vanaf dat moment was het gebeurd voor Zwart/Wit want zowel conditio neel als qua veldspel was SEC duide lijk de meerdere. Dit leidde dan ook tot een derde treffer. Robble Embricqs speelde op rechts de Zwart/Wit achterhoede weg en schoof de bal naar Henk Richard, die hard inschdot. Een van de achterhoedespelers van Zwart/Wit kon een doelpunt alleen maar voorkomen door de bal met de handen uit het doel te slaan. De toegekende strafschop werd door Jan Kuyvenhoven ln een doelpunt om gezet. 3-0. Hiermee kwam tevens het einde van deze wedstrijd, waarin Jan Kuyvenho ven nog tegen een officiële waarschu wing opliep. De wedstrijd stond onder leiding van de zeer goed leidende H. Bitterling. SEC, nu lijstaanvoerder met 2 punten voorsprong op de concurrentie gaat a.s. zaterdag naar Oranje Leeuwen in Hilversum. Barneveld in SEC II zaterdag Ook het 2e elftal van SEC-zaterdag heeft er weer 2 punten bij. Ditmaal was het Barneveld dat met 10-0 op eigen terrein verloor. Uit een vrije trap was het B. Roedelof, die raak schoot 1-0. Vlak voor rust was het W. v. Sloten die er 2-0 van maakte. Na de rust kwam Ton Ootes in het veld voor de geblesseerde B. Roedelof. Het was B. Kelderman die er 3-0 en 4-0 van maakte. Toen was het hek van de dam want G. Egberts maakte er binnen 10 minuten respectievelijk 5-0 en 7-0 van. Het feest was nog niet ten einde want G. v/d Laan, B. Kelderman en Jos Crlstiaanse maakten de tien vol. Iedereen die gedacht heeft dat Soest van slag af was, met daarbij in het achter hoofd de goede prestaties tijdens het vorig seizoen, moet j.1. zondag verrast zijn door de nieuwe klUersmentalitelt die zich van het elftal meester gemaakt lijkt te hebben. Hoogland werd met 6-0 weggespeeld en Huub Koppel nam vier doelpunten voor zijn rekening. Met gemengde gevoelens trokken de trouwe supporters naar Hoogland, daarbij alvast rekenend op één wed- strijdpunt voor deze uitwedstrijd. Het pakte anders uit. Soest verscheen met Gert Jan Heeremans weer in de ge lederen (voor George Henschel) en met nieuwkomer Martin Langbroek voor de op vakantie zijnde André Schokker. De snel op en neergaande strijd in de aanvang, maakte duide lijk dat geen van beide elftallen zin had in een nederlaag. Toch bewe zen de aanvallen al gauw dat de snelle Soest-spltsen, in casu Huub Koppel en Wim Gouw, te sterk waren voor de Hoogland-defensie. In de vierde mi nuut paste de overigens zeer goed leidende scheidsrechter Pelt geen voordeelregel toe, toen Wim Gouw te heftig werd aangevallen, maar wel de bal behield. Henk van Asch schoof daarop de bal naar de vrijstaande Huub Koppel en het was 1-0 voor Soest. Hoogland was op dat moment zeker niet de geslagen ploeg. Met goed aanvalsspel probeerden v.d.Wolf en v.d.Grift de Hoogland-spitsen Fijne- geer en Schoonderbeek, aan het werk te zetten. Martin Langbroek stond echter zijn mannetje, al moest vooral voorstop per Robert Westbroek wel aan diens spel wennen. Een solo van midden voor Van Dijk (Hoogland) strandde op de hechte Soest-defensie en ook Fijne geen kon niet uit de voeten. Daarentegen stichtten de Soester spitsen Koppel en Gouw, voortdurend switchend, grote verwarring bij Hoog land. Men had vaak geen antwoord op de dieptepasses van Henk van Asch en Martin Langbroek. Van lieverlee werd Soest sterker; op alle linies waren de Soesters net even feller. Van Asch trof al een keer het zijnet; Vugts zag zijn schot net over gaan en op het moment dat Hoogland toch wat terug leek te gaan doen, sloeg Soest toe. Een meesterlijke pass van Gouw bracht de op volle snel' heid lopende Koppel een unieke sco ringskans en het was 2-0 voor de op bezoek zijnde Soesters, Daarmee was het rust. De tweede helft was nog maar vijf minuten oud of het was al 3-0 en weer door Koppel, die gebruik maakte van een passje van Van Asch. Hoog land verwaarloosde de verdediging in een poging de stand een ander aan zien te geven en daardoor ook werd het vlot 4-0 voor Soest. Anton Vugts scoorde uit een scrimmage naar aan leiding van een toegekende vrije trap. Hoogland poogde haast wanhopig de bakens nog te verzetten, maar niets lukte. De strijd werd er minder fraai door. Soest leek het wel genoeg te vinden en Hoogland miste alle over tuiging. Alleen Gouw bleef doorgaan en wilde beslist scoren. Een fraaie kop bal werd goed gestopt door doelman Schuurhuis. Na een misverstand in de Hoogland-defensie bracht Koppel daarna de stand op 0-5 (zijn vierde doelpunt in deze wedstrijd) en ten slotte bracht Wim Gouw vlak voor tijd de eindstand op 0-6. Soest maakte vier prachtige doelpunten, maar aan het spel valt nog genoeg te schaven. Wel gaan de Soesters wat aantrekke lijker spelen dan in de laatste wed strijden het geval was. A.s. zondag komt het laaggeplaatste APWC op be zoek. Wil de Soester ploeg de aan sluiting met de kop niet verliezen, dan moet er zondag gewonnen worden en daarbij is bovenal van belang, dat men deze Amersfoorters niet onderschat. Door beter gebruik te maken van de doelkansen wist Scherpenzeel een 3-0 overwinning te behalen. In een wedstrijd waarin beide teams goed tegen elkaar waren opgewassen is wederom duidelijk gebleken, dat doelpunten de uitslag bepalen. Reeds in de 3e minuut na het begin- signaal wordt een fraaie dieptepass uit de Scherpenzeelse defensie goed afgerond. 1-0. Hierna probeerde Scherpenzeel door te drukken, maar de Hees defensie wist goed stand te houden. Na 10 minuten nam Hees het initiatief over en werd de Scherpenzeelse defensie onder druk gezet. Helaas voor Hees, was er deze middag geen afwerker, die de scoringskansen wisten af te maken. Voor een groot gedeelte werd de strijd op het middenveld beslecht en kwam het gevaar voor beide doelen door snel le counters. Gescoord werd er niet meer, zodat de rust met een 1-0 voor sprong voor Scherpenzeel inging. Na de rust kwam Scherpenzeel het eerst aanvallend uit de startblokken en reeds na 5 minuten had dit succes. 2-0. Na deze treffer ging Scherpenzeel wat vrijer spelen en werd het spel van Hees wat gehaaster en daardoor wat on zuiverder. Toch ontstonden er voor Hees nog enige scoringskansen, maar deze werden niet benut. In de 30e minuut werd de wedstrijd beslist toen Scherpenzeel erin slaagde nog een doelpunt te scoren. 3-0. Hees was uitgeblust en zelfs een pe nalty, tegen de paal geschoten, kon geen doelpunt opleveren. Na afloop van deze wedstrijd was het oordeel van de Hees-trainer: "Als wij in de 3e minuut een doelpunt hadden gemaakt, dan was de overwinning bij Hees terecht gekomen. Zaterdag a.s. zullen we in de thuis wedstrijd Hees-Hulshorst ons zeker voor deze nederlaag revancheren". Het schijnt dat meerdere clubs te kampen hebben met goede schutters. Dat kon men zaterdagmiddag ontdekken bij de ontmoeting WZ-Montfoort. Toen om twee uur scheidsrechter Klein uit Zaandam de bal aan het rollen liet brengen, nam Montfoort direkt het spel in handen, maar het kwam niet tot scoren. Niet in de eerste- en ook niet tijdens de tweede speelhelft. De backplaats bij WZ werd ditmaal ingenomen door Jos Brouwer, die ber gen werk heeft verzet. Hij greep steeds op tijd in en wanneer hij soms gepas seerd werd, dan stond altijd Wout Mout op de goede plaats. De snelle buiten spelers van Montfoort, Eskes en Hen- driksen zaaiden dikwijls paniek bij de VVZ'ers, maar men stond z'n man netje. De heer Klein had geen moeilijke taak en toch was hij genoodzaakt een speler van Montfoort, maar ook één van WZ in z'n boekje te noteren. WZ probeerde van alles, maar ze bleven de mindere van Montfoort. De rust brak dan ook aan met gelijke stand. 0-0. In de tweede helft nam zowaar WZ de touwtjes in handen en drukte Mont foort op eigen helft terug. Met zo veel spelers op één kluit is het niet mogelijk om te voetballen, laat staan om te scoren. Het gevolg hiervan was, dat herhaal delijk overtredingen werden gemaakt en natuurlijk vele vrije schoppen. Siem Opmeer probeerde het efen paar keer, maar zijn harde schoten gingen naast of over. Keeper Van Arkel van Montfoort kreeg veel werk te verzet ten, maar hij toonde zich een waar doelverdediger. Een kwartier voor tijd dachten we, dat WZ de leiding zou nemen. Jos Brouwer verliet de back plaats met de bal aan z'n schoen. Hij tippelde door alles heen en kwam op een paar meter afstand van keeper Van Arkel. Toen gleed Jos uit en de bal werd een prooi voor Van Arkel. Deze opgelegde kans ging jammerlijk voor WZ verloren en verder dan wat heen en weer getrap kwam men deze middag niet. De punten werden eerlijk verdeeld WZ II- IJsselmeervogels III0-2 Het gaat niet goed met de reserves van WZ. Na een paar wedstrijden kan men zien dat ze in een hogere klasse spelen. Dat bleek zaterdag toen ze de strijd moesten aanbinden met het derde van IJsselmeervogels. De Spakenburgers staken met kop en schouder boven de lichtere VVZ'ers uit en ze moesten dan ook in deze ontmoeting in IJsselmeervogels hun meerdere erkennen. Toch duurde het een half uur voordat voor de bezoekers het eerste doelpunt kwam en dat was nog een blunder van de achterhoede van WZ. De bal rolde langzaam langs keeper v.d.Veen. 0-1. WZ probeerde de achterstand in te halen, maar het lukte niet. In de tweede helft waren de Spakenburgers weer de sterksten. Er was een kwartier gespeeld, toen ze hun tweede treffer plaatsten. 0-2. Daar bleef het bij. Het eerste herenelftal van de Mixed Hockeyclub Soest heeft in de moeilijke uitwedstrijd tegen Baarn een 2-2 gelijkspel behaald. Het eerste damesteam vatte de draad van de overwinningen weer op door Leusden met 3-0 ter verslaan. De overige uitslagen waren: Leusden 2 - Dames 2 9-0; Schaerweljde 12 - dames 3 1-2; Kameleon 4 - Heren 2 j heren 3 - Kampong 10 2-0; Huizen 4 heren 4 5-0; heren 5 - Nieuwegein 2 1-4; Soest veteranen - Laren 1-0. Het programma voor a.s. zondag ziet er als volgt uit: Barneveld 1 - dames 1 (14.30 uur), dames 2 - Voord aan 3 (18.00 uur), dames 3 Hilversum 8 (11.00 uur). Oosterbeek 1 - heren 1 (14.30 uur), heren 2 - Laren 4 (11.00 uur), Weesp 2 - heren 3 (11.00 uur), heren 4 - Be Fair 8 (13.00 uur), Laren 12 - heren 5 (11.00 uur), Voordaan veteranen (13.00 uur). HUREN? VANAF f 4Q.PER DAB OS155- KONINQ6WEQ 14 SOEST Maandagavond 8 oktober a.s. vindt in het klubhuis van WZ de tweede kla- verjaswedstrijd van dit winterseizoen plaats. De belangstelling hiervoor is bijzonder groot, temeer, daar de eve nementencommissie na afloop van de wedstrijd een geschenkbon van 25,- uitloot onder de deelnemers. De wed strijd vangt aan om 20.00 uur.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21