J.V. FOTO STRIP- VER HAAL Met Raad en Daad Filmagenda Amersfoort Meningen van Lezers Collecte voor de ontspanning van lichamelijk gehandicapte kinderen Hondje weg Hondje terug Jaarvergadering van VVZ'49 Pompeii colours Enveloppen Briefpapier keningen enz. Irukkerij Smit Vleesverkoop Onnodig dierenleed Allerhande Verbeteren balkonvloeren flats Smitsveen Verplaatsing gedeelte trimbaan Geslaagd Container in brand Portemonnee gestolen 1100 wandelaars in Woudenberg 30 31 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 OSt 9 ien gen OON19064 2154-18633 n Weedestraat 29 Van donderdag 4 oktober t/m woens dag 10 oktober 1979. GRAND 1: Tel. 033-14632. Sophia Lo- ren, James Coburn en O. J. Simpson in FIREPOWER 16 jr. Dagelijks: 13.30-18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 2: Terence Hill en Bud Spen cer PAS OP. OF WE SLAAN D'R OP a.1. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 3: Rijk de Gooyer en Rutger Hauer als twee hartverwarmende smerissen. GRIJPSTRA DE GIER 12 jr. met Willeke van Ammelrooy, Donald Jones, Marina de Graal. Dagelijks: 13.45 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND 4: Het monster slaat toe, er is geen ontkomen aan. PROPHECY (The monster movie16 jr. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 5: Robert de Niro en Gerard Depardieu in Bertolucci's meester werk 1900 deel 1 en deel 2 16 jr. Muziek Enmo Morricone. Let op de aanvangstijden. Bepaal zélf Uw programma en bespreek dit tijdig aan de kassa, of telefonisch. Middagvoorstellingen donderdag, vrijdag en zaterdag: 13.00 Deel 1 Maandag, dinsdag en woensdag: 13.30 Deel 2 Zondagmiddag: 13.00 uur Deel 1 16.00 uur Deel 2. Avond voorstellingen: Elke avond: 18.30 uur Deel l 21.30 uur Deel 2 Toegangsprijs per deel 7,50. CINEMA 1: Tel. 033-18900. Het fantas tische verhaal van de Hobbits en hun bizarre sprookjesachtige wereld IN DE BAN VAN DE RING (Lord of the rings) a.1. naar J. R. R. Tolkien's bestseller. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: Honderdduizend man ma ken van nacht jacht op THE WAR- CINEMA 2: Honderdduizend man ma ken vannacht jacht op THE WAR- RIORS 16 jr. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur EURO: Tel. 033-33655. Zo explosief als een springlading. ESCAPE TO ATHE- NA 16 jr., met Claudia Cardinale, Roger Moore, Elliott Gould en David Niven. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.15 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.15 uur Zaterdag en woensdag: 18.45 - 21.15 uur EURO: KINDERMATINEE: Tel. 033-33655. De nederlandse kinder avonturenfilm PETER EN DE VLIE GENDE AUTOBUS a.1. Zaterdag en woensdagmiddag: 13.45 uur DUO 1: Tel. 033-16572. Het heetste hoertje gaat vrolijk verder. JOSEFI- NE MUTZENBACHER DEEL 2 18 jr. Dagelijks: 14.15 -19.15- 21.30 uur Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Haar bliksemacties deden de corruptie wereld van het grote geld sidderen. THE GOLDEN LADY 16 jr., met Christina World. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur Zondag: 14.00 - 16.15 - 19.00 - 21.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1: In nederland opgenomen film van Lasse Braun FRENCH BLUE 18 jr. met Penthouse covergirl: Brigitte Maier. Vrijdag- en zaterdagavond: 24.00 uur. DUO 2: De man met de ijzeren pijl en boog Peter Fonda in BLOED ZIEN (Fighting mad) 16 jr. Vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 uur Volgende week ook in Amersfoort. HAIR Let the sunshine in prachtige beelden, muziek en werve lende dans. Plaatsbespreken vanaf maandag 8 ok tober a.s. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. In verband met een ongeneeselijk ek- zeem heb ik in enkele maanden tijds al 800 gulden moeten betalen voor verband, gaasjes en pleisters. Aan diverse instanties heb ik om finan ciële steun gevraagd omdat ik der gelijke bedragen niet kan betalen. Niemand helpt. Ik trek van de bij stand. Waar kan ik nu terecht? Antwoord: Uw vraag is zo zonder meer niet te beantwoorden. Het beste lijkt ons dat u eerst contact opneemt met het ziekenfonds waarvan u lid is. Worden om de een of andece reden deze kosten niet vergoed, dan kunt u zich wenden tot de gemeentelijke sociale dienst. HARDHOUT DOODT BLOEMEN - Wij hebben in de kamer nieuwe, hardhou ten kozijnen laten maken en sindsdien krijg ik mijn planten niet meer in bloei. Zodra de zon verschijnt worden de bladeren geel en verdrogen de knop pen. Dit gebeurt óók als ik tegen felle zon scherm. Waar ligt de oorzaak? Antwoord - Inderdaad wordt hardhout soms geïmprogeneerd met olie, om het jarenlang op kleur te houden, bijv. creosootolie of een andere conserve rende stof. De dampen daarvan ziin voor sommige bloemen schadelijk. Ze komen vooral los als het hout warm wordt; vandaar dat schermen niet helpt want de zonnewarmte kunt u niet tegen houden. Gelukkig duurt dit maar één zomer en dan is het over. Men had u moeten waarschuwen; u had dan alleen cactussen en bladplanten voor het raam kunnen zetten. Die kunnen er tegen. Het zijn juist de bloemvormers die er last van hebben. Het verschijn sel is al oud. Toen men vroeger nog bloemen in bakken kweekte en er hardhouten lijsten voor eenruiters kwamen zag men hetzelfde. Maar vol gende zomer zal het wel over zijn omdat het hout dan uitgedampt is. Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in houd eens is. Geachte redactie. Gaarne zouden wij reageren op de tot standkoming van één nieuwe woning bouwvereniging binnen de gemeente Soest. In januari dit jaar liet het Gemeente lijk Woningbedrijf via de S.S.W., een participatie-nota verschijnen. Deze nota werd gestuurd aan o.a. de diverse bewonerscommissies en ver enigingen in het Soesterveen. Hierop mochten de bewonerscommis sies en verenigingen reageren, daar deze nota onderwerp van gesprek zou zijn bij de tot standkoming van de nieuwe woningbouwvereniging. Groot was onze verbazing, toen we via de kranten vernamen, dat de nieuwe woningbouwvereniging al bijna rond is. De leden van de woningbouw verenigingen "Goed Wonen" en "Pa trimonium" behoefden op 2 oktober j.l. slechts de statuten goed te keuren. Men gaat hier dus helemaal voorbij aan de bewoners van de gemeente woningen, die later bij de nieuwe vereniging zullen worden gevoegd (1 januari 1980). Deze bewoners hebben nooit kunnen reageren op het ontstaan c.q. vast stellen van de statuten van de nieuwe bouwvereniging. Ook niet via hun be wonerscommissies, die een mooie "participatie-nota" toegezonden kregen. In de nieuwe statuten wordt zelfs het reilen en zeilen van bewonerscommis sies gedeeltelijk vastgelegd, zonder dat zij hierop zelf enige invloed hebben gehad (artikel 19). Wij vragen ons dan ook af, of men op deze manier demo cratische principes nakomt. Men gaat op deze manier totaal aan de bewonersparticipatie voorbij. Stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat. A.Hagman, voorzitter R. Kortland, secretaris Naar aanleiding van een recent geval in Zeeland, waarbij een 4-tal jonge stieren de dood vonden, zou ik de lezers gaarne willen wijzen op het vol gende. Het gebeurt helaas regelma tig, dat men tuinafval en dergelijke in de weiden werpt, over de afra- teringen, waar koeien en paarden lopen. Ik acht het zeker, dat dit te goeder trouw gebeurt. Men denkt waarschijnlijk, dat de dieren het wel op zullen eten. Echter, ik wil gaarne Uw aandacht vestigen op het feit, dat er enkele zeer giftige planten zijn, welke in bijna iedere tuin voorkomen. Een tweetal planten zijn de taxus blaccata èn de rododendron. Er zijn er nog meer, maar die komen niet zo vaak voor. Bovengenoemde planten zijn voor paarden zonder meer dodelijk en voor ander vee in veel gevallen. In het gunstigste geval treden er verlammingsverschijnse len op. Om bovengenoemde redenen wil ik U dan ook verzoeken, in geen geval- tuinafval, van welke aard ook, bij dieren in de weiden te deponeren. Dank voor Uw medewerking. F. STREEFKERK v. Straelenlaan 25 Soest. De Borg is klaar. Het is een imposant gebouw geworden. Verbazingwekkend, dat er zoiets groots is verrezen zonder demonstraties of handtekeningen acties vooraf. Een hard gelag voor de gemeente-ambtenaren, die maar geen betere behuizing kunnen krijgen, ter wijl de politie er ook al niet zo riant bij zit. Maar De Borg staat er in al zijn glorie. In deze tijd van energieschaarste denk ik met ontzag aan de hoeveelheid energie, die nodig is, om dat grote gebouw te verwarmen en te verlichten. Dat het begrip schaarste toch wat betrekkelijk is blijkt m.1. uit het feit, dat men ondanks de woningnood, het zicht op de oude dorpskern zo belang rijk vindt, dat er twee, in goede staat verkerende huizen, aan opgeofferd moeten worden. Die dorps kern is inderdaad fantas tisch mooi en ..Mikimo" is wellicht makkelijk in het geheel aan te passen, maar hoe zit het met „Audio?" En waar is het eind? Enfin misschien zie ik het wat te eng en misschien worden er binnenkort spij kers met koppen geslagen, zodat er, zodra Overhees II helemaal af is, met de tweede fase begonnen kan wor den. Zou Nic. van Dam daar dan terecht kunnen voor een nieuwe wo ning? De beroering over kermisachtige woontoestanden heb Ik niet zo goed begrepen. M.i. hoeft niemand zich daar zorgen over te maken, want wil iemand nu eens een andere voordeur dan zijn buurman, of een extra raampje of een garage inplaats van een carport, dan krijgt hij daar meestal geen toestem ming voor, terwijl dat best aardig zou kunnen voor de broodnodige variatie. Dat echter niet iedere instantie bang is voor afwijkende toestanden, hebben de bewoners van de patrimoniumhuizen in Overhees n ondervonden. Onge vraagd en tot hun grote „verrassing" worden hun huizen in andere kleuren geverfd. Wel worden alle huizen van dezelfde kleuren voorzien, dus ook hier geen kermis. Als klap op de vuurpijl gaat onze burgemeester nog weg ook. Zou het gemeentebestuur een nieuwe mogen kiezen, dan zouden we het de eerste tijd nog wel zonder moeten stellen. Ik voorzie al moeilijkheden genoeg met het vaststellen van het profiel van de nieuwe burgemeester. Mijn gedachten gaan uit naar Iemand met een grote (veel camouflerende) baard. Iemand die lijkt op mis! op Sinterklaas, want dan krijgt ieder ten minste het zijne of het hare, maar dat kan misschien alleen op 5 december. E. G. TIMMER-GEERLINGS Willaertstraat 8. Van 8 t/m 13 oktober houdt de N.F.V./ O.L.G.K. zijn jaarlijkse collecte in Soest en Soesterberg. Deze afkorting staat voor de Nationale Federatieve Vereniging voor de Ontspanning van Lichamelijk Gehandicapte Kinde ren. Dit is een landelijke vereniging welke onderverdeeld is in 5 regio's, waaronder het Gooi. Hierboven is het embleem van de vereniging afge beeld. Een rolstoel met 2 vleugels, onder het motto: geef de gehandi capten vleugels. Zoals de naam al duidelijk maakt, houdt de vereniging zich bezig met de ontspanning en recreatie van ge handicapte kinderen. Daartoe worden per jaar 4 weekenden georganiseerd. In zo'n weekend treden er artiesten op, is er een kampvuur, wordt handen arbeid gedaan en de zaterdag wordt met een dagtocht gevuld. NP.V/OlLGK. Buiten deze weekenden om komt Sin terklaas op zijn verjaardag even langs, is er een Kerstmaaltijd, een karnavalsfeest en nog enkele afzon derlijke dagtochten. U begrijpt dat dit alles veel geld kost. De v,ereniging krijgt geen subsidie en daarom is zij afhankelijk van de opbrengsten van braderies en col-, lectes. Wanneer U inlichtingen wenst over de vereniging dan kunt U bellen. Wilt U zich opgeven als collectant, dan graag, wij kunnen nog steeds collectanten gebruiken. Het contact adres: Hans Spierenburg. Colenso 115, 02155-16159. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. Stichting AMTVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. VERMIST: 20-8. Reu, bastaard Kees, wit, zwarte vlek op kop; Vermanen, Middelhoefse- weg, Amersfoort, tel. 033-11994. Maandagavond hield WZ'49 haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het klubhuis aan de Eemweg. Om half negen opende de voorzitter a.i. de heer H. Strietman de vergadering en sprak de hoop uit dat de vergadering een vruchtdragend karakter mocht hebben. Aanwezig waren toen 44 leden, welk aantal in de loop van de avond opliep tot ruim vijftig. De secretaris, de heer M. Vetkamp, bracht een uitvoerig jaarverslag uit. Hij memoreerde de gebeurtenissen van het afgelopen seizoen. Zij kregen drie kampioenen, n.1. WZ 2, 4 en 5 en ook werden de pupillen kampioen. Degradatie deed zich gelukkig niet voor bij VVZ. De strenge en lange winter zorgde voor problemen, maar die werden goed opgelost. De secretaris bracht ook naar voren het tekort aan vervoersmo- gelijkheid voor junioren naar uitwed strijden. WZ heeft ruim 500 leden, n.1. 125 senioren en 394 gewone leden en dan een groot aantal donateurs, zodat WZ een gezonde vereniging is. Het jaar verslag van de penningmeester, de heer C. Oskam, had zaterdag in het clubhuis ter inzage gelegen, zodat de meeste leden van de inhoud op de hoogte waren. De begroting voor het boekjaar 1979/80 is vastgesteld met een bedrag van 87.000.-, dat was voor 1978/79 84.600,-. Balans per 1 juni 1979 30.550,-. De penningmeester stelde tenslotte voor om de contributie van de seniorenleden met 20,- per jaar te verhogen. Dit bleek een heet hangijzer te zijn. De penningmeester gaf als toelichting hierop, dat enige verhoging noodzakelijk is, vanwege de stijgende kosten. Uiteindelijk werd besloten tot verhoging, n.1. voor senioren 20,- per jaar, voor junioren 10,- per jaar en voor pupillen 5,-per jaar. De bijdrage van donateurs werd ook verhoogd en wel van 25,- naar 35,- per jaar. Ondanks deze verhogingen zal WZ zeer zuinig met de gelden moeten omspringen. Bestuursverkiezing Tot algemeen voorzitter werd gekozen de heer H. Strietman. Tot jeugdvoor- zitter de heer G: Zevenboom en tot jeugdcommissaris de heer H. Rade maker. De voorzitter bracht naar vo ren, dat meer zorg moet worden be steed aan materiaal en accommodatie. Ook wat betreft het gebruik van de douches, in verband met de gestegen kosten van energie en water. De voorzitter prees de evenementen commissie voor het organiseren van de klaverjasavonden en het jaarlijks St. Nicolaasfeest voor de jeugd. In zijn slotwoord memoreerde de heer Striet man de oud-voorzitter, de heer H. Duit, die ontzaglijk veel voor VVZ heeft gedaan. Daarna sprak de heer Duit tot het nieuwe bestuur. Hij wenste hun veel succes toe tot heil van geheel WZ 21-9. Reu, zwart, half-langharig, klein, 3 jaar, bruine vlooienband, (Panbos, Zeist); Drees, J. Catslaan 15, Utrecht, tel. 030-939489. 23-9. Kater, cypers, gecastreerd, 2 jaar, ,Brik"; Heimering, Soesterberg, tel. 1603. 18-9. Kater, cypers, gecastreerd; Ver donk, Isaacstraat 16, tel. 18459. 18-9. Kater, zwart, witte vlek achter poten, gecastreerd. 6 jaar. vlooien band; 26-9 Poes, grijs-cypers, 9 weken; Wij- nands, Laanstraat 32, tel. 21662. 23-9. Poes, zwart, langharig, gesterili seerd, 2 jaar; Derksen, Dr. Rupertlaan 37, tel. 16897. 10-9. Kater, rood litteken linker oor, gecastreerd; Leertouwer, Kamperfoe liestraat 45, tel. 17772. 30-9. Kater, cypers/bruin/wit, gecas treerd, dunnen staart, poliep in neus, daardoor moeilijke ademhaling, vlooi- enbandje, 3 jr., „Victor"; Sillevis, Middenlaan 1. Soestduinen, tel. 13493. GEVONDEN: 24-9. Bastaard herder, zwart/Bruin, gladharig, bruine halsband, (Eem weg); 28-9. Bastaard labrador, (Beuken laan); 27-9. Bastaard Heidewachtel, zwart/ wit, half-langharig, gele halsband, vlooienband (Soesterberg); 1-10. Lapjeskat, vlooienbandje Dierentehuis, tel. 13583. 21-9. Vlinderhondje, wit met zwarte vlekken, bruin op het snuitje, halsband plus vlooienband (Eemnes); Gooilandia, Eemnes, tel. 02153-82622. 23-9. Katje, rood/wit, vlooienband; Inl. Heerikhuizen, Koninginnelaan 48, Soest. 24-9. Kraai of kouw, tam; Kindertehuis Kolonieweg, tel. 12819. 30-9. Hondje, black/tan, korth... pluk jes haar bij oortjes, vlooienbandje; klein; hondje, bruin, gladh., klein; Gooilandia, Eemnes, tel. 02153-82622. De balkonvloeren van de 850 etage wo ningen in het Smitsveen zullen worden verbeterd. De raad heeft in april reeds een krediet verleend voor buitenge woon onderhoud. De verbetering zal bestaan uit het aanbrengen van een zand/cement dekvloer met een afwer king op basis van epoxyhars. Enige tijd geleden is al één balkon gereed ge maakt en deze proef is een sukses gebleken. Het college heeft gemeentewerken op dracht verleend de vier trlmstations, gelegen tussen het fietspad en de Lange Duinen, te verplaatsen. De re den van deze verplaatsing in dat deze vier stations te dicht bij de zandver stuiving liggen en op die manier de verstuivingen aantasten. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer Ing. G. W. Kok voor het artsenexamen. In de nacht van zaterdag op zondag raakte door onbekende oorzaak een container met vuil aan het Kerkpad in brand. Met behulp van poederblussers en wat emmers water slaagde men erin de vlammen te doven. Uit de kleedkamer van de voetbalver eniging Soesterberg werd de porte monnee van de Soester J.H.gestolen. In de portemonnee zat 35 gulden, 65 US-dollars. een legitimatiebewijs, een rijbewijs en een creditcard. Aan het zeer gunstige weer had de wandelvereniging Woudenberg uit die plaats het ongetwijfeld te danken dat het deelnemersaantal aan de zaterdag door hen georganiseerde 9e Heuvelrug wandeltocht zo hoog lag, bijna 1100. Zij kregen zeer fraaie en afwisselende parkoersen voorgeschoteld langs het Henschotermeer. de rekreatie en na tuurgebieden Laag-Kanje en De Pep pel-enk, door de plaatsen Maarn en Austerlitz en het bosgebied De Treek- Henschoten. Zowel de aspiranten als de senioren van de wandelsportver eniging Olympia konden net geen groep vormen, hetgeen voor de vijf tien junioren met leider de heer E.R. Kalkman aanleiding was ook voor hun plezier te wandelen en niet voor de vijf beschikbare bekers op de tien kilometer. Vreemd was het dan ook niet dat de Soestenaren de laatste plaats bezetten met een jurywaarde ring van 492 punten. De nieuwe voorj aarsmake-up van Max Factor. Pompeii colours Een volmaakte harmonie van mode en make-up... De lentemode kondigt zich aan met een gamma van frisse en stralende kleuren. De mode van het komende voorjaar is zeer kleurrijk, levendig en ontstuimig en saffraan-geel, heldere warme oranje tin ten, fel groene kleurschakeringen en schitterende, stralende blauwe tinten zullen de favoriete seizoenkleuren zijn. Natuurlijke kleuren die herinneren aan de klassieke oudheid waarin de vrouwen met een natuurlijke en vanzelfsprekende elegance gekleed gingen in tinten die afgeleid waren van mineralen, aarde en planten. Pasteltinten en tone-in-tone schakeringen waren in die tijd niet in zwang. Geïnspireerd door deze klassieke elegance met haar natuurlijke kleuren, presenteert Max Factor zijn trend make-up POMPEII COLOURS met stemmige, subtiele kleuren die de prach tige beige-, steen- en zandkleurige tinten van iet modebeeld van de nieuwe lente nog meer |zullen accentueren. foundation koos Max Factor Ultra cent Waterproof Make-up in de kleur |COOL BRONZE, waardoor de gelaatskleur ;en natuurlijk aanzien krijgt Al naar gelang de ehoefte kan hierover een vleugje poeder 'orden aangebracht om het geheel wat itter te maken, et gelaat krijgt een levendig en fris uiterlijk [oor een weinig UltraLucent Waterproof llush in de kleur BLUSHING BRONZE op Ie wangen aan te brengen. ie ogen worden opgemaakt met twee schitte- ;nde nieuwe kleuren oogschaduw uit de ItraLucent Waterproof Eyeshadow Produkt Basis UltraLucent Waterproof Make-up (f 19,95) Een lichte, vochthoudende make-up in een warme tint die Uw gelaat een sprankelende, natuurlijke teint geeft Wangen UltraLucent Waterproof Blush (f 15,50) Het gezicht krijgt meer uitdrukking door de rouge op de slapen aan te brengen en gelijkmatig te laten uitlopen tot onder de jukbeenderen. Ogen UltraLucent Waterproof Eyeshadow Powder f 9,95) Breng deze prachtige blauwgrijze oogschaduw vlak onder de wenkbrauwen tot aan de arcadeboog aan om voor een oplichtend effekt te zorgen. Van de binnenste ooghoek naar buiten toe uitwerken. UltraLucent Waterproof Eyeshadow Powder 9,95) Hierna gebruikt U de schitterende, zacht paarse oog schaduw Tirreno Mauve. Op het bovenste ooglid aanbren gen en uitwerken tot in de arcadeboog. Een weinig oog schaduw aanbrengen onder het oog, langs de wimper- inplant. UltraLucent All Day Polymer Mascara 14,95) Deze mascara, in de kleur, zwart, zorgt voor prachtige volle wimpers, waardoor Uw ogen extra aandacht krijgen. De lippen UltraLucent Creme Centre Lipstick (f 8,95) De rood-oranje kleurige lipstick is een weldaad voor Uw lippen door zijn extra voedende bestanddelen. Bijzonder lang houdbaar zonder kleurverandering. Maxi Wear Nail Guard (f 3,95) Een warme rode tint die Uw nagels doet schitteren. Een sterke, lang houdbare nagellak die eenvoudig is aan te brengen. Pompeii colours, de nieuwe vooijaarsmake-up van Max Factor Verkrijgbaar bij warenhuis, drogist en parfumerie. Cool Bronze Blushing Bronze Alabaster Grey Tirreno Mauve Black Patrician Red Candy Apple Powder serie, TIRRENO MAUVE en ALABASTER GREY, die de ogen stralender en bekoorlijker doen lijken. De lippen en nagels domineren in deze mode. Met UltraLucent Creme Centre Lipstick in de warm rode kleur PATRICIAN RED zullen de lippen nog meer stralen en d zullen aller aandacht krijgen met Maxi Wear Nail Guard in de harmoniërende kleur CANDY APPLE, een prachtige, warm rode tint. Pompeii colours: Een volmaakt evenwicht in make-up voor een onstuimige mode. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Denk aan de dieren! Dat is de boodschap, die we doorkrijgen in de eerste dagen van oktober als het Dierendag is. Vorig jaar heb ik die slagzin heel letterlijk in praktijk gebracht. Met de kamera in de hand ben ik de buurt ingetrokken, op zoek naar leuke die- renmotieven. Dit is het resultaat van een uurtje wandelen en foto graferen, waarbij ik natuurlijk wel de dingen een beetje naar mijn hand heb gezet. Voor die foto van de pony haalde ik een buur jongetje uit z'n huis. Met een paar suikerklontjes „kocht" ik de medewerking van het dier, maar tenslotte was het Dierendag, dus dan mag zo'n beest ook wel wat extra's hebben, 't Is een leuk plaatje ook al voelt de pony zich beter op z'n gemak dan m'n buurjongen. Deze foto kwam tot stand dank zij een mevrouw, die toevallig stond te kijken toen ik de eerste foto maakte. Ze had een zoontje en een geit en aangezien geiten fotogenieke beesten zijn, zag ik wel iets in haar voorstel ook deze twee op de plaat te zetten. Hier is het duo. De moeder wilde de kleine man zijn gekke petje afnemen, maar dat vond ik juist een leuk element. De foto is van een wat hoger standpunt genomen om de lichte geit en het knaapje beter uit te laten komen tegen het donkere gras. En dit is dan de derde Dierendag-prent. Een beetje zoet, zo'n lief meisje met een poes, die er niet eens zo veel zin in heeft. Maar door een lichte achter grond te kiezen, werd het een leuke plaat. Ik heb natuurlijk de ouders van de kinderen een afdruk van deze foto's gegeven. Want als die kinderen later groot zijn, bekijken ze zo'n foto met een glimlach. Het zijn herinneringen aan een vriendje ujt hun jeugd, die ze dank zij deze foto nog vaak kunnen zien. En ook dat is een manier om aan dieren te denken.

Soester Courant | 1979 | | pagina 31