Tien dagen Kinderboekenweek Amateurfestival Plankenkoorts JE WEET NIET WATJE ZIET Tips voorde modebewuste man Urenlange vergadering over hockeyclub - statuten Van 3 t/m 13 oktober WONING? SSekIS but In "De Borgoy 3, 4 en 6 oktober: Zoekt U een Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN jjs dagelijks vers verkrijgbaar bij makelaardij zoek uw woning zelf uit! Kinder boekenweek de Boekenweek voor de Jeugd 3t/ml3oktdber 1929 boekhandel Drie paarden in Paardenkamp overleden 2 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 3 souterrain tijl van een Ie ruimte niet k in het vlakte heeft 4 vertrekken, it balken amer, irloop. /oor lopane met aan- i ruim 900 an 6 garage- 3ste prijs ner, balkon, iet ligbad, jin, grote sfeer nog i waarbij de jds ipen haard, 3, moderne en entree, n berg- veel ruimte g absoluut met loderne I en toilet. 3 en 3te zolder- I c.v.-gas. zon- hal. imte en iet open i, entree I 0488 17r5 "de Borg-formatie' i b 6& a r*fO Delicatessen JUn. IVIt I O Wijnkoperij VAN WEEDESTR AAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) kom naar middelwijkstraat 64 telefoon 02155- 13S39 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Als onderdeel van de openingsfestiviteiten heeft er in De Borg plaats het amateurfestival Plankenkoorts 1979, dat op woensdag 3, donderdag 4 en zaterdag 6 oktober a.s. in het Dorpshuis De Borg te Soest wordt gehouden. De presentatie van dit festival komt voor rekening van de AROS uit Soest, de regie is in handen van Kees van Tricht, terwijl de techniek verzorgt wordt door Melchia van Schuppen. De jury bestaat uit: mevrouw A. Slin gerland (dansinstituut Slingerland), mevrouw J. van der Brink (balletlera res uit Amersfoort), mevrouw R. Kip- pers(wijkvereniging Overhees en lid van amateurvereniging Utile Dulci), de heer L. Drijver (hoofd exploitatie weekbladen Koerier Soest), voorzitter is de heer R. Ravel (illusionist), met verder de heren C. G. Kok (leraar aan de muziekschool te Soest), Ab Faas (amateur cabaret) en de heer Bakker te Soest. Inzet voor dit festival is De Borg- trofee. Een prijs gemaakt door één van de medewerkers van dorpshuis De Borg, Kees van Tricht. Bovendien wordt de winnaar van dit festival uitgenodigd om op te treden tijdens een feestavond van de wijkvereniging Overhees, die eveneens in De Borg wordt gehouden. Op woensdag 3 en donderdag 4 oktober begint het festival om 20.30 uur. Ook zaterdag 6 oktober wordt er om 20.30 uur begonnen. De toegang tot de grote zaal, waar het festival wordt gehou den, is vrij. Op woensdag 3 oktober a.s. nemen deel aan dit amateurfestival: - Jeanette Verwey en Desiree Staal met eigen liedjes. - Boerendansgroepje van PVO. Zestien meisjes verkleed als boertjes en boe rinnetjes met enkele dansjes, waarbij ook wordt gezongen. - Grootvader Jaarsveld met kleindoch ter Danielle. Samenspel voor klarinet ten van Liessenburg. - Hubrok Trio (drummer, basgitaar, sologitaar) - Rob Jacobs, klassiek gitaar. - Lisette en Ankie Thuis uit Amersfoort met „Ballet Varié", een zelfgemaakte dans. - Gert Jan Groenendijk, zanger/gita- rist. - Fazz Four (drummer, gitaar, basgi taar). Soest. Hij is gehuwd en vader van twee kinderen. Studeert ook nog HBO-cultu- reel werk in Driebergen. Zijn hobby's zijn tekenen, schilderen, paardrijden en natuurlijk muziek. Hij kreeg op 12-jarige leeftijd zijn eerste gitaarlessen. Speelde op zijn 15e jaar voor het eerst in een beatbandje om later - wat serieuzer geworden - in een gospel cq. folkgroep te gaan spelen. Hij treedt op met engelse luisterliedjes,. Fazz Four o.l.v. MarkHuinder (Soest). Drum, gitaar, basgitaar. Zie advertentie pagina 4 Soesterbergsestraat 53 - Telefoon 12419 Voor de jeugd wordt tenslotte de „Boekenmolen" in een oplage van 450.000 exemplaren verspreid. Het blad bevat een vrijwel compleet over zicht van de nieuwe kinder- en jeugd boeken, informatie over de bekroonde boeken, hun auteurs en illustrators en een agenda van de kinderboeken- weekaktiviteiten. Vrijkaartjes Vrijkaartjes voor de op woensdag 10 oktober te organiseren middag met Gouden Griffelwinnaar Guus Kuijer zijn in beperkte mate nog verkrijg baar bij de Bibliotheek en Boekhandel Van de Ven. De jeugd tussen 8 en 14 jaar krijgt een toegangsbewijs als een niet al te moeilijke prijsvraag wordt op gelost. Het zijn een aantal vragen over de boeken van Kuijer en het kleu ren van een plaat. Kinderfeest Zaterdag 6 oktober van 10 tot 13 uur wordt in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan een kinderfeest georgani seerd met voor „elk wat wils". Het wordt een gevarieerd programma met spelletjes, tekenfilms, strips lezen en een stripkwis, wandschil- deren enz. Een programma dat ge heel past in de opzet van deze boeken week. Boekhandel Van de Ven tenslotte heeft uiteraard het boekje „De klepel of de klok" in de verkoop en nog vele andere bekroonde boeken, maar geeft bovendien gedurende de kinder boekenweek presentjes weg als een toverpotlood, een boekje en een bal lon. Urenlang hebben zo'n dertig leden van de Mixed Hockey Club Soest vrijdag avond tijdens de algemene ledenvergadering moeten luisteren naar een "act voor twee heren": voorzitter drs. D.Stroband en oud-voorzitter drs. W.v.d. Klink die samen de nieuwe statuten op "punten en komma's" bestudeerden. Er was een happy-end, want ver na twaalf uur kreeg Van de Klink de handen op elkaar van de toen nog aanwezig leden, en dat waren er niet veel meer, na zijn lovende woorden aan het adres van voorzitter Stroband. Stroband was een uitstekende voorzitter, zei v.d.Klink, die in de afgelopen jaren enorm veel voor de klub gedaan had. De vergadering had nauwelijks iets om het lijf. Naast de lang voorbereide wijziging van statuten en huishoude lijk reglement, was alleen de goed keuring van de begroting en de daar mee verband houdende contributiever hoging van belang. De statuten stonden echter te ver voor op de agenda, om daarna nog met enig animo de begroting en de contri butie aan te vechten. In zijn welkomswoord zei Stroband, dat hij nogmaals dank wilde brengen aan de Soester gemeenteraad, die vorige week bij de opening verstek had moeten laten gaan. De hockeyclub was bijzonder gelukkig met de nieuwe accomodatie en hij hoopte dat de leden er zuinig op zouden zijn. Overigens was er al een ruit van de tegenstanders gesneuveld, maar figuurlijk en letter lijk kennen de leden soms de lengte van hun stick niet. Het goedkeuren van de in het club blad afgedrukte notulen was riiet meer dan een formaliteit en daarna begon de discussie over de statuten. Van de Klink deed nog een poging het onheil dat boven de vergadering hing af te wenden, maar toen niemand zijn voor stel volgde om de behandeling nog maar even uit te stellen, begon nog vóór negen uur de "act voor de twee heren". Pas om elf uur werd een "bier-pauze" ingelast en dat "kostte" de vergade ring de helft van de belangstellenden. De volhouders waren murw toen de begroting en het contributievoorstel aan de orde kwamen. Er was geen verzet en men werd eigenlijk pas weer wakker toen Van de Klink hulde bracht aan £troband. Voordien waren nog de diverse com missies samengesteld; kreeg Coen Maats de gloednieuwe functie van clubhuisbeheerder en werden ook de heren Koppe en Dobben aangesteld als wedstrijdcommissaris van respec tievelijk de senioren en de junioren. De senioren gaan nu 217,50; de ju nioren 155,- en de adspiranten 122,50 contributie per jaar betalen. Bij betaling na 1 december wordt deze contributie nogeens met 50 gulden ver hoogd. De begroting van de club be loopt een bedrag van 112.000 gulden. Ze is niet sluitend en heeft een tekort van 9000 gulden. Dat tekort wordt ondermeer veroorzaakt door de wat hoger uitgevallen post "training". Qua liquiditeit is er echter geen pro bleem omdat de afschrijvingen niet direkt voor herinvesteringen nodig zijn. In de afgelopen maanden zijn drie rustende paarden in De Paardenkamp aan de Birkstraat overleden. Dat wa ren „Paykos" op 12 mei; Bennie" op 26 juni en „Pucky" op 11 augustus. Zaterdagmiddag 13 oktober worden tw^e nieuwe gasten ingehaald. Het zijn de 20 jaar oude „Tiberius" en het even oude paard „Jewel" uit 's gravenhage. Beiden waren rijpaarden. De oudste paarden in het nationale rusthuis zijn nu „Zippy" en „Witte", beiden 35 jaar; „Jackelien" 30 jaar; „Marie-Louise" en „Bobby" 26 jaar en „Chopin", „Nelle", „Hansje" en „Simone" 25 jaar. Op donderdag 4 oktober komen voor het voetlicht: - Viktor Biver en zijn Silver Wings. Rustige muziek o.a. country. - Eemlander blaaskapel van PVO met amusementsmuziek (o.a. wals, mars en dans). - Erika van der Pol, playback. - Christien Brons en Jacky Hibbel als the Dansing Sisters. - Kwartet Klarinetten van PVO be staande uit Wim de Recht, Hetty Hooft, Irma Reulen en Judith de Jong. - Peter Muts en Theo van Altena, gitaar en zang. - De Borg formatie, gelegenheids formatie. Speciaal voor het amateur- festival samengesteld. Nadere kennismaking met de deelne mers aan het amateurfestival Plan kenkoorts: Jeanette Verwey en Desiree Staal (Soest), 8 en 9 jaar oud. Maken zelf liedjes onder leiding van hun moeders. Boerendansgroepje van PVO (Soest), o.l.v. Mevrouw Verlaan uit Soest. Zestien jonge meisjes verkleed als boertjes en boerinnetjes dansen en zingen. De heer Jaarsveld met zijn kleindoch ter Danielle (Soest). Een samenspel voor klarinetten van Liessenberg. Hubrok Trio (Soest Drum, basgitaar en sologitaar. Rob Jacobs (Soest) klassiek gitaar. Geboren in Hilversum 22 jaar geleden. Kreeg op zijn achtste jaar zijn eerste gitaarlessen o.a. van de heer Verbrug- gen uit Soest. Is wel eens opgetreden op schoolfeestjes. Hij zit in de examen klas van de MDS te Amersfoort. Dit is zijn eerste optreden voor een wat groter publiek. Ussette en Ankie Thuis (amersfoort) Ankie is 16 jaar en zit in de vierde klas HAVO van het Eemland College te Amersfoort. Doet 3 jaar klassiek ballet en vier jaar jazz-ballet bij Daniël van Tesseling, docent aan de regionale muziekschool te Amersfoort. Lisette Thuis is 21 jaar, secretaresse bij het Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie te Amersfoort. Doet 6 jaar klassiek en 6 jaar jazz-ballet, eveneens bij Daniël van Tesseling. Lisette en Ankie dansen in de groep meest gevorderden van jazz-ballet, een groep van 15 meisjes, die allen ca. 5 jaar dansen. Het baliet dat Ankie en Lisette opvoeren heet „Ballet Varié". Het is een dans die ze zelf gemaakt hebben, de muziek zelf gekozen, met eigen choreografie en kostuums. Gert Jan Groenendijk (Soest). Geboren 5 augustus 1949 te Berlicum. Is werkzaam als ambtenaar op de afdeling financiën van de gemeente Eemlander Blaaskapel PVO (Soest), met amusementsmuziek o.a. mars, wals en dans. Erika van der Pol (Soest), 16 jaar. Playback. Peter Muts en Theo van Altena (Soest), beiden 23 jaar, gitaar en zang. Silver Wings (Soest), bestaande uit; Ineke Versteeg (zang), Vic Bivier (basszang), Joop Slooten (slaggitaar), Jan Versteeg (slaggitaar) en Aard van Slooten (drums). De Borg (Soest). Deze gelegenheids formatie wordt misschien wel het huis orkest van De Borg en werd speciaal voor dit festival samengesteld. Bestaat uit Theo van Altena, Martin van Gestel (slagwerker van de groep Trinity); Rob de Vries, Tom Seymons en Willem van Hondt. Er wordt geïmproviseerd op min of meer vastliggende thema's. De bandleden hebben slechts twee maal met elkaar kunnen oefenen. Er kan dus rustig gesproken worden van een „jamm". Dancing Sisters (Baam). Christien Brons en Jackie Hibbel beiden 16 jaar oud. De blonde Jackie werkt als verkoop ster in een bakkerij. Haar hobby's zijn dansen, zwemmen, fietsen en paard rijden en uitgaan. Christien Brons is ook verkoopster. Zij werkt in een schoenenzaak. Hobby's; gymnastiek, majorettes, stijldansen en af en toe paardrijden. De dansjes en pakjes zijn geheel eigen ontwerp. Zij hopen in de toekomst nog eens op een klein rolletje bij de film. Kwartet klarinetten van PVO (Soest), bestaat uit: Wim de Recht, Hetty Hooft, Irma Reulen en Judith de Jong. Zij spelen Suite voor vier klarinetten van Fred. Hausdorfer. Er gaan per avond 3 deelnemers over naar de finale, die op zaterdag 6 oktober wordt gehouden. Er zijn prijzen van Douwe Egberts, de Wijkvereniging Overhees en Koerier Soest. Voorzitter van de jury Is Ronald Ravel. De Borg Bokaal is ontworpen door Kees van Tricht. Danielle Jaarsveld speelt klarinet Kees van Tricht Met als thema ,,Je weet niet wat je ziet" wordt van 3 tot en met 13 oktober voor de zesentwintigste keer de Kinderboekenweek georganiseerd. Dit jaarlijkse evenement heeft alles te maken met de uitreiking van de gouden- en zilveren griffels; het gouden penseel en dit keer ook de „Boeken sleutel". De griffels gaan naar auteurs; het penseel naar een illustrator en de boeken-sleutel naar de samenstellers van een uniek boek voor blinde en slechtziende kinderen. Het is een prentenboek dat gedrukt is volgens een speciaal drukprocëdè en gemaakt voor hen die geen braille kunnen lezen, maar aan de hand van een voorgelezen verhaal, de afbeeldingen kunnen volgen. Voor de in Soest wonende kinderen heeft deze „week" nog een extra attractie omdat de Gouden Griffel winnaar Guus Kuijer op uitnodiding van Boekhandel Van de Ven en de Open bare Bibliotheek woensdagmiddag 10 oktober gast zal zijn in het dorpshuis „De Borg" in Overhees. Daarnaast besteden schoolradio en -televisie uitgebreid aandacht aan het fes tijn en komen voor het eerst ook de circa 50.000 kinderen van buitenlandse werknemers aan hun trekken. Het aantrekkelijke boekje „De klepel of de klok" van Mies Bouhuys, dat gedurende de kinderboekenweek voor 3 gulden in de boekhandel verkrijgbaar is, lijkt een schot in de roos. Vandaag, woensdag 3 oktober gaat de Kinderboekenweek van start. Na afloop van de première van „Me neer Soleander" zullen in het Kritz- raedhuis in Sittard door gedeputeerde L. Stals de „griffels", het „penseel" en de „sleutel" worden uitgereikt. De Gouden Griffel krijgt Guus Kuijer voor zijn boek „Krassen in het tafel blad"; een boek voor kinderen in de leeftijd van 9 tot 13 jaar. Het kan een psychologische novelle genoemd worden, die dankzij de voortreffelijk gedoseerde humor nooit loodzwaar wordt. De hoofdpersoon, Madelief, blijft vragen stellen over haar ge storven oma en zo ontstaat een beeld van oma dat geen van de anderen zich kon of wilde vormen. Madelief ontdekt dat oma zich in haar leven een gevangene gevoeld moet hebben. Zilveren griffels, acht in totaal, gin gen naar Sheila Lavelle voor „Alle maal Appeltaart" (tot 6 jaar); naar Raymond Briggs „De sneeuwman" (6 jaar); Jacques Vriens „Zondag morgen" (6-9 jaar); Dolf Verroen „De kat in de gordijnen" (6-9 jaar); Alet Schouten „Het huis van Roos en Lap" (9-13'jaar); William Steig „Bels eiland" (9-13 jaar); Roald Dahl „Het wonderlijk verhaal van Hendrik Meier" (13 jaar en ouder); Nigel Hin- ton „Vluchten kan niet meer" en Gerard Brands „Padden verhuizen niet graag". De boeken-sleutel kreeg Virginia Allen Jensen voor haar voelboek „Wat is dat? dat geïllustreerd werd door D. Woodbury Haller. Speciale uitgave Bijzonder aantrekkelijk voor de jeugd is de speciale kinderboekenweek uit gave „De klepel of de klok". Mies Bouhuys schreef de tekst en teke naar Henk Kneepkens zorgde met vormgevers en ideeënmakers Jack Botermans en Pieter van Delft voor een uitstekende combinatie van Fic- tion en non-fiction die aansluit bij het thema van de boekenweek. Er staan een aantal leesverhalen in en het boekje is extra aantrekkelijk door de fraaie illustraties met op tische raadsels, trucs en spelletjes. Het boekje kost slechts drie gulden, maar is juist door de sterk gevarieer de inhoud, een veelvoud van het be drag waard. lesbrief samen, bestemd voor de leerkrachten van het basisonder wijs, het buitengewoon lager onder wijs, brugklassen mavo, pedagogische akademies. kleuterleidsters, oplei dingsscholen en nieuwe lerarenop leidingen. Veel aandacht wordt er in besteed aan de groep 4- tot 8-jarigen en er werden aparte spel- en werksugges- ties toegevoegd voor 8 tot 12-jarigen. De lesbrief vormt een onderdeel van het Kinderboekenweek informatie pakket. waarvan dit jaar 14.000 exem plaren werden besteld. De schoolradio op 2 en 4 oktober en de schooltelevisie op 9 oktober be steden extra aandacht aan deze boe kenweek. Voor het eerst wordt ook niet voor bij gegaan aan het feit dat ongeveer 50.000 kinderen van buitenlandse werknemers in ons land de basis school bezoeken. Zij krijgen daar ook leesonderwijs en zijn dus belangheb benden bij deze week. In Sittard waar de officiële opening van de kinderboekenweek plaats vond, was er een informatiestand waar Turkse, Marokkaanse, Spaanse, Portugese en Italiaanse leerkrachten aanwezig waren. Scholen De Stichting Nederlandse Onderwijs Televisie, de KRO-schoolradio en de CPNB, de collectieve propaganda voor het Nederlandse Boek, stelden een Vrij en blij kombineren is het parool in de nieuwe najaars- en wintermode van Middelman Midman. Want alle stijlen en kleuren zijn nu eens uitstekend op elkaar afgestemd. Bij de kostuums: veel composé's in prachtige stoffen. Flannel overhemden met nóg kleinere boord en de stropdassen smaller. Pantalons: van boven iets wijder, maar met smallere pijpen. De jacks zijn langer, veel tweed en lodenachtige stoffen. Groen, beige, bruin en grijs zijn de kombinatierijke kleuren van de nieuwe mannenmode. Kom alle nieuwe mogelijkheden eens zelf bekijken. Middelman Midman heeft een grote kollektie klassieke, sportieve en trendgevoelige kwaliteitskleding voor u. Onder andere: Van Gils, Stijlgroep Groningen, Windsor, Melka, Sachs, Coxmoore, Mighty Mack en vele andere.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3