55.- Pub LPG-gastanks uit Soester woonwijken Twee wijkagenten voor Soest R-18 show bij Garage Stam 1 verwende wonen Hendrik Smit Makelaardij hv de gemeente soest vraagt uw aandacht voor; gemeente soest TbiNNENkiis Gespreksgroep ouders geestelijk gehandicapte kinderen vrijetijdskleding DE VRIES Cyclaam paarse broeken HET FUNDAMENT VAN UW VERTROUWEN Bouwzaken Openbare Commissievergadering -v Wie rijdt er vanavond, jij. of wij? Vergadering gemeen schappelijke schoolraad Geen feest voor duizenden gevangenen! Agenda Soester Gemeenschap Duivenoverlast Veenbesflats Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 wijkagenten voor Soesterberg weer op twee gebracht. Naar de functie van wijkagent hebben de drie-heren gesolliciteerd. Zij voelen' zich er toe aangetrokken. De heer De v-WfeedestraattF tel.12424 Soest OPEN HAARD...? 02155-10652 SOEST m en van 69.- voor I<r makelaars-taxateurs in onroerende goederen hypotheken en assurantiën Burg. Grothestraat 32 - Soest Telefoon: 02155-11304* (openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: a. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Braam- weg 100 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3506) b. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Braam- weg 102 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3507 Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 5 oktober 1979 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen voorgenomen bouwplannen. Dinsdag 9 oktober 19.30 uur Commissiekamer gebouw gemeente werken, Lange Brinkweg, vei gadering Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport. Op de agenda staan o.m. d< 1 gende punten verdeling project-akti.v,n sport in drie groepen toetreding tafeltennisvereniging Overhees tot Sportstichting De op deze agenda betrekking hebbende stukken liggen ter inzage bij bureau voorlichting, gemeentehuis. Spreekrecht publiek 1. Vaneif één kwartier vóór en tot aanvang der commissiever gadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voor zitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek ge maakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. J.C. van 't Veer (25), gehuwd. Een Zeeuw van geboorte en sinds 1 januari 1973 in dienst bij het Soester politiekorps. J. de Pater (39), gehuwd. Begon in 1962 in Rotterdam in de straatdienst. Hij deed dat acht jaar en kwam op 1 januari 1971 in Soest Deze kaarten en een Informatiefolder kunnen gratis worden afgehaald bij het Amnesty Centrum, Middelwijk straat 72 (zij-ingang), openingstijden: woensdagsavonds van 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdagmorgens van 10.00 tot 12.00 uur. Telefonische informatie en bestelling van kaarten is mogelijk onder tel.nr. 02155-17001. Maandag 8 oktober, 's avonds om kwart voor acht wordt in de commis- slezaal ln het gebouw Gemeentewer- ken een openbare vergadering gehou den van de gemeenschappelijke schoolraad. Aan de orde komen onder meer de Instandhouding van de depen dance van de openbare kleuterschool de Regentuuter en de kleuterschool de Bengelenbak. Gesproken wordt ook over godsdienstonderwijs op de open bare scholen. De Kroon heeft de hinderwetvergunningen voor LPG-gastanks, die door burgemeester en wethouders in 1975 en in 1977 werden verleend, vernietigd. Het betekent dat het college thans de sluitingsprocedure moet beginnen. De betrokken pompstationhouders kunnen beroep aantekenen en gedurende deze beroepsprocedure mogen de pompen niet gesloten worden. Met ingang van afgelopen maandag 1 oktober zijn de heren J. de Pater en J.C. van 't Veer gestart met hun werkzaamheden als wijkagent. De heer De Pater gaat surveilleren in het gebied globaal begrensd door Koningsweg-Lange Brinkweg en Biltseweg en Dalweg; de heer Van 't Veer heeft de wijken Smitsveen, Overhees en Soest-Zuid als werkterrein. Ook Soesterberg heeft er een wijkagent bij en wel de heer C.P.Kaspers, die de al twee jaar daar als zo danig opererende heer J.Hartman gaat assisteren. Met de bospolitieman A.A. van Galen erbij* beschikt de chef van de wijksurveillance, de brigadier R.Meine- ma, thans over vijf man personeél. De aanstelling van wijkagenten is meerdere malen in de raadsvergade ringen aan de orde geweest. De sterkte van het Soester politiekorps was echter steeds een belemmering om ermee te beginnen. Het korps telt op het ogen blik 71 man en om alle taken optimaal te kunnen verrichten zou er 90 man in dienst moeten zijn. Het ziet er niet naar uit dat het de eerste jaren zo ver komt. Overigens is commissaris J.Adema een groot voorstander van het instituut wijkagent. Na een interne reorganisatie werd twee jaar geleden begonnen met de speciale wijksurveillance in Soester berg. Twee agenten werden daarvoor aangesteld. Eén ervan was de heer J.Hartman; de ander werd om orga nisatorische redenen uit deze speciale C.P. Kaspers (32), gehuwd. Kwam in 1976 bij de Soester politie in dienst. In Soesterberg draaide hij al enige weken mee. dienst teruggetrokken. Met de komst van de heer Kaspers is het aantal wijkagenten voor Soesterberg weer de zich er toe aangetrokken. De Pater vertolkt hun mening met te con stateren dat hij nooit een voorstander is geweest van autosurveillances. "De politieman hoort meer op straat te zijn en dat kon in Soest noodge dwongen niet. Nu krijg is weer con tact met de mensen en daar ben ik blij om"aldus de heer De Pater. Naar zijn mening, die door de heren Van 't Veer en Kaspers gedeeld wordt, moet ook de politieman zich bezig houden met de "kleine probleempjes" die zich dagelijks voordoen. Het betreft dan geen halsmisdrijven, maar din getjes die soms veel ergenis geven. De wijkagent kan die ergenis in vele gevallen voorkomen. Zij voelen zich de opvolger van de vroegere rijwielagent en zullen zich ook steeds op de fiets in de wijk bevinden. De drie heren hebben zich in Soest voorbereid op hun nieuwe taak. Zij hebben zich ondermeer georiënteerd bij de gemeentelijke maatschappelijke dienst en sociale zaken. Er zijn kon takten gelegd, die van nut kunnen zijn in te toekomst. Bij Garage Stam worden dezer dagen de Renault 18 en de Renault 18-station geshowd. De „18" heeft een eervolle plaats op de internationale markt veroverd en dat niet alleen door rij-capaciteiten maar ook door veiligheid, luxe, comlort en veel pit. De 18-station is zelfs zo in trek dat er een wachtlijst is voor de levering. Onderdelen en accessoires zijn prac- tisch overal en altijd verkrijgbaar; onderdelen hebben vaste prijzen. Renault beschikt bijna overal over diagnose stations waar de werkzaam heden op ultramoderne wijze verricht worden. Men beschikt daar over preci- sie-instrumenten, die gezien mogen worden. In de Renault-boutiques zijn uitstekende onderhoudsmiddelen ver krijgbaar. Bij Garage Stam zal men u over dit alles en nog veel meer graag infor meren. Onder het motto "Geen feest voor duizenden gevangenen" voert Amnesty International de komende maand een aktle voor de politieke gevangenen in de D.D.R. Dit land bestaat op 7 ok tober aanstaande 30 jaar. Een weinig feestelijke zaak voor enkele duizenden mensen die vanwege hun'overtuiging gevangen zitten. De meesten van hen zitten in de gevangenis wegens ille gale pogingen om het lEind te verlaten. De toestanden ln de gevangenissen zijn slecht, de gevangenen krijgen geen behoorlijk proces. Alhoewel de DDR een aantal mensenrechten-ver dragen heeft ondertekend, houdt dit land zich niet aan de uitvoering ervan. De werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International heeft petltie- kEiarten beschikbaar die ten behoeve van de gevangenen aan de regering van de DDR gezonden kunnen worden. 3 oktober: De Ned. Ver. van Huisvrouwen organi seert een bridgedrive in het restaurant Soester Natuurbad. Aanvang 13.00 uur. Alleen voor leden. 5 oktober: Officiële opening van het nieuwe dorps huis „De Borg" te Soest. Aanvang 10.30 uur, door H.K.H. Prinses Beatrix. Een rondleiding en toespraken zullen het geheel completeren. Zie verder pro gramma elders in dit bald. 6 oktober: In het kader van de Boekenweek wordt in de jeugdafdeling van de Openbare Bibliotheek van 10.00-13.00 uur, een open morgen gehouden, die een geva rieerd feestelijk karakter zal dragen. 6 oktober: Expositie van poppen van Liesbeth Cheval, in de „Kaasboerderij, aan de Birkstraat 123. Openingstijden tot 6 okt. dagelijks van 10.00 tot 16.00 uur en zondags van 14.00 tot 16.00 uur. 6 oktober: 08.00 tot 18.00 uur rommelmarkt. De Blauwe Vogel, het dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kinderen in de Bosstraat 77, op het kermisterrein Dalweg/Soesterengweg. 6 oktober: Vanaf 09.00 uur een Sportinstuif in De Borg. Het Centrum voor Psychosociale Hulpverlening Soest gaat binnenkort met een gespreksgroep voor ouders van geestelijk gehandicapte en moeilijk op voedbare kinderen van start. Uit kontakten met cliënten is namelijk geble ken, dat aan een gedachtenwisseling tussen ouders met dezelfde problematiek grote behoefte is. Men wil graag met elkaar ervaringen uitwisselen, hoe je het „anders" kunt doen, nieuwe ideeën opdoen in verband met de communicatie met het eigen kind. Uiteraard zijn deze bijeenkomsten niet alleen voor de ouders belangrijk, óók verzorgenden, leiders(sters), groepsleider(sters) uit instituten zijn op deze bijeenkomsten hartelijk welkom. Het is zelfs zeer zinvol, wanneer ouders en verzorgenden van pupillen met elkaar van gedachten kunnen wisselen. Om het niet uitsluitend bij praten te laten, zullen ook enkele avonden wor den verzorgd door docenten van de Stichtings Bewegings- en Muziek opleiding op Orthopedagogische basis B.M.O. Zij zullen proberen vragen te beantwoorden en nieuwe ideeën aan te reiken met betrekking tot de om gang met kind of pupil en een paar oefeningen demonstreren. Een aantal decennia terug beheerste/ het medisch model de werkwijze van de „orthopedagogiek" opvoeding van het geestelijk gehandicapte c.q. in groei belemmerde kind). Het „kind met-problemen" werd allereerst be schouwd als een „ziek" kind. behept met geestelijke en/of lichamelijke •stoornissen en andere abnormalitei ten. De vraag was, welke sympto men herkend werden als „afwijkend" bij dit kind- Door de komst van de psycholoog is de benaderingswijze veranderd. Er vond een verschuiving van de medisch-pedagogische diagnostiek ln de richting van een meer beschrij vende en observerende werkwijze plaats. Ook de denk- en therapierich ting van de zg. anti-psychiatrie (Laing, iFoudraine e.a.), welke pleit voor =>cn sociaal model en maatschappij kritische denkers hebben hun invloed doen gelden. In dit verband moet nog gewezen worden op het complexe van de pro bleemstelling. Het gaat lmmefs niet uitsluitend om het „gehandicapte" kind, maar juist ook om het gezin waarvan het deel uitmaakt! Deze veranderde inzichten hebben de orthopedagogiek naar een gelijk waardige benaderingswijze doen toegroeien. Niet de handicaps behoren centraal te staan, maar de mogelijk heden van het kind worden als uit gangspunt genomen. Vooral over dit laatste, de mogelijk heden van het kind, zal binnen de gespreksgroepen gediscussieerd worden, terwijl ook andere benade ringswijzen zullen worden besproken. Misschien hebt U in het voorgaande iets herkend en hebt U behoefte om eens met andere ouders resp. ver zorgenden van gedachten te wisse len, eventueel nieuwe Ideeën op te doen of eigen ideeën in te brengen. Mocht U zich voelen aangesproken, neemt U dan kontakt op met het bureau van het C.P.S. De bijeenkomsten zullen op een nader te bepalen datum - afhankelijk van de belangstelling voor deze groepen - plaatsvinden in Gebouw „De Rank" te Soest in een serie van a$ht avonden, gewoonlijk van 20.00-22.30 uur, Voor nadere informatie c.q. toezen ding van een inschrijfformulier kan men kontakt opnemen met het bureau van het C.P.S., postbus 453, 3760 AL Soest, telefonisch elke werkdag van 9.00-12.00 uur of na 18.00 uur onder nummer 02155-21598. 7 oktober: Inwijding van de Joanneskerk in De Borg, door kardinaal Alfrink. De dienst zal 's ochtends om 10.30 uur beginnen, 's Middags van 15.00-17.00 uur feeste lijke receptie in de grote zaal van De Borg. 8 oktober: Kontactmiddag van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers, afd. Soest in het Oranje Hotel, Burgemeester Grothe straat 70, aanvang 14.00 uur. 8 oktober: In dienstencentrum Honsbergen wordt een dia-avond georganiseerd o.l.v. de heer J. Turksma, aanvang: 20.00 uur. 9 oktober: De Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde, afd. Soest organi seert een lezing bver het onderwerp „Herkomst en gebruik van bloembol len" met de heer C. J. Hoog als spreker. Aanvang 20.00 uur, in het Medische Centrum, Nleuweweg 14 te Soest. 10 oktober: Koffieochtend Ned. Ver. van Huis vróuwen in de „Prom" te Baarn. Aanvang 10.00 uur. 10 oktober: Guus Kuijer, de gouden griffelwinnaar komt naar Dorpshuis De Borg en zal een aantal kinderen een onvergetelijke middag bezorgen. Toegangsbewijzen voor deze kindermiddag zijn verkrijg baar bij de Bibliotheek en bij de Boekhandel v.d. Ven. Kinderen van 8 tot 14 jaar kunnen zo'n kaart krijgen door een prijsvraag op te lossen. 10 oktober: Eerste repetitieconcert door de „Gooi- Compagnie" in de Theaterzaal in Artishock. Iedere woensdag in de maand wordt er gerepeteerd, aanvang 20.00 uur. 11 oktober: Filmhuis Artishock met de film „The moon over The Alley". 11 oktober: In het dienstencentrum Honsbergen is er een mode-show-plus-verkoop geor ganiseerd voor alle ouderen. Aanvang 10.30 uur. 12 oktober: In het dienstencentrum Honsbergen is Wandeling met de Ned. Ver. van Huis vrouwen, o.l.v. Mevr. Sanders. 16 oktober: Katholiek Vrouwengilde Soest organi seert een avond over Kip en El met een aantal recepten en er kan geproefd worden. Aanvang 20.00 uur in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. 17 oktober: Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft Olaf J. de Landell. een bekend Nederlands schrijver uitgenodigd. Hij «zal voorlezen uit eigen werk. Aanvang: 0.15 uur in De Borg te Overhees. De R 18 is gemaakt naar een geheel nieuw ontwerp: comfortabel met een unieke standaarduitrusting. De voor wielaandrijving is garantie voor de vaste wegligging. Mede door de „lijn" van de carrosserie is het benzine-ver- bruik laag. Er zijn zes versies en nog eens drie stationcars: de 18; 18 GTL; 18 TL; '18 TS; de 18 met een 1647 cc motor en de 18 GTS met een 1647 cc motor en een vijfversnellingsbak; en dan de 18-station en de 18-TS station. Veiligheid De inzittenden van een Renault worden beschermd door een veiligheidskooi. Vóór zorgen rechte kokerbalken en zware plaatstalen elementen onder de vooruit voor een oersterke konstruktie. Ook de uitrusting van het interieur draagt bij tot de veiligheid: afgeronde hoeken, veiligheidsdashboard, sloten die niet kunnen openspringen, 60 mm brede rolgordels en een gedeelde tele- scopische stuurkolom. Er is vrij uitzicht, praktisóh ron dom zonder dode hoeken. Het glasop pervlak is 2,47 m2. De wagen heeft vóór twee schijfrem men en achter twee zelfbijstellende trommelremmen. De vacuum rembe- krachtiging zorgt voor een maximale vertraging. Het'blokkeren van de ach- terremmen bij plotseling sterk rem men wordt voorkomen door een lastaf- hankelijke remdrukbegrenzer. De 18 heeft een draaicirkel van 10.30 tot 11 meter. Het ventilatie- en verwar mingssysteem is instelbaar voor alle weersomstandigheden. De verdeling van de lucht vindt plaats via een kleppensysteem met vele combinatie mogelijkheden. De motor is uiterst betrouwbaar: sterk, soepel, geruisarm en uitgerust met een valstroomcarburateur. In het gesloten koelsysteem zit een speciale koelvloeistof. Carrosserie Naast de grondige fosfaatbehandeling met grondlagen en deklagen is de onderzijde van de carrosserie be schermd met een taaie en sterke kunst stoflaag die goed bestand is tegen steenslag. Daarbij komt dan nog de ML-tectyl bescherming. Stationcar In de stationcar komen luxe en comfort in de ruimste zin van het woord aan hun trekken. Het is een stijlvolle ge zinswagen en wat belangrijk Isin de stad wat men noemt „handzaam". De draaicirkel doet niet voor de andere 18's onder. De station beschikt over een verstelbare buitenspiegel, waarvoor een knop op het bekledingspaneel van het linkerportier zit. Het totale glasoppervlak Is hier 2.70 meter. Het remsysteem ls betrouw baar en doet evenals het ventilatie- en verwarmingssysteem niet onder voor de andere 18's. Ook hier voorwielEian- drijving met het voordeel van een goede wegligging en grote slipvast heid. Service Renault heeft het dichtste dealernet van Europa. Alleen in Nederland zijn er 240 dealers; in Frankrijk 6800 en in heel Europa zo'n 12.000. Er staan liefst 45.000 geschoolde monteurs ter be schikking en dat is aanzienlijk meer dan welk merk ook aan te bieden heeft. Het Kroonbesluit betreft de LPG-gas tanks van Auto Service Eemland, waarvoor vergunning werd verleend in februari 1975 en van pompstation Van de Broek aan de Kerkstraat, die een vergunning kreeg in juli 1977. De inspecteur voor de milieuhygiëne in de provincie Utrecht tekende beroep aan tegen de verlening van de vergun ningen omdat beide in woonwijken zijn gelegen. Aan de Beukenlaan staat een flat op twintig meter afstand en een kerkgebouw en een flat op vijftig meter. De tank aan de Beuken laan bevat 18.000 liter LPG en de tank aan de Kerkstraat 8000 liter. De gemeente verleende indertijd de vergunningen omdat de arbeidsinspec tie en de rijksdienst voor het stoomwe zen een verbod voor LPG-tanks in bebouwde gebieden niet wilden verbie den. 4 oktober: I.V.N. atd. Soest en Amers foort houdt op donderdagavond een Kontactavond in de o.b.s. „De Ingen- hof", Molenstraat 8 te Soest. Aanvang 20.00 uur. Na afloop lezing door de Heer W. v. Breukelen van de Rijksgeologi- sche Diesnt getiteld „Hoogtepunten uit de diepte". 4 oktober: Filmhuis Artishock met de film „Themroc", regie: Claude Feraldo. Het is een film van volstrekte anar chie, alle normen van de maatschappij worden met breekijzers geslecht: de familieverhoudingen, het werk het ge zag. de moraal. De Kroon stelt zich op het standpunt dat conform de voorschriften van volksgezondheid en milieuhygiëne LPG-tanks verboden moeten worden als er binnen een straal van 25 meter woningen staan. De belangenvereniging „De Veenbes" heeft de gemeente gevraagd wat te doen aan de duivenoverlast op de flats aan de Veenbesstraat. De gemeente heeft de kwestie inmiddels aanhangig gemaakt bij het ministerie van land bouw en visserij. Dit ministerie zal onderzoeken of van een plaag gespro ken kan worden en welke maatregelen genomen kunnen en moeten worden- klassieke zitmeubelen A.J. KOEKOEK EN ZOON BV Mlf bielefelder VV werkstatten Je herkent het direkt als je er binnenstapt. Dat tikkeltje verwende gevoel voor het stijlvolle meubel en de stofjes met naam. Je proeft het aan de sfeer van speelse vormen en strakke lijnen in klassiek en modern. Je ziet het aan de zorg waarmee uw interieur wordt ontworpen. En je voelt het aan de kwaliteit, het advies en de service. Stap die showroom eens binnen en ontmoet het verwende wonen. Laanstraat 22 of Mollerusstraat 7 in Baarn. Tel. 02154 12797. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm

Soester Courant | 1979 | | pagina 5