uissteden LD V olautomatische autowasmachine bij Avia wast en föhnt jaar kwaliteit en service van Van Huissteden Buit bankrovers ABN-filiaal Soesterbergsestraat vele tienduizenden guldens Rode bussen verdwijnen uit dorpsbeeld STUNT AAN BIEDING I STOFFEN-AANBIEDING LICHT- BINNEN EN BUITEN Tensen verkocht Prachtige mouseline c qc Tinneroy B 95 1 Japon vanaf Benzine gestolen Bouclé mantelstof 1Q QR Mantelstof Zijden jersey 9 Soester Courant van woensdag 3 oktober 1979 9 140 breed, per mtr^an DE MODE VÉR VOORUIT DE MODE VÉR VOORUIT binnenbouw binnenverlichting buitenbouw u, buitenverlichting ADVIES gratis aan huis Tevens verkopen wij veel accessoires zoals TIJDKLOKKEN, SCHEMERSCHAKELAARS, DIMMERS, luxe SCHAKELMATERIAAL etc. Verder zijn wij een erkend electrotechnisch installatieburo. Bij Avia aan de Birkstraat is sinds enige dagen een volautomatische auto wasmachine in gebruik. Binnen de vijf minuten wordt Uw voertuig, mits niet hoger dan twee meter en niet breder dan twee meter, grondig gewassen en gedroogd. Ook de wielen zijn dan perfekt behandeld en het interieur is met een stofzuiger schoongemaakt. De behandeling duurt iets langer als gratis wasbeurt. De openingstijden er ook een hot-wax behandeling ge- van de installatie zijn van maandag vraagd wordt. Geheel automatisch tot en met zaterdag van 08.00 tot wordt de was, vermengd met water 17.00 uur. Tijdens deze uren is per- op een temperatuur van zestig graden, soneel aanwezig voor het uitzuigen aangebracht. Door een direct volgende van de auto. Daarnaast kan men ook koudwater-behandeling hecht de was terecht 's morgens van 07.00 tot 08.00 zich en daarna volgt dan de auto- uur en 's avonds van 17.00 tot 21.00 matische droogbeurt. Deze moderne borstelwasinstallatie, de derde in Nederland, is een mooi staaltje van vernuft. Terwijl de be stuurder (met de ramen dicht) in de wagen blijft zitten gaan twee grote nylonborstels langs de zijkanten en één langs het dak, draaiend voorbij, waarbij de auto met shampo gewassen wordt. Dit shampo is niet schadelijk en mag via het riool afgevoerd worden. Op de "terugweg" wordt de auto door de borstels afgespoeld. Zowel op de heen-als de terugweg, krijgen de wielen een extra beurt, gelijktijdig met aparte borstels die bij de wielen zowel links-als rechtsom draaien. Moet de wagen ook in de was gezet worden, dan passeert de borstelinstal latie nog een keer; heen en terug en dan volgt het drogen waarbij een soort reusachtige föhn precies het contour van het chassis volgt. Antennes moeten tijdens de behandeling ingedrukt, dan wel platgelegd worden. De installatie is van Duits fabrikaat: Christ C 90 en geïmporteerd door de firma AMBI uit Lelystad. De verbouw ing van het AVIA-station (het dak moet iets hoger) nam de Soester Bouw Mij. voor haar rekening, waar na Schoutens Scholdercombinatie uit Soest; Frans Bosman voor de electri- citeit en loodgieter Engberink voor de fraaie afwerking zorgden. De tijdsbesparing is belangrijk en bo vendien worden door deze automa tische machine menselijke fouten uit gesloten. Het wassen kost, inclusief BTW 6,25; de hot-wax behandeling inclusief het normale wassen 9.25. De voordeel-was-kaart blijft bestaan: 12 wasstempels geven recht op een F. C. Kuyperstraat 24-26 - Soest (straatje naast Albert Heijn) - Tel. 02155-20656 uur (zaterdags tot 20.00 uur). De in stallatie is dan in werking te zetten met munten, die aan de kassa ver krijgbaar zijn. Voor de doe-het-zelver autowasser: ook het nummerbord wordt perfekt schoongemaakt! Foto Herman van Dam gj* jjjj; 90 breed, per meter in modieuse kleuren. Let op de prijs: per meter W«WW zt Zolang de voorraad strekt, ff CONFECTIE: Natuurlijk hebben we ook goedkopere stoffen. Maar de stoffen uit de Burda, die wij dus ook verkopen, zijn niet bepaald de goedkoopste. Zo is ook Boussac een tijd erg auur geweest. Gelukkig hebben ze hun prijzen een beetje aangepast, zodat je ook voor minder geld een goede kwaliteit kunt kopen". Mevrouw Van Huissteden vervolgt: "We hebben ook erg veel combinatie mogelijkheden van stoffen. Vaak is dat erg geraffineerd bedacht door degenen die het stofmotief ontworpen hebben. Voor weinig geld kun je dan een pakje maken dat je nergens zó leuk kan kopen. Opvallend is overigens, dat de jonge vrouwen en meisjes steeds minder kleding zelf maken. Vaak nemen ze de moeite niet om zelf iets te maken. Dat zal voor een deel ook wel komen doordat men meer verdient dan vroeger (plm. 12 jaar geleden) het geval was. Pas wanneer men getrouwd is, komt men ertoe zelf kleding te gaan maken. Maar niet alleen het salaris is daar de oorzaak van. Op scholen wordt tegenwoordig erg weinig gedaan aan handnijverheidsvakken". Voor degenen die zelf de kunst van het maken van kleding niet verstaan of voor degenen die moeite met hun fi guur hebben, heeft de firma Van Huis steden verschillende adressen van goede coupeuses. Dat geldt overigens ook voor degenen die lessen willen vol gen om zich de techniek van het naaien van kleding eigen te maken. Om alle misverstanden te voorkomen: Van Huissteden geeft zelf géén lessen. We praten met mevrouw Van Huis steden verder over de zaak in Soest: "De mensen weten je hier goed te vinden na die 12% jaar. Je hebt een bepaalde naam opgebouwd in Soest. Nu zijn we wel voor Soest de enige zaak die artikelen als naaimachines e.d. verkoopt. Overigens vind ik het belangrijk dat je goede artikelen ver koopt. Dat is ook weer een reden waar om onze naaimachines prijzig zijn. Je kan wel goedkoop spul verkopen, maar wat heb je eraan en wat heeft de klant eraan om telkens met klachten te moeten komen. Nu komen de klanten terug om stoffen e.d. uit te zoeken omdat ze gegarandeerd zijn van kwaliteit". Mevrouw Van Huissteden verzorgt zelf de inkoop van stoffen. Een artikel dat erg aan mode onderhevig is. Toch slaagt ze er elk jaar weer in zó in te kopen, dat elk seizoen een nieuwe collectie modestoffen aan de vrouw ge bracht kan worden. Iets dat behal ve aan kennis, ook aan de deskundig heid van adviseurs te danken is. Een hele verantwoording dus. De collectie stoffen wordt uit alle delen van Europa geïmporteerd. We noemen enkele landen: Frankrijk, Italië, Enge land, Duitsland en buiten Europa: Japan en Amerika. Van Huissteden naaimachines en modestoffen. Een zaak met een groot assortiment aan stoffen en fournituren. Een zaak die. samengevat, goede kwa liteit levert tegen niet zulke lage prijzen. Een zaak ook waar men ge garandeerd is van een uitstekende ser vice. De komende dagen zullen bij Van Huis steden in het teken van het 12%-jarig bestaan van de zaak staan. Klanten krijgen een aardige attentie aange boden terwijl via de kranten verschil lende jubileum-aanbiedingen bekend gemaakt zullen worden. Een zaak die zeker in de komende dagen, maar ook buiten de jubilea, de moeite van het bezoeken waard is. JANNY De radio en ook landelijke dagbladen berichtten vorige week dat de heer P.Ten- sen zijn autobus- en touringcarbedrijf heeft verkocht aan de Nederlandse Spoorwegen. Daar was eigenlijk al vele jaren sprake van, zolang zelfs dal niemand het meer geloofde. Nu is het er dan toch van gekomen en dan voor namelijk omdat de bedrijfsresultaten ronduit slecht waren. Een deel van de nieuwe stoffencollectie voor de komende winter bij Huissteden Soest Foto Herman van Dam Vorig jaar was het verlies In de toer- sector ruim 120.000 gulden; ln 1976 74.000 en in 1977 opgelopen tot 90.000 gulden. Ook de lijndienst is geen flo rerende zaak, maar dit deel van de onderneming wordt door de rijksover heid gesubsidieerd of gefinancieerd als men dat zeggen wil. Tensen heeft 65 man personeel in dienst. Voor de lijnchaffeurs heeft de overname geen al te grote konsekwen- ties, al zal een wijziging van de ver trekplaatsen nog wel eens wat per soonlijke problemen kunnen geven. Voor de touringcar-chauffeurs kunnen er problemen komen omdat de nieuwe eigenaar deze tak eigenlijk niet ex ploiteert. Voorlopig ls het echter zo dat er geen ontslagen zullen vallen. Wel zal het depót Soest mogelijk op den duur verdwijnenwat dan met de bedrijfsgebouwen gebeurt is niet be kend. Het vermoeden bestaat dat de N.S. het Soester bedrijf zal integreren ln de N.S.-dochters Centraal Neder land (CN) en Veluwse Autobus Dienst (VAD). Daarbij zou dan rekening ge houden kunnen worden met de woon plaatsen van de chauffeurs. Vast staat ln ieder geval nu ook dat het Tensen-touringcarbedrijf, door het stijgende verlies in ieder geval over enkele jaren ook verdwenen zal zijn. Wat dat betreft is de verkoop toch niet op zo'n ongunstig moment ge komen. Aangifte van diefstal van benzine uit de tank van zijn auto deed de heer H. uit Almere. Hij logeerde aan de Den Blieklaan en liet 's nachts zijn wagen buiten staan. Naaimachinehandel en stoffenzaak Van Huissteden bestaat l2Vz jaar. Reden genoeg vonden wij, om eens met het echtpaar Van Huissteden te praten. Voordat de zaak in Soest opge bouwd werd begonnen zij een klein winkeltje in Baarn waar uitsluitend naaimachines verkocht werden. Al spoedig kwam de vraag naar stoffen. Het pandje in Baarn werd te klein en be sloten werd, naar Soest te verhuizen. Inmiddels bezit de firma Van Huissteden twee zaken. Eén in Soest en één, uitsluitend naaimachines, in Amersfoort. Twee zaken hebben betekent wel heel hard werken, vaak tot 's avonds tien of elf uur. Twee zaken hebben betekent ook een gedegen vooropleiding. Be ginnend met de heer Van Huissteden, zien we dat hij na een technische ba sisopleiding een opleiding is gaan vol gen bij Bernina in Zwitserland. Daar na werd een opleiding in Duitsland ge volgd bij de Pfaff fabrieken. Verder is de heer Van Huissteden in het bezit van diverse vakdiploma's waaronder het, voor insiders bekende textielbre- vet. Terwijl hij ieder jaar nog aan- vullings-cursussen volgt om op de hoogte te blijven van de technische ontwikkelingen. fournituren worden ook de meest uit- éénlopende accessoires verkocht. We noemen er enkele: Sjaals, bijouterie ën, kralen, ceintuurs en speldjes. Ook is de firma Van Huissteden de enige zaak ln Soest die patronen van Burda, Simplicity en Voque verkoopt. Ondanks de vele "bij-artikelen" blijft het verkopen van naaimachines en stoffen het belangrijkst. Naaimachines met prijzen die erg uiteen lopen. Zo is de Bernina één van de duurste machines, terwijl men ook minder duurdere, zeer goede machines ver koopt. Wat de stoffen betreft loopt Van Huis steden voorop met de mode. t.m. zaterdag 160 br., p. mtrvan 34.95 nu 1 SavU Aan 2 kanten draagbaar, 11% U|% van 29.95 per meter voor I Wa w w Bedrukt bladmotief, Q DK 19.95voor ViVÜ In het dagelijks leven is de zaak in Amersfoort één van de belang rijkste bezigheden van de heer Van Huissteden. Verder behoort het repareren van naaimachines en het bezoeken van klanten tot zijn werk zaamheden. Ook mevrouw Van Huissteden heeft de nodige kennis van zaken. Na de H.B.S. koos zij voor de mode. Ook zij heeft haar textielbrevet. Verder volgde ze een opleiding in Zwitserland om ver kooptechnieken en vakkennis over stof- fenkwaliteiten e.d. op te doen. Ook bij de Pfaff in Duitsland heeft zij een opleiding gevolgd. De zaak in Soest staat onder haar leiding. Het is deze zaak die nu 12% jaar be staat. De heer Van Huissteden: "We begonnen hier in een niet zo gunstige periode wat de stoffen betreft. De spijkerbroekmode kwam toen opzet ten. Nu zijn de planken weer erg goed gevuld. In de loop der jaren zijn we steeds meerdere stoffen gaan ver kopen. Ook in Soest verkopen we naai machines. Wat zeker met name ge noemd mag worden is het feit, dat wij als enige zaak in Soest een uitgebreide collectie fournituren hebben. De klanten mogen hier zelf uitzoeken welke fournituren voor hen het best geschikt zijn. Zo kunnen ze op hun gemak zoeken naar een bepaald knoop je. Deze fournituren (het z.g. kleinvak) brengen echter veel werk met zich mee. Al die kleine artikeltjes moeten worden uitgezocht en geprijsd. Toch is het voor de klanten van belang, dat we deze artikelen verkopen. Het is echt een service-artikel". Behalve De heer Van Huissteden: "We hebben echt niet de naam goedkoop te zijn. We houden dit bewust zo, want voor ons is.de kwaliteit van groot belang. Mijn vrouw kan geen stoffen verkopen als ze niet achter de kwaliteit kan staan. Overigens is het maken van kleding nog steeds goedkoper dan het kopen ervan. Ook krijgen we veel klanten van naaischolen. Want ook daar wordt geleerd, als je iets maakt, maak het dan van een goede stof. Je kan nog zo'n leuk patroontje hebben, als de kwaliteit van de stof niet deugt, wordt het nooit zo'n leuk kledingstuk als wan neer je een wat betere en vaak duur dere stof koopt". De twee bankrovers die j.1. vrijdagmorgen personeel van het ABN-filiaal aan de Soesterbergsestraat opwachtten, hebben voor vele tienduizenden guldens aan Nederlands en buitenlands geld meegenomen. Het waren „vriendelijke" overvallers die het personeel min of meer geruststelden door direct te zeggen dat het alleen om geld te doen was. De beide mannen verdwenen in een groene auto en zijn nog niet gevonden. Toen de 18-jarige mej. P. M. Nieuw- dorp vrijdagmorgen als eerste perso neelslid het filiaal binnenstapte, jverd zij door twee gemaskerde mannen opgewacht. Zij droegen een bivakmuts en hadden vitrage voor hun ogen. Zij vroegen naar de sleutel van de kluis en toen mej. Nieuwdorp deze niet had, moest zij op een stoel gaan zitten in afwachting van de komst van filiaalbe heerder F. Gerritsen. Geheel in overeenstemming met in- strukties van het hoofdkantoor voor dergelijke gevallen, overhandigde Gerritsen de sleutel, waarna de over vallers geld uit de kluis in een zwarte kunstlederen tas stopten. Daarna wer den de beide personeelsleden in een keukentje aan de achterkant van het pand opgesloten, nadat zij op erewoord beloofden voorlopig niets te zullen ondernemen. De mannen verdwenen daarop en di rect sloeg de beheerder een ruit kapot waardoor hij een buurtbewoner kon beroepen. Deze alarmeerde de politie. Het filiaal heeft wel een directe alarm- lijn met het politiebureau, maar deze kon tijdens de overval niet in werking gesteld worden. De overvallers waren, zo bleek uit het onderzoek, vermoedelijk reeds 's nachts het filiaal binnengekomen. Daarvoor forceerden zij een bovenlicht aan de zijkant van het pand. Er werden bij de sluiting gaatjes geboord. Een maal binnen werd het bovenlicht weer gesloten. De overvallers droegen een blauwe spijkerbroek en een donkerblauw ny lon jack. De een droeg roots- en de ander gewone bruine schoenen. Eén van hen had zwart haar dat onder zijn bivakmuts te zien was. Beiden droegen ook handschoenen en waren gewapend met pistool of revolver. Het is de derde keer dat in Soest een bank werd overvallen. In de twee eerdere gevallen, Amrobank Van Weedestraat en Bondsspaarbank Steenhoffstraat, zijn de daders gepakt. Ook werd het postagentschap aan de Driehoeksweg eens door een onverlaat bezocht. Hij gooide een hand zand naar de flliaalhoudster en verdween na een greep in de geldlade gedaan te hebben. Foto Herman van Dam

Soester Courant | 1979 | | pagina 9