SClMMMIialOM' viert 12V2 jaar kleuren TV. En hoe! Rommelmarkt Blauwe Vogel ongekend sukses Geerlof Stam Nederlands kampioen Renault 5 klasse Nationale kollekte voor geestelijk gehandicapten 2195. f1795. f1995.- f2195.- Kinderboerderij wordt kindercircus in herfstvakantie Overheidsvoorschriften staan welzijn in de weg Jubileumprijs Jubileumprijs Jubileumprijs Jubileumprijs 1995, Schoemaker specialist voor kleurentelevisie Voor alle zekerheid! AFG-KREDIET te SOEST Vleesverkoop 1000 Gulden uit woning weggehaald Vogelkers bestrijding 17 Soester Courant van woensdag 10 oktober 1979 17 PHILIPS GROOTBEELD 66 cm Hi Bri beeldbuis, 12 voorkeurzenders. Bruto adviesprijs 2145.- Jubileumprijs 1 TflC inclusief 3 jaar garantie I JIwb" PHILIPS GROOTBEELD 66 cm Hi Bri beeldbuis, 12 voorkeurzenders, tiptoetsbediening. Jubileumprijs inclusief 3 jaar garantie PHILIPS KLEURENTELEVISIE met afstandsbediening, 66 cm. Hi Bri beeldbuis. Jubileumprijs met 3 jaar garantie Vele typen kleurentelevisie nu voor ongekende prijzen! Natuurlijk met drie jaar volledige garantie op materiaal, arbeidsloon én voorrijden! Stap binnen en profiteer van dit grandioze, eenmalige jubileum aanbod. PHILIPS 56 cm KLEUREN TELEVISIE Tiptoets met afstandsbediening en groene geheugenknop. Bruto adviesprijs 2395.- OIQE Inclusief 3 jaar garantie nu I üJi' PHILIPS 51 cm KLEUREN TV Inclusief 3 jaar garantie nu 1498, PHILIPS 66 cm GROOTBEELD KTV met digitaalafstemming voor 99 kanalen, digitale schakelklok en groene lamp, HiFi-geluid O QC m systeem, met 3 jaar garantie nu AJAr groenegeneugenKnop. V ilUn Bruto adviesprijs 2395.- OtQC ">fi®Inclusief 3 jaar garantie nu I wüi" scboeiiuik«f SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL. 02155-10344 SOESTERBERG: RADEMAKERSTRAAT 27 - TEL. 03463-1587 Wij bemiddelen vakkundig en discreet bij het verstrekken van alle kredietvormen. Persoonlij'ke leningen, woningkredieten, tweede hypotheken en continue-kredieten. VOORBEELDEN: -5.000 36 x 179,20 10.000,- 48 x 278,51 15.000,- 60 x 348,48 15.000,- 96 x 254,13 15.000,- 120 x 227,68 tussenliggende en hógere bedragen mpgelijk. Bel: 02155-18540 of schrijf naar antwoordnummer 10, 3760 WB Soest. Hr. A. van Ginkel uw persoonlijke adviseur. gedurende met opzet, aak van de Foio Herman van Dam De „rommel" op het middenterrein bracht 3800 gulden op. De rommelmarkt voor het dagverblijf "De Blauwe Vogel", welke j.1. zaterdag op de Eng gehouden werd, heeft een ongekend, maar ook onverwacht sukses gehad. De totaal opbrengst, bruto ruim 21.000 gulden, overtrof alle ver wachtingen. Zaterdagmiddag bij de training reed Stam zich naar de Ideale startpositie. Toen zondagmiddag de startviag viel bracht een bijzonder goede start hem al met voorsprong door de Tarzanbocht. Stam kon zodoende zijn eigen race rijden door ongehinderd de ideale lijn te volgen en zijn voorsprong zover uit te bouwen dat hij aan de eindstreep 10 sec. overhield. John Vos, de naaste rivaal werd vierde, en na veel rekenwerk bleek dat Stam niet meer ingehaald kon worden voor het Nederlands kampioenschap. Wij vroegen Geerlof wat voor ge voel dat gaf om zo onverwachts kam pioen te worden. "Ja, ik had hier ook niet bij stilge staan, het puntenverschll met John Vos was zo klein dat de beslissing volgens mij pas in Frankrijk zou val len (waar de laatste Nationale en In ternationale races worden gehouden) maar de aftrekpunten waren nu door slaggevend." De laatste race in Frankrijk is dus overbodig? "Nee, want daar moet ik ook rijden voor het Europese kampioenschap". Hoe staan daar je kansen? "Erg goed, jammer genoeg zijn er wat ongunstige races geweest. Op Zand- voort b.v. moest de training door tijd gebrek gestaakt worden. Na zes uur mag er niet emer geraced worden op het Zandvoortse circuit, daarom be sloot de Renault sportcommissie deze wedstrijd niet mee te laten tellen voor het Europese Kampioenschap. Achter af jammer want ik werd toen toch nog derde. In Italië behaalde ik een tweede plaats maar daar werd mijn auto te licht bevonden, hierover is nog een protest gaande omdat volgens de reglementen de auto's voor de race gewogen moeten worden. Als hier po sitief op gereageerd wordt is mijn kans om hoog te eindigen erg groot". Wat zijn je toekomstplannen? "Volgend jaar wordt de Renault 5 race verdeeld in een A en B klasse en of ik daar weer aan mee doe is nog niet zeker. Wel op Europees niveau, daar liggen nu kansen om Europees kam pioen te worden". Formulie drie met een Renault, zie je daar voor jezelf geen toekomst in? "Nee, dat vind ik toch te gevaarlijk en racen op dat niveau is nooit mijn bedoeling geweest. De Renault 5 klasse is relatief gezien niet zo gevaarlijk en omdat het standaardauto's zijn, leren onze monteurs hier ook erg veel van' Heb je een vast monteurs-team? "Ja, Martin van de Heuvel en Rob Pit zijn mijn vaste monteurs en ze offeren heel wat vrije uurtjes hier voor op, waar ik ze ook erg dankbaar voor ben, want zonder goede bege leiding word je nooit kampioen". Voor alle kinderen van vier tot en met 12 jaar organiseert kinderboerderij "de Vrije Teugel" weer een speciaal herfstprogramma dat dit jaar in het teken van het circus staat. Gedurende de week van de herfstva kantie (16 tot en met 20 oktober) kan er door de kinderen gewerkt worden aan de bouw van het circus. Er zijn Binnenkort wordt de nationale kollekte gehouden voor geestelijk gehandicap ten. Over sommige koliekten bestaan misverstanden; te vlot redeneert de potentiële gever dat de overheid toch overal voor zorgt en dat dat „gebedel om geld" nergens goed voor is. Dikwijls hoort men de opmerking: „de gees telijk gehandicapten krijgen toch allemaal A.A.W. (algemene Arbeidsonge schiktheids Wet-uitkering) of W.S.W. (loon volgens Wet Sociale Werkvoor ziening) waar ze hun vakanties, vrijetijdsbesteding en meer van dat soort din gen van kunnen betalen". En daar wordt dan nogal eens aan toegevoegd: „Weet je wel dat een heleboel geestelijk gehandicapten een machtig grote bank rekening hebben gefokt?" Dat is een misverstand, want zo mooi zit het alle maal niet in elkaar. Ouders van geestelijk gehandicapten ontvangen tot het 18e jaar voor hun gehandicapte kind gewoon kinder bijslag zoals voor ieder kind. Boven de 18 jaar ontvangen geestelijk gehan dicapten, wanneer ze niet tot arbeid b.v. een sociale werkplaats in staat zijn, A.A.W. te weten een be drag van plm. 850,- 's maands bruto. Netto blijft er van over, dus na af trek sociale lasten etc.- plm. 600,-. Werkt een geestelijk gehandicapte in een sociale werkplaats en dat kan van z'n 16e tot z'n 64e- dan varieert het loon tussen de 1.790,- en 1.900,- 's maands bruto. Na aftrek van belas ting en sociale lasten blijft er een be drag over dat tussen de 1.250,- en 1.400.- ligt. Terzijde zij nog even opgemerkt, dat een geestelijk gehandicapte, welke op z'n 16e jaar in het arbeidsproces gaat meedoen -en dus loon verdient- niet meer in aanmerking komt voor kinderbijslag. Geestelijk gehandi capten, die op een dagverblijf voor ouderen verblijven -en dus A.W.W. krijgen- houden netto plm. 600,-- per maand over. Geestelijk gehandicap ten, die op een werkplaats zijn hiel den netto zoals gezegd 1.250,- tot 1.400,-- over. Verblijven die geestelijk gehandicap ten in een gezinsvervangend tehuis, dan moet de W.S.W.-er plm. 560,-- aan kost en inwoning meebetalen. De A.A.W.-er betaalt aan kost en inwo ning zo ongeveer 400,-- per maand. Ter vrije besteding blijft voor de A.A.W.-er dan een bedrag over van rond de 200,-- a 220.--. De W.S.W.-er zit wat ruimer in zijn middelen en heeft de vrije beschikking over pl.m. 700,-- tot pl.m. 950.-- per maand. Het aantal A.A.W. geestelijk gehandi capten overtreft echter vele keren het aantal W.S.W.-ers. Over de A.A.W.-ers en de W.S.W.-ers. welke nog bij de ouders thuis zijn valt weinig te zeggen hoe hun bestedingspatroon zal zijn. Het is per gezin verschillend. In het ene gezin nemen de ouders veel meer de kosten van het gehandicapte kind voor hun rekening dan in het andere. Het komt voor, dat ouders alle inkomsten van hun gehandicapte kind op een boekje zetten voor later. Voor de gehandicapte, die in een gezinsvervangend tehuis verblijft, blijft, zoals gezegd, een bedrag ter vrije beschikking over van pl.m. 200,-- voor de A.A.W.-ers en voor de W.S.W.-ers van 700,-- tot 950,-- per maand. Daarvan moeten de volgende kosten worden betaald: Het ziekenfonds pl.m. 115,--, de inrichting van hun kamer, kieding en schoeisel, kosten voor persoonlijke verzorging zoals haarknippen etc., hobby's allerlei vormen van vrijetijdsbesteding, zoals bioscoopbezoek, ergens wat drinken, vakantie, lidmaatschappen van een instuif, vrijetijdsbestedings clubs e.d., aankoop van b.v. eens wat grammofoonplaten of boeken enz., enz. Voor de mensen van de dagverbij ven -de A.A.W.-ers komt daar dan nog eens bij, dat zij moeten meebetalen in de maaltijden van het dagverblijf. Er is al vaak op gewezen, dat aller lei aktiviteiten zoals vrijetijdsbe stedingsclubs, instuifwerk en voor al vakanties buitengewoon hoge kos ten met zich meebrengen door de vele extra voorzieningen en vooral het vele extra personeel, dat voor dit soort evenementen nodig is. Dat er ondanks de hierboven beschreven bestedingen toch wel geestelijk ge handicapten zijn, die een forse bank rekening hebben valt simpelweg te verklaren door het feit, dat zij -wan neer ze nog thuis zijn- veel financiële steun van de ouders ontvangen of -wanneer ze in een gezinsvervangend tehuis zijn- niet mee willendoen aan de vele mogelijkheden tot verant woorde recreatie. Uit dit alles blijkt waarom ondanks de A.W.W. en W.S.W. de kollekte voor geestelijk gehandicapten -vooral in de vnjetijdssector- nog zo drin gend noodzakelijk is en wel heel in het bijzonder voor de A.A.W.-er. Over al die andere bestedingsobjecten van de Nationale Kollekte Geeste lijk Gehandicapten is in de loop der jaren meer dan voldoende geschreven. spullen aanwezig om levensechte wilde dieren te maken en. er is tijd om circusnummers in te studeren; acro baten, gewichtheffers, goochelaars, leeuwentemmers enz. Ter inleiding wordt dinsdag 16 oktober een film van The Marx Brothers over het circus vertoond. Die dag en de woensdag en de donderdag kunnen be steed worden aan de opbouw van het circus. Deelnemers kunnen dan ook in schrijven voor een bepaald nummer. De donderdagmiddag is vrij gehouden voor het maken van kleren en raam biljetten, die in de wijk opgehangen zullen worden. Vrijdag volgt dan de opbouw van het circus en de generale repetitie. Za terdagmorgen wordt de "laatste hand" gelegd en 's middags is de voorstel ling. Eerst trekt het circusorkest door de wijk Overhees en dan volgt op het terrein van de boerderij de voorstel ling. De openingstijden gedurende de herfst vakantie zijn: dinsdag 16 oktober van 10.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; woensdag 17 oktober alleen 's middags van 14.00 tot 17.00 uur; donderdag 18 oktober van 10.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; vrijdag 19 oktober weer alleen 's mid dags van 14.00 tot 17.00 uur en za terdag 20 oktober van 10.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Gedurende de herfstvakantie zijn er geen aktiviteiten voor peuters en vol wassenen. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. Hoe moeilijk het werken is met het begrip „welzijn", is weer eens duidelijk geworden tijdens de vorige week gehouden vergadering van de commissie voor de beroepschriften. Het ging daarbij om een geweigerde bouwvergunning voor het uitbreiden van een woonhuis op eigen grond. Voorschriften staan tneer woongenot in de weg en commissielid Van den Brakel (PvdA) vertolkte aller mening met zijn opmerking: „We praten elke dag over welzijn, maar als iemand van zijn eigen eenten een beetje meer welzijn wil, zijn er ongeluk kig genoeg voorschriften die hem dat beletten. En dat alleen omdat er destijds lijntjes zijn getrokken." Aan de orde was in deze vergade ring het beroepschrift van de heer F. J. Kagenaar die geen vergun ning kreeg van burgemeester en wet houders zijn woonhuis aan de Mei- doornweg uit te breiden. De wel stands schoonheids)commissie keur de het bouwplan goed en de directeur van gemeentewerken adviseerde de vergunning te verlenen. Het college weigerde echter omdat de goothoogte 50 centimenter onder de voorschriften bleef (4 meter i.p.v. 4Vg meter) en omdat de achtergevelrooi lijn met 1.90 meter overschreden zou worden. Het woonhuis heeft een diepte van 6.90 meter; de bouwstrook is acht meter en de heer Kagenaar wilde in totaal drie meter naar achte ren uitbreiden. Het pand zou dan 9.90 meter diep worden, terwijl b. en w. vrijstelling kunnen verlenen tot tien meter. Het college maakte van die mogelijk heid geen gebruik, maar motiveerde dat tot teleurstelling van de commis sie niet. Van den Brakel merkte op dat voor schriften gemaakt zijn om burgers te beschermen en niet om tégen burgers te gebruiken. Commissielid Beijen (VVD) zei dat destijds wél een vergunning is gegeven voor een ver bouwing waardoor een goothoogte met anderhalve meter werd overschre den. Nu ging het om vijftig centi meter. Als het college niet van de mogelijkheid vrijstellingen te ver lenen gebruik maakte, dan konden de huizen aan de Meidoornweg nooit uitgebreid worden. Hij vond dat de overheid de mensen de vrijheid moest geven om hun woning uit te breiden als ze dat wilden. Namens de gemeente zei loco-secre taris Van Dommelen dat b. en w. de belangen van aanvrager en om wonenden hebben afgewogen. Zij lieten die van de omwonenden zwaar der wegen. Van de tuin zou na de uitbreiding maar zeven meter over blijven en dat was naar het oordeel van het college een te lage norm in een woonwijk, waar toch zoveel moge lijk licht en lucht achter de huizen moet zijn. De heer Kagenaar merkte zelf nog op dat architect Dick Renooij de goothoogte van de nieuwbouw uit es thetisch oogpunt bewust op vier meter gehouden had. Commissievoorzitter mr. J. Beijenng zei de motieven van het college om geen gebruik te maken van de vrij stellingsmogelijkheid, onvoldoende te vinden. Ook de commissieleden bleken niet overtuigd te zijn van de noodzaak de vergunning te weigeren. Uit het advies aan de raad. dat in beslotenheid werd opgesteld, zal blijken hoe de commissie over wel zijn" denkt. Uit de woning van de familie de B. aan het Kerkpad ZZ werden vorige week negen briefjes van honderd gulden en vier briefjes van vijfentwintig gulden ontvreemd. Men verdenkt er een onbe kende vrouw van, die door buren in de tuin gezien is. Zij kon makkelijk het huis binnen omdat de achterdeur niet op slot was. De vrouw maakt vermoe delijk deel uit van een groepje vrouwen dat op dit terrein meer aktief is ge weest in Soest. De inzet 's morgens vroeg was al veelbelovend. Min of meer tegen de ge vestigde zaterdagochtend-orde in, wilden de grootste optimisten starten om acht uur. Zij kregen gelijk, want om half acht was de belangstelling al zó groot, dat een begin gemaakt moest worden met de verkoop. Naar schatting hebben in de loop van de dag 14.000 a 15.000 mensen de markt bezocht. Het merendeel van deze be zoekers kwam uit Soest, maar ook uit de regio toonde men belangstelling. Er werden 3000 oliebollen verkocht en dat bracht 1399 gulden op. Er waren twee kramen met lootjes, waarvan de één om 12.00 uur gesloten moest worden en de andere een half uur later. Men was totaal uitverkocht. De lollie-lootjes brachten 479 gulden op, de andere lootjes 1243 gulden. Een frappant resultaat behaalde ook de handwerkkraam; er werd daar voor 1698 gulden gekocht. De boeken en platen brachten 1200 gulden op; het speelgoed 655 gulden; de grabbelton 100 gulden; de stand met oude radio's en televisietoestellen 631 gulden. Voor 242 gulden werd er aan plattebuis- kachels verkocht; de portrettekenaar- ster leverde 11 tekeningen af en dat bracht 275 gulden op. Het echte antiek, door een erkende antiquair geselec teerd uit de aangevoerde spullen, bracht liefst 2142,50 op. De rommel op het middenterrein (voor diegenen die er geweest zijn) le verde 3801,32 op en tenslotte werd aan vodden en papier nogeens voor 162 gulden verkocht. De grote blauwe tent, opgezet en be mand door personeel van de mare chaussee uit Utrecht, had in totaal een verkoop van 5700 gulden. Vol lof waren de organisatoren over de inzet van deze militairen, die conform een korps-afspraak jaarlijks belangeloos medewerking verlenen voor een goed doel. In totaal zijn 50 man vier dagen aktief geweest; verkoop, bewaking en afbraak tent. Het gewicht van de koe, een onderdeel van de marechaussee-aktiviteiten, werd niet geraden. Dat was 626 kg. De koe werd daarna verloot onder de tien inzenders die het dichtst bij het juiste gewicht kwamen; het dier kwam terecht bij een dame uit Hilversum. Er waren ook twee poppen waarvan de naam geraden moest worden. De ene pop heette Karei en bracht 53,50 op; de ander, de Spakenburg- se pop, werd mee teruggenomen. De naam werd niet geraden. Deze pop wordt inzet van een bingo-avond. 28 leerlingen van de Lagere Tech nische School Eemland zullen a.s. vrij dag aktief bezig zijn met het bestrijden van vogelkers. Hun werkterrein ligt in het bos langs de Soesterbergsestraat, tegenover Huize Necklenburg. Het wordt de eerste bijltjesdag van dit seizoen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 17