FOTO STRIP. VER HAAL Bestuurlijke wensen in volgorde Vloeren kleedkamers "Soest" niet schoon te maken Opnieuw winst voor hockeyers Sebo Detmers exposeert in Artishock Opening Artishock- gebouw op 13 oktober Aktiviteiten van de Amnesty Scholengroep Kerstkollektie van Unicef is uitgebreider dan ooit P B. en W. gaan praten met Soesterbergers "The moon over the alley" in Artishock Poppenkast bij Artishock Verkoop cakes Soester imkers te gast in Baarn Doorrijder Film in Baarnse speeldoos Wijnrit Baarnse Automobiel Club Schoolschaak- toernooi Tweede klaverjaswedstrijd van V.V.Z. Uitbreiding dependance gemeentehuis Invalide gedupeerd Brievenbussen Overhees II Sprinkler installatie voorkomt brand Aanrijding verzonnen 71 Aanrijdingen in september Diefstal uit auto Badmintontoernooi voor scholieren 10 Ruiten vernield Student vernielt brievenbus Fietser verleent geen voorrang Zondag 14 oktober om half drie 's mid dags geeft de poppenkastgroep DIJN van Artishock een voorstelling in het bohuwterZaaItJe van het A"ö"ho^kge! Het verhaal dat DIJN gaat spelen heet ..Eigen schuld, dikke bult" Met deze voorstelling heeft DIJN in 1978 de basisscholen in Soest bezocht en eezien het feit dat de kinderen toef «g enthousiast waren heeft de groen be. sloten om in het kader van de feeste lijke heropening van het Arüshockge- bouw „Eigen schuld, dikke bult" nog- maals te spelen, maar dan nu voor alle Soester kinderen. Het stuk speelt zich al in en oir. een vogelkooitje, waarin Hannelore de spotvogel opgesloten zit. Alle kinderen van vier tot tien jaar zullen zich uitstekend vermaken bii dit spannende verhaal. De entreenriis is 2,--. Tijdens de pauze krij|en de kinderen een gratis glaasje limonade. De Paltz- en Eemgeuzen hebben toe stemming gekregen om op 18 oktober de jaarlijkse verkoopactie van cakes te houden. A.s. vrijdag. 12 oktober zijn de Soester imkers gast van de afdeling Baarn van de Vereniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland. Men gaat luisteren naar de lezing van drs. J. Beetsma, werkzaam op het laborato rium voor Entomologie te Wage- ningen. Het thema van de lezing is: "Factoren die van invloed zijn op het bouwen van redcellen". De avond wordt gehouden in Astoria, Oranje straat 8 te Baarn en begint om 20.00 uur. De keer W.v.d.K. uit Soest deed aan gifte van een aanrijding, waarbij zijn auto werd beschadigd. Hij parkeerde het voertuig voor zijn woning aan de Laanstraat en hoorde dinsdagmorgen om zes uur een hevige klap. Toen hij ging kijken bleek zijn auto aan de achterzijde aangereden te zijn. De dader was spoorloos. Wel werd een deel van een laadbak op de weg aangetroffen, zodat men vermoedt dat een vracht wagenchauffeur de dader is. In het Baarnse culturele centrum wordt morgenavond, donderdag 11 ok- tover de film "Waterschapsheuvel" gedraaid. Er zijn twee voorstellingen: om 19.00 en om 21.00 uur. De volgende dag, vrijdagavond 12 ok tober, aanvang 20.30 uur, wordt de film "onder het melkwoud" vertoond. Zon dag 14 oktober speelt het kinderka- baret "Potvoordrie". De voorstellin gen beginnen om 13.30 uur en 16.00 uur. Woensdag 17 oktober zijn er twee voor stellingen (om 14.00 en om 16.00 uur) van de film "de Reddertjes". Morgenavond, donderdag 11 oktober wordt de wijnrit van de Baarnse Auto mobiel Club gereden. Start en finish zijn bij het Baarnse zwembad De Trits. Vanaf 19.00 uur kan men zich daar inschrijven; om 19.30 uur wordt voor het eerst het startsein gegeven. De rit, die meetelt om het klubkam- pioenschap, is uitgezet door Rob de Bruin en gecontroleerd door Jacq v.d. Berg. De lengte van de rit, die geheel over Baarns grondgebied gaat, is 27 kilometer. A.s. maandag 15 oktober, op de eerste dag van de herfstvakantie, wordt voor de derde maal in suksessie door de Soester Schaakclub het scholieren schaaktoernooi georganiseerd. Twee maal reeds werd de A.G. Hilhorst- beker gewonnen door het team van de Kardinaal Alfrink Mavo. Deelnemers zijn dit keer de Openbare Mavo, de Scholengemeenschap Eem- land, de v.d. Hucht IVI-Mavo, het GriftlandcoUege en de Kardinaal Alfrink Mavo. De teams, elf in totaal, zijn in twee poules ingedeeld. De A-poule speelt om de wisselbeker. In de B-poule komt ook uit een team van de Prot. Christelijke lagere school Savornin Lohman. De wedstrijden worden gespeeld in de aula van de openbare Mavo aan de Varenstraat. Maandagavond vond het klubhuis van WZ de tweede kiaverjaswedstrijd van dit winterseizoen plaats. Ditmaal wa ren er 64 deelnemers[sters], die om 20 uur begonnen te spelen voor prachtige prijzen. Er werden drie partijen van ieder zestien giften gespeeld. De uitslag werd1. J. v.d. Meij, 5952 p. 2. L. van Hornsveld, 5700 p. 3. B. de Rooij. 5345 p. 4. W. Hilhorst, 5258 p. 5. J. Poot, 5208 p. 6. Mevrouw v.d. Meij, 5150 p. 7. Joh. van Kooij, 5109 p. 8. Theo Huisman, 5092 p. 9. Mevrouw M. Striet- man-De Bruin, 5055 p. 10. Mevrouw H. Huisman, 4982 p. 11. Rob Duit, 4981 p. 12. Ton Bunnik, 4963 pnt. Mevrouw Logtesteijn verwierf de troostprijs met 2965 punten. De voorzit ter van de evenementencommissie, die de prijzen uitreikte, maakte daarna bekend, dat a.s. zaterdagavond in het klubhuis een groots opgezette wijn avond, opgeluisterd muziek, zal worden gehouden. Verder deelde hij mede, zulks op verzoek van de bewonerscommissie van Honsbergen, dat de traditionele klaverjas-drive in Honsbergen zal wor den gehouden op vrijdagavond 2 no vember a.s. Hiervoor gaven zich direkt 16 personen op. Vermoedelijk nog dit jaar ral de raad voorgesteld worden geld beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de dependance van het gemeentehuis. Daarom is deze voorziening niet op de prioriteitenlijst van het college opge voerd. Hetzelfde is het geval met de ver bouwing van de Margrietschool voor de bibliotheek); de renovatie van de bomen langs de Soesterbergsestraat de aansluiting van de Koningsweg op de Beckeringhstraat; de verlichting en verbetering van het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg en het her stel van de brandweertoren. Komen de voorstellen dit jaar niet meer gereed, dan zal het college de projecten alsnog aan de prioriteiten lijst toevoegen. De invalide heer H. ten T. is ernstig gedupeerd door diefstal van zijn porte monnee met 150 gulden. Hij maakte zaterdagmorgen om elf uur gebruik van de telefooncel op de hoek van de Smitsweg en de Veenbesstraat. Bij het verlaten van de cel liet hij zijn porte monnee achter. Toen hij dat enkele minuten later merkte, was de beurs al verdwenen. Van deze diefstal worden twee jongetjes verdacht, die zich in de buurt van de cel ophielden Zowel het eerste dames- als het eerste herenelftal van de Mixed Hockey Club Soest hebben afgelopen zondag hun wedstrijd gewonnen. De dames ver sloegen Barneveld uit met 2-1, terwijl de heren de uitwedstrijd tegen Ooster beek met 4-2 wisten te winnen, Beide teams blijven daardoor meedraaien in de kop van de ranglijst. De overige uitslagen waren: Dames 2 - Voordaan; 0-3, Dames 3 - Hilversum; 7-0, Heren 2 - Laren; 0-1, Heren 4 - Be Fair; 3-2, Weesp - Heren 3; 2-1, Laren - Heren 5; 0-3, Voordaan - Vete ranen; 5-0. Programma a.s, zondag: Dames 1 Baarn 1 (12.00 uur); Huizen 2 - Dames 2 (11.00 uur); Dames 3 - Doorn 2 (12.00 uur); Heren 1 - Haaskamp 1 (14.30 uur); Heren 2 - Hilversum 4 (12.00 uur); Kampong - Veteranen (11.00 uur). Naar aanleiding van een schrijven van een bewoner uit Overhees II, heeft het college de directeur van het postdis- trict verzocht om spoedige plaatsing van een aantal brievenbussen in het tweede deel van Overhees. Dinsdagmorgen vroeg, om half vijf, trad de Sprinkler-installatie bij Forbo- tapijt aan het Weteringpad in werking, toen een container met afval door on bekende oorzaak in brand vloog. De brand werd. ontdekt door de heer J. van de Soester nachtveiligheidsdienst. Hij waarschuwde de politie. Ook de brandweer rukte uit, maar men hoefde niet meer op te treden. Uit angst ontslagen te zullen worden door zijn werkgever, waarbij hij pas één week in dienst was, deed de 19- jarige vrachtwagenchauffeur S. uit Gorcum een valse aangifte van een aanrijding. Hij vertelde dat hij was aangereden door een onbekende medeweggebrui ker en dat daardoor twee buitenspie gels van zijn voertuig vernield wa ren. Op aanraden van zijn werkgever lichtte hij de Soester politie in, omdat de botsing in Soesterberg zou hebben plaatsgevonden. Bij controle van de tachograaf kwam echter aan het licht dat hij op het tijdstip van de aanrijding onderweg geweest was. S. bekende daarna tegen een boom gereden te zijn. Hij kreeg een proces verbaal wegens het doen van een valse aangifte. Gedurende de maand september von den er op het gebied van de gemeente Soest 71 aanrijdingen plaats. Daarbij vielen één dode, elf zwaar- en tien licht- gewonden. Uit de aan de Smitsweg geparkeerde auto van S. werden in de nacht van vrijdag op zaterdag twee paspoorten, rij- en kentekenbewijs, zes Euro cheque, de radio cassetterecorder en twintig geluidsbandjes gestolen. S. deed er aangifte van bij de politie. Volgende week woensdag 17 oktober, in de herfstvakantie, organiseert de badmintonvereniging Soesterberg (BADSO) in de sportzaal "De Bunt" een toernooi voor scholieren. Aangifte van vernieling ruiten deed mevrouw K. wonende aan de Smitsweg. Het waren ramen van een werkplaats achter haar woning aan de Smitsweg; stuk een halve meter in het vierkant. De heer A. van de Broek, hoofd van de Plantsoenendienst ln de gemeente Soest en lid van de Culturele Commissie, opent vrijdagavond 12 oktober a.s. om 20.30 tentoonstelling in Artishock van de Soester kunstschilder Sebo Detmers [69]. Detmers is oud-lid van Artishock en heeft in de afgelopen maanden zo'n 20 potloodtekeningen gemaakt van Soester bomen. Iedereen die wel eens in de prachtige bossen van Soest fietst of wandelt, ziet wel eens een paar bomen of een groep bomen die de moeite waard zijn op jMpier vast te leggen. Voor later. Zo iiePil Detmers een serie tekeningen van markante plekjes gemaakt in de Soester natuurgebieden. Bomen achter in zijn tuin aan de Klein Engendaalweg. En bomen achter de paleistuin. En een prachtig model bij Drakestein. En een grillige boom, die iedereen herkent wanneer je vanaf de van Beuningenlaan 50 meter het bos in loopt. Sebo Detmers is kunstschilder van professie en altijd gefascineerd door de natuur. Deze twee talenten staan ga rant voor een aantal tref zekere na- tuurtekeningen. Een hommage aan een man, die zich in een eigen stukje natuur heeft teruggetrokken. Hij leest graag de historie en het karakter van de bomen af en geeft die op papier aan zijn toeschouwers door: een schok der herkenning. De tentoonstelling in de kleine tentoonstellingszaal van het AS- gebouw is dagelijks gratis toegankelijk v^n 2 tot 5 uur. Eveneens is nog steeds aanwezig in de grote expositiezaal de „Wereld van Jute" van Gerrie Hemming (tot 14 oktober). Detmers is aanwezig tot l november. De voorzitter van de Soester Gemeenteraad, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, is één van de Soester voorzitters die op zaterdagmiddag 13 oktober om 3 uur het AS-gebouw zal heropenen. Zij is één van de 150 voorzitters die Soest telt en die door het bestuur van Artishock zijn aangeschreven om het gerenoveerde gebouw op een feestelijke manier weer in gebruik te stellen. Vice-voorzitter Frits van de Born kwam op dit lumineuze idee om op deze manier de hele bevolking te betrekken bij dit gebeuren. Vele Soestenaren zijn wel lid van een vereniging en weten zich vertegenwoordigd door de één of andere voorzitter. Of het nu iemand is van de schaakclub, de duivenvereni- ging of de vrijwillige brandweer. Wie in Soest geen lid is van een vereniging of club weet zich in ieder geval zater dag vertegenwoordigd door de burge meester, die als één van de eersten positief reageerde op de uitnodiging van het AS-bestuur. Honderdvijftig voorzitters heeft het bestuur van Artishock gevonden en dat is in ieder geval wat overzichterlijker dan 40.000 burgers voor wie in principe het AS-gebouw opgeknapt is. Wat deze 150 voorzitters zaterdag a.s. precies gaan doen, wilde Henny Visser, de voorzitter van de Kunstenaarsvereni ging, niet zeggen: „Dat moet een verrassing blijven." Inmiddels verscheen bij de scholengroep van de Soester Werkgroep van Amnesty International het zevende scholenbulletin dat wordt toegezonden aan alle scholen in Soest, Soesterberg, den Dolder, de Bilt en Bilthoven. Met dit bulletin worden de scholen halfjaarlijks op de hoogte gehouden van het bij de scholengroep beschik bare onderwijsmateriaal. Tegelijkertijd wordt aan de basisscho len een nieuw Amnesty-onderwijs ro- jekt toegezonden, getiteld: „Recht Vrijheid... de twee eilanden". Het voortgezet onderwijs ontvangt een dis- kussiepapier over martelen naar aan leiding van het verhaal „De Beul" van Dolf de Vries, alsmede een scholieren krant over kinderen die gevangen zit ten in Zuid-Afrikaanse gevangenissen. Voor hen die tot dusver het scholen bulletin niet ontvingen heeft de scho lengroep een Amnesty Scholengids gratis beschikbaar. Informatie ver strekt het kontaktadres van de scho lengroep Mevr. A. Smits van Hamel straat 13, Soest. tel. 02155-14980. Ook de bestuurlijke wensen van de gemeenteraad van Soest zijn op volgorde gezet. Dat gebeurde vorige week ook met de verlangens van onderwijs, maatschappelijke dienstverlening, kuituur, jeugd- en jongerenwerk, volksge zondheid enz. In de commissie algemeen bestuur was er weinig verschil van mening over de door het college gemaakte voorindeling. De systematische personeelsplanning schoof op van „zeer gewenst" naar „noodzakelijk". Het argument was dat deze planning niet gemist kon worden; het tégen argument dat een eventuele uitbreiding van personeel niet te ber gen was. Eerst diende het nieuwe gemeentehuis gereed te zijn. Getwij feld werd verder aan de noodzaak voor Soest om de brandweerladder te ver vangen; was dat geen zaak voor de regio? De volgorde voor het hoofdstuk „alge meen beheer" is nu: „noodzakelijk", samenstelling in spraaknota; samenstellen van een leidraad voor het verstrekken van informatie door ambtenaren aan raadsleden; het regelen van ambte lijke bijstand aan fractie-assistenten; het opstellen en invoeren van een doeltreffend systeem voor kredietbe waking; het opzetten van een systema tische personeelsplanning; het opstel len van een meerjarenbegroting; de bouw van een nieuw gemeentehuis en een nieuw politiebureau. ,Zeer gewenst" is de uitbreiding van het wagen- en machinepark van ge meentewerken (een wens die men overigens bij het hoofdstuk openbare werken ondergebracht wil zien). „Gewenst" tenslotte vindt men de uitbreiding van de brandweergarage; de vervanging van de autoladder; de aankoop van een drukpers voor de gemeentelijke drukkerij en de ver vanging van de office-computer bij gemeentewerken. Wat het hoofdstuk „openbare orde en veiligheid" betreft wordt als „nood zakelijk" gezien het stichten en inrich ten van een centrum voor de civiele verdediging in het nieuwe gemeente huis en het uitbreiden van het brand weerpersoneel met brandpreventie deskundigen. „Zeer gewenst" is hier het aanstellen van wijkagenten (des noods boven de sterkte van het korps). Op heterdaad werd op het Nassau- plantsoen de 19-jarige student J. G. H. betrapt bij het vernielen van een groe ne postbus. Om half drie in de nacht van vrijdag op zaterdag reed de knaap met zijn fiets het trottoir op en rukte vervolgens bij een woning de deksel van de postbus. De politie was toe schouwer en nam de jongeman mee. Komende uit de MargrietlaarJ ver leende de 33-jarige fietser E. K. op het Nassauplantsoen geen voorrang aan de automobilist M. V. (31). K. werd geschept en kwam op het wegdek terecht. Met verwondingen aan hoofd en handen werd hij naar het zieken huis Zonnegloren gebracht. In het jaar van het kind is de nieuwe kollektie kerstkaarten van I nicef uitgebreider geworden dan ooit tevoren. Lnicei-wenskaarten, briefpapier en geschenken zijn deze keer bijzonder mooi, met vele nieuwe ontwerpen door de internationale kunstcommissie uitgekozen. Met deze grote keuze aan fraaie artikelen wil Unicef-Nederland de gedachte „Denk aan het kind in het jaar van het kind. Help Unicef" bijzondere gestalte geven. In de augustusvergadering van de sportstichting werd gesproken over een verzoek van de Sport Organisatie Soest wat te doen aan de vloeren van de kleedkamers. Er liggen trottoirtegels en tussen de naden hoopt zich, hoe dan ook, altijd vuil op. Het is er niet tussen uit te vegen, evenmin als dat bij een trottoir mogelijk is. Tijdens de discussie'werd duidelijk dat er in de vloer geen afvoerputje is, waardoor nooit water gebruikt kan worden om de vloer schoon te schrob ben. Het gevolg van een en ander is dat er bijvoorbeeld herhaaldelijk klachten zijn over voetschimmels. In de vergadering van de sportstich ting werd besloten dat aan deze situa tie een eind gemaakt moet worden. In een brief van 2 oktober bevestigt het bestuur van de S.O.Soest nogeens hoe de toestand van de vloeren is. De kleedkamers bestaan uit twee gedeel ten: een kleedgelegenheid en een was gelegenheid. Zij zijn van elkaar ge scheiden door een betonnen rand van circa tien centimeter. In de vloer van de wasgelegenheid is een afvoer aan wezig en hij is daardoor eenvoudig schoon te houden. „De kleedgelegenheid is niet schoon te houden, omdat zich hier geen afvoer bevindt en de vloer bestaat uit straat- tegels", aldus het bestuur. Het voetbal seizoen draait inmiddels volop. Het bestuur zegt het antwoord van de sportstichting „geduldig" af te zullen wachten. - Het college van burgemeester en wethouders zal op korte termijn gaan praten met Soesterberg. Men denkt het gesprek het best te kunnen voeren met vertegenwoordigers van die partijen die vorig jaar aan de laatst gehouden verkiezingen voor de wijkraad deelnamen. Die verkiezingen leverden een negatief inspraakgroep geformeerd zou moeten resultaat op; de opkomst bleef onder worden, bestaande uit de vier Soester- het percentage dat de gemeenteraad bergse gemeenteraadsleden j2Vj/iJ en vaststelde om weer tot de installatie van een nieuwe wijkraad over te gaan. Bij het afscheid van de wijkraadsleden werden toegezegd dat gezocht zou wor den naar een nieuwe overlegstruktuur. Zover kwam het evenwel niet. Ook meende het college niet in te kunnen gaan op de suggestie van de oud-wijk- 2 CDA) en drie oud-wijkraadsleden. De leden van de commissie algemeen bestuur deelden deze visie van het college. Beter vond men het dat B. en W. een gesprek arrangeerden met vertegenwoordigers van de partijen en groeperingen die aan de wijkraadver kiezing deelnamen. Dat gesprek zal op caaii up uc auggüüuü uv. ju- o - - raadsvoorzitter P. C. Pieren dat er een korte termijn georganiseerd worden. Morgenavond, donderdag 11 oktober, aanvang 20.30 uur, wordt in het film huis Artishock aan de Steenhoffstraat de film "the Moon over the Alley" gedraaid. De film werd in 1975 ge maakt door regisseur Joseph Despins. Het is een semi-musical waarin Porto- bello-road een belangrijke plaats in neemt. De rijk gevarieerde bewoners spelen een rol in deze film die laat zien hoe mensen proberen te leven in een dergelijke saneringswijk. De film wordt gekenmerkt door een bewuste tweeslachtigheid: moeten we er om lachen of moeten we hem ernstig nemen? Wat zich in enkele dagen tussen de mensen kan afspelen vormt het verhaal. De nadruk ligt natuurlijk op de prachtige kollektie kerst- en winter- kaarten, die zowel met algemene als religieuze onderwerpen is uitgebreid. Er is keuze uit vele onderwerpen, als de Kerstman, Kerst in het dorp, de Kerstmarkt, de Kerstboom, teveel om op te noemen, met daarnaast nog tal loze mogelijkheden met leuke winter- onderwerpen als schaatsen, dorp in de winter, sleeën en ook "A merry Christ- mas" met een kerstkaart uit de Vic toriaanse tijd. Assortiment Om van alle onderwerpen iets in huis te hebben kan men het Kerstassorti ment kiezen, een doos met verschil lende vrolijke kaarten, steeds wisse lend van beeld. Deze assortimentsdoos met 10 verschillende (dubbele) kaar ten kost 11,-. Ook nog leverbaar is het zogenaamde "vaste assortiment", gevormd door de beste kaarten uit de voorgaande kollekties, die t.g.v. Kerstmis door Unicef zijn uitgegeven. Het religieuze assortiment biedt vijf meesterwerken uit verschillende eeuwen, een doos met 2x5 verschil lende kaarten, kompleet met envelop pen voor 11,-. Andere meesterwerken, maar dan van Keltisch christelijke illustratiekunst, zijn te vinden ln de doos met kaar ten van het "Book of Durrow". Wer kelijk heel bijzonder van ontwerp en prachtig uitgevoerd, deze illustraties uit het klooster van Durrow in Ierland. Helemaal passend in het Jaar van het Kind is natuurlijk het assortiment "Kinderen en Kerstmis", bestaande uit heel moderne en wat meer klas sieke tekeningen, eveneens 2x5 ver schillende kaarten in een doos met enveloppen. Prijs 11,-. Ook in de kollektie "Buitenmodelformaten" zijn fraaie kaarten. Die formaten zijn groter dan gewoonlijk (13 x 18 cm. en 10,7 x 21,6 cm.) en bevatten onder meer Sneeuwkristallen in reliëf ge drukt, Kerstavond, Wij brengen de kerstboom thuis en Drie koningen. Nederland Er is dit jaar ook weer een kunste naar uit Nederland met werk in de nieuwe kollektie van Unicef. Dat is de schilderes Patricia Manger-Dorst, die een leuk ontwerp heeft gemaakt dat is gebruikt voor de zgn. "mini-kaar ten", met een formaat van 7,5 x 10,7 cm. Na Fiep Westendorp is Patricia Manger-Dorst de tweede Nederlandse van wie een ontwerp in de mini-serie voorkomt. Zij maakte een grappig uiltje dat in zijn bos met grote ogen zit te kijken. De kaartjes van Fiep Westendorp met 2 kindertjes in een bloementuin zijn overigens ook nog steeds te koop bij Unicef, en wel in het "mini-assortiment". Vermeldenswaard is ook de nieuwe Unicef bureau-agenda voor 1980, die dit keer als titel "De toverwereld van het kind" heeft meegekregen en vooral het kind in zijn spel laat zien. Kunst verzamelaars, fotografen, kunste naars en musea hebben meegewerkt aan het bijeenbrengen van de originele illustraties voor de agenda, die daar door een werkelijk uniek stuk druk werk is geworden. Er staan ook leuke gedichtjes en muziek van bekende kinderliedjes in. De Unicef bureau agenda is verkrijgbaar in twee versies: Frans/Engels en Frans/Nederlands, dus ook geschikt voor buitenlandse relaties. Verpakt in een stevige kar tonnen doos kost de agenda 13,50, voor welk bedrag Unicef 300 tabletten tegen malaria kan kopen. Nog teveel kinderen sterven heden ten dage aan deze infectieziekte. Het is bekend, dat alle opbrengsten van de Unicef-wens- kaarten, het briefpapier en de vele ge schenkartikelen ten goede komen aan het Unicef-fonds, dat de gelden be steedt aan het welzijn van kinderen overal ter wereld, ongeacht ras, geloof, nationaliteit of politieke kleur. Het Fonds voorziet meer dan honderd landen van materiaal, instrumenten, medicijnen, installaties voor zuivelfa brieken, gezondheidscentra en drink waterleidingen, voedsel, lesmateriaal en allerlei andere artikelen die voor permanente ontwikkelingsprogram ma's nodig zijn. Jaarlijks ontvangen zo'n 100 miljoen kinderen en moeders direkt hulp van UNICEF, dat overi gens zeker geen liefdadigheids-instel ling is. Unicef geeft alleen hulp aan landen die de hulp nodig hebben en er zelf om vragen en die ook bereid zijn aktief deel te nemen aan de projekten waarvoor hulp wordt gevraagd. Wilt U een folder over de nieuwe Unicef-artikelen of wilt U bestellingen opgeven, dan is het adres van het landelijk secretariaat, Unicef, Postbus 85857, 2508 CN Den Haag, postgiro 7515, terwijl U ook terecht kunt bij één van de plaatselijke afdelingen van Unicef. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Een goede vriend van ons wilde zijn vrouw verrassen met een kado voor haar verjaardag. Zoals zo vaak voorkomt, bevatte de ver langlijst maar weinig wensen. Toch wilde hij er iets origineels van maken. Op een zaterdag, toen zijn vrouw een dagje naar familie was, pakte hij de kamera. Hij ging een „reportage" maken, een verhaal in foto's over een dag uit het leven van hun dochtertje Mirjam. Het lieve kind snapte er niets van want de hele dag was haar Pappie druk met de kamera. Toen de serie foto's ontwikkeld was, liet de trotse vader ons de komplete serie zien. Natuurlijk dacht ik meteen aan deze rubriek en op de vraag of ik ook een paar foto's mocht gebruiken, werd positief gereageerd. Zodat ik in staat ben u enkele hoogtepunten te laten zien uit het dagelijkse leven van Mirjam van der Voort, een driejarige peuter, die geniet van het leven als ze lekker in de tuin zit te rommelen met haar speelgoed. Of na het eten een appel eet die blijkbaar zo lekker is dat het water haar uit de mond loopt. En die's avonds, voor ze naar bed gaat, nog even lekker in bad zit te spelen met een rubberbeest, dat ze leert zwemmen. Een paar plaatjes uit een erg geslaagde serie kinderfoto's. Blijft nog de vraag: wat heeft die vader gedaan met de serie van wel 36 opnamen van z'n doch tertje? Het antwoord: hij maakte er een foto album van, schreef bij elke foto een onderschrift en dat fotoboek kreeg de moeder als geschenk. De titel van het boek was: „Dag Mirjam!" Ik ben niet bij de aanbieding van dit kado geweest, maar neemt u van mij aan, dat het erg op prijs werd gesteld. Misschien is het ook voor u een idee om een ander met een èrg mooi, maar niet kostbaar, geschenk te verrassen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 27