Griftland College wint 3e schoolschaaktoernooi Peters bv is een ander makelaars kantoor Zon in de schoorsteen Nieuwe regels voor Huren en Verhuren verkrijgbaar in Informatiecentrum Peters bv Filmagenda Amersfoort Soest-atleten vrezen raadsbeslissing Agenda Soester Gemeenschap Kard. Alfrink-MAVO gaat naar regionale ronde Voor de koper die koopt bij Peters b.v. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Provinciale honingkeuring in „De Borg" Joy-rider veroorzaakt aanrijding Reconstructie Soesterbergse- straat Fietsendieven aangehouden Bestuur bewonersvereniging „Het Soesterveen" voltallig Pinken gestolen 11 Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 11 17 oktober: In Dienstencentrum Honsbergen, .Muziek in Uw Straatje", m.m.v. de AROS. Aanvang: 20.00 uur, bestemd voor alle ouderen, wonend in en rond Honsbergen. 18 oktober: Najaarswandeling met de Ned. Ver eniging van Huisvrouwen van het ge west te Amerongen. Gegevens volgen nog. 18 oktober: Najaarsconcert van het „Mannenkoor Apollo", in de Petrus en Pauluskerk met bekende melodieën van Joh. Strauss, Robert Stolz, Oscar Hammer- stein. Aanvang 20.15 uur en toegangs bewijzen (tevens programma) zullen verkrijgbaar zijn bij het VW-kantoor in Soest en voor zover voorradig 's avonds aan de kerk. Prijs 8,- per persoon. 18 oktober: Filmhuis Artishock met de film „Deen se Energie", regie: Per Meanstadt/ Teit-Jorgensen-kleur-47 min. Een film over alternatieve vormen van energie, als een soort vervolg op de film „Meer kerncentrales". „Veroordeeld tot suc ces". Frans kollektief, kleur-55 min., is de volgende film in hetzelfde pro gramma met eenzelfde thema als on derwerp. Aanvang: 20.30 uur, toe gangsprijzen: ƒ4,50, adres: Artishock- gebouw aan de Steenhoffstraat 46, in de theaterzaal. 19 oktober: Kledingbeurs in de Open Hof. Onder auspiciën van de Raad van Kerken, wordt voor de negende maal deze kledingbeurs op vrijdag van 10-17 uur in Soest gehouden. De opbrengst gaat dit keer naar het ziekenhuis „Non Somboen" in Thailand, waar lepralij ders worden behandeld. Voor vragen en suggesties kan men bellen naar A. van den Herik, Draailier 8, tel. 20920. 19 oktober: Ver. tot bevordering der bijenteelt in Nederland, afd. Soest verplaatst zijn plaatselijke honingavond naar vrijdag 19 oktober. Aanvang om 20.00 uur in zaal 2 van de Rank, Soesterbergse- straat 18 te Soest. Filmhuis Artishock, programma film festival luidt als volgt: „De Verwor ding van Herman Durer" van Leon de Winter, René Seegers en Jean v.d. Velde, aanvang 20.00 uur. Nederlandse Première van „Instant Pictures" van George Schouten, aan vang 22.00 uur. „Murw" van Paul de Mol. Easy Action Animated van Karin Wier en Jacques Verbeek. Toegang 3,50 per onderdeel. Passepartout 25,- voor het hele festival. 20 oktober: Filmfestival, Filmhuis Artishock be gint om 10.00 uur 's morgens tot 02.00 uur met de volgende films: „Het Am sterdams Stadsjournaal met hun pro- duktie „Politie" en Bosplan", aanvang 10.00 uur. Thema rond het kind: „Spelenderwijs Leren" en „De Elektriseermachine van Wimshurst", aanvang 12.00 uur. „Wegvliegen uit Een Koud Nest" van het Sociologisch Instituut uit Utrecht. „Tijdelijk" een examenfilm van de Ne derlandse Filmacademie door Hans Tammes, aanvang 14.00 uur. Kinderen In De Derde Wereld thema met de films, „Oorlog Tegen De Oor log „Mijnwerkerskinderen In Peru" en „Nicaraqua", aanvang 15.30 uur. Gastarbeid met „Teruggaan of blij ven" van Gerard v.d. Flier. „Maar Deze... Die Moet Leren" van Heieen de Wit, aanvang 17.30 uur. Arbeid met „Het Kollektief van het Sociologisch Instituut Utrecht. „Bruine Bonen Als Ontbijt" van Lida Iburg. „Sience Fiction" van Guido Hendrix, aanvang 19.00 uur. Aktie met „Spelen Met Onze Veiligheid" van So- lidariteitsfilm Breda. „Voor Vrede"' van het kollektief De Rode Lantaarn uit Utrecht. „Nosferatu %11" een pro ductie van het filmhuis „Het Nieuwe Paradijs" van Tom d'Angremont, aan vang 21.00 uur. „Mirabella's Minnaar" en „Momen ten", twee examenfilms van de Ne derlandse Filmakademie, aanvang 23.30 uur. „Hoera... Een Homo" van Wouter van Praag, aanvang 24.30 uur. Kaartverkoop alleen tijdens het festi val: In Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 02155-195 77. 25 oktober: Amnesty International, werkgroep Soest, organiseert een schrijfmid- dag in het Amnesty Centrum, Middel- wijkstr. 72 (zij-ingang). Aanvang 13.30 -15.30 uur. Humanistisch Verbond heeft bijeen komst van de gespreksgroep, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen bij P. de Lee- de, telefoon 13645. Wekelijkse repetitie van het mannen koor „Apollo", in de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan in Soest, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen telefonisch: 19615. Filmhuis Artishock met de film „De Duivel Slaat Z'n Vrouw", regie: Fe- renc Andras, kleur-103 min. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijzen: 4,50 (Theaterzaal Artishock). 26 oktober: Dienstencentrum Honsbergen organi seert een BINGO-AVOND o.l.v. dhr. W. Copier. Aanvang 20.00 uur, bestemd voor alle ouderen, wonend in en rond Honsbergen. Met de NED. VER. van Huisvrouwen een excursie naar Zutphen en Deven ter. Nadere inlichtingen: 02155-17096. 27 oktober: Literaire avond in Artishock. Cees Buddingh leest voor uit eigen werk Cees Buddingh zal worden ingeleid door de Hilversumse poëziecriticus Ton Luiting, terwijl verder geëxperi menteerd zal worden met een ge spreksgroep o.l.v. Jan Visser. Aan vang 20.30 uur in de „kleine theater zaal". 28 oktober: Muziek in Artishock, werkgroep, „Mu ziek in Artishock" v.h. Kamermuziek organiseert een klassiek concert door een „Gelegenheidskwartet", bestaan de uit: Iwan Bossini-viool, Jaroslav Kettner - viool, Pavel Niklicek alt viool en Dick Schallles - piano. Zij zullen werken spelen van o.a. Han del, Bohuslav Martinu en Antonin-Dvo- rak. Aanvang: 15.00 uur. Toegangsprij zen: 5,-, kinderen 2,50. Het concert vindt plaats in de theater zaal van het Artlshockgebouw aan de Steenhoffstraat, tel. inl. Elly Joosten 02155-18730. Foto Herman van Dam 8tc - W* Onderwijs-sport en recreatie wethouder Plomp verricht de eerste zet in het derde schoolschaaktoernooi Voor de 3e keer ontmoetten op 15 oktober j.1.44 jeugdige schakers, verenigd in 11 ploegen, elkaar voor het jaarlijks in de herfstvacantie te Soest plaatsvindende schoolschaaktoernooi. De ontmoeting vond ook deze keer plaats in de openbare Mavo aan de Varenstraat, alwaar directeur J. Schol zich - evenals voorheen een voortreffelijk gastheer toonde bij het beschikbaar stellen van de faciliteiten van zijn school, waaraan een prettig verloop van het toernooi mede te danken was. Er werd ook thans weer gespeeld in 2 groepen: In groep A werd door 5 basis teams van de scholen voor voortgezet onderwijs gestreden om de titel „Kam pioensteam Schoolschaak Soest", waaraan de „A.G. Hilhorstwisselbe- ker" is verbonden. Deze beker is destijds door de Soester Schaakclub ingesteld, teneinde de nagedachtenis van deze populaire Soester leraar le vend te houden, die 2% jaar geleden door een tragisch verkeersongeval het leven verloor. Van zijn vele interesses traden er vooral 2 op de voorgrond: zijn voorliefde om iets te doen voor de opgroeiende jeugd en zijn passie voor het edele schaakspel, welke beide fa cetten van zijn leven thans - in zijn geest - belichaamd worden in dit toer nooi. In groep B werd door een 6-tal (reser ve-) teams gespeeld om de daartoe door de gemeente Soest geschonken wisselbeker. Het toernooi week in eni ge opzichten af van de vorige jaren. Zo was in groep B voor het eerst - en bij wijze van uitzondering - een lagere school toegelaten, teneinde een nog bestaand hiaat te vullen, waardoor werd voorkomen, dat iedere ronde een van de ploegen ruim een uur lang tot nietsdoen zou worden gedoemd. De keuze van deze school (de Savornin- Lohmanschool aan de Driehoeksweg) werd sterk bevorderd door het feit, dat men aldaar, onder de enthousiaste leiding van het schoolhoofd, de heer M. Flinterman, reeds over een goed geor ganiseerde schaakclub van een 30 jon gens (en meisjes) beschikte, merkwaardigerwijze trok een van de scholen in groep A zich vlak voor het toernooi terug wegens onvoldoende be langstelling, waardoor juist in deze groep iedere ronde de leegloop ont stond, die de organisatoren hadden trachten te vermijden. Desondanks werd tijdens het ruim 5 uren durende evenement geen wan klank gehoord, hoofdzakelijk door de geestdrift en de vaak verbeten inzet van de jeugdige deelnemers. Voor de. aanwezige volwassen een ervaring en een voldoening om - de zo vaak ver- guiste - jeugd met zulk een overgave - ernstig en tegelijk toch leuk - zich aan het schaakspel te zien wijden. Terwijl dus enerzijds een school was inge schreven die eigenlijk boven haar macht speelde, waren er al vóór het toernooi begon stemmen opgegaan te gen het meespelen van het Griftland college; dat feitelijk in een hogere klasse thuis zou horen. Aangezien echter gescheiden toer nooien voor lagere scholen, Mavo's Havo/Athenum afzonderlijk in Soest om practische redenen niet te verwe zenlijken zijn moest de gecombineerde opzet worden gehandhaafd. Alleen gaan wel de hoogst eindigende scholen in hun klasse over naar de regionale wedstrijden en eventueel de landelijke ronde. Dit zijn derhalve: de Savornin Lohmanschool en het Griftland college (beide door gebrek aan mededinging) De koper die met onze kantoren kontakt opneemtontvangen wij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat de koper voor zvclkc dienst hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers (de verkopers) stellen ons namelijk financieel in staat snel en doeltreffend kopers te kunnen vinden. Dat de koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen wij graag verkopen. Maar dan zó dat de koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal de koper ook willen verhuizen. En dan zien wij hem graag terug. Als verkoper. Dit kan alleen gebeuren als het destijds gegeven advies goed is gezveest. Zogoed dat hij ook na tien jaar nog maar een makelaar kent die met de eekhoorn. 9 Amersfoort, Stadsring 147,033-30488 Soest, Birkstraat 87,02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2, 03404-51365 en de Kardinaal Alfrink Mavo, die van de deelnemende Mavo's het hoogst eindigde. Deze school, die de beide voorgaande toernooien domineerde, had door afvloeiiing aan kracht inge boet terwijl de concurrentie, vooral het Griftland college, veel sterker was geworden. Desondanks wist de Kardinaal Alfrink Mavo nog een goede tweede plaats te bevechten. De volledige eindstanden waren Groep A Kampioen: Griftland College met 8 ptn. 2. Kard. Alfrink Mavo 5 ptn. 3. Eem- land scholengemeenschap 4 ptn. 4. Openbare Mavo 3 ptn. 5. v.d. Hucht- school 0 punten. Verrassend is hier de 3e plaats van Eemland, terwijl de overmacht van het Griftland college geïllustreerd wordt door het feit, dat men van 20 gespeelde partijen, er slechts 1 ver loor. GroepB Winnaar Griftland 3 met 10 ptn. 2e. Griftland 2 8 ptn. 3. Kard. Alfrink 2 4 pnt. (lObordptn.). 4e. Openbare Mavo 2 4 ptn. (8 bordptn.). 5e. Kard. Alfrink 3 2 ptn. (6 bordptn.). 6e. de Sav. Lohmanschool 2 ptn. (5^6 bordptn.). Het toernooi, dat 's morgens door de loco-burgemeester, drs. G. A. Plomp met enige welgekozen woorden was geopend, eindigde omstreeks 15.00 uur met de prijsuitreiking door de heer P. Hilhorst, een zoon van de man naar wie de wisselbeker is genoemd. Moe, maar uitermate voldaan gingen daarna de jonge deelnemers en de organisatoren huiswaars. Zaterdag 17 november a.s. wordt in de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" de provinciale honingkeuring gehouden. Men verwacht een 150 in zendingen uit de provincie. De Soester Imkers hebben de organisatie op zich genomen. Zij deden dat twee jaar geleden ook al eens, voor een honingkeuring die in Utrecht gehouden werd. Bij zo'n keuring gaat het om de kwali teit, de reinheid en ook om de presen tatie. Het is een strenge keuring, waar bij per inzending maximaal 100 punten te vergeven zijn. De keuring neemt enige uren in be slag en verder is er op deze dag een lezing van prof. dr. P. Zonderwijk over ondermeer bespuitingen en onderhoud van bermen. Op de Hellingweg botste de 17-jarige H. B. uit Den Haag, met een van zijn werkgever meegenomen vrachtwagen, tegen een daar geparkeerde perso nenauto. B. reed door; hij werd door de Haagse politie gehoord. De firma Almere begint omstreeks 17 oktober met de reconstructie van het gedeelte Soesterbergsestraat tussen het kruispunt Ossendamweg en de spoorwegovergang Soestduinen. De werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van een laag asfalt op de bestaande betonweg. In het voorjaar van 1980 zal „de „binder" en de toplaag aangebracht worden. Het hangt van het weer af hoelang de werkzaamheden zullen duren. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer via verkeerslichten geregeld. Er geldt een snelheidsbeperking van 50 km per uur voor de gehele weg. Voor het deel van de weg waar men bezig is, is de max. snelheid 30 km. per uur. In de omgeving van de Koninginnelaan werden drie knapen aangehouden; zij maakten zich schuldig aan diefstal van fietsen. P. van B. (21) nam reeds in augustus een fiets weg bij een super markt aan de Steenhoffstraat; de twee anderen, de 23-jarige R. C. en de 19-jarige J. H. deden dat zaterdag nacht bij een bar aan de Koninginne laan. H. ontsnapte nog aan de politie door op een brommer weg te rijden. Hij werd zondagmiddag op een voetbal held aangehouden. Van donderdag 11 oktober t/m woens dag 17 oktober 1979. Grand 1 2: Rijk de Gooyer en Rut- ger Hauer als twee hartverwarmende smerissen. „GRIJPSTRA DE GIER". 12 jr. Dagelijks: 14.00-19.00-21.45 uur. Zondag: 14.00-16.30-19.00-21.45 uur. Grand 3: Nu voor het eerst als film. Een lawine van dans, zang en muziek, het is een feest voor jong en oud. „HAIR", met: John Savage, Treat Wil liams, Bevery D'Angelo, Annie Golden e.v.a. Regie: MilosForman. A.l. Ma., di., wo.: 13.30-18.30-21.15uur. Do., vr., zat., zon.: 13.30-16.00-18.30- 21.15 uur. Plaatsbespreken: telefonisch dagelijks 11.00 tot 21.00 uur (Tel.14173) aan kas sa dagelijks vanaf 12.30 uur. Grand 4: Zo explosief als een springla ding „ESCAPE TO ATHENA", met Claudia Cardinale, Roger Moore en El- liot Gould. 16 jr. Dagelijks: 14.00-19.00-21.45 uur. Zondag: 14.00-16.30-19.00-21.45 uur. Grand 5: Fritz heeft 't... Fritz maakt 't... Héééélemaaaaal. „FRITZ THE CAT". Scenario en regieRalph Bakshi. 16 jr. Dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. Zondag: 13.45-16.45-18.45-21.30 uur. Cinema 1: Tel. 033-18900. Jan Wolkers meest verkochte boek als film. „KORT AMERIKAANS". De nieuwe film van Guido Pieters met Derek de Lint en Tingue Dongelmans. 16 jr. Dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. Zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Cinema 2: Het fantastische verhaal van de Hobbits en hun bizarre sprook jesachtige wereld. „IN DE BAN VAN DE RING" (Lord of the rings), naar R. J. Tolkien's bestseller. A.l. Dagelijks: 13.30-18.30-21.15 uur. Zondag: 13.30-16.00-18.30-21.15 uur. Euro: Tel. 033-33655. Na het enorme succes van „What's up doe". Barbra Streisand en Ryan O'Neal eindelijk weer samen in „THE MAINEVENT". A.l. Do., vr., zat.14.15-18.45-21.15 uur. Zondag: 13.45-16.15-18.45-21.15 uur. Ma., di.: 13.45-18.45-21.15uur. Wo.: 18.45-21.15 uur. Euro kindermatinee: Zo moeder, zo dochter... Zo dochter, zo moeder. Walt Disney's „DOLLE DWAZE VRIJ DAG". Adv.lft. 8 jr., met Jodie Foster. Do., vr., za.: 12.30 uur. Wo.: 13.45 uur. Duo: Tel. 033-16572. Hunkerende vrouwen, blond en bruin, jong en rijp. „ZWARE LADING". 18 jr. Dagelijks: 14.15-19.15-21.30 uur. Zondag: 14.15-16.30-19.15-21.30 uur. Duo 2: Terence Hill en Bud Spen cer. „PAS OP, OF WE SLAAN D'R OP. 12 jr. Dagelijks: 14.00-19.00-21.15 uur. Zondag: 14.00-16.15-19.00-21.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1: Dit gaat alle verwachtingen te boven, „MET HAND EN MOND". 18 jr. Vrijdag- en zaterdagavond 24.00 uur. Duo 2: Autorijden kan hij als de al lerbeste, niemand die hem pakt. „DRIVER", met Ryan O'Neal en Bru- ce Dern. Vrijdag- en zaterdagavond 23.45 uur. GEEF DE JEUGD EEN KANS Duizenden kinderen worden in hun ontwikkeling klemgezel. GEEF DE JEUGD EEN TOEKOMST Vele kinderen en ook ouders kunnen geholpen worden. iWfl'1'ii KOOP ÉÉN OF LIEFST MÉÉR ORANJEKALENDERS 1980 (Nederlands en/of viertalig) leert een gezin weer met elkaar praten; voelt een kind zich weer begrepen; hoeft een jongere misschien niet weg te lopen. KOOP DE ORANJEKALENDER Om de kinderen goed te helpen is inzet nodig, maar ook goede voorzieningen en deskundige mensen. De overheid betaalt lang niet alles en daarom hebben wij Uw hulp hard nodig. 0E PRIJS IS F 6.75 Verzendkosten f 2,25 extra POSTGIRO 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 -1007 JC Amsterdam Telefoon 1020) 79 09 49 De laatste jaren geven pl.m. 65.000 Nederlanders een pakje aan een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende bejaarde medeburger. Dat geschiedt dan via de befaamde aktie „Zon in de schoorsteen", die gevoerd wordt door De Zonnebloem, daarbij in de publiciteit ondersteund door KRO-radio en t.v. Het gaat in deze aktie niet om dure kado's doch om een gezellig pakje met rijmpjes of briefjes, zoals dat thuis ook gebeurt. Voor degenen die een adres willen hebben, volgen hier de richtlijnen: 1. Afhankelijk van waar u woont, schrijft u naar de centrale, provinciale post. Dat kan met een kort briefje, waarin u mededeelt, dat u een pakje wilt maken en daartoe een naam en adres wilt ontvangen. In blokletters dient u uw eigen naam en adres te vermelden. 2. In uw briefje sluit u een postzegel van 55 cent in. Dat is voor het antwoord dat u krijgt. 3. Na ongeveer 15 november ontvangt u een adres-formulier, waarop behalve naam en adres ook enkele bijzonder heden staan van de zieke, gehandicap te of hulpbehoevende bejaarde, voor wie u een pakketje kunt maken. U kunt aan de hand van de gegevens rekening houden met wat u geeft. 4. Uiteraard dient het pakje tijdig verzonden of (wat ook vaak gebeurt, als u een adres uit uw eigen omgeving ontvangt) gebracht te worden. Inwoners van Soest sturen dus hun briefje met de vraag om naam en adres van een zieke, gehandicapte, hulpbehoevende bejaarde naar De Zonnebloem, postbus 8600, 3503 RP, Utrecht. Het bestuur van de afdeling atletiek van de Sport Organisatie Soest is bevreesd dat de uiteindelijke prioriteitenlijst, welke door de gemeenteraad in de november-vergadering, zal moeten worden opgesteld, nadelig voor hen zal uitvallen. In de vergadering van de sportstich ting, vorige week, werd vrij unaniem door de sportbestuurders aangedron gen op het naar voren halen van de atletiek- en honkbalaccommodaties. De atleten gaat het daarbij niet eens om een complete accommodatie. Meerdere malen drong men aan op gefaseerde uitvoering. Daarvoor on dermeer zond de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) samen met de Nederlandse Sport Federatie (NSF) meteen brief van 22 juni 1.1. een uitgewerkt faseringsplan naar de sportstichting. Men meent te weten dat er ook een faseringsplan is opgesteld door de Grontmy. Beide plannen wer den tot op heden niet aan de bestuurs leden van de sportstichting voorge legd. De atleten zijn voorstander van een fasering waarbij al het grondwerk, zowel voor de aan te leggen voetbal velden als de atletiekbaan, in een keer wordt uitgevoerd. De atleten nemen daarna genoegen met voorlopig één gereedgemaakte „lane" van 400 me ter, die als sintelbaan mag worden aangelegd. Dan kan er getraind wor den. In een later stadium kan de kunststofbaan gerealiseerd worden. Ook zouden nu de technische voorzie ningen aangelegd kunnen worden, waarvoor het materiaal in bezit is. Het betreft de onderdelen verspringen, hoogspringen en horden. De valmatten c.q. bedden en horden zijn reeds aan geschaft, zodat het alleen om de aan- legkosten gaat. Wat de atleten verontrust is dat de mogelijkheid tot fasering van de aan leg, niet voldoende tot de raadsleden is doorgedrongen. De bewonersvereniging „Het Soesterveen" heeft op woensdag 10 oktober een ledenvergadering gehouden. Na de opening door de aftredende viee-voorzitter de heer H. M. Koren en de goedkeuring van de notulen van de jaarverga dering d.d. 22 mei '79 werden de lopende raken doorgenomen, zoals C.A.I.-be- drijf, sport-activiteiten, kaartavonden e.d. Tevens werden er nieuwe bestuursleden gekozen, zodat er een goede bezetting van het bestuur is. Tot voorzitter werd met algemene stemmen benoemd, de heer A. P. Mets, Smitsweg 331. Opmerkelijk was de be- reidwillendheid van diverse leden om in het bestuur plaats te nemen. Dit geeft toch wel een goed beeld van het juist funktioneren van de vereniging. Verder is er op deze avond gesproken over het onderhoud van gemeentewo ningen, samenwerking met de Stich ting Bewonerscommissie, Weegbree straat en Vereniging S.B.C.S. en de fu sie van het Gemeentelijk Woningbe drijf met de andere woningbouwver enigingen in Soest. Als belangrijkste punt kwam naar voren, dat de nota welke door „Het Soesterveen" was op gesteld ieders instemming kreeg. Bijzondere aandacht werd geschonken aan de verantwoordelijkheid die het bestuur van een vereniging heeft aan haar bewoners/leden inzake beslissin gen over het woon- leef gebeuren in haar wijk. Met de conclusie dat „Het Soester veen" met groot vertrouwen de ko mende fusie tegemoet ziet, daar zij zich hierin volledig kan uitspreken, werd deze avond besloten. Uit een weiland aan de Langelndse Maten werden drie pinken wegge haald. Ze waren eigendom van de agrariër F. K. De diefstal moet heb ben plaats gehad tussen maandag 8 en vrijdag 12 oktober. Per 1 juli 1979 is er heel wat veran derd op het gebied van de huurwet geving In ons land. In plaats van al lerlei verschillende Ingewikkelde rege lingen en bepalingen zijn er nu twee wetten van kracht: de Huurprijzen- wet Woonruimte en de Wet op de Huur- commissies. Deze wetten geven regels voor de huren van woonruimten en voor de manier waarop geschillen daarover moeten worden opgelost. Alle woonruimte ln het gehele land valt nu wat betreft de huren onder dezelf de regels. Dus ook onzelfstandige woonruimten, zoals kamers, etages en wooneenheden in gebouwen voor bijv. studenten, werkende jongeren, buiten landse werknemers. Evenmin wordt onderscheid gemaakt tussen woningen van gemeenten, wo ningbouwverenigingen en particuliere verhuurders. Voor de vaststelling van de huurprijs geldt nu als hoofdregel dat huurder en verhuurder vrij zijn om samen de huur of een verandering van de huur af te spreken. Alleen voor nieuwe woningen, die met subsidie van het rijk worden gebouwd, stelt de minister de beginhuur vast. Na het eerste jaar geldt voor deze woningen nog vijf jEiar lang de ver plichte huurverhoging met het wette lijk percentage. De minister stelt ook de huur vast van woningen die ingrij pend en met subsidie van het rijk wor den verbeterd. Puntenstelsel In de nieuwe wet is voorts het punten stelsel opgenomen. Dit stelsel wordt al een tijdje voor veel woningen toege past. Aan de hand van dit systeem kan de kwaliteit van de woning wor den gemeten en de huur worden vast gesteld. Voor kamers geldt thans een afzonderlijk puntenstelsel. In de regels voor de jaarlijkse huur- aanpassingen zijn eveneens de nodige veranderingen aangebracht. Bijvoor beeld wat betreft het indienen van be zwaren door de huurder. Of wat be treft het verzoek van de verhuurders aan de huurcommissie - voorheen huuradviescommissie geheten - om een geschil in behandeling te nemen. Informatie Wie meer wil weten over de nieuwe huurwetgeving kan ln het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis, naast de V.V.V.een brochure komen afhalen. Huurbescherming Naast de nieuwe regeling voor huur prijzen van woonruimte zijn ook op het terrein van de huurbeschermlng nieuwe bepalingen van kracht gewor den. Deze bepalingen beschermen de huurder als gebruiker van woonruim te, zowel zelfstandige woonruimte als kamers, etages, etc. Wanneer de ver huurder de huur heeft opgezegd en de huurder daarmee niet akkoord gaat, blijft de huurovereenkomst van kracht. De huurder mag gewoon in de woning of kamer blijven wonen. De huur kan alleen beëindigd worden door tussenkomst van de rechter, die door de verhuurder moet worden ingescha keld. De nieuwe regeling geeft verder voor schriften ten aanzien van de positie van mede- en onderhuurders en bij overlijden van de huurder. Niet-ge- huwd-samenwonenden worden groten deels gelijk gesteld met gehuwd-sa menwonenden. Informatie Ook over deze nieuwe wet is in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het ge meentehuis, naast de V.V.V.) een fol der verkrijgbaar. Vanaf maandag 22 oktober kan men hier terecht (tussen 10 en 12.30 en tus sen 13.30 en 17 uur).

Soester Courant | 1979 | | pagina 11