Een oppascentrale in Soest voor gehandicapten En toch..de Mooiste Eiken Meubelen vindt m MJ de Scepter —ï4 Hoogste prioriteit voor atletiekbaan Wie zwijgt mag meepraten in de USSR Zwijgt U ook? en honkbalaccommodatie pomieke zaak VVV Nieuws nm Habobasib Padvinderij, bestaat dat nog? Gouden Griffelwinnaar Guus Kuyer ,13e Borg" was in Lezing voor leden „Zilver Tetra" Burgerlijke Stand CERTIFICAAT u. Supralux brengt het meest komplete programma voorde doe-het-zelver! as Bouw overdekt zwembad zij horen er bij... Tractor vernield 13 Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 13 lb fil De Christ. Oratorium Vereniging Baarn geeft op vr. 26 oktober in de Nicolaaskerk te Baarn een concert. Programma: ..Grosse Messe C Moll" van Mozart en Gloria" van Antonio Vivaldi. Begeleiding Utrechts Symfo nie Orkest. Aanvang 20.00 uur. Toe gangsprijs 9.50; cjp/pas 65 6.50. In museum De Zonnehof aan de Zonne hof 8 te Amersfoort is van 13/10 t/m 17/11 een expositie van Edelsmeed kunst uit Amerika. Zweden en Schoon hoven. Open: dagelijks van 10-17 uur. Zond. van 13.17 uur. Tot en met 27 oktober wordt in het Geologisch museum Hofland te Laren een expositie gehouden, getiteld Hout van O tot 2000, waarin getoond wordt de ontwikkeling van de plantengroei op aarde, van de fossiele plantenresten van miljoenen jaren her t/m het hout van nu in zijn vele soorten. Open van 13-16.30 uur, alle dagen, behalve maan dags. In het Centraal Museum aan de Agnie- tenstraat 1 te Utrecht is de eerste tentoonstelling in een reeks van zes in samenwerking met het Kunsthisto risch instituut rijksuniversiteit te Utrecht „Een schilderij centraal". Ge opend t/m 11 nov. di. t/m za. van 10-17 uur. Zondags van 14-17 uur. In theater Appelmarkt aan de Appel markt 14 te Amersfoort leest de dichter Willem Brandt voor uit eigen werk op vrijdag 19 oktober. Aanvang 20.30 uur. Foyer open om 19.30 uur. Kaarten aan de zaal a 4,50; cjp 2,25. Na afloop is er gelegenheid om met de dichter over I zijn werk na te praten. In wijkcentrum „De Borg" aan de Willaertstraat 49 te Soest is t/m 19 oktober een expositie van kleurenfoto's Kv van leden van de kleurendrukgroep. I Geopend van 8.30-24.00 uur. In de Petrus en Pauluskerk te Soest is r- op do. 18 oktober een Najaarconcert van het Soester Mannenkoor „Apollo", o.l.v. G. v.d. Schepop met melodieën I- van Johann Strauss, Robert Stolz e.v.a. Aanvang 20.15 uur. Toegang 8,- p.p. Ë- Kaartverkoop en inl. VW kantoor Soest. De nieuwe Pro Juventute Oranje ka lender 1980 is ook weer uitgekomen met prachtige foto's van de leden van het Koninklijk Huis. Voor 6,75 te verkrijgen bij de VVV. In schouwburg Gooiland te Hilversum is op za. 20 oktober een voorstelling van Jan Blaaser met „Bruinbrood". Aan vang 20.00 uur. Prijs 9,- t/m 16,-. Op zondag 21 oktober zijn er in theater Gooiland te Hilversum twee voorstel lingen van Edwin Rutten met „De fillem van Ome Willem". Aanvang 14 en 16 uur. Toegang 8,-. Op di. 23 oktober is de musical ,,Kiss met Kate" van Cole Porter in Gooiland te Hilversum. Aanvang 20.00 uur. Prij zen 15,- t/m 26,-. Nieuw verschenen is ook weer de Uitkrant met pas 65 voor Oktober-No- vember met toertips uit eigen land, w.o. gegevens over Botanische tuinen enz. en natuurlijk de uitkalender op de achterzijde. Gratis af te halen aan ons kantoor. I De Soester Vogelvrienden organiseren op vr. 16-17 en 18 november een ten toonstelling Onderlinge in zaal Middel- wijk, EHBO gebouw, aan de Parallel weg 7a te Soest. Open.tijden: vr. 16 nov. van 20 tot 22 uur; Op 17 nov. van 10 tot 22 uur; Op 18 nov. van 10 tot 17 uur. Tot en met 1 november organiseert de VW Apeldoorn in samenwerking met de Kon. Houtvesterij wildspeurtochten door de z.g. rustgebieden van het Veluws Kroondomein. Deze tochten voeren naar die gebieden waar het wild ongestoord leeft, en herten reeën, wil de zwijnen en moeflond Uw pad kunnen kruisen. De tochten, per bus, duren ruim 2*4 uur en starten elke dinsdag en donderdag om 15.00 uur bij de VW Apeldoorn. In de grote zaal van het Muziekcen trum Vredenburg te Utrecht is op 21 oktober een koffieconcert door het Arkios ensemble m.m.v Theo Olof en Herman Krebbers. Gespeeld worden werken van Bach (concert voor 2 violen)Handel en Dvorak. Aanvang 12 uur. Prijs 5,50 (kopje koffie inbegre pen). Om 19.00 uur begint in het muziekcen trum Vredenburg de Manifestatie Ko- mitee Zuidelijk Afrika m.m.v. Jaspe- rina de Jong, en kabaretgroep Hekel. Prijs 5,-. Op 25 oktober kunt U in het muziek centrum Vredenburg naar een concert van Lionel Hampton all star big band luisteren. Aanvang 20.15 uur. Toegang f 20,-. Met de ANWB kunt U op 27 en 28 oktober en 3 en 4 november een West- i veluwezoomwandeling maken vanuit I Oosterbeek (bij Arnhem). Het is nog steeds een van de mooiste streken van ons land met bovenal wijde vergezich- j ten over de Betuwe. Langs routes van 12 en 19 km. De vertrekpost is gevestigd in het restaurant van de i Rijnterras De Westerbouwing te Oos terbeek. Hier kunt U tussen 9.00 en 1 14.30 uur de routebeschrijvingen ver- krijgen. Op 27 en 28 oktober heeft de KNBLO de 17e Snertwandeltocht georganiseerd met afstanden van 5-10 en 15 km. Startplaats is Baarn. Inl. Hommel meent 45 te Hilversum, tel. 02159-18259. Op 19, 20 en 21 oktober organiseert de werkgroep Filmhuis Artishock een 3- daags Filmfestival rond de Neder landse, niet commerciële films van 1979. Informatie en voorverkoop vanaf 15 okt. van 18.00-19.00 uur, tel. 02155- 12689. Vergeel U bij het zoeken naar een kado die handige Soesler Kadohon niet als mogelijkheid om Iemand te verrassen? BESTELAUTO HUREN? VANAF f 4Q,PER PAG KONINGSWEG SOEST Voor de leden van de aquariumver eniging „Zilver Tetra" houdt de heer A. Sanderse uit Hoogvliet op maandag 22 oktober a.s. een lezing over het onderwerp: „Een aquarium in Neder land". Aan de orde komt ondermeer de manier waarop een bak aangeplant kan worden. Ook een aantal vissen passeert de revue. De lezing wordt gehouden in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat en begint om 20.00 uur. GEBOREN Rieneke Marijke, dochter van C. Lit- tooij en M. C. M. de Jager. - Arno, zoon van G. B. Bons en J. M. den Butter. - Irene Madeion, dochter van N. J. M. van Westen en G. Hoekmeijer. - Joshua Lee, zoon van H. J. Groen en D. M. Williams. - Johanna Amy, dochter van L. van Kooten en S. M. Tönjes. - Pauline Bianca, dochter van G. van Emmerik en G. I. M. Haarsma. - Samantha, dochter van C. A. Zijder- veld en J. L. Jonkers. ONDERTROUWD: Cornelis van den Broek en Andrea Cordula Tusenius. - Jan Hendrik Ebens en Antje van der Laan. GEHUWD: Gerrit van de Wetering en Everdina Johanna Fousert. - Johannes Wilhel mus Gerardus Schellekens en Suzanna Maria Bolhuis. OVERLEDEN Nicolaas Cornelis van der Velden, echtgen. van J. M. Schulte Mater. - Adam Kramer, echtgen. van G. Alte- na. - Dirkje de Kruijf, wed. van D. van Arnhem. - Adrianus Cornelis van Log- tenstein, echtgen. van J. A. Brouwer. - Mathilda Hanika, echtgen. van D. H. Eijsink. GEEF UW BABY OOK EVEN BIJ ONS AAN... Voor iedere nieuwe Soester baby ligt het oer gezellige „BOEK VAN IKKE" klaar. Om al die leuke dingen in te bewaren en op te schrijven. De eerste kreetjes van de baby, de belevenissen als kleuter, het eerste schoolrapport. Nu leuk om te doen en straks een onbetaalbaar bezit. „HET BOEK VAN IKKE", een bijzonder geschenk van de Rabobank. GRATIS, voor u en uw baby! Kerkplein 9 Koninginnelaan 28 Smitsweg 4 Soesterbergsestr. 14 Tel. vooralle kantoren: 12S68 Lever dit certificaat in bij de Rabobank. U krijgt er een spaarbankboekje voor op naam van de nieuwe kleine man of vrouw, met een gratis eerste inleg van Onder deze titel start Amnesty International een internationale USSR-aktie waaraan Amnesty groepen in 27 landen medewerken. De aktie is op drie hoofd doelen gericht. Amnesty vraagt om vrijlating van politieke gevangenen, af schaffing van het misbruik van psychiatrie voor politieke doeleinden en af schaffing van systematische ondervoeding van gevangenen in werkkampem. Ook de werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International zal aan deze aktie medewerken. In het Amnes ty Centrum te Soest ligt een petitie aan de Russische regering ter onder tekening, waarin deze gevraagd wordt aan bovengenoemde misstanden een eind te maken. Ook is een geïllustreerde brochure van 61 pagina's verschenen getiteld: „Wie zwijgt mag meepraten in de USSR". Natuurlijk is Scouting er nog en in Soest is deze vereniging zelfs zeer actief. Er zijn vijf groepen, waar iedere week zo'n 300 kinderen samen komen. Deze kinderen zijn in de leef tijd van 7 tot 18 jaar. Zij spelen „het Spel van Verkennen" en worden bege leid door vrijwilligers. Helaas worden de groepen bedreigd door een tekort aan deze mensen, waardoor het voor hen moeilijk is om met dit werk door te gaan en het onmogelijk wordt om meer kinderen in de groepen op te nemen. De vijf padvindersgroepen zijn ver deeld in twee meisjesgroepen, één gemengde groep (meisjes en jongens), een landverkennersgroep en een zee- verkennersgroep. Deze laatste groep kent het probleem van een tekort aan leiders gelukkig niet. Al hebt u nooit iets aan Scouting gedaan, maar voelt u veel voor het werken met de jeugd, dan bent u van harte welkomScouting Soest doet dan een dringend beroep op u zich te melden. Wanneer u belangstelling hebt voor dit werk, kunt u zich in verbinding stellen met Mej. P. Teilekamp, tel. 02155- 20599. Zij zal u dan alle informatie betreffende de groepen geven. Hierin worden in een twaalftal hoofd stukken onder andere gegevens over het land. over de geheime politie, gods dienst, misbruik van psychiatrie en omstandigheden in gevangenenkam pen behandeld. Voorts verscheen er een affiche en zijn een tweetal gratis folders beschik baar. De werkgroep Soest zal één dezer dagen diverse groeperingen ter plaatse benaderen om hun medewerking te vragen aan deze aktie. De brochure, affiche en folders zijn verkrijgbaar bij het Amnesty Centrum, Middelwijk straat 72, Soest, geopend woensdags avonds van 19.30-21.00 uur en zater dagsmorgens van 10.00 tot 12.00 uur. hoogglans zijdeglans edelhout beitsverf atex muurverf! DOE HET ZELF CENTRUM RAKKER torenstraat 13 SOEST - TEL. 02155-22579 Enkele maanden geleden werd in de regio Amersfoort een Oppascentrale voor gehandicapten opgericht, met het doel, ouders van gehandicapte kinde ren in de gelegenheid te stellen, nu en dan ook eens een keertje zorgeloos Foto Herman van Dam W In het kader van de kinderboekenweek 1979 sprak Gouden Griffelwinnaar Guus Kuyer vorige week in de bibliotheek van „De Borg" met tweemaal vijftig Soester schoolkinderen. Er was een veel gToter aantal kinderen dat wel eens met Kuyer had willen praten, maar de beroemde schrijver vond, en terecht, dat een wat persoonlijk contact alleen met kleinere groepen mogelijk was. Hij kreeg daardoor een wat geselecteerd „publiek" dat zijn boeken gelezen had. Daardoor werden er wat gerichte vra gen gesteld: Hoe kwam je nou aan de stof voor een verhaal? Wie illustreerde? Hoe werd je eigenlijk schrijver? Er was duidelijk goed contact met de schrijver, die overigens als oud-onderwijzer heel goed met kinderen bleek te kunnen omgaan. Kuyer las ook voor uit eigen werk en hij werd door de kinderen bedacht met een boeket bloemen. Boekhandel Van de Ven, die samen met de bibliotheek deze middag organiseerde, kan terug zien op een geslaagd initiatief. Op de foto Guus Kuyer met zijn aandachtig luisterende Soestertjes. te kunnen beschikken over hun tijd, terwijl een vertrouwde oppas over hun kind waakt. Steeds meer ouders van gehandicapte kinderen willen hun kind zo lang mo gelijk thuis houden. Ook oudere gehan dicapten gaan niet meer zo gauw naar een inrichting en worden veel langer thuis verzorgd. Dit heeft nogal wat consequenties. Toch spelen de bestaande voorzienin gen in de gehandicaptenzorg hier nog veel te weinig op in. Alle aandacht is zo lang gericht geweest op het uit huis plaatsen van gehandicapten, dat het aan goede practische steun thuis doorgaans ontbreekt. Om die redenen hebben in verschillende plaatsen in het land ouders zelf, samen met vrijwil ligers het initiatief genomen, tot het oprichten van oppascentrales voor ge handicapten. Wat kan deze oppascentrale doen? Als je als ouder van 'n geestelijk of lichamelijk gehandicapte je kind thuis hebt, kun je niet of nauwelijks de deur uit, en zeker niet samen. Het inschakelen van een gewone ba bysit-centrale biedt hier ook geen goe de oplossing voor, je vertrouwt je kind immers niet zo gauw toe aan „zomaar een oppas". Een gehandicapt kind vraagt toch om speciale zorg, veel ge duld en extra aandacht. Aan alle gezinnen, die lid worden van de oppascentrale wordt een vaste op pas aangeboden. Meestal wordt nog een tweede oppas gezocht, zodat je als ouder ervan verzekerd kunt zijn, dat je regelmatig een beroep op ie mand kunt doen. Waar en wanneer er opgepast moet worden, hangt sterk af van de wensen van de ouders en van de mogelijkhe den van de vrijwilligers. Als u regel matig 's avonds weg wilt, dan wordt er een vrijwilliger gezocht, die voor al 's avonds kan. Maar gaat het om een oppas voor overdag of in de wee kends dan wordt er een vrijwilliger ge zocht, die dat kan opvangen. Zelfs voor vakanties hebben sommige oppascen trales al mogelijkheden. Overigens is het niet zo, dat het op passen altijd bij u thuis gebeurt, veel vrijwilligers kunnen het kind of de ou dere gehandicapte ook bij hen zelf thuis ontvangen. Wie zijn de vrijwilligers? Opvallend is, dat tot nu toe de meeste vrijwilligers, die zich bij de oppascen trales aanmelden ooit iets met gehan dicapten te maken hebben gehad. Sommigen hebben in de gehandicap tenzorg gewerkt, anderen werken er nog in en weer anderen zijn zelf ou- Eiken! Je raakt er niet over uitgesproken. En niet op uitgekeken als u Scepter bezoekt! Achter onze eenvoudige entree vindt u een kollektie, met o.a. "nieuw eiken", die z'n weerga niet kent! Bankstellen, eethoeken, slaap kamers. Onvoorstelbaar mooi! Onvoorstelbaar sterk. En vaak: Onvoorstelbaar voordelig! En tóch altijd die vriendelijke Scepter service èn echte Garantie. Kom snel en verras u zelf met uw nieuwste meubelontdekking Geuzenweg 45a Hilversum Tel. 035 859741 EIGEN PARKEERRUIMTE Het bestuur van de sportstichting is ontstemd en teleurgesteld dat burgemees ter en wethouders zich niets aantrekken van adviezen die de sportbestuurders na vele vergaderingen opstelden. „Waar zijn wij eigenlijk mee bezig", vroeg atletiek-vertegenwoordiger W. Klarenbeek en hij vond dat de wethouder van sportzaken en de twee raadsleden In het stichtingsbestuur met een kluitje in het riet gestuurd werden. „Denkt het college soms dat wij geen verstand van sportzaken hebben", informeerde hockey-vertegenwoordiger Stroband en hij vond het collegevoorstel uitblinken door gebrek aan argumentatie. Het onge noegen betrof de door het college gemaakte drie-deling van de bestuurlijke wensen. Daarin was de atletiek-accommodatie terecht "gekomen in de tweede categorie: „zeer gewenst". Hoogste prioriteit [„noodzakelijk"] kreeg wel het overdekte zwembad en dat verdriette de sportbestuurders, op zwemvertegen- woordiger Van Rijsbergen na, want in de stichtingsvergaderingen had men nooit over zo'n bad gesproken. Dat zwembad bleek echter een politieke zaak te zijn, want de bouw kwam voor in bijna alle partijen-programma's. Uiteinde lijk kwamen zowel de atletiek-accommodatie als het zwembad in de categorie „noodzakelijk" terecht, maar voor het zover was waren er heel wat woorden gevallen. De prioriteiten speelden in de vorige week gehouden vergadering van de sportstichting de belangrijkste rol. Ook de publieke tribune roerde zich. S.O.Soest-voorzitter C. Boerkoel was uiteraard blij dat de aanleg van voet balvelden op het sportpark Bosstraat- Oost, de hoogste prioriteit gekregen had. maar hij was het er niet mee eens dat de atletiek-accommodatie nu opnieuw achteruit geschoven werd. De nieuwe voorzitter van de hand balvereniging BDC, de heer H. Duit, betreurde het dat de verhdrding van handbalvelden zelfs nog verder was weggeschoven. Werd die voorziening niet naar voren gehaald, dan zou hand ballen voor de jeugd in het volgende sportsetzoen niet meer mogelijk zijn. De bond eiste nu eenmaal voor het buitenhandbal verharde velden. Atletiek-vertegenwoordiger Klaren beek was uiteraard diep teleurgesteld. „Wat zitten we hier te doen", vroeg hij zich af. „We zijn door het college aan gesteld en stellen adviezen op, die daarna in de wind geslagen worden". De sportbestuurders hadden immers duidelijk gemaakt dat de afronding van het sportcomplex Bosstraat-Oost voorrang moest krijgen. Dat impli ceerde de aanleg van een atletiek- accommodatie, een nieuwe honkbal accommodatie en vier nieuwe voetbal velden voor S.O.Soest. Klarenbeek betreurde het dat b. en w. niet eerst nog even met de sportbe stuurders hadden gesproken. De atle ten, waarvan er enkele meedraaiden in de nationale top en opvallende In ternationale prestaties verrichtten, hadden nu na het tienjarig bestaan van de club, minimaal recht op een 400 meter-baan. Hockey-vertegenwoordiger Stroband stelde dat het college weliswaar een eigen verantwoordelijkheid had, maar dat hadden de sportbestuurders ook. Hij vermoedde dat het opgevoerde overdekte zwembad uit politieke over wegingen zo hoog scoorde. Stroband betreurde het dat het col lege nog steeds van achterhaalde cijfers uitging en dat men zonder enige argumentatie de adviezen van het sportstichtingsbestuur door elkaar had geschud. De sportbestuurders zou den bekend moeten maken dat zij niet wilden afwijken van eerder inge nomen standpunten. Zwem vertegenwoordiger Van Rijs bergen kon meegaan met de hoogste prioriteit voor het sportcomplex Bos straat-Oost, maar het zwembad dien de op dezelfde plaats gehandhaafd te blijven. Van Rijsbergen meende overi gens dat de noodzaak van het zwem bad niet opgevoerd zou worden door de sportbestuurders: de vraag daar naar zou van een heel andere kant komen. Hij vond dat de sportstichting ook de diversiteit van de sportvoor- zieningen in de gaten moest houden. Sportwethouder Plomp zette daarna uiteen dat het college zijn best ge daan had alle wensen zo goed mogelijk te verdelen. De nieuwe voetbalvelden voor S.O.Soest waren hoog geplaatst omdat overbespeling voor de nu in gebruik zijnde velden dreigde. Het zwembad was een voorziening waar zeer veel inwoners van Soest gebruik van zouden kunnen maken; aanzien lijk meer dan van een atletiek-ac commodatie. Toezeggingen waren er overigens wat de atletiek-baan be trof, nooit gedaan. Wei was er bij herhaling over „gepraat". Korfbalvertegenwoordiger Van Vliet hield vervolgens nog een vurig plei dooi voor de bouw van een sporthal in Soesterberg. Het particulier ini tiatief was doodgelopen op eisen van de gemeente, maar lag juist in dat vlak niet de oplossing. In die zin hadden reeds eerder raads lid Van den Brakel en BDC-voorzitter Duit gesproken. Duit herinnerde aan het jaren geleden ingediende plan een grote sporthal met zwembad, schietbanen enz. te bouwen. De exploi tatie zou commercieel zijn, maar wat was daar op tegen? Weinig, meende wethouder Plomp, maar wel moesten de inwoners van Soest daar aan hun trekken kunnen komen. Er moesten zekerheden inge bouwd worden. Uiteindelijk kwam men tot de volgende opstelling: In de categorie „nood zakelijk" komen te staan - de atletiek- accommodatie, de honkbalaccommo datie, de voetbalvelden voor S.O.Soest; de overdekte zweminrichting; het re gelmatige onderzoek of bestaande speelgelegenheden nog afgestemd zijn op de in de wijk wonende jeugd en het onderzoek naar de behoefte van volkstuinen. In de categorie „zeer gewenst" zijn ondergebracht - een sporthal (voor Soest) en een sportgebouw voor Soes terberg; de uitbreiding van het tennis park aan de Schrikslaande uitbrei ding en verharding van de handbal- velden en de aanleg van een geheel nieuw sportveldencomplex. In de categorie „gewenst" staat niets meer. Raadslid Van den Brakel hield de sportbestuurders tenslotte voor dat zij zich niet al te veel moesten voor stellen van de inwilliging van de wen sen. De raad had de taak te beslissen voor de totale bevolking van Soest en er was eigenlijk geen geld beschik baar. „We hebben als raad maar drie ton te verdelen, geloof ik", zei de heer Van den Brakel. „Dat is gemeen schapsgeld waar we heel voorzichtig en zeer nauwgezet mee moeten om springen. Ais de helft van dat bedrag naar de sport zou gaan, dan zou dat onverantwoord zijn. We hebben de laatse jaren heel veel voor de sport gedaan en daar mag nu wel eens rekening mee gehouden worden", aldus Van den Brakel. Hij zei te hopen op initiatieven uit de particuliere sector. der, of hebben een gehandicapte in hun familie. Zij zijn dus enigszins met de proble men vertrouwd. Voordat er opgepast kan worden, komt de vrijwilliger eerst uitgebreid kennis maken. Als ouder moet je im mers een beetje vertrouwd raken met de oppas, voordat je met een gerust hart weg durft te gaan. Maar voor het kind, of de oudere ge handicapte is dit natuurlijk even be langrijk. Evenals het voor de vrijwil liger noodzakelijk is om van te voren goed te weten, welke speciale aandacht gegeven moet worden. Er zijn vrijwilligers nodig Men zoekt vrijwilligers vanaf circa 18 jaar, die belangstelling hebben voor dit werk. Vooral ook oudere men sen zouden dit werk goed kunnen doen. En misschien zijn er ouders van ge handicapte kinderen, die uit eigen er varing zich hiertoe aangetrokken voe len. Er zijn mensen nodig voor overdag, 's avonds of voor het weekend. U kunt zich ook opgeven, als u een vakantieperiode beschikbaar bent. Wie zijn verantwoordelijk? Een werkgroep of stuurgroep, bestaan de uit ouders en vrijwilligers is verant woordelijk voor het reilen en zeilen van de oppascentrale. Deze werkgroep vormt tevens het be stuur van de Stichting Oppascentrale voor gehandicapten. Wat kost het? Hoewel we tot nu toe over „vrijwil ligers" hebben gesproken, worden zij wel betaald in de zin van onkosten vergoeding. Daarvoor heeft de stich ting bedragen vastgesteld. Dit is zo geregeld op uitdrukkelijke wens van de ouders. De. reden hiervoor is, dat men als gezin met een gehandicapte geen uitzondering wil maken op andere ou ders. De bedragen mogen echter nooit een belemmering zijn om gebruik te ma ken van de oppascentrale. De oppas centrale zal zelf zonodig kunnen bij springen. De contributie voor ouders/verzorgers bedraagt 10,- per jaar. Als u als ouder of verzorger lid wilt worden, kunt u contact opnemen met een van onderstaande adressen. Mogen wij u ook ontmoeten? De oppascentrale voor Amersfoort en omstreken werkt nu sinds mei '79 en reeds in 27 gevallen werden ouders, die van een oppas gebruik wilden ma ken, met een voor hen passende op pas in contact gebracht. Graag zouden wij veel meer ouders van gehandicapte kinderen de kans ge ven om met de Oppascentrale ken nis te maken en daarom is er op maan dag 29 oktober '79 's avonds om 8 uur een grote bijeenkomst in het scholen complex „De Vosheuvel, Heiligenberger- weg 185 te Amersfoort, van alle ouders en vrijwilligers, die nu reeds aangeslo ten zijn, maar ook diegenen, die be langstelling hebben voor dit werk, zo wel ouders als vrijwilligers, zijn van harte welkom. Wilt u nu al meer weten over de op pascentrale, dan kunt u schrijven of bellen naar: Truus van Lier, Anna Paulownalaan 29, 3818 GB Amersfoort, tel. 033-31100 of (Nellie) Smit, Koekoekstraat 19, 3815 SH Amersfoort, tel. 033-51927. De oppascentrale is werkzaam in Amersfoort, Soesterberg, Soest, Baarn, Spakenburg, Bunschoten, Hoogland, Hoevelaken, Leusden en Woudenberg. Voor alle gemeenten kunt u dezelfde contactadressen bellen. nationale kallekte'--"* geestelijk gehandicapten giro li 22 22 212x1.5x2 utrciht bankrekening 543 In het bos bij de Sparrenlaan werd zondagmiddag een tractor tegen een boom aangetroffen. Het voertuig was zwaar beschadigd. Uit het onderzoek bleek dat onbekend gebleven jongens de tractor weg haalden uit een ge meentelijke werkkeet, welke staat aan de Van Beuningenlaan. Daar kwam men via het dak binnen, waarna de deuren van binnenuit konden worden geopend. 1

Soester Courant | 1979 | | pagina 13