Wonen en Werken in Soest (naar aanleiding van een gouden jubileum) In kort bestek 1 Vakaturebank Personeelsvereniging iten ïstrie eweging er kleur Even voorstellen Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 50 jaar schoolinstallatiebedrijf Kok-Ges to B.V. HISTORIE Alweer negen jaar is het schoolinstallatiebedrijf Koks-Gesto B.V. in Soest gevestigd en wel aan de Industrieweg 27. Daarvoor huisde zij vanaf de oprichting, in 1929, te Hilversum. In oktober 1929 opende boekhandel „Modern" haar poorten aan de Langestraat (naast het oude politieburo) in Hilversum waar zij jarenlang gevestigd bleef. De oprichter, de heer C. H. H. Koks, zwaaide er de scepter en met steun van vrouw en later de kinderen was personeels gebrek onbekend. In de crisistijd van de jaren dertig nam de heer Koks de trein om af en toe scholen in Nederland te bezoeken. Hierdoor kwamen de verkoopmogelijkheden op een ruimer ter rein te liggen. Door de associatie met een an der bedrijf ontstond in 1958 de naam C. Koks-Gesto N.V. Omdat de verkoop van school boeken en leermiddelen gelei delijk aan een grotere omvang aannam, terwijl daarnaast de partikuliere verkoop afnam werd tot verhuizing besloten Naam: Afdeling: Jack Adelaar, voorlichting Janneke Addens, boekhouding Anja Binnendijk, adm. verkoop Bert Hogers, verkoop Jacques Faase, voortgezet onderwijs Albert van Grafhorst, buitendienst Annemiek Hartog, boekhouding Arie Heerkens, buitendienst Jan Hesp, magazijn Ven Henriques, magazijn Annie Jansen, alg. dienst Hr. Koks, direktie - v.o. Mw. Koks, adm. - v.o. Piet Krop, buitendienst Ben van Laar, magazijn Wim Lekkerkerker, bedr.leider boekh. Anja Laurens, adm. verkoop - bibl. ftené van Ooijen, magazijn chauffeur Ap van de Pol, adm. - begrotingen Bert van de Rijdt, buitendienst M. Simons, buitendienst Hr. Stoop, direktie - buitendienst Mia Tomas, verkoop Jolanda de Valk, adm. verkoop John Veen, chauffeur Gusta Venema, adm. begrotingen Ron Verwoerd, magazijn Erie Vos, boekhouding John Westerveld, chauffeur Marcel Westerveld, magazijn Dirk Zwier, magazijn naar een pand van meer beslo ten aard elders in Hilversum, (aan de Neuweg). Vanaf toen werd het aksent geheel en al gelegd op de ver koop aan scholen. Begin 1970 vond opnieuw een naamsverandering plaats en kreeg het bedrijf haar huidige naam „Koks-Gesto B.V. Schoolinstallaties" De verdere groei noopte, uit te zien naar andere huisvesting, welke in 1971 in Soest gerea liseerd werd. Daar werd een nieuw pand aan de Industrie weg betrokken. In 1974 werd er opnieuw uitge breid, terwijl in 1979 via huur van een pand aan de Nijver- heidsweg een nog betere huis vesting verkregen werd. Wat doet Koks-Gesto Na het stukje historie zult u misschien benieuwd zijn te we ten wat Koks-Gesto zoal doet. Koks-Gesto is een schoolle- verancier in de ruimste zin van het woord. Werd oorspronkelijk het schoolbezoek gedaan door 1 of 2 vertegenwoordigers, momen teel werkt zij landelijk met 7 adviseurs, die scholen bezoe ken voor kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs. Het assortiment dat verkocht wordt bestaat naast boeken uit o.a. leer- en hulpmiddelen, ver bruikersmaterialen (u weet wel de schriftjes, potloden, gummetjes etc.), audiovisuele apparatuur, spellen, meubilair (leerlingensets, tafels, stoelen, kasten, etc.) en handenarbeid- materialen. Het bedrijf is ook uitgerust met een showroom, zodat schoolleiders met hun team leden in alle rust kunnen zien wat er zoal aan leer- en hulpmiddelen te verkrijgen is. De mensen in de buitendienst laten hun verkoop vergezeld gaan van een stuk advies om trent de meeste artikelen, om dat het aanbod op de markt niet altijd in elke school past. Vanuit het bedrijf weet de bui tendienstman zich gesteund door een didaktische werk groep, die zich ten doel heeft gesteld praktische en leesbare informatie te verstrekken aan het onderwijs o.a. in de vorm van brochures. Door de voortgezet-onderwijs afdeling worden boekenfonds- scholen van al hun nieuwe boe ken voorzien terwijl er tevens door bemiddeling van de diver se scholen een kleine twintig duizend pakketjes aan de indi viduele leerling/student ver kocht worden. Al deze aktiviteiten vergen een goede binnendienstorganisa tie. Om dit te bereiken wordt o.a. 80% van alle bestellingen door de eigen vervoersdienst op de scholen afgeleverd. Daarnaast heeft de computer zijn intrede gedaan, waardoor vele routinehandelingen geau tomatiseerd konden worden. Het gouden jubileum is een mijlpaal, waarbij de direktie en medewerkers even wil len stilstaan. Dit geschiedt dan wel feeste lijk met een trip naar Londen. 1 x magazijnmedewerker 1 x verkoopmedewerker (ster) 2 x voortgezet onderwijs medewerkers Zoals u in de historie terug kunt vinden was Koks- Gesto een snel groeiend bedrijf. Om de mensen van de diverse afdelingen wat nader kennis te laten maken werd van tijd tot tijd een feestje of iets dergelijks georganiseerd. Om deze aktiviteiten te bundelen en de kosten enig zins te dekken werd besloten een personeelsvereni ging op te richten. Een van haar eerste aktiviteiten was het op poten zetten en uitbrengen van een personeelsblad „Indi- gesto". Daar het aantal mannelijke medewerkers, in de bin nendienst, voldoende was voor een voetbalelftal werd besloten om aan de zomeravondvoetbalkompetitie te gaan meedoen. Tevens kwam de „Soesterbedrijfskompetitie" goed opgang zodat we aan „zomer" aktiviteiten geen ge brek hadden. Uiteindelijk werden al deze aktiviteiten, in kombina- tie met onze zomerdrukte, iets teveel van het goede zodat besloten werd alleen nog maar aan de be drijf skompetitie" mee te doen. Zoals uit voorgaande blijkt zitten we bij Koks-Gesto goed in de sportmensen. We hebben dan ook beslo ten om ter gelegenheid van ons 50-jarig jubileum een sporttoernooi te organiseren. Na enig vooroverleg met de betrokkenen werd be sloten een volleybaltoernooi te houden. De speelda- tum werd vastgesteld op vrijdag 19 oktober a.s. De deelnemende teams bestaan uit leerkrachten van diverse scholen uit Soest en Soesterberg met als te genhanger een drietal teams van Koks-Gesto. Het toernooi zal worden afgewerkt in twee sport zalen in Soest. De start zal plaatsvinden in Beukendal, om 10.30 uur, terwijl de zgn. finaleronden gespeeld zullen worden in ons dorpshuis „De Borg", welke om 15.00 uur zullen aanvangen. De gehele dag is toegankelijk voor iedereen. Vooral de kinderen nodigen wij uit hun leerkrachten te ko men steunen. <t er ie verplichting op het zelfde tijdstip t te produceren, is mindustrie zeer voor het ongestoord i van de voor- ij tot het drukken, j speelt Chemco een .Want: ZEVENTIG IT van de dagblad- in Nederland is Chemco. ielijk bewijs dat vertrouwen geniet... •gelijk, is Chemco >ehulpzaam bij het en voorkomen van rvaardigen van en zal binnen niet al :ijd geheel atiseerd zijn. •rafisch zetten zal op lanieren tioneerd worden. iak van kranten- zal straks geheel sch geschieden... hoe zeer de kranten- ook in beweging is, zal nóóit dwijnen. Want daarvoor bent u als lezer te zeer aan de 1^. krant gehecht. -n na het ingebruik- n van offsetpersen kranten steeds veel diger KLEUR in de int. Meerkleuren ergave is bij een et-procédé veel een- iger toe te passen en oper. Het is derhalve 'dat binnen ijd het vierkleuren - ?er in redaktionele de krant toegepast gaat worden. P. Horjus Medewerker Fotobaden msch edewerker 'erking -hemco Inc. >e Beaufortlaan 28 '768 MJ Soest •2155-19844 Verkoop: De afdeling verkoop verwerkt de „orders" van de buiten dienst (en de telefonische) tot fakturen. De dames verzorgen ook de telefoon. Boekhouding: Naast hun boekhoudkundige handelingen, d.m.v. een kom- puter, verzorgt deze afdeling tevens de verzending van de schriftelijke voorlichting. Voortgezet onderwijs: Deze afdeling verzorgt de boe- kenleverantie aan boeken- fondsscholen en individuele leerlingen-pakketten (vooral zomers wordt er met een flink aantal vakantiekrachten ge werkt). Magazijn: Aan de hand van de fakturen maakt deze afdeling de zgn. order klaar voor verzending, waarna de chauffeurs zorgen dat alles op de juiste plaats terecht komt. Buitendienst: De medewerkers van deze af deling bezoeken een groot aan tal kleuter- en lagere scholen in geheel Nederland, (uitgezon derd Drente, Friesland, Gro ningen en Zeeland Buiten het verkopen is hun be langrijkste taak voorlichting geven aan de schoolleiders en hun team. x Voorlichting: Deze afdeling bemant de show room aan ons bedrijf en infor meert iedereen die hier binnen komt.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15