w h ;Ss Toto-tips SEC nam afscheid van voetballers Programma Heren van Bed Stars overwinnaar in goed basketbalduel 91-78 Tafeltennis: Shotteams herstellen zich uitstekend volleybal: Volle winst voor dames Olympia - weer verlies voor de heren M. LOS Wekelijkse Soester Courant ccasion staat Ie garantie. Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt DE VRIES BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Krappe zege K.V.O. 1 Nieuw bestuur Bed Stars Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool VOOR AL UW SPORTEN 18 1977 1977 1978 1979 1978 1978 tomaat1977 1976 1977 1975 1977 1978 1978 1977 1976 1978 larantiebewijs, onze I-6 maanden geen nel en gunstig regelen. 2155-13227 1 U"Bo dülge(?6"ine„iect'e m<tir S' b%rK ^aPst Uföe ok*er. 19 Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 19 C> Donderdag 18 oktober 1979. 19.00 23.00 uur Kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 20 oktober 1979. 8.45 12.00 uur Sportinstuif 8.45 -10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. Zondag 21 oktober 1979. 10.00 19.00 uur Handbal wedstrijden. 19.00 23.00 uur Basketbalwedstrijden. Zaterdag 20 oktober 1979. 9.00 - 21.00 uur Volleybal. Zondag 21 oktober 1979. 14.00 18.00 uur Badminton. Foto Herman van Dam Spelmoment uit de herenvolleybalwedstrijd S.V.V. Smit Slikkerveer Het Soester herenteam beeft dit weekeinde op landelijk niveau de eer hoog moe ten houden want het zorgde er als enig team voor dat de winst behaald werd en dit was op zich toch ook al een verrassing. Want de teams uit de omgeving het Hilversum se Dunckers en het sterk geachte Anguilla uit Spakenburg ver loren van Smit Slikkerveer. De Soester heren zorgden voor een fraaie over winning op dit team. Het enige en ook bijzonder grote gevaar bij de tegen stander was hun pivot-speler, die met zijn enorme lengte met elke bal bijzon der gevaarlijk was en ook verdedigend bijzonder goed zijn mannetje stond. Jammer voor hem was het dat hij niet te veel spelers van niveau om zich heen had, waar tegenover het Red Stars team weer wat meer betere spelers Konstant loerend op een ..break" kon Red Stars dan ook het initiatief naar zich toe trekken en ook verdedigend wisten zij deze lange tegenstander goed van de basket weg te houden. Hierdoor stond Red Stars bij de rust met 46-41 voor, doch gespeeld was de wedstrijd nog niet. Tim van de Mars had met een enkelblessure het veld moeten verlaten doch het felle jagen J van de beide voorspelers Peter Hellin- i ga en Rinus Valk zorgde er voor dat .Smit'niet in haar spel kon komen. Toen ook nog zowel Erik Duit als Pe ter Hellinga in de aanval regelmatig tot scoren kwam, waarbij Peter Wild man, René Lansaat en Frank Menke zorgden voor de eventuele rebound werd het steeds duidelijker dat Red Stars de overwinning zou gaan beha- Li len. Een belangrijke twee punten zege voor het Soester team dat daardoor weer wat meer afstand heeft kunnen nemen van de onderste plaatsen. Rotterdam-Zuid overwinnaar Rotterdam-Zuid kwam zaterdag met drie teams naar Soest. Zowel de da mes als de jongens junioren en meis jes junioren moesten tegen een Rot terdams team spelen. Het is een kom pleet Rotterdams sukses geworden, hoewel het er bij de meisjes en bij de jongens lange tijd naar heeft uit gezien dat Red Stars de overwinning had kunnen hebben. De dames hadden het er het moeilijkst mee; het Rotterdamse team was ge woon sterker en bij de rust stond Red Stars dan ook al achter met 17-30. De tweede helft veranderde weinig aan de ze situatie waardoor het een 34-61 ne derlaag werd voor het Soester dames team. Bij de jongens junioren was er met name in de eerste helft kans op een overwinning, want bij rust was de stand in Soester voordeel 52-42, doch het uitvallen van Tim van de Mars met vijf persoonlijke fouten in de twee de helft was van invloed op het gehe le verdere verloop en de Rotterdam mers konden terugkomen. Het Soester team probeerde zich nog wel te her stellen, maar dat ging meer met de mond dan met basketbal, waardoor het toch nog een 83-94 nederlaag is ge worden. Bij de meisjes is het tot en met de laatste minuut spannend gebleven en daar heeft het meest gelukkige team gewonnen, want beide teams hebben elkaar de gehele wedstrijd geen duim breed toegegeven. Dit bleek ook wel uit de score, die afwisselend in beide voordelen was. De marge was bij de rust één punt 27-28, en zo ging het de gehele tweede helft ook. Uiteindelijk was het het Rotterdamse team, dat aan het langste eind trok en zegevierde met 56-54. Het tweede herenteam moest op een ongelukkig tijdstip spelen in Delft waardoor slechts vijf man mee konden reizen van het eigen team. Het werd een kleine 92-88 nederlaag dankzij het meespelen van Gerard van de Deyssel, die als vierde teamspeler het beslist niet slecht deed op dit landelijk niveau. Ook werden er veel wedstrijden ge speeld in de kern Amersfoort door Red Stars teams. De dames waren niet zo bijzonder gelukkig, want het derde damesteam moest in haar eerste wedstrijd haar meerdere erkennen in Quidam n en het tweede damesteam kon het net niet redden tegen Top Stars II en verloor met klein verschil 40-41. Bij de jeugd waren er weer enkele fikse overwinningen. Het meisjes ad- spiranten l team won van het tweede team met 53-18. De jongens adspiranten 2 zegevierden in een fraaie wedstrijd tegen Dunckers 2 met 26-14, waarbij door beide teams bijzonder enthousiast werd gebasket bald. De jongens adspiranten 1 bleven ook nog ongeslagen en wonnen nu ook weer met een felle man to man verdediging van Anguilla met 46-28. De grootste winst was dit weekeinde voor de jongens kadetten a die met gelegenheidscoach Mark Varekamp zorgden dat het Spakenburgse Anguil la werd weggevaagd. Een ruime 111-14 overwinning was het resultaat. Verlies was er voor de meisjes kadet ten 2 dat met 14-16 ternauwernood verloor van Top Stars 1 en de meis jes junioren 2 moesten het onderspit delven tegen Woudenberg 2, dit team ging met een 38-10 overwinning naar Woudenberg terug. Wedstrijden komend weekeinde: Op landelijk niveau spelen de vier stan daardteams allen een uitwedstrijd. De heren en jongens junioren gaan naar Noordkop waar winst behaald moet worden tegen MSV. De dames krijgen het zondagavond in Utrecht wat moeilijker tegen OSG en de meis jes junioren spelen tegen Green Eag- les. Zondagavond is er basketbal in Beu kendal voor diverse Red Stars teams. Dan speelt om kwart over acht het tweede herenteam tegen Leiderdorp. De wedstrijden beginnen om zeven uur met de jongens adspiranten 1 en jongens kadetten 2. OPENHAARD...? 02155-10652 SOEST SPORTS Na de zeer matige resultaten van vorige week, werden deze week weer vele positieve resultaten behaald. Het eerste seniorenteam won thuis met 6-4 van NMB/VDO 2 en is daarmee weer helemaal terug in de kampioensrace. Het tweede seniorenteam behaalde via een 6-4 overwinning haar eerste punten, ten koste van Good Luck 2. Het eerste jeugdteam liet een puntje liggen tegen OTIO 1 [5-5], terwijl het tweede jeugdteam in Waddinxveen fors uithaalde tegen Kwiek 1 [9-11. Het eerste seniorenteam is weer hele maal terug in de strijd om het kam pioenschap. Afgelopen zaterdag werd het met Shot op de tweede plaats staande NMB/VDO 2 met 6-4 versla gen. De vele toeschouwers die deze wedstrijd bijwoonden zagen een spor tieve en bij vlagen uitstekende wed strijd. Shot had halverwege de wed strijd een 3-2 voorsprong, die veel hoger had kunnen uitvallen als Harry Maarsen niet tweemaal op uiterst on gelukkige wijze had verloren (respec tievelijk met 19-21 en 23-25 in de derde game). Vervolgens liep Shot uit naar een 5-3 voorsprong, waarna Dirk Schui ling op knappe wijze van de gerouti neerde Éob Lijesen won en daarmee Shot definitief in veilige haven bracht. Bij de stand 6-3 slaagde René Daselaar er nog bijna in de nog ongeslagen Jan Gompelman te verslaan, maar dit lukte net niet. De eindstand van dit duel werd derhalve 6-4, waarbij René Daselaar en Dirk Schuiling ieder twee maal wonnen, terwijl Harry Maarsen eenmaal tot winst kwam. Halverwege de competitie staat Shot nu op de tweede plaats met één punt achterstand op het Haarlemse TVBB, dat echter nog bij Shot op bezoek komt, zodat er voor de Shotspelers nog alle kansen aanwezig zijn. Volgende week zaterdag om 16.00 uur Speelt Shot/1 opnieuw thuis tegen het zwakke NSSS. Het tweede seniorenteam zag het steeds beter wordende spel beloond met de eerste twee punten. Tegen mededegradatiekandidaat Good Luck 2 werd een zeer belangrijke 6-4 over winning geboekt. Marcel Vrakking en Nicky Baba kwamen ieder tweemaal tot winst, terwijl Bert van Velzen eenmaal won, maar één partij uiterst ongelukkig verloor. Het dubbelspel le verde Shot het zesde punt op. Aanstaande maandag speelt dit team thuis tegen VEV 2, waartegen men zeker niet kansloos is. Het eerste jeugdteam liet onnodig een punt liggen tegen OTIO 1 uit Bunnik. Oorzaak van het gelijke spel was het matige spel van Gerhard Busch en Arnold Appelhof, die beiden slechts eenmaal tot winst konden komen. Al leen Edwin Luyben kon met twee overwinningen overtuigen, terwijl ook in het dubbelspel goed gespeeld werd. Na twee achtereenvolgende nederla gen slaagde het tweede jeugdteam er net in om weer tot winst te komen. In Waddinxveen werd het zwakke Kwiek 1 met liefst 9-1 verpletterd. Adrie Derksen en Guus Thielen bleven onge slagen, terwijl Chris Sondaar een par tij uit handen moest geven. Overige uitslagen senioren: Shot 3-Buna 2 2-8. Quick 10-Shot 4 6-4. Roter 1-Shot 5 7-3. Shot 6-Bunshot 5 5-5. Shot 7-Metac 6 7-3. S. R. Blaricum 4-Shot 8 9-1. Shot 9-Quick 16 8-2. De Hilt 4-Shot 10 1-9. De Hilt 2-Shot 1110-0. Overige uitslagen jeugd Victoria 2-Shot 3 5-5. Shot 4-Bunshot 1 4-6. Victoria 3-Shot 5 4-6. Metac 1-Shot 6 7-3. Shot 7-Quick 4 8-2. Overhees 1-Shot 8 6-4. Shot 9-Metac 3 1-9. Shot 10-Bun- shot 3 10-0. Sukses 1-Shot 11 0-10. Shot 12-Huizen 9 8-2. Shot 13-Huizen 14 10-0. Shot 14-UBTV 7-3. Evenals in de vorige thuiswedstrijd waren de dames van Olympia nu ook weer de winnende partij, terwijl de heren ook deze keer niet tot winst konden komen. Heren Na een zwakke start in de eerste set, werkte Olympia de snel opgelopen 1-5 achterstand goed weg, maar kon niet verhinderen dat het geroutineerde Ra dius een 5-10 voorsprong opbouwde. Via 9-13 wist Olympia door een goede gevarieerde aanval een 14-13 voor sprong te bereiken. Radius gaf zich niet zo gewonnen, waardoor een zeer spannende eindstrijd ontstond, die ten slotte door Olympia met 17-15-gewon nen werd. De tweede set gaf een soortgelijk beeld te zien. Onnauwkeurig spel in de be ginfase, waardoor Radius kon uitlopen naar 4-10, maar een prima eindstrijd van Olympia, waardoor ook nu weer genoten kon worden van een zeer span nende tweede helft van deze set. Via 6-12 kwam Olympia op 13-12. Radius kwam het eerste op 14, maar Olympia kwam weer tot 15-15 gelijk. Na een zeer lange tijd op de stand 15-16 ge staan te hebben (er werd op deze stand tweemaal geheel rondgedraaid), be reikte Radius met 16-18 de eindstreep. Ook in de derde set was er nog sprake van goed volleybal spelen, maar ook nu liet de thuisclub zijn tegenstander in de beginfase te ver weglopen (2-9). Via 6-9 werd het toen 11-15 voor Ra dius. In de vierde set viel Olympia toen geheel terug. Zaterdag spelen de heren weer een thuiswedstrijd en wel tegen het sterke Lekkerkerk (Bunthal: 17.00 uur). PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 In een spannend duel wisten de Soes- terbergse korfballers, met een be nauwde 4-3 zege uiteindelijk de winst te behalen op Unitas 1 uit Harderwijk. Al 8 minuten, na het aanvangssignaal kwam de Soesterbergse formatie op een 0-1 achterstand door het benutten van een Harderwijkse strafworp. In de 20e minuut was het Gerrit Schep die zich wist vrij te spelen. De hem aange speelde bal balanceerde op de rand, maar kwam tenslotte in de korf, 1-1. De vakwisseling daarna bracht Jaap v.d. Hoek schuttersgeluk. Een precies op tijd aangegeven bal stelde hem in staat deze feilloos in de korf te laten vallen, 2-1. De vreugde van de voorsprong was van zeer korte duur. Een foutje in de verdediging werd onmiddellijk afge straft, 2-2. In de 39e minuut loste Ton Pilkes op zeer grote afstand de bal, raak, 3-2. Onmiddellijk daarna her haalde één der Unitas aanvallers dit kunststukje, 3-3. In de 44e minuut kreeg Peter van Vliet een bal aange speeld en scoorde raak, 4-3. Met deze stand werd de rust bereikt. Na rust een ongelooflijk sterke verde diging van beide teams. Er werden geen fouten meer gemaakt en derhalve bleven doelpunten uit. In de allerlaat ste seconde kende de scheidsrechter een strafworp toe aan de Unitas-aan- val. De spanning bleek voor de veller van dit oordeel te groot en miste. Eindstand 4-3. KVO's reserves speelden te Utrecht de uitwedstrijd tegen S.M.S. 3 en verloren met 10-6. Ook KVO's 3e team, uitspe lende te Vianen tegen Viko 2, verloor en ging met een 12-2 nederlaag naar huis. KVO 4 speelde thuis tegen Huizen 3 en behaalden de volle winst door de wedstrijd met 4-1 Elf te sluiten. De KVO C asp. speelden thuis tegen het Zeister Tovers-B. Met een 2-1 overwin ning bleef ook hier de winst in eigen huis. KVO 1 pupillen tenslotte speelden te Hoevelaken tegen Telstar 1 en deel den de punten. Ruststand 2-0, eind stand 2-2. Het Soester Red Stars heeft in de afgelopen week via een buitengewone algemene ledenvergadering weer een geheel ander bestuur gekregen. Dit werd noodzakelijk omdat de vereni ging in een impasse geraakt was. Via een bijzonder goede opkomst van de leden kon er voor gezorgd worden dat de vereniging weer een volledig be stuur heeft, waarbij ook de diverse kommissies allen goed gevuld konden worden. Terug van twee jaren „weg geweest" is ex-voorzitter Rinus Valk, die zich voor deze zelfde funktie weer beschikbaar heeft gesteld. Hij weet zich vergezeld van een goed team van medewerkers met als sekre- taresse Mevr. Duit, als wedstrijdsekre- taresse Mevr. De Zeeuw, als penning meester de heer H. van Dijk, vice- voorzitter is geworden de heer R. Blok en Relinde Bolwerk, de enige overge blevene van het oude bestuur als jeugd- voorzitster in het grote bestuur. Öeze groep bestuursleden zal, in sa menwerking met een grote groep com missieleden trachten de belangen van Red Stars voor het komende seizoen te behartigen. Dames Na een wat zwakke start, kwam Olym pia in de tweede helft goed terug. Via 4-10 kwam men op 12-10 en won tenslotte met 15-13. De tweede set was geheel een Olym pia aangelegenheid. Radius kwam er in deze set niet aan te pas. Via 7-2 en 8-3 werd met 15-5 gewonnen. In de eerste helft van de derde set bouwde Olympia een grote voorsprong op (10-4), maar verloor veel hiervan weer door slordig spel in de eindfa se. Zodat slechts met een klein ver schil (15-12) deze set werd gewonnen. Zaterdag spelen de dames in de Bunt hal tegen het dit jaar uit de derde di visie gepromoveerde Thornax 2 (19.00 uur). Overige teams: Het tweede team (dames) speelde voor het eerst dit seizoen een leuke wed strijd. AGAVS kreeg weinig kans om in haar spel te komen en met de sprekende cijfers 16-4 eiste Olympia deze set voor zich op. In de tweede set en ook in de derde set gingen beide ploegen gelijk op. De tweede set werd met 15-11 door AGAVS gewonnen en ook de volgende set was voor AGAVS (15-13), nadat Olympia met 13-10 had voor gestaan. In de vierde set liep Olympia een gro te achterstand op, maar wist deze toch nog grotendeels weg te werken. AGAVS trok met 15-12 aan het langste eind. Het tweede herenteam behaalde de derde achtereenvolgende overwinning. De eerste set tegen KGU/V&S ging met groot verschil verloren, maar de volgende drie sets werden gewonnen. Het derde damesteam haalde in een wedstrijd zonder tegenstand van enige betekenis de volle buit binnen. Met 3-0 werd in Hilversum van Sportcentrum 3 gewonnen. (15-2/15-4/15-8). Ook het derde herenteam behaalde een 3-0 ze ge. Slachtoffer was VIF 2, dat met een 3-0 nederlaag naar huis werd ge stuurd. Setstanden 15-5, 15-9 en 15-13. Het vierde damesteam liet zien hoe een 2-0 achterstand (15-8 en 15-10), door gemotiveerd te blijven spelen weggewerkt kan worden. In Sport hal de Kerkelanden te Hilversum wis ten ze de volgende twee sets in een zeer spannende strijd van Spokers 3 te winnen (13-15/13-15), waardoor één wedstrijdpunt behaald werd. Ook het vijfde damesteam was succes rijk in Hilversum. VIF 1 werd met le ge handen naar huis gestuurd. Met 15-4, 15-7 en 15-10 was Olympia 5 dui delijk de betere ploeg. Het zevende damesteam tenslotte ver loor met 3-0 van BG&SV 4 (15-6/15-10/ 15-12). A.N.W.B. ERKEND VAN LENNEPLAAN 47 F.N.O.P VAMOR TELEFOON 16621 Samengesteld door Jan Leijendekker. Het venijn zit in de „toto-staart" In tegenstelling tot het afgelopen weekend zal het cijfer 2 voor de toto 42 zelden worden ingevuld. Ook al hebben de koplopers a.s. zaterdag en zondag geen gemakkelijke taak, veel verlies valt er niet te verwachten. Deze laatste verwachting heeft ook betrekking op de meeste thuisspelende clubs in de ere-divisie. Anders liggen de zaken in de eerste divisie. De samenstellers van de wekelijkse toto hebben deze week het venijn in de staart van toto 42 gestopt. In Den Bosch Doe- tinchem - Amsterdam en Wageningen kan het wat de uitslagen betreft vriezen of dooien. Zinnige prognoses zijn voor de eerste- divisie-duels niet of nauwelijks te geven. Een heel klein beetje veel op Vrouwe Fortuna hopen. Wel licht dat de kassa dan toch nog zal rinkelen. Toto 42: Weekend 20 en 21 oktober: AZ '67 Haarlem (1) Banjy Hughes zal ongetwijfeld met veel bla-bla-uitspraken naar Alkmaar vertrekken, recht overeind blijft dat een overwinning voor AZ '67 het meest waarschijnlijk lijkt. Utrecht Vitesse (1) Zelfs zonder Sir van Hanegem blijken de bewoners van Galgenwaard tot suk- sessen te kunnen komen. Vitesse zal met gering verschil hier het onderspit delven. Feijenoord - G.A. Eagles (1) Met meer geluk dan kwaliteiten is Feijenoord zondag j.1. weggekomen. Tegen het niet kinderachtige G.A. Eagles zal anders moeten worden uit gepakt. We tippen een overwinning voor de thuisclub. In het tweede of derde rijtje ook maar eens een gelijk spel overwegen. RodaJC-N.A.C. (1) Iedere toto kent zo z'n zekerheidjes. Dit is er naar onze smaak één van. Twente Ajax (3) Er is in de afgelopen weken in En schede nogal het één en ander te doen geweest. De Tukkers missen de tech nische kwaliteiten van de Amsterdam mers, hun inzet kan echter tot een ver deling der punten leiden. SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi P.E.C. - Excelsior (1) Na een daverende start in deze compe titie zijn de Rotterdammers weer met beide benen op de grond gekomen. Hoe moeilijk het is winstpunten te ver garen zal tegen P.E.C. duidelijk wor den. N.E.C. - Sparta (1) In eigen huis is N.E.C. een moeilijk te kloppen tegenstander. Sparta zal met een punt tevreden zijn, twee ver- liespunten lijken ons als prognose ac ceptabeler. PSV - Den Haag (1) Het zal niet de eerste keer zijn dat de P.S.V.-ers van een Haags bezoekje een kater overhouden. Zatèrdag a.s. zien wij dat echter niet gebeuren, hoe wel... Willem H - MW (3) Normaliter moet de thuisclub uit deze wedstrijd twee punten kunnen verga ren. Tilburg wordt echter op het mid denveld geteisterd door blessures. Het is daarom dat wij voor een gelijkspel kiezen. Den Bosch - Eindhoven (1) Twee ploegen die na recente nederla gen uit het bekergebeuren zijn ver dwenen. Den Bosch in eigen huis heeft toch iets betere kansen. Graafschap - VW (1) Ook al dwingen de pogingen van de bezoekers, terugkeer naar de ere-divi- sie, respect af, in lastige uitwedstrij den zoals deze blijft Venlo meestal beneden de verwachtingen. Amsterdam - DS '79 (2) De eerste twee die wij aan dit toto- formulier toevertrouwen. Amsterdam lijkt ons niet in staat de winning-mood van DS '79 te verstoren. Wageningen - Groningen (2) Opnieuw gokken wij op een twee, al zijn wij van dit advies heel wat min der overtuigd. Groningen moet de Wa- geningse „hobbel" nemen. Gezien de onmiskenbare kwaliteiten die de ploeg in zich heeft zou dat kunnen lukken. V.l.n.r. Lammert, Henk Huyink en Leo van Breukelen Foto Herman van Dam Op indrukwekkende wijze heeft SEC-zondag j.1. afscheid genomen van drie voetballers, die SEC meer dan 25 jaren hebben gediend. Het waren Lammert Ruttenberg, Henk Huyink en Leo van Breukelen die besloten hebben de actieve voetbalsport vaarwel te zeggen. Alle drie oud-voet ballers hebben een belangrijke rol gespeeld bij SEC vanaf het midden der vijfti ger jaren. De drie voetballers maakten in het seizoen 1957/58 deel uit van het SEC team, dat ongeslagen kampioen werd en in de promotie eveneens ongesla gen bleef en daardoor voor het eerst in de historie van Soest [opgericht in 1923] en SEC [opgericht in 1989 na een fusie tussen Soest en Esvac] de derde klasse KNVB bereikte. SEC zorgde voor een groots afscheids feest en had oud-voetballers, die in de jaren 1950-1975 met de drie spelers hadden gespeeld uitgenodigd naar de Bosstraat te komen om in een laatste wedstrijd tussen twee en twintig SEC spelers nog eens te schitteren. Zo kwamen o.a. naar Soest de oud-spe lers Maas Maassen, Mello Beekink, Dik van Zoghei, oud-trainers Willie Boerboom, Arie van Appeldoorn, Rob Nieuwaal, Hans Wolfsen, Ben Burg man, Hans van Kooy en Leo van Berkel om het op te nemen tegen een team, dat in 1957/58 voor de promotie zorgde. Harm Adams stond weer op doel en harfvoor hem Willem Pothoven, Baltus Burgman zwoegde op het middenveld en voor speelden Leo van Breukelen, Lammert Ruttenberg en Jan Veldhui zen. Het werd een interessante partij voet bal, die onder leiding van oud-trainer Arie van Appeldoorn een 1-1 gelijkspel opleverde. Wout de Bruin, na rust ingevallen, scoorde 1-0 voor oud-SEC, maar good-old Lammert Ruttenberg scoorde 1-1. Na afloop sprak voorzitter D. van Leenen de oud SEC steunpilaren toe en prees de sportmannen voor hun inzet in 25 jaar SEC voetbal. Lammert Rutten berg die 15 jaar onafgebroken in SEC 1 speelde (vanaf 1953-1968) en later ja renlang als bestuurder de vereniging diende, werd in verband met zijn grote verdiensten voor SEC benoemd tot lid van verdienste. Voorzitter D. van Lee nen speldde hem de versierselen, be horende bij deze onderscheiding op. Hierna voerde veteraan Jan, P. C. Veldhuizen het woord. Hij speelde namelijk jarenlang met de drie spelers die afscheid namen. Eerst speelde het drietal in SEC 1 en de laatste jaren in het SEC veteranenteam (SEC 5). Hij prees hun kameraadschap en merk te op dat spelen in clubverband in vele gevallen vrienden oplevert die men voor het leven heeft. Naast het voetbal staan de vrienden die men in zijn sportclub heeft gemaakt, elkaar bij. Ook al hebben de drie spelers thans besloten met actief voetbal te stoppen, dit betekent niet dat men elkaar niet meer zal zien. Integendeel de SEC veteranen zien elkaar ook steeds in ander verband. Hij prees de inzet van de drie af scheidsnemende spelers en bood na mens de oud-SEC-ers een cadeau aan. De dames ontvingen bloemen. Jan Grift sprak namens de supporters commissie en ook hij prees de drie spelers, die ervoor zorgden dat SEC de derde klasse bereikte. Maas Maassen sprak namens oud-SEC en zei het op prijs te stellen om in overweging te nemen ieder jaar een evenement te organiseren, waarbij de oud-SEC voet ballers in een wedstrijd of in een toernooi met elkaar oude herinnerin gen zouden kunnen ophalen. Na afloop van de wedstrijd bleef het gezelschap in de overvolle SEC kantine nog lange tijd bijeen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 19