Q? ïbiNNENhuis In Amersfoort daling werkloosheid Meningen van Lezers Tekeningen van Sebo Detmers in Artishock Het optreden van de Nederlandse regering in Londen Voorlichting voor commissieleden nog altijd nieuw Film over kernenergie in Filmhuis Artishock S.V.Dalhausen bij VVZ 5 Kampioenschappen 1979 P.V. de Vriendschap tersbedrijf st b.v. Sorry voor de verbouwingsrommel nderhoud van uw: Opbrengst collecte lichamelijk gehandicapte kinderen Eemvogels 2 opnieuw naar winst Remigratie voorlichting voor Surinamers Verankering marktkramen Gesprek Soesterberg Vier kratten bier gestolen Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 Ons pand in de laanstraat krijgt een nieuw gezicht. Vanaf maandag 15 okt. zult u onze etalages een poosje moeten missen. Ook het binnengaan zal u wat meer moeite kosten. Maar die ekstra moeite wordt dik beloond! nieuwe aanplant, zodat ook komende generaties van volwassen bomen kun nen profiteren. Wat Van de Broek bijzonder in het werk van Detmers waardeerde was de herkenbaarheid". ,,Het herkennen van een plekje in de eigen gemeente is altijd fijn" en via de tekeningen van Detmers was dat mogelijk. Hij had al eerder werk van de kunstenaar gezien, maar de nu tentoongesteldé werken nog nooit. Toch herkende hij de bomen, en dat typeerde het werk van Detmers, die hij een vriendelijk, bescheiden maar vooral kundig man noemde. A/armingsinstallaties )d- zink- en mastiek- Op de a.s. ledenavond wil men deze ervaringen en ideeën met elkaar uit wisselen, luisteren naar eikaars bevin dingen en misschien met nieuwe sug gesties naar huis gaan. Enige medewerkers van de Sociaal Pedagogische Dienst zullen op deze avond ook aanwezig zijn. Deze avond vindt plaats op 22 oktober a.s., in de SPEEL-O-THEEK, Kop- I pelweg 62, Gebouw „Ons Nest" en begint om 19.30 uur, zodat u uw kind (eren) kunt meenemen, die dan in de extra geopende speel-o-théek een op vang vinden. „Ons Nest" is te bereiken van station Amersfoort met de lijnbus van Tensen richting Spakenburg halte Koppelweg. -N-S k.de boer zoon bv Laanstraat 22 Baarn showroom: Mollerusstraat 7 Tel. 02154-12797 adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm liggen we niet tur de tol voor opstaan, of dangrijk een t u welke y/ï. De leden van de commissie voorlich ting en inspraak hebben de speciaal voor hen opgestelde notitie over de voorlichting zonder veel op of aanmer kingen aanvaard. Alleen Jan Visser [Progressief Soest] had wat funda mentele kritiek, waarbij het hem voor al om de praktijk van het voorlichten ging. Daar mankeerde naar zijn mening het een en ander aan en hij noemde in dat verband de voorlichting aan de bewo ners van gemeentewoningen in ver band met de op handen zijnde fusering van het gemeentelijk woning bedrijf, Patrimonium en Goed Wonen. De gemeente had daarin een taak, meende hij, maar er was weinig aan gedaan. Verder werd er weinig concreets over de notitie gezegd. Duidelijk was dat de commissieleden ook nog moeten leren met voorlichting om te gaan. Zo werd er opgemerkt dat het nieuwe voorlich tingskantoor (in het VVV-gebouwjte aan de Steenhoffstraat) tijdens de koopavonden open moest zijn. Men veronderstelde dat het kopende pu bliek dan ook gemeentelijke voorlich ting op prijs zou kunnen stellen. Voorlichtingsman Van Os had een andere mening, maar de commissiele den meenden dat het waard was eens te experimenteren. De heer H. Goote (PvdA) vroeg ten slotte wat er nu verder ging gebeuren met de notitie en de heer Gerth (D'66) drong aan op openstellen van een soort filiaal van het voorlichtingsbureau in Soesterberg. Op gezette tijden zouden ook de Soesterbergers gebruik moeten kunnen maken van de gemeentelijke voorlichting. In de week van 8 t/rii 13 oktober j.1. heeft de jaarlijkse collecte van de N.F.V./O.L.G.K. plaatsgevonden. De opbrengst van deze collecte zal worden besteed aan de ontspanning en recreatie van lichamelijk gehandi capte kinderen. Dankzij de opbrengst van deze collecte 3 825,-) wordt de vereniging in staat gesteld diverse aktiviteiten te organi seren. Alhoewel men niet in de gele genheid was, in alle wijken van Soest te collecteren was de opbrengst toch gro ter dan voorgaande jaren. Bijna een jaar geleden heeft VVZ 5 een sportieve trip naar Dalhausen [W.Dld] gemaakt. Zaterdag 20 oktober a.s. is het zover dat de veteranen van de S.V.Dalhausen met hun aanhang en begeleiders, in totaal 55 personen, een weekend de gast zijn van VVZ 5. Nadat de feestkommissie van VVZ 5 de West-Duitsers zaterdagmorgen wel kom heeft geheten, krijgen zij de gelegenheid zich in alle rust voor te bereiden op de voetbalwedstrijd VVZ 5 - S.V.Dalhausen welke om 16.00 uur zal aanvangen. Zaterdagavond is er een barbeque- feestavond, waarop de muziek ver zorgd wordt door de groep The Sunny Days, die met de Duitsers mee zal komen. Voor de zondag staat o.a. een sight seeing door Amsterdam op het pro gram. Maandagmorgen zal de feestkommis sie van VVZ de sportvrienden uit Dalhausen uitgeleide doen. De Surinaamse Vereniging in Amers foort organiseert a.s. zondag, 21 okto ber een remigratievoorlichtingsdag in het cultureel centrum, Wiekslag 50 te Amersfoort. Men kan er terecht van 's middags twee uur tot zes uur. Zaterdag 20 oktober wordt in hetzelfde gebouw het Divalifeest voor Surinaam se Hindoestanen gevierd. Men is wel kom vanaf 19.00 uur. >ij elkaar, er zien. tenwanden, igen me hout- n of naturel dacht voor Vitesse: 1. Altenaar/Reijerse. 2. J. Koster. 3. Comb. Westerveld. 4. J. I Kamerbeek. 5. Sukel/v. Klooster. Aangewezen: 1. C. Vaessen. 2. Sukel/v. Klooster. 3. J. den Blanken. 4. J. Koster, J. Kamerbeek. Midfond: 1. J. Kamerbeek. 2. Alte naar/Reijerse. 3. B. Schimmel. 4. P. Rauch. 5. J. Koster. Aangewezen: 1. J. Kamerbeek. 2. B. Schimmel. 3. J. den Blanken. 4. Comb. Westerveld. 5. P. Rauch. Fond: 1. Altenaar/Reijerse. 2. J. Ka merbeek. 3. Comb. Westerveld. 4. B. Schimmel. 5. A. P. Kok. Aangewezen: 1. Altenaar/Reijerse. 2. Comb. Westerveld. 3. J. den Blanken. 4. Sukel/v. Klooster. 5. B. Schimmel. Jonge duiven: 1. Altenaar/Reijerse. 2. Sukel/v. Klooster. 3. J. Kamerbeek. 4. C. Vaessen. 5. B. Schimmel. Aangewezen: 1. Altenaar/Reijerse, C. Vaessen. 3. J. Kamerbeek. 4. A. Stolker, J. Stalenhoef. Navlucht: 1. J. Kamerbeek. 2. Alte naar/Reijerse. 3. J. Koster. 4. C. Vaes sen. 5. J. Kruseman. Aangewezen: 1. c. Vaessen. 2. J. Ka merbeek. 3. Altenaar/Reijerse. 4. B Schimmel. 5. J. Koster. Generaal: 1. Altenaar/Reijerse. 2. J. Kamerbeek. 3. B. Schimmel. 4. Sukel/ v. Klooster. 5. C. Vaessen. 6. Comb. Westerveld. 7. J. Koster. 8. A. P. Kok 9. P. Rauch. 10. D. de Zoete. Aangewezen: 1. J. Kamerbeek, Alte naar/Reijerse, C. Vaessen. 4. B Schimmel. 5. Sukel/v. Klooster. 6. J den Blanken. 7. J. Koster. 8. Comb. Westerveld. 9. P. Rauch. 10. A. P. Kok. Trio: 1. Sukel-v. Klooster/H.v. Dijken/ W. v. Breuken. 2. Altenaar-Reijerse/J. v. Groningen/Z.K.H. Prins Bernhard. 3. J. Stalenhoef/C. Vaessen/J. Huur- deman. 4. J. den Blanken/A. Grift/J Wijnands. 5. A. P. Kok/Mevr. Ottens/ W. Veenendaal. Duifkampioenschappen Vitesse: 1. C. Vaessen. 2. J. Koster. 3. Altenaar/Reijerse. Midfond: 1. J. Kameroeek. 2. J. Kos ter. 3. Altenaar/Reijerse. Fond: 1. Comb. Westerveld. 2. J. den Blanken. 3. Altenaar/Reijerse. Jonge duiven: l. C. Vaessen. 2. C. Vaessen. 3. D. de Zoete. Navlucht: 1. C. Vaessen. 2. J. Kruse man. 3. J. Kamerbeek. Asduif: 1. J. Kamerbeek (11 x prijs). Serie oude duiven: 1. Sukel/v. Kloos ter. 2. H. v. Dijken. 3. J. Kamerbeek. 4. C. Vaessen. Serie jonge duiven: 1. J. Kamerbeek B. 2. C. Vaessen. 3. J. Kamerbeek A. 4. J. Koster. Derby St. Ghisl. Hornu: A. Stolker. Heb je er ook moeite mee om voor jezelf op te komen? Zegje ook nog al te vaak „ja" terwijl je eigenlijk „nee" had willen zeggen? Zitje ook misschien met ervaringen uit je verleden die je maar niet kwijt kunt raken en je iedere keer weer parten spelen? Zijn er bij jou ook dingen van alledag die het leven soms minder plezierig maken? Zou je ook graag met andere vrouwen over deze dingen willen praten? De gelegenheid ervoor bestaat. In de vrouwengroep, waarmee binnen kort gestart wordt, zijn nog enkele open plaatsen. Het plan ls om plm. 15 keer 's maandags van 13.30-15.30 uur bij elkaar te komen in „De Borg". Heb je belangstelling of wil je inlich tingen neem dan kontakt op met de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Soest. Burg. Grothestraat 51 Telefoon 02155-19004; I Bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 en van 16.00-17.00 uur. Om de marktkramen te kunnen veran keren zal de dienst gemeentewerken op de Weegbreestraat een aantal veran keringsmogelijkheden aanbrengen. Bij flinke wind zijn er vaak problemen om de marktkramen staande te houden. De besturen van de partijen die aan de verkiezingen „wijkraad Soesterberg" hebben deelgenomen, worden uitgeno digd één vertegenwoordiger te sturen naar een bespreking met het college van B. en W. over Soesterberg. Uit de opslag van de groothandel Jacq I Hermans aan de Nljverheidsweg wer den vier kratten bier a vierentwintig flesjes gestolen. Er werd aangifte van gedaan bij de politie. ïatie-ideeën hoesset dessin.

Soester Courant | 1979 | | pagina 25