- M Firma Bakker doe-het-zelf r Over wijn en kaas bij Van Dam Supermarkt 27 okt'. SE groei en bloei Ruim honderd bezoekers plantenruilbeurs H®FMAN TTssurantien HYPOTHEEK voor plan „STEENBERGHE II Nieuwe zaak in de Torenstraat: i§! Opbrengst collecte Nier Stichting ^—zaterdag Tuinen.-,- mi Kledingbeurs in „De Open Hof" „The Messengers' Hoorzitting woonwagen centrum Koninginnelaan Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Baa- lp li? Restaurant van de Brink Bouwvergunning voor boerderij geweigerd Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN ^Js dagelijks vers verkrijgbaar bij Een nieuwe voltreffer! LET OP boekhandel aw mÊW] Westland/Utrecht Hypotheekbank NV 2 Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 3 IES, ELK MET HUN alow met garage en c.v. ïoger dan de grote tuin. t de grote halfronde een weergaloos mooi een die tuindaarachter f sparren, dennen, eiken, i er tientallen plekjes te gen sfeer ■net riante erker en open ;en, bijkeuken, kelder en ir, 2 slaapkamers, sn 2e toilet, ruime hal in vierde slaapkamer die overlaten voor extra .v.-gas, garage en grote an een stukje Betuwe op m'eur. jonkamer en bovendien in zit- of (misschien wel ;kamer. vanuit bijna elk raam op igeving. amer met open haard en tkeuken, zitkamer, kelder, camers en 2 badkamers Dlder(10x8mtr). etc. v.-gas, schuur en imakken is voorzien it vrijwel geen onder en maatpak is voor een reuken, toilet en hal. iers, doucheruimte en sop 4e woonlaag, toderne keuken met ien van alle benodigde srs, doucheruimte, legane grond. s met diepe tuin, grote huis met veel sfeer nog i verbouwing waarbij de in aan eigentijds ikamer met open haard, ane beglazing, moderne ruimte, toilet en entree, verloop en een berg- lla met verbluffend fraai r 2 zonneterrassen zijn ting. Indeling: woon- et open haard en schuif- n keuken, kelder, Is de begane grond een ondergaan: 3 slaap- gbad en 2e toilet en et 1 kamer. c.v.-gas en dubbele I gaan heerlijk ruime 't niet alleen 45 m2 opp. antrekkelijke let en hal. ners, badkamer, aste trap naar en 1 bergkamer. enherenhuis, uitermate woning of kantoor '■-gas en de mogelijk je (8.00 x 4.00). voonkamer met parket mer, hal en toilet, mer met groot balkon, ters, badkamer en 2e provisiekamer en 9 '9117 033-30488 02155-16251 102/03404-51365 A.s. vrijdag 19 oktober wordt van 10.00 tot 17.00 uur in gebouw „De Open Hof" aan de Veenbesstraat, hoek Dalweg, een kledingbeurs gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het „Non Somboen" lepra-zieken huis in Thailand. Het gaat daarbij om de toekomst van mensen die, mede met uw hulp, weer uitzicht gaan krijgen op een mens waardig bestaan. In het ziekenhuis worden de lepra-lijders behandeld en het ligt in de bedoeling het om te bouwen tot een revalidatiecentrum. Een en ander betekent dat er mo biele teams moeten komen om de lepra-patiënt op te zoeken, waardoor de ziekte in een vroeg stadium tot staan kan worden gebracht. Het geld dat de kledingbeurs opbrengt krijgt derhalve een uitstekende bestem ming. Voor vragen of suggesties en inlichtingen waar nog kleding kan worden afgeleverd, kan men terecht bij A. van den Herik, Draailier 8, tel. 20920. De gospelgroep „The Messengers" be richt ons, dat in de „vacature" voor slagwerker is voorzien. Dat komt goed uit, want a.s. zondag moet het koor naar Purmerland en zondag 28 oktober treedt men op in Zonnegloren in de ochtenddienst om 10 uur. Veel Succes! In de grote commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, wordt woensdag 17 okto ber vanaf 19.30 uur door de commissie ruimtelijke ordening een openbare hoorzitting gehouden voor degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan ..Woonwagencentrum Koninginne laan". Een ieder die een bezwaarschrift heeft ingediend, is uitgenodigd om van de gelegenheid gebruik te maken om zijn bezwaar mondeling toe te lichten. Een 17-tal heeft gevraagd een mondelinge toelichting te mogen geven. De indie ner van het bezwaarschrift namens zo'n 435 mensen zal die bezwaren maandag 22 oktober tijdens een open bare zitting van 11.00 tot 11.30 uur in de commissiekamer gemeentewerken komen toelichten. kom naar mlddoÈwijkstraat 54 telefoon 02155*13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Soest is weer een nieuwe zaak rijker. Een zaak die helemaal op de doe-het- zelver gericht Is. Nadat het pand van Fugers meubelen zo'n drie jaar had leeg- gestaan, besloot de heer Bakker zijn nieuwe zaak aan de Torenstraat te ves tigen. Na heel wat doe-het-zelf-werk was de meubelzaak omgetoverd tot een doe-het-zelf paradijsje. Op de dag van de opening, donderdag j.lM hadden wij een gesprek met de eigenaar van de zaak, de heer Bakker. Voor velen zal de naam Bakker een herinnering zijn aan een doe-het-zelf winkel aan de Molenstraat. Het is dezelfde heer Bakker die deze zaak eens zo groot maakte. In 1976 verkocht hij zijn zaak en verhuisde naar een houtwarenzaak, een mens wil ten slotte ook weieens iets anders. De heer Bakker: „Om kort te gaan, mijn hart ging toch weer uit naar een doe- het-zelfzaak, maar dan jn het groot. De zaak in de Molenstraat was een beetje klein." Met andere woorden: De heer Bakker kwam toch weer terug in Soest om een, zei het grotere, doe- het-zelf-zaak op te zetten. Op de vraag, hoe hij ertoe gekomen was een doe-het-zelfzaak op te bouwen, antwoordde hij: „Ik heb het altijd als mijn beroep beschouwd". Uit het ge sprek valt op te maken dat de heer Bakker zijn beroep met heel veel Plezier uitoefent. Wat is er nu in een echte doe-het- zelf zaak te vinden? Allerlei mate rialen die nodig zijn voor het ver bouwen van een huis. Met nadruk wijst de heer Bakker op het feit, dat in de zaak geen handarbeidartikelen te koop zijn. Dus voor touw, garen en knopen of kralen moet men wel de gelijk aan een ander adres zijn. Wat de firma Bakker voornamelijk heeft zijn o.a. gereedschappen, verf, be hang, isolatiemateriaal, kwasten en een uitgebreid assortiment hout. Voor bijna alle bekende houtsoorten kan men bij Bakker terecht. Voor degenen die iets minder handig zijn in het maken van bijvoorbeeld meu belen beschikt Bakker-doe-het-zelf over een serie kant en klaar pakketjes variërend van krukje tot bureau's en van kasten tot tafels. We vragen de heer Bakker, hoe het zit met het geven van informatie over de vele problemen waarvoor een doe-het-zelver komt te staan. „In de praktijk heb ik steeds weer gemerkt, dat je als doe-het-zelver voor proble men komt te staan. De mensen die bij mij komen met vragen, kan ik makkelijk helpen. Door de praktijk ervaring is het oplossen van die pro blemen voor mij een peuleschilletje. Als eigenaar van een doe-het-zelf zaak verwachten de mensen dat „de vakman" alles weet. Gelukkig geldt dat voor mij ook. Dat is een van de belangrijkste dingen die je de mensen kunt geven. „Aldus de heer Bakker. Foto Herman van Dam Voor degenen die minder handig zijn in het verbouwen van hun huis is de firma van plan in de toekomst mensen aan te trekken die kunnen helpen met de verbouwing. Maar dat is, zoals gezegd, nog toekomstmuziek. Dat geldt overigens voor meer dingen: Wanneer de zaak een tijdje loopt, ligt het in de bedoeling dat de zaak wordt uitgebreid. Bestaat doe-het-zelf Bakker nu uit twee delen (de winkel en de houtopslag), dan zal de winkel met de opslag worden verbonden. Een zaak met toekomstplannen dus. De wensen, ten aanzien van de zaak van de heer Bakker zijn de volgende ,,Ik hoop een gezonde zaak in Soest te kunnen opbouwen. Er worden steeds meer huizen bijgebouwd, dus er zullen ook wel doe-het-zelvers blijven. Verder moet het een goede zaak zijn waar men met plezier heen gaat. Tevens hoop ik, dat ik een leuk stuk service kan blij ven geven. Wat voor mij ook belang rijk is, is het feit dat ik in een pret tige harmonie met de Soester bevol king mijn bestaan kan opbouwen." Aldus de heer Bakker. Doe-het-zelf zaak Bakker: Service als vanouds, kwaliteit als vanouds, voor zien van een nieuw, wat ruimer jasje. Een zaak ook waar iedere Soester doe-het-zelver (en natuurlijk ook de niet-Soester) tot in lengte van ja ren terecht kan voor alles op doe-het- zelf gebied. Kn VA. Foto Herman van Dam1 Menu van de Maand Consommé Doria Een heldere gevogeltebouillon met een garnituur van kervel, quenelles, komkommer en profiteroles. Moules d Vescargots In slakkeboter gegratineerde mosselen, geserveerd met stokbrood. Noisette de porc sautée Charcutière Varkensbiefstukje met een saus waarin augurk, mosterd en rozijnen. Geserveerd met verse seizoengroentes en gebak ken carré aardappeltjes met uitjes. Bavarois d Vananas Een luchtige pudding bereid van ananassap en slagroom. Onderdelen van dit menu kunnen worden weggelaten. De prijs van dit menu bedraagt 45,-- per persoon. Soesterbergsestraat 122 - Soest - Telefoon 02155 12706. Zaterdag en zondag zijn we vanaf 17.00 uur geopend. Voor Uw party maken wij echter graag een uit zondering. Een deel van de belangstellenden voor de wijn-kaas avond van Super Van Dam Op 9 oktober j.1. hield Van Dam Supermarkt een voorlichtingsavond over wijn en kaas in De Open Hof. De foto geeft een bescheiden indruk omtrent datgene, wat daar op die avond allemaal te beleven viel. Om te beginnen waren er een kleine 300 belangstellenden aanwezig. Allemaal gemotiveerde mensen, omdat men wist dat er iets te leren zou zijn. Dit bleek aan de stands van het wijnhuis en van de kaashandel en importeur. Veel vragen werden op de demonstra- teurs afgevuurd en de voorlichting, vooral over wijn, was uitstekend. Doordat er gelegenheid was om de artikelen te proeven, kreeg men na de inleiding de kans het besprokene op juistheid te controleren. Om te voorkomen, dat er mogelijk het één en ander gaat vervagen, staan er vanaf donderdag 18 oktober (morgen) in de zaak van Van Dam kramen, waar men u nog meer suggesties gaat geven omtrent het gebruik van wijn en kaas. Verder zijn de geproefde wijn- en kaas soorten tijdelijk tegen verlaagde prij zen in de aanbieding om u over een laatste drempeltje heen te helpen. Hiervoor moet u maar eens even kij ken op de pagina's in dit blad, waar op Van Dam Supermarkt zijn wekelijk se aanbiedingen doet. Wat naast het fonduën met huisgeno ten, of met vrienden als gezelligheidje thuis in zwang komt is Gourmet. Gour met is in het Nederlands LEKKER BEK. Omdat het meer en meer erva ren wordt als een heel genoeglijke be zigheid In de huiselijke sfeer, is er een nieuw werkwoord ontstaan t.w.gour metten. De benodigde apparatuur is voor een bescheiden prijsje te koop en eenvou dig beginnend kunt u het op den duur uitbreiden tot een gastronomisch fes tijn. Gezellig thuis is toch wel erg fijn. Een romantisch achtergrondmuziekje, sfeervol licht, even tets leuks aange trokken, wijn fonkelend in de glazen, de te bereiden hapjes aantrekkelijk geordend klaar gezet- Wie zou er niet meteen aan willen be ginnen? Burgemeester en wethouders hebben een bouwvergunning geweigerd aan de heer C. A. van Logtenstein te Lettele. Hij wil een boerderij bouwen op een terrein gelegen aan de Hooiweg te Soest. Op het perceel staat echter al een boerderij, welke evenwel niet als zo danig gebruikt wordt, maar door de heer Van Logtenstein aan niet-agra- riërs wordt verhuurd. Omdat het perceel deel uitmaakt van het landelijk gebied van Soest en daar in bestemd is voor het agrarisch be drijf, wat betekent dat er alleen stal len en schuren, benevens op elk bedrijf één vrijstaand mag worden opgericht, weigerden b. en w. de gevraagde bouw vergunning. Naar de mening van het college kan er nu niet gesproken worden van de stichting van een in economisch op zicht reëel agrarisch bedrijf. De heer Van Logtenstein is in beroep gegaan; de kwestie wordt opvrijdag 26 oktober behandeld in de vergadering van de commissie voor de beroep schriften. I xf^»ILa có, jh pf Delicatessen JUrli IVIt I w Wijnkoperij VAN WEEDESTR AAT 90 - TELEFOON 02155 -12404 (behalve 's maandags) Met een opbrengst van bijna veertien duizend gulden behoort de in de week van 24 tot en met de laatste september gehouden collecte ten bate van de Nier Stichting weer tot het verleden. Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat de opbrengst zou teruglopen, wat bij meerdere collectes reeds het geval i9, het eindresultaat is een bedrag, dat weer hoger is geworden. Dit bedrag komt neer op 1.623.00 of wel 13# en dat omvat de hele plaats op een enkele wijk na, behalve het gedeel te Soesterberg, dat op een andere manier gedaan wordt. Ook nu weer hielpen diverse medewer kers van vorige jaren mede om de som van 13.945,00 (incl. giro's en cheques) bij elkaar te krijgen en buiten een woord van hartelijke dank aan de gulle gevers, verdienen zij ook weer de lof voor de grote volharding om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Jammer, dat er altijd „grapjassen" bij zijn, die de noodzakelijkheid van een dergelijke inzameling niet inzien, ge tuige het feit, dat in een van de bussen als „gift" twee „houten ijslepeltjes" werden gedaan. Vanzelfsprekend kunnen hier niet de zeer kostbare dialyse apparaten van betaald worden en kan men dit voor taan beter achterwege laten. De voor werpen werden er niet door kinderen ingedaan, maar door grote menser Voor de inzameling in 1980 kan men zich reeds nu opgeven aan de heer P. Berge ma, Prins Bernhardlaan 38, tele foon 12250, die de namen en gaarne zal noteren. Iedere laatste zaterdag van de maand m.m.v. Billy Clarissen 4 gangen Keuzemenu 47,50 p.p. Aanvang 20.00 uur Tijdige reservering gewenst! RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188. SOESTPUINEN TEL. 02155-12739 NEl>tRLA^ gebarö^0^ HERMAN PIETER DE BOER PATANDREA NEDERLANDS GEBARENBOEKJE Meer dan 100 gebaren, omgezet in kostelijke verhalen en illustraties, 'n Cadeauboek om van te smullen! Zaterdag a.s. van 11 tot 16 uur is Herman Pieter de Boer in onze zaak aan wezig en signeert hij zijn boeken! Van Herman Pieter de Boer \erscheen eerder, eveneens met tekeningen van Pat Andrea, a 1 14.90; Het damesorkest en andere stads verhalen. 6de druk. De kellnerin en andere verhalen. 5de druk. De Vrouw in liet maanlicht en andere /onder linge verhalen. 5de druk. Het heren hotel en andere verhalen. 3de druk. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Foto Herman van Dam AFDELING SOEST Dat de door de vereniging Groei en Bloei, afdeling Soest van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, georganiseerde plantenruilbeur- zen in een behoefte voorzien, blijkt wel uit de groeiende belangstelling hiervoor. Op de zaterdag op het terrein van de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat gehouden najaarsruilbeurs voor vaste planten, werden zo'n 125 bezoekers genoteerd die planten kwamen ruilen. Dat aantal is ongeveer de helft meer dan het bezoek aan de voorjaarsbeurs. Er waren bezoekers die maar één ruilplant bij zich hadden, maar er kwam ook iemand met een hele aan hangwagen vol, resultaat van het uit dunnen van zijn tuin. Opvallend was dat er steeds meer verschillende soor ten planten aangeboden worden en dat er naast de huis-tuin- en keukenplanten ook niet alledaagse bij zijn. Een lid van Groei en Bloei had bijvoorbeeld een selectie Edelweiss meegebracht, de alpenplant die hij thuis kweekt. Al om tien uur stonden de eerste beursbezoekers op het terrein van de kwekerij. De meesten hadden hun huiswerk goed gemaakt door gehoor te geven aan de oproep van het bestuur om de planten van gegevens te voor zien. Daardoor hadden de drie deskun digen, ook leden van Groei en Bloei, meer tijd voor het geven van echte plantenadviezen. Volgens hen was het opvallend, dat de kwaliteit van de aangeboden planten beter was dan die op de twee voorafgaande beurzen. Volgens de heer P. J. Wijk, voorzitter van Groei en Bloei, hebben de drie tot nu toe gehouden beurzen bewezen dat dit initiatief van Groei en Bloei in een behoefte voorziet. Niet alleen als ruil beurs, maar vooral ook als trefpunt van plantenliefhebbers, van wie vele zo enthousiast zijn, dat ze lang blijven vanwege de ongedwongen, gezellige sfeer. Het is de bedoeling voortaan jaarlijks twee beurzen te organiseren. In het voorjaar voor zaaigoed en stek ken, in het najaar voor vaste planten. TE SOESTERBERG Na het grandioze succes van OVERHEES II, hebben wij de te Amersfoort, opnieuw bereid gevonden om speciaal voor dit plan aantrekke lijke voorwaarden te hanteren zoals: Zeer lage rente, variërend van 8,8% - 9% of 9,3% 106% hypotheek met gemeentegarantie no-risk hypotheek voorfinanciering Rijksbijdrage aanvragen gemeentegarantie standaard hypotheek verder nog vele varianten Voor individuele informatie of een kosten loze vrijblijvende offerte BINNEN TWEE DAGEN: Hypotheken-Beleggingen- Financieringen-Verzekeringen NIEUWEWEG 27 - 3765 GA SOEST - TELEFOON 02155-15459

Soester Courant | 1979 | | pagina 3