'tiumalje 100.- Pub Auteur Herman Pieter de Boer bij Boekhandel Van de Ven Nieuwbouw drogisterij de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest „De Pil" schocmsikcr r Het Nederlandse Gebarenboekje: Nü de tijd voor vast tapijt achterbergh wenen H*ASCHbv Soesterberg vrijetijdskleding Muziekcassettes Wie dit leest, is modern K0RDUR0I JEKS Kamerconcert in Baarn Raadsvergadering Bouwzaken Bouwzaken Spreekuur burgemeester Verleende Bouwvergunningen Voor inlichtingen J betreffende l AG0 VERZEKERINGEN kunt u zich g wenden tot B GEYTENBEEK 8 Vernielingen aan auto's Ammehoela 5 Soester Courant van woensdag 17 oktober 1979 Foto Herman van Dam OOORGAAND VERKEER Tel. 03463-1423 v.Wsedestraaftl0 tél.12424 Soest Regatta de blaric 16.90 2. Michael Jackson.— Off the wall17.911 3. Earth&Fire Reality fills fantasy 13.9U 4. Status Quo Whateveryou want 1 .9U 5. Ellen Foley Nightout 10.9U 6. Julio Iglesias Emocioneslu.Dli 7. Soundtrack OQ nn The Wiz r 2 Ip's ZZ.3U 8. BoneyM 1il üll Oceans of fantasy 14.SAJ 9. Normaal D'n Achterhoek 12. Kiss Lovègun 13. Kiss Doublé platinium 21. Bob Marley Live g.BU 22 Ten CC - m Bloody Tourists S.iJll 23. Harb Alpen nn 40 Greatest - 2 Ip's 9.9U 24 Heikrekels Heidemelodie IZ.oU 25. Eagles The long runID.ifu 116 Hollandse - hits. o.a. Big City 4."b 2. 28 Best - Q_ of Hammond 4.SJ5 3. Easy Listening - n_ Div. achtergrond 4.IO van 119..- en 129.- s Onder auspiciën van de Baarnse Mu- ziekkring wordt a.s. zaterdag 20 okto ber, aanvang 20.15 uur, in het NPB- gebouw aan de Kampstraat een ka merconcert gegeven. De uitvoerenden zijn de violisten Benzion Shamir en Mischa Furman; de alt-violist Itamar Shimon en de cellist Zvi Maschkowski. Zij spelen werken van Franz Schubert, Bela Bartok en Anton Dvorak. Op zaterdag 17 november concerteren Louis Mol, clavecimbel en Henk Knöps, hobo. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal morgenavond, donderdag 18 oktober, om 19.30 uur in de instructiezaal van de Brand weerkazerne, Lange Brinkweg plaatsvinden. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de instructiezaal geopend. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergaderingen van 17 mei en 21 juni 1979. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot verkoop van percelen grond aan de Versteeghlaan te Soes terberg aan de heer J. Pastunink en de Firma H. J. Vos en Zonen. 5. Voorstel tot verkoop van grond aan de PUEM, gelegen aan de Ster renbergweg te Soesterberg ten behoeve van de bouw van een trafo station. 6. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond aan de Eemweg te Soest aan de Postduivenvereniging Soest. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de renova tie van de elektrische installatie van de woningen Wieksloterweg O.Z. 31 tot en met 41. 8. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Nachtegaalweg aan het openbaar verkeer. 9. Voorstel tot het vaststellen van een afvloeiingsregeling voor het perso neel bij het openbaar kleuter- en lager onderwijs. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het herstel van het Anna Paulownahuis. 11. Voorstel tot medewerking aan realisering van de fusie tussen de Wo ningbouwverenigingen Goed Wonen en Patrimonium en het gemeente lijk woningbedrijf, alsmede tot overdracht van 62 woningen in Overhees aan de Woningbouwvereniging St. Joseph. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst betreffende het stor ten van grof vuil in een zandafgraving te Soesterberg. 13. Voorstel tot verhoging van diverse rechten en belastingen. 14. Voorstel tot verdeling van de voorzieningen, projecten en activiteiten, genoemd in welzijnsplan en beleidsplan, in drie groepen. 15. Voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsverordening 1971. 16. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoel in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een examencentrum op/in het perceel Koningsweg 2. 17. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid in het Alge meen Bestuur van het Waterleidingsbedrijf Midden-Nederland. De schriftelijke toelichting van de onderwerpen die ter tafel komen kunt u inzien bij bureau voorlichting, gemeentehuis. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Simon Ste- vinlaan 40 te Soesterberg, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3898). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 19 oktober 1979 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders bezwaren worden ingediend tegen voorgenomen bouwplan. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen voor: het bouwen van een veestal met opslagruimte op een terrein gelegen aan de Lange Brinkweg 67 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4478 het bouwen van een dubbele garage annex berging op een terrein ge- gelegen aan de Torenstraat 19 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2258). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 19 oktober 1979 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders bezwaren worden ingediend tegen voorgenomen bouw plannen. De burgemeester is verhinderd dinsdag 23 oktober spreekuur te houden. (Niet-gebonden besluiten) Vanaf heden heeft het gemeentebestuur het plan zogenaamde niet-gebon den besluiten te publiceren. Dit zal geschieden onder de kop: Verleende Bouwvergunningen (niet-gebondenbesluiten). „Niet gebonden besluiten" zijn afgegeven bouwvergunningen waarbij vrij stelling is verleend van een of meer bepalingen van de voorschriften van bestemmingsplannen. Verlening d.d. 9 oktober 1979. uitbreiden van een opslagruimte op een terrein, gelegen aan de Ko- ninginnelaan 48 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 100). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van burgemeester en wethouders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Wanneer het beroepschrift na afloop van de daarvoor gestelde termijn is ingediend, blijft de niet-ontvankelijkheid-verklaring, indien men kan aan tonen dat het beroep zo spoedig mogelijk als dit redelijkerwijs ver langd kon worden is ingediend. 1 De Soester kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te kunnen zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is immers 6 maanden geldig. Vanzelfsprekend bezit Achter- bergh een zeer uitgebreide en bij zondere kollektie vaste vloerbe dekking van gerenommeerde mer ken. Kwalitatief/artistiek van goede huizen. Minder vanzelfsprekend is die nog ambachtelijke, stipte uitvoe ring door Achterbergh. Voor een fijn duurzaam en zorgeloos vast tapijt. Loop er 's over bij Achterbergh. Amersfoort, Hellestraat/Westsingel. Telefoon 033-13048 Assurantiën anno 1958 Ted. v. Berkhoutstraat 5 3 BAARN Tel. 02154-13879-11601 ■■■■■■■«■■■■O Zaterdag a.s. 20 oktober signeert Herman Pieter de Boer, ter gelegenheid van het verschijnen van zijn nieuwste boek „Het Nederlandse Gebarenboekje", bij Boekhandel Van de Ven aan de Soesterbergsestraat. De auteur is van 11.00 tot 16.00 uur in de zaak aanwezig. Wie een lezer is van het weekblad De Tijd heeft al eerder kennis kunnen maken met het „gebarenboekje". Enige weken al werden de pentekeningen van Pat Andrea uit dit boekje opgenomen, voorzien van onderschriften van Herman Pieter de Boer. Hij is een vaste medewerker van dit weekblad, waarin hij de afgelopen maanden een serie telefooncellen van overal vandaan, de revue laat passeren. Zijn verhalen zijn dikwijls „knotsgek". klamebureau. Na een wat moeizaam begin gaat het hem tot in de jaren '60 voor de wind. Hij verdient veel geld, maar dan beginnen de oorlogsjaren aan hem te knagen. Hij is op ziekelijke wijze bang dat de gebeurtenissen '40-'45 zich zullen her halen en raakt aan de drank. Via een slaapkuur en een alkoholontwennings- kuur komt hij er weer bovenop en dan richt De Boer in Amsterdam het buro- „Publicity Partners" op. Voor tal van grote bedrijven gaat hij de publici teit verzorgen, maar financieel wordt de onderneming geen sukses. Er volgt opnieuw een krisis, waarin de drank weer een grote rol speelt. Dan ontmoet hij zijn vrouw, Judy, en be sluit naar de Jellinek-kliniek te gaan. Na een maand is hij definitief van de alkohol verlost. Hij trouwt met Judy en gaat schrijven o.a. voor Johnny en Rijk en voor de Duitse en Engelse televisie. Na het „Nederlands Gebarenboekje", een even knie van een engels paper back over internationale gebarentaal, beperken De Boer en Andrea zich tot de opzettelijke gebaren, waarmee Ne derlanders communiceren wanneer de spreekafstand te groot is, wanneer er glas tussen hen zit of wanneer geheim houding gewenst is. In zijn voorwoord zegt De Boer: „Mo gelijk dat het boekje naast amusant ook nuttig is. Kijk eens wat u er mee doen kunt in verband met toespraken, kleinkunst, toneel, film en niet te Herman Pieter de Boer vergeten muzische vorming op de scholen". Hij wenst de koper er veel plezier mee en dat zit er, naar onze mening, dankzij de tekeningen en de verklarende teksten zeker in. Het boekje is in de boekhandel ver krijgbaar en kost 14,90. Bij Boek handel Van de Ven zal Herman Pieter de Boer uw aankoop zeker signeren. De bij het gebouw Credo aan de Ju- lianalaan staande auto van de heer V. werd, vermoedelijk door de jeugd, licht beschadigd. Een nog slechtere ervaring had de heer K. wonende aan de Willibrordusstraat. Onbekenden staken het rechtervoor- spatbord van zijn personenauto in brand, nadat het was ingesmeerd met een onbekende substantie. Zaterdag 31 maart werd de bekende drogisterij „De Pil" aan de Koninginnelaan door een flinke uitslaande brand in de as gelegd. Na enige weken kon de eigenaar van de zaak, de heer P. van Dijk, op een dichtbij gelegen terrein, een nood- winkel openen. Als alles goed gaat kan echter in het voorjaar 1980 een gloednieuw pand betrokken worden, dat ontworpen is door archi tect H. Beekman en door aannemer T. Spelt zal worden gebouwd. Vorige week werd het restant van het afgebrande pand door H. van Asch b.v. gesloopt, waarvan bijgaande foto. Zoals „De Pil" er volgend jaar uit zal zien, toont de eveneens afgedrukte tekening, beschikbaar gesteld door de architect. Herman Pieter de Boer werd in 1928 in Rotterdam geboren als zoon van een bankemployé. Hij debuteerde als 9-ja rige in het jeugdblad „Doe mee" met het verhaaltje „Najok en de ijsvogel". Na de HBS voer hij als lichtmatroos, speelde pantomime, diende bij de luchtmacht en was filiaalhouder van een tegelhandel. In die jaren publi ceerde hij onregelmatig, onder andere in het tijdschrift „Mandril". Sinds 1954 leeft hij, zoals dat heet, uitsluitend „van de pen": reklametek- sten, journalistiekwerk, liedjes, tek sten voor radio, televisie en theater. In 1972 verhuisde hij van Amsterdam naar Giethoorn en sinds 1977 woont hij in het Noordlimburgse dorpjes Swol- gen. De Boer is getrouwd en het echtpaar heeft twee zoons. In de loop der jaren verschenen van zijn hand bij Elsevier „De vrouw in het maanlicht" (1973); „Het damesor kest" (1976); „De kelnerin" (1977) en „Het herenhotel" (1979). Daarvoor al kwamen uit: „De witte partij" (1955); „Krentenbollen, kogels en klatergoud" (1968 een biografie van Rijk de Gooijer); „Het stond in de sterren" (1969 biografie van Eddy Christiani); „Dorpsgeheimen" (1972) en in datzelfde jaar ook „Zalig zijn de schelen"; „Waar gebeurd" (1974 naar aanleiding van de gelijknamige KRO- televisieserie) en „Het beste van Her man Pieter de Boer" eveneens in 1974. Practisch aan alle titels kan toege voegd worden „en andere verhalen". Wat zijn laatste product betreft: dit gaat over de geluidloze taal van de Nederlanders. Men komt dankzij de tekeningen van Pat Andrea talloze overbekende gebaren tegen, die wij bij wijze van spreken dagelijks gebruiken en die wij zonder uitzondering alle maal herkennen. Herman Pieter de Boer schreef er de teksten bij en hij verloochende zijn ware aard niet. Toch heeft De Boer moeilijke tijden doorgemaakt. Als in 1940 de oorlog uitbreekt, verhuist het gezin De Boer naar 't Gooi (1941). Na de bevrijding loopt hij van huis weg met plannen zich bij het Amerikaanse leger te melden. Hij komt weer thuis; gaat terug naar school en „straalt dan cum laude", zoals hij zelf zegt, voor het eind examen. De Boer gaat varen; moet in dienst en daar organiseert hij jazz- en toneel avonden en treedt hij ook zelf op als pantomime-speler. Uit militaire dienst wordt hij filiaalhouder van een tegel- handel; schrijft in die tijd ook kinder hoorspelen voor de KRO en treedt op als pantomist. Vervolgens wordt hij reiziger in etala ge- en toneeldekoratie om tenslotte als 26-jarige te gaan werken bij een re- Specialiteiten van de maand t/m zondag 4 november (Wij zijn alleen op maandag gesloten) In beide restaurants presenteren wij U iedere 4 weken, gerechten voor iedere beurs. TRANCHE DE SAUMON: mootje gepocheerde zalm met asperges en vinaigrette saus IN ONS KOPEREN PANNETJE: gebakken mosselen in kruidenboter met knoflook TURBOT POCHÉ VÉRONIQUE: gepocheerde tarbot met witte wijnsaus waarin druiven; met garnituur IN ONS PETIT RESTAURANT: ONBEPERKT MOSSELEN ETEN, met sausjes, frites, stokbrood voor maar 12.75 .23.75 14.75

Soester Courant | 1979 | | pagina 5