Meningen van Lezers Gemanipuleerde jeugd demonstreert te Soestduinen Wol is sportief Vier jarigen ©penen gemeentelijk infocentrum Wei eers Kansc weinij succe Hondje weg Hondje terug Veilig Verkeer Nederland geeft zicht op autolicht fÈWMkwë Hoe een historisch stukje Soest verpaupert De demonstratie te Soestduinen Het Soester woonwagenkamp Het nonchalante combineren brommer in beslag genomen Inbraak je s Het gas- en CAI- bedrijf in de maand september Sorry voor de verbouwingsrommel Kerkpad krijgt voorrang op kruisende wegen Hondentraining NEC-werel 10 Soes ter Courant van woensdag 24 oktober 1979 10 11 Laanstraat 22 Baarn showroom: Mollerusstraat 7 Tel. 02154-12797 k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm In de maand mei kreeg de woning 't Driftje 4 nieuwe bewoners. Op zich natuurlijk piets bijzonders, maar de omwonenden bemerkten al spoedig dat hier iets wel bijzonders aan de hand was. De twee jongelui die er kwamen wonen, beiden uit Hilversum af komstig, hadden géén woonvergun ning, terwijl er hier in Soest al zóveel woningzoekenden zijn. Begin augustus begon de bewoner, de heer Reijerse met de bouw van een rietmattenomheining met een hoogte van 1.80 mtr. Tevens werd in deze erfscheiding een zware eikenhouten deur van 2 meter hoog geplaatst. Omwonenden wiens uitzicht door deze omheining belemmerd werd zagen tevens dat het geheel in 't bijzonder de deur een gevaar voor de verkeers veiligheid oplevert. De deur draait naar „buiten" open in de richting van de openbare weg en is een obstakel. Zij wilden hierover met de heer Reijerse praten, maar deze wenste niet in discussie te treden met de buurtbewo ners en bouwde de omheining af. Men belde met de gemeente en kreeg te horen dat er zo snel mogelijk wat aan zou worden gedaan. Er gebeurde echter niets en op 14 september j.1. werd er een petitie op het gemeentehuis gedeponeerd waarin diverse bewoners van 't Driftje en Verlengde Kolonieweg om een snelle oplosing van de gemeente vroegen. Ook nu weer kreeg men de verzekering dat er met spoed aan gewerkt werd maar er gebeurde niets. Via dit „inge zonden" wil men aan deze misstand- ruchtbaarheid geven in de hoop dat de verpaupering van een mooi stukje Soest voorkomen wordt. Soest kent vele gebouwen en dorpsge zichten die historische waarde bezitten Het is voor iedereen en dus ook voor de gemeente belangrijk om die waarden in een zo goed mogelijke staat te houden. Op 't Driftje in Soest-Zuid gaat het om een oude historisch huisje dat rond 1830 gebouwd werd. Naam afzender bekend. commentaar gemeente: „Deze kwes tie komt in de eerstvolgende verga dering van het college van burgemees ter en wethouders aan de orde. Wat de „woonvergunning" uit de eers te alinea betreft; de aanschrijving om een woonvergunning aan te vragen is in behandeling" „Brutalen hebben de halve wereld" luidt een bekende kreet. Dat hebben we zaterdagmiddag wel weer in de Soes- terduinen kunnen zien. Daarbij rijst natuurlijk wel de vraag of die brutalen niet eens tegengehouden hadden kun nen worden. Temeer als men tevoren van'zo'n optreden op de hoogte was. Het gaat hier om de demonstratieve bijeenkomst van militante jongeren van de Nederlandse Volksunie, half geüniformeerde commando's van het „Nationaal Jeugdfront". Een nette naam voor een groep neonazistische Hitler-verheerlijkers die met vlagge- vertoon en hakenkruisen tirades hiel den tegen gastarbeiders en alles wat gekleurd is. Zowaar met „opbouwen de" toespraken van oud-NSB-ers en met lezingen als - „Wij moeten vechten om te voorko men dat er een museum gebouwd zal worden waarin de laatste Germaanse Nederlander begraven wordt" (Hitier '42) - „Op naar een nieuw Nederland zon der etnische minderheden die parasi teren op de zak van blank Neder land"... - „Samen bouwen naar een Dietse Ziel..." - „Creolen terug naar hun stinkrio len..." - „We willen een vaderland waarin Joden niet meer lopen brallen en een Oostfrontstrijder lastig vallen..." En oud-NSB-er Heringa uit Zierikzee doet ook nog zo'n frisse duit in dat stinkende zakje: „Ik waarschuw voor de wereldwijde macht van het joden dom en voor de ondergang van Neder lands rassische bestanddelen, wanneer de stroom gastarbeiders, Surinamers, Vietnamezen en Chinezen geen halt wordt toegeroepen." Tot slot bedankte de voorzitter van dit edel fascistisch stel, de heer Peter Duisterhof de politie, met name de aanwezige heer Adema, voor de „pret tige samenwerking" Inderdaad, brutalen hebben de halve wereld. Maar ik vraag me af tot hoever die halve wereld dan wel moeten reiken. De gewaarschuwde Soester po litie vond „de orde niet verstoord." De geïnformeerde burgemeester, me vrouw Corver vertelde de pers dat daar in de Soesterduinen geen straf bare feiten waren gepleegd. In Soest, waar voor ieder bingospel letje ten bate van hulpacties, voor iedere activiteit op de openbare weg, ja zelfs voor het veranderen van een kippehok en voor nog véél meer, een vergunning nodig is In datzelfde Soest is het aanzetten tot immoreel gedrag, het uitroepen van racistische taal in het openbaar, het openlijk negeren van iedere vorm van menselijkheid, van menslievendheid, niet strafbaar. Het is zaterdagmiddag dus duidelijk gebleken dat in de openbare Soester duinen iedere willekeurige wandelaar, ieder spelend kind, ongewild en onge wenst van deze verre van frisse blijken van fascisme, getuige moet zijn. Een 56-jarige voorbijgangster zag de klok teruggedraaid naar de jaren '39-'45: „Hoe is het in hemelsnaam mogelijk?" En ik, die de oorlog niet meemaakte, ik sluit met daarbij aan: „Is dat in Soest mogelijk?" Naam afzender bij redaktie bekend. commentaar gemeente: „Op grond van de in 1978 door de gemeenteraad vastgestelde „Algemene Verorde ning Soest" is er geen vergunning no dig voor het houden van demonstra ties e.d. Er geldt slechts een meldingsplicht. De politie kan aanwijzlgingen geven voor het handhaven van de openbare orde. Of er een strafbaar feit ls gepleegd is niet ter beoordeling van de burge meester maar van de officier van justitie". Als inwoner van Soest en als hoofd van een lagere school in Amersfoort, waar naast burgerkinderen ook woonwagen kinderen zitten, wil ik reageren op het artikel: Zwaar geschut in strijd tegen woonwagencentrum in de A.C. van 19 oktober. Uit het artikel komen de volgende op de hoorzitting aangevoerde argumen ten tegen de vestiging van een woon wagencentrum aan de Koninginnelaan naar voren: 1. Het is een belediging voor de Konin gin als in de buurt van het paleis een woonwagenkamp komt. 2. Het eigen-woningbezit vermindert in waarde. 3. Bij een woonwagenkamp heb je al tijd een puinhoop, vooral van sloop auto's en ander schroot. 4. De veiligheid van vrouwen, kinde ren en persoonlijke eigendommen loopt gevaar. 5. De integratie tussen buurtbewoners en de woonwagenbewoners zal nooit lukken, want men bemoeit zich toch ook niet met Marokkanen en andere lui. 6. Een woonwagenkamp geeft ruzie en Wild-West-taferelen. 7. Schoolhoofden zijn niet blij met de komst van woonwagenkinderen op hun school. Als oplossingen worden aangedragen a. Woonwagenbewoners moeten in hui zen gaan wonen. b. Het woonwagenkamp moet elders in Soest komen. Vanuit twee posities wil ik ingaan op de argumenten en oplossingen. Als in woner van Soest en als schoolhoofd. Belde posities lopen wat dooreen, aan gezien ik de ervaringen die ik als schoolhoofd heb opgedaan met woon wagenbewoners, geïntegreerd heb ik mijn privédenken over deze groep mensen. Argument 1. De Koningin bevindt zich in een moeilijke positie. Haar functie brengt een aantal grondwettelijke en staatsrechtelijke consequenties met zich mee, waardoor zij zich niet als privépersoon in deze discussie kan mengen. Het is op zich prijzenswaar dig dat mensen opkomen voor iemand die zich niet kan verdedigen, maar ik denk toch dat dit argument is aan gevoerd terwille van het eigen belang. Het zich verstoppen achter iemand die zich niet kan verdedigen is in mijn ogen minstens zo kwalijk als het aan vallen van zo iemand. Argument 2. Ik denk, dat zolang woon wagenbewoners niet algemeen geac cepteerd zijn als mensen, dit een reëel gegeven blijft en als zodanig moet dit argument onderkend worden. Argument S. De oud-ijzerhandel vormt de bron van inkomsten voor een aan tal woonwagenbewoners. Het regiona- liseringsbeleid van de toenmalige mi nister Klompé heeft veroorzaakt dat mensen met hetzelfde beroep bij el kaar werden geschoven, terwijl die be roepen juist om een gebiedsspreiding Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in houd eens is. vragen. Dit geldt ook voor de schroot- handel. Ik denk, dat je ook een be roep dat zich duidelijk naar buiten manifesteert, moet accepteren. Tege lijkertijd denk ik ook, dat hiervoor een zekere reglementering te tref fen is. In Soest zijn o.a. op de Nieuwe- weg soortgelijke bedrijven te vinden die wel geaccepteerd worden. Argument 4. Woonwagenbewoners worden hier beticht van een soort kriminaliteit van het laagste soort. Ik kan niet verzinnen hoe men dit argument geldend kan maken, daar ik nog nooit heb gehoord dat woon wagenbewoners verkrachtend, rovend en brandschattend door een buurt trekken. Kriminaliteit kom je in alle lagen van de bevolking tegen, dus ook bij woon wagenbewoners. Ook zijn er verschil lende vormen van kriminaliteit op te noemen, maar dat kan ieder voor zich invullen. Hier worden op grond van ge ruchten mensen afgeschilderd als beesten. Deze geruchten vinden een willig oor en de verhalen worden bij iedere ronde aangedikt. Een groep mensen wordt veroordeeld op grond van eigenschappen van enke le leden van die groep. Dit argument kan wat mij betreft ook doorgetrokken worden naar b.v. een politieke partij, een kerkgenootschap of een voetbal club. Onaanvaardbaar dus! Argument 5. Alle mensen die geen Ne derlander zijn, die niet in een huis wonen, die een andere huidskleur heb ben, zijn van een lager soort en daar mee moet je je niet bemoeien, liefst zelfs afstoten en wegjagen. Ik hoef, geloof ik, maar 40 jaar in de geschiedenis terug te gaan om een leu ke vergelijking te kunnen trekken. U ook!? Argument 6. Zie commentaar op argu ment 4. Argument 7. Uit het artikel meen ik begrepen te hebben dat de verslag gever dit argument niet heeft opge tekend uit de monden van de school hoofden zelf. Dit kan ook haast niet, want dan zouden zij zichzelf op een ongelofelijke manier in de kaart laten kijken en tegen hun beroepseer ingaan. Ik werk op de Theo Thijssenschool in Amersfoort. Deze school staat dicht bij het woonwagenkamp Amersfoort en hier zijn altijd 10 a 15 woonwagen kinderen op school geweest, ondanks dat er in Amersfoort een aparte school voor woonwagenkinderen bestaat. Het contact met deze kinderen en hun ouders is altijd goed geweest en af wijkend gedrag op school is ons nooit opgevallen. Wel kunnen zich leerach- terstanden voordoen bij kinderen die pas in b.v. klas 3 op school komen, maar dit is niet kenmerkend voor woonwagenkinderen. Overigens lijkt het mij ongewenst een grote groep kinderen op één school te plaatsen, maar als het gaat om plm. 8 a 10 kinderen die ook nog in leeftijd uiteen liggen, dan hoeft ook dat geen bezwaar te zijn. De schoolhoofden kennen zelf de extra faciliteiten die mogelijk zijn. Oplossing a. Zelfs al zouden de woon wagenbewoners dit willen, dan nog verander je niets aan de zo gewraak te „mentaliteit". Het is alleen op een „normale" manier verpakt. Oplossing b. Dit is het doorschuiven van problemen. Misschien is er in derdaad een andere/betere plaats te vinden, maar je moet steeds rekening houden met wederzijdse belangen en niet bij voorbaat een groep isoleren en discrimeren. En zeker niet met dit soort argumenten aankomen! J. DE BRUIN. Dankzij een landelijk dagblad heeft een op zich niets om het lijf hebbende de monstratie van gemanipuleerde minderjarigen veel aandacht gekregen. Het betrof het eenjarig bestaan van het „Nationaal Jeugdfront"; een van de beruch te racist Glimmerveen afgescheiden beweging. De knaapjes in hun blauwe broeken en grijze hemden, poogden met doorge zakte knieën, die een slecht ontwikkeld spierenstelsel doen vermoeden, wat aan militair vertoon te doen. Een vraagteken kan daarom ook ge steld worden bij hun algemene ontwik keling, want wat militairen betreft zijn wij in Soest heel wat beter gewend. Kwalijk in dit geheel is dat de jonge ren zich door wat gefrustreerde oude ren laten opjutten om insignes en vlag gen te dragen, die door 99,99% van de Nederlandse bevolking tot in het diepst van hun hart verafschuwd worden. De taal die uitgeslagen wordt zal al leen bij de allerdomsten nog wat uit halen. Het groepje was zeer klein, maar kon dankzij wat steun van Belgische op hol geslagenen, nog tot dertig man op lopen. En verder was er dan het vlag vertoon, het geklap met de hakken en veel mislukte pogingen om in de hou ding te gaan staan. De eerste de beste soldaat eerste klasse van het Neder lands Leger zou zich schamen als hij dit gedoe had moeten aanschouwen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de viering geheel binnenshuis zou plaatsvinden, maar toen het Restau rant De Soesterduinen vol bleek te zijn, moesten de demonstranten de vrije na tuur in. Men koos er De Stompert, in het bos bij het Soester Hoogt, voor uit. Een meer toepasselijke plaats had men nauwelijks kunnen kiezen. De demonstratie was gemeld en daar mee werd exact voldaan aan de bepa lingen van de door de gemeenteraad aangenomen „Algemene Verordening der gemeente Soest". Op verzoek van enkele raadsleden werd daarin alléén de meldingsplicht opgenomen en de „vergunning" expliciet eruit gelaten. Het geven van voorschriften was dit keer niet nodig, omdat aanvankelijk binnenshuis gedemonstreerd zou wor den en de demonstranten zich later te rugtrokken op een terrein ver van de openbare weg. AI lijkt de nieuwe wintermode 79/80 met name voor de vrouw een beetje streng met die verbrede schouders (vaak met vullingen) en rechte lijnen, er blijven toch tal van mogelijkheden voor nonchalante sportievelingen om zich eigen tijds en toch soepel en gemakkelijk te kleden. In een „Weer of geen Weeri'-landje als het onze kan dat vooral heel goed met wol. Lekker warm als de wind juist op zondag giert en je toch een wandeling of fietstocht wilt maken. Met de mooie diepe kleuren waarvoor zuiver scheer wol zo geschikt is en eindeloze mogelijkheden voor combineren. Het overhemd met de wollen spencer die zo goed pasten bij het jasje en de pantalon kunnen ook heel goed onder de ruime, comfortable blouson. Want ook die blousons hebben de wol lige stoffen met daarin de kleine, veel kleurige werkjes die zo typerend zijn voor de nieuwe mannenmode waar in jasje, broek en vest van verschil lende stoffen zijn gemaakt die op el kaar zijn afgestemd. Zo kan een met enige zorg gekozen garderobe in vele verschillende gedaante worden ge dragen: rustiek als het werk is, non chalant op een feest en sportief als het „buiten uitwaaien geblazen" is. En dat geldt dan voor mannen zowel als voor de vrouw. Naast de uitgebrei de collecties mantels van zuiver scheerwol voeren alle modezaken ook blousons voor de vrouw én de „nieuwe lengte": het driekwart jasje. Heel ge schikt als het gezin er op de fiets op uit gaat maar ook steeds meer de voorkeur genietend van het groeien de Nederlandse leger vrouwen dat zich per auto vervoert. Kort samengevat: als combineren het deze herfst en winter helemaal is dan kan dat heel fijn en gemakke lijk ook het nonchalante combineren zijn. Want de komende maanden ie sportief in wol jonger dan ooit. De vier jarigen die het gemeentelijk Info-centrum openden Vier inwoners van Soest hebben j.1. vrijdag op de dag dat zij jarig waren, het nieuwe gemeentelijke informatiecentrum aan de Steenhoffstraat geopend. De plaatselijke overheid toonde met de burgemeester, drie wethouders en een aantal raadsleden grote belangstelling voor dit al jaren nagestreefd doel. Ooit waren er plannen het centrum onder te brengen in een leegstaand schoolgebouw aan de Parallelweg, maar daar stak het ministerie een onmogelijke financiële spaak in het wiel. Er werd voor het gebruik van het gebouw een vrij overtrokken bedrag aan geld gevraagd. Door het vertrek van het reisbureau Holland /Inter national kwam een deel van het bekende VVV-kantoor vrij en daar ls de gemeentelijke voorlichting nu in ondergebracht. Wethouder Plomp was de gastheer. Hij nodigde achtereenvolgens mevrouw H. Tebbens-Wolfsen (31uit de sleutel van de voordeur om te draaien; daarna Paul Kuijper (11) de verlichting te ontsteken; de heer G. S. M. van Dorresteljn (22) de luxaflex op te trekken en tenslotte de heer G. J. Hoogenkamp (65) het eerste telefoon gesprek te voeren. In zijn toespraakje zei de wethouder dat de opening toch eerder gekomen was, dan men na alle tegenslagen gedacht had. Velen hadden naar dit moment uitgezien en dan vooral de „bemanning" mevrouw Y. Dïjkhuis en de heer B. J. van Os. Prettig is het ook dat het Informatiecentrum in de buurt van het gemeentehuls staat en hij sprak de wens uit dat velen ervan gebruik zouden maken. Hij hoopte ook dat er informatie van buiten zou komen „want wat zijn we zonder die Informatie". Daarvoor kon ook gebruik gemaakt worden van de telefoon, waarvan hij hoopte dat ze zonder „ruizen" zou werken. Voor de vier jarigen had hij tenslotte een exemplaar van het boekje „Ver dwenen plekjes van Soest en Soester- berg" en daarna werd het glas gehe ven. Op de Molenstraat werd maandag avond de brommer van de 16-jarige P. M. in beslag genomen. De knaap had het motortje opgevoerd, zodat hij er 85 km p/u mee kon rijden. Met de aanhouding van vier knapen, de 16-jarige H. M., de 17-jarige R. M., de eveneens 17 jaar oude R. van Z. en de 16-jarige R. de J. zijn een aantal kleine inbraakjes opgelost. De jongens be kenden twee inbraken aan de Lange Brinkweg, waarbij ondermeer een por temonnee met 150 gulden werd gesto len, een inbraak in de VVZ-kantine en de diefstal van een bromfiets, die zij in de Eem gooiden. Zij bleken ook schul dig te zijn aan de vernieling van de overweglichten aan de Eemweg. De gasafgifte in de maand september was 2.656.783 m3. Ten opzichte van 1978 was dat een daling van 10,3 procent (306.448 m3). In september 1978 was de gasafgifte 2.963.231 m3 en in september 1977 2.805.100 m3. De gasafgifte van januari tot en met september bedroeg in 1977 45.198.900 m3, in 1978 48.324.086 m3 en in 1979 55.555.019 m3; een stijging t.o.v. vorig jaar met 15 procent. Het aantal verbruikers steeg, vergele ken met de maand augustus, van 13.539 naar 13.551. De verhuur van warmwaterinstallaties daalde van 6598 naar 6587. Het aantal CAI-aansluitingen steeg van 5696 naar 5717. VERMIST: 16-10. Reu Duitse herder 8 mnd.Nij- kerk, Donnerstraat 25d, Amersfoort, tel. 033-15665. 3-10. Reu, boxer, crème-kleurig, litte ken boven linkeroog, kettinghalsband, vlb., 3 jr.„Slnta"; Wiersema, Joh. Verhulstlaan 20, Baarn, tel. 02154- 16932. 16-10. Kater, grijs/cypers, dik, onge- castreerd, 1 jr.(Mecklenburgl. Maassen, Korte Hartweg 4, tel, 20188. 13-10. Kater, rood/wit, gecastreerd, 3 jr.Kinderdijk, Weegbreestraat 91, tel. 17880. GEVONDEN: 20-10. Kat, rood, iets cypers, jong; Van de Bor, Meldoornweg 35, tel. 13748. 19-10. Kat, cypers/wit, vlooienbandje, (Soester Hoogt) 15-10. Kat, rood/cypers, (Beetzlaan): beide: Dierentehuis, tel. 13583. 20-10. Goudfazant; Kranendonk, Dal- weg 19, Baarn, tel. 02154-12446. 20-10. Kat, cypers/rood, (Varen- straat Dierentehuis, tel. 13583. Ons pand in de laanstraat krijgt een nieuw gezicht. Vanaf maandag 15 okt. zult u onze etalages een poosje moeten missen. Ook het binnengaan zal u wat meer moeite kosten. Maar die ekstra moeite wordt dik beloond! Dimlicht, grootlicht, mistachterlicht(en), mlstlichten, bermlichten. Hoe mogen ze gebruikt worden, waar, wanneer, waar moeten ze zitten? Veilig Verkeer Nederland geeft er een duidelijk antwoord op in onderstaand overzicht. Automobilisten zijn verplicht het licht van hun wagen aan te hebben van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopkomst, dus: bij donker. Binnen de bebouwde kom is dan dim licht verplicht. Buiten de bebouwde kom mag geko zen worden tussen grootlicht en dim licht. Maar het mag alleen dimlicht zijn bij aaneengesloten straatver lichting en als er sprake kan zijn van verblinding (denk hierbij ook aan de spiegel van uw vóórligger). Tijdens het rijden is het voeren van uitsluitend stadslichten zowel binnen als buiten de bebouwde kom ver boden. Het gebruik van stadslichten is nog slechts toegestaan in combina tie met dim-/grootlicht alsmede met mistlichten. Mist, sneeuw Er kunnen overdag en 's nachts weers omstandigheden zijn die de volgende verlichtingseisen stellen: 's Nachts bij dichte mist of sneeuw val dimlicht, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Van dichte mist is sprake als er minder dan 200 me ter zicht is. Overdag bij dichte mist of sneeuw val naar keuze grootlicht of dimlicht, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. (In plaats van dim-/grootlicht zijn in de twee bovengenoemde gevallen twee mistlichten toegestaan, echter niet in combinatie met groot- of dimlicht). Aanstaande maandag 22 oktober be gint de firma v.d. Wakker uit Amers foort met het veranderen van de drem pels in het Kerkpad, tussen de Kerke- buurt en het tunneltje. Begonnen zal worden bij de Korte Middelwijkstraat. De veranderingen bestaan uit het weg nemen van de drempels uit het Kerk pad en het aanbrengen van drempels op de Korte Middel wijkstraat, Kruis weg en Raadhuisstraat. De werkzaam heden zullen ongeveer drie weken du ren. Na gereedkoming betekent het dat het verkeer op het Kerkpad voorrang heeft op genoemde wegen. Dit zal met bor den worden bekendgemaakt. Overdag bij schemering of donker weer dimlicht, zowel binnen als bui ten de bebouwde kom. Mistachterlicht (rood licht uitstralend) Het gebruik van één of twee mistach- terlichten is zowel binnen als buiten de bebouwde kom toegestaan mits: dichte mist, sneeuwval of overige atmosferische omstandigheden het zicht tot minder dan 50 meter be perken, en een voortdurend brandend verklikkerlichtje weergeeft wanneer het mistachterlicht brandt. Eén mistachterlicht mag alleen aan de linker achterzijde van de auto zijn aangebracht. Twee mistach- terlichten moeten symmetrisch zijn aangebracht en van gelijke vorm, grootte en lichtsterkte zijn. In beide gevallen: tenminste 10 cm van het remlicht en maximaal 100 cm boven het wegdek. Mislichten (wit of geel licht uitstralend) Het gebruik van twee mistlichten is toegestaan bij dichte mist of sneeuw val (zicht minder dan 200 meter) bin nen en buiten de bebouwde kom, zowel overdag als 's nachts, echter niet in combinatie met groot- of dimlicht. De mistlichten moeten als volgt zijn aangebracht: maximaal 40 cm binnen de uiterste linker- en rechterzijde van de auto, symmetrisch, maximaal 120 cm boven het wegdek en naar voren omlaag gericht. Bermlicht (wit of geel licht uitstralend) Het gebruik van één bermlicht is toe gestaan binnen en buiten de bebouwde kom, zelfs bij dimlicht, mits niet kort achter een ander voertuig wordt gereden. Het bermlicht, waarvan de lichtbun del sterk geconcentreerd moet zijn, dient duidelijk naar omlaag en sterk naar rechts gericht te zijn en maxi maal 120 cm boven het wegdek te zijn aangebracht. De Kringgroep Midden-Nederland Soest heeft toestemming gekregen om tegen vergoeding in de periode van 1 november 1979 tot 1 april 1980 op dinsdagavond en zondagmorgen ge- bruik te maken van het Openluchtthea- ter voor het trainen van honden. De raad heeft vorige kaart waren gebracht, Aan die stapeltjes (nc getornd, tenzij er heel volgend voorjaar wor< van november waar c peltje „noodzakelijk" sies (in het openbaar) gepraat gaan worden. De discussie in de ra duurde bijna twee ure eigenlijk niets voor. I progressief Soest, het C wilden het tot nu to< relativeren. Oldenboom (CDA): fra absolute betekenis toe deze lijst. We willen ni lijf. Jonker (D'66): Uitere raad die beslist en k aanbevelingen toegesU echter wel gewenst he delijk over het voetlicht Storimans (CDA): Er joen nodig om aan alle doen. Trek daar gemeenteh bureau af en er blijft 4! dat is 3 miljoen per j zeggen hoe we ieder ja joen uitgeven en ven lijk doen. Het duurt vij de laatste wens vervuld Visser (Pr.S.): Burg niets van dit gedoe. Or wankel; er zal niet ve komen. Dus maar relati Goote van de PvdA Het was een serieuze z mee bezig was; het v dammen met alsmaar d Men moest volgend jaa goede argumenten kc nog veranderingen aa Iedereen kan overigens lang niet alles wat onc lijk" komt te vallen sn zal worden. In die zin sprak ook d derdelinden (WD). D< nu geen al te hoge gaan koesteren. In he een lijn; er zijn princi punten en er zal nog 1 gewogen moeten worder De burgemeester was met de heer Goote eer anders niet waarom u leidsplan hebt aanged aard moet het bestuu; ven, maar dat houdi straks de boel weer vl gegooid zou mogen wor< sterke argumenten mc van de prioriteiten af t dus de burgemeester. Storimans hield zij voc riteitenlijst juist gem straks wat eenvoudiger palen welke voorziening gepakt moest worden. Storimans merkte daarl goed moest weten dat drie miljoen ging en al kerstraat bijvoorbeeld werd, een zesde van was. „Misschien", ald „is het met het oog da overdracht nog maar v len". Enkele punten spronger bij de indeling van de drie kolommen. Zo wer stil gestaan bij de schooll Progressief Soest, D'66 e deze functionaris voc zien van „gewenst" na lijk". Zij legden het af teger front van CDA en WD. 9 stemmen bleef de sch der „gewenst" staan. Niet tot stemmen kwan betreft de verfraaiing ginnelaan. De verfraai prioriteit „zeer gewenst' ook. Van kardinaal belang i of het winkelcentrum L telijke plannen gehani maar daar kon de wetho antwoord op geven. V< strals mogelijk als het plan voor Soest gereed is. Wereldreiziger Peter P. 1 [een bundeling van 520 mi waar hij voor een dertigts De heer Wip is zeer ond gekomen van de „kennis de Chinezen. Zij willen zoi informatie over de gramma's van de Nederli ven en doen daar ook d iets mee. Van Chinese zijd interesse voor de agraris< kapitaalgoederen in ruirr het uitbreiden van de licl Op dit moment spant de Peking zich erg in om i langzaam maar zeker w>

Soester Courant | 1979 | | pagina 10