10e BW Kolthoftoernooi weer zeer geslaagd lm KRJE £§5laas&ja LT Programma Weer volle winst voor dames Olympia Shot moeizaam tot winst tegen NSSS Eemvogels te onervaren! De nieuwste mede voer jongens en meisjes. Forse winst voor KVO's reserves Forse winst BDC-heren Problemen voor Red Stars heren in Noord wijk 9 MUcUnor EN ÏZD sn! Enveloppen Briefpapier ikeningen enz. )rukkerij Smit Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Tafeltennis: Korfbal: Volleybal: VOOR AL UW SPORTEN 'rt Kolthofbeker voor IVO-MAVO Voor Soest: ,,dag van de klub" MONDI-KEUKENS KWALITEITS KEUKENS VOOR 'N KOOPJE de winkel waarkleren kiezen kinderwerk is Korfbal: Handbal: 18 19 Soester Courant van woensdag 24 oktober 1979 19 de kerst- en ties tot de n nü alvast stijlvolle or u regelen, it onze ■I FOON 19064 D2154-18633 »n Weedestraat 29 Donderdag 25 oktober 1979. 19.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 27 oktober 1979. 8.45 12.00 uur Sportinstuif in'tn iS'no UUF V°°r j® lee*tydscateKOrie 6t/m 9 jaar. iï'2!UUr w°°f de leeftUdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 23.00 uur basketbalwedstrijden. Zondag 28 oktober 1979. 10.00 19.00 uur Handbalwedstrijden. 19.00 - 23.00 uur Basketbal wedstrijden. Zaterdag 27 oktober 1979. 9.00 16.30 uur Volleybal. Zondag 28 oktober 1979. 14.00 18.00 uur Badminton. Bij de senioren waren de afgelopen week slechts twee teams actief. Het eers te seniorenteam won in een slechte en incidentrijke wedstrijd met 7-3 van hek- kesluiter NSSS. Het derde seniorenteam verraste positief via een 6-4 overwin ning op het sterke Hoogerheide 1. Het eerste jeugdteam kende in Amstelveen weinig problemen met NMB/VDO en won met 8-2, terwijl het tweede jeugd team thuis gelijkspeelde tegen Vitac 1. Het eerste seniorenteam heeft afgelo pen zaterdag een erg zwakke wed strijd gespeeld. Van het troosteloos onderaanstaande NSSS werd slechts met 7-3 gewonnen, nadat de uitwed strijd in Noordwijkerhout destijds met 9-1 door de Shotspelers was gewonnen. Het feit dat de wedstrijd ruim vier uur duurde duldt al op de moeite die de Soestenaren dit keer met NSSS hadden. Shot startte al slecht door een neder laag van Renë-Daselaar in de ope ningspartij. De volgende partij tussen Harry Maarsen en de NSSS-speler van Paridon werd gekenmerkt door vele incidenten tussen beide spelers, hetgeen in de derde game resulteerde in het opgeven van de partij door de Noordwijkerhouter. In een tamelijk geïrriteerde atmosfeer werd verder gespeeld en Shot slaagde er in uit te lopen naar een 5-1 voorsprong. Dat het uiteindelijk 7-3 werd was te wijten aan Dirk Schuiling die tot twee maal toe op de beslissende momenten het hoofd niet koel wist te houden en met tweemaal 19-21 in de derde game verloor. Shot blijft door deze overwinning mee doen voor het kampioenschap maar dat is dan ook het enige positieve as- pekt van deze wedstrijd, die men ver der maar zo snel mogelijk moet ver geten. Het derde seniorenteam slaagde er in haar eerste overwinning te behalen. Van het bezoekende Hoogerheide 1 werd verdiend met 6-4 gewonnen. Joop Kok legde met drie overwinningen een solide basis voor deze zege, waarbij hij ditmaal voldoende werd gesteund door Wilfred Busch die tweemaal won. Het dubbelspel leverde voor Shot het zesde punt op. Met de wedstrijd tegen het zwakke Metac 3 voor de boeg zijn voor dit team voldoende kansen aanwezig om zich wat meer van de onderste plaats te verwijderen. Het eerste jeugdteam won in Amstel veen simpel met 8-2 van NMB/VDO 2. Gerhard Busch en Arnold Appelhof herstelden zich van de zwakke pres tatie van vorige week door nu onge slagen te blijven. Edwin Luyben, thuis vaak de beste Shotspeler, komt in uitwedstrijden nog steeds niet uit de verf. Ook nu wist hij slechts een overwinning te boeken. Shot 2 - Vitac 1 was een wedstrijd met wisselende kansen. Aanvankelijk leken de Vinkeveners de beste kan sen te hebben, toen zij halverwege een 3-2 voorsprong hadden genomen. Daar na wonnen de Shotspelers echter drie maal achtereen, waardoor men op een 5-3 voorsprong kwam. Deze voor sprong werd echter op ongelukkige wij ze toch nog uit handen gegeven, zodat de eindstand een 5-5 gelijkspel werd. Adrie Derksen en Chris Sondaar wa ren beiden goed voor twee overwin ningen, terwijl Guus Thielen eenmaal tot winst kwam. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Huizen 3: 10-0, Huizen 6 - Shot 4: 1-9, Shot 5 - Shot 7: 2-8, Hui zen 5 - Shot 6: 1-9, Shot 8 - Huizen 8: 10-0, UBIV 1 - Shot 9: 7-3, Huizen 10 - Shot 10: 1-9, Victoria 7 - Shot 11: 4-6, Shot 12 - de Hilt 1: 9-1, Shot 13 - Vitus 3: 10-0, Shot 14 - Vitus 2: 1-9 Sukses 2 - Shot 15: 0-10. Afgelopen zaterdag kwamen de Soester korfballers duidelijk routine te kort. Tegen Dindoa werd een forse nederlaag geleden. Veel zal er nog moeten veranderen willen de Eem vogels zich dit seizoen handhaven in de 2e klasse. Vooraf was bekend dat winst niet tot de mogelijkheden zou behoren. Dindoa welbewust met het kampioensdoel voor ogen zou zich beslist niet verslik ken in de jeugdige Soestenaren. Gerust werd er met de stand van 10-1. Het spel van Dindoa liet toe dat de Eemvogels voor de korf toch gevaar lijk konden worden. Het missen van soms opgelegde kansen maakte dat slechts Koos Sommer tot scoren kwam. Na de rust bleven de korfballers van Dindoa te keer gaan. Zij ontwikkelden een geweld waartegen de Soestenaren geen verweer konden maken. De eindstand 18-3 doet vermoeden dat het een spel van kat en muis was. De veldverhouding, weliswaar in het voor deel van Dindoa, wordt met deze stand niet korrekt weergegeven. Aanstaande zaterdag gaan de Soester korfballers naar Mourik. Wellicht dat na deze koude douche één punt mee terug genomen kan worden naar Soest. De eerste teams van Olympia bereikten eenzelfde resultaat als de week ervoor. De dames behaalden weer de volle winst door Thornax 2 met een 3-0 nederlaag terug te sturen naar Woerden en de heren bleven weer aan de negatieve kant van de score. Lekkerkerk eiste alle drie punten voor zich op. Dames In de eerste set behaalden de dames, aanvankelijk voornamelijk door een prima serve, later mede dankzij een goede gevarieerde aanval, een 10-1 voorsprong. Thomax kon terug komen tot 10-4, maar zag deze set met 15-4 naar Olympia gaan. In de tweede set kwam Olympia weer op een lichte voorsprong, maar door tam en slordig spel gaven ze Thomax de kans om tot 6-6 gelijk te komen. Pas vanaf de stand 8-9 kwam er weer goed volleybalspel uit Olympia handen en in de tweede helft van deze set had Thomax dan ook niets meer in te brengen. Met 15-10 was deze set voor Olympia. Inde derde set kwam Thornax aanvallend goed op dreef en doordat Olympia het initiatief uit handen gaf, zag de bezoekende club kans om een 6-1 voorsprong op te bouwen. Olympia kwam terug tot 6-7 maar zag Thornax weer uitlopen naar 6-12. Door weer aanvallend te spelen kon Olympia deze achterstand binnen kor te tijd ongedaan maken en alsnog deze set met 15-12 voor zich opeisen. Vooral aanvallend was Olympia zeer duidelijk de beter ploeg. Met name Carla Wong scoorde vaak met de aanval vanuit het midden. Zaterdag 27 oktober spelen de dames verder voor de Nevobo beker. In de achtste finale treden ze aan tegen het vorig seizoen naar de eerste divisie gepromoveerde Vollkei. Door overwin ningen op respectievelijk Impala (Leusden), Dash (Vorden) en Be Quick (Zwolle) zijn de dames zo ver gekomen. Aanvangstijd: 13.30 uur. Plaats Sport hal de Bieshaar in Hoogland. De heren zijn al uitgespeeld voor de beker en hebben zaterdag een vrije dag. Heren In de eerste set werd Olympia door Lekkerkerk volledig ingemaakt. Via 0-8 werd het al snel 5-15 voor de gasten. Het begin van de tweede set gaf eenzelfde beeld te zien, zodat Lekker kerk weer een grote voorsprong op kon bouwen (3-8), maar doordat de Olym pia aanval weer ging draaien, kwamen ze terug tot 7-9. Door enkele slordig heden kwam Lekkerkerk daarna op 7-12 en deze voorsprong was groot genoeg om deze set winnend te beslui ten (10-15). In de derde set was het weer Lekkerkerk dat de leiding nam (2-6), maar Olympia vocht goed terug (7-7) en mede dankzij een reeks zeer goede serves raakte Lekkerkerk volle dig uit zijn spel en kon Olympia op vrij eenvoudige wijze uitlopen naar 12-7 en tenslotte deze set met 15-9 winnen. In de vierde set kwam Olympia dankzij een nu uitstekend draaiend blok al snel via 4-0 en 7-1 op 11-2. Vanaf dat moment werd er weer te slordig gespeeld, waardoor nodeloos punten verloren gingen en Lekkerkerk weer uitzicht kreeg op een 3-0 overwinning. Het was nu weer Lekkerkerk dat het spel dicteerde en Olympia weinig wei nig kansen liet. Zonder dat Olympia nog tot scoren kon komen liep Lekker kerk uit van 2 naar 12 en mede dankzij Olympia, dat in deze fase ook nog tweemaal achtereen fout serveerde wonnen de gasten deze set met 13-15. Al met al een teleurstellend resultaat voor Olympia, dat nu met 1 punt onderaan de ranglijst staat. Er worden vaak goede volleybalprestaties gele verd door de Soester heren, maar ze zijn niet in staat deze goede momenten te consolideren, waardoor de winst net weer wordt misgelopen. ff- SPORT» Foto Herman van Dam opgesteld, wisten deze mensen nog eens een drie kwartier in te lopen, waardoor de prijsuitreiking al voor 17.00 kon plaatsvinden, onder het toe ziend oog van o.a. Mevr. Kolthof en wethouder Plomp van Sport in Soest. De school die op deze dag werd beoor deeld als meest sportieve, met grote inzet begeleiding en teamsgeest werd de IVO-Mavo. Deze kreeg uit handen van de voorzitter van SVV de B.W.- Kolthofbeker, ter beschikking gesteld door de vrouw van de vorig jaar overleden Ere-voorzitter en mede oprichter van de Soester Volleybal Vereniging, waarnaar ook dit toernooi is genoemd. In de categorieën waren de eindstan den als volgt: Mini Meisjes: 1 IVO Mavo 3 (tevens winnaar Randstadbeker), 2. Openbare Mavo 4 en 3. IVO Mavo 4. Mini Jongens: 1. IVO Mavo 3 (tevens winnaar SW bokaal), 2. IVO Mavo 4 en 3. Christelijke Mavo 4. Meisjes Aspiranten: 1. Kard. Alfrink Mavo 3, (tevens winnaar Gouden Snaar beker), 2. Kard. Alfrink Mavo 4 en 3. Openbare Mavo i. Jongens Aspiranten: 1. IVO Mavo 2 (tevens winnaar Garage Stambeker) en 3. Openbare Mavo I. Meisjes Junioren: 1, Kard. Alfrink Mavo 1 (winnaar v.d. Lindenbokaal) en 2. Chr. Mavo 1. Jongens Junioren: 1. Chr. Mavo (winnaar beker aangeboden door mevr. Kolthof) en 2. Openbare Mavo 1. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Fel werd gestreden om de B.W. Kolthofbeker Het B.W. Kolthoftoernooi, dat vorige week voor de 10e maal door de Soester Volleybal Vereniging werd georganiseerd voor de leerlingen aan de Soester scholen voor voortgezet onderwijs is voor herhaling vatbaar. Niet minder dan 38 teams in 3 verschillende categorieën bonden de strijd aan om aan het eind van de dag de begeerde wisselbeker in ontvangst te nemen. Dit jaar waren er geen prijzen in de vorm van bekers, doch een aandenken voor elke deelnemer. Voor de eerste plaatsen stonden weer de wisselbekers klaar. Het toernooi startte om 9.00 uur al direkt met aanwezigheid van bijna alle teams, die op deze dag moesten spelen. De overige teams kwamen in de loop van de ochtend binnen. De vier scholen die meededen waren Christelijke-, Openbare-, IVO- en Kar dinaal Alfrink Mavo. Er was tussen de teams een onderverdeling gemaakt in mini-, aspiranten en juniorenklassen, zowel bij de meisjes als bij de jongens. Bij de meisjes was echter een groter aanbod van teams. De organisatie was in handen van René van Hal en Joan Remmerswaal, die werden geassisteerd door nog eens 15 andere SW-ers en SVV-sters. Op het krappe schema dat voor deze dag was A.s. zondag wordt voor de Sport Orga nisatie Soest ,,de dag van de klub" gehoudeh. Het is een door de leden vergadering ingesteld evenement. Het betekent dat alle bezoekers aan het sportpark Bosstraat-Oost, ook de leden van „Soest" entree moeten betalen. Er wordt een grote opkomst van publiek verwacht, vooral omdat SEC te gast is. Over de uitslag van deze wedstrijd valt niets verstandigs te zeggen. SEC start te beter in deze competitie, maar liet het afgelopen zondag afweten tegen het toch niet zo imponerende HVC. Soest won overtuigend van BFC. jnd. BTW Luxe "moderre linnenstruktuu omlijsting van uitvoering met Dg opgezette, SeTIndtepen'-inooK muss.ef eiken. Geheel kompleet met'. !?nbiuw-fl„kookpl*at lïanïïrtofblad m®*^oes vrijstaten spoelban U^rmskchPrl"e»lk« garantie VELDWEG 4 - SOEST Na 18.00 uur 02155-17351 #e*tral„bo 31 W°venkonib|un»-5raa/elektro DOE HET ZELF BOUWMARKT en KEUKENCENTRUM TELEFOON 02165-14878 Deze aanbieding is geldig van 1 t/m 31 oktober. Lekker makkelijk, die nieuwe najaarsmode voorjullie. Rokken, broeken, truien, alles prima te kombineren. Ook de kleuren passen bij elkaar: bordeaux, raf. grijs, paars en oker. Veel sweatshirts en vlotte broeken. Jacks en jassen met stoere schouders en bloesen met ronde kraagjes. Bij Mikimo hangen al die mode ideeën bij elkaar in leuke totaalkombinaties. Je kunt er zó je eigen kleren uitzoeken. Kleren kiezen bij Mikimo is makkelijk. Want in de ruime winkel zijn er aparte hoekjes voor jongens en meisjes onder de 6, van 6 tot 10 en voor tieners. Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 Het KVO 2 seniorenteam speelde zaterdag te Maartensdijk de uitwedstrijd tegen het plaatselijke T x Z 3. De wedstrijd, geleid door de heer H. Kapenga, liet een voortdurend aanvallend KVO team zien, waarbij de doelpunten dan ook niet uitblijven. Al in de eerste helft wisten de Soester- bergers TxZ op afstand te plaatsen, 1-6. Na rust eenzelfde beeld, waarbij de KVO-ers duidelijk conditioneel de TxZ formatie het nakijken gaf. Eindstand 2-13. De KVO doelpunten kwamen uit handen van Dlck Aalbertsberg, 4x, Han Busker, 3 x Gerrit Schep, 2 x en Hilda Busker, Marton van der Berg, Aletta Meljerink en Albert Delfsma, elk 1 x KVO 3 speelde uit tegen het Culem- borgse SGV 2. Met een 3-3 uitslag werden de punten eerlijk verdeeld. KVO's junioren moesten thuis het hoofd buigen voor Arena 1 (Rhenen) en verloren met 10-2. De KVO-A asp. speelden thuis tegen het uit Hilversum afkomstige Hilversum A en behaalden een 6-4 overwinning. KVO B asp. ten slotte speelden uit te Leusden tegen Antilopen B en behaalden een 5-4 overwinning. Voor zaterdag a.s. staat voor KVO 1 senioren de uitwedstrijd op het pro gramma tegen het Hoevelakense Tel star 1. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op 15.15 uur. De openingswedstrijd van het zaalseizoen is voor de heren van BDC in sport hal Beukendal te Soest succesvol verlopen. Het team van H.M.S. werd overtuigend met 18-11 verslagen. Tot de rust konden de Utrechtenaren de aanvallen van BDC voldoende con troleren en zelf aanvallend zoveel schotkracht opbrengen dat de stand bij rust nog 8-7 was. Na de rust toen de aanval van BDC meer afstand hield tot de verdediging van HMS en daardoor meer tot zijn recht kwam, liep de stand al snel op tot 12-8. Even leek het erop dat HMS toch nog terug zou komen, maar ze konden erg weinig variatie in de aanvallen brengen, in tegenstelling tot BDC. Zodoende bleef BDC de wedstrijd tot het eind toe onder controle houden en werd er verdiend met 18-11 gewon nen. De volgende thuiswedstrijd zal zondag 4 november zijn om 14.15 uur in sport hal Beukendal te Soest tegen Aalsmeer Kleine overwinning BDC-dames B.D.C. werd in de eerste 10 minuten al snel op een 0-3 achterstand gezet. Door een afstandsschot van Ria Pronk werd het 1-3. Door middel van een strafworp liep Sport Vereent uit tot 1-4. B.D.C. kwam nu door goed verdedigen en snel uitspelen van de bal terug tot 4-4 achtereenvolgens door Jacintha Tolboom, Tine Simons (strafworp) en nogmaals Tine Simons. Na rust scoorde Sport Vereent. 4-5. In de 8e minuut maakte Tine Simons door middel van een strafworp gelijk 5-5,2 minuten later werd het door Sport Vereent 5-6. In 5 minuten tijd kwam BDC sterk terug van 5-6 achterstand tot 8-6 voor sprong door twee prachtige afstands schoten van Ria Pronk en van Ja cintha Tolboom. De stand kwam nog in het gedrang doordat Sport Vereent terug kwam tot •8-8. In de laatste seconde m&akte Tine Si mons het winnende doelpunt. Eind stand 9-8. Het was een snelle afwisselende en spannende wedstrijd, er werd voor ie dere bal geknokt zowel van B.D.C. als van Sport Vereent zijde. De eerstvolgende thuiswedstrijd vindt plaats op 4 november 13.00 uur. B.D.C. Aalsmeer, Sporthal Beuken dal Soest. Het herenteam van Red Stars ging zaterdagavond naar Noordwijk om daar een van de tegenstanders van deze kompetitie te ontmoeten, die stellig verslagen zou kunnen worden. De opgaande lijn, die er juist de laatste tijd inzat, was echter in dit duel volledig zoek. Met name in de eerste tien minuten van de eerste helft was het Red Stars spel te statisch en wisten de spelers in de aanval hun juiste plaats niet, waardoor MSV naar een 34-14 voorsprong wist uit te lopen. Een herstellend Soester team zorgde er toch voor dat de rust inging met 41-39 stand, zodat er voldoende vertrouwen voor herstel in de tweede helft werd geschapen, maar ook nu weer een onbegrijpelijke terugval waardoor MSV toch weer het beft in handen nam en het Soester team moest toezien dat het steeds vaster kwam te zitten. Het wist zich niet meer uit deze impasse omhoog te werken, waardoor de Noordwijkers deze wedstrijd met 84-73 winnend afsloten. Hiervoor hadden de jongens junioren wel duidelijk gemaakt dat hun team beter was dan de jongens van MSV en zij yonnen met zeer ruim verschil, team. Ook het tweede herenteam heeft het in de landelijke kompetitie niet kunnen bolwerken. De basis voor deze neder laag werd in feite al in de eerste helft gelegd die tegenstander Leiderdorp met 35-23 afsloot. Met praktisch dezelfde eindcijfers als het eerste he renteam ging ook Red Stars 2 ten onder 73-83, omdat Leiderdorp net wat een voudiger hun aanval wist af te ronden. De wedstrijden van Red Stars die in de kern Amersfoort werden gespeeld wa ren nog§j wisselvallig. Verlies en winst lagen dicht bij elkaar. De fraaiste overwinning werd wel behaald door het vierde herenteam dat het moest opne men tegen Bourgondië 2. Met bijzonder veel enthousiasme werd de rust in gegaan met een 20-16 voorsprong en hoewel dit Red Stars team aan het einde van de wedstrijd nog maar met twee spelers In het veld stond kon toch een 50-48 overwinning worden geno teerd, waarbij Frank Mullaert met een score van 36 punten absolute uitblinker was. Ongelijk was de strijd tussen het derde herenteam en een team van Zeist, dat volledig uit Amerikanen van de basis Soesterberg bestond. Het derde team verloor met 32-118. Dames 3 moest haar meerdere erken nen bij Dunckers uit Hilversum en verloor in een leuke wedstrijd met 44-31. De twee jeugdwedstrijden die werden gespeeld leverden beiden winst op. De kadetten b-jongens speelden zeer leuk tegen Dunckers en wonnen deze wed strijd met 52-18, waarbij duidelijk is dat deze jongens dit seizoen steeds beter gaan draaien. Ongeslagen is nog steeds het jongens adspiranten a-team dat voor winst zorgde tegen het Doorn- se Flux. Fel man-to-man spelend versloeg dit jongensteam Flux met maar liefst 83-14. Basketbal het komende weekeinde: Op regionaal nivo zijn er zaterdagmid dag ln Beukendal weer een aantal leuke wedstrijden. Landelijk ligt het programma stil, want dan wordt er weer gebekerd. Ook voor Red Stars staan drie bekerwedstrijden op het programma en wel op zondagavond. Eerst spelen de jongens junioren en dames I om zeven uur en om negen uur het eerste herenteam tegen respectie velijk Pluto uit Wageningen, Brag- garts uit Heerlen en Juventus uit Schiedam voor de heren.

Soester Courant | 1979 | | pagina 19