Bestuurswisseling Rabobank Soest midi de gemeente soest vraagt uw aandacht voor; gemeente soest W' Tevredenheid over 1978 Nu de tijd voor vast tapijt aehterbergh wonen v 1 Voor alle RIJBEWIJZEN Maandag 29 oktober veranderen de radiofrequenties yoor'n prikje scliociiinlcci Verleende Bouwvergunningen Verandering radiofrequenties Bouwzaken Hinderwet Openbare commissievergaderingen Behandeling Gemeentebegroting 1980 Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Uw succes is onze reclame!!! Autorij- en Verkeersschool Huur- en Subsidie' krant in Informatie centrum verkrijgbaar Uitslag kleurwedstrijd „De Borg" Nieuw in het Informatie centrum Praten over bomen P Ga met je tijd vrijetijdskleding Zaterdag post zegelruilbeurs Muziekcassettes 5 Soester Courant van woensdag 24 oktober 1979 5 (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 16 oktober 1979 a. utbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Waldeck Pyrmontlaan 73 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 866). b. uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan Colenso 180 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4162) c. uitbreiden van een woonhuis en het aanbrengen van een dakkapel op een terrein, gelegen aan de Dr. Schoonenbeeklaan 15 (kadastraal be kend gemeente Soest, sectie A, nummer 3871). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Wanneer het beroepschrift na afloop van de daarvoor gestelde termijn is ingediend, blijft de niet-ontvankelijkheid-verklaring achterwege, indien men kan aantonen dat het beroep zo spoedig mogelijk als dit redelijker wijs verlangd kon worden is ingesteld. Maandag 29 oktober, tussen 14 en 17 uur, zullen de radiofrequenties veranderd worden. Dit geldt voor de abonnee's die aangesloten zijn op het C. A.I.-Soest. Enige tijd geleden is deze verandering aangekondigd door het Gas- en C.A.I.-bedrijf d.m.v. een bijgevoegde kaart bij de voorschotnota. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis, het bouwen van een schuur en het ver anderen van een schuur tot garage op een terrein gelegen aan de Eigen domweg? (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 4017). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 26 oktober 1979 gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren ingediend worden tegen het voor genomen bouwplan. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) liggen ter inzage twee verzoeken om een vergunning van a. H. van Rouwendaal, Koninginnelaan 9, om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een vuurwerk- kluis op het perceel Koninginnelaan 9-11. b. P. Valk, Sterrenbergweg 27, Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een verkoop punt voor motorbrandstoffen met servicestation annex herstelinrich ting voor motorvoertuigen en verkoop van nieuwe en daarop ingeruilde motorvoertuigen op het perceel Sterrenbergweg 27 te Soesterberg. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publicatie. Op dinsdag 13 november 1979 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting „a" is om 9.00 uur en zit ting ,,b" is om 9.30 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. maandag 29 oktober 19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen: voorlopige vaststelling uitgaven openbaar kleuteronderwijs en gewoon lager onderwijs over 1978 alsmede wijziging besluit vijfjaarlijks tijd vak 1971 t/m 1976 afrekening met schoolbesturen over 1978 t.b.v. het kleuteronderwijs, lager onderwijs, buitengewoon onderwijs en vakonderwijs. Beleidsplan Soest maandag 29 oktober -16.30 uur: commissie openbare werken In deze agenda komt o.a. aan de orde voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de verbreding en de verlichting van het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de reparatie van de brandweertoren tweede interim-rapport fietspadenplan provincie Utrecht aanleg van een trapveldje, volkstuintjes en een ponyweide op het ter rein aan de Postweg hoek Batenburgweg te Soesterberg aanbrengen van wegmarkeringen op de Nieuweweg, Beukenlaan enz. Beleidsplan Soest dinsdag 30 oktober -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Aan de orde komen o.m. voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in art. 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een spuitinstallatie op/in het perceel Korte Brinkweg 34-36 te Soest. Voorstel inzake verdaging van de beslissing van het verzoek van de heer en mevrouw Eshuis, Ossendamweg 12 te Soest om vergoeding van schade ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Beleidsplan Soest voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van hetontwerp-bestemmingsplanWoonwagencentrum Koninginnelaan". woensdag 31 oktober - 19.30 uur: commissie maatschappelijke dienst verlening O.m. staan op de agenda: prioriteiten welzijnsplan donderdag 1 november -19.30 uur: commissie financiën 0.m. vermeldt de agenda: Beleidsplan Soest krediet voor de reparatie brandweertoren krediet t.b.v. verbreding en de verlichting van het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg donderdag 1 november -16.00 uur: commissie algemene bestuurszaken Op de agenda staat: Beleidsplan Soest De volledige agenda's en de concept-voorstellen liggen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het ge meentehuis, naast de V.V.V.). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit ipubliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vra gen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest; brengen ter openbare kennis dat de ontwerp-begrotingen voor het dienst jaar 1980: a. van de plaatselijke Inkomsten en uitgaven b. voor het openbaar slachthuis/vleeskeuringsdienst c. voor het woningbedrijf Het bestuur en de Raad van Toezicht van de Rabobank-Soest Bestuur en leden van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Soest" hebben op de j.1. vrijdag gehouden 73e Algemene Vergadering afscheid genomen van bestuurslid A. G. van 't Klooster en van de heer J. Ph. Wassenaar, lid van de Raad van Toezicht. Van 't Klooster maakte ruim zeventien jaar deel uit van het bestuur en de heer Wassenaar was drie jaar lid van de Raad van Toezicht. Zij werden opgevolgd door respectievelijk de heren J. Grondman en P. F. Lochmans. Voor zitter J. R. van Poppelen dankte de beide scheidende functionarissen voor hun belangrijke, in dienst van de bank verrichte, werk en hij heette de twee nieuwe bestuurders welkom. De 73e vergadering werd goed be zocht; ruim vijftig leden en een deel van het personeel van de bank woon den de bijeenkomst bij. Zij hoorden van voorzitter Van Poppelen dat het bestuur tevreden was over de in 1978 bereikte resultaten. De ontwikkelingen waren op de voet gevolgden er was bijgestuurd wanneer dat noodzakelijk was. Het balanstotaal steeg van ruim 114% miljoen tot bijna 129% miljoen gulden en dat betekende een stijging van ruim 13%. Het winstsaldo was 310.677 gul den; 0,25% van het balanstotaal. Dit percentage werd door het bestuur noodzakelijk geacht om de vorming fotograf van de noodzakelijke reserve veilig te stellen. Van Poppelen hield de verga dering daarbij voor dat naarmate de risico's toenemen, er meer gereser veerd moet worden. ,,In een periode dat de kosten sterker stijgen dan de opbrengsten; de econo mische ontwikkelingen van bedrijven onder grotere druk komende waarde van onroerende goederen, in het bij zonder van de woning, belangrijk zijn gedaald; de spanningen op de arbeids markt toenemen, dan is het noodzake lijk dat het beleid steeds op tijd wordt bijgestuurd", aldus de heer Van Pop pelen. Dat bijsturen was nog noodza kelijker als men daarbij de grote schommelingen die in 1978 op de geld en kapitaalmarkt hadden plaatsgevon den, betrok. In dat jaar was er een variatie in de rente van leningen van 8%% tot 9%, terwijl de rente van de rekening-courant debet varieerde van 8% tot 11%%. Ook de rente-ontwikke lingen van de spaargelden gaven een zelfde tendens te zien. Voorzitter Van Poppelen zei verder dat de Rabobank vorige week maandag een nieuwe spaarvorm geïntroduceerd had onder de naam Spaar-Direkt-Re- kening. Dit is een spaarvorm waarover men alleen giraal kan beschikken. Hij geeft een rente van 5%% waarbij men over een bedrag van 5000 gulden direct kan beschikken. Neemt men meer op dan 5000 gulden, dan moet een maand opzegtermijn in acht genomen worden. Wat de landelijke organisatie betrof zei de heer Van Poppelen dat men ook daar tevreden was over de bereikte resultaten. De Centrale Rabobank met bijna duizend banken, 3100 vestigingen en ruim 900.000 leden vormt gezamen lijk een gezonde en sterke organisatie, aldus de heer Van Poppelen. Hij merkte op dat er in Soest een reorganisatie had plaatsgevonden en dat die practisch uitsluitend door ver schuiving tot stand was gebracnt. Door de huidige opzet kan nog beter dan voorheen een goede voorlichting gege- „c 7'n/: Vanzelfsprekend bezit Achter- bergh een zeer uitgebreide en bij zondere kollektie vaste vloerbe dekking van gerenommeerde mer ken. Kwalitatief/artistiek van goede huizen. Minder vanzelfsprekend is die nog ambachtelijke, stipte uitvoe ring door Aehterbergh. Voor een fijnduurzaam en zorgeloos vast tapijt. Loop er 's over bij Aehterbergh. Amersfoort, Hellestraat/Westsingel. Telefoon 033-13048 d. voor het bedrijf gemeentewerken e. voor het grondbedrijf f. voor de gemeentelijke sociale dienst en g. voor het gasbedrijf en de centrale antenne-inrichtingen. aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secretarie dezer gemeente (Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a) ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar zijn gesteld. (Openbare bekendmaking) Gelet op het bepaalde in artikel 133 van het R. V. V. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten door middel van het plaatsen van de borden 8a en 10, resp. 8b, 8c en 10 van bijlage II van het R.V.V. op de kruisingen die het Kerkpad maakt met zijn zijwegen - met uitzondering van het kruispunt met de Korte Kerkstraat - deze krui singen aan te wijzen als voorrangskruising en wel zodanig dat het ver keer op het Kerkpad voorrang krijgt, met uitzondering van het kruis punt met de Korte Kerkstraat. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open binnen 30 dagen na heden. Het beroepschrift dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch te worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, Het besluit is in afschrift toegezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, Politie Soest en gemeentewerken Soest. Foto Herman van Dam ven worden, zowel voor financiering als beleggingen; een goed verzeke ringspakket worden, aangeboden en ook veel aandacht geschonken worden aan goede vakantiereizen en alles wat daarmee te maken heeft. Voorzitter Van Poppelen bracht dan ook dank aan het personeel voor hun inzet en prestaties. Tenslotte dankte hij de Raad van Toezicht voor de prettige samenwerking. Balans Balans en resultatenrekening werden daarna toegelicht door directeur W. G. Hilhorst. Hij constateerde dat de agra rische sector zich in 1978 enigszins hersteld had van de droge zomer van 1977. Van deze' groep had de melkvee houderij zich door de gunstige ontwik keling van de produktie en de daling van de prijzen voor krachtvoer kunnen verbeteren. Daar stond tegenover dat de prijsontwikkeling voor de varkens minder gunstig geweest was. Wat het midden- en kleinbedrijf betrof, had de ontwikkeling van de geldomzet een nogal verdeeld beeld te zien gege ven. Vooral in de sector van de eerste levensbehoeften was de omzet kleiner dan in 1977. Daarentegen steeg de omzet van de genotmiddelen in dat jaar aanzienlijk. Een minder snelle omzetstijging hadden speciaalzaken en zaken in handwerkartikelen. Na enige opmerkingen over de natio nale- en internationale geldmarkt zei de heer Hilhorst: „De Rabo-bank- organisatie heeft een precentuele groei in de totale kredietverlening doorge maakt van 24%evenveel als in 1977. Met de Rabobank-organisatie bedoel ik te zeggen, de Centrale Rabobank en haar aangesloten 966 banken, de Rabo- Hypotheekbank en financierings maatschappij De Lage Landen". Hij lichtte vervolgens de eigen balans en winst- en verliesrekening toe en besloot met bestuur en Raad van Toe zicht te danken voor het in hem gestelde vertrouwen en zijn 45 medewerkers voor hun inzet en prettige samenwer king. De bijzonder vlotte en geanimeerde vergadering werd daarna met een korte rondvraag besloten. A.N.W.B. -m/T T /"WC< F.N.O.P ERKEND 1Y1.. LVO VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 Onlangs is de vijfde Huur- en Subsidie krant verschenen, een uitgave van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. De krant staat boordevol informatie over de vele re gelingen op het gebied van huren, kopen en subsidiëren van woningen. Om een paar voorbeelden te noemen: verbetering van particuliere wonin gen, subsidie voor warmte-isolatie, rijkspremie bij aankoop van een eigen nieuwbouwwoning, subsidie verhuis- en herinrichtingskosten, de nieuwe huurprijzenwet, huurbescherming, in dividuele huursubsidie, huurgewen- ningsbijdrage, aanpassing van wonin gen t.b.v. gehandicapten, enzovoort. De Huur- en Subsidiekrant is verkrijg baar in het gemeentelijk Informatie centrum, Steenhoff straat 9a (tegen over het gemeentehuis, naast de VW). Over genoemde onderwerpen zijn in het Informatiecentrum ook aparte fol ders verkrijgbaar met uitvoerige in formatie. Ter gelegenheid van de opening van het dorpshuis „De Borg" organiseerde de Nederlandse Middenstands Spaar bank (N.M.S.) Soesterveen een kleur wedstrijd voor de jeugd. De deelname was overstelpend groot; zó groot zelfs dat er wat extra prijzen voor beschik baar gesteld zijn. De eerste prijs, een NMS-spaarbank- boekje ter waarde van vijftig gulden, kreeg Barbara Lanz, Claroensteker- pad 34. De tweede prijs, een spaar bankboekje van veertig gulden, ging naar Renee van Vuuren, Haroerpad 6. De derde prijs kreeg Ingrid v.d. Bo- venkamp, Minstreelpad 19. Troostprij zen waren er voor Barend v.d. Burg, Luijtenaarpad 2 en Marko Massop, Choristenpad 8. De extra prijzen, een luxe kleurenset, kregen Immanuël Noorman, Oranjelaan 38a en Gregor van "Vloten, Wiardi Beckmanstraat 523. Alle winnaars hebben bericht ontvan gen dat de prijzen afgehaald kunnen worden op het kantoor van de NMS, Valeriaanstraat 18. In het gemeentelijk Informatiecen trum aan de Steenhof fstraat (tegen over het gemeentehuis) kunt u de komende week speciaal geïnformeerd worden over de mogelijkheden voor uw kind na de lagere school. Een speciale onderwijskrant is gratis mee te riemen. Ook wordt uitvoerig informatie gege ven over de vele regelingen op het gebied van huren, kopen en subsi diëren van woningen. De mee te nemen Huur- en Subsidiekrant geeft een sa menvatting van alle mogelijkheden. Tevens is in het Infocentrum een tekening aanwezig van de verandering van het Kerkpad wat betreft de drem pels. Ook hangen er twee tekeningen van voorstellen welke in de commissie openbare werken van 29 oktober aan de orde komen: verbreding en verlichting fietspad Van Weerden Poelmanweg en aanleg trapveldje, volkstuintjes en ponyweide Postweg hoek Batenburg- weg, Soesterberg. y Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 In het kader van de „bomenexpositie" van Sebo Detmers organiseert Arti- shock vrijdagavond a.s. een praat avond onder het thema „Bomen over Vierhuizen., In de theaterzaal van het AS-gebouw wordt dan nagepraat over het „Dijk- schouwspel" waaraan o.a. een aantal Soester kunstenaars deze zomer heeft meegewerkt. Aan de hand van een diashow en een 8 mm-film zullen Herman Joosten, Ton Paauw en Jan Visser toelichting geven bij de beelden van de buitenexpositie die samen met de bewoners werd voorbereid en die gehouden werd op, over, boven en langs de dijken rondom het Groningse dorpje Vierhuizen. Deze praatavond vindt plaats om 22.00 uur en is gratis toegankelijk. Maandag 29 oktober zullen de radiofre- Radio-frequenties quenties veranderen voor de abonnees yy geiuici Ned 1 87,5 MHz Mono die aangesloten zijn op het CAI- tv geluid Ned. II.88,2 MHz Mono systeem Soest. Enige tijd geleden heeft gRTI 89,4 MHz Stereo het Gas- en CAI-bedrijf van de ge- BRTII 90,5 MHz Stereo meente deze verandering reeds aange- bRTIII 91,5 MHz Stereo kondigd door middel van een bljge- rtBIIi" - 92,4MHZ Mono voegde groene kaart bij de voorschot- 93,1 MHz Stereo nota- WDRII93,9 MHz Stereo Inmiddels is de ongeveer 6 kilometer WDR III95,0 MHz |tereo lange kabelverbinding in het CAI-net Hilv-1L ÏTÜÜ tussen Soest en Soesterberg gereedge- Hllv-11 komen. Daardoor zal vanaf maandag Hilv. II/IV97,9 MHz Stereo 29 oktober de ontvangst van het televi- Hilv. III99,6 MHz stereo sieprogramma België aanzienlijk be- 0110 ter zijn en zullen de radioprogramma's BFBS101,4 MHz Stereo uitgebreid worden. T.V.-kanalen Het veranderen van de radiofrequen- Nederland I5 ties zal die maandag tussen 14 en 17 uur Nederland II 11 plaatsvinden. Dit kan enig ongerief West-Duitsland I2 veroorzaken. Vanaf maandag 29 okto- West-Duitsland II7 ber gelden de volgende radiofrequen- West-Duitsland III9 ties en zijn de T.V.kanalen. België-Vlaams II4 Effen Geruite Carottebroeken Wijd van boven, smal van onderen van 89.- voor m v.Wfeedestraattl0 tel.12424 Soest Op zaterdag 27 oktober a.s. organiseert de Filatelistenvereniging Hilversum wederom een grote nationale postze gelruilbeurs. Plaats van handeling is de Totohal van het Gemeentelijk Sport park aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum van 10.00-17.00 uur. Ook deze keer verwachten de organisato ren weer zo'n 1000 bezoekers uit alle delen van Nederland. Zo'n 30 handelarenstands zijn gepland, terwijl voor de jeugd een aparte ruimte is gemaakt. Regatta de blanc 16.9o| 2. Michael Jackson nft Off thewall17.90 3. Earth Er Fire icOfll Reality fills fantasy 1b.9U 4. Status Quo Whateveryou e-y nn wantl/.UU 5. Ellen Foley IC nn Nightout lu.9U 6. Julio Iglesias en nn EmocionesI0.9U 7. Soundtrack nn The Wiz - 2 Ip's ZZ.tHJ 8. Boney M Oceans of fantasy I4.iftj 9. Normaal D'n Achterhoek 10. Jan Er Dean Jan Dean o.a. surfcity - 2 Ip's 11. Kiss Dynasty 12. Kiss Lovegun 13. Kiss Doublé platinium 14. E.L.O. 1- Discovery10 15. CheapTrick a. Dream Police lu 16. Donna Summer Bad Girls -2 Ip's Z1 17. London Symphony Orch. Classical Gold m n 4 Ip's19 18. Mario Lanza 20 Golden - - favourites1*1 19. Jan en Zwaan Ik zoek een meisje 1* 20. Moody Blues Caught live plus 5 21Bob Marloy - Live .«i9.9U 22. Ten CC q qa Bloody Tourists .9.9U 23. Fleetwood Mac «r nn Tusk - 2 ip's Zb.9u 24. Heikrekels en nn Heidemelodie 1Z.9U 25. Eagles The long run19.9U 1.16 Hollandse - n_ hits, o.a. Big City 4.99 2. 28 Best - Q_ of Hammond 4.9b 3. Easy Listening Div. achtergrond 4.9b Discovery13. 5. Guys Er Doll's Together0.91 Voorallazakarhaidl Wmk.Hiring van WMdaatraai S. Tal. 02156-10344

Soester Courant | 1979 | | pagina 5