Raadsleden verbolgen over Vissers optreden tijdens demonstratie m Meer open-plekken voor woningbouw voorhanden Ze lopen er zó □p hun eigen kleren af. MLklmxr EERLIJK DUURT HET LANI Brandweer kan niet zonder eigen toren m Vrijdag avond en zaterdag VVV Nieuws als OCCASION-RUIMTE STAM SOESTDIJK BV lii i|i Restaurant van den Brink Gehannes... de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is Soesterbergs Belang in de politiek Ambtenaar J. J. Verbeek met pensioen 11 Soester Courant van woensdag 7 november 1979 11 In het Kreatlef Centrum De Hot aan de Coninckstraat 68 (De Flint) te Amersfoort Is t/m 23 nov. een tentoon stelling van Tsjechoslowaaks speel goed. Geopend dagelijks van 14-16.30 en van 20-22 uur. Zaterdag en zondag gesloten. In het Kultureel Centrum „De Speel doos" te Baarn komt op 17 nov. het Kabaret Ivo de Wijs met „Formule 2". Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-; Pas 6Ö/CJP 7,60. De aspirantengroep van het Ned. Danstheater „De Springplank" komt op vr. 9 en za. 10 nov. met een gekom- bineerd programma van 3 zeer uiteen lopende dansprodukties: „Light moods" op muziek van Vlvaldi; „Blue skin" choreografie, muziekcol lege en toonbeeld Jlri Kylian en „Har monie Melodies" een pittig en humo ristisch divertimento op muziek van Gordon Jacob. Aanvang 20.30 uur. In de blauwe zaal van de Stadschouw- burg te Utrecht. Kaarten 10,-; Pas 65/CJP 6,-; vanaf 6 dagen tevoren aan de kassa van 10-14 uur; tel. 11-14 uur; nr. 030-310241. In de Flint theater te Amersfoort komt op vr. 9 nov. een veelkleurig program ma gebracht door Georgette Hage- doorn en Jules de Corte: „Georgette- rie"Aanvang 20.16 uur. Toegangsprijs 16,75; Pas 65/12,75 en CJP 11,75, vanaf één week tevoren bij de kassa van de Flint van 10-15 uur; tel. 11-15 uur nr. 033-726094. In schouwburg Gooiland te Hilversum komt op 9 en 10 nov. Seth Gaaikema met zijn one man show „Toen de zwij gers gingen spreken". Muzikale lei ding Henk v. Dijk. Kaarten 14,- t/m 25,-. Aanvang 20.00 Van 12 t/m 15 nov. komt in schouw burg Gooiland een adembenemende thriller van Ira Levin: „Moordkuil" onder regie van Lo van Hensbergen. Spelers: Henk van Ulsen, Ank van der Moer, Joan Remmelts e.a. Kaarten 11,- t/m 21,-, alhier te reserveren. Aanvang 20.00 uur. Het vocaal en instrumentaal ensemble Bach Canto rij te Baarn geeft op zo. 11 nov. a.s. om 14.30 uur een concert in de Nicolaaskerk te Baarn. Op het programma staat „Hohe Messe". Diri gent is Louis Mol. Kaarten 12,50; CJP/Pas 65 7,50 (incl. koffie). Tot en met 11 nov. kunt u in het be zoekerscentrum Corversbos aan de Vaartweg 165 te Hilversum kijken naar pentekeningen van de Eempolder van Ita Eckhardt. Geopend vr. t/m zo. van 10-17 uur. Van 3 t/m 29 nov. exposeert Hans Wijnstok in galerij „De drie Ringen" aan de Kerkstr. llb te Soest een serie van zijn intussen befaamde kijkkasten. Geopend di. t/m za. van 11-17 uur en volgens afspraak. Zo. en ma. gesloten. De Soester Vogelvrienden organiseren op 16-17 en 18 nov. een tentoonstelling Onderlinge in zaal Middelwijk, EHBO- gebouw, aan de Parallelweg 7a te Soest. Openingstijden vr. 16 nov. van 20 tot 22 uur; Op 17 nov. van 10 tot 22 uur; Op 18 nov. van 10 tot 17 uur. Op za. 17 nov. zal Sint Nicolaas zijn feestelijke intocht maken in Amster dam. Op zijn trouwe schimmel gezeten en omgeven door meer dan 50 pieten zal hij rond 12.35 uur het gereconstru eerde Leidseplein officieel heropenen. Vanaf 11.00 uur beginnen hier allerlei festiviteiten, zoals concerten en majo- rettenshows. Vanaf het Leidseplein vertrekt de stoer via de Wetering schans, Vijzelgracht, Muntplein, Rokin naar de Dam, waar de stoet om 13.40 uur wordt verwacht. Op zo. 11 nov. houdt het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, afd. Eemland haar maandelijkse natuur wandeling. Dit keer naar Groeneveld. Van twee uur af tot de laatste groep half 3 kan men zich (altijd gratis) voegen bij de tegenwoordig zeer velen, die I.V.N. Eemland weten te waarde ren. Verzamelplaats: parkeerterrein voor kasteel Groeneveld te Baarn. De wandeling o.l.v. natuurgidsen zal plm. 2 uur duren. In de Flint te Amersfoort is op ma. 12 nov. een Jazz-Concert van de Pa- sadena Roof Orchestra, bekend van ve le festivals, w.o. Montreux, en speciale concerten in o.a. de Royal Festival Hall, Berliner Philharmoniker. Aan vang 20.15 uur. Toegangsprijs 16,25; Pas 65 12,25 en CJP 11,25. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is van 20 t/m 30 dec. weer het Kerst- circus Ahoy 1979. Op de meeste da gen is ook matinee. De voorverkoop van de plaatskaarten is inmiddeld be gonnen en u kunt hiervoor aan ons kan toor reserveren. Het programma ziet er reusachtig uit. Wacht u niet te lang met bespreken. De Unicef kaarten, agenda's, puzzles, sterren en kinderspelletjes hebben wij ontvangen. U kunt nu rustig uw keus doen en kopen voor het goede doel. De Orkestvereniging Amersfoort geeft op di. 13 nov. m.m.v. het Toonkunst Dameskoor Amersfoort een concert in de Johannes-Kerk aan de Westsingel 30 Solist: Ger Muts, orgel. Programma: werken van Jan Vorisek, G. F. Han del, Joh. Brahms, Jos. Haydn, Mich. Haydn en M. Roesgen Champion. Aan vang 20.15 uur. Toegangsprijs 8,-. Kerst- en Nieuwjaarsarrangementen. Niet eens meer twee volle maanden en het jaar is weer voorbij. De wens om de hoogtijdagen aan het eind van het jaar buitenshuls te vieren, wordt steeds vaker gehoord. Kerst- en Nieuw jaar zijn niet langer feestdagen die uit sluitend in de beslotenheid van de hui selijke kring worden gevierd. Mocht u er dit jaar ook eens tussenuit willen dan hebben wij een lijst met hotels in Nederland, die speciale arrange menten voor die dagen hebben. De ervaring heeft ons geleerd, dat er steeds meer belangstelling voor deze arrangementen is, zodat wij u advise ren niet lang te wachten met bespre ken. De Soester IJsvereniging „Peters Baan" heeft alweer de kaarten in de voorverkoop. Tot 1 december betaalt u de helft van de prijs. Jongens en meisjes t/m 14 jaar nu 3,-; Dames en heren nu ƒ6,-. In filmhuis Artlshock draait op do. 8 nov. de film „The bad sleep well; Hoe slechter men is, hoe beter men slaapt. Regie: Akira Kurosawa; 135 min. Aanvang 20.30 uur. Met ongekend felle bewoordingen hebben enkele leden van de commissie alge mene bestuurszaken zich gekeerd tegen het optreden van Jan Visser (van Pro gressief Soest) tijdens de demonstratie van zaterdag 27 oktober op het parkeerter rein van het Soester Natuurbad. Het ging daarbij vooral om de persoonlijke aan val op de burgemeester als hoofd van de politie. „Schokkend", zei mevrouw Greef- horst, fractie-voorzitter van het CDA. „Als raadsleden kunnen wij dat niet over ons heen laten gaan". Zij vond het onbegrijpelijk dat op een betoging die gericht is tegen discriminatie van be paalde bevolkingsgroepen, de burge meester zo beledigd werd. Dat is naar haar mening net zo erg. Zij wilde er in de raadsvergadering op terugko- Mevr.J. Greefhorst-van Overdam CDA Haar fractie-genoot de heer R. van Logtenstein noemde Vissers's optre den „typerend", terwijl mevrouw Korthuis (WD), die het geheel eens was met de opmerkingen van mevrouw Greefhorst, zich afvroeg of het wel zin heeft er in de vergadering van 15 november over te praten. De heer A. Onderdelinden (WD) in formeerde naar de binnengekomen re acties en de heer H. Goote (PvdA) maakte duidelijk dat hij zich distan- cieerde van de woorden die Visser gesproken had. Goote vond dat de democratie niet gediend is met het weer invoeren van het vergunningen- stelstel voor demonstraties en hij meende dat het „het paard achter de wagen spannen" was als men sommige demonstraties verbieden. Hij zou niet meewerken aan een wijziging van de Algemene Verordening Soest, waar in de gang van zaken voor demonstra ties geregeld is. Ook de heer Onderdelinden meende dat „sommige mensen met twee monden" praatten en anderen er blijk van gaven er helemaal niets van te snappen. De Soester politie had goed gehandeld; het optreden was correct en juist. Aan de wetgever diende men de verandering van wetten over te laten. Bedreigingen Zowel zij persoonlijk als de politie commissaris waren telefonisch be dreigd, antwoordde de burgemeester. Naast negatieve reacties waren er positieve brieven en telefoontjes bin nengekomen, waarin waardering werd uitgesproken over het optreden van de politie en haar „standhouden" tijdens de radio-interviews van Vara en VPRO. De aan het college gerichte brieven zou het college behandelen, terwijl de aan de raad gezonden brieven in de verga dering van 15 november aan de orde gesteld zullen worden. Zij zegde de raad over het gebeuren een notitie toe. Tijdens de commissie-vergadering onthield de heer H. Jonker (D'66) zich van commentaar; hij vond dat de discussie in de raad gevoerd moest worden. In de gemeente Soest komen méér open-plekken voor woningbouw in aanmer king dan deze zes terreintjes die nu uit een totaal van veertig werden geselecteerd. Dit is de mening van enkele leden van de commissie ruimtelijke ordening; die vorige week de hierover opgestelde notitie behandelden. Aan het zestal, te weten Wilhelminalaan 16, Lazarusberg, Beetzlaan 72, Ferd. Huycklaan 20, Middelwijkstraat [oude openbare Mavo en Gouden Ploeg] en een terrein aan het Kerkpad bij de Korte Middelwijkstraat, moeten nog toegevoegd worden de voormalige hockeyvelden en het daarbij behorende parkeerterrein aan de Schrikslaan. Voornamelijk door de PvdA-er Goote werden een groot aantal terreintjes aangewezen die naar zijn oordeel di rect al voor woonbebouwing in aan merking komen. De meesten vallen echter bij nader inzien af omdat zij of deel kunnen gaan uitmaken van een groter gebied, of onbebouwd moeten blijven vanwege bijvoorbeeld de be scherming van de Eng-rand. Een vurig pleidooi hield Goote voor het gebied rond het instructiebad „De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan, inclusief het achterliggende zandgat en de vier woningen, waarvan er enige uren na de vergadering één uitbrand de. Ook aan de Parklaan dient naar zijn mening snel wat te gebeuren. Hij noemde het een leuk wijkje dat twintig jaar verkommerde en dat snel moet worden opgeknapt. Goote kreeg de commissie niet mee. Het terrein rond „De Turf" werd in reserve gehouden voor de bouw van een overdekt zwembad en de verdere omgeving zou deel moeten uitmaken van een plan dat het hele gebied tussen Verl. Talmalaan en de Waldeck Pyr montlaan betreft. De Parklaan maakt onderdeel uit van het plan Klein Engendaal en de com missie voelt er niets voor dit plan te splitsen. Dit ook al met het oog op de aansluiting van de Koningsweg op de Nieuweweg. Overigens zetten zowel mevrouw Kort huis (WD) als de heren Jonker (D'66) en Oldenboom (CDA) een vraagteken bij de wenselijkheid nu met veel spoed H. J. Goote PvdA bestemmingsplannetjes te gaan ma ken voor dergelijke kleine gebiedjes. Betekent dat iets voor de oplossing van de woningnood en is het niet beter met enige voortvarendheid gro tere plannen aan te pakken?. Enigszins verbaasd was de commissie dat zonder hun voorkennis op het moment niet alleen een plan uitge werkt wordt voor het gebied rond de sporthal Beukendal (i.v.m. de bouw van een gemeentehuis en een politie bureau) maar dat daar nu ook bij be trokken was het gebied tussen de Dalweg en de Molenstraat. De structuurschets van dit hele gebied zal in januari a.s. aan de commissie voorgelegd worden. Jongens en meisjes hebben bij Mikimo geen enkele moeite met kleren kiezen. Want al die vlotte nieuwe mode-ideeën hangen er in leuke totaalkombinaties bij elkaar. Lekker makkelijk op kijk-en-pak-hoogte. Er is een apart hoekje voor kinderen onder de 6. Met sterke, pittige mode en.een leuke speelhoek. De jeugd van 6 tot 10 heeft ook zijn eigen hoek. Daar vinden ze. naast héél veel leuke kombinaties, een tafel vol spannende boeken. En de tieners, t/m maat 34 kiezen hun kleren weer in een andere hoek. In hun eigen afdeling hangt al die fantastische kombinatiemode waar dit nieuwe modeseizoen zo njk aan is. Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 a Jan Visser Jan Visser wees de beschuldigingen van mevrouw Greefhorst af. Dit te meer omdat zij de demonstratie van 27 oktober niet zelf bijgewoond had. Wat zei Jan Visser? De fracties van CDA, VVD en PvdA zijn verbolgen over Visser's-toespraak tijdens de demonstratie van zaterdag 27 oktober op het parkeerterrein van het Soester Natuurbad. Het was een reactie op de demonstratie welke een week eerder in de bossen van Soestdui- nen plaatsvond en waarmee het fas cistisch aandoende Nationaal Jeugd- front haar éénjarig bestaan vierde. De toespraak van Visser laten wij daarom in haar geheel hier onder volgen. „Elk jaar, lieve mensen, worden hier in Soest op 4 mei de doden herdacht. Geen verkeersslachtoffers, ketting rokers of gewone bejaarden, maar de slachtoffers van het fascisme en de nazi's van 1940-'45. Elk jaar weer 's morgens op 4 mei in het politiebureau bij de gedenkplaat van inspecteur Schreuder, 's middags op de vliegbasis en 's avonds twee minuten stilte om 8 uur bij het monu ment in Braamhage met zang van het mannenkoor Apollo. Al 35 jaar gebeurt dit: dodenherden king in Soest. U kent het ritueel: een nieuwe jurk, een krans, een ernstig woord, een brief naar de horeca dat het verboden is muziek te spelen en het zit er weer op. Traditie of sleur, ik wil het niet afschaffen. Maar wanneer het er om gaat binnen 48 uur nadat een fascistische jeugd beweging volgens de regels van de Algemene Verordening Soest zich heeft aangemeld voor een afschuwelijke de monstratie, dan mist deze Soester overheid na 35 jaar de flair, de inventi viteit, de fantasie en de creativiteit om blauwhemden dwars te zitten en te verhinderen dat ze hun gang .gaan liederlijke taal uit te slaan tegen min derheidsgroeperingen. Dan regeren opeens in Soest de kleine lettertjes van een politie-verordening; dan zit men met de handen in het haar; dan ver zuimt men maatregelen te nemen; dan verzuimt men de fractievoorzitters van de gemeenteraad te informeren; dan gaat de zwarte piet rond van de burgemeester naar de officier van justitie en naar de raad die de verorde ning onlangs wijzigde, zodat je in Soest geen vergunning meer nodig hebt voor een demonstratie, maar slechts een meldingsplicht. Deze meldingsplicht laat alle moge lijkheden open om met de juiste appa ratuur en de juiste mensen (mits goed voorbereid) op het juiste moment bij de eerste de beste misselijke daad de zaak op te rollen en het front naar huis te sturen. Dan had maandag de Volkskrant kun nen schrijven: Soester politie grijpt in bij fascistische demonstratie in de bossen. U merkt, lieve mensen, ik beschouw de politie als een neutrale instantie, die alleen opdrachten van hogerhand uit voert. Zo'n instantie kun je actief laten optreden, je kunt ze ook passief laten toezien. Ik weiger mee te doen aan de hetze en scheldpartijen tegen de Soes ter politie en tegen commissaris Ade- ma. Stop u daarmee. De verantwoor delijkheid ligt bij het hoofd van de politie, bij de burgemeester en bij de officier van justitie in Utrecht. Beste mensen, ik heb vorige week de twijfelachtige eer genoten de happe ning hier verderop te mogen bijwonen. Gelukkig was ik één van de zeldzame toehoorders. De rillingen liepen over mijn rug. In de verslagen staat geen woord te veel. De vlaggen, de rune tekens, de laarzen, de koppen, de teksten, het is erger dan u dacht. Een pikante bijzonderheid, wat nog niemand weet: het geheel speelde zich af op een terrein langs de Van Weerden Poelmanweg, dat eigendom is van defensie en in beheer is bij het rijk. Dat betekent dat de marechaussee dan op sporingsbevoegdheid heeft ex artikel 241 van het Wetboek van Strafvorde ring. Vergeten mevrouw Corver of heeft u daar niet aan gedacht? Diezelf de marechaussee heeft op 19 juni 1976 tijdens een vliegfeest van de basis, een open-dag, practisch op dezelfde plek 14 pacifistische jongeren gearresteerd, opgepakt en vastgehouden en onder vraagd, zonder opgaaf van redenen, omdat zij vredelievende pamfletten stonden uit te delen langs diezelfde openbare weg. U ziet: als het maar in het goede pulletje valt, dan kan dat allemaal maar. Twee raadsvergaderingen lang, in augustus '76 en in december '76, heb ik over deze kwestie in de clinch gelegen met de burgemeester. Zij heeft het destijds met dezelfde nonchalance af gedaan als de vorige week met deze demonstratie. Ik ga geen verhaal houden over fas cisme en waarom vandaag de dag meer mensen stiekum denken wat deze jeugdfrontstrijders hardop zeggendat kunnen andere sprekers na mij beter dan ik. Ik heb deze week een bijdrage geleverd door als getuige een aan klacht in te dienen tegen deze blauwe, gelaarsde demonstranten. Ik verklaar vanmiddag, door namens het landelijk partijbestuur van de P.P.R. uit te spreken, dat wij zullen blijven werken aan een maatschappij waarin minderheden zich thuis en vei lig voelen. Fascisme in Nederland nooit weer!" ouomouo hebben wij onze werkplaats ingericht Soestdijk: Nieuwerhoekplein 1 Hilversum: Bosdrift 140a Amersfoort: Kapelweg 12 Tel. 02155-18850 Tel. 035-44255 Tel. 033-35104 Nadat vorige week de leden van de commissie openbare werken het herstel van de brandweertoren afwezen, heeft onder-commandant J. Timmer, in de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken duidelijk gemaakt dat de vrijwilligers van de Soester brandweer niet zonder eigen toren verder kunnen. De geoefendheid zou danig kunnen teruglopen. Er kwam ook een brief van de inspecteur van het brandweerwezen op tafel, waarin aangetoond werd dat bij de wat grotere corpsen de toren voor diverse doeleinden wordt gebruikt. Het herstel van de toren bij de brand weerkazerne was aanvankelijk geen agendapunt voor de commissie alge mene bestuurszaken. „Wij gingen er van uit", zo zei de burgemeester, „dat iedereen het nut van het herstel in zag". Citerend uit de brief van de inspecteur van het brandweerwezen zei ze onder meer dat de nieuwe kazernes van Utrecht en Bussum wel voorzien wer den van een brandweertoren, terwijl de nieuwe opleidingsschool in Schaarsbergen zelfs twee torens zou krijgen. De brandweerschool in Ede maakt gebruik van een toren op het vliegveld Deelen. Naar haar mening is het ook niet zo dat de toren niet meer nodig is voor het drogen van slangen. Ook voor de nu ih'gjebruik zijnde (synthetische) slan gen was uithangen en drogen in de wind belangrijk. Gebruik maken van de Amersfoortse toren zou betekenen dat Soest 200 slangen a 300 gulden (60.000 gulden) zou moeten aanschaf fen. Onder-commandant Timmer zette uit een dat de toren gedurende 30 van de 45 jaarlijkse oefenavonden gebruikt wordt. En dat betreft dan het opstel len van de ladderwagen; het vervoeren van patiënten op draagbaren in een trapenhuis en oefeningen met rook ontwikkeling. Daarvoor gebruik ma ken van een flatgebouw is onmoge lijk omdat het Soester brandweer corps bestaat uit vrijwilligers, die al leen in de avonduren kunnen oefenen. Bovendien wordt de toren gebruikt voor het drogen van slangen; er hingen er op het moment van de vergadering 60 in. De heer Timmer wees er verder op dat de apparatuur in de brandweerwagens aangetast zou kunnen worden door het vocht, indien niet geheel droge slangen werden meegenomen. A. Timmer De commissie leek overtuigd al zetten met name de CDA-ers mevrouw Greef horst en de heer Van Logtenstein vraagtekens bij het herstel van de huidige toren. Men verwees naar een TNO-rapport, waarin opgemerkt werd dat opknappen een lapmiddel bleef. Mevrouw Korthuis (VVD) informeerde naar een garantie dat de restauratie afdoende zou zijn en Jan Visser (PS) wilde weten waarom het voorstel een krediet beschikbaar te stellen zolang uitgebleven was. Drie en een half jaar geleden werd de bouwvalligheid al geconstateerd en dit jaar april verliep de aansprakelijkheid van de architect. Waarom had men die termijn laten voorbij gaan? De burgemeester had er „geen idee" van. Wel wist zij dat de architect aangeboden had de restauratie geheel kosteloos te zullen begeleiden. Men komt nog voor de raadsvergadering van 15 november a.s. op de zaak terug. m Si! Menu van de Maand Le consommé a la Moëlle Dubbelgetrokken runderbouillon met kervel, soepballetjes en merg. Les coquilles Si. Jaques Gepocheerde St. Jacobsschelpen, met kaas gegratineerd. Les cotelettes d'agneau d la Mode du Chef Lamskoteletjes met een roomsaus en verse kruiden, geserveerd met verse seizoengroentes en gebakken aardappeltjes. Le Bavarois aux fraises Deze luchtige pudding wordt bereid van room en aardbeienpuree. De prijs van dit menu bedraagt 45,- per persoon. Onderdelen van dit menu kunnen worden weggelaten. Aanbevolen wijn Gewürtztraminer f 28,50 halfdroge, fruitige Elzasser wijn. Cöte du Rhone f 25, Lichte, rode Gargai wijn. Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 - 12706. Zaterdag en zondag zijn we vanaf 17.00 uur geopend. Voor Uw party maken wij echter graag een uit zondering. D'r sting iets in de Soester óver de Mólenstroat. Noe hetter doarover al voaker waat in de kraant estoan, dus daa's niks biezongders. Eerst óver een stel huuze, die wel of nie weg moste veur de weg óver de neng en toeng mos- te die huuze gerenoviert worre, waat ok oal weer een hoop traamelant gaaf. Moar noeng gong ut óver de stroat zelluf. t Waas mooi weer en ikke de fiets epakt en us weze kieke. 'k Wis nie waa'k zaag. 't Liek wel een rontonde zongder stop lichte. Of komme die nog Misschien ok nie, vaanwege de energiebespoaring. Ze zeeje daatter een plaant- soen mos komme midden in de stroat, aanders ree je de auto's te haard. En noeng is 't weer nie goed, ze sjeesden d'r dwaars deur- hejen. Mot daat sirkwiet noeng weer vort A'k ut zo bekiek, kaan 't best zo blieve en motte ze moar uutkieke en d 'r an wenne. Ajje 't mieng vroagt, daan mok zegge, daat ik vin, daat d'r nog best een poar vaan die ro tondes in Soest bieemaakt kenne worre. Ik haad zo ge- daacht op de Staadhouders- loan, de Koningsweg en op de Loanstraat, waant doar rieje ze ok voak wel taachtig en nog haarder. En ajje daan midden in die plaantsoenen een soort stoat- blok zet, daan klaappe ze doar vanzellef op en daan kaan een tuut ze zo opschrieve! HANNES VAN DE NENG. De vereniging Soesterbergs Belang organiseert a.s. maandag 12 november in het Soesterbergse dorpshuis een politiek café, onder het motto "Soester- berg en de gemeentepolitiek". Er zul len heel wat Soesterbergse problemen aan de orde gesteld worden, zoals de renovatie van het Dorpsplein en de Rademakerstraat; de leegloop van de middenstand; het functioneren van de SSW; de sporthal; de situering van de ijsbaan; de huisvesting van de Stichting Jeugdwerk; de fusie van de woningbouwverenigingen en de kon takten Spest-Soesterberg en een alter natief voor de weggestemde wijkraad. Dit politiek café in., het belang van Soesterberg wordt gehouden ongeveer op het moment dat vorig jaar de wijkraad, uit de samenleving ver dween. De vereniging Soesterbergs Belang nam aan de laatste verkiezin gen deel, maar de totaal opkomst was té gering om de wijkraad te handhaven. Alle gemeenteraadsfracties zijn in het politieke café vertegenwoordigd en de gespreksleider is de heer W. Bunskoek, die zijn sporen in Soest verdiende als voorzitter van het AWOS. Het in formele café begint om 20.00 uur. Vorige week heeft het gemeentebe stuur afscheid genomen van de ambte naar J. J. Verbeek. Hij heeft 21 jaar dienst gedaan bij de afdeling onder houd wegen en de gemeentereiniging. Zijn werk terrein lag voornamelijk in de wijken Soestdijk en 't Hart. Verbeek is de eerste Soester gemeente ambtenaar, die gebruik maakt van de nieuwe, pas sinds 1 november in wer king getreden, VUT-regeling. Hij werd in oktober 63 jaar en kwam dus in aanmerking voor vervroegde uittre ding. Wethouder Hoekstra wenste hem geluk met het feit dat de minister deze regeling had uitgevonden en hij bood namens het gemeentebestuur een foto toestel aan. Ook de directeur van gemeentewer ken. ir. J. A. Dubbeldam, ging niet aan de VUT-mogelijkheden voorbij. Hij vond het verbazingwekkend dat hier in Nederland zo'n regeling zo snel van kracht werd. Zoiets duurde immers doorgaans jaren. Hij vond het een goede zaak dat Nederland zich een dergelijke regeling kan veroorloven, al zou zij naar zijn stellige overtuiging geen gunstige ge volgen hebben voor de werkgelegen heid. De werkloosheid is meer struc tureel dan algemeen, zo zei de heer Dubbeldam. Hij bood een envelop met inhoud. Verder spraken nog de heer T. Kra mer, hoofd van de afdeling waaronder Verbeek ressorteerde en opzichter H. Spijker. Het laatste woord was aan Verbeek, die allen bedankte voor de samenwerking en de vriendelijke woorden.

Soester Courant | 1979 | | pagina 11