Nieuwe dictie van Soe Ondernemer: Zo gezien... 6.98 2.95 SNEEUW STER UIEN JONGE KAAS Schouder karbonade Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Uit het ziekenfonds, dus ook uit de zorgen? Baalbrief Woensdag 7 november 1979 58e jaargang no11 SOESIER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar /10.— Buiten Soest per half jaar Z20.— Verschijnt iedere woensdag 500 GRAM DEZE WEEK door GERARD PAUL ALLEEN DONDERDAG GESNEDEN ALLEEN DONDERDAG ZJe onze advertentie ALLEEN DONDERDAG "kilo Zie onze advertentie Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG BROS KNABBELNOOTJES 250 gram halen 200 gram betalen Zie onze advertentie Als u te veel gaat verdienen voor het ziekenfonds, is dat best een felicitatie waard. Aan de andere kant krijgt u er juist een zorg bij. Omdat u voortaan zelf in uw ziektekosten verzekering zult moeten voorzien. Nu kunt u twee dingen doen. Zelf alle mogelijke folders laten komen, offer tes en voorwaarden vergelijken, wikken en wegen. Of, en dat is natuurlijk wèl zo eenvoudig, u laten adviseren. Door ons bijvoorbeeld. Wij zijn deskundig en laten u niet meer betalen dan nodig is. Omdat wij weten dat het de meest gevraagde verzekering is. Toch een gerust stelling. Een afspraak is snel gemaakt. fnill Jt Jï Dammers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Beste Gerard, Of ik deze brief verstuur weet ik nog niet, maar ik heb zo'n rotdag gehad dat ik even ie mand moet hebben om tegen aan te praten: ik baal als een stier! Er is vandaag nou echt niks leuks gebeurd en het is bijna geen ogenblik droog geweest. Rotklimaat. Toen ik naar huis ging stopte de trein nog halver wege ook. Zo maar ergens, waar helemaal geen lichten staan. Door het onverwachte werd ik er wakker van en even later stonden de conducteur en de machinist even voorbij mijn raam onder de trein te kijken. Ik kon ze horen pra ten: „Kom maar, hoor. Welnee, we doen je niks; wees maar niet bang" alsof ze een hondje on der de trein vandaan probeer den te lokken. Komt daar van tussen de wie len een levensgrote kerel te voorschijn. Geen schrammetje, wel lijk bleek. De mannen van het spoor ston den volgens mij ook te trillen op hun benen terwijl ze almaar door bleven praten: „Ja, goed zo. Mooi geef me maar een arm. Waarom doe je dat nou, joh?" Als een robot reagerend op de instructies van zijn program meurs, droegen zijn benen het nog net niet ontzielde lichaam van de plaats des onheïls naar de cabine van de bestuurder. Een veroordeelde wiens vonnis op het laatste ogenblik werd ingetrokken. In zijn grote star ogen was de dood al ingetre den. Ik hoop nu maar dat ik slapen kan, want die ogen... Goed, thuisgekomen werd ik onthaald op een interne regen bui: het bad was overgelopen. Het regende binnen net zo hard als buiten, waardoor ik zó ver baasd was dat ik min of meer verstarde onder die primitieve douche-installatie. Ik bleef ge woon stil staan en merkte tot mijn verbazing dat ik eigenlijk alleen nog maar natter wilde worden dan ik al was. Daar hoefde ik dus verder niks voor te doen. Voordat ik de kraan dicht ging draaien heb ik eerst een sigaretje zitten draaien. Toen ik geen droge draad meer aan mijn lijf had voelde ik me eigenlijk best lekker. Zou dat een goedaardig soort zelfver- nietigingsdrang zijndenk je? Daarna ben ik natuurlijk drif tig gaan dweilen. Over dweilen gesproken, kun nen we zaterdagavond niet eens ergens de beest gaan uit hangen? Daar heb ik best zin in. Wat zeg ik? Als ik niets van je hoor, kom ik je om 7 uur ophalen. Groetjes. „Kopen in Soest is troef. Wat is er gebeurd in het recente verleden, zodat de bestuursbemanning van de Soester Ondernemer eind 1979 practisch allemaal nieuwe namen telt? Een vraag waarop de nieuw benoemde bestuurs leden moeilijk een antwoord willen geven. Men geeft er de voorkeur aan het nabeschouwen achter wege te laten en met vereende krachten alles op de toekomst te richten. Ter verduidelijking: de Soester Ondernemer was en is het overkoepelende orgaan van alle Soester Zakenkringen waar toe o.m. behoren Hartje Zuid - 't Hart (Koninginnelaan) - Van Weedestraat - Smitshof en een gro te groep, verspreid in Soest opererende middenstanders. De Soester Ondernemer, in het verleden een kind met veel ouders die stuk voor stuk het beste bedoelden, om vervolgens te ontdekken en te ervaren dat het uiteindelijke resultaat van de begeleiding te veel verschillende uitkomsten telden. Deze teleurstellende ervaringen zijn er de oorzaak van geweest dat het lange tijd opmerkelijk stil is geweest rond de Soester Ondernemer. Zo stil zelfs dat men zich kon afvragen of er nog wel sprake was van een Soester ondernemersorganisatie. Zeer recent is de stilte verbroken en blijkt er een nieuwe start te zijn gemaakt, die, afgaande op de mutaties en inzet van de nieuwe bestuurs leden, alle goeds voor de toekomst doet verwachten. MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. NAAR DE WINTERSPORT? Haal bij ons de VRIJ UIT... auto-vakantiegids. ANWB kwaliteitscontrole. VJ. G. van ROUWENDAAL 'Burg;. Grothestr. 11a I Soest - Tel. 02155-164671 Wij spraken een dezer dagen met drie bestuursleden van de Soester Onder nemer nieuwe stijl t.w.: Hans Nota, bestuurslid - Thea Meeder, secreta resse en Peter van Buuren, penning meester. Grote afwezige een voorzit ter. Een afwezigheid waarvoor ech ter een zeer plausibele verklaring te geven is. In het verleden hebben voor zitters van de Soester Ondernemer bewust of onbewust, terecht of onte recht. nog wel eens het verwijt te horen gekregen dat hun beleid te veel zou zijn afgestemd op de winkel c.q. zakenkring die zij in het bestuur van de Soester Ondernemer verte genwoordigden. Teneinde zekerheden in te bouwen dat op dit punt de rust binnen de organisatie is gewaarborgd hebben de leden van de S.O. de naam van hun nieuwe voorzitter nog niet ingevuld. In plaats daarvan wordt de lege bestuursstoel bezet door Joop Heerkens, afkomstig uit het bedrijfs leven. Wat Soest betreft een duide lijke niet middenstander. Zelf om schrijft hij zijn funktie als onafhanke lijk gespreksleider en adviseur. Zo als gezegd; hij en zijn bestuurscol- lega's willen een dikke streep onder het verleden van de S.O. plaatsen en op zeer korte termijn de S.O. uit zijn as doen herrijzen. Hans Nota, anima tor van vele winkeliersacties is be reid nog even achterom te kijken. „Je moet" zegt hij „het zo stellen. Op de laatste jaarvergadering is beslo ten de samenstelling van het bestuur van de S.O. te wijzigen. Zodanig, dat er van elke Soester Winkelgroep een afgevaardigde komt in het bestuur van de S.O. In het bestuur van de S.O. zitten nu twee mensen van iedere Soester Winkelgroep een tweetal vertegenwoordigers van de verspreid liggende winkeliers. Het hele gezel schap bestaat nu uit tien personen. Daaraan toegevoegd zijn een adviseur- gespreksleider en een administrateur. Met dit team zijn wij nu van start gegaan. Dat de schijnbaar „verloren schapen" elkaar weer hebben gevon den is vooral te danken aan het werk van de heer G. Vreman die als coör dinator veel en goed werk heeft ver zet". Begrippen als goede wil - inzet en samenwerking zijn de etiketten die het bestuur van de S.O. het liefst op geplakt zou krijgen. Daarvan ge tuigt ook de toekomstvisie van ad viseur Joop Heerkens. „Om er een goede motor in te krijgen en die draaiende te houden zullen al onze leden in de eerste plaats aktief moe ten meedenken. Een organisatie als de S.O. is niet van en voor enkelingen, maar voor alle aangesloten leden. Namens de complete Soester Midden stand willen wij als mobiel orgaan naar buiten treden. Dat moet zich niet alleen beperken tot acties in de feest maand december, maar geldt voor 365 dagen in het jaar. Neem bijvoor beeld de acties van de afzonderlijke winkelkringen in de loop van het jaar. Van Weedestraat kent zijn Bal der Geslaagden- Hartje Zuid en de Ko- ninginnelaan hun braderies. Door een goede planning moeten die acties elkaar niet gaan doorkruisen, waar dus geen vrijblijvend gezelschap waar men met een boog omheen kan. Dus is ons streven samen met de Ge meente te praten om te kijken hoe we er uit kunnen komen. Nadat het Cen trumplan uiteindelijk werd afgewe zen zijn er geen nieuwe plannen op tafel gekomen. Soest kent geen com pleet winkelgebied. Dat heeft natuur lijk in de eerste plaats te maken met de geografische ligging, maar het betekent wel dat het incomplete win kelgebied er o.a. de oorzaak van is dat Soester inwoners regelmatig hun inkopen gaan doen in Baarn en Amers foort. Enerzijds zitten we in Soest met een overbewinkeling, anderszijds blij ven wij ondanks de aanwezigheid van bouwgrond in kwalitatief opzicht beneden de maat. Dat zijn overigens geen loze en vrij blijvende kreten van onze kant. Wat het verlies aan A'foort en Baam be treft zijn deze conclusies in weten schappelijke rapporten vastgesteld. De Kamer van Koophandel regio Amersfoort heeft onlangs vastgesteld dat door het wegvallen van het cen trumplan er nieuwe plannen op tafel moeten komen. Op dit moment wordt naar de vormgeving van die nieuwe plannen gezocht. De situatie is in vergelijking met conclusies uit 1972 volkomen veranderd en verouderd. De gemeente Soest heeft opnieuw opdracht tot een onderzoek gegeven. AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f20,75 Brandinboedelverz. v.a. f 1.75 Aanspraketijkheidsverz. v.a. f 3,95 Rechtsbijstandverz. v.a f 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f61,60 Kinderen v.a. f30,80 4e kind of meer G RATIS Het nieuwe S.O.-bestuur: v.l.n.r. (staand) J. H. Heerkens, G. J. Adama, P. van Buuren, D. J. v. d. Broek, H. H. Schipperen, B. J. M. v. Schalkwijk, M. A. Hermsen; (zittend) A. W. Dogterom, mevrouw Th. Meeder-Dekker en J. S. Nota; (inzet) S. K. Frank. door iedereen voor zijn werk het volle pond krijgt". Hoewel feesten als Sinterklaas en Kerstmis nög veraf lijken ligt de vraag voor de hand wat het bestuur en leden van de S.O. voor ogen staan in de aanstaande feestmaand. Joop Heerkens: „Dat de Soester Ondernemer springlevend is zal de Soester consument vanaf 15 november kunnen ervaren. Vanaf die datum gaat onze aktie Kopen in Soest is troef van start." Hans Nota, een van de „Kopen in Soest is troef"- actieleiders vult aan: „Bij iedere be steding van een bedrag van vijf gul den ontvangt de klant een speelkaart. Een kaartspel bestaat uit 52 kaarten. Nu is het de bedoeling dat men in de periode van 15 november tot 24 decem ber een compleet kaartspel gaat verzamelen. Daarvoor moet dus een bedrag van 260,- worden besteed. Dat lijkt misschien op het eerste ge zicht niet weinig, maar bedrijven die zich in de voedingssector bewe gen zijn ook bij deze actie aangeslo ten. De actie wordt gespeeld In twee ronden. Wie voor 4 december een kaartspel bijeen heeft deponeert zijn verzameling, verpakt en wel, in de daarvoor opgestelde bussen. Wie nog niet zover is spaart verder en kan zijn complete verzameling van 52 kaar ten kwijt voor de trekking die op 24 december wordt gehouden. Wij heb ben er terdege rekening mee gehou den dat de mogelijkheid aanwezig is, (groot is die kans overigens niet omdat tienduizenden kaarten worden ge drukt), dat deelnemers van een af beelding soms meerdere kaarten hebben. Ook daarin wordt voorzien. In de Soester Courant zullen wij t.z.t. bekend maken waar ruilbeurzen voor 4 en 24 december worden georgani seerd, zodat iedere deelnemer aan Kopen in Soest is troef optimale kansen krijgt. Bij iedere trekking zal weer een beroep worden gedaan op de medewerking van een notaris." Het is duidelijk dat de Soester Ondernemer tenminste tussen nu en 1980 aan de weg willen timmeren. Dat men zich daar bij heeft gerealiseerd dat de kost voor de baat uitgaat blijkt ook uit het prijzenbedrag dat voor deze acties beschikbaar is gesteld. In de vorm van cheques wordt tijdens de eerste trek king een bedrag van 7250,- uitge reikt, de tweede trekking kent een prijzenbedrag van 10.500,-. Dat de Soester consument tijdens deze acties de bomen door het bos zal blijven zien moge blijken uit de toezegging dat de individuele winkel en zakenkringen deze samenwerkingsactie van de S.O. niet met eigen acties zullen ver warren. Al staat de komende Kopen in Soest is troef-actie bij het bestuur van de S.O. momenteel centraal, men is niet zo kortzichtig om niet in de tachtiger jaren te kijken. „De S.O.", stelt Hans Nota „Is er niet alleen voor één actie". Tevoorschijn wordt gehaald de 3- maandelijkse periodiek van de S.O. die als naam „de stand van zaken" heeft meegekregen. Daaruit citeert Hans Nota: „Wij vertegenwoordigen namens het midden en kleinbedrijf in Soest de gemeenschappelijke belan gen bij overheid en diverse zakelijke en maatschappelijke instellingen. Leden en niet leden, de laatsten al thans het eerste jaar, zullen middels een 3-maandelijks bulletin op de hoogte worden gehouden over onze aktiviteiten. Dat zal niet weinig zijn. Werk waar de doorsnee midden stander niet aan toekomt, zoals het bezoeken van vergaderingen van de Kamer van Koophandel, Midden standsorganisaties, Vakorganisaties en Doelgroepen, gaan wij overne men. Wat ons uit die vergadering aan kennis en nieuws bereikt spelen wij door naar onze mensen. We moeten over ons beperkte grensgebied heen klimmen en verder kijken dan Soest groot is. Alleen al aan deze service zullen we onze handen vol hebben. Daarbij proberen wij medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een goed winkelbeleid in Soest. Op z'n vriendelijkst uitgedrukt is dat tot op de dag van vandaag een schijn baar hopeloze zaak waarin op ver antwoorde wijze aanpassingen en veranderingen dienen te komen. Daar voor is een samenspel met o.a. de ge meente nodig. Als S.O. kunnen wij spreken namens bijna 80% van de Soester Middenstanders. De S.O. is Een momentopname waaruit zal blijken wat wij nu als Soester Onder nemers voor straks willen. Als er straks conclusies zijn te trekken uit dit onderzoek dan zullen wij als S.O. echt wel aan tafel zitten om onze stem te laten horen. Dat is dan weer het levensgrote voordeel van één overkoepelende organisatie met een gemeenschappelijk belang. Teneinde alle misverstand te voorkomen: wij roepen niet dat er na het afgewezen centrumplan iets vergelijkbaars moet komen. We willen, en dat is het goed recht van iedere middenstander, een gemeentelijk winkelbeleid waarin wij ons terugvinden. Om zover te komen zullen de contacten met de ge meente moeten worden hersteld of ver stevigd. Zijn wij daarin geslaagd, en worden wij het ook eens over de rol verdeling, dan begint het werk pas goed". Enig optimisme in de toe komstplannen die de S.O. voor ogen staat lijkt gerechtvaardigd. Juist in een periode dat het ons land in econo misch opzicht niet voor de wind gaat, en als eerste is het natuurlijk weer de middenstander die daar de gevolgen van ondervindt, zijn de Soester winkeliers gaan bijsturen en een nieuwe richting ingeslagen. Dat de Soester consument daarvan ook de positieve gevolgen zal ondervin den, de Sinterklaas en Kerstactie zijn een voorproefje, is een even prettige als gelukkige bijkomstig heid. Want vanuit welke gezichtshoek men het Soester winkelbestand ook bekijkt, het is het belang van beide partijen dat een gemeente met 40.000 inwoners ook in consumptief opzicht niet achter blijft. Lr.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1