Nieuwbouw in Soest Wooncomfort Anno 1980 Nieuwe directrice „Molenschot" geïnstalleerd de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest. Soest in beroep tegen G.S.-beslising magnetfci SOESTDIJK Peters bv voor wonen in de groene zone Birkstraat87 Soest/16251 Nü de tijd voor vast tapijt achterbergh wanen vri jetijdskleding Flannel shirts tweed- en ruitmotief BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Laanstraat 70 BAARN Bouwzaken Verleende Bouwvergunningen Raadsvergadering W oonwagenkamp Baarn valt mee Natuurwandeling I.V.N.-Eemland Een CAMP gaine geeft uw figuur verantwoorde steun én korrektie. Bromfietser breek been PvdA-leden bespreken wensenlijst CAFÉ-RESTAURANT Kleine kans voor zaalvoetballers Weer zender in beslag genomen 5 Soester Courant van woensdag 7 november 1979 5 ,r vAAfeedestraattl0 tel.12424 Soest (dames en heren) In Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal <3 Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Dr. 's Ja- cobstraat 5 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2964 Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 9 november 1979 gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijk bezwaren ingediend worden tegen het voorgenomen bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 30 oktober 1979. a. bouwen van een woonhuis met garage op een terrein, gelegen aan de Inspecteur Schreuderlaan (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3660 ged. b. uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Paulus Potterlaan 14 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1882); c. bouwen van een erfafscheiding op een terrein, gelegen aan de Hart- weg 68 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 329). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden donderdag 15 november aanstaande, om 19.30 uur in de instructiezaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. De instructiezaal is vanaf 19.00 uur geopend. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel tot verhuur van een perceel grond, gelegen nabij de Sterren- bergweg te Soesterberg aan de heer P. Valk te Soesterberg. 4. Voorstel tot ruiling van grond te Soest met de N.V. Nederlandse Spoor wegen. 5. Voorstel tot onttrekking van een gedeelte van de Postdwarsweg te Soesterberg aan het openbaar verkeer. 6. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van: a. een spuitinstallatie op/in het perceel Korte Brinkweg 34-36 te Soest. 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar gewoon lager onderwijs over 1978. 8. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar kleuteronderwijs over 1978, alsmede wijziging van het besluit tot voorlopige vaststelling van de uitgaven over 1975 en het vijfjarig tijd vak 1971 tot en met 1975. 9. Voorstel tot het nemen van enige besluiten in verband met het ver vroegd uittreden van 63-jarigen. 10. Voorstel tot het verlengen van de huurovereenkomsten met betrekking tot de ijsbaan, gelegen aan de Eemweg met de Soester IJsvereniging Peter's Baan te Soest. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de reparatie van de brandweertoren. 12. Voorstel tot goedkeuring van de jaarrekening 1978 van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek en tot vaststelling van de kosten vergoeding over 1978. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de verbreding en de verlichting van het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg. 14. Voorstel tot het nemen van een Voorbereidingsbesluit. 15. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplanWoonwagencentrum Koninginnelaan". 16. Voorstel inzake verdaging van de beslissing van het verzoek van de heer en mevrouw Eshuis, Ossendamweg 12 te Soest om vergoeding van schade ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 17. Notitie voorlichting. 18. Voorstel tot wijziging van de begroting 1977 van de Algemene Dienst en het Gemeentelijk Woningbedrijf. 19. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1978 op grond van artikel 103, 2e lid van de Lager-Onderwijswet 1920. 20. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1978 op grond van artikel 75 van de Kleuteronderwijswet. 21. Voorstel tot het vaststellen van de vergoeding over het jaar 1978 op grond van artikel 191 Besluit buitengewoon onderwijs 1967. 22. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1978 op grond van artikel 103 bis van de Lager-onderwijswet 1920 (vakonderwijs). 23. Voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Egghermon- de n te Soesterberg aan de R.K. Woningbouwvereniging St. Joseph te Soest voor de bouw van 78 woningwetwoningen. De schriftelijke toelichting van de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien bij het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegen over het gemeentehuis). Het aanzien van het Baarnse woonwa genkamp valt mee. Er staan wel enige sloopauto's, maar erg storend is dat niet. Deze wetenschap had wethouder Menne van eigen observatie, maar ook van de gemeente Baarn. Baarn is niet ontevreden", aldus de wethouder tijdens de vorige week ge houden vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Hij beantwoordde een vraag van de CDA-er Oldenboom, die een andere mening had. Hij staafde deze met een opmerking van een medewerker van het woonwagenschap. Deze verklaarde dat het ,,niet zo'n nette boel" was. Op de elfde van de elfde, de dag waar op in vele plaatsen de eerste aanzet wordt gegeven tot het komend carna val, heeft I.V.N.-Eemland toevallig haar maandelijkse natuurwandeling. Eigenlijk ook weer niet zo toevallig, omdat het gebruikelijk is, dat elke tweede zondag van de maand een der gelijke wandeling wordt gehouden. Ook dit keer gaat men op weg van twee uur tot half drie af o.l.v. natuur- gidsen, die u gaarne op de hoogte brengen van alles wat zich in de Slacht maand in de natuur voordoet. Ook al lijkt het zo, dat het deze maand niet zoveel zaaks zal zijn, dan kunt u dat rustig vergeten, want juist GROENEVELD in Baarn zal dat lo genstraffen. Paddestoelen in vele variëteiten en boomtypen met daarbij de gehele aan leg van park Groeneveld zal menige verrassing kunnen opleveren. Uit de historie weten we, dat het ter rein bij Groeneveld behorend, oor spronkelijk bij het ernaast gelegen hebbend kasteel Drakenburg was ge voegd. Dit bouwwerk is verdwenen na afbraak in de negentiende eeuw. ZOCHER, een overbekend tuinarchi tect, heeft ook hier zijn goede en vak kundige smaak getoond, tijdens het in 1835 gerealiseerde tuinaanlegplan. Men kan, zo niet alles, er toch zeer veel van terugvinden. Ook Jacob van Lennep schonk aan dacht aan het landgoed. Immers in zijn roman ,,De lotgevallen van Fer dinand Huyck" stond Drakenburg mo del voor het in zijn boek gebruikte „Guldenhof". Zondag elf november van twee uur af tot de laatste groep om half drie kan men zich (altijd gratis) voegen bij de tegenwoordig zeer velen, die I.V.N.- EEMLAND hogelijk weten te waarde ren. Verzamelplaats: parkeerterrein voor kasteel Groeneveld te BAARN. De wandeling duurt plm. twee uur. RITA, IVN -EEMLAND Slanker maken op verantwoorde wijze? Dat kan. De gaine van CAMP geeft steun en korrektie door zijn perfekte pasvorm. Laat u door ons voorlichten. Op 9 oktober hebben Gedeputeerde Staten de goedkeuring onthouden aan het vorig jaar augustus door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan „Zwarte Wegje" te Soesterberg. De bouw van 22 woningen kan daardoor niet doorgaan. G.S, is van mening dat Soest onvol doende heeft aangetoond dat de te bouwen huizen nodig zijn voor de eigen woningbehoefte van de gemeen te. De provincie hanteerde daarbij normen, die volgens wethouder Menne véél te vergaan. In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening stelde hij vast dat de provincie het bestemmings plan op de bestemming moet bekijken en met vragen over het inkomen van de toekomstige bewoner, zijn maat schappelijke achtergrond e.d. té ver gaat. Volgens Menne tast G.S. zo de autonomie van de gemeenten aan. De gemeente heeft besloten tegen de weigering in beroep te gaan. Er bestaat een kans dat alle Eemland- gemeenten gezamenlijk tegen G.S. zul len optrekken. Duidelijk is wel dat het „beroep" van Soest een testcase wordt voor alle gemeenten. Soest zond indertijd gelijk met het be stemmingsplan een lijst in met 146 namen en adressen van gegadigden voor een woning in het plan „Zwarte Wegje". Daarvan waren er 68 die voldeden aan de „vijfvingertheorie" (economisch gebonden, ouder dan 65 enz.) en zelfs nu in Soesterberg wonen. Overigens wist de wethouder dat de Rijks Planologische Dienst reeds over de weigering een gesprek had met G.S. De leden van de PvdA-Soest worden morgenavond, donderdag 8 november in de gelegenheid gesteld, hun zegje te doen over het gemeentelijk wensenlijs- tje. Dit lijstje komt donderdag 15 november in de raadsvergadering aan de orde en dan gaat het om de defini tieve rangvolgorde. Gaat welzijn voor sport? Is riolering belangrijker dan een uitgewerkt winkelplan? Heeft Soest behoefte aan een overdekte zweminrichting, enz. De PvdA-leden mogen hun zienswijze bekend maken de raadsfractie heeft de informatie nodig. De avond wordt in het dorpshuis „De Borg" in de wijk Overhees gehouden en begint om 20.00 uur. BART KOOY Op de kruising Groen van Prinsterer- straat-Hartweg verleende een 15-jari- ge bromfietser geen voorrang aan een automobiliste. De te jeugdige brom fietser brak daarbij zijn been en werd naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 7°° Soestdijk, Van Mecklenburglaan Half vrijstaande semi-bungalows in het verlengde van de Van Mecklenburglaan. In een bekoorlijke omgeving worden in de loop van volgend jaar 4 semi-bungalows gebouwd. Nu al bestaat er een magnifiek ontwerp. De aaneengeschakelde bungalows krijgen een fraai verspringende voorgevel, terras aan voor- en achterzijde. Een prachtige grote woonkamer, 3 slaap kamers, grote badkamer en 3 bergruimten. En dan nog een aantal mogelijkheden zoals: een open of dichte keuken, al of niet een extra slaapkamer op de begane grond. Zo'n sublieme ligging en knap ontwerp in aanmerking genomen is het alleen maar spijtig dat het er maar 4 zijnl Koopsom f435.000,- v.o.n. Soest, Klaarwaterweg Fraaie halfvrijstaande woonhuizen, waarvan de bouw nu heel snel vordert. Vier in totaal, waarvan nog drie beschikbaar. Een halfvrijstaand woonhuis helemaal gebouwd naar de eisen van deze tijd. Geen zorg meer over de spouwisolatie, dakisolatie. Het zit er in. En dat niet alleen. Er is gekozen voor een dubbele spouw muur met uw buurhuis om geluidshinder tot een minimum te beperken. De begane grond heeft een volledige thermopane beglazing. Hardhout rondom en gebeitst buitenwerk. De praktische kant heeft alle aandacht gekregen. Zo heeft de L-vormige woonkamer ruim 45 m2 opp. (maar u heeft ook de keuze voor een vierde slaapkamer op de begane grond). Ruime keuken, toilet en hal met aantrekkelijke vide. 1e verdieping 3 slaapkamers alsmede badkamer met ligbad en bovenportaal. Koopsom f347.500,- v.o.n. De commissie zaalruimteverdeling van de Soester sportstichting, de heren J. v.d. Brakel, W. Klarenbeek en J. Steenbakkers, gaan een poging doen in het volgend seizoen ('80/'81) ook de zaalvoetballers in Soest aan hun trekken te laten komen. Met wat in- en opschuiven wil men dat zien te bereiken. Van den Brakel, de voorzitter van de ze commissie, zei in de j.1. vrijdag gehouden vergadering van de sport stichting, dat het de zaalvoetballers om twee avonden van slechts twee en een half uur gaat. Daarbij komt dat zij niet geheel afwijzend staan tegen spelen na twaalf uur 's nachts. Van den Brakel meende dat er nu toch voor de zaalvoetballers, 170 in getal inmiddels, wat gedaan moet worden. Er zijn naar zijn meningen kleinere verenigingen die wel van de zalen gebruik kunnen maken en boven dien kosten zij de gemeenschap geld. Daar is geen sprake van bij de zaal voetballers omdat de KNVB de zaal huurt. De sportbestuurders waren het daar mee eens, al vond men wel dat de „grote" KNVB langzamerhand het zaalvoetbal als volwaardige en vooral zelfstandige afdeling dient te erken nen. Het zou betekenen dat de zaal voetballers ook op de woensdagen, za terdagen en zondagen hun sport kun nen gaan beoefenen. De nieuwe directrice van „Molenschot", mevrouw E. E. Vlscher-Diepgrond wordt gefeliciteerd met haar benoeming door haar medewerksters mevrouw N. Lengers-Aatjes en mevrouw B. Wansing rectrice. Het afscheid onderstreepte hij met twee cadeaubonnen en het welkom met bloemen. Hij hoopte dat zij met dezelfde voortvarendheid, standvastigheid en doorzettingsver mogen leiding zal blijven geven. Namens het personeel boden mevrouw N. Lengers-Aafjes en zuster Bep (me vrouw B. Wansing) een doos engelse theekopjes aan met de wens dat zij er in moeilijke en zorgelijke dagen „troost" uit kan putten. Mevrouw C. A. Kaal-Ouwehand, één van de bewoonsters, las daarna een felicitatie op rijm voor, waarna me vrouw Vischer dankte voor de vele vriendelijke woorden. „De prettige sfeer staat of valt niet met een persoon en het is ook niet goed als één man alle beslissingen neemt. Met samenwerking is veel te berei ken", aldus mevrouw Vischer. Zij verzocht zowel medewerkers als bewoners indien daar aanleiding voor was, kritische opmerkingen niet ach terwege te laten. Daaruit zou iets goeds geboren kunnen worden. Zij hoopte tenslotte dat de prettige sfeer zowel voor de bewoners als de medewerkers bestendigd zou blijven. Met vertrouwen in elkaar en collegiale samenwerking was dat zeker mogelijk. Later op de dag boden de stafmede werkers nog een geschenk aan. Tijdens een controle zondagmiddag op De Zoom werd in de auto van de 34- jarige Soester B. een complete zend en ontvangstinstallatie aangetroffen. Het spul werd in beslaggenomen. Op 1 november heeft mevrouw E. E. Vischer-Diepgrond haar taak als directrice van het bejaardencentrum Molenschot officieel aanvaard. Zij is opvolgster van de heer Ausman, die elders een functie aanvaardde. Tijdens een feestelijk samenzijn in de grote zaal van het bejaardencentrum werd mevrouw Vischer allereerst toe gesproken door de administrateur de heer De Zeeuw zegde haar de volledige geluk met haar „promotie". Geduren de twee en een half jaar was zij adjunct-directrice van Molenschot en zo kon zij zich volledig inwerken. De heer De Zeeuw zegde haar volledige steun van alle medewerkers toe. Namens het bestuur feliciteerde de heer J. A. Luyf, waarnemend-voorzit ter, mevrouw Vischer met haar benoe ming. De prettige ontvangst op deze eerste november, door zowel de bewo ners als de medewerkers, is een bewijs voor het bestuur dat men een goede keus gedaan had. Hij sprak de wens uit dat zij nog lang leiding aan het bejaardencentrum zal mogen geven. De voorzitter van de bewonerscommis sie, de heer M. F. N. Rugenbrink, nam eerst afscheid van de ,,a,djunct-di- rectrice", om haar vervolgens geluk te wensen met haar benoeming als di- tapijt. Loop er 's over bij Achterbergh. Amersfoort, Hellestraat/Westsingel. Telefoon 033-13048 Vanzelfsprekend bezit Achter bergh een zeer uitgebreide en bij zondere kollektie vjiste vloerbe dekking van gerenommeerde mer ken. Kwalitatief/artistiek van goede huizen. Minder vanzelfsprekend is die nog ambachtelijke, stipte uitvoe ring door Achterbergh. Voor een fijn, duurzaam en zorgeloos vast

Soester Courant | 1979 | | pagina 5