Meer dan 20.000 gulden voor „Non Somboen" Hendrik Smit Makelaardij b.v PIETER BOR'S KAASHUIS PAKJE ROOMBOTER GRATIS Tentoonstelling bij Artisliock Meningen van lezers J. P. DE ROND Eerlijk duurt het langst bij Stam Kroon keurt bnteigeningsplan Cojabe niet goed ALLE SOESTER KAASLIEFHEBBERS PIETER BOR'S KAASHUIS Jeugd-EHBO 27 LTS-ers schonen bos DE VRIES Interieurverzorging Nieuw in het Informatiecentrum HET FUNDAMENT VAN UW VERTROUWEN Recordregen voor Eemlandschaatsers Klaverjas-drive Honsbergen weer een groot succes „De Soester Vogelvrienden' BEKENDMAKING AAN VAN DIJK'S KAASHUIS wordt Demonstraties Idee Soester Courant van woensdag 7 november 1979 Na 2 jaar van pogingen daartoe is bij de afdeling Soest op 30 oktober, in samen werking met "De Vangrail" een cursus jeugd-EHBO van start gegaan. Er wordt op 2 avonden lesgegeven, dins dag en donderdag van 18.30 tot 19.30 uur. door de dames W.Meyer en E.Hol leman. aan 2 groepen jeugd in de leeftijd van 11 tot 14 jaar. Opgeleid wordt voor het z.g. A-di ploma. Aan het eind van de cursus wordt examen afgenomen, waarna aan de geslaagden het diploma en een EHBO-jeugdspeld wordt uitgereikt. Voor deze cursus zijn speciale les boekjes ontworpen en getiteld, "Ik help bij ongelukken". Ook mag dan worden verdergegaan voor het B-diploma jeugd-EHBO, wat dan uiteindelijk weer kan resulteren in het grote landelijke Eenheids-diploma EHBO. Zeventwintig leerlingen van de Scho lengemeenschap Eemland, waaronder twee meisjes, hebben vorige week een kletsnat bosperceel aan de Soester- bergsestraat, ter hoogte van „Necklen- burg", geschoond van vogelpest. Het waren de leerlingen van de der de klas bouwtechniek. Chris Uiterwijk, die meermalen de school bezocht om wat te vertellen over zijn grote hobby de imkerij, zette de aktie op touw. Met de gemeentelij ke bosbaas, de heer A. v.d. Laar, werd het perceel aan de Soesterberg- sestraat aangewezen en na enige uren werken was de vogelkers daar omge hakt. De bosbaas gaf een korte uiteenzetting van de noodzaak van de bestrijdig en dat werkte zeker inspirerend. Zo in spirerend dat zelfs wespesteken die een aantal leerlingen opliep (er werd per ongeluk met een bijl ingeslagen), het enthousiasme niet verminderde. Omdat tegen twaalf uur alle werkers doornat waren, werd de komst van „bos- en recreatie"-wethouder Plomp niet meer afgewacht. OPEN HAARD...? 02155-10652 SOEST Bloemtafels Donsbedden Dekbed overtrekken Fauteuils Haardbankjes Ladenkastjes Lectuurbakken Lektuurtafels Mimisets Sierkussens Schuimvlokken Televisietafels Televisiekasten Tafelkleden Voetenbankjes LAANSTRAAT 37 In het gemeentelijk Informatiecen trum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis) liggen deze en vol gende week alle stukken welke betrek king hebben op de gemeenteraadsver gadering van donderdag 15 november. Verder wordt er speciale aandacht besteed aan het onderwerp Isolatie. Voor geïnteresseerden ligt een schat aan informatie te wachten; subsidie mogelijkheden voor isolatie zowel voor woningen als gebouweneen serie bro chures over energiebesparing „eigena ren-beleggers' .eigenaren-bewo ners", „huurders actief", „huurders passief" en „corporaties gemeenten". Is men geïnteresseerd in de meest relevante milieuwetten- en verorde ningen, dan kan men de speciale „mi- lieu-wegwijskrant meenemen. Ook als men vrijblijvend eens wilt rondneuzen om te zien hoe het staat met de toekomstplannen, is men van harte welkom. Het Informatiecentrum is geopend el ke werkdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. makelaars-taxateurs in onroerende goederen hypotheken en assurantiën Burg. Crothestraat 32 - Soest Telefoon: 02155-11304* Onze plaatselijke Renault dealer "Stam" houdt vanaf 3 tot en met 10 november een occasionshow onder het motto EERLIJK DUURT HET LANGST, dit in samenwerking met Renault Nederland N.V. EERLIJK DUURT HET LANGST is niet zomaar een slogan. Alle gebruikte auto's worden volgens een inspectie- kaart geïnspecteerd en zonodig gere pareerd: Remmen, Onderstel, Stuur inrichting, Banden, Verlichting. Deze punten zijn van belang voor de veilig heid. Voor de kwaliteit worden de volgende punten nagekeken: Motor, Transmissie, Elektrische installatie, Uitlaatsysteem, Carrosserie. Bovendien worden alle occasions winterklaar afgeleverd, d.w.z. met een M.L. Tectyl nabehandeling. Koelvloei stof gekontroleer, Luchtfilter in win- terstand, Ruitensproeierreservoir voorzien van antivries, en een winter- pakket. En natuurlijk worden de auto's ver kocht met de "GOUDEN GARANTIE REGELS". 1. Een uitgebreide Renault-Bovag ga rantie. 2. Met een aanvullende garantie van 3 tot 6 maanden. 3. Tot een maximum van 10.000 km. 4. Op onder delen en arbeidsloon zonder bijdrage van de kliënt. 5. Geldig in Binnen en Buitenland. 6. Bij alle STAM vesti gingen. 7. Met recht op omruil binnen 14 dagen. De heer Stam vertelde ons dat de show nu al een groot succes is. De mensen die een goede en een EERLIJKE occasion willen, zijn deze week welkom in een van de STAM vestigingen, de openings tijden zijn: ELKE DAG VAN 9 UUR TOT 17.00 UUR, VRIJDAG VAN 9 UUR TOT 21.00 UUR. Een olieverfschilderij van Melchior van de Zant Melchior van der Zant (24) is de volgende exposant in de nieuwe thea terzaal van het Artishock-gebouw na Sebo Detmers. Deze keer geen teke ningen. maar twaalf olieverfschilde rijen en vier aquarellen van een jeug dige Soestenaar, die in de acht jaar dat hij hier woont (julianalaan 40) kans heeft gezien een aantal fraaie kunst werken te maken, die een expositie rechtvaardigen. Met zachte tinten en rake composities zet hij landschapjes, huizen en portret ten op het doek, die bewondering afdwingen. Zijn werk vertoont impres sionistische invloeden en neigt naar het abstracte. Maar de natuurlijke ge gevens blijven herkenbaar. Knap ge daan, omdat Melchior van der Zant nog maar twee jaar Artibus achter de rug heeft en een avondopleiding aan de Rietveldacademie. Deze tentoonstel ling wordt zijn eerste èénmansexposi- tie. De opening vindt plaats op vrijdag avond 9 november om 20.30 uur in het AS-gebouw aan de Steenhoffstraat en zal door hemzelf geschieden met muziek van zijn jazz/funkgroep "Fazz Four" waarin hij de drums bespeelt. Verder zitten in deze muziekgroep Mark Huinder (gitaar) en André van Emmen (basgitaar). "Fazz Four" be haalde onlangs de finale van het ama teurfestival in "de Borg". De tentoon stelling duurt tot 1 december en is dagelijks gratis toegankelijk van 2 tot 5 uur. De foto's zijn van Marco Kore- man. Vrijdagavond startten er weer Eem landschaatsers. De resultaten waren geweldig. Er werden maar liefst 10 pers. records verbeterd onder ideale weersomstandigheden. 500 meter: Bert van de Weerd (A-jun.) 44.4; Ar- nold Hagen (D-jun.) 55.- pr.Jan Tromp (D-jun.) 55.8 pr.; Bas Paul (D-jun.) 58.3 pr.Arie van de Berg (D-jun.) 61.7 pr.Monique de Bruin (D-jun.) 57.5pr. Voor Arie van de Berg was het de eerste maal dat hij in een officiële wedstrijd aan de start kwam. Monique de Bruin vergat in de laatste ronde de binnenbocht en reed een buitenbocht te veel. Zondagmorgen kwamen er C-junioren aan de start en alweer 8 pers. ree. Dat de klaverjas-drive in Honsbergen zeer in trek is, werd j.1. vrijdagavond weer bewezen. Achtenzestig dames en heren gaven acte de presence, toen de presidente van de bewonerscom missie, mevrouw C. L. Scheuermann, de avond opende met een welkomst woord tot de deelnemers. Zij was blij, dat weer zovelen de tocht naar Hons bergen hadden ondernomen, voor het spelen van een klaverjaswedstrijd. „Ik heb de prijzentafel bewonderd en niet iedereen kan een prijs winnen, maar daarvoor is u ook niet gekomen. Het gaat bij ons om een gezellige avond met u allen en ik wens u veel succes toe". Daarna zette men zich aan de tafels in de ruime zaal van het dienstencen trum, welwillend afgestaan door de leider, de heer Van Genugten. Er wer den drie partijen van ieder zestien giften gespeeld. De heren D. Huisman en G. Wijma van VVZ verzorgden de rekenkamer. Omstreeks elf uur kon men tot het uitreiken van de prijzen beginnen. Dat waren: 1. Mevrouw Breewel, 5923 p. 2. B. A. de Bruin, 5765 p. 3. Hr. Verheyen, 5715 p. 4. Mevrouw De Beer, 5537 p. 5. Mevrouw v.d. Vuurst, 5521 p. 6. Mevrouw Maassen-van Dam, 5434 p. 7. Mevrouw Jorna, 5429 p. 8. Mevrouw Wildenburg, 5316 p. 9. Hr. J. Stigter. 5276 p. 10. Mevrouw Poot-Wolfsen, 5266 p. 11. Mevrouw Westerlaken, 5244 p. 12. Mevrouw De Haas, 5174 p. 13. Hr. Kruitbos, 5167 p. 14. Hr. L. van Horns- veld, 5096 p. 15. Mevrouw A. van Dor- resteijn, 4987 punten. Verder nog vijf tien prachtige prijzen. Deze werden uitgereikt door de heer Van Wijngaar den, die tenslotte bedankte voor de deelname en de verzorging. Jp 16. 17 en 18 november houden de Soester Vogelvrienden weer hun jaar lijkse onderlinge tentoonstelling en vogelshow in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest. De tentoon stelling zal op vrijdag 16 november om 20.00 uur officieel worden geopend door wethouder Plomp. De tentoonstelling blijft op die avond open tot 22.00 uur. De overige openingstijden zijn: zater dag van 10.00 tot 22.00 uur, zondag van 10.00 tot 14.00 uur. Om 14.00 uur vindt de trekking plaats van onze grote verloting. Op de tentoonstelling ls tevens een tombola met aantrekkelijke prijzen. De entree voor de tentoonstel ling is dit jaar gratis, dus een bezoek hoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Er worden ongeveer 300 vogels ge showd van allerlei pluimage. Deze vogels zijn gekeurd door 3 door de Ned. Bond van Vogelliefhebbers gekwalifi ceerde keurmeesters t.w. de kanaries door Mevr. van Leeuwen-Chervet uit Den Haag en de heer Fung-Kim uit Landsmeer, terwijl de Tropen ge keurd zullen worden door de heer Smit uit Bunnik. leden van het Nationale Jeugdfrond allerlei, beledigingen gericht werden, protesteerden de woonwagen-be woners tegen gelijkluidende uitlatin gen die zij een paar dagen eerder te incasseren gekregen hadden vanuit een heel andere hoek. De buren van de Koningin blijken n.1. iets tegen woon wagenbewoners als nieuwe buren van de Koningin/ en van henzelf te hebben. Persoonlijk denk ik dat de Koningin minder last van de woonwagenbe woners zal hebben dan van alle roddels en verdachtmakingen die de ronde doen. Verder stond er een melo-drama- tisch gedicht in de krant over het geschandvlekte bos. Het zou niet fijn meer zijn om er te komen, maar ik dacht eigenlijk dat dat allang niet meer kon. Wil je straffeloos van het bos genieten, dan moet je er wel met een hele groep opuit. Ik ben echt niet verbaasd over de massale en felle reactie op de demonstratie van een klein groepje inderdaad misselijke jongelui, terwijl men zo weinig onder neemt tegen de onvrijheid waar wij toch wel onder gebukt gaan. In het donker alleen over straat is vragen om moeilijkheden, terwijl vernielingen en geweldplegingen aan de orde van de dag zijn. Hoe kun je je zo dik maken over een nieuw klein onkruidplantje, terwijl het bestaande onkruid zo welig tiert? E.G. Timmer-Geerlings. Geachte lezers en mede-hondenbezit ters. Na het lezen van het voorlichtingsblad van onze gemeente moet me nu echt iets van 't hart. Op de eerste pagina lees ik dat de hondenbelasting waar schijnlijk weer verhoogd wordt. En op de tweede pagina lees ik dat ik m'n hond zijn behoeften moet laten doen in de goot. Want daar heeft niemand last van. Nou, sorry, maar daar begrijp ik niet veel van. Op woensdagmorgen 31 oktober om acht uur s'morgens sta ik bij de voetgangers-oversteekplaats op de Willaertstraat. Ik moet daar een half uur staan, want ik ben bij de "klaar-overs". Het regent pijpestelen, en voor m'n voeten, netjes op het randje van goot/rijbaan ligt een zeer grote, versgedraaide hondehoop. Als er geen verkeer komt, neem ik een grote stap over de bewuste hoop, en zeg tegen de schoolkinderen, "jongens, pas op de hoop, jullie kunnen nu over!". Aangezien er toch nog vrij veel ouders zijn die de kinderen met de auto naar school brengen, spring ik telkens als er een wagen vlak langs de stoeprand rijdt, een meter achteruit, want als iemand door die hoop rijdt, dan zit ik onder de troep. Overigens kon ik niet een meter naar links of rechts, want daar lagen de overblijfselen van waar schijnlijk door de zelfde grote hond geproduceerde hopen. Dus ook daar was het springen geblazen. En nu nog wat. Stel dat mijn hond netjes in de goot gaat zitten. Fietsers moeten daarvoor uitwijken. De auto mobilist die aan het passeren is krijgt die fietser vlak voor of tegen de auto. Om dat te voorkomen wijkt hij uit naar links. Kunt U zich voorstellen wat er gebeurt als er net een tegenligger aankomt, of als er geremd moet wor den als er vlak achter je een auto zit?. Kom, gemeente Soest, doe nu eens wat met dat geld wat U int van al diegenen die netjes hun hondenbelasting bèta- len. En doe ook eens wat aan die enkele hondebezitter die zijn hond op het trapveldje aan de Willaertstraat uit laat. Fijn hoor, als je kinderen aan het voetballen zijn en ze glijden door de hondehopen. Wij hebben eigenlijk niets te klagen. Achter de kinderboerderij is nog wel een pad waar de honden kunnen doen wat ze willen doen. Lek ker rennen, snuffelen, en hun poot optillen en uiteraard hun grote bood schap achterlaten. Maar mijn hond gaat niet in de goot. Daar komen alleen maar ongelukken van. En als je toe vallig als fietser niet kan uitwijken om om een hoop heen te rijden, dan zal je er als fietser doorheen moeten. Lekker hoor. als het regent. Nee, mij niet gezien. Ik heb geprobeer uit te leggen hoe ik erover denk, maar volgens mij zijn er vast nog wel meer dieren vrienden die er ook zo over denken. Mevr. Huibers, Vedelaarpad 35, Soest. Verandering dus van naam en van eigenaar. Geen verandering in het heerlijke kaasassortiment. Na zo'n twintig jaar wil de familie van Dijk haar grote waardering uitspreken voor de bijzonder prettige wijze waarop u bij ons gewinkeld hebt. 't Moet ons van 't hart: ,,U was een fijn publiek". Hartelijk dank. De familie Bor zal de zaak nu verder drijven. Hun grote kennis en ervaring op kaasgebied is voor u een waarborg voor assortiment en kwaliteit. Onzerzijds wensen wij de familie Bor alle succes en vele goede kaasjaren in Soest. Om onze entree in Soest feestelijk met u te vieren, geven wij op donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. iedere klant éénmalig een BIJ DE KAAS Hopende op een langdurige prettige relatie ver welkomt de familie Bor u graag op KERKSTRAAT 40 te Soest. Eén van de attracties op de Wereldmarkt In De Rank: als Arabier voor een nep-kameel Het gemeentelijk onteigeningsplan „Overhees", betreffende 20 are en 85 ca. in bezit van de heer C. A. Thomas [Cojabe], op de hoek Eigendomweg/ koningsweg, dat in maart 1977 door de raad werd vastgesteld, is door de Kroon niet goedgekeurd. De gemeente diende het plan voor goedkeuring in, maar deed het niet vergezeld gaan van een uitgewerkte invulling. De Kroon heeft daar geen genoegen mee genomen en het plan daarom afgekeurd. De onteigening hield verband met de afronding van de wijk Overhees l. Op het te onteigenen terrein zouden onge veer tien huizen gebouwd kunnen wor den. Het onthouden van de goedkeuring betekent voor de gemeente een opont houd van circa één jaar; de gehele onteigeningsprocedure moet van voren af aan beginnen. De invulling van het terrein moet dan wel hoge prioriteit krijgen. In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening, waar deze kwes tie aan de orde gesteld werd, drong de heer H. Goote PvdA) aan op een poging langs minnelijke weg te proberen de grond alsnog in eigendom te krijgen. Voor het Dankdag-project van de Gereformeerde Kerken Soest, het Thaise lepra-dorp Non Somboen, is tot nu toe meer dan 29.000 gulden bijeengebracht. Dat is aanzienlijk meer dan de organisatoren verwacht hebben. Extra aandacht kreeg het project dit weekend in de drie wijk-gemeenten De Open Hof, Soestdijk (JulianakerK) en aoesi- Zuid (Wilheiminakerk). Voor de Wereldmarkt bij de Wilheiminakerk, zaterdag, was de belangstelling weliswaar niet spectaculair, maar toch hijzonder goed. Tot tien uur 's avonds kon men er terecht en tot dat late uur waren er ook belangstellenden. Het afsluitende promenade concert in de Wilheiminakerk was, net als vorig jaar, een geweldig sukses. De organist Gert Muts kreeg na zijn grandioos optreden een ovatie. Het nu ingezamelde bedrag gaat rechtstreeks naar Non Somboen. Daar zal het besteed worden aan de aankleding en inrichting van een schoolgebouwtje voor kinderen tot en met de leeftijd van 7 jaar. Opvallend bij het geheel is dat de negatieve publiciteit rond de financiële manipulaties van het Nationaal Leprafonds, geen invloed heeft gehad op deze zuiver Soester inzameling. Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in* houd eens is. Er was veel deining in Soest. Een groep brallende jongelui in het bos, terwijl er tegelijkertijd een lange stoet heel boze woonwagenbewoners door het dorp trok. Nog onkundig van het feit, dat o.a. aan hun adres door de 500 mtr.Corine van der Meijden 50.- Mitzy Renooy 49.8 pr.Erik Walgreen 54.7 pr.Erik Sleutelberg 59.5 pr.Hai- co Grift 58.9 pr. De omstandigheden waren niet ideaal. Motregen en een straffe wind. Eric Sleutelberg kwam helaas ten val op de 1500 mtr. Haico Grift reed voor de eerste maal een 1500 mtr. en deed het uitstekend. De oogst van 18 pers. ree. mag er zijn. Zondagavond kwam van de senioren alleen Erik Groenhart aan de start. Ondanks de slechte weersomstandig heden benaderde hij zijn pers. ree. Hij had voor de 500 mtr. 46.1 en voor de 1500 mtr. 2.22.4 nodig. Ook komend weekeinde rijden er ju nioren AB op vrijdagavond, zondag morgen D-junioren en zondagavond C- junioren, gevolgd door de senioren. Hoewel de bouw van het nieuwe zwem bad van zeer gewenst tot noodzakelijk is gepromoveerd, kan het, als ik het goed begrepen heb, nog wel even duren voordat er aan begonnen zal worden. Zou het nu niet te realiseren zijn, het Soester Natuurbad om te bouwen tot een semi-overdekt bad? In de win ter en in de slechte zomers kan er dan fijn overdekt gezwommen worden, terwijl de boel op de weinige zomerse dagen opengegooid kan worden. Het zwembad zal dan zomers ook als het slecht weer is beter bezocht worden lijkt mij. E. P. TIMMER GEERLINGS. Schitterende 14 karaat gouden dames- ring met bloedkoraal, geheel met de hand gemaakt ^11C geen f460,- maar #ll a."

Soester Courant | 1979 | | pagina 9